Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) DeathAdder válasza zolynet (#27039) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szép lett :C
Főleg azokon a felniken, jobbat mutat, mint feketén, az totál elveszett alatta.
A kormányt is nagyon megfogdosnám (hogy üt el így kormányagytól?), de az a számlap nemgyerebe, persze szubjektív :B

Te sem csekély zsebbe nyúltál :N
Én is jövök egy kis beszámolóval (pont egy hét múlva lesz 1 éve már h nálam az autó :Y)

--------

ja, javítófesték megrendelve -3.400 Huf :))

[ Szerkesztve ]

(#27052) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#27037) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ezek szerint senki :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27053) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tegnap este volt itt valaki megnézni a kocsimat mert VTi-t szeretne venni. Azt mondta a legutolsó amit nézett egész jó volt de alánézne az enyémnek is hogy legyen összehasonlítási alapja. Letörött a kedve mert az is toldozott-foltozott miután meglátta hogy milyen egy törésmentes alulról..:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27054) zolynet válasza Winner_hun (#27053) üzenetére


zolynet
addikt

A szép ótó az szép ótó, grat hozzá, el ne add! :N
Lacházán odajött egy sárc és olyan burkoltan kérdezte meg hogy meg akarja venni a kocsimat, hogy hirtelen nem értettem. Utána mondta tisztán és kivehetőn, hogy azt akarta volt kérdezni, hogy eladó-e, mondjak egy árat. Úgy meglepett és ugyanakkor boldogság dörzsölte kis szívemet, hát nem tudtam árat mondani.
Ugyanis hiába mondok be teszemazt 1.6misit, abból még igen messze van egy jóféle 2.0 wrx sti, ami csak egy dolog, a fenntarthatósága meg a második.
Végre kész van és élvezhetem, dehogy adom el. :N
Majd akkor lesz probléma ha bővül a család mert akkor valami soklégzsákos kéne, de ez még talán 2+év.

Life is too short to stay stock!

(#27055) xcbiker válasza zolynet (#27054) üzenetére


xcbiker
addikt

Te is veszel egy olyan Accordot mint az Imié. Tetőablakkal nagyon begyere lenne. :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27056) zolynet válasza xcbiker (#27055) üzenetére


zolynet
addikt

5gangosat nem veszek, viszonylag sokat megyek hosszabb távokat is, 2hetente, így nekem megéri majd az ats, legalább megy is. Eddy 15.9es időt ment a 18" felgennel, az azé nem rossz. :U
Ugyan azt már nem racsingra használnám, de azért legyen power a seggem alatt. :K

szerk: fehéret csak akkor veszek ha lesz garázs is hozzá ;]

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#27057) xcbiker válasza zolynet (#27056) üzenetére


xcbiker
addikt

Hát igen.... nekem is jobb hogy nem csonthideg autóba ültem be télen és a havat sem kellett takarítanom róla.
Bár idén abból szerencsére kevesebb jutott.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27058) Winner_hun válasza zolynet (#27054) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hááát szépnek nem szép (viszonyítás kérdése), a bódéra kéne költeni de egyelőre van annál fontosabb is. Majd szépen lassan haladok vele...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27059) Integra válasza Winner_hun (#27058) üzenetére


Integra
titán

no, mi van a lemez alatt ami cserés lett?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27060) xcbiker


xcbiker
addikt

Zsír... tegnap kiderült nem a gumim zúg hanem a jobb első kerékcsapágyam lesz cserés. :(
Pedig kb 2éve volt cserélve gyári újra.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27061) wierra válasza xcbiker (#27060) üzenetére


wierra
senior tag

"Szerencséd", hogy az első, és nem a hátsó... :(((

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#27062) xcbiker válasza wierra (#27061) üzenetére


xcbiker
addikt

A hátsó kb egy éve lett cserélve. Mindkettő.
Solymi által még olcsón is jutottam hozzá, kb 90e volt a kettő. :)

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27063) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Keresek olyan motorszerelőt, aki teljesíti a következő kritériumokat:

0.) Megbízható
1.) Felveszi a telefont (nem kell 50x hívni hiába)
2.) Válaszol az emailre (legalább egy héten belül, de 1-2 nap az már különlegesnek tűnik ahogy tapasztalom)
3.) Tud időpontot adni 1 hónapnál rövidebb időre egy egyszerű diagnosztikára/szemrevételezésre
4.) Látott már életében Honda motort belülről, és nyúlt is hozzá
5.) Látott/szerelt már szét/össze R18A2 motort, tudja, hogy mi miért van ott és úgy
6.) Ült már ilyen motorral szerelt autóban
7.) Van annyira érzékeny füle, hogy a teljesen egyértelmű zajt, morgást, kerregést, kopogást, ciripelést, ciccegést, szuszogást meghallja kocsin kívül, ÉS akár kocsin belül is, menet közben.
8.) Hallott már járni annyi benzines motort, hogy legalább célirányosan be tudja azonosítani, hogy a fent felsorolt hangok honnan, miért jönnek, és mihez milyen diagnosztikai műszer szükséges, hogy bontás nélkül is be lehessen határolni a hibát/hibákat.
9.) Ne mondjon olyanokat, hogy "..fú, hát, én ezt nem tudom..", "ilyet még sosem láttam/hallottam..", "..szerintem ez jól van így, nincs ennek baja szerintem..", "túl vékony az olaj", "próbáld drágább benzinnel", "szerintem ez ide elég lesz, nem kell ide olyan..", ...
10.) Birtokában van azoknak a műszereknek, eszközöknek, melyekkel a fenti diagnosztikát el tudja végezni
11.) Minden egyes fizetnivaló tételt előre jelez, nem utólag akar kiszámlázni megfoghatatlan dolgokat, perc- és óradíjakat.
12.) Egyeztetés és beleegyezés nélkül nem csinál semmilyen műveletet.
13.) Rendelkezik a motorhoz szükséges fogyó alkatrészekkel, komponensekkel (szelepfedél-tömítés, hengerfejtömítés, stb.), vagy legalább biztos forrásból be tudja szerezni azokat záros időn belül, lehetőleg eredetit, vagy ha nem létezik, akkor kiváló minőségű utángyártottat.
14.) Salgótarjántól nincs messzebb 140 km-nél.
15.) A márkaszervizek díjaitól alacsonyabb árakon dolgozik, de kellően drágán ahhoz, hogy megbízható munkát végezzen.
16.) Egy szétbontott/megbontott/szerelt/javított motor ne legyen rosszabbul összerakva utána, mint előtte, és a hiba legyen is megjavítva.
17.) Nála lehessen hagyni ha kell 1-2 napra az autót
18.) Ne kelljen hónapokat várni, hogy kész legyen.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27064) xcbiker válasza BlacKSouL (#27063) üzenetére


xcbiker
addikt

Szerintem Imi az embered, aki napközben a Honda Élesnél dolgozik.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27065) Integra válasza xcbiker (#27060) üzenetére


Integra
titán

és 2 éve volt először cserélve a két csapágy nálad? mert ha tizenévet az első pár volt bent, amit 2 éve gyárira cseréltél, akkor a gyári csapágy minősége nem kicsit romolhatott.. vagy változtattál az autó futóművén, netán nagyobbak a felnik, gumik is, megváltozott a csapágyak terhelése?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27066) xcbiker válasza Integra (#27065) üzenetére


xcbiker
addikt

Tudod hogy csak gyári cuccokat és gyári beállításokkal használok... ITR - DC2 a futómű, a lengéscsillapítók meg CTR.- EK9.
Lehet kapott egy ütést egyszer és csak most kezdtem el hallani mikor a 60-as rendszer lekerült ami addig elnyomta az egyre erősödő hangját.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27067) Integra válasza xcbiker (#27066) üzenetére


Integra
titán

hát ez az, nem értem, hogy mehet 2 év alatt tönkre :(
kormányon nem is éreztél semmi darálást egyébként?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27068) xcbiker válasza Integra (#27067) üzenetére


xcbiker
addikt

nem igazán.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27069) zolynet válasza Integra (#27067) üzenetére


zolynet
addikt

menj fél éven keresztül minden nap az Ajtósi Düreren és kijön az, vagy hasonló úton, nekem akkor jött elő mindkét első kerékcsapágy ... ez van ilyen jók az útjaink, legszívesebben a számlát vinném be valami közútért felelős szervnek h akkor itt van, utalhatjátok vagy most kp-ban is jó
mindegy, építsünk inkább stadion :(( :((( :W

Life is too short to stay stock!

(#27070) Integra válasza zolynet (#27069) üzenetére


Integra
titán

én is vinném az ilyen, idő előtti elavulási károkat, ha elfogadnák :( jelenleg csak a kátyúk okozta kárt tudom megtéríttetni, azt fizetik. nem véletlenül nem szeretem az intit bp-en használni, le is tettem a héten, valszeg elő sem veszem idén már télig. legalább nem kell idén sem 4 új méregdrága nyári gumit vennem rá :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27071) zolynet válasza Integra (#27070) üzenetére


zolynet
addikt

méregdrága gumi, na ne vicceljünk, most vettem 195/50R15 R888-akat 103ért átgumizva :DDD
jaaa igen tuuuuudom tuuuudom, /55ös kell a szekérre ;]

Life is too short to stay stock!

(#27072) Integra válasza zolynet (#27071) üzenetére


Integra
titán

nem, 215/45r16 kell nyárra, igazi elcseszett jdm méret és persze fél tucatnyi típus létezik csak, ami európában elérhető... aminek persze 70%-a felejtős kapásból, mert kula... :DDD
yoko ad-08 vagy hankook rs3, kb ennyi van..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27073) zolynet válasza Integra (#27072) üzenetére


zolynet
addikt

éves 1-2000km-re én sem ruháznék be 4 új gummára :DDD :N
akkor már motorra valami überfaszát :K

Life is too short to stay stock!

(#27074) BlacKSouL válasza xcbiker (#27064) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez azt jelenti, hogy nem napközben pedig csinálja maszekban?
Hozzá van valami kontakt?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27075) Integra válasza zolynet (#27073) üzenetére


Integra
titán

jaja, csak 170-180e lenne az, hogy a gumikat az ajtóm elé lerakják és a felnik teljes felújítását is megkellene már csinálnom, szemcseszórás és újrafényeztetés... szóval 200e alsó hangon. :-/ olajcserére sem viszem most, nem látom értelmét hogy azzal álljon fél évet, majd télen, ha újra előveszem. ráadásul erősen gondolkodom, hogy ezt az egész 300v olajozást is befejezem autóban, mert rohadtul unom ezt a 6e km-es olajcsere periódust, főleg, hogy nem is használom úgy hozzá, inkább kap ez is mobil1-et, és 10e km-es periódusra átállok. mai napig nem értem amúgy, hogy ki és miért és milyen bizonyítékkal indokolja a 6e km-es cserét a 300v-re autóban... mert azt megértem, hogy a motoroban valóban 6e km az olajcsere periódus, de az 15ezret forog és hajtom is, ott van értelme a 300v-nek.
persze, motoron meg amúgy is a létező legjobb gumik vannak mindig, 2 bankkártya mérető felületben kell bíznom, nem spórolok :DDD de most motor sincsen, mert februárban lejárt a műszakija és még nem vizsgáztattam le azt sem :-/

bleki:
délután 5-6 órától a saját műhelyében dolgozik tovább, igazi klasszikus műhely, a papája kezdte, 40 éve megállt benne az idő, imádom, ott figyel még kádárjani is a falon a vörös csillaggal, meg a szőrös muffos szerelőpunci, epic :)
a kezdési idő változó. ha a munka olyan, akkor jön segíteni neki másik honda szerelő is, láttam már a szallerbecktől is ismerőst a műhelyben, de elektronikai, villamossági szerelésekre pl a pajzstól jön egy cimboránk.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27076) Winner_hun válasza Integra (#27059) üzenetére


Winner_hun
félisten

Leginkább a hátsó ívekre gondoltam, abból is a jobb oldali ami már igencsak kezd csúnya lenni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27077) xcbiker válasza Winner_hun (#27076) üzenetére


xcbiker
addikt

Azok nekem is cserések és jó néhány elemet festeni kellene. Így most telifényre gyűjtök. :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27078) zolynet válasza Winner_hun (#27076) üzenetére


zolynet
addikt

jobb hátsó nekem ennyibe került:
ív: 9k
lakatos munkadíj: 15k
fényezés: 18k
üregvédelem: 1k

ha kell elérhetőség, szólj ... én elégedetten vettem át a táltost :K

kieg xcbiker-nek:
mocitető telibefújás: 20k

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#27079) xcbiker válasza zolynet (#27078) üzenetére


xcbiker
addikt

Köszi!
Lakatolással kb 270-300e közé saccolom és agyalok a Championship White színen. :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27080) Winner_hun válasza zolynet (#27078) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha meg lesz csinálva akkor mind a két oldal, egyszerre. Nem érdekel jelenleg hogy rohad, az a legutolsók között van amit megcsináltatok. Futómű rendben, motor rendben, váltó rendben, fék nem teljesen, majd az jön most. Nagy baj nincs vele, fog rendesen csak a tárcsát kéne vastagítani.. meg a jobb hátsó munkahengert cserélni (bal hátsó 1,5-2 éve már cserélve lett..)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27081) Integra válasza xcbiker (#27079) üzenetére


Integra
titán

ebben a 300-ban telifény lenne?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27082) xcbiker válasza Integra (#27081) üzenetére


xcbiker
addikt

igen

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27083) Integra válasza xcbiker (#27082) üzenetére


Integra
titán

az nagyon baráti ár, ha a minőség is rendben van

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27084) xcbiker válasza Integra (#27083) üzenetére


xcbiker
addikt

17-20eFt-os elemenkénti költséggel számolva szerintem nem lenne több.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#27085) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Nekem most lesz csinálva az 5gen Coupen a hátsó ívek cseréje, munkadíj 35e (ívek nélkül, az már megvan) illetve a fényezése is 35e :D
Szóval elég reális árakat írtál :)

[ Szerkesztve ]

(#27086) maffia90


maffia90
újonc

Sziasztok! KERESEK 6g3d-hez hátso toldatot. akinek van kérem irjon, és képet is küldjön! leginkább szürke érdekel, de mivel alig találni ezért bármilyen szinü jöhet, állapot, ha nincs kettétörve akkor jöhet :)

(#27087) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ma 1 éve együtt, hihetetlen :C

(#27088) Jaffa75


Jaffa75
őstag

sziasztok,

szeretném véleményetek kérni, hogy érdemes-e venni egy 1.4-es 90 pacis 98-as évjáratú Civic Aerodecket? Nem versenyezni kellene :B , de néha jól jönne a nagy puttony! A hirdetés szerint 167e van benne, a valóságról holnap talán meggyőződhetek... /ha nem jön be, keresek egy 4 ajtós szedánt 97-98-99-es évjáratban./

Jöhet hideg-meleg róla, illetve ha van tipetek mire ügyeljek azt nagyon megköszönöm! :R

Jaffa

(#27089) !Overdose! válasza Jaffa75 (#27088) üzenetére


!Overdose!
őstag

Érdemes, de ha teheted, akkor inkább 1.5, főleg kombi bódéban. Nincs különösebb típushiba, a rozsdára figyelj a legjobban, de az első sárvédők alját leszámítva nem jellemző rájuk, ha nem voltak törve.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27090) Jaffa75 válasza !Overdose! (#27089) üzenetére


Jaffa75
őstag

Köszi... "sajnos" erre van most egy egész jó ajánlat - bár majd akkor nyilatkoznék inkább, ha már láttam az autót! :K
Most kezdtem el keresni, szóval ráérek még! :DDD

szóval inkább az 1.5-ös mocival szereltre vadásszak? :B

[ Szerkesztve ]

(#27091) neduddki válasza Jaffa75 (#27090) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

innen vadasz vtec-e kivansaglistat:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#27092) Jaffa75 válasza neduddki (#27091) üzenetére


Jaffa75
őstag

:R

(#27093) !Overdose! válasza Jaffa75 (#27090) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az 1.5 kicsit kevesebbet fogyaszt és kicsit jobban megy, de ha neked elég az 1.4 is, akkor az sem rossz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27094) Jaffa75 válasza !Overdose! (#27093) üzenetére


Jaffa75
őstag

na ez az, amit nem tudok még...:)) az 1.5 ritkább az összes verzióból, bár lehet érdemes lenne várnom! :K

(#27095) orbano válasza Jaffa75 (#27090) üzenetére


orbano
félisten

egyértelműen...

A vér nem válik VAZZE!™

(#27096) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

A CVT váltós HR-V-nél mi a kormányon az a két kapcsoló? Van olyan mód is, h a fokozatokat kormányról kapcsoljuk?

Illetve valaki pár mondatban felvilágosítana, h az automata váltók mely csoportja tartozik a megbízható konstrukciók közé? CVT ilyen?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27097) Integra válasza runner 125 (#27096) üzenetére


Integra
titán

normal használatnál d-ben van, ez simán drive-ot jelent. s meg sport, jobban felpörgeti a motort és ott is tartja a fordulatszámot, egy fokkal dinamikusabban mozgatja az autót. klikk. noha a jazz váltóját írja le, működés azonos.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27098) runner 125 válasza Integra (#27097) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áh, így világos. Köszi.
Átolvasom, bár CVT-t csak a leges leges legvégső esetben szeretnék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27099) BlacKSouL válasza runner 125 (#27098) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én minél régebb óta tudok a CVT-ről, annál jobban sajnálom, hogy annakidején nem azzal vettük a City-t. De akkor még tartottunk tőle.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#27100) Integra válasza runner 125 (#27098) üzenetére


Integra
titán

nézd, ha nem őrjöngeni akarsz, akkor a cvt egy teljesen vállalható darab. nekem nem a szívem csücske ez a fajta váltó, de azt bevallom, hogy arra, hogy ából bébe eljussak, nyugodtan, higgadtan, arra tökéletes volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.