Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) liszi70 válasza Tamoo (#57350) üzenetére


liszi70
nagyúr

Irány Dorian. Nála legalább GS20-al együtt hallanád, mint otthon. :) Persze úgyis másképp szólna mint otthon.

[ Szerkesztve ]

(#57352) simongab válasza Haart (#57348) üzenetére


simongab
senior tag

Szerintem is varázslatosak ezek a saját készítésű erősítők. Árulnak gyönyörű műszerdobozokat is, de így sem rossz...

(#57353) Haart válasza liszi70 (#57349) üzenetére


Haart
addikt

HI igaz jogos :)
Préselt lemez=rétegelt lemez :K

Egyébknét lehet hogy eladó lesz hamarosan mivel én már vintage szintre léptem, illetve természetesen bárkinek szivesen demonstrálom is ha van rá kereslet ;)

[ Szerkesztve ]

(#57354) Haart válasza simongab (#57352) üzenetére


Haart
addikt

Ez egy saját találmány saját ötletekkel nem előre legyártott dobozzal, ami az egyediségét is hirdeti.
Annyit kell még tudni hogy aki AVX berkekben is ismerősen mozog az tudja az alábbiakat legalábbis többé kevésbé.
Maga az alap egység azaz a HTA Cirok műve.
Ezek után gondoltam én át kicsit az egészet és cserélve lett elég sok minden benne. Aminek a műszaki kivitelezés Excalibur végezte.

(#57355) AGE-T válasza fehér_ember (#57346) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ezt én is néztem. Ha jól látom, ezen akár át is fűzhető a két doboz. Sajna messze van, és csak úgy vennék mélyet, ha rendszerben meghallgatható lenne. Szobában valahogy nem jó akármelyik doboz, eltűnnek a mélyek...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#57356) AGE-T válasza simongab (#57344) üzenetére


AGE-T
senior tag

Kézenfekvő lenne a 12s vagy a sHO, de ezeket sem lehet itthon úgy megvenni, hogy előtte ki tudjam próbálni. 12sHO drága is bitang mód. RCA-ra nem is gondoltam :D Köszi!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#57357) simongab válasza AGE-T (#57356) üzenetére


simongab
senior tag

Ha már ilyen profi cuccod van megérdemelné hogy azonos rendszer legyen. A középső modell is egész szépen paraméterezhető. Persze a másik ajánlat is jó vétel...

(#57358) AGE-T válasza simongab (#57357) üzenetére


AGE-T
senior tag

12s erősen gondolkodóba ejt, lehet bekockáztatom vaktában, ha nem nagyon találnék megfelelőt. Egyenlőre vadászás...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#57359) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

Szerintetek egy PC--hez, flac hallgatáshoz, 12nm-es szobába, főleg elektronikus zenékhez - mély hang fontos, egy Xonar DX -> optikai kimenenet -> Denon DRA-F109 -> MA BX2 jó kombináció lenne?

Estleg tudnátok ajánlani a fent leírt összeállításhoz egy olcsóbb, de még annyival nem rosszabb minőségű erősítőt és hangszóró párosítást? Vagy ha már ennél lejjebb mennék árban, akkor nagy lenne a minőség és dinamika romlás?

regisztrált: 2005-07-05

(#57360) blattida válasza djxp01 (#57359) üzenetére


blattida
nagyúr

Áve!
Ha nem ragaszkodsz az újhoz,akkor lényegesen jobb hangot is össze tudsz rakni ennyi pénzből.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57361) djxp01 válasza blattida (#57360) üzenetére


djxp01
senior tag

Ezen gondolkodtam én is. Viszont erősítőből mindenképp garist vennék használtan. Meg a tudatlanságom miatt kicsit félek a használt cuccoktól, mármint abból a szempontból, hogy volt-e újra tekercselve a hangszóró, volt-e javítva az erősítő, stb.

Esteleg tudnál pár irányvonalat írni, merre induljak el, ha használt dolgokat vennék? (Ugyebár itt fő lényeg a mély, és a dinamika mert a "csodálatos" csimm-bumm diszkó 2.1 nagyon hozzászoktatott az erős mélyekhez - tudom más világ a hifi 2.0, de akkor is) Vagy esetleg kisebb 2.0 és hozzá egy sub? Mert ennek az erősítőnek pl. van sub kimenete.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#57362) Tamoo válasza djxp01 (#57361) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Valószínűleg úgyis megijedsz tőle, de erősítőből akár jó is lehetne neked a denevér [link] Support adott, ha bármi gond van vele, viheted Zolihoz.
Dobozból én állót néznék a helyedben.

(#57363) djxp01 válasza Tamoo (#57362) üzenetére


djxp01
senior tag

Hát így tényleg megijedtem :D de biztos jó, és köszi a tippet. Viszont azt elfelejtettem írni, hogy csak polc hangszóróknak van hely.

regisztrált: 2005-07-05

(#57364) adodaniel válasza djxp01 (#57363) üzenetére


adodaniel
őstag

Ugye nem azért mert polcra akarod helyezni őket? :F

(#57365) MasterMark válasza djxp01 (#57363) üzenetére


MasterMark
titán

Az állvány alapterületben nagyobb helyet foglal mint egy álló hangsugárzó.

Switch Tax

(#57366) radilaci


radilaci
újonc

Hello erdeklodnek valaki tudna segiteni onkyo tx nr 1008 magyar nyelvu leirasba

[ Szerkesztve ]

(#57367) djxp01 válasza MasterMark (#57365) üzenetére


djxp01
senior tag

Sajnos polcra mehet csak a helyhiány miatt. Ezért is néztem olyan hangszórót, aminek a reflex nyílása elöl van. Tudom, hogy a polc nagyot ronthat a hangon, de egyelőre nincs más megoldás.

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#57368) Csabroncka válasza djxp01 (#57367) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az akusztikán és az elhelyezésen elmegy a tudás 50%-a legalább ebben az esetben. Ha látsz arra pár éven belül esélyt, hogy lesz normális hely nekik, akkor érdemes normális "cuccba" fektetni, ha nem (mondjuk 5 éven belül), akkor kezd egy olcsóbb szettel.
Egyébként amit ajánlottak azt én is meghallgatnám!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#57369) djxp01 válasza Csabroncka (#57368) üzenetére


djxp01
senior tag

Az olcsóbb szett, az mit takarna pl.?

PC optikai kimenet van, ezért lenne jó egy optikai bemenetes erősítő. Vagy másképp is át lehetne vinni a hangot pc - és a erősítő között jó minőségben? (Xonar.dx)

regisztrált: 2005-07-05

(#57370) MasterMark válasza djxp01 (#57369) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanúgy SPDIF-en, de koax-al jobb lesz általában.

Switch Tax

(#57371) Csabroncka válasza djxp01 (#57369) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyrészt mindig mindennél van olcsóbb, tehát közvetlenül nem deffiniálható! Tamoo amit linkelt erősítő használtan alaphangon 100 ezer, ennél jóval olcsóbban is lehet használtból jófélét válogatni! Félre ne érts, nem lebeszélni akarlak róla, sőt inkább rábeszélni, de jó ha tisztában vagy vele, hogy az akusztika legalább olyan fontos, mint maguk az eszközök.

Ha mindenképpen fájt fülű dolgokra vágysz, akkor ebben az esetben megoldás lehet akár a fejhallgatózás, ugyanakkor ez is egy más világ.

"in medias res"

(#57372) djxp01 válasza MasterMark (#57370) üzenetére


djxp01
senior tag

@Csabroncka & Master:

Értem. A fejhallgatózás annyira nem jön be, de egy borzalmas akusztikájú szobában gondolom alternatíva lehet.

Viszont! Ehhez mit szóltok? Ha már olcsóbb kategóriát nézünk. BC Acoustique EX202.1 + Polk Audio Tsx220B

regisztrált: 2005-07-05

(#57373) Tamoo válasza Csabroncka (#57371) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, de azt a 100-at úgy nézd, hogy van benne egy elég jó DAC is amik külön 40-50 körül mennek.

(#57374) simongab válasza djxp01 (#57372) üzenetére


simongab
senior tag

Ez a BC Acoustique nekem is szimpi, a hangsugárzó kicsit spórolós...

(#57375) djxp01 válasza simongab (#57374) üzenetére


djxp01
senior tag

Pedig itt nagyon dicsérték! "Ilyen az, ha egy hangfalgyártó alkalmazottjai imádják a zenét. A termékük is imádni fogja, ha végre „tombolhat” kicsit. Aki 100 000 Ft alatt keres állványos hangfalat, annak erősen javasoljuk a Polk Audio TSx220B meghallgatását. Nagyon tetszett!"

regisztrált: 2005-07-05

(#57376) simongab válasza djxp01 (#57375) üzenetére


simongab
senior tag

persze, nem rossz, az erősítőbe látatlanul belemennék a dobozkát meg kellene hallgatni

(#57377) Csabroncka válasza Tamoo (#57373) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyáltalán nem negatívumként hivatkoztam rád és az erőlködőre! Inkább bátorkodtam úgy fogalmazni, hogy ha ilyen elhelyezési lehetőségek vannak, akkor inkább a "kevesebb" alternatív választás lehet.

"in medias res"

(#57378) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogyha egy számítógépből egy erősítőbe (zenei sztereo) optikai digitális úton megy a jel, akkor van-e annak jelentősége, hogy egy jobb minőségű hangkártya van a gépben vagy csak az egyszerű alaplapra integrált rendszert használom. Magyarul: beleszólnak-e valamit a tisztán digitális jel közlésébe, továbbításába ezek a dolgok, vagy ott kezdődik a minőség kérdése, amikor az első D/A átalakítás történik?

Erről jut eszembe egy másik kérdés, ami régóta foglalkoztat: egyes tesztekben és audiofil oldalakon olvasni olyat, hogy optikai vagy más digitális kábeleket tesztelnek, és írnak, hogy az egyiknek ilyen a hangminősége, a másiknak meg olyan...
Van ennek valami értelme?
Egy digitális jelben nem torzulhat a hang, csak ha megváltoznak a számok.
Vagy én gondolom rosszul?

(#57379) MasterMark válasza ggg1 (#57378) üzenetére


MasterMark
titán

Van jelentősége.

És igen SPDIF-nél a kábeleknek is van hangja.

Switch Tax

(#57380) ggg1 válasza MasterMark (#57379) üzenetére


ggg1
aktív tag

Köszönöm a választ!

Egy kicsit lehetne műszakibban?
Miből adódik ez?

(#57381) MasterMark válasza ggg1 (#57380) üzenetére


MasterMark
titán

Talán a jitterből főleg, de nem értek hozzá.

Switch Tax

(#57382) ggg1 válasza MasterMark (#57381) üzenetére


ggg1
aktív tag

Köszönöm szépen!

Megköszönném valaki olyan válaszát, aki ért hozzá.

(#57383) MasterMark válasza ggg1 (#57382) üzenetére


MasterMark
titán

Aúcs. :D

Switch Tax

(#57384) ggg1 válasza MasterMark (#57383) üzenetére


ggg1
aktív tag

Ezt nem értem

(#57385) simongab válasza ggg1 (#57384) üzenetére


simongab
senior tag

A jitter olyasmi zavar hogy érthető legyen, mint a zaj az analog technikában. A kábel is részese lehet, de nincs nagy jelentősége, nyílván pár cm es kábelen nem keletkezik nagy zavar.. Az optikai átvitel bármilyen hihetetlen rövid útra több hátrányt jelent a lézerdióda és optikai csatoló tökéletlenebb működése miatt mint a koaxális csatolás. (optikai kábelen viszont több 100 méterre el lehet vinni a jelet) A jittermentesítés a DAC feladata, drágább hangkártyáknál ezt hatékonyabban működik. Tehát a kérdésre a válasz, hogy a jelátvitelnél mindennek van jelentősége, de az ebből eredő problémák jelentősége kissé túl van dimenzionálva...
Mi a konkrét renszer amit használsz?

[ Szerkesztve ]

(#57386) Mezga Aladár válasza simongab (#57385) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"de az ebből eredő problémák jelentősége kissé túl van dimenzionálva..."

Jajjj, ez fájt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57387) Tamoo válasza Mezga Aladár (#57386) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem azt mondta, hogy nincs különbség, hanem azt hogy túl van dimenzionálva. Én egyetértek vele. :B Sok esetben csak fingreszelés. Legalábbis nálam így volt eddig minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#57388) Mezga Aladár válasza Tamoo (#57387) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Sok esetben csak fingreszelés."

Lehet, de az is h., nem. Pl az optika nagyon komoly esést jelent hangban.
A jó hifi rendszer építésénél a sok "fingreszelés" a végén már egy komolyabb hangot jelenthet. pl fázis a 220V bemeneten.
Nálam, szerintem. :) :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57390) ggg1 válasza simongab (#57385) üzenetére


ggg1
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#57391) L4D1K válasza ggg1 (#57378) üzenetére


L4D1K
őstag

Szervusz. Én is pc ről hallgatok zenét. Az alaplapon gyárilag volt egy optikai csatlakozás és sokáig optikai kábelen küldtem ki a hangot egy külső dac nak, de nem voltam megelégedve a kapott eredménnyel. Ezért az alaplapi spdif header-ről kivezettem egy digit coax kábelt és most ezzel küldöm a jelet. A különbség egyből hallható volt, pedig olcsó, saját készítésű kábeleket használok. Természetesen az én fapados alaplapomnál csak jobb megoldások léteznek.

# ANTAL Tuning #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.