Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) Qru válasza zolynet (#68597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ez vissza alakithato gyarira?! Az jo.

#nincsbennetarcsi

(#68602) boogie84 válasza zolynet (#68591) üzenetére


boogie84
veterán

Szép! :K

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#68603) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Egy totális anomáliában kérnék segítséget, egy kedves ismerős vásárolt egy 2017-es HR-V-t. Kidobta neki az alacsony guminyomás figyelmeztető ikont. Lett fújva a kerékbe, de az ikon nem tűnik el. Mondom, kézikönyv, nézzük meg, kalibráljuk újra.

Meg is találtam a módját, de számomra érthetetlen, hogy a "book" menüpont az autó kijelzőjén át van húzva. Tehát nem enged egyszerűen sehogy belépni abba a menüpontba, ahol a keréknyomást figyelő szenzorokat is újra lehet kalibrálni.

[link] - ebben a videóban látszik a fickónál, nos, ez a két kis egymás mögötti könyvecske ikon itt is megjelenik, de áthúzott állapotban.

Ilyenkor mi lehet a teendő? Flottás autó volt előtte, létezik, h ezt központilag letiltathatták? :F

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68604) Neoteric válasza runner 125 (#68603) üzenetére


Neoteric
addikt

Motor nem jàr. Gyújtás be, kézifèk ki, ha automata akkor P, ha manual akkor üres. Utána nálam a civicnél elérhetõ lesz a guminyomás kalibrátor.

PSN: ne0teric_sAN

(#68605) zolynet válasza Qru (#68601) üzenetére


zolynet
addikt

Azért az elég csúnya pénzkidobás lenne, illetve munkaórák kidobása.
Inkább kell egy donor kormány és azt újrabőrözni, ha nem kell csapott alj.

Life is too short to stay stock!

(#68606) Qru válasza zolynet (#68605) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csere kormany. Muszaki nem szolnak a csapott kormanyert?

#nincsbennetarcsi

(#68607) zolynet válasza Qru (#68606) üzenetére


zolynet
addikt

Legutóbb ezeken lamelláztak kicsit: ültetés, toronymerevítő, kipufogódob
Akciós 24,5k helyett teli 26k árat fizettem, csúnyán lehúztak. :))

Life is too short to stay stock!

(#68608) sherlock82 válasza zolynet (#68600) üzenetére


sherlock82
senior tag

Megegyeztünk, eddig minden a terv szerint halad. :)
1.8 - as hatsebességes kocsinál városi használatban szerintetek kell mindenképpen a negyedik vagy elég ha 3 - ban járok vele ?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#68609) NoLF válasza sherlock82 (#68608) üzenetére


NoLF
addikt

attól függ 40el vagy 70el jársz :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#68610) Manitou válasza sherlock82 (#68608) üzenetére


Manitou
addikt

Sebesség, de inkább fordulatszám függő is szerintem. Lehet azt érzeni mikor már szenved az autó a túl alacsony fordulattól. Én pl 4-be csak 40 felett kapcsolok fel (1.6 motor, 5-ös váltó) Meg van valami olyan mondás, hogy alapjárati fordulat +500-as fordulat legalább legyen meg az adott fokozatban, amiben hajtod.

(#68611) Qru válasza sherlock82 (#68608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tempo es valtokiosztas kerdese. A manualban szokott lenni ajanlas melyik fokozatot milyen sebessegnel kell kapcsolni (sik uton termeszetesen).

#nincsbennetarcsi

(#68612) Qru válasza zolynet (#68607) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olcson megusztad. Bar a tied nem osszkerekes az eleve olcsobb.

#nincsbennetarcsi

(#68613) runner 125 válasza Neoteric (#68604) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, a kézifékkal bsztuk el.. :D Hihetetlen, a gyári könyv leírása azzal indítja a keréknyomás kalibrálást, h engedje ki a kéziféket.......

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#68614) sherlock82


sherlock82
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ!
NoLF
Qru
Manitou

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#68615) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ha még valaki nyomonköveti a hajónaplómat...

Ma egy emelkedőn felfele volt egy villódzó sárga jelem, szerintem check engine :(

Nagyon nem találta a váltó, hogy merre is tovább, de utána elmúlt.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#68616) tboldi válasza szabonagyur (#68615) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tengeralattjáró alakú volt?

(#68617) szabonagyur válasza tboldi (#68616) üzenetére


szabonagyur
félisten

JSZP képem van arról a részről, pont nem látszik de jobb fent ami lenne, sárga ezen is

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#68618) tboldi válasza szabonagyur (#68617) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, az a tengeralattjáró, azaz a csekkendzsin. :)

[ Szerkesztve ]

(#68619) zolynet válasza Qru (#68612) üzenetére


zolynet
addikt

Civiccel sem csúsztam bele a f.erdőbe sosem, pedig ott is volt bütykölés rendesen.

Life is too short to stay stock!

(#68620) szabonagyur válasza tboldi (#68618) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem nem tetszett neki, hogy emelkedő, kereszteződés, lámpa és lassan mentem ennyire.

Utána nem volt semmi ilyen, csak a szokásos rántás.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#68621) Qru válasza zolynet (#68619) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mar sokszor butykoles sem kell lasd Boldi esetet, a gyari nagyobb kerekmeretbe is belekotottek. :(

#nincsbennetarcsi

(#68622) zolynet válasza Qru (#68621) üzenetére


zolynet
addikt

Arról lemaradtam, de kb sejtem mi lehetett.
Harapósak a sünök.

Life is too short to stay stock!

(#68623) lazac_


lazac_
tag

Kapott ma a City-m 2 év friss műszakit. Tervben volt már, hogy elviszem - vészhelyzeti izé ide vagy oda -, de meglepett az Opel Sziget, mert pár napja felhívtak, hogy benne vagyok a rendszerükben, látják, hogy le fog járni, megvan-e még az autó, egyeztessünk időpontot?
Ezelőtt 4 évvel voltam náluk, mert hatósági ár+2e forint körül műszakiztattak akkoriban.
Most 21.990- volt, ketten is akartak nekem kávét hozni, a végén annyit mondtak, hogy minden rendben. Előtte azért a legnagyobb szélviharban visszaraktam a halogéneket a Philips offroad ledek helyett, majdnem be is tört a szélvédő, mert felcsapta a kitámasztott motorháztetőt...
~119800km van benne.
Menetrögzítőt visszanéztem, lengéscsillapító mérés elől ~65% , hátul 60%, fék eltérés 9% (tippre, mesze volt a monitor) illetve 12%. Nem jó, de nem is tragikus. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68624) tboldi válasza zolynet (#68622) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kb. ennyi, ezért nem akartak műszakit adni nekem 2019-ben. Meg az emelt fényerejű, de E-jeles, nem offroad izzók miatt. 🤷‍♂️
Az ültetőrugók miatt is húzták a szájukat, de a JSZP-ből kiderült, hogy honosításkor született róla hivatalos bejegyzés, csak elfelejtették a forgalmiba is belefirkantani, úgyhogy ezt pótoltattam az okmányirodában.

(#68625) DamianB válasza Yamaha R1 (#64358) üzenetére


DamianB
őstag

Üdv !
Visszatértem az akkori vásárlásból nem lett semmi mert végre találtam egy olyan lakást ami tetszik nekem és abba öltem minden pénzem .
Viszont már látom az alagút végét és visszatérnék az autó projektre .
Nagyon tetszenek a 8 Gen Special Editionök egyedül a 3M árát sokkalom kicsit . Van itt aki vezeti mi a véleményetek róla ?
Egy rövid bejegyzést találtam a múltban erről.
Kereskedésben lehet alkudni ? Eddig mindig magánszemély adásvételnél voltam ott.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#68626) szabonagyur válasza DamianB (#68625) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Legrosszabb helyzetben tértél vissza autót nézni.

MInden drágult, nagyon sokat. Kereskedés függő, pár napja voltam párban, 50e Ft körül engedtek volna az elviszik úgyis alapon. :(

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#68627) rothfb válasza DamianB (#68625) üzenetére


rothfb
veterán

A special edition csak a külsőre vonatkozik. Grafitszürke felni, plusz pár külső kiegészítő. Amúgy totál ugyanaz, mint az "alap".
Az enyém nem SE, de a fekete hűtőmaszk megvan nekem is. A plexit cseréltem le.
A belseje és a motor (1.8, 140Le) ugyanaz. Mire vagy kíváncsi?
Hogy lehet e kereskedésben alkudni? Mivel használt autókról beszélünk, akár kereskedés, akár magánszemély, az alku lehetősége helyzetfüggő. Ha engednek, engednek, ha nem, nem.

(#68628) tboy93 válasza rothfb (#68627) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

Ez függ az adott gépjárműtől és az eladó aktuális helyzetétől. Nincs erre tökéletes recept. Az Accordomból simán le tudtam alkudni negyedmilliót, úgy hogy semmibe nem tudtam belekötni, de éreztem hogy eladnák már, mert ott állt az új autó. A CBR-embe sem tudtam belekötni, de azt annyira áron alul adta a srác, hogy meg sem próbáltam belőle alkudni, szó nélkül a kiírt áron elhoztam.

Eladásnál hasonló szituk álltak fent, a swiftemtől szabadulni akartam és engedtem belőle 10%-ot. A CBF-em olcsón raktam fel, cserébe egy Ft-ot sem engedtem a kiírt árból.

(#68629) DamianB


DamianB
őstag

Ezekre voltam kíváncsi amiket leírtatok.
Szabonagyur : igen én is ezt érzem fél egy évvel 2 M alatt nekem megfelelő autókat láttam . Most 2 M alatt semmi nincs de meg akadt a szemem ezeken az SE ken és most olvasok utána információt gyűjtök.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#68630) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Vettunk nemreg egy 2006-os Honda Jazz-t. Ma elkezdett vilagitani check engine lampa. Remelem, a szerelo gyorsan megjavitja...
De errol az jutott az eszembe, hogy milyen jo lenne, ha tudnek vasarolni valami Bluetoothos hibakod olvasot, amit ha bedugok az OBD konektorba, akkor az ott is maradhatna benne, es akkor indulas utan latnank mondjuk a viz, meg az olaj homersekletet valami androidos app-al. (Volt nekem regen valami hasonlo, de az egy nagy fekete teglatest volt, es az Opelba nem fert bele, aztan elvesztettem.) Mondjuk az nem lenne baj, ha az eszkoz BT interface-e biztonsagos lenne, tehat nem 1234 lenne a kod, hanem valami komolyabb.
Tudtok ebben nekem segiteni?

Jut eszembe, surgos lenne, mert most meg az Opelon ki tudom probalni az eszkozt.

Nem akarok sokat kolteni, ilyen 10-15 ezer jMF-bol megallhatna az eszkoz...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#68631) Qru válasza tvamos (#68630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elm327 talan ami meg jo is es olcso is. Nekem iobd2 van de az draga(bb).

#nincsbennetarcsi

(#68632) tboldi válasza tvamos (#68630) üzenetére


tboldi
nagyúr

50%, hogy P401 lesz a hibakód. :D

Nekem van egy Vgate iCar 3-am, habár az enyém nem BT-s, hanem wifis. Működik jól, bele is fér a keretedbe, és nem egy nagy buci.
Nekem is ez volt a tervem, hogy indulás után nézem az adatokat, de marha nagy macera és idő mindig hozzácsatlakoztatni a telefont, inkább vettem egy ScanGauge 2-t, ami állandóan ott van a kormányoszlopon, nem kell vele csinálnom semmit, automatice elindul, és látok vele majdnem mindent, amit akarok (egy AFR vagy lambdaérték jó lenne még, ha lenne). [kép]

[ Szerkesztve ]

(#68633) Qru válasza tboldi (#68632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fixen nalam sincs bekotve pont a macerassaga miatt.

#nincsbennetarcsi

(#68634) darthzannah válasza tvamos (#68630) üzenetére


darthzannah
csendes tag

Én most ezzel szemezek, majd beszámolok róla jövő hónapban.
[link]

SPACECLAIM

(#68635) zolynet válasza darthzannah (#68634) üzenetére


zolynet
addikt

Milyen autóhoz?

Egyik ismerősöm mindig ezt ajánlja: Autel Maxi AP200
Okosabb mint a elm327 és társaik

Life is too short to stay stock!

(#68636) tboldi válasza zolynet (#68635) üzenetére


tboldi
nagyúr

Annyiért már Delphit is veszel, és az tényleg tud mindent. :)

[ Szerkesztve ]

(#68637) tvamos válasza tboldi (#68632) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nem tetszik igy a tulajnak. Be lehet ezt esetleg rakni oda a tarolo rekeszbe, ami a valto elott van?

szerk:
Szerintem baja lesz a drottal is. :(

Mostmar eszembe jutott. Nekem ez volt a telefonon: https://torque-bhp.com/

(#68631) Qru
Igen, ELM327. Remlik valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#68638) tboldi válasza tvamos (#68637) üzenetére


tboldi
nagyúr

A ScanGauge-et? Persze, bárhova, ameddig a kábele elér. :)

De van egy másik kütyü is, ami hasonló, az UltraGauge.

[ Szerkesztve ]

(#68639) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok! Tegnap boldog tulajdonosa lettem egy 2007-es Civic-nek. Kezdem felfedezni az autót, de egy dologban segítségre lenne szükségem. Telefonról zenét varázsolni a hangszórókra hogyan lenne a legegyszerűbb, legolcsóbb?

(#68640) buca84


buca84
őstag

Decemberben le lett szervizelve a Jazz. Összes szűrő, olajok stb.
Januárban viszont feldobta a műszerfal, hogy kötelező szervíz jön, most meg már a "villás kulcsot" magát dobta be.
Mann filter szűrők mentek bele.
Ki lehet ezt valahogy ütni, vagy majd elmúlik magától ha kinyomogatom? Vagy visszamenőleg beírni a rendszerbe, hogy mikor volt a szerviz?
Köszi a választ!

(#68641) Qru válasza buca84 (#68640) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Resetelni kell az intervallum szamlalot, kulonben mindig meg fog jelenni a figyelmeztetes.

#nincsbennetarcsi

(#68642) tvamos válasza Qru (#68631) üzenetére


tvamos
nagyúr

Errol van szo? [link]

------------------------
Ezt neztem ki: [link]
Azt irja, hogy ez nagyon jo... es nekem is tetszik a BT5.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#68643) tboldi válasza tvamos (#68637) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most látom csak a szerkesztést.

A vezetéket nagyon szépen el lehet rejteni, csak türelem kell hozzá. :)

(#68644) darthzannah válasza zolynet (#68635) üzenetére


darthzannah
csendes tag

Honda Accord-hoz. Kipróbálom csak, mert 2 héten belül visszatérítik az árát. Ami nem tetszik, hogy az app hozzá fizetős és elég drága.

SPACECLAIM

(#68645) buca84 válasza Qru (#68641) üzenetére


buca84
őstag

Értem, köszi!
Ezt hol tudom megtenni? Könyvében benne kell legyen?

(#68646) tboldi válasza buca84 (#68645) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondolom, GE Jazz.
[link]

(#68647) buca84 válasza tboldi (#68646) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! GG

(#68648) Winner_hun válasza zolynet (#68600) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így hogy írod, lehet majd kicseréltetem. Vagy vajon nincs értelme?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#68649) zolynet válasza Winner_hun (#68648) üzenetére


zolynet
addikt

TóthImi mondta hogy kb én vagyok a 2. az accordosok közül akinek ilyen fordult elő. Az igen kevés eset. Plusz szórakozott is a szivattyó,mert hol ment hol megnem, szóval első körben nem is volt egyszerű beazonosítani. Hallottam is hogy az ac kattan hátul. Néztem is hogy akkor most mi van?!?!?! :((
20k volt egy bontott, az ment bele, ha jól emlékszek a gyári új valami 100k körüli lett volna. :Y

Life is too short to stay stock!

(#68650) goranje


goranje
tag

Sziasztok!

Már régebben is felmerült egy hibakód olvasó beszerzése, de most diskurzus nyomán meg is erősödött bennem hogy jó lenne egy ilyen. Eddig még semmi gondja nem volt a gépnek, de hát persze Murphy..., bármikor jól jöhet egy ilyen kütyü.

Az autó egy 6. gen. 2002-es Accord, ami már ötödik éve hiba nélkül használom.

Tudnátok abban segíteni hogy hol is van az OBD csati ebben a típusban?

Köszi!.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.