Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) bajnokpityu válasza #71562240 (#29949) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát de. visszaállítható. csak, mire a lánc végére ér, általában eltorzul. ha növeled a mintavételezést, csak többször mondod meg a láncnak,hogy hogy is néz ki a sinus.

ezért saját elméletem:minél jobb a láncod egésze,annál hallgathatóbb a CD.

egyébként pont a nemrég emlegetett TDA chipek nem tudnak nagyfrekis sinust szépen előállítani. ezért csinálnak olyan kicsatolást,ami megpróbál fülnek hallgathatóbb magasat csinálni. cső,stb.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29952) #71562240 válasza dudika10 (#29950) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze, hogy visszaállítható, ezt nem tagadja senki. Más azonban a zenehallgatási készülékek gyakorlata, mint az elv. Mint ahogy te is a gyakorlat másságára alapozva mutattad az SACD vs. CD számtanpéldát, hiszen ha csak az elvet vennénk, akkor semmi jelentôsége nem lenne a nagyobb mintavételi frekvenciának, - és az most nem ide tartozik, hogy az SACD persze más dolgokban is jobb, lásd dinamika, sávszélesség...

bajnokpityu: Ilyesmirôl beszélek a zenehallgatási készülékek gyakorlata alatt, de másról is, hiszen már a mintavétel alatt is sok torzulás lép fel. És máskor is. És az meg egy külön kérdés, hogy az a jól-rosszul szintetizált szinuszhullám mennyiben reprezentálja az eredeti hangszerhangot.

[ Szerkesztve ]

(#29953) bkercso válasza bkercso (#29948) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezek szerint ez mégse lehet h?ség, lehet, hogy kipróbálom. A késleltetett jel eredeti jelhez adásával valósít meg nagyon meredek vágást 20kHz fölött. Így 2 pontból is tökéletes szinusz áll elő Dudika10 példájában.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29954) bkercso válasza kjani18 (#29911) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mivel csak 1db analóg generátorom van, ez egyhamar nem fog összejönni. :) Mit tapasztaltál?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29955) bkercso válasza bkercso (#29953) üzenetére


bkercso
nagyúr

Itt van egy érdekes méréssorozat arról, hogy a mintavételezési frekvencia hogy zavar bele a hallható tartományba különböző DAC-oknál. Elhatároztam, hogy építek egy Meier-féle Analoguer-t, persze diszkrét opákkal.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29956) kjani18 válasza bkercso (#29954) üzenetére


kjani18
őstag

Pc is tud megfelelő progival hangot generálni...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#29957) eclipse006


eclipse006
őstag

Rászántam magam egy kis hangsugárzó moddolásra. Annyiról lenne szó, hogy ki akarom cserélni a papír membrános magas sugárzót egy selyem dóm magasra, ki is szemeltem kettőt a HiVi-k kínálatából. A bökkenő csupán annyi, hogy a mély-közép impedanciája 6 ohm, míg az egyik magas 4 a másik 8 ohm-os, amiket néztem. Probléma lehet belőle, ha vagy a 4-est vagy a 8-ast használom?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#29958) bkercso válasza kjani18 (#29956) üzenetére


bkercso
nagyúr

de a hangkártyám csak 48kHz-ig megy föl, és ugye pont a digit hangelktés hátrányát vizsgálnám. Neked sincs tapasztalatod?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29959) blattida válasza eclipse006 (#29957) üzenetére


blattida
nagyúr

Én nem cserélném ki a papír magasakat, egyáltalán nem rosszak azok.
Ha mégis cserélsz, akkor a 4 ohmost vedd, mivel az eredeti is az, de mindenképp illeszteni kéne és módosítani a keresztváltón!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29960) eclipse006 válasza blattida (#29959) üzenetére


eclipse006
őstag

Ez a JVC mini hifim hangfalához lenne, most egy darabig kénytelen vagyok ezt használni, viszont számomra kicsit túl száraz, kemény a magas. Nem egy nagy cuccok a dobozok, de ezt leszámítva kellemesen szólnak. Ebben a dobozban a keresztváltó mindössze egy szűrőkondi. :B Lehet akkor rosszul írtam, de az eredeti magasa is 6 ohmos.

A fő rendszeremmel nincs kiugró problémám.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#29961) blattida válasza eclipse006 (#29960) üzenetére


blattida
nagyúr

Az más, mint a seas alnico magas.
Abban cserélhetsz, szerintem a nyolc ohmost vedd bele. Mekkora kapacitású a kondi? Gondolom mezei elektrolit, esetleg np.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29962) eclipse006 válasza blattida (#29961) üzenetére


eclipse006
őstag

Jaja, az ráadásul selyem dóm.

A kondi, a szervíz könyv alapján, egy Rubycon 2.2/50-es, és elektrolit.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#29963) #10726912 válasza #71562240 (#29922) üzenetére


#10726912
törölt tag

Köszönöm a választ:)
Támpontot kérhetnék, hogy merre induljak el a keresgéléssel olvasgatással?
Komolyan érdekel, van két "vastag" RCA kábelem "aranyozottnak" tűnő csatlakozókkal (nem találtam rajta se fémjelzést, se azt, hogy hány karátossal szalajtották be :U ), a mezei pár forintoshoz képest hallható a különbség még a nagyon rossz rendszerben is (pl. minihifi <-> DVD lejátszó, erősítőnél természetesen még jobban hallható).

(#29964) blattida válasza eclipse006 (#29962) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, részemről is volt egy kis kavar. A kondit érdemes lenne cserélni fóliára(akkor is, ha az eredeti rubycon!) és valamivel nagyobb értékűre, 3,3uF.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29965) eclipse006 válasza blattida (#29964) üzenetére


eclipse006
őstag

Hmm, van valami jobb fajta márka a fólia kondik közül, vagy annyira nem lényeges?
Köszi a segítséget egyébként!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#29966) blattida válasza eclipse006 (#29965) üzenetére


blattida
nagyúr

Vannak jobbak is, természetesen, de ebbe a dobozba nem érné meg drágábbat venni, szerintem.
Ha veszel remixet, az jó lenne és olcsó is, lehetne még wima mkp, de az jóval drágább és szerintem hangra nem igazán jobb.
Az audiophiler még jobb lenne, ami a telefunken dobozodban is van, de az még drágább és már nem érné meg a különbözetet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29967) eclipse006 válasza blattida (#29966) üzenetére


eclipse006
őstag

Wima-t tudok talán egyik ismerősömtől szerezni. Akkora összeget nem akarok én sem rá szánni, mert fölösleges szerintem is, csak egy kicsit dobni akarok a hangján.
Köszi még egyszer! :R

A Mundorf-ok amikor bekerültek a Telefunkenbe, már érezhető volt a javulás, de a bejáratás után is javult még sokat. Pláne, hogy az eredeti kondik szerintem már rég ki voltak száradva.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#29968) #71562240 válasza #10726912 (#29963) üzenetére


#71562240
törölt tag

Például a régi jó Hi-Fi Magazinban az idevágó témájú cikkeket olvasgatva széleskörű, rendszerezett, egymásra épülő tudást össze lehet szedni. Nemrég egy ideig fenn volt a neten a lap összes évfolyamának összegyűjtött elektronikus változata (annak idején kiadták CD-n), sajnos már nem hozzáférhető a neten, de nekem megvan otthon, úgyhogy ha gondolod, emailen tudok átküldeni belőle cikkeket, legkorábban vasárnap.

Érdemes olvasgatni a jobb hifi magazinok (Hi-Fi News & Record Review, Hi-Fi Choice, What Hi-fi, Stereophile..., van használható internetes kiadásuk) kábeltesztjeit, ezekből is sok szemléletet, elméleti tudást összeszedhetsz a lehetséges alapelvekről, szerkezetekről, anyagokról.

A gyártók, kereskedők honlapjai is néha sok információt közölnek a konkrét típusokról, tervezési alapelvekről, ennek alapján is érdemes szemezgetni. Lásd például ilyesmit: részlet az Alisca Orange honlapjából

Google keresés tárgyszavakkal...

Elektronikai szakkönyvek... :)

(#29969) #10726912 válasza #71562240 (#29968) üzenetére


#10726912
törölt tag

:R Küldök emiles címet.
S majd nézelődök is, köszönöm:)

(#29970) #03969024 válasza #71562240 (#29968) üzenetére


#03969024
törölt tag

EZ is egy elég jó oldal, a nagy öregekkel.

(#29971) #71562240 válasza #03969024 (#29970) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez nagyon jó, itt tényleg szépen összegyűltek a legendák, Colloms, Kennedy, Messenger, Comeau... Majd nézegetem, kár hogy a tartalomnak csak egy része hozzáférhető úgy látom, pedig első ránézésre is nagyon tartalmasnak tűnik. Köszi.

Annafürdőn megvan még a tavacska? :)

(#29972) #03969024 válasza #71562240 (#29971) üzenetére


#03969024
törölt tag

Meg bizony! Krizsi pedig iszonyat jól főz!!! Egy-két emberrel szívesen találkoztam volna innen is.

(#29973) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok újra! Én csak olvasom itt a számomra nagyon magas szintű hozzászólásokat, és jövök a kis vacak mikro hifis ügyemmel, de talán meghallgattok.
Szóval csak annyi a fejlemény a néha pattanó majd lehalkuló Philips mikro hifi ügyében, hogy a jelenség már kizárólag a tv scart kimenetére korlátozódott, amin sajnos nem segített a scart csati alufóliába csomagolása. Így kiderült, hogy a mikro hifi nem hibás. Tehát amíg nem szerzek egy DAC-ot, addig kénytelen vagyok a tv fülhallgató kimenetét használni, mert azon is jó minden, kivéve a minőséget... Bár egy kicsit félek attól, hogy mi lesz, ha megveszem a drága DAC-ot és a digitális kimenet is pattanni, halkulni fog, mert mondjuk a tv hibás, talán valahonnan kölcsön kéne kérnem mielőtt nagy kiadásba bocsájtkozom...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29974) bkercso válasza spiritex (#29973) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miért, a füleskimenet is pattog? Nem hiszem, hogy a digit részben keletkezik ez a hiba, próbáld meg a DAC-ot.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29975) spiritex válasza bkercso (#29974) üzenetére


spiritex
veterán

Nem, az nem pattog, csak arra gondoltam, hogy esetleg az érzéketlen és gyengébb minőségű füles kimenet valahogy elnyomja, eltünteti a dolgot. De lehet, hogy hülyeség..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29976) spiritex válasza bkercso (#29974) üzenetére


spiritex
veterán

Annyit szeretnék akkor kérdezni, hogy a FiiO D3-as DAC, amit nemrég valaki ajánlott, az támogatja a MinDig TV HD csatornáinak hangját? Mert valahol olvastam egy másik DAC-ról, hogy: "Az átalakító nem mûködik együtt a Dolby digitális jelekkel, amelyek HD csatornával rendelkeznek."

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29977) spiritex válasza spiritex (#29976) üzenetére


spiritex
veterán

Az még érdekelne, hogy a FiiO hivatalos oldalán miért írja azt, hogy nem ajánlatos fülhallgatót rákötni a kimenetre?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29978) bkercso válasza spiritex (#29975) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, az. :)

Nem tudom, de szerintem igen, Meg kell kérdezni a műsorszolgáltatót, hogy sztereó jelet nyom-e ki. Olletve ha nem nagyon spéci a TV, akkor valószínűleg csak sztereo digitális része van és sztereó jelet ad ki optikán is.

Azért írja, mert a D3 kimenete nem tud fülest meghajtani, nincs benne füleserősítő. Csak erősítőt köthetsz rá. Ha füleserősítő kell, megoldjuk. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29979) nebulo5 válasza spiritex (#29973) üzenetére


nebulo5
senior tag

Bocsi ha volt már, de nem olvastam az előzményeket:
A TV tápkábelén próbaképp, fordíts polaritást (villásdugó elfordítása 180°-ban. )
Valószínűleg, a belső földelési megoldás miatt lehet..
Nálam is előfordult már, hogy "percegett - recsegett a hang. A tv volt a ludas.

Üdv: nebulo

(#29980) spiritex válasza nebulo5 (#29979) üzenetére


spiritex
veterán

Nem, nem volt még. Hát ez nagyon érdekes megközelítés! Köszi, ki fogom próbálni!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29981) bkercso válasza spiritex (#29980) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy a TV-t fordísd meg. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29982) spiritex válasza nebulo5 (#29979) üzenetére


spiritex
veterán

De ez akkor is áll, amit mondasz, ha a tv saját hangszóróján nincs gond, csak a scart audio kimenetére kötött mikro hifi-n?

(#29981) bkercso
Jaja, a fal felé, és akkor Problem solved!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29983) bajnokpityu válasza spiritex (#29973) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem simán digit is lehet. Kérj kölcsön valami dacot, es jo arnyekolasu Digi kabbellel,v ideiglenesen optikaival kosd össze. Nálunk a Kazan volt s Ludas, mikor szikrazott.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29984) spiritex válasza bajnokpityu (#29983) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, de a jó árnyékolású Digi kábel az az optikai koax kábel, ami olyan mint az RCA? Az optikai kábel meg az SPDI/F kábel? Optikaival miért ideiglenesen, mert jobb az előző?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29985) blattida válasza spiritex (#29973) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ettől az erős pattanástól függetlenül is érdemes lenne egy normális hálózati zavarszűrős elosztót venned, szerencsére nem nagy összeg (3000 forint körül már van normális).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#29986) spiritex válasza blattida (#29985) üzenetére


spiritex
veterán

Van, 7000 Ft-os APC, abba van dugva minden (telefon is) kivéve ugye a tv jelét, mert a MinDig TV jele egy kis bot szobaantennáról jön.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29987) bkercso válasza spiritex (#29986) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát ha antennáról veszed és szemben a polgármesteri hovatalon is van egy nagy antenna. akkor lehet, hogy ez aludas...
Az spdif egy adatfolyam-szabvány, ez mehet koaxon (RCA csatlakozós kábel) és optikán (műanyag optiaki szál).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29988) spiritex válasza bkercso (#29987) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, értem, de mire gondolt bajnokpityuavval, hogy: Digi kabbellel,v ideiglenesen optikaival?
Szerk: Akkor van még egy dolog, amit ki kell próbálnom: a rossz minőségű analóg tv-adást a T-től.
Szerk2: Évek óta fórumozok a PH-en, de ez a hifi topic valahogy teljesen kilóg a sorból, olyan segítőkészek, és nem lehülyézők itt az emberek! :)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29989) bkercso válasza spiritex (#29988) üzenetére


bkercso
nagyúr

koaxxal vagy optikával. a koax jobb, de jelen felhasználásban tök mindegy, ráadásul a TV-den nincs is koax.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29990) spiritex válasza bkercso (#29987) üzenetére


spiritex
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek! Akkor pár nap múlva jelentkezem az eredményekkel, ha megvoltak az ajánlott tesztek.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29991) bajnokpityu válasza spiritex (#29990) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Regebbi tvken volt koax spdif. Pl Philips.
Azért optikai, mert ugyan gyengébb átvitel, de elektromos hálózattol zavarvedettebb.
Ez ezért ideiglenes. Egy 3x arnyekolt jobb fele digitális koax olcsóbb es jobb hangú átvitel lenne.

Igen szennyezett tud lenni az elektromos hálózat,es a digitális átvitel különösen erzékeny erre.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29992) BBéci válasza spiritex (#29976) üzenetére


BBéci
titán

"Az átalakító nem mûködik együtt a Dolby digitális jelekkel, amelyek HD csatornával rendelkeznek."
Ebben az esetben a HD nem a képre, hanem a hangra vonatkozik.
Dolby TrueHD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29993) spiritex válasza BBéci (#29992) üzenetére


spiritex
veterán

Így már értem, köszi! Akkor nem lesz gond a MinDigTV-vel! Ilyen hangot ők nem adnak! Sajnos...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29994) spiritex válasza spiritex (#29993) üzenetére


spiritex
veterán

Még egy uccsó kérdés mára, aztán nem off-olok:
egy tv hátuljában minden csatlakozó ugyanúgy plug and play, mint a fülhallgató jack dugója? Tehát a scart-ot, a koax-ot, és az optikai kábelt is nyugodtan be lehet dugni miközben be van kapcsolva a tv? A hdmi tudom, hogy állítólag az, de mégsem ajánlott...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29995) BBéci válasza spiritex (#29994) üzenetére


BBéci
titán

Elvileg mindegyik az, de a HDMI-t inkább kikapcsolt állapotban dugdosd!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29996) artiny


artiny
őstag

(#29997) spiritex válasza artiny (#29996) üzenetére


spiritex
veterán

Én nem ajánlom egyiket sem! A pár nappal ezelőtti zúgás, búgás, recsegés ilyen minőségű kábelektől volt. Egyébként pedig a 20 cm-es biztos nem elég. Szerintem vegyél inkább egy Hama kábelt a Tesóban 800 Ft-ért.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29998) bkercso válasza artiny (#29996) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én se ajénlom őket, kb. 800Ft a minimum, 150Ft-ért ne vegyél! Kácsa audioban vannak még ilyenek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#29999) Tamoo válasza artiny (#29996) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] ? Nekem van ilyen, számítógéphez, elég korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#30000) eclipse006 válasza artiny (#29996) üzenetére


eclipse006
őstag

Egyiket sem, akkor már inkább ezt a Klotz kábelt vedd, Hidd el, megéri ennyit rászánni.

szerk: Vagy amit Tamoo ajánlott.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.