Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Szinte hihetetlen szamomra de megis igaz, Instagramon a taghez beirva a Honda City projekt auto rengeteg torok es indiai embernek es vannak olyan tuningok :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51202) Qru válasza szabonagyur (#51201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sedan forma főleg keleten menő nem véletlenül gyártották a sedan G9-et Törökországban. :K

mod:

viktorhmv: Sokat nem kell dilemmáznod, mert itthon csak egyféle benzinessel árulták (2.0i). Az amerikai változatból van 2.4i de az ritka.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51203) demars válasza Qru (#51202) üzenetére


demars
addikt

8gen sedant is ott gyártották. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51204) viktorhmv válasza Qru (#51202) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Köszi a választ! És mik a tapasztalatok ezzel a motorral? Megbízható? Típushibák esetleg? Fenttartási költség?

:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#51205) Qru válasza viktorhmv (#51204) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsit iszákos de ez a nagy légellenállású bódé miatt van. Ebbe nem a régi Accord (G7) motorja került, (K20A) hanem egy új fejlesztés (R20A) amiről kb 0 infóm van sajnos. Egy mezei SOHC i-VTEC motor szóval kb szög egyszerű tehát nincs ami elromoljon benne. De majd hátha a többieknek van róla bővebb infója.

Biztos, hogy olcsóbb mint a Lexus fenntartása. Van Volt Lexus-os ismerős, az elrohadt kipufogóra 250k-s ajánlatot kapott (nem márkaszervizben). Az egyik fényszóró cserés volt, az újabb 220k-ba fájt. Majd kiderült, hogy a vezérlésmódosító okoskerék cserés lesz ami szintén több százezres móka.
Na itt unta meg és adta el. Pedig pöpec járgány volt. Prémium autónál az alkatrész árak öreg korára is prémium áron mennek. Azért olcsók ezek mert itt már nem a vételár a sok, hanem a fenntartási költség.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51206) viktorhmv válasza Qru (#51205) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Köszi szépen! Okosabb lettem. :-) Az általad említett dolgok miatt én is inkább a Honda felé hajlok.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#51207) Aladdin válasza viktorhmv (#51204) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nekem az Accordban ez a motor van. Olajcsere tizezrenkent, lancos, volt egy szelepallitasom 40-nel, nagyon jo a fogyi. Ereje alacsony fordulaton azert nem aszfaltszaggato, de magasabb fordulaton megjon. 6800 nal van a leszab, szereti a forgatast. Ez a VTEC mar nem a hagyomanyos VTEC, itt arra hasznaljak a valtozo szelepvezerlest, h 3500 ford alatt extra takarekosan tudj vele kozlekedni. Orszaguton nekem siman 5 alatt van.

(#51208) dzudzu válasza dzudzu (#51171) üzenetére


dzudzu
tag

Sziasztok,

Sajnos továbbra is kisebb gondban vagyok a szervízeléssel:
Adott egy 7. generációs 1.4 sport Civic amelyet nemrég vásároltam és szeretném rajta elvégeztetni az alábbiakat:
- komplett vezérléscsere (vízpumpával együtt)
- motorolaj csere (nyilván szűrővel együtt)
- váltóolaj csere

Az autó korát és értékét szem előtt tartva nem ragaszkodnék a gyári alkatrészekhez, megfelelő lenne egy-egy megbízható utángyártott alkatrész is ahol javasolt (pl, vízpumpa, feszítőgörgő), ugyanakkor eddig elég kevés helyről kaptam ajánlatot, és azok is 150e HUF fölött vannak amit kicsit sokallok.

Kérdésem: tudnátok esetleg olyan szervizt javasolni ahol érdemes lenne próbálkoznom?
Imrével beszéltem telefonon néhány napja, de feltételezem erősen el lehet havazva, mert még nem kaptam tőle ajánlatot máig.

Köszönöm előre is!

Dávid

(#51209) BlacKSouL válasza dzudzu (#51208) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csepeli bontótól esetleg kérhetsz ajánlatot alkatrészekre, hogy legalább az anyagköltséget lásd nagyjából hova lehet belőni.
Én úgy szoktam, hogy megírom, hogy küldjenek árat gyári alkatrész-szettre, és ha létezik, akkor utángyártottra is, ha olyan akkor beleírom, hogy jöhet drágább, jó minőségű utángyártott is, és így általában küldenek a gyári mellett legalább még egyfélére árat, de akár kétfélét is.
Típus, alvázszám szokott kelleni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51210) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Budapesten tudtok ajánlani valakit aki be tudja mérni a futóművet és ha kell állít is rajta ?
8Gen ufó 1.8

Köszi

(#51211) Qru válasza Bandi18 (#51210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pátkai Mikiék jók, őket bátran ajánlom. :K

#nincsbennetarcsi

(#51212) Bandi18 válasza Qru (#51211) üzenetére


Bandi18
tag

Köszi :)

(#51213) Peter.70 válasza viktorhmv (#51200) üzenetére


Peter.70
őstag

CRV ha benzines, akkor minimum 2.0 literes, de még azzal se az igazi. Pörgetni kell, sokat fog enni

(#51214) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Érdekes dologra lettem figyelmes pár hete, most már elkzedett zavarni :D

R18A2-es motor, és néha olyan hangot hallok mintha kompresszor lenne beépítve (nem tudom jobban körülírni)

Gázadásra hidegen/melegen kinyomott felengedett kuplungnál mindenhogy hallom.

Valakinek van ötlete ?

(#51215) 67tuareg válasza Bandi18 (#51214) üzenetére


67tuareg
tag

Szia!
Lehet, hogy valahol fars levegőt szív. Nem volt bontva vagy javítva nemrég? Jól körbe kell vizslatni!
Lehet valami csapágy /spanoló, vagy generátór/. Bosszantó, hogy hallja az ember, de nem találja, vagy esetleg mikor áll be valami.
Sikert!

[ Szerkesztve ]

(#51216) Bandi18 válasza 67tuareg (#51215) üzenetére


Bandi18
tag

Hello

Igen generátorra vagy görgőre gondolok én is. Ami fura hogy legtöbbször akkor jön elő amikor a klímát vagy a fűtést klíma nélkül bekapcsolom, de nem mindig. És ha lekapcsolom nem hallgat el akkor sem

(#51217) demars válasza Bandi18 (#51216) üzenetére


demars
addikt

Klíma tárcsa csapágy. Én tavaly cseréltem, nekem már eszeveszettül szólt.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51218) viktorhmv válasza Peter.70 (#51213) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Szia!

Szerencsére nem napi szinten kell vele munkába járnom. Heti 3 x használnám kb városban kb 15 km erejéig és háromhetente hosszabb távra (kb 400 km). Így egy magasabb fogyasztás is beleférhet.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#51219) tboy93 válasza dzudzu (#51208) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia!

Valto olajbol kizarolag honda mtf3-at szabad beleonteni. Motor olajbol 0w20/5w30/5w40 eneos, motul, total, shell. Olajszurobol erdemes gyarit venni (3k), legszurobol mehet filtron vagy nipparts, japanparts. Pollenbol szinten ezek. Vezerlesbol a feszítő görgő mindenkeppen legyen gyari, NAGYON sokan szopjak be azzal, hogy a silany minosegu utangyartott gorgok alaplapjabol kiszakad a rugo, osszezuhan, elereszti a szijat a tobbit meg el tudod kepzelni. 43k a gorgo ujonnan, de olcsobb mint egy motorgeneral. 6 ev vagy 120k km a vezerles csereintervalluma HA minden eleme gyári.

Gyertyabol Ngk ha kene, uzemanyag szurobol szinten gyari ajanlott.

(#51220) Bandi18 válasza demars (#51217) üzenetére


Bandi18
tag

Ez lenne a klíma kuplungnak nevezett alkatrész ? Kb mennyibe fájt cserélni sokat kellett bontani ?

köszi

(#51221) BlacKSouL válasza Bandi18 (#51220) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] Így néz ki robbantva.

A 4-essel részletezett jobb oldali szíjtárcsa alapesetben a saját csapágyán szabadon elforog, mint egy gyűrű. Amikor a 9-essel jelölt elemekből a jobb oldali tekercsmágnes jelet kap, akkor a jobboldalon látható kompresszor tengelyére kívülről (bal legszélről) rögzített, a 4-esben jelölt bal oldali kuplungtárcsát összeszorítja a szíjtárcsával, és így a szíjtárcsa forgását a tengelyen lévő kuplungtárcsának ezzel egyben a kompresszortengelynek átadja. Oldáskor elengedi a mágnes, és szétugrik a szíjtárcsa és a kuplungtárcsa. A kettő között egyébként kb. 2-3 mm a távolság.

Itt szebben látszik a "külső" oldal felől a tekercs, a szíjtárcsa és a kuplungtárcsa

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51222) demars válasza Bandi18 (#51220) üzenetére


demars
addikt

Gyári szett horror áron van.
Gyári tekercs 40 k, utángyártott tárcsa + csapágy + tekercs 35 k
Motort kellett elengedni jobb oldalon, hogy kicsit lógjon, úgy alulról már oda fértünk légkulccsal. Maga a munka nem vészes, ami pöcsölős a hézag beállítása, amiről BlacKSouL is írt. Vagy 5x szedtük szét mire jó lett! (Ökör fejemmel elvesztettem a hézagoló alátéteket amik a zacskóban voltak, ugy kalapáltunk helyette!!!)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51223) 8


8
senior tag

2.2 i-CTDi leömlő repedésre (korai 7.gen Accord típushiba) tudtok spéci megoldást? Hegesztés lehetséges-e, stb
Köszönöm!

Szerk: spécin értem azt ami olcsóbb, mint a 150e Ft leömlőcsere, de nem gányolás, megoldja a problémát és nem árt a motornak

[ Szerkesztve ]

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#51224) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Sziasztok!

Megvan még a 6.gen-em és msot hozzátok fordulok, mert FB-on nem találok segítségre... :(

Nyáron legyártattam Héfal Kft-nél az új szett gumi fékcsövet, amit kiküldtek, de mint kiderült, annak ellenére, h katalógusból gyártották le, abszolút nem megfelelőek. Abban maradtunk, h amint az autó nélkülözhető lesz, kiszerelm és mintaként elküldöm/elviszem a meglévő fékcsöveket, illetve az új, de számomra hasztalanokat is visszaadom.

Sajnos időszerű lenne már megejteni ezt, viszont az autót nem tudom mellőzni. Kérdésem az lenne, h van valakinek régi 6 gen gumi fékcsöve? Akár kölcsönbe is... (EK3, 1996, D15Z6 - tehát hátul dobfékes)

A 2 hátsó gumi fékcső azonos teljesen, ha jól tudom, így abból elég lenne egy. Illetve elsőkből is talán elég egy, ha tudom pontosan az eltéréseket...

(#51225) demars válasza >>>W!nman* (#51224) üzenetére


demars
addikt

Hali.
Nem kapni hozzá,vagy miért kell gyártatni?
Vagy az ára miatt?
Gyorsan rákerestem googleban, első értelmes találat.
Máshol lehet, hogy olcsóbb is. Ami szemet szúrt, hogy ott van a hossz mindegyik mellett?
Hogy lehetett így elszúrni? Nem titkos adatok ezek.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51226) >>>W!nman* válasza demars (#51225) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Hello!

Van/volt bizalmam a cég felé; veterános közegben igen jó hírnevük van, ileltve én is többször (3x) gyártattam velük. Gyors, pontos, olcsó és jó. Ritkaság és mégis csak teljesen magyar cég...

Sajnos ez most nem jött össze... 14.320Ft-om áll a 4db új, de rossz fékcsőben. (postával)

Az a mondás, h katalógusból ez jött ki... (Fura, de mellettük szóljon, h Fékmesternél a hátsók kb olyanok, mint amiket kaptam... És Fékmesternél tuti hibásakat hoz dobfékes hátsóhoz a webshop...)

A linkeket köszi, a hossz lehet jó lesz, de ugye fontos a csatlakozások, menetemelkedés, mélység, és az elsőknél a viszonylag egyedi fémek... Tehát muszáj elszek mintát szerezni és azzal odaállítnai hozzájuk...

(#51227) flegga92 válasza dzudzu (#51208) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem is ilyen gépem van csak 1.6-os.
Vezérlés csere volt Conti szett, meg GMB vízpumpa (gyári beszállító). Lett még a vezérmű, főtengely szimering cserélve, szívósor takarítva, szelephézag állítva, fék/kuplungfolyadék cserélve 95k-ba fájt.

Olajcserénél nálam gyári szűrők mentek.

Váltóolaj csak MTF3 menjen bele,

(#51228) tboldi


tboldi
nagyúr

Talán azt már meséltem, hogy elhagytam az egyik felnikupakomat útközben. Kerestem ugyanolyat a neten, találtam is, de nem volt megfelelő méretű, úgyhogy inkább rendeltem eBay-ről sima feketéket, meg rájuk H-emblémás matricákat. Az eredmény:

És ilyen volt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#51229) szabonagyur válasza tboldi (#51228) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem rossz, de nem az igazi szerintem :(

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51230) tboldi válasza szabonagyur (#51229) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem is az eredeti lenne a legjobb, de nem találtam megfelelőt. Még azért keresek, de egyelőre jó lesz ez, a maradék 3 régit meg eltettem.

(#51231) demars válasza szabonagyur (#51229) üzenetére


demars
addikt

Egy kicsit furi vele az igaz.
Max matricát cserél majd. :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51232) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
8 és 9 gen civic főfékhengere megegyezik?

[ Szerkesztve ]

(#51233) tboldi válasza demars (#51231) üzenetére


tboldi
nagyúr

Volt fekete, meg ezüst alapú matrica is, de így ránézésre ez passzolt színben a legjobban az autóhoz és a felnihez együttesen.
Egyébként élőben egy fokkal jobban néz ki. Ha nem is maradéktalanul, de azért elégedett vagyok vele. :)

szerk.: Annak örülök a legjobban, hogy most a hóban/latyakban nincs szabadon a féltengely vége, és kisebb eséllyel rohad be a csavar. :D

[ Szerkesztve ]

(#51234) BlacKSouL válasza Aladdin (#51129) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nos? Hozzájutottál már esetleg?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51235) yodamester10


yodamester10
őstag

Ha jól tudom van itt köztünk Fehérvári?
Mi a vélemény erről a kereskedésről?
[link]

(#51236) Aladdin válasza BlacKSouL (#51234) üzenetére


Aladdin
senior tag

Holnap megyek. Nem mindig ér rá velem foglalkozni :)

(#51237) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Hello!

6.gen VTI hátsó stabrúdhoz tudtok alkatrészforrást, ahol nem csak a szilentet, hanem a tartó kengyelt/bilincset is meg lehet venni?

Bárdi, Unix, Fékmesternél nem találtam... De lehet csak el van keverve valahol az adatbázisukban... (?)

Ugyanitt érdekelne a kengyelekhez tartozó csavarok, alátétekről minden. Ha esetleg tud valaki segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#51238) Aladdin válasza Aladdin (#51236) üzenetére


Aladdin
senior tag

Hivtam a nagyvezert, sajnos dolga van. Halasztva a jovo hetre... :(

(#51239) honda23 válasza yodamester10 (#51235) üzenetére


honda23
aktív tag

Ez nem az iveco melletti kereskedés. Az 116. Az nagyon gáz. Ezt, 85 alattit nem ismerem.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#51240) zolynet válasza >>>W!nman* (#51237) üzenetére


zolynet
addikt

Kabai bontóban találtam anno az integra stabrúdhoz kengyelt. Jó 500pénzért adta.
Honda gyárit lehetett volna rendelni, mert csak az van, ne is keress tovább.

Life is too short to stay stock!

(#51241) yodamester10 válasza honda23 (#51239) üzenetére


yodamester10
őstag

Köszi,de válaszra sem méltatnak.Kicsit rákattantam,hogy megváljak a járgánytól és csak is a kora miatt mert amúgy mindenben tökéletesen megfelel,de azt hiszem leteszek róla aztán hajtom amíg lehet.

(#51242) >>>W!nman* válasza zolynet (#51240) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Okés, köszi!

Akkor mondom a stabrúd eladónak, túrja még azt a garázst... :) Ha más nem, marad a bontó...

[ Szerkesztve ]

(#51243) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék milyen váltóolajt érdemes venni jazz 2006 1.4 manuális váltóhoz. :R
Inkább valami jobb minőséget keresnék :B

(#51244) JoolsNOS válasza xigris (#51243) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Csak a gyárit. MTF3. Mással ne próbálkozz.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#51245) xigris válasza JoolsNOS (#51244) üzenetére


xigris
őstag

Köszi akkor az lesz. :R

(#51246) martillo


martillo
tag

Ugy nez ki cseres lesz a xenon a kocsin...
Tudtok javasolni jol bevallt tipust es beszerzesi helyet? Korabban nem volt xenon-os kocsim.
8gen Sedan Civic-be kellene.

Danke :R

(#51247) yodamester10 válasza martillo (#51246) üzenetére


yodamester10
őstag

(#51248) martillo válasza yodamester10 (#51247) üzenetére


martillo
tag

Koszi a linket!
Bar az estemnek odavertel, nem ilyen szamokra szamitottam... Aztamindensegit!

(#51249) gerner1 válasza martillo (#51248) üzenetére


gerner1
veterán

Pedig a trafók árához képest, ezek nem is "vészesek" ...

(#51250) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Sziasztok!

Egy hete lettem Honda Jazz 1.4 2006 LS MY tulaj. Lenne egy kérdésem. Van ebben üzemanyag szűrő? Mert kérdeztem egy szerelőt és azt mondta hogy nincs, hiába írja a gépkönyv. Elég hihetetlennek tartom hogy nincs. Szóval mi az igazság?

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.