Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23351) eastsider válasza eastsider (#23350) üzenetére


eastsider
nagyúr

tökre nem értem miért cserélték az LCD panelt.. de örülök neki :D

(#23352) Magnum_ válasza eastsider (#23351) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mert egybe van építve az egész, nem lehet azokat a kis pöcköket csak lecserélni.. vagy valami iylesmit mondtak nekem anno..

I humbly and respectfully decline™

(#23353) eastsider válasza Magnum_ (#23352) üzenetére


eastsider
nagyúr

oh. akkor viszont az alaplapcserét nem értem (vagy éppen, hogy az egész alját miért cserélték ki :D viszont ez az új bill. sokkal jobb. és nem csak azért, mert új...

(#23354) Magnum_ válasza eastsider (#23353) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hanem mert magyar.. gondolom :-)

I humbly and respectfully decline™

(#23355) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Ezzel a 3G modemmel mennyit szopok :W
Újrahúztam a win-t. Ugyan az. Kapcsolódik a hálózatra torrent is elkezd tölteni de a net nem megy. Valami dns hibát ír :W

(#23356) SzaboZE válasza ExtremeClock (#23355) üzenetére


SzaboZE
addikt

PROXY beállítás?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23357) pumukli23 válasza eastsider (#23353) üzenetére


pumukli23
senior tag

Alaplapcsere valszeg a bios jelszó miatt volt.
Hogy miért van új alja azt nem tudom, én azt hittem, hogy a csuklótámaszt cserélik a zár miatt, de azt pont meghagyták :)

(#23358) eastsider válasza Magnum_ (#23354) üzenetére


eastsider
nagyúr

magyar volt. a nyomáspontjuk kellemesebb...
(egyszer már cseréltettem a gyárit magyarra :D)

(#23359) ExtremeClock válasza SzaboZE (#23356) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

:F
Nem állítottam semmit át.

(#23360) Thusor


Thusor
őstag

HP battery check azt írja egy 9 cellás aksira, hogy feltöltött ciklusok száma 5/300. Ez mit jelent? 300 ciklus után kuka az aksi?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23361) SzaboZE válasza ExtremeClock (#23359) üzenetére


SzaboZE
addikt

Helyi hálózati beállítások: beállítások automatikus észlelése beikszel. Vagy ki. Ellentettjére mint ami most van, háthanátha.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23362) ExtremeClock válasza SzaboZE (#23361) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Köszi. Holnap rápillantok!

(#23363) mario11 válasza kutga (#23324) üzenetére


mario11
tag

Köszönöm tisztult a kép.
Sajnos ahogy olvastam a javasolt topicot,sok jóra nem lehet számítanom.
Nagyon köszönöm a felvilágosítást. :R

mario11

(#23364) kutga válasza mario11 (#23363) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajna nem egyszerű fő alkatrészt bővíteni, bár a másik topikban nemrég valaki belinkelt egy megoldást amivel egy rendes asztali VGA kártyát kötött egy ősrégi laptopra és Crysist játszott rajta, de már nem emlékszem mi volt a technika neve, mindenesetre ahogy néztem nem nagyon éri meg a vesződést.

Amúgy van rengeteg retro és régi játék amit visz a VGA-d, engem pl. azok jobban le is kötnek mint ezek az új csodák.

Let the Zone take me if I am.

(#23365) Hunter2


Hunter2
addikt

tud valaki HP nx6110-hez whitelist mentes bios-t? vagy valami oldalt ahonnan le lehet tölteni?
Vagy leírást hogy hogyan tudom az eredetit módosítani?

(#23366) zsolthee


zsolthee
senior tag

Érdekes az alábbi hiba, találkoztatok már ilyennel:
Adott egy NC8430 ami csak tápról indul el. Ha bejön a Windows akkor azt mondja, hogy 96%-on van az akku. Ha kihúzom a zsinórt egyből leáll a laptop. Eddig egyszerűnek tűnik. De ha ugyanezt az akksit átteszem egy másik (8510p) gépbe akkor az CSAK AKKOR hajlandó elindulni róla, ha 2mp-re (amíg villan egyet a töltés jelző LED) rádugom a töltőt majd lehúzom. Onnantól kezdve megy rendesen. Ha a 8510p akkuját teszem bele a másik gépbe akkor szintén ugyan ez van: akkuról nem megy. Ha a 8510p saját akksiját visszarakom, szintén ugyan úgy reagál: csak akkor indul el töltő nélkül ha 2mp-ig kap egy kis kakaót a konnektorból.
Én alaplap hibára gyanakszom a 8430-nál. Szerintetek?

(#23367) SzaboZE válasza zsolthee (#23366) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 430-cal valószínűleg tényleg gond van, de az 510 se normális szerintem, töltő nélkül el kellene indulnia.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23368) ExtremeClock válasza SzaboZE (#23361) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Nem találom.

(#23369) Centrumpc


Centrumpc
csendes tag

üdv!

hp 630as noti, 1 hónapos, reggel kikapcsoltam most nemakar indulni.....1 óra próbálkozás után elindult, kikapcs újra semmi.
caps lock egyszer cpu hibát egyszer bios hibát villog, természetesen se kép se hang....
valakinek tipp?

(#23370) sz.ati


sz.ati
csendes tag

Sziasztok.
Én 2napja vettem egy Hp Dv6000 laptopot.Kivettem a dobozból, kívülről mindenhol épnek tűnt. Feltettem tölteni. 30perc múlva bekapcsoltam, semmi extrát nem csináltam csak neteztem, egyszer csak pityogni kezdett és minden előjel nélkül kikapcsolt.Ha felrakom tölteni a kék világítás villog és nem kapcsol be.Mi lehet a baj ? A VGA kártya ment tönkre ?

(#23371) ExtremeClock válasza sz.ati (#23370) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

A baj ott van hogy dv6000-t vettél.

(#23372) sz.ati válasza ExtremeClock (#23371) üzenetére


sz.ati
csendes tag

Hát de azon belül mi lehet a probléma ? :(

(#23373) n0fer


n0fer
csendes tag

sziasztok! segitseget szeretnek kerni. hp envy lw900av laptopom van, ati 7690m xt, es intel hd 3000 kartyaval. kb egy honapos a gep, eddig semmi baja nem volt. most, nehany napja a kovetkezo van: mikor elinditok egy jatekot, kis ido utan total beszaggat az egesz gep, az osszes mag kiugrik maxra. aztan kicsit helyreall, majd megint. olyan jatekokkal, amik nehany napja meg tokeletesen futottak, tehat nem az a baj, hogy ne birna. probaltam mar frissiteni a drivert, uninstallaltam, majd ujra fel, semmi nem segit. az intel 3000-el nincs ez. mivel probalkozzak? koszonom.

(#23374) marciart11 válasza n0fer (#23373) üzenetére


marciart11
aktív tag

szia!

Próbáld meg a chipset drivert is frissíteni!

(#23375) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Na gyerekek holnap kiderül mit tud a hp care pack szolgáltatás és mennyire gyors.
Beszart a vinyóm az elitebook-ba.

Először kékhalálok. Fagyások már csak kattog/sípol. És nem érzi a gép.

(#23376) Magnum_ válasza ExtremeClock (#23375) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkor tényleg jó vétel volt

I humbly and respectfully decline™

(#23377) ExtremeClock válasza Magnum_ (#23376) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

HD Sentinel fel volt telepítve. 153nap és 700indítás volt a lemezben. Állapota és kondíciója is hibátlan volt :F

(#23378) Centrumpc válasza Centrumpc (#23369) üzenetére


Centrumpc
csendes tag

egyre jobb.....kikapcsolt állapotban bedugom a töltőt,erre bekapcsol a gép és bios hibát villog.

(#23379) SzaboZE válasza Centrumpc (#23378) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerviz.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23380) Centrumpc válasza SzaboZE (#23379) üzenetére


Centrumpc
csendes tag

az lesz,az igazsághoz hozzátartozik hogy szét lett szedve a gép .......kiváncs vagyok észreveszik-e, matrica nemvolt sehol,nem sérült.

(#23381) SzaboZE válasza Centrumpc (#23380) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem szervízfüggő, mi nem szoktunk kukacoskodni, csak ha egyértelműen látszik, hogy azért hibás a gép.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23382) zsolthee válasza SzaboZE (#23367) üzenetére


zsolthee
senior tag

A 8510-zel csak akkor van a gond, ha az akkuját átteszem a 8430-ba majd vissza.
Tud esetleg a gép valamiféle zárlatot okozni az akkuba amit a 510-es fel tud oldani egy elektromos "lökés" hatására a másik pedig nem?
Elég hülyén hangzik de egyenlőre nincs más tippem.

(#23383) Thusor válasza ExtremeClock (#23375) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem alaplapot fognak cserélni. Tegnap bejelentettem a hibát ma hívtak hogy jönnének. Nem értem rá, így holnap jönnek ki Gödöllőre a melóhelyemre megjavítani. Szintén care pack szolgáltatás keretein belül.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#23384) ExtremeClock válasza Thusor (#23383) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Jobb egérgombon néha nem érzékel elsőre. Csak mivel szar a hdd így nem is tudja megnézni a manus. Esélyes hogy cseréli?

Ja és a ráadás :D
Amikor lecsukom a tetejét és bekattan akkor kb 3-4mm hézag van és úgymond lötyög a fedlap.

[ Szerkesztve ]

(#23385) SzaboZE válasza ExtremeClock (#23384) üzenetére


SzaboZE
addikt

Bejelentetted a hibát? Mert a helyszínen nem tud neked másik touchpadot szülni ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#23386) ExtremeClock válasza SzaboZE (#23385) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Tudom. Még nem. Mert "nyitvatasrtási" idő után fosta össze magát a gép.
Majd holnap. Fedlap az normális hogy ilyen? Vagyis a kijelzőt amikor lehajtom.

(#23387) adnoctum18 válasza ExtremeClock (#23386) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Mindkét oldalon van hézag?

Nálam akkor záródott így félre baloldalt a fedlap amikor a bal zsanér el volt törve, a másik oldalon szinte normális volt.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#23388) ExtremeClock válasza adnoctum18 (#23387) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Bezáródik rendesen. De van egy 2-3mm-es hézag és le-fel mozog.

(#23389) adnoctum18 válasza ExtremeClock (#23388) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Egy kép többet mondana.

De mindenesetre ha durva akkor ezt is mondd a szerviznek.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#23390) Yuden.Yari


Yuden.Yari
csendes tag

Sziasztok!

HP 4535s (AMD A6-3400 + AMD Radeon HD 6540G2) tulajoktól kérdezném: Sokat olvasgattam a témáról, és az már tiszta, hogy a "2 gpu" + driverek miatt megnövekszik a fogyasztás, és a régebbi (pl. Directx9-es) játékok nem, vagy rosszul mennek.
Van rá lehetőség, hogy adott esetben a dedikált GPU-t kikapcsolva, csak az APU-val futassak régebbi játékokat? Vagy az APU felépítése miatt mindenképp le kell mondani az alacsonyabb fogyasztásról, és a régi játékok zökkenőmentes futtatásáról?

(#23391) pumukli23 válasza ExtremeClock (#23388) üzenetére


pumukli23
senior tag

Emlitsd meg a szerviznek a fedlapot is, a gombot is. Vinyó nélkül is tudja tesztelni.

(#23392) csabiks válasza Yuden.Yari (#23390) üzenetére


csabiks
senior tag

Van lehetőség egyesével állítani, hogy melyik programot (pontosabban melyik .exe -t melyik GPU-val futtassa. (Jobb klikk az asztalon és "váltható grafikus rendszer konfigurálása" menüpont.)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#23393) Yuden.Yari válasza csabiks (#23392) üzenetére


Yuden.Yari
csendes tag

Szóval nem egy nagy hókuszpókusz, nem kell hegeszteni a rendszert, hogy ez a trükk működjön..ez biztató. Az APU-val ugye nincsenek olyan driver bugok, hogy régebbi játékok nem futnak, ugye? (A régebbi játékoknak talán elég is az APU GPU ereje.)
Még két-három kérdés: ha a rendszervinyót vásárláskor SSD-re cserélem, a garancia nem veszik el, ugye? (Csere alatt a szakszerű szét és összeszerelést értem.) Esetleg ezen AMD chipset-ről lehet tudni, hogy van-e valami SSD inkompatibilitási gondja?
Létezik, hogy nem kapható legális forrásból magyar billentyűs op.rendszer nélküli változata? (Win7 árából kijönne az SSD java része..)

Köszi a gyors választ!

(#23394) bogar51


bogar51
csendes tag

Sziasztok! Szeretném megtudni, hogy a Probook 4530s rendelkezik-e USB 3.0 lehetőséggel? Valaki konkrétot tud mondani? Win7/64 az op.rendszer. Egyes helyeken azt írják, igen, míg mások azt, hogy valamennyi USB 2.0...

(#23395) Turbobacsi válasza bogar51 (#23394) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

az én 4730-am úgy volt hirdetve a webboltban hogy 4xUSB2, ehelyett 3xUSB2, 1xUSB3 (az a csati kék szinü, a többi fekete!), elírtá kszerencsére! Nagyon jó dolog, a külsö vinyóm usb3-as, hasít vele! A HP oldalán a 4530-ban van 1 db USB3!
[link]

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#23396) zonusz


zonusz
tag

Az Elitebook 4860p-hez milyen drivert, szoftvert kell, illetve érdemes letölteni a honlapjukról?

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=hu&cc=hu&prodNameId=5056943&prodTypeId=321957&prodSeriesId=5056942&swLang=22&taskId=135&swEnvOID=4059#93211

(#23397) ExtremeClock válasza zonusz (#23396) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Minden ami kell és nem teszi fel a winfos alapból.

(#23398) bogar51 válasza Turbobacsi (#23395) üzenetére


bogar51
csendes tag

köszi, akkor Te szerencsés vagy! de a HP is azt írja, usb 3.0 nem mindegyik modellnél...

(#23399) kutga válasza zonusz (#23396) üzenetére


kutga
nagyúr

Leginkább amiket a win nem tesz fel alapból, és amiket használni akarsz (energiagazdálkodás, biztonsági programok, alkalmazások, ilyenek).

Let the Zone take me if I am.

(#23400) csabiks válasza Yuden.Yari (#23393) üzenetére


csabiks
senior tag

Hát én régebbi játékokkal nem nagyon játszottam, de hibákat eddig én nem fedeztem fel vele. Ezelőtt egy i7 + nvidia páros notim volt, lehet hogy ez sokkal gyengébb nyers erőben, viszont az biztos hogy magát a rendszert sokkal gördülékenyebbnek érzem, pl játszok és nyomok egy alt+tab-ot, semmi gondolkodás semmi szöszmötölés azonnal reagál. Az ssd-vel kapcsolatban nem tudok semmilyen információval szolgálni, de szerintem semmi gondja nem lehet vele (esetleg keress rá google-ba az alaplapra és az ssd szóra, hátha kidob valamit). A garancia meg nem veszik el ha szakszerűen van cserélve.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.