Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23601) cassius.clay válasza Graphics (#23600) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi, ilyen listát én is néztem, ez alapján mondtam én is, hogy jó bele. Megér a proci 8k-t +4k (beépités) ?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#23602) Graphics válasza cassius.clay (#23601) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A P8400 szerintem meg, a notebookcheck.net-en a processzor benchmark listában a 148. helyen van. az i3-330m 125., szóval biztos, hogy lesz valamilyen hatása, de lehet érdemesebb SSD-n elgondolkoznod :), az sokat dob

-

(#23603) cassius.clay válasza Graphics (#23602) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Kicsit később az SSD jön:) Csak azokhoz nem értek még annyira. Utána kell olvasgatnom mert nem tudom abból milyet és miért pont olyat kell venni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#23604) dh66e válasza dh66e (#23421) üzenetére


dh66e
veterán

Szétkaptam teljesen(kijelző részt nem bántottam) a HP620-as gépemet hogy kiderítsem mi okozza a korábban felvetett problémámat, a win7 újrarakása nem segített .Elég korrekt módon van összeszerelve ez a noti mindenhez pikk pakk(na jó vagy 30db csavart kitekertem :) ) hozzá lehet férni.
Szóval minden csatlakozót lehúzgáltam,gép kipucol(minimális por volt benne bár a billentyűzet tálcájában volt némi "salakanyag") az összeszerelés már gyerekjáték volt.
Láss csodát összerakás után a win7 rögtön telepített valamilyen usb-s illesztőprogramot és megszűnt a hiba létezni.Valószínűleg kontakt hiba volt.
Esetleg valakinek kell táv segítség a szétszedéshez az számíthat rám főleg ha a billentyűzethez akar hozzáférni elkelhet a segítség ráadásul megspórol nem kis időt és nem is teszi tönkre az alsó fedlapot. :)

(#23605) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

2510p-ben működni go egy UN2400-as 3G modem?

Interneten nem találtam rá egyértelmű infót, HP oldalán 2530p van fent, más oldalakon írják a 2510p-t is. Olyanoktól érdeklődnék akik esetleg használják is.

Let the Zone take me if I am.

(#23606) vcsabika


vcsabika
tag

Hello! van egy Hp laptopom decemberi vétel sajnos belefojt egy kis viz így meghalt gari így ugrott ami ipon-ba szólt valaki nem tudna segíteni a garit valahogy elintézni? :F

(#23607) xstyle válasza vcsabika (#23606) üzenetére


xstyle
tag

Sok sikert. (elsőre mikroszkópos szemrevételezés van tudomásom szerint.)

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#23609) bogar51


bogar51
csendes tag

Elitebook 8640 szakértőt keresek... Pesten

[ Szerkesztve ]

(#23610) nazir.j


nazir.j
csendes tag

sziasztok
hp pavilion g6-1007sv noti, i5 480m-el és hd6470m vga-val.
képtelen vagyok feltelepiteni a catalystot a vga-hoz, és igy nem is tudok váltani a két gpu között...
a gyári hp drivert felrakja hozzá, de ahhoz valamiért nincs catalyst. ha az amd oldaláról akarom leszedni a hd6470 driverét, akkor telepitéskor azt irja, hogy nincs kompatibilis eszköz...
mi lehet a gond? eszközkezelőben megjelenik szépen a vga, és irja is hogy van hozzá illesztőprogram

Nazir's drill-bar

(#23611) gfefe válasza nazir.j (#23610) üzenetére


gfefe
őstag

A HP saját driverét szedd le mert módosítják a gyári AMD drivereket.

A gyári olyan amilyen.... az én hp-m hez pont jó... de ne várd azt mint egy aztali amd vga-nál... :U

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#23612) nazir.j válasza gfefe (#23611) üzenetére


nazir.j
csendes tag

leszedtem a hp drivert, fel is települ, látja is a kártyát a gép, azonban mivel nincs catalyst, nem tudok rá átváltani az intelről... :(

Nazir's drill-bar

(#23613) gfefe válasza nazir.j (#23612) üzenetére


gfefe
őstag

Valami nem okés nálad szerintem...

HP weboldalról szedted? Lennie kellene catalystnek még ha kisit més is mint az AMD féle...

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#23614) Graphics


Graphics
Jómunkásember

AMD-Intel driver
[link]

[ Szerkesztve ]

-

(#23615) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

A ProBook 4310s processzor upgrade sikeresen megtörtént:)
T6570-ről P8600-ra váltottam és elég jól lehet érezni a sebesség növekedést, mikor megnyitok egy honlapot, nem szaggat, nem gondolkodik annyit, meg sok ilyen hasonló apróság.
Azt véletlenül nem tudjátok miért lehet, hogy ma reggel még processzor upgrade előtt rádugtam az iPhone 4-em usbre és a gép nem találja drivert, nem ismeri fel a telefont.
Kb egy hete telepitettem fel szúz rendszert, semmi extra nincs pluszban, csak egy AVG, Firefox és a legfrisebb iTunes.
Egészen tegnapig felismerte gond nélkóül a telefont, ma reggel kezdett el problémázni, Akármelyik USB-re dugom a három közül, egyik sem ismeri fel. Mi a teendő?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#23616) Misi1979 válasza cassius.clay (#23615) üzenetére


Misi1979
őstag

Nagyon szet kellett kapni a gepet hozza?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#23617) cassius.clay válasza Misi1979 (#23616) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Igen, teljesen szét kellett bontani az utolsó csavarig. Szervízesek 3 órán keresztül csinálták 2-en. A kijelzőt is le kellett szedni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#23618) Graphics válasza cassius.clay (#23617) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az komoly :D, akkor volt meló vele, de megérte, én is múltkor akartam venni egy gépet, és proci upgradelni, de addigra elvitték, mire odaértem volna érte, pedig egy komolyabb probook volt

-

(#23619) cassius.clay válasza Graphics (#23618) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Igen, szenvedtek vele rendesen, de profik voltak, mindent visszaraktak az utolsó csavarig; láttam, mert ott csinálták egész végig a szemem előtt az egészet és végig néztem :)

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#23620) Z86 válasza cassius.clay (#23617) üzenetére


Z86
őstag

Az akkor 6 munkaóra + a proci ára. Elég húzósnak tűnik, mennyibe fájt összesen?

(#23621) Thusor válasza cassius.clay (#23617) üzenetére


Thusor
őstag

Az kemény...nem voltak gyakorlottak. Nekem a HP szervizes a helyszíni gari esetében 1 óra alatt szétszedte, kicserélte az alaplapot és összerakta. Ezt is az utolsó csavarig szét kellett szedni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23622) Graphics válasza Z86 (#23620) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már írta pár hozzászólással előbb, még tegnap, 8 votl a proci + 4 a munkadíj, szóval ha tényleg ennyiből kijött, akkor túúúl korrektek :)

Ha a kocsiban dugattyút kell cserélni, akkor bontják az egész motort :D

[ Szerkesztve ]

-

(#23623) SzaboZE válasza cassius.clay (#23617) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az a 3 óra azért nem egy bajnok idő, pláne ha ketten csinálták :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23624) Graphics válasza SzaboZE (#23623) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát azért ne ítélkezzünk ,amíg nem láttuk darabjaiban a laptopot :)

-

(#23625) cassius.clay válasza Z86 (#23620) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Miért lenne 6 munkaóra? A 3 óra az 3 óra akárhogy is nézzük, nem? Mellesleg rajtam kivűl az üzletben voltak még vagy 6-an, ebből még egy ügyfél hozott egy gépet, ami szintén proci cserére jött, és szintén utolsó csvarig szétbontós volt, közben jött egy Samsung noti is,aminek a tulajdonosa el sem tudta mondani mi baja, ott kellett vele sakkozni, közben hoztak eladni laptopot, garanciáztatni elromlott monitort, adatmentésre külső vinyót és hagy ne soroljam még...
A lényeg, ketten dolgoztak vele, de nem egyszerre és nem csak az én gépemmel votlak elfoglalva, hanem közben még csináltak 21 másik féle dolgot.
A HP szervizessel ne hasonlitsuk össze, mert az átveszi a géped, lebassza a sarokba, és majd sort kerit rá, ha ő ugy akarja... Én ide bevittem a gépem és nekiálltak egyből, nem rakták félre... Azért ez nem mindegy.
Egyébként nem volt húzós, Maga a proci 10k volt 4k-ért rakták bele és 2k-ba számíttattam a régi T6570-est be. Igy 12k-t kellett fizetni, ami szerintem elég korrekt ár,; ha találsz ennyi pénzért P8600-as procit és még be is épitik neked a gépedbe azonnal, akkor megemelem a kalapom.

Duliee : A P8400-as proci került 8k-ba de odaérve kiderült hogy van P8600-as is és csak 2k-val drágább és beszámitják a régi procim. Gondoltam igy ugyanott vagyok még mindig árban ha beszámolják a régit, csak erősebb procit kapok, ezért választottam a P8600-ost a P8400-es helyett.
Egyébként igenis bajnok idő, amit futottak, aki szerint sok a 3 óra, annak én fizetek, ha hamarabb szét tudja szedni a gépet elsőre, mert az kizárt. Mondom az utolsó csavarig szét kellett bontani darabjaira, mint a legót.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#23626) Graphics válasza cassius.clay (#23625) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Be is számították a procit, akkor bajnok az a hely :), majd lehet privátban kérem a hely nevét is, ha esetleg lesz ilyesmi gép, amit kicsit bikázni kell :R

-

(#23627) cassius.clay válasza Graphics (#23626) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Bátran, ha érdekel nagyon szivesen megadom a nevét. Én a licitálós oldalon akadtam rájuk, ott az értékelésük rengeteg üzletelés alapján 99,5% .A bolt egy kicsi barátságos kis üzlet, mindössze pár négyzetméter. de a hangulat nagyon jó. 30-as srácok dolgoznak ott és úgy haverkodnak,mintha évek óta ismernétek egymást, de mindenkivel. Nagyon barátságosak és jó fejek. Én szakadtam a poénjaikon :D

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#23628) Z86 válasza Graphics (#23622) üzenetére


Z86
őstag

Hopp, nem voltam elég figyelmes :B
Valóban nagyon korrekt árszabás.

(#23625) cassius.clay:
Ha 2 ember 3 órán keresztül csinálja, az 6 munkaóra, de ezek szerint más gépekkel is foglalkoztak a tiéddel párhuzamosan, így már nyilván kevesebb a rád jutó idő.

(#23629) cassius.clay:
Így már teljesen tiszta :)

[ Szerkesztve ]

(#23629) cassius.clay válasza Z86 (#23628) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Akkor újra fogalmazom amit irtam:
-2 ember csinálta
-felváltva dolgoztak, nem egyszerre
-összesen, együttvéve dolgoztak ketten 3 órát, nem külön-külön
-a 3 óra alatt nem csak az én gépemmel foglalkoztak

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#23630) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Azt nem tudjátok miért lehet, hogy ma reggel óta az usb ismeretlen eszközt ir az iPhone 4-emre? Egészen tegnapig tökéletesen működött, de ma reggel óta nem ismeri fel a telót.
Megpróbáltam mind a három usb-t mindegyiken ismeretlen eszköz. Szűz rendszer van a gépen, semmi szemét, mégsem működik, Mi lehet a baj? Win7 64 bit ultimate.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#23631) SzaboZE válasza Graphics (#23624) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem eddig a negatív rekordom kb 2 óra, egyedül csináltam és persze kihagytam a pc kártya foglalatot, ezért újra visszabontva :) A 3 óra sok, még első szétszedésre is, de gondolom ez úgy jött össze, hogy - mint írták fent - más gépekkel is foglalkoztak közben.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23632) Graphics válasza SzaboZE (#23631) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az biztos, hogy itt több időt vett igénybe.

Nagyon off:
Most olvasom az aláírásod :D, ha valakinek kell egy full gyári állapotú piros 323F szólj nekem, egyik ismerős épp eladni készül, hibátlan :D, ha esetleg egy mazdás keresne valami nagyon egyedit

-

(#23633) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valaki nem tudja, hol lehet akár külföldi, akár magyaron oldalon színprofilokat találni laptopokhoz? 4530s probookhoz kéne, még mindig nem találtam meg :(

-

(#23634) nazir.j válasza gfefe (#23613) üzenetére


nazir.j
csendes tag

Hp siteról szedtem, felrakja a drivert az tuti, mert villog a kijelző, viszont a catalystot nem hajlandó telepiteni valamiért(naplófájlban csekkoltam hogy nem rakta fel)
próbáltam már azt is, amit Duliee kollega ajánlott, ugyanez a helyzet.
most felraktam valami bétás full csomagot az amd oldaláról, fel is telepiti a catalystot, meg is tudom nyitni, de azt irja hogy nem támogatott a hardverem, ezért csak a sugót tudom megnézni..

Nazir's drill-bar

(#23635) Graphics válasza nazir.j (#23634) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a baj, hogyha az AMD oldaláról szedsz le drivert, akkor tuti nem fog menni a váltható grafika...

Ezeket a HP oldalán kellene keresni, mert ezt ők gyúrták össze egy driverbe a kettőt, mennie is kéne neki, elvileg.

-

(#23636) nazir.j válasza Graphics (#23635) üzenetére


nazir.j
csendes tag

igen, viszont mint irtam is a hp oldalon ehhez a notihoz 2 driver is fent van, mindkettőt leszedtem, de egyik sem rak fel catalystet valamiért... :(
megpróbálok egy win reinstallt, úgyis fel kéne raknom egy 64 biteset

Nazir's drill-bar

(#23637) Graphics válasza nazir.j (#23636) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elvileg amit küldtem, az mindkettőhöz jó, azt hittem alapból 64bites került fel, várj még egy percet :).

Szerk: megnéztem, igazából nincs különbség 32/64bites driver ugyanaz :)

[ Szerkesztve ]

-

(#23638) springfield0


springfield0
tag

Sziasztok!

Egy HP Pavilion dv6-os laptopom van. Az lenne a gondom, hogy eléggé magasan pörög a hűtő venti ha HDMI kábelen kirakom TV-re iszonyatos hangja van! Nyilván megterheli a video kártyát a TV kivezetés és jobban kell hűtenie a rendszert, na de ez a venti már annyira pörög, hogy azt hiszem néha mingyárt felszáll a gép!
Egyépként teljesen mindegy mit csinálok amikor a HDMI-re van kivezetve (film, vagy csak sima net) egyfolytában full fordulatszámon pörög!
Nincs szükség ekkora hűtésre ahogy elnézem a hőfokokat, kb fele ennyi fordulatszámon is még üzemi hőmérsékleten tartaná a gépet.
A BIOS-ban nincs ventillátor fordulatszám beállitási lehetőség.
A kérdésem az lenne, tudtok e valami megoldást a problémára? Mert elég sűrün sőt mondhatni mindig ki van vezetve a Tv-re és ha ez igy megy tovább, akkor ventillátort kell cserélni a laptopon mert csapágyasra hajtja magát annyira pörög! Másrészt meg élvezhetetlen igy egy film a hang miatt.
Letöltöttem a SpeedFan nevezetű programot, de az nem állit semmit,nem is látja a ventit,csak a hőfokokat mutatja... vagy én nem tudom beállítani, az is lehet... A HP honlapján nem találtam konkrét fan utility programot.
Van valami ötletetek?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#23639) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valaki nem tudja, hogy hova tűnt spyduck kollega? csak mert mintha nem is járt volna PH-n, úgy eltűnt, a cikkei, a profilja és minden más.
Szerk: ja megtaláltam, az okát.

[ Szerkesztve ]

-

(#23640) kutga válasza Graphics (#23639) üzenetére


kutga
nagyúr

Megosztanád privátban? Mert engem is érdekel.

Hopp megvan, semmi. :(

MOD
Hogy On is legyek...#23605 valaki?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#23641) BangoSkank válasza springfield0 (#23638) üzenetére


BangoSkank
tag

Szia!

Hp Cool Sense-t próbáld meg feltelepíteni, ott lehet 3 fokozatban állítani a fordulatszámot (halk, hangos, hajszárító). Pontosan milyen típusú dv6-od van? Lehet a diszkrét kártyát hajtja meg a teljes képernyős videó, vagy a videolejátszó. Ha így van akkor az integráltra kell állítani, a videót annak is vinnie kell.

(#23642) gfefe válasza BangoSkank (#23641) üzenetére


gfefe
őstag

Bőségesen kihajtja az integrált is a hdmi kimenetes film nézést.
Már kíváncsi voltam és leteszteltem a saját gépemen. :B

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#23643) benedek89


benedek89
csendes tag

Sziasztok.

Egy hete vettem egy hp pavilion g6-1202 típusu laptopot, amiben elvileg 6520 dual vga van, de nem tudom rajta beüzemelni a dual vga-t.
Próbáltam a hivatalos hp drivert, az amd auto detect módszerét, de sehogy se ismeri fel semmiylen program, csak az integrált vga-t.
Visszavittem az aqua computerbe, ott azt mondták, hogy 5000-ért szívesen segítenek...

Köszi.

(#23644) BangoSkank válasza gfefe (#23642) üzenetére


BangoSkank
tag

Igen, simán :K De előfordulhat, hogy Catalyst a diszkrétet rendeli hozzá a lejátszóhoz, nekem Chrome-hoz sikerült hozzárendelnie, meg mozilla plugin-container-jéhez. Azóta kérdez, ha új programot lát.. :)

(#23645) gfefe válasza BangoSkank (#23644) üzenetére


gfefe
őstag

Igen minden beállítás függő, de ha én manuálisan átlövöm az integráltra onnantól nem használja a "kis" radeont.... Nálam vagy ez megy vagy az ha jól látom.... az, hogy ő magától váltsa az max az akus üzemmódban van de az is csak addig, hogy lelövi gyári állapotban a radeont...

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#23646) BangoSkank válasza benedek89 (#23643) üzenetére


BangoSkank
tag

Szia,

A 6520G a A6-3400 procikba integrált videokártya, a dualosoknak más a sorszáma pl 6540G2, 6510G2, 6755G2 stb
Pl itt megtalálod a táblázatban.
A webshpos leírások a Pavilion modelleknél nagyon pontatlanok, a chipset típusát is következetesen elírják mindenhol, még a hp(!) oldalán is.
Az Aqua-sok segítőkészségére jellemző: ingyen elmondtam azt amit ők 5000ért..

(#23647) gfefe


gfefe
őstag

NA sikerült gépemet elsőnek lefagyasztanom :D

Szerencsétlen "kis" i3 proci a 8 giga ram melett sem bírt el 3 vinyóval....
2db 500 as külső vinyórol toltam az adatot egy 1,5 terrás külső vinyóra :)
Emellett neteztem és zenét hallgattam ;]

Szegénykém pedig megelégelte :)
Restart és másolás folyt köv.... :C

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#23648) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak,
Probook 4330ra (i3-2310M, hd3000) icc proflja van vkinek? Ez a [link] nálam üres.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#23649) benedek89 válasza BangoSkank (#23646) üzenetére


benedek89
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Akkor ez azt jelenti, hogy nincs saját 512mb memóriája?
(gpu-z azt írja 512 ddr3)

[ Szerkesztve ]

(#23650) BangoSkank válasza benedek89 (#23649) üzenetére


BangoSkank
tag

Nem, nincs, azt az 512 mb-ot a rendszermemóriából foglalja le.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.