Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) akoska07 válasza cyberkind (#28499) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hát nem könnyűt kérdezel. :)
Ez egy elég összetett dolog.
A vccin függ a processzor sebességétől (órajel) is nyilván.
A magasabb vccin nem jelenti azt,hogy alacsonyabb feszen fog menni a proci.
Bizonyos vcore mellett ha stabilnak bizonyulna,de még sem az,akkor a vccin 0.010V lépcsőkkel emelve lehet stabilizálni azt az órajelet.
Alacsonyabb vccin fesznél lehet kisebb értékű LLC-t használni,LLC szintén a processzor stabilizálására kellhet tuningnál.

Lehet a többi fesszel is variálni,de akkor azokat is össze kell hangolni a vcore llc és vccin feszekkel.

Olyan is van aki csak belövi a szorzót és megy,mert ilyen a proci és tudja segítség nélkül.
Akinek meg nem megy annak ilyenekhez kell folyamodnia és még így sem garantált a várt végeredményt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28502) cyberkind válasza akoska07 (#28501) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha elég ez a 4.2 akkor nem akarok szórakozni most, csak élvezni a játékokat, mert nagyon nagy javulás következett be mindenhol, és még a vga-t nem is tuningoltam, de majd belenézek ebbe a tuningos dologba valamikor a jövő héten.

Paranormal Cocktivity

(#28503) Televan74 válasza blu79 (#28500) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha a VCCIN -t lejjebb veszem lesz kihatása a hőmérsékletre? :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28504) blu79 válasza Televan74 (#28503) üzenetére


blu79
addikt

Szerintem nem nagyon. Legalábbis én nem vettem észre.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#28505) akoska07 válasza Televan74 (#28503) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hőfok csökkentésre alkalmatlan a vccin fesz csökkentése. :)

Hőfok csökkentésre hűtés magasabb szintre emelése a megoldás,illetve javításra lesz szükség.

#28502 cyberkind :
Ne add ám fel csak úgy. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28506) cyberkind válasza akoska07 (#28505) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem akarom, de az i3 után most eszméletlen a javulás és játszani akarok. :DDD

(#28507) akoska07
Pont ilyen értékekre gondoltam én is, elvileg tuningos darabot kaptam. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#28507) akoska07 válasza cyberkind (#28506) üzenetére


akoska07
nagyúr

Akkor a 970-et toljad fel 1500/8000 és lehet játszani. ;)

Ha tuningos akkor 1600/8200 ;]

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28508) Televan74 válasza akoska07 (#28505) üzenetére


Televan74
nagyúr

Csak kíváncsiságból kérdeztem rá.

Nekem játékok alatt megfelelnek a hőmérsékletek 4,4Ghz(1.18v) alatt.Az előző házamban a kánikula közepén,a max volt 62-63C°.

Majd ha egyszer ideérnek a plusz ventik és a MSI R9 390(X) is a gépembe lesz,akkor meglátom hogy kell e még módosítani valamit.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28509) MK VII válasza Vigneau (#28437) üzenetére


MK VII
veterán


Most volt időm lefuttatni. :)

(#28510) Vigneau


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen! :R

Egész jó értékek. Ez a 4.5GHz-es profilod lenne?

blu79:
Nálam VRIN 1.8V --> 2.0V 2-3°C emelkedést okozott CPU hőmérséklet vonalon.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28511) blu79 válasza Vigneau (#28510) üzenetére


blu79
addikt

- szerintem a túl magas VCCIN-től hamarabb kinyírható a proci, nem ajánlatos 2.0v-ig elmenni

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#28512) Vigneau válasza blu79 (#28511) üzenetére


Vigneau
félisten

Én sem használom ennyin, bár az általam is becsült Szakik szerint Gigabyte lapokban 2.1V-ig nyugodtan el lehet menni akár 24/7-ben is. Vagy pl. a CPU RING 1.25V-on...

Persze minden témában annyi szemlélettel találkoztam már, ami a Haswell tuningot illeti. VRIN (VCCIN) és CPU Vcore aránya, CPU RING és Uncore (Cache) értékei, valamint a Core/Cache arány és persze az ominózus LLC. Van azért még bőven mit kipróbálnom nekem is. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28513) akoska07 válasza Vigneau (#28512) üzenetére


akoska07
nagyúr

A G3258 procinak 1.96V vccint-adtam.
Vcore és szorzó,máshoz nem nyúltam.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28514) Vigneau válasza akoska07 (#28513) üzenetére


Vigneau
félisten

Én erre jutottam eddig a G3258-ammal:

4.2GHz@3.8GHz Cache - 1600MHz RAM (1.35V, 9-9-9-24-2T)

CPU VRIN LLC: Turbo
CPU VRIN: 1.800V
CPU Vcore: 1.205V
CPU RING: 1.200V

C1E, C3 és EIST: Enable.

C6/C7 és CPU Thermal Monitor: Disable.

VSA, VIOA és VIOD: Auto.

A Cache-t Te nem piszkáltad?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28515) Puma K válasza akoska07 (#28489) üzenetére


Puma K
veterán

Ha procit akarok alulfeszelni akkor elég csak a feszt állítani pl 1.15v-ra és minden más beállítást auto-n hagyni?

Elsődlegesen azt szeretném megoldani, hogy meglegyen az alap 4GHz és 4.4Ghz boost órajel, de ha kell akkor vegye le az órajeleit 800Mhz-re... jelenleg alap beállítások mellett pár óra GTA V és Dragon Ball Xenoverse után max 63 fokokat látok magonként.

Gondolok itt Asrock Z97 Extreme 3, i7-4790K és Corsair H75 trióra.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28516) Victor91 válasza kristof123 (#28483) üzenetére


Victor91
tag

Jól megy az a 4670k :K Megy még többet is vagy csak eddig próbáltad?

(#28490) Televan: Kryonaut jobb mint az MX4, olyan 3-5 fok a különbség az én nagyon melegedős procimnál.
Érdemes használni szerintem csak drágább is mint az MX4.

(#28499) cyberkind: Az a bemeneti feszültség oszlik szét a rendszerben, van egy jól szemléltető kép is erről a neten:

(#28503) Televan: Igen tudja befolyásolni a hőmérsékletet és a stabilitást is.

(#28515) Puma K: Alulfeszelésnél próbáld meg offset módban csökkenteni a feszültséget -70mv átlagosan szokott menni de ki kell tapasztalni. A CPU LLC-t tedd 4-esre. Van több dolog is amivel lehetne még próbálkozni, csak látnom kellene a biosod :)

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#28517) MK VII válasza Vigneau (#28510) üzenetére


MK VII
veterán

Igen ez a 4,5ghz-es profilom.

1,278-al is megy a 4,5ghz csak amikor még játszottam ráraktam egy kis plusz, biztos ami biztos és azóta úgy maradt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#28518) Puma K válasza Victor91 (#28516) üzenetére


Puma K
veterán

Asrock Z97 Extreme 3, BIOS 1.70

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28519) bombibmw válasza Apollo_21 (#28482) üzenetére


bombibmw
veterán

Add oda inkább Eleknek, nála biztos nem sérül meg a proci! :)

(#28520) kristof123 válasza Victor91 (#28516) üzenetére


kristof123
őstag

Menne többet is, ha le bírnám hűteni.

(#28521) Victor91 válasza Puma K (#28518) üzenetére


Victor91
tag

Elsőnek kapcsold be a Multi Core Enhancement opciót, ezzel a 4.4Ghz-es Turbonak mennie kell mind a 4 magon. BCLK Freqnél állíts 100mhz-et fixre, nehogy véletlen az alaplap auton többet adjon neki, káros lehet.
A CPU Vcore voltage mode részről tudsz még képet feltölteni? Számomra ismeretlen az Asrock bios :B
Ha látsz ott offset-et akkor ott tudod lejjebb vinni a feszültséget, offset módban egységesen minden freqvenciához tartozó feszültséget csökkenteni fogja.

(#28520) kristof123: Hasonló cipőben járok én is. :)

[ Szerkesztve ]

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#28522) rob5 válasza Puma K (#28518) üzenetére


rob5
aktív tag

Z97 extreme 4-em van, bios ugyanez ránézésre.
Cpu cache voltage mod: tt ki tudod választani adaptív, overdrive (itt fix voltot adhatsz meg), vagy auto legyen
Cpu vcore voltage mod: itt is ugyanaz

pl: 4670k nálam vcore fix: 1,151v
Cache: 1,147v

Az adaptív az mikor terheled az alap értékekre ráadott még pl: 1,15+ 0,07v.
Én a fix értéket használom inkább, hátha valaki jobban leírja az adaptív módot, hogy állísd ha azt akarod.

(#28523) rob5 válasza Puma K (#28518) üzenetére


rob5
aktív tag

Talán itt jobban látszik ez is segíthet:
[link]

(#28524) blu79 válasza Puma K (#28518) üzenetére


blu79
addikt

és az intel virtualization technology tedd mindenképp Disabled-re.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#28525) Trailblazer válasza blu79 (#28524) üzenetére


Trailblazer
addikt

Miért is? Nincs véleményem a ki/bekapcsolt állapotról, csak kérdem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#28526) Apollo_21 válasza bombibmw (#28519) üzenetére


Apollo_21
addikt

bombi......erről lecsúsztál ismét:P
Gyorsabb volt a hajszárítóm és a tapétavágóm:D
Képet inkább nemillesztek be, nemakarom amúgysem átláthatatlanná tenni a topicot:)
A lényeg hogy a 3570K után ez is sikeres:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#28527) Vigneau válasza MK VII (#28517) üzenetére


Vigneau
félisten

Cache-nek mekkora szorzót adtál a 4.5GHz-hez?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28528) MK VII válasza Vigneau (#28527) üzenetére


MK VII
veterán

Azon a három feszültség értéken állítottam.. Slussz..
Nem túrtam én bele magam a tuningba egyáltalán. Nfree anno leírta, hogy ezeken az értékeken mit és mennyit állítsak és azóta úgy használom.. Illetve finomhangoltam a saját procim képességeihez mérten..
Én ennyi leírásból építkeztem és különösebben nem is olvastam utána máshol.. Tökéletesen elég ennyi beállítás.. 4,7ghz-et is tudja a proci, többet meg felesleges.. Sőt amire nekem kell ahhoz az alap 3,2ghz is felesleges. :)

[ Szerkesztve ]

(#28529) Vigneau válasza MK VII (#28528) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor ezek szerint az alap 3.2GHz-en hagytad az Uncore-t/Cache-t?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28530) MK VII válasza Vigneau (#28529) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor ezek szerint igen..
Azt sem tudom mi az az Uncore cache.. :D Legalább is sosem állítottam.. :)

(#28531) Vigneau válasza MK VII (#28530) üzenetére


Vigneau
félisten

Uncore = Cache. Ki hogy hívja, mint pl. a VRIN = VCCIN. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28532) Drenadar


Drenadar
veterán

hello véleményeteket kérem...

mekkora az üzemi hőfoka az i5 4690K-nak?

lehet kifogtam egy borzalmas darabot? Intel gyári hűtő újrapasztázva játék alatt (armored warfare) 98fok körül megy... és persze a hűtő szenved 2600-as fordulatszámon... (egyszer majd elrepül).

(#28533) NFree válasza Drenadar (#28532) üzenetére


NFree
addikt

A 98 az sok próbálj meg egy rendesebb hűtőt. azzal talán már nem lessz gond. lehet tényleg tré darbot fogtál ki.
Ettől fügetlenül nézd meg mekkora feszt kap a proci, nállam az autón hagyott fesz is túlfeszeli a procit, lehet atol is meleg.

vga

(#28534) MK VII válasza Vigneau (#28531) üzenetére


MK VII
veterán

Neked hol van ez az opció? Mert én akárhol kerestem sehol nem találtam ilyen állítási lehetőséget.. Valószínűleg azért nem tudom azt sem ,hogy mi is valójában.
Ennyi van nekem a processzorhoz beállítás. Illetve az előző képen a feszültségek.

[ Szerkesztve ]

(#28535) Vigneau válasza MK VII (#28534) üzenetére


Vigneau
félisten

Az Advanced CPU Core Settings-ben találod meg, középtájt. Hgyu-val pont azt beszéljük odaát (Giga Z97), hogy a gyakorlatban nincs sok értelme emelni. Én is visszaállok majd alapra délután és tesztelek.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#28536) MK VII válasza Vigneau (#28535) üzenetére


MK VII
veterán

Jahh.. Na látod én még oda sem léptem be.. :)
Egyszerű otthoni használatra szerintem nem kell túllihegni a tuningot.. VRIN,Vcore,Ring feszt belőni és annyi.
Mint láthattad még az LLC-hez sem nyúltam!

"Hgyu-val pont azt beszéljük odaát (Giga Z97), hogy a gyakorlatban nincs sok értelme emelni. Én is visszaállok majd alapra délután és tesztelek."
Igen.. Olvasom azt is.. :) :P
Nem akartam én állítani azt csak kíváncsi voltam rá, hogy miről beszélsz, mert tényleg fogalmam sem volt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#28537) Puma K válasza Victor91 (#28521) üzenetére


Puma K
veterán

HWinFO szerint eddig is felnyomta a magokat 4.4Ghz-re terhelés alatt, de bekapcsoltam.

(#28522) rob5 :

Belőttem én is ezeket az értékeket amit írtál.
Letesztelem.

(#28524) blu79 :

Kikapcsoltam.
Egyel kevesebb felesleges terhelő tényező vagy miért jobb ha nem engedélyezett?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28538) Drenadar válasza NFree (#28533) üzenetére


Drenadar
veterán

pár perc p95 után (max heatre állítva) Mellette látszanak a főbb értékek :(

(#28539) MK VII válasza Drenadar (#28538) üzenetére


MK VII
veterán

Húú... Azok már hőfokok kérem.. :(
Jól felfekszik a hűtő a procira? Hogyan pasztáztál? Illetve amit a kolléga írt, hogy ilyen procira elkél a jobb hűtő, de szerintem a gyárval sem szabadna ennyire felmennie. Valami más gond lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28540) Drenadar válasza MK VII (#28539) üzenetére


Drenadar
veterán

de jól látom hogy eleve nagyon kevés a cpu feszültsége?? Ez alap beállítás amúgy (z97 fatalyti killer alaplap - de hülye neve van).

számíthat hogy ki vannak iktatva most a felső ventillátorok? ennyit csak nem

(#28541) Apollo_21 válasza Drenadar (#28538) üzenetére


Apollo_21
addikt

Egy core Temp biztosabb értékeket mutatna...
Ez a progi nálam is csak 0,896V-ot ír, miközbe fix fesszel tolom a 4690K-nak mely 1,175V jelenleg..

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#28542) NFree válasza Drenadar (#28540) üzenetére


NFree
addikt

A 0.880 szerintem csak az alpfesz lessz, amikor nem dolgozik a proci, a tényleges fesz az vhol 1.160-1v között lesz ami nem sok .
Vagy rosszul illeszkedik a proci a hűtővel, vagy nagyon rossz a clu a kupak alatt . vagy nem tudom :B de sztem gyári hűtő is meg kell fogja 90 fok környékén max.(alapórajelen)

vga

(#28543) Puma K válasza Puma K (#28537) üzenetére


Puma K
veterán

Lement 15 percnyi prime95:

overdrive módban:
vcore fix: 1,151v
Cache: 1,147v

A proci:
-4 mag 4.4Ghz-cen 100%-on
-89-91 fok között
-feszültségek 1.149-1.151v között.

Akartam képet csinálni a végén, de a HWiNFO64 2x kilépett mérés közben... ez valami jel, hogy valami nem oké vagy csak a progi szokott ilyet produkálni?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28544) syler123


syler123
veterán

Engem az érdekelne, hogy szerintetek milyen gyakran kell egy Cpu-t újrapasztázni? Én olyan 1,5 éve pasztáztam, akkor raktam össze a gépet, illene már újrapasztázni?

(#28545) rob5 válasza Puma K (#28543) üzenetére


rob5
aktív tag

Biztatóak ezek szerint a beállítások, lehet hogy még lejjebb is mehetsz majd vele. Tesztelgesd. :)

[ Szerkesztve ]

(#28546) LLKobe


LLKobe
veterán

Munka közben volt időm tesztelgetni, a hozzáértők véleményét kérném:

Adtam neki FIX 1,17V-ot, szorzó 44x. Még az összefoglaló alapján annyit tettem, hogy ramok 1,5V, 1333Mhz.
Úgy tűnik ebben van valami, ugyanis eddig 1600Mhz-es beállítás mellett már 4,3Ghz-en se volt stabil a proci.

Ezeket mértem:

Közben lement egy 10 körös IBT MAXIMUM stress level-en, kb. ugyanilyen hőfokokkal.

A Prime már rendesen aládurrantott, Small FFT, maximum heat. Hiba nélkül ment, de rohadtul melegedett és inkább lekapcsoltam:

Gondolom ilyen hőfokokat úgysem fog kihozni semmi más, tehát maradhat ez a beállítás? (IBT alatt jóval hűvösebb volt.)

Kérdéseim:

- RAM-okat hogy fixáljam vissza 1600-ra? Adjak neki egy kis plusz feszkót, pl. 1,55V?
- Paszta mennyire tud számítani? Most valami fehér szilikon cucc van rajta, kb. noname, érdemes venni valami drágábbat? Fokban mennyit számíthat?

Előre is köszönök minden tanácsot :R :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28547) Puma K válasza rob5 (#28545) üzenetére


Puma K
veterán

A cache feszt is vehetem lejjebb ha bírja?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28548) kristof123 válasza Victor91 (#28521) üzenetére


kristof123
őstag

Kupak levétele segítene, de nekem nincs kedvem vele szórakozni, meg számomra nem ér az egész annyit. Így játékok alatt max 60°C és az bőven jó.

(#28544) syler123:
Én is akkor pasztáztam utoljára, de még nem melegszik nagyon vagy vmi, addig Én nem tervezem megcsinálni.

(#28549) syler123 válasza kristof123 (#28548) üzenetére


syler123
veterán

Értem köszi. Igazándiból szerintem egy 4-5 fokkal melegebb, mint az elején, majd lehet hogy újrapasztázom a napokban.

(#28550) rob5 válasza Puma K (#28547) üzenetére


rob5
aktív tag

Most 4670K@4300 a korábban megadott értéken használom, lejjebb azt már nem vettem, igaz még nem tesztelgettem ki igazán, hogy lejjebb is bírja -e. Apránként csökkentheted (1,145), ha instabil lesz azt látni fogod.

Gyors visszaolvastam valaki azt irja nem érdemes állítgatni nagyon ha az uncore szorzó nem állítgatod, hagy úgy monitorozd HWinfoval mennyit kap.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.