Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) DjDanee87 válasza DaveNo1 (#16798) üzenetére


DjDanee87
addikt

Én tegnap mentem egy arénát palával (7-3 lett végül). Rögtön az első meccsem első ellenfél által kijátszott minionja Mukla volt - mondom jól indul (főleg, hogy nem volt consecem, és csak 1 truesilver). Aztán későbbiekben belefutottam még 2 ellenfélbe akik Yserat játszottak ki. Persze arénában nagyobb az esélye, hogy hasznos legyen. Nem is tudtam egyiket sem túl könnyen elintézni, de azért valahogy a 2 yseras meccs pont az én győzelmemmel végződött. Az egyikben 3 minionnal kellett tradelnem amiből az egyik buffolva is volt már. Másikban vltkézben silence, otthagytam a boardon és 2 kör alatt kivégeztem az ellenfelet.
De constructedben én is kivettem már a pap deckemből, pedig saját építésű deck, és Ysera az egyik kedvenc lapom a játékban, de tényleg túl lassúl jelenlegi metában.

(#16802) Phobion válasza DaveNo1 (#16800) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm, de sajnos Al'Akir, TBK, Thalnos hiányában vagyok :(

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#16803) F-ECT$ válasza DjDanee87 (#16801) üzenetére


F-ECT$
titán

Arénában mage ellen toltam druidával. Kirakta Maly-t, én csak silence-elni tudtam, erre persze következő körben visszavette a pandával. Mikor ismét kirakta, akkor ki tudtam nyírni, de annyi kártya elment rá, hogy végül kikaptam.

Szóval arénában ezek a nagy dögök szerintem is jobbak, bár ott se mindig tudod őket kitenni rögtön, csak akkor ha az ellenfélnek kicsi a boardja. (És lehetőleg kiment már 1-2 removalja.)

Dive ever, work never.

(#16804) for3l válasza xavix13 (#16726) üzenetére


for3l
senior tag

Nagyon jó! Kicsit átgyúrtam: link

Az új minion, ami növeli a Battle cry-os minion-ok mana költségét nekem nagyon megtetszett és be is vált sok pakli ellen:
- druida ellen nem igazán értékes, de mirror meccsen amúgy is a lap húzás fog számítani leginkább (tételezzük fel, hogy ugyan annyi a missplay mind két fél részéről)
- face hunter ellen növelheti az owl költségét, ami taunt kiiktatásához kellhet, safari ellen pedig a houndmastert teszi játszhatatlanná pár körig (ami élet mentő lehet)
- mage: freeze mage-nél a novice engineert üti ki + azure drake esetleg
- paladinnál argent protector és aldor peacekeeper mehet aludni (később a guardian is 9 manás lesz). shockadin-nél még jó pár lap döglik meg (abusive, elven archer stb..)
- priest: farseer, blademaster(!), cabal shadowpriest (crazed alchemist)
- rogue: azure drake. miracle: farseer, leeroy. tempo: dwarf, argus, mukla
- shaman: sajnos semmi (de nincs is sok shaman pakli mostanában játékban)
- warlock: na itt aztán fogja a dolgokat, murlock gyakorlatilag használhatatlan, zoo is nagyjából, és ami vicces, hogy a handlock-ot is képes fogni: sunfury, argus, farseer, twilight drake(!)
- warrior: aggro: arathi weaponsmith, bloodsail raider, dwarf. control: cruel taskmaster, BGH, faceless, alexstrasza

Meg ugye a hero power-rel lehet vele tradelni 3/2-es 2 drop-okat, ha meg eltolod a power of the wild-ot, egy 2/5-ös minion magában le tud ütni akár két 2 drop-ot is.
BGH helyett esetleg lehet blood knight is jó, attól függ milyen a közeg.

[ Szerkesztve ]

(#16805) F-ECT$ válasza for3l (#16804) üzenetére


F-ECT$
titán

A Poison Seeds jó bármire is? Persze el tudok neki jó szituációkat képzelni:
-Handlock ellen, mikor kinn van 2 giant/drake feltauntolva
-Zoo ellen, mikor sok value minion van kinn (Scarlet, Juggler, Dwarf)
-Ramp druid ellen, mikor kinn van 2-3 nagy dög
De ezek eléggé ritkák manapság, nem? Főleg, hogy ha Neked is van kinn valami értékesed, akkor nem szívesen áldozod be.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#16806) xavix13


xavix13
senior tag

Ma már én is a Konti féle decket nyomattam/healadin mellett (pala quest miatt) és a druiddal 1x sem kaptam ki. (90% zoo jött)
Amúgy érdekes egy lap a seeds, nekem egész jól működött a tokenba, bár lehet csak placebo. :D

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#16807) F-ECT$ válasza xavix13 (#16806) üzenetére


F-ECT$
titán

A Konti félében nincs Seeds, mi helyett tetted be?

Dive ever, work never.

(#16808) Cathfaern válasza F-ECT$ (#16805) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem druid challengeben jól jött... volt kint egy csomó kis lapom (1/2 meg 2/1-esek), ellenfélnek meg pár nagy / erős képességgel rendelkező lapja

(#16809) F-ECT$ válasza Cathfaern (#16808) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, van ilyen, de ritka szerintem. Főleg mióta mindenki tolja az új 2 manás lényeket (Egg, Weblord), még többet is árt, mint használ.

Dive ever, work never.

(#16810) xavix13 válasza F-ECT$ (#16807) üzenetére


xavix13
senior tag

Abban nem játszom, csak a saját Deathrattle/tokenba. :)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#16811) Redcaster


Redcaster
őstag

Huh, 3. nekifutásra meglett, de éppenhogy :D

(#16812) whitezo88 válasza F-ECT$ (#16805) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Massan ma nyomta vele, tokenben. Nem rossz, bár 1 szerintem elég bele. loot hoarder, golem, stb mellett, voilet teacher előbb csinál tokent, amiből 2/2 lesz, aztán meg ezeket lehet PotW-ozni is. ha előtte tudsz tolni Soul of the Forestet, az 2x value. persze a deckbe kell a tojás is.

[ Szerkesztve ]

(#16813) whitezo88


whitezo88
nagyúr

emlékeztetőül: kedden a Plague wing nyílik meg. Bossok:
Noth the Plaguebringer aki megölt ellenfeleket éleszt fel ingyen
Heigan the Unclean aki a bal oldali lényedet lövöldözi (ez még hc-n se tűnik olyan brutálnak, gyak. egy wrath fix lényre)
Loatheb, aminek marha sok élete van és 3as steady shotot lövöldöz (pap/pala/warrior kell szerintem majd + alex)

még messzebb lesz, de vajon mi lesz a kövi challenge instance? Lehetne ötletelni... Ahn Qiraj? Black Temple? Icecrown? Blacwing Lair/Descent?

[ Szerkesztve ]

(#16814) Sirandrish válasza whitezo88 (#16813) üzenetére


Sirandrish
legenda

A lényeg hogy azok is gec*k lesznek :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#16815) DaveNo1 válasza Phobion (#16802) üzenetére


DaveNo1
veterán

Thalnos és TBK sem must have, akár mehet mindkettő helyett yeti, vagy ha van BGH-t akkor abból 1, bár mivel rush deckek vannak többségben inkább akár 2 senjin is

You are not prepared.

(#16816) whitezo88


whitezo88
nagyúr

5 winnél mage ellen (legend backes de ez másodlagos)
flamestrike, pyro, 2 ogre (egyik topdeckelésnél), Cairne (topdeckelésnél), Argent comm (topdeck)
köszi megint. ilyeneket nem lehet legyőzni, én mit topdeckelek? 2/3at, 4/2 macskát meg ahsonlókat...

jutalom: 50 gold és normál common... és ez rendszeres. azt se tudom mikor kaptam rendes rewardot, nem szemetet.

rugó draft: 0 backstab 0 si7 0 evis. hell yea :)

[ Szerkesztve ]

(#16817) DaveNo1 válasza whitezo88 (#16813) üzenetére


DaveNo1
veterán

Outland nem lenne rossz következő kiegészítőnek (eredeti naxx után ugye ez jött), logikusabb is lenne mint simán csak Black Temple, mert akkor bekerülhetne Lady Vashj, Kael'Thas és Magtheridon is. (Gruul + Illidan ugye bent van, de Illidant felhozhatnák, hiszen a Warcraft világ egyik meghatározó szereplője volt, ehhez képest elég használhatatlan lap).

You are not prepared.

(#16818) whitezo88


whitezo88
nagyúr

valóban Overkillelhet a Knife Juggler... érdekes bug. [link]

amúgy inb4 1-3 aréna...

[ Szerkesztve ]

(#16819) F-ECT$ válasza whitezo88 (#16818) üzenetére


F-ECT$
titán

Rajta vana Known Issues listán. Mint ahogy a minion placing bug is (megint).

Dive ever, work never.

(#16820) for3l válasza F-ECT$ (#16805) üzenetére


for3l
senior tag

Ezek jó példák, vagy akár az is lehet, hogy nekem T1 argent squire, T2 Egg, neki mondjuk T2 hero power, T3 valami drop, akkor én T3-ban simán eltolhatom coin-nal a seeds-et.
Tudom, ezek mind ritkán fordulnak elő, de ezért is van benne csak 1db.

(#16821) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Nyitottam párat, ez jól sikerült: link. :)

(#16822) föccer


föccer
nagyúr

Ha heroic-on legyőzöm a főboss pókot, akkor nem kell 700 gold a következő heti szárnyhoz, mert azzal "megnyertem"? :F

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16823) Ereshkigal válasza föccer (#16822) üzenetére


Ereshkigal
őstag

De kell. :)

(#16824) Klemice válasza föccer (#16822) üzenetére


Klemice
senior tag

szép is lenne :)

(#16825) M3oH válasza föccer (#16822) üzenetére


M3oH
addikt

De kell. Nem nyerted meg ingyen az új szárnyat.

(#16826) föccer válasza Klemice (#16824) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaj de kár. :D Pedig már jó is lett volna. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16827) P00By válasza föccer (#16822) üzenetére


P00By
nagyúr

Höhö, jó lenne! Szerencsére szvsz elég korrekt az ajrós ár, úgyh én megveszem. Sajnos már a balanszomon nem maradt pénz :(

(#16828) Phobion válasza Ereshkigal (#16821) üzenetére


Phobion
őstag

Wooow, grat! :P :D Mennyit nyitottál?

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#16829) föccer


föccer
nagyúr

4 kör alatt sem sikerült eddig még senkit sem padlóra küldenem. :) Ha jönnek a lapjai komolyan gusztustalan :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16830) Ereshkigal válasza Phobion (#16828) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Most nyolcat.

(#16831) whitezo88 válasza föccer (#16829) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem rossz, bár a pap nem tudom mit akar a molten gianttel, az utolsó amibe illik az a priest :)

(#16832) DjDanee87 válasza whitezo88 (#16831) üzenetére


DjDanee87
addikt

Érdekes játékosok mindenhol vannak. Ma megszereztem amerikai régióban is a naxxos első szárny lapjait. Naxx könnyebb volt expert lapok nélkül mint az 5 hunter, 5 priest win a 60-60 goldért. Persze volt 1-2 eset ahol kb ajándék volt a győzelem:

Ez a lock pl nemtudom mit szeretett volna ezzel a coin leeroy-al

[ Szerkesztve ]

(#16833) Redcaster


Redcaster
őstag

HC-n Maexxna és Anub'Rekhan megvan, Faerlina ellen mit ajánlotok?

(#16834) Klemice

Azzal próbálkoztam, de még kevesebbre mentem mint a saját összetákolt control pala deckemmel :D

[ Szerkesztve ]

(#16834) Klemice válasza Redcaster (#16833) üzenetére


Klemice
senior tag

zoo

(#16835) föccer válasza Redcaster (#16833) üzenetére


föccer
nagyúr

Én most egy saját, majdnem minion nélküli mage-t próbálok. Ha jól húzok, akkor meg lehet vele. 8 HP-ra már levertem egyszer, de nagyon kellett volna még egy freez, de nem jött. :( Ha összejön, akkor megadom a decket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16836) Redcaster válasza föccer (#16835) üzenetére


Redcaster
őstag

Rendben sok szerencsét :)

(#16837) whitezo88 válasza Redcaster (#16833) üzenetére


whitezo88
nagyúr

pedig a standard zoo a legjobb, én is elsőre vertem, 15 hpm maradt ráadásul. gyorsabban lehet pakolni mint ő, a hero powerje meg useless lesz.

(#16838) DaveNo1 válasza Redcaster (#16833) üzenetére


DaveNo1
veterán

Agro warrior + HP buffolós pap is jó Fearlina ellen.

You are not prepared.

(#16839) Redcaster válasza whitezo88 (#16837) üzenetére


Redcaster
őstag

És tényleg :D 1.-re sikerült :C

(#16840) netpeti98 válasza DaveNo1 (#16838) üzenetére


netpeti98
addikt

Én token druiddal győztem le, bár szerencsém volt mert ki tudtam rakni a teatchert 2 manánél és utána folyamatosan tolni a tokeneket és buffolni őket.

(#16841) zws


zws
senior tag

Athene nekiállt warriorral rankedezni, ekkora égést ritkán látni, lapkijátszásban és pakliösszerakásban is :D
Az előbb sikeresen enragelte az ellenfele Gromassát, aztán úgy döntött változtat a paklin, de csak rosszabb lett, teljesen logikátlan, látszik ő találta ki :D

(#16842) ollie válasza zws (#16841) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még nem kérdezte senki tőle, hogy miért női nevet választott magának?

vazz, milyen cosplay

[ Szerkesztve ]

***

(#16843) SLYM


SLYM
veterán

na csak sikerült :)

http://kepfeltoltes.hu/view/140725/Hearthstone_Screenshot_7.25.2014.01.43.47_www.kepfeltoltes.hu_.png

nem működik a link gomb :s

[ Szerkesztve ]

(#16844) whitezo88


whitezo88
nagyúr

csendben nerfelték az Eaglehorn Bow-t: most már csak a saját secretekre pocol. be is törtem a kettőt gyorsan, úgyse haszálom.

nem mintha a ladderen annyi hunter lenne... ellenben zoo...

[ Szerkesztve ]

(#16845) Cathfaern válasza ollie (#16842) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

WoW-os karakterének ez volt a neve (értelemszerűen női karakter volt).

(#16846) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ladderen 13-nál felváltva jönnek a zook és a papok. kicsit egységsugarú lett megint a meta. vannak a naxxos zook (kis cancer rogueval) illetve az anti zook.

rampot úgy erőszakolták meg ahogy nem szégyellték, most tokennel próbálkozom.

de most is: early gameben kézben Lore, 2 Fon, drake...
ma eddig 1 win 4 losss... 3 pap, 2 zoo.

[ Szerkesztve ]

(#16847) Tyler Durden válasza whitezo88 (#16844) üzenetére

Ennek megfelelően teljes áron lehet törni?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#16848) whitezo88 válasza Tyler Durden (#16847) üzenetére


whitezo88
nagyúr

aha.

(#16849) Fr0z3n válasza whitezo88 (#16846) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Ezt akartam kérdezni, hogy mivel játszol, illetve játszotok? Az elmúlt 3 napban 2 zoo-t láttam. Rugót, palát, warriort annál többet. Nem értem mire ez a nagy zoo ellenesség.
Vagy a játékba van valami beállítás mit mi ellen adjon be ellennek?

(#16850) whitezo88 válasza Fr0z3n (#16849) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én újabban keveset rankedezek a ladder miatt, ma 2 wines druid q volt, amit 6 meccs alatt sikerült is behúzni. 6.nak face pala jött. Amúgy az új naxx lapok jók lennének ezek ellen, a pók ugye leszedi a 2/1 szarokat, a másik meg drágít egy csomó zoo lapot, argent protit, stb.

ez van most:
[link] WG opcionális, bár ha van coin és golem is az jó, meg amúgyis. BGH totál useless a controlok hiánya miatt, rag detto.a drága lapoknak most nincs idejük.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.