Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48051) Qru válasza JoolsNOS (#48050) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó érték! BC szerint vagy valós?

mod:

xigris: Nekem 1,2-es van de havernak 1,4-est van: vezettem is, érzésre nem megy jobban és fogyiban sincs érdemi különbség. Én azt mondom hogy azt vedd amelyikből szebb példányt találsz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48052) xigris


xigris
őstag

Köszönöm a gyors választ mindenkinek,egy 1.2 8v punto 2 utódja lenne így nem zavar ha nem mozdul annyira(már megszoktam)Fontos a megbízhatóság s a kis fogyasztás.
napi szintem lenne használva munkába járáshoz olyan 15km oda s vissza.ritkán egy kis kirándulás.
Városban olyan 5km lenne Debrecenben.
Plusz a gyerekek is elférjenek hátul kényelmesen.
Esetleg valami hiba amit érdemes lesz keresni vagy nézni?

(#48053) fogas22


fogas22
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudnátok adni Integra2951 elérhetőségét?

Előre is köszi!
Üdv,
Gábor

(#48054) tboy93 válasza fogas22 (#48053) üzenetére


tboy93
nagyúr

Privi ment.

(#48055) Ispy


Ispy
veterán

2017 Honda Civic Sport Touring Hatchback

Így feketében azért jobban néz ki, ha nagyon akarná valaki, akkor elfogadnám :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48056) Winner_hun válasza Winner_hun (#48030) üzenetére


Winner_hun
félisten

KG

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48057) hdanesz


hdanesz
senior tag

62km-es utazás, országúton, 2kisebb városnyi megszakítással..de azokon csak átgurultunk... BC szerinti fogyasztás. 93-ra állított tempomattal, Szerintem csal. :D Ennyire nem tudhat a Civic.

[ Szerkesztve ]

(#48058) BlacKSouL válasza hdanesz (#48057) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Csal bizony. kb. 0,4-0,6 körül. Azaz legalább 4,2 az a fogyi. ;] Szörnyű, mi? (Insigniás cikkben olvastam hogy az hasonló körülmények közt 9,2?)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48059) tboldi válasza xigris (#48052) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tegnap elfelejtettem írni, bocsi! :B

Szóval, február 11. óta van nekem is Jazz-em, egy 2006-os 1.4 LS. A megvétel előtt kicsit utánaolvasgattam a lehetséges hibáknak, de nemigen vannak, és egyik sem olyan komoly. Előfordulhat, hogy valamelyik ajtóban tönkremegy a zár, ablakemelő-kapcsoló is elromolhat, nyikoroghat a kuplung, és kb. ennyi. :D

Ezekből nekem csak az utolsó van meg, de nem is csinálja mindig, most éppen csöndben van. Eddig fékeket és akkumulátort cseréltem, de ezek kopó/fogyó alkatrészek.

Fogyasztásra ezt tudom mondani: [link]

(#48060) elistvan: Facelift, tehát 2005 utánit keress szerintem. Az aux meg felszereltség- és régiófüggő. Enyém német LS és nincs benne gyárilag (de most már van :))).

[ Szerkesztve ]

(#48060) elistvan


elistvan
senior tag

Benzines 1-es Jazzből melyik évjáratból érdemes venni? (Amiben a hibák már ki vannak javítva.) Illetve aux csati mikortól van benne gyárilag? Mert egy ilyenen egy fábián vagy egy fiestán gondolkodom, de ez tűnik barátinak mind fogyasztás mind hely szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#48061) Qru válasza tboldi (#48059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt korrekt, nekem most az 1,2-vel 5,42 a nagy átlagom. :K

mod:

elistvan: Érdemes olyat keresned ami már hátul is tárcsafékes. Aux nem tudom mikortól van pontosan, az enyém 2006 végi és abban már van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48062) elistvan válasza Qru (#48061) üzenetére


elistvan
senior tag

Köszönöm. A kopó alkatrészek árai mennyire húzósak a konkurenciához képest?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#48063) Qru válasza elistvan (#48062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vész én most néztem új féktárcsát a gépre előre kb 8k hátra 6k a Zimmermann. :K

#nincsbennetarcsi

(#48064) yodamester10


yodamester10
őstag

Használ valaki ilyet?
[link]

(#48065) demars válasza yodamester10 (#48064) üzenetére


demars
addikt

Ismerősöm igen. Azt mondja k.va jó! Esőben nagyon meggyőző, jóval többet tud, nincs felúszás (többihez képest, persze ennek is vannak határai).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#48066) hdanesz válasza yodamester10 (#48064) üzenetére


hdanesz
senior tag

Emlékszem a régi reklámjaik szlogenjére: Uniroyal...the rain tyre. :)

(#48067) Qru válasza yodamester10 (#48064) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon filóztam rajat de végül Hankook lett. Amennyit esik itthon az eső... Szárazon meg nem annyira nagy ász ez a gumi a tesztek alapján.

#nincsbennetarcsi

(#48068) BlacKSouL válasza Qru (#48067) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Amennyit esik itthon?
egy kicsit mintha ma esett volna...
És a tendencia az évről évre egyre több eső és felhőszakadás.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48069) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Szertnék 1 kis okítás kapni Honda Accord modellel kapcsolatban ....Mit jelent a My 06 jelölés?

Honda Accord 2.0 Executive My. 06 (2006)...ez 1 példa ...elég sok helyet látom az említett jelölést.

(#48070) tboldi válasza gxcman (#48069) üzenetére


tboldi
nagyúr

Model Year 2006 rövidítve. :)

(#48071) gxcman válasza tboldi (#48070) üzenetére


gxcman
tag

OK, most akkor beégtem :)

Arra gondoltam, pld jubileumi kiadás ha 2006-s évhez köthető valami esemény a HONDA ( életében ),,,és valami plusz dolgot tatralmaz a jármű a többi évjártahoz képest...de akkor semmi ilyesmiről nincs szó.

(#48072) demars válasza BlacKSouL (#48068) üzenetére


demars
addikt

A csapadék víz elvezetés nulla, ahogy nálunk is. Bár ennyire nem volt durva.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#48073) tboldi válasza gxcman (#48071) üzenetére


tboldi
nagyúr

A faceliftet szokás jelölni vele. Szóval ettől még lehet 2007-8-as is az autó. :)

Példa: az én Jazzem MY05-ös, de 2006. januári gyártású.

(#48074) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

2008-as Civic-hez (UFO FK) milyen első féktárcsát/betétet érdemes venni ? Valamint mekkora a tárcsa kell előre, mert nézegetem a UNIX-ot meg a Bárdit és két féle méret van 282 meg 262 talán

(#48075) martillo válasza yodamester10 (#48064) üzenetére


martillo
tag

En ilyet vettem 205-ost.
Nem szoktam feszegetni az auto hatarait, de teljesen elegedett vagyok vele. Nagyon viszonyitasi alapon sincs, mivel a kocsi februar ota van nalam, mas gumival nem ismerem.
En is a Hankook es e kozott vacialaltam de a velemenyek engem nem tantoritottak el, jonak tunt.

(#48076) tboldi


tboldi
nagyúr

Végre sort kerítettem a klímatisztításra. A móvári Greenline Cleanhez vittem, ~30 perc és 5000 Ft volt ózonnal.

(#48077) sunny84 válasza tboldi (#48076) üzenetére


sunny84
senior tag

nekem hogy cserélve lett a pollenszűrő így kicsit porosabb vagy nem tudom fura szaga van a levegőnek .. lehet tisztítani kellene

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#48078) demars válasza tboldi (#48076) üzenetére


demars
addikt

Ízlések és pofonok... Én kővel és fémmel tisztíttatom majd. ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#48079) tboldi válasza demars (#48078) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bekapcsolva maradt a rádió, úgyhogy itt is szólt többek között a 2 Minutes to Midnight. :)

[ Szerkesztve ]

(#48080) demars válasza tboldi (#48079) üzenetére


demars
addikt

No ez már valami! :DD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#48081) sunny84 válasza tboldi (#48076) üzenetére


sunny84
senior tag

na felhívtam őket , 2 re mentem megcsinálták , már f@sza a levegö ..... , egyszer túlszaladtam majd vissza tolattam a bódéhoz :D kösz az címet .... :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#48082) tboldi válasza sunny84 (#48081) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szívesen! ;)
Én is amúgy túlmentem elsőre. :D

demars: Enter Sandman is volt. :K Lehet, hogy a kívülállóknak furcsa az összkép, hogy egy piros és csajosnak titulált autóból ilyen zenék szólnak. :DDD

Ha már piros Jazz... Ezt láttátok? :Y

[ Szerkesztve ]

(#48083) yodamester10 válasza tboldi (#48082) üzenetére


yodamester10
őstag

Még kellene egy parkoló őr aki megbüntetné tilosban parkolásért ;] ;] :DDD :DDD :DDD

(#48084) kryboy


kryboy
tag

Üdv mindenkinek Kanadábol!!!
Ha nem probléma csatlakoznék fórumhoz Honda rajongóként



Az eddigi Hondáim

[ Szerkesztve ]

(#48085) kryboy


kryboy
tag

Bocsi a dupláért
Itt a jelenlegi , mai vétel

(#48086) Bandi18 válasza Bandi18 (#48074) üzenetére


Bandi18
tag

Sziasztok

Ebben esetleg tudtok tanácsot adni ? Hogy melyik márkát érdemes venni betétből és tárcsából

(#48087) ---Lasali--- válasza Bandi18 (#48086) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kiegészíteném azzal a kérdést, hogy régi autóhoz, 94 es accord, tud-e valaki olyan betétet, ami durvább mint a gyári megoldások, valami pályára való, stb, nem baj ha eszi a tárcsát vagy hamar kell cserélni, csak fogjon jobban.

(#48088) bbubby00 válasza ---Lasali--- (#48087) üzenetére


bbubby00
őstag

Ferodo DSPerfomance (régi DS2000). Én megvagyok elégedve vele nagyon.Sima ATE tárcsával használom, olyan mint a beton.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#48089) BlacKSouL válasza Qru (#48067) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] ;]
Nemtom mi lenne ha esne is..
Mer ez a gyöngyösi képek alapján már a bazmegasztakurva kategória. Nálunk is elvert mindent, meg annyi víz lejött, hogy percekig 30 centi mély tó állt a cég udvarán.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48090) bbubby00 válasza BlacKSouL (#48089) üzenetére


bbubby00
őstag

OMG
Akkor idén nem lesz jó a termés?! :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#48091) Fkris válasza Bandi18 (#48086) üzenetére


Fkris
őstag

Engem ma az EBC mentett egy csattól.
Szolíd eső, krúzolok a Blaha lujza téren Astóriától a Keleti felé, és a József körút-Rákóczi út kereszteződésben található parkolóból kiállt egy Hastra. Zöld a lámpa előttem, szóval semmi egetrengető tempót alkalmazva 55-60 körül megyek, mint mindenki más körülöttem a belső sávban 3 másik autó). A Hastra a jobboldalamról áll ki, kb 100 méterre előttem, a buszsávban halad kb 30-as papa tempóval. Elkezd befele indulni, majd kijebb, mintha kátyút kerülgetne, gondolom.Nincs index, akkor nincs besorolási szándék se, haladjunk tovább, találkozóm van.
Erre egyszer csak berántja elém az autót, de a sebességet tartva, gyorsítás nélkül, szerintem tükröt nem is használt.
Irgalmatlan nagy vészféket nyomok, vizes az út ugye, dolgozik rendesen az ABS,gúvad a szemem, szorít az öv. Hát a pöcsömet már nem tettem volna be a két lökhárító közé, az is biztos.
Tolok neki egy hatalmas dudát, hogy ember, mi van veled, vissza is villogott, hogy bocsi, de azzal nem sokra megyek, ha hátulról elkapom, amilyen szerencsém van simán rámvágták volna a relatív gyorshajtást, meg a ráfutást is. Mögöttem szerensére nem jött senki, mert az astóriánál én voltam az első a zöld lámpánál(fővám felől), egyből középre soroltam, a mögöttem lévő kisbusz pedig a külsőben maradt, a Rákóczi forgalmát meg még fogta a Ferenciek felőli lámpa, még nem értek be.

Városi használatra szerintem a sima EBC tárcsa és Black betét tökéletes, ilyen tempónál és intenzitásnál nem hiszem, hogy kijönne a Greenstuff előnye, ha több az autópálya, akkor már viszont indokolt lehet a melegedés miatt.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#48092) BlacKSouL válasza bbubby00 (#48090) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nemtom másfelé milyen idők vannak, erefelé esélye nincs semmi kultúrnövénynek, mert vagy elfagy, vagy agyonveri a jég, vagy elviszi az árvíz. Nem tudom milyen növény van ami mindezeket túléli, és nem a fű meg gaz...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48093) Winner_hun válasza BlacKSouL (#48092) üzenetére


Winner_hun
félisten

Művirág.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#48094) Bandi18 válasza Fkris (#48091) üzenetére


Bandi18
tag

Köszi a tippet. Én is néztem az EBC-t de igazából a tárcsa és a betét együtt nem sokkal drágább mint egy Ferrodo/Textar mondjuk UNIX-ról rendelve.

A betét a gyári féknyereggel is használható ?

(#48095) Bandi18 válasza Bandi18 (#48094) üzenetére


Bandi18
tag

Illetve hogy így jó lehet-e :

EBC Greenstuff fékbetét
EBC normál féktárcsa

Innen rendelve mondjuk

(#48096) Fkris válasza Bandi18 (#48095) üzenetére


Fkris
őstag

Szerintem nem nyúlsz ezzel a kombóval félre.
A Greenstuff egy nagyon jó minőségű betét! Jól fog, és tartós is :K

én az importőrtől rendeltem, minimálisan drágább volt, de gyorsabb is.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#48097) yodamester10 válasza Bandi18 (#48095) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem tudom ti hogy számoljátok,de nekem több mint 150 ezer lett volna az accordra.Gondoltam ez nem versenyautó így beértem olcsóbbal is.

(#48098) ---Lasali--- válasza bbubby00 (#48088) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Köszi. Honnan lehet ezt beszerezni?

(#48091) Fkris
Kár hogy nincs itt like gomb, besírtam ezen a szövegen :D

[ Szerkesztve ]

(#48099) tboldi válasza Bandi18 (#48074) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nézd meg a Kauffer oldalán is, én is itt vettem Zimmermann betéteket és tárcsákat (itt volt a legolcsóbb), és tök jók. :K

(#48100) tboldi válasza yodamester10 (#48083) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyébként pont azon a napon volt a közlekedési kultúra napja. Ezért az egyetemen volt egy rövidke előadás az ittas vezetésről, majd a rendőrök tartottak egy kis élő bemutatót a szondáztatásról. Arra pont nem ment a vitarás, pedig nagy show lett volna. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.