Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) martillo


martillo
tag

A 8 gen Sedanban, gyari radion van valahol aux csati?

(#51152) Qru válasza Jaffa75 (#51146) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyébként ami nekem nagyon hiányzik és Kormiban van de a Jazzben nincs: rendes ülés és a kanyarkövető fényszóró.

#nincsbennetarcsi

(#51153) tboy93 válasza Qru (#51148) üzenetére


tboy93
nagyúr

Engem nem vett meg. Amúgy se lenne jó buli ütközés esetén Hindenburg-osat játszani :(

(#51154) BigBlackDog válasza BlacKSouL (#51150) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Biztos azért, mert a ladában vékonyabb volt az üveg, tehát gyorsabban átmelegedett. ;] Vagy sűrűbb volt a huzalozás, bár ezt kétlem...

Nálam is van hátsó ablakfűtés, jobb oldali tükörfűtés, bal oldali tükörfűtés, meg jobb első üléseken ülésfűtés. Szélvédőfűtésen én is gondolkoztam, de nem egy user számol be róla, hogy éjjel idegesítőek a szélvédőben lévő fűtőszálak.

[ Szerkesztve ]

(#51155) tboldi válasza Bibby (#51144) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem van Jazz, de van tükörfűtés. :))

Ülésfűtés viszont nincs.

(#51156) tboy93 válasza tboldi (#51155) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hol állsz éjszaka? Az ablakmosó fúvókáid úgyis kompatibilisek az enyémmel, hátha a tükörlap is ;]

(#51157) tboldi válasza tboy93 (#51156) üzenetére


tboldi
nagyúr

Garázsban, tőled kb. 200 km-re. :P

(#51158) tboy93 válasza tboldi (#51157) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerencséd :P

(#51159) JoolsNOS válasza Bibby (#51144) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én ezért érzem feleslegesnek. 3-4 perc alatt én magam bemelegítem azt az ülést.
A kormányfűtést azt viszont elviselném.
(#51143) tboy93: Talán fordokban hallottam szélvédő párátlanításról...

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#51160) Qru válasza JoolsNOS (#51159) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VW-nél is elérhető régóta.

mod:

tboy93: 700 bar nem a világ... ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#51161) Napfénysüti válasza tboy93 (#51143) üzenetére

Fűthető tükör télen jó dolog.
Pár dolog nekem is lett az új kocsiban ami eddig a Civicben nem volt:
- fűthető tükör
- USB csatlakozó
- multikormány
- beépített kihangosító

Ezek közül az első és az utolsó kifejezetten hasznos, a középső az igazából lett a 6 genbe is mikor fejegységet cseréltem egy modernebre.
Ülés- meg kormányfűtés még hidegben jöhetne. :)

Més que un club!

(#51162) yodamester10 válasza JoolsNOS (#51159) üzenetére


yodamester10
őstag

Párátlanító van az accordban is ;)

(#51163) tboldi válasza JoolsNOS (#51159) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Fordoknál - ha jól rémlik - az első szélvédőben is vannak fűtőszálak, persze, csak ha megrendelték anno ezt az extrát.
A Jazzben nekem olyan van szélvédőfűtés gyanánt, hogy a meleg levegőt csak az üveg alatti hosszúkás rácsokon, a két kicsi oldalablakra, valamint a két nagy oldalablakra nyomatja. Gondolom, ez megvan nálad is. :)

[ Szerkesztve ]

(#51164) tboldi válasza tboldi (#51163) üzenetére


tboldi
nagyúr

A hátsó szélvédő fűtése kapcsolja egyben a tükrökét is.

[ Szerkesztve ]

(#51165) Qru válasza tboldi (#51163) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

B6-os Passatban is van ilyen. Este zavaró mert megtöri a lámpák fényét de télen jó, mert nem kell jeget vakarni. Benyomom a gombot és leolvad a szélvédőről a jég.

#nincsbennetarcsi

(#51166) demars válasza tboldi (#51164) üzenetére


demars
addikt

8 gen sedannal is egybe kapcsolja őket. :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51167) JoolsNOS válasza tboldi (#51163) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen arra gondoltam (mármint a fűtőszálra), nem a max levegő az ablakra klímával kombóra.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#51168) szabonagyur válasza szabonagyur (#51139) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennyibe volt végül:

(#51169) ChiliChili válasza martillo (#51151) üzenetére


ChiliChili
tag

Igen, a fejegység hátulján, nem könnyű hozzáférni, de nem lehetetlen. Dension gatewayt kötöttem rá és az megy a Dension car dockba, így van navi hang, zene és kihangosítás.

(#51170) Graphics válasza szabonagyur (#51168) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen korrekt.

-

(#51171) dzudzu válasza Graphics (#51088) üzenetére


dzudzu
tag

Sziasztok,

A napokban lettem gazdája egy 7. generációs 1.4 sport modellnek.
Az autó ismert előéletű, rendben is látszik, ugyanakkor a vezérlés+olajok cseréjét szeretném megejteni mihamarabb.

A fentiek miatt amennyiben valaki megtudná adni a már többször ajánlott Tóth Imre elérhetőségét igazán hálás lennék, illetve akinek van más szereplővel poztiv tapasztalata azt is szívesen veszem.

A terület alapvetően Budapest és környéke.

Köszönöm előre is!

(#51172) JoolsNOS válasza JoolsNOS (#51053) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Valakinek valami ötlete még, hogy miért nem melegedhet az autó rendesen? Termosztátcsere megvolt és most se jó :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#51173) BlacKSouL válasza JoolsNOS (#51172) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Olyan nincs, hogy a motor nem melegszik. Ha 10 percig egy helyben állsz és csak taposod a gázt, akkor fel is kéne forrnia.
1.) nem jó a hőmérő egység
2.) nem jó jelet (nem megfelelő hőmérsékleti értéket) közvetít a mérőegység.
A kettő együttes konklúziója: a hőmérséklet megfelelő, a mérőberendezés mutat rossz értékeket (Tökmindegy, hogy a gyári beépített, vagy valami utólagos)
Nézd meg a kiegyenlítő tartály folyadékszintjét amikor már majdnem meleg, aztán egy helyben nyomd a gázt 1500 körüli fordulaton. Előbb-utóbb be kell indulnia a hűtőventilátornak. Plusz a kiegyenlítő tartályban is emelkednie kell a szintnek. Ha egyik se történik meg, akkor a motor körül attól még elég nagy a forróság, csak valahogy az nem jut ki a külső hűtőkörbe. Ez ugye a termosztát probléma. Ha egyik vagy másik megtörténik, vagy mindkettő, akkor vissza a számozott pontokra. Ugyanakkor ha a hőmérő egység alapján kapcsolna ventilátort, de az emiatt nem indulna be, de a szint nő, akkor ismét vissza az első pontra.
Szóval kiindulva abból, hogy egy benzinmotor mindig óriási veszteséghőt termel, a motor biztos felmelegszik. Ezt egyébként 20-30 km vagy legalább fél óra magasabb fordulaton (2500-3500 történő közlekedést követően érdemes megnézni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51174) JoolsNOS válasza BlacKSouL (#51173) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A probléma az, hogy ha a szenzor a rossz akkor is aszerint kapcsolja az autó a következőket:
54 foknál kialszik a hideg jelzés a műszerfalon.
73 foknál beáll az alapjárat
92 foknál indul a venti.
Tehát pl rossz esetben ha 120 fokos a vizem de csak 80at mutat akkor oda a hengerfej.
Jobb esetbe meg jó a vízhőm (ami ugye valószínűbb ha csak a szenzor rossz), de folyamatosan nyomja a több benzint a hengerekbe.

Ezt egyébként 20-30 km vagy legalább fél óra magasabb fordulaton (2500-3500 történő közlekedést követően érdemes megnézni.

A gond az, hogy én általában 13km-t megyek melóba. Normál esetben kb az út felénél 84 fokon voltam. 20-30 km után még egy 6 literes szívódízelnek is illik bemelegednie.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#51175) Graphics válasza JoolsNOS (#51174) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

20-30 km alatt egy 1.9Tdi melegszik be talán rendesen , 6lityós nem :D

-

(#51176) BlacKSouL válasza Graphics (#51175) üzenetére


BlacKSouL
addikt

1.6-os biturbo dízel pl. 14 km után még zárva tartja a hűtőlamellákat. De kb. 18-ig tudtam megnézni, még akkor is zárva volt, pedig ebben már benne van 4-5 km 110-es szakasz is...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51177) mtgabor007 válasza martillo (#51151) üzenetére


mtgabor007
csendes tag

Ez engem is érdekelne, csak 2008-as UFO Civicre...

(#51178) CSiPet2 válasza mtgabor007 (#51177) üzenetére


CSiPet2
tag

Tudtommal nincs, külön kittel megoldható, de ki kell venni hozzá a fejegységeket. Legalábbis leírást ilyet találtam csak.

(#51179) demars válasza JoolsNOS (#51172) üzenetére


demars
addikt

Fűtés van? Illetve érzed, hogy tol meleget?
Mert ha igen, és rövidebb távon nem melegszik fel lehet, hogy a fütés csap adta meg magát! Folyamatosan keringet a radiátorba és nehezebben melegszik. De hosszabb távon akkor is fel kell mennie üzemi hőfokra.
Ha nem fűtesz akkor is lassan melegszik?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51180) JoolsNOS válasza demars (#51179) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Fűtés van, ha kapcsolok de abban a pillanatban rohamosan elkezd esni a hőmérséklet. És ha nem használom, akkor azért jobban melegszik, de akkor is kb kétszer lassabban mint előtte.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#51181) vekk200


vekk200
tag

Ezt a tipusú olajat hasznàlta màr valaki Motul X-cess 5w40 érdemes belerakni a gépbe? (:

(#51182) Qru válasza vekk200 (#51181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen gépbe? Fűnyíróba vagy Civic TypeR-be?

#nincsbennetarcsi

(#51183) demars válasza vekk200 (#51181) üzenetére


demars
addikt

Szia.
Évek óta ezt használom. Teljesen jó, nem csipegeti, teszi a dolgát. Igaz én max 10 ezer km után cserélem.
Tervezem, hogy 0w40 vagy 0w30 -at kipróbálom. R16A2 motor

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51184) martillo


martillo
tag

Az utobbi napokban eszrevettem hogy idonkent elkezd vibralni a fenyszorom.
Fekezesker, illetve mikor kapcsol a ventillator.
Veget jarna az akksi?

(#51185) vekk200 válasza demars (#51183) üzenetére


vekk200
tag

Értem köszi lassan esedékes lessz a csere és erre cserélném amúgy természetesen igen Hondàba kell. :K

(#51186) vekk200 válasza Qru (#51182) üzenetére


vekk200
tag

Az csúnya lenne ha ezt raknàm a fűnyíróba :D

(#51187) Bibby


Bibby
addikt

Egy fontos kérdés: pakoltam még a kocsiban, és felkapcsoltam a belső lámpákat. Majd végeztem, kiszálltam, lezártam, eljöttem. Ilyenkor a fény marad?Mert akkor le kellene mennem lekapcsolni. :O
Ja, 8g civic.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#51188) BigBlackDog válasza Bibby (#51187) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A középső belső lámpának három állása van. Kikapcsolva, ajtónyitásra világít (de max. kb. 2 percig) és világít folyamatosan. Én úgy vettem észre, hogy nem kapcsol le magától, ha bekapcsoltad. Az első két térképolvasó lámpa nálam szintén világít, hiába zárod be a kocsit.

(#51189) Bibby válasza BigBlackDog (#51188) üzenetére


Bibby
addikt

Az elsőkre gondoltam. És valóban világítottak. Bár új az akksi de azért jó hogy eszembe jutott... :o

Köszi!

Ελευθερια η θανατος

(#51190) mtgabor007


mtgabor007
csendes tag

Na, véget ért a kb egyhónapos - tanakodással, utánajárással teli - gumi-felni projekt. A pénztárcakímélő törkevésből végül annyi lett, hogy a felnit sikerült nagy nehezen használtan megcsípni. Gumival már nem volt ilyen szerencsém, abból alsó árkategóriás, de talán még nem ultragagyi Falkent vettem.

Mindenkinek köszönöm a felnivel kapcsolatos tanácsokat :R

A pucér felnire nézve megesett rajta a szívem és az első autósboltban vettem egy készlet dísztárcsát is (alufelni utánzat rulez), ilyen lett:

[ Szerkesztve ]

(#51191) BlacKSouL válasza Bibby (#51187) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én pont így merítettem le anno az akksit. A beltérivel. Este szürkületben felkapcsoltam, másnap dél körül már semmi. Még bikázni se tudtuk, kénytelen voltam behúzatni, katalizátor ide vagy oda.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51192) Bibby válasza mtgabor007 (#51190) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem a téli papucsok szürke acélfelnin vannak, kb pont olyan színű mint az autó. És esküszöm nem is néz ki rosszul... Sőt egy ilyen dísztárcsánál szvsz simán jobb.
De persze az ízlés nem vita tárgya. :R

Blacksoul: az elég kemény... Mákom volt.

Ελευθερια η θανατος

(#51193) demars válasza Bibby (#51189) üzenetére


demars
addikt

Az első ha te kapcsolod fel, persze, hogy világít.
A középsőnél van több lehetőség, ahogy írták.
Én másik kocsival a csomagtartó világítás miatt szoptam be, létra volt benne, kilógott félig, lámpa világított, gép nem indult. :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#51194) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kisbuszban w5w izzó van beltérben. Belepróbáltam az egyelőre kimaradó Philips extreme 4000-s ledet. Nem győzött meg. A kárpit fekete, tehát nehéz dolga van mindkettőnek, de igazából nem tűnik az én szememnek világosabbnak a led mint az izzó. Más színű, fehér, de nem látni tőle jobban. Rendszámba jó, ajtóba jó, csomagtartóba nagyjából jó, helyzetjelzőnek tegye be aki akarja, de beltérben nem meggyőző.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51195) yodamester10


yodamester10
őstag

Nincs köztünk véletlenül a tulaj?

[ Szerkesztve ]

(#51196) zolynet válasza yodamester10 (#51195) üzenetére


zolynet
addikt

Képekről nagyon rendben van! Esküszöm megkívántam! :K

Life is too short to stay stock!

(#51197) yodamester10 válasza zolynet (#51196) üzenetére


yodamester10
őstag

Én is rákattantam,pedig most költöttem az enyémre egy csomó kest.

[ Szerkesztve ]

(#51198) Qru válasza yodamester10 (#51195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csinos darab nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#51199) hdanesz válasza yodamester10 (#51195) üzenetére


hdanesz
senior tag

Kereskedői autó, ha jól látom.

(#51200) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Amennyiben Honda CRV 2007 (benzines) vásárlása mellett döntök ( Lexus RX400h van még versenyben) mire kell odafigyelni ennél a tipusnál? Milyen benzines motorral érdemes venni? Mik a típushibák? Milyenek a szervizköltségek?

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat/ jótanácsokat!

:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.