Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) ricsi8800gt válasza blu79 (#28600) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Z-s alaplap lesz alá mindek kép,Z87 es Asrock lenne az áldozat,Ha melegszik akkor majd delidelem de majd ki kell tapasztalnom ezt még

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#28602) Z()L3


Z()L3
tag

Sziasztok!
Már korábban érdeklődtem a topikban az i5 4690 felől. Sajnos nem jött össze, azóta viszont úgy néz ki bele tudok vágni. Voltak más gondolatok is (K-s változat, új ház, nagy procihűtővel, esetleg más...:D), de azóta visszataláltam a 4690-hez. Lenne ehhez pár kérdésem még azért.

1.: Van egy 95W TDP-s Q8400-am, tuningolva, egy TX2 hűti, max 70 fok körül alakul a hőmérséklet. Ezek az i5-ök mennyire melegednek ? A 4690-nek 84W a TDP-je, egy TX2-nél picit komolyabb hűtővel szerintem jobb eredményeket érnék el (főleg hogy nem lenne tuning). Avagy a TDP-re nem lehet adni ? :D

2.: Egy B85-ös alaplap elég alá ? (Pl. Asrock B85 Pro4) Tuning ugye kicsukva, így is elég lehet ?

3.: A 4690-hez melyik a "legdurvább" VGA (VGA-k) amit lehet ajánlani ?

Hát röviden ennyi, előre is köszi !

[ Szerkesztve ]

(#28603) MK VII válasza Z()L3 (#28602) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.

Első kérdésedre.. Mennyire melegednek? Van, hogy a gyári hűtő nem tudja megfogni 90 fok alatt sem.. Procija válogatja. Egy TX2 szintű hűtővel, mondjuk egy Alpenföhn Sella-val kordában lehet tartani szépen a hőfokokat.

B85-ös lap elég alá igen, de nem drágák azok.. Szerintem találsz nem Asrockot is! :)
4690 alá én azért tennék egy VRM hűtéssel ellátott lapot. Alig drágább és nem Asrock..

A 4690 mellé GTX980 szintig nyugodtan elmehetsz VGA téren!

(#28604) TeeJay


TeeJay
félisten

Gigabyte B85M-D3H lapom van jelenleg i5-4690 procival ami néha már kevés a videószerkesztéshez
ha eladom és cseréltem egy 4790K-ra akkor jó lesz alá az alaplap?
semmi tuning csak 4GHz és a plusz HT remélhetőleg dob annyit pluszban hogy elég legyen

most egy Raijintek Aidos van rajta ami felpörög mert jól melegszik a proci ha hajtom napi 12órában
maradjon a hűtő vagy vegyek nagyobbat jobbat a nagyobb procihoz?
házba max 140mm körüli hűtő fér be

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28605) MK VII válasza TeeJay (#28604) üzenetére


MK VII
veterán

Ha semmi tuning nem lesz akkor elég alá a B85-ös lap.
Szerintem a hűtő elég lesz a 4790K-ra is viszont, ha zavar a hangja akkor vehetsz egy nagyobb teljesítményű hűtőt amin 12cm-es venti van és az csendesebb lesz.

(#28606) TeeJay válasza MK VII (#28605) üzenetére


TeeJay
félisten

igen valszeg hűtőcsere is lesz bár most AIDA alatt ha stabilitás tesztet csinálok
az i5-4690 89wattig ugrik a grafikon szerint
a másik gépemben meg i7-4690 van az csak 66wattig megy pedig GPU-t is terhelek meg minden
nem vágom az i5 miért eszik ennyivel többet pedig nincs benne HT sem
vagy az i7 a HT miatt eszik kevesebbet? fene se tudja

valszeg a 4790K is megáll 90wattnál szóval elvileg nem zabálna többet mint a 4690-em
szerintem hűtőből 12-es ventis kell mert ha 12órában tekerem a gépet azért szépen pörög a Raijintek Aidos is
nyáron meg 30fokos szobában aztán főleg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28607) Z()L3 válasza MK VII (#28603) üzenetére


Z()L3
tag

Köszi szépen, megvan a tökéletes procim :R Remélem minél előbb meg tudom valósítani a terveket, Q8400 nagyon gyér már. Pár dolog azért el-el döcög, de a komolyabb dolgoknál már kezdődnek a bajok :D

Procihűtő : Egy Scythe Katana 4 vagy Arctic-Cooling Freezer 13 környékén nézelődtem, a Katana a szimpibb mert leveszem a ventit és a mostani Coolink ventit teszem fel :) Leginkább egy Ninja vagy Mugen környékén nézelődnék, de a házba meg a TX2-től nagyonmax 1cm-el nagyobb hűtő fér el, az is már lehet hogy a plexit nyomja :D

Alaplapból ez szimpatikus még, egyforma lenne a kártya nyák színe meg az alaplap színe is :) Aztán lehet az általad említett Gigabyte lesz, meglátom.

A VGA-t pedig azért kérdeztem, hogy a jövőben kb. mire számíthatok. Ha most egy GTX980-al is elbír, akkor 2-3-4 év múlva egy középkategóriás kártyával el kell még bírnia majd, úgyhogy az úgy frankó.

(#28608) MK VII válasza Z()L3 (#28607) üzenetére


MK VII
veterán

Freezer 13-at ne vedd.. Macera ventit cserélni rajt.. Csak gyárit tudsz rátenni másikat nem.
MSI lap amit linkeltél az is tökéletesen megfelelő. Építettem már gépet olyan lappal. Még nem jött rá panasz. :)

(#28609) Z()L3 válasza MK VII (#28608) üzenetére


Z()L3
tag

Ezért is volt szimpibb a Katana :P

Egyébként a nem K-s változatok feszültségét is lehet piszkálni ? Az összefoglalóból nem derül ki számomra egyértelműen.

(#28610) MK VII válasza Z()L3 (#28609) üzenetére


MK VII
veterán

Természetesen alul lehet feszelni őket és kell is!!! :)

(#28611) Puma K válasza TeeJay (#28606) üzenetére


Puma K
veterán

Ha már proci csere meg hűtőn is gondolkodol, akkor inkább cserélj azt is.

Nekem alapon gyárilag 1.237v-ot kapott a proci és 100%-os terhelésen 100 fokra felmentek a magok mikor először teszteltem a procit játék alatt nem volt gond, mert ott viszont ugye nincs 100%-on terhelve egyfolytában szinte mindegy mivel játszik az ember...

Aztán kezdtem az alulfeszelésbe... most 1.125v-on 4.4Ghz-re boost-olva átlag 89 fok 100%-on terhelve egy Corsair H75-el amin a gyári Corsair ventik vannak, plusz az adatlapomon lévő ház és ventik.

Ha videókkal dolgozol akkor mindenképpen legyen a procin rendes hűtő és a ház ventik körül is nézz körül, nem-e lenne érdemes ott is egy kicsit variálni (plusz ventik vagy jobbakra csere), hogy jobb legyen a gépház belsejének a szellőzése.

Most nézem az adatlapodon lévő gépházat... szerintem cserélj valami alsó tápos, felül 2 ventis hellyel rendelkezőre, mert pokoli meleg lesz a gép belseje az i7-4790K-val plusz a táp nem fogja bírni kivezetni azt a hőt ami 100%-on terhelve keletkezik majd.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28612) Z()L3 válasza MK VII (#28610) üzenetére


Z()L3
tag

Helyes :) Ez lesz az első beállítás :) Most 29 fokos szobában max 80 fok a Q8400 Aida64-el tesztelve, játék alatt kevesebb. Jobb hűtővel meg i5-el szerintem ez alá lehetne menni.
Hozzáteszem hogy felső tápos ház, hátul 2 80mm-es venti, oldalt meg egy 80mm-es (ami ki van kötve :B ) szóval a szellőzés sem a legjobb. Ahhoz képest szerintem jó eredmény. Jah meg tiszta retek...nincs kedvem kihúzni a kábeleket és levinni kifújatni kompresszorral :DD

[ Szerkesztve ]

(#28613) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok

Kicseréltettem a forrófejű 4790k. Nos a csere darab is ugyanúgy világít .... léghűtőt corsair h100 ra cserélve.
Itt valami más gond lesz. A lappal lesz valami? Esetleg gyári hibás, girbe-gurba lenne a proci foglalat ?

A prociba 1,7V megy be ez akár stimmelhet is. [link]

(#28614) DR|FTK|NG válasza Kocska89 (#28613) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

1,7V? :Y Az sok.

(#28615) Kocska89 válasza DR|FTK|NG (#28614) üzenetére


Kocska89
tag

Hát fogalmam sincs Intelnél hogy van.
Amd nél ezeken a pontokon a magfeszültség szokott lenni.
Most pl minden monitorozó proram 0,64V mutat. 800mhz órajelet. Multival 1,744V mérek. Esetleg elővehetem a hp asztali multit az pontosabb értékeket ad.

-VCCIN --> 1,8 V nak még jó is lehet. De nem érteni intel :(

[ Szerkesztve ]

(#28616) TeeJay válasza Puma K (#28611) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi az tippet
a házban hátul van 12-es Coolink venti ami viszi kifelé a meleget
a Chieftec táp szintén viszi ki mert az meg a proci fölött van
és a háznak egész jó a szellőzése szóval nincs vele baj 4690 is 60-70fok között van és 90wattot zabál

a 4790K-ra 12centis ventis hűtőt tervezek ami jobban lehűti de házat nem nagyon cserélnék mert ez fér be az asztalba mivel két ilyen gépet kell vennem ugyanis duplán dolgozok rajta egyszerre 2monitorral
szóval két 4790K-s gép két gépház két monitor 1billentyűzet+egér és synergy-vel vezérlem őket

most is elég a 4690 is végül is csak sokat fut 80-90% körül és akarnék még egy kis tartalékot meg a HT sem utolsó szempont végülis
SSD-vel a HDD-t is kiváltom majd aztán hangja se lesz meg még 1 melegedő cuccal kevesebb

a 4790-es gépben gyári intel hűtő van az alig melegszik mert ott csak 30-40%-on hajtja a gépet a sok videó

az mit jelent hogy alul feszelve?
lehet csökkenteni a feszültséget a proci alatt és úgyis menni fog 4GHz-et?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28617) Victor91 válasza Kocska89 (#28615) üzenetére


Victor91
tag

Biztos, hogy a VCCIN-t méred, az 1.74-en viszont normális. Jó alacsony VID-je van a procidnak ha 800-on 0.64-et írnak a programok. Próbáltad már a tuningot?

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#28618) MK VII válasza Kocska89 (#28615) üzenetére


MK VII
veterán

Tegyél fel képeket....
BIOS beállításokról. Aztán HWinfo képeket hőfokokkal meg feszültség értékekkel..
Mindenről ami a feszültségeket monitorozza.. Idle is és terhelve is..
Nem akarom elhinni, hogy 1,744 voltot kap az a proci.. Az iszonyat sok!
Szerintem más értéket mérsz nem a Vcore-t.

[ Szerkesztve ]

(#28619) Kocska89 válasza MK VII (#28618) üzenetére


Kocska89
tag

Bios.

[link]
[link]

Terheletlenül:
[link]

Terhelve:
[link]

Turbó off.

Linx alatt 80 fok fölé is megy... pedig a magfeszültségből csíptem is le. H100 al a radi kb langyos....

(#28620) blu79 válasza Kocska89 (#28619) üzenetére


blu79
addikt

Szia, delidelni kellene, mert a kupak alatt rossz a paszta, bármilyen hűtőt raksz rá forrófejü marad :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#28621) MK VII válasza Kocska89 (#28619) üzenetére


MK VII
veterán

Ez teljesen rendben van... Nem kap az 1,744 voltot...
Ahogy blu79 kolléga is mondja... Picit forrófejű ez a procid is.
Meg kell találni a megfelelő beállításokat aztán jó lesz az.. Valószínűleg tényleg nem úszod meg a kupakolást...

(#28622) Kocska89 válasza blu79 (#28620) üzenetére


Kocska89
tag

Szia.

Az előző amit használtan vettem, ugyan ilyenen forró volt megvolt delid kicsit javult de nem számottevő. Akármit csináltam vele. Clu megkapta tényleg agresszív cucc. [link] [link]

Első képen én azt látom, a rövid oldalak + pár mm hozzá sem ért a kupakhoz. Rátettem szikét, dettó látszott a görbeség.
A 2. on meg tényleg beleivódott a clu a kupakba.

Blackvinyl kolléga kicserélte, és ez is dettó ugyan olyan béna. Az zavar, hogy lényegében pár másodperc alatt éri el ezeket a hőmérsékleteket onnan az idővel csak pár fokot gyarapodik.

Elindítom a tesztet 33-36 fok idle hőmérséklet. Rotty 56 fok, pár másodperc 66 fok. Aztán még egy fél perc kb és eléri a maxot. Ezek a hirtelen ugrások zavarnak.

(#28623) MK VII válasza Kocska89 (#28622) üzenetére


MK VII
veterán

Hirtelen ugrik a hőfok.. Legalábbis nekem is..
Hirtelen kapja a terhelést is... Elkezd melegedni.. Mire a lap lereagálja, hogy magasabb fordulatra kéne tolni a proci ventit addig megint emelkedik egyet hirtelen és akkor veszed észre a hűtést...
Ha én elindítok egy tesztet nekem is hirtelen felugrik 65-70 fokra.. Nekem nem 4790K-m van, de szerintem nincs különbség nagyon a viselkedésük szempontjából..

Ha hülyeséget "beszélek" nyugodtan javítsatok ki.. :P

(#28624) Kocska89 válasza MK VII (#28621) üzenetére


Kocska89
tag

Bocs szerkeszteni már nem tudtam. [link] Nem látszik de a proci alatti összes kondin ez mérhető. ( na jó 3-4db amin mértem. )

Akkor ez a VCCIN lesz? Mert annak megfelel.

A többi feszültség Vcore stb hol képződnek?

#28623

Ha lenne rendes hőátadás a mag és a kupak között nem lehetnének ekkora ugrások. A hőt át kell adni a hűtőnek neki, jelentős tömege van stb. Ehhez idő kéne. Értem én hirtelen terhelés, ha pl 20 mp alatt fűti fel a hűtőt 1-2 fokonként azt mondom oké.

[ Szerkesztve ]

(#28625) bombibmw válasza Kocska89 (#28624) üzenetére


bombibmw
veterán

Az a VCCIN fesz lesz.
Eleve, ha idle-ben visszaveszi a feszt 800MHz-en 0,64V-ra, akkor nem is lehet ilyen magas a load fesz.
Linx alatt van egy pont, amíg nem kapja meg a proci az AVX-es terhelést, addig még elvan, de ahogy megkapja, hirtelen megugrik, de ezután már csak a két állapot váltakozik és nincsenek tüskék.
Ha CLU van a kupak alatt és így is sok a hőfok, akkor ott vagy hűtő, vagy valóban a sapka egyenetlensége(elferdítése? ) a gond.

[ Szerkesztve ]

(#28626) LLKobe válasza bombibmw (#28625) üzenetére


LLKobe
veterán

Láttam valahol hogy lehet kapni delidelt procihoz "távtartót" amivel vissza se kell tenni a kupakot. Ennek nem lenne értelme? És akkor nem kéne cserélgetni a CLU-t a kupak alatt.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#28627) bombibmw válasza LLKobe (#28626) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem tudom és nem is akarok butaságot írni.
Szerintem bármilyen jó is lehet, akármi történhet és akkor a mag törik.

(#28628) akoska07 válasza Kocska89 (#28624) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ha legközelebb is 1.7 körüli vcore-t látsz akkor küldj rá a procira linx prime ibt triót,és utána nem kell aggódnod,hogy mit hol mérj. :W

#28626 ll-kobe :
Azt úgy hívják delid guard.
Paszta mindenképp kell közé és mi lehetne jobb,mint egy CLU.

Én sosem használnék delid guard-ot,pedig nem vagyok egy félős természet.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28629) Kocska89 válasza akoska07 (#28628) üzenetére


Kocska89
tag

Hol írtam, hogy 1,7v a vcore?
Mért a vccin nem a prociba megy?
Csak én érzem rohadtul lekezelőnek ezt a hozzászólásod?

Az én hibám hogy az intel üldögel a trónján, burutális pénzeket elkérve a procikért?

A kupakot fel kéne forrasztani, ők ezt nem tették meg. Kihagyva pár technológiai lépést. Időt alapagyaot spórolva ezzel is maximalizálva a profitot. Olcsón gyorsan sokat.... Nem számít ha világít, a fortyog a hűtő alatt a proci...

(#28630) akoska07 válasza Kocska89 (#28629) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ez már ezerszer lerágott csont.
Évek óta így van.
"Újszülöttnek minden vicc új."

A fortyogást te produkálod.
Nem kellene egy flame-t elindítani.

Vannak szakértők aki megjavítják a procidat.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28631) Winchester95 válasza Kocska89 (#28629) üzenetére


Winchester95
őstag

Egesz topic a lekezelesrol szol, figyeld meg a regebbi hozzaszolasokat, nagy rangu hardveraprosok uzengetnek egymas kozott.... gtx topicban szint ugy.

(#28632) Puma K válasza TeeJay (#28616) üzenetére


Puma K
veterán

Hiába teszel nagy teljesítményű hűtőt a procira ha nincs szellőzés a gépházban az meg hogy a terhelés alatt amúgy is felmelegedő táp szívja ki a gépház belsejéből az amúgy is felmelegített levegőt szerintem nem lesz jó vége. Meg fog dögleni a táp a tartós melegtől ha 12 órában 100%-on pörgeted a procit (értsd ezt mind a két gépre).

Erőben, fogyasztásban és így hőmérsékletben nincs köszönőviszonyban az i5-ös proci az i7-el.
Az i5-4460-as procim esetében azért cseréltem le a gyári hűtőt, mert minél halkabb gépet akartam, ami sikerült is anno, de az i7-nek már kell a plusz hűtési teljesítmény ahogy érzékelem az i5 és i7 közti különbséget ráadásul ez alapból 4000Mhz-en jár pláne ha boost-ol akkor 4400Mhz és ezek alap értékek amiket magától tud a proci gyárilag.

Lemérni a házat nem nagy cucc és az alapján keresni olyat ami megegyezik a mostanival.
Ilyen felső tápos elrendezést max irodai gépben tudok elképzelni ahol szövegszerkesztés és egyéb komoly gépet nem igénylő feladatokat látnak el... amire te használnád az meg komolynak mondható felhasználás.

Nem hiába egy rendes játékra szánt jól szellőzőnek mondott házban sincs felül a táp pár éve.
Mostanra olyan teljesítményt és így fogyasztást tudnak produkálni némely processzor és videokártya párosok, hogy azt a legminőségibb tápok sem feltétlen bírnák hosszútávon. A tápnak is van egy terhelés alatti hőmérséklete, hát ha még erre rájön a CPU+VGA által termelt meleg és még ezt el is kell szívnia a gép belsejéből majd kitolni magán át a házból.

Intelnél a Z jelölésű (Z68, Z77, Z87, Z97, stb) chipsettel ellátott alaplapokban van lehetőség a tuningra így az alulfeszelésre is.
Ami azért jó mert semmi más értéket nem változtatsz a procinál csak egyedül a feszültséget, hogy mennyit kapjon állandóan. Az órajelét fogja változtatni dinamikusan tehát ha nem csinál semmit akkor 800Mhz-cen pörög magonként de amint jön feladat fel tudja tolni 4400Mhz-re vagy amennyire éppen szükség van.
A fogyasztása is változik az órajel függvényében.

Egy HDD nem akkora hőtermelő. Általában a sebesség miatt cserélnek az emberek HDD-ről SSD-re.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#28633) varillo


varillo
csendes tag

Sziasztok. Szerintetek játékra i5 vagy i7-et vegyek, és melyik változatot? :)) :))

(#28634) Kocska89 válasza Winchester95 (#28631) üzenetére


Kocska89
tag

Ahogy elnézem az összes többi topicban is... Dettó ugyan ez sajnos....

Tisztelet a kivételnek. (itt is volt néhány ember aki segítőkész volt)

Megyek is nem akarom megzavarni a "nagyok" baráti cseverészését kinek megy 5 6 7 ghz a procija. Mindaközben 100w visszaternel a hálózatra, a szoba levegőjét is hűti legalább 10 fokkal.

(#28635) Kocska89 válasza akoska07 (#28630) üzenetére


Kocska89
tag

Bocsánat, hogy okj-s clu felkenő tanfolyam nélkül mertem alkamazni eme csodaszert....

Bizonyára a proci rossz oldalára hordtam fel, nekem ehhz alacsony a rangom. Egy őstag bizonyára ügyesebben feltudja hordani...

[ Szerkesztve ]

(#28636) Victor91 válasza Kocska89 (#28634) üzenetére


Victor91
tag

Ez nem így van, én is írtam neked, hogy nincs gond a prociddal mert a VCCIN-t méred és minden normálisan működik, nem is reagáltál rá..

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#28637) akoska07 válasza Kocska89 (#28635) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hová kentél CLU-t ?

Szerkesztés gombot bátran használhatod,5 percig tudod szerkeszteni a hsz-t.

#28636 Victor91 :
Látod Viktor,milyenek vagyunk főleg én. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28638) Kocska89 válasza Victor91 (#28636) üzenetére


Kocska89
tag

Mint írtam tisztelet a kivételnek. :R Nem akartam mindenkinek külön válaszolni.

akoska07
Igen ismerem a szerkesztés gombolt, csak telefonról írtam. De bekapcsoltam asztalit, töltök fel képeket.

[link]

[link]

Nem jött be a CLU csoda ezért alánéztem.

[link]
[link]

Ezt a procit cseréltettem. Igen tudom az utolsó kép homályos.

(#28639) akoska07 válasza Kocska89 (#28638) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ja hogy nálad már delid is volt ... ?

Nem jött be a CLU csoda ?!
Ha az nem segít akkor semmi sem !

Bármennyire homályos a kép,a lényeg látszik.
Mintha kicsit sok lenne az a CLU a die-on. :D
Abból a mennyiségből akár 4 procit is le lehet kenni.

Mintha a művelet sorrendje is kissé össze lenne keverve...

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28640) NFree


NFree
addikt

Srácok , elakadtam 4790k tuningnál , írjátok itt a vrin feszt , hogy érzékeny rá az ördög , próbáltam kevéssel sokkal , a lényegen nem változtat vagy csak én vagyok hülye meg béna , de 4,6ghz nél nem sikerült többet kisajtolni a prociból. Giga gaming gt lapban vana a prockó, a 4,6 hoz 1.267 cpu v core, 1,110 ring fesz , és 1,8v körüli vring fesz társul, de itt megáll a tudomány.
A prockó delidelve van elvileg 4ghz en használom jelenleg 1.08v al , mert nincs szükségem nagyobb teljesítményre viszont egy két teszt kedvéért szivesen megtekerném, de 4,9 volt a max amit sikerült kicsikarni belőlle, azt is már 1,4v közeli v core fesszel. próbáltam kissebb nagyobb vrinel de semmi.

Van ötletetek ?

vga

(#28641) Kocska89 válasza akoska07 (#28639) üzenetére


Kocska89
tag

Képzeld én is rájöttem sok lett a clu, de mivel ez volt az első és utolsó ilyen mutatvány ez nem lesz jobb.

De, hogy fenntartsam a topic hagyományait:

Szerintem a felesleges menyiséggel 8 procit is meg lehetett volna pasztázni nem csak 4 et...

Én befejeztem. Beszélgessetek csak a semmiről nyugodtan, nem zavarok többet.

(#28642) akoska07 válasza Kocska89 (#28641) üzenetére


akoska07
nagyúr

Miért első és utolsó ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28643) Victor91 válasza NFree (#28640) üzenetére


Victor91
tag

Nem szeretnélek elkeseríteni de ha 4.6Ghz-hez már 1.26v-t kér sajnos nem fog jobban menni. :(
Minden proci különbözik, lehet a tied nem érzékeny rá annyira, előfordul az ilyen, enyém pl teljesen alapon van, nem is állítom, ha piszkálom akkor lesz instabil. :F

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#28644) akoska07 válasza NFree (#28640) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az enyém is kb ennyit tudott.
És használtam 1 évig a procit,nem cseréltem le.
Nincs ezzel semmi baj.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#28645) Trailblazer válasza Kocska89 (#28641) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez a hangnem nem hiányzik ide... :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#28646) NFree válasza akoska07 (#28644) üzenetére


NFree
addikt

& (#28643) Victor91
Lecserélni én sem szeretném , csak a markok kedvéért jó lett volna egy 5,2ghz valakinek megy itt a prockója közel 5ghz et az talán képes lenne egy két teszt idejére 5,2-5,3 ra , nos akkor ugy néz ki ez elég lusta , nem nagy előre lépés a 4770k-hoz kb 200mhz, nem baj jó lessz ez.
Victor asszem , hasonló prockót szerettem volna mint a tied , de ez nemjött össze. :B

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#28647) laychi válasza Kocska89 (#28641) üzenetére


laychi
veterán

nincs elkenve rendesen a CLU a DIE-on,szélek kilátszanak.
Ragaszd körbe a DIE-t szigetelőszalaggal,bátran kend el a széleken is a CLU-t,aztán "letéped" róla.

(#28648) blu79 válasza NFree (#28640) üzenetére


blu79
addikt

Nálam pl az 5Ghz-hez 1.35v hoz 1.69v VCCIN kellett. Korábban próbálkoztam 1.9v VCCIN-el és nem tudtam stabilizálni. Ekkor olvastam a neten hogy némelyik proci kevés vccin-t kér és akkor lesz stabil. Így hát kipróbáltam és bejött. Most 4.6Ghz-en ketyeg 1.169v al és1.57v vccin-el.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#28649) TeeJay válasza Puma K (#28632) üzenetére


TeeJay
félisten

rendben köszönöm a tanácsot

holnap teszek fel mérést az i5-4690 és az i7-4790-es gépemről
i5-ben van a Raijintek i7-en meg sima gyári hűtő
AIDA szerint meg az i5 fogyaszt sokkal többet mikor csutkán van tekerve
és az a melegebb is nem az i7 :F
előbbi 89watt utóbbi 66körül megáll pedig sima 4790 nem energiatakarékosabb

amúgy simán elég lenne a sima 4790 is csak ha már két csúcs gépet veszek akkor gondolok a jövőre
és a K-s proci jóval erősebb mint a sima aztán az jobb választás lehet videózós témára
alaplap bőven elég nekem a B85M hiszen csak annyi kell hogy hátul 4USB-t használok
külön VGA nincs bőven elég az IntelHD4600 na meg a lényeg hogy vinyó sem lesz benne csak SSD úgyhogy minimalizáljuk a fűtő eszközök számát.
tápból a Chieftec 400-as nekem bőven elég, halkan és hűvősen teszi dolgát, hátra meg húzatom ki a meleget szóval nincs panasz a gépeknek
RAM-ból is 2x4GB Corsair teker benne de RAM bőven elég a felét sem használom inkább csak procira kell a gép de az bőven.
még megálmodom hogy milyen hűtő legyen rá ami befér a házba vagy nézzek-e más házat ilyesmi méretben mert sajnos nem akarok nagy szekrény házat egy mATX lapnak amiben nincs VGA és csak egy SSD meg esetleg egy HDD lesz benne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28650) duc


duc
aktív tag

Sziasztok,
CLU helyett valai próbált már Thermal Grizzly Kryonaut-ot használni a kupak alatt?

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.