Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) t72killer válasza dangerzone (#1100) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha süt a nap, bőven jó a 60fps. Ami kérdéses, hogy elég-e a bitráta?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1102) atees válasza dangerzone (#1100) üzenetére


atees
őstag

Nekem bevalt a 2,7K 60fps kicsi isoval. 60fpsnél még lassítani is tudsz

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1103) 33as válasza dangerzone (#1100) üzenetére


33as
senior tag

Szia, nekem a tanácsom a következő:

-1080p vagy 2,7k te döntöd el
-30fps gyaloglás
-60fps gyors mozgás (síelés,futás,motorsport)
-120-240fps csak ha brutálisan lassítani akarsz a felvételen

viszont havas nagyon kontrasztos időben valami ND filtert szerezzél be! :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#1104) dangerzone


dangerzone
addikt

Köszönöm a válaszokat.

Még egy kérdés. A fókusz hogy működik fotózás üzemmódban? Van benne valami autofokusz a közelebbi nagyobb tárgyakra, vagy manuálisan kell valahogy megadni?

(#1105) Bacusuz


Bacusuz
őstag

üdv
az kérdezném tőletek,
hogy honnan látszik egy gopro hero4 nél hogy az silver vagy black?
rá van írva valahol, vagy honnan azonosítható be melyik melyik?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1106) kovsol válasza dangerzone (#1104) üzenetére


kovsol
titán

Nem fókuszál a kamera, hanem úgy van beállítva, hogy a végtelenbe minden fókuszban van.
A képernyőre bökve az expozíció merésének helye adható meg.

May the Force be with you!

(#1107) atees válasza dangerzone (#1104) üzenetére


atees
őstag

Jobban jársz, ha a videóból vágsz ki képet. Nekem az a megoldás jobban bejött. Ahhoz hogy jó képet tudj csinálni, nagyon oda kell figyelni :DD

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1108) zgospel válasza 33as (#1103) üzenetére


zgospel
őstag

Szerintem kevered az ND filter a polárszűrővel. Az ND annyit tesz hogy kevesebb fényt enged át, mintha egy napszemüveget tennél a lencse elé. ND szűrőt többnyire azért használunk, hogy fényes időben is lehessen tartani a hosszabb záridőket felvételkor, ezáltal több legyen a motion blur és természetesnek tűnjön a mozgás, ne legyen darabos.
Ha a gyors sebességet akarod érzékeltetni akkor pont hogy minél alacsonyabb fps-t kell használni és mellé az ND szűrőt hogy hosszúak legyenek a záridők ezáltal elmosódjanak a mozgások. 30 fps-hez tudsz 1/30 záridőt használni, 60 fps-hez viszont csak 1/60-ig tudsz lemenni.
Ha több fps-sel, például 60-nal, és rövid záridőkkel rögzítesz akkor lassúnak fog tűnni a videóról a mozgás, viszont a 60 fps-nek hála folyamatosabbnak fog tűnni a kép. Például úgy érezted élőben hogy milyen gyorsan száguldasz lefelé aztán a felvételt visszanézve meg mintha vánszorognál.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1109) maseratigt


maseratigt
csendes tag

Mi véleményetek ezekről a kínai kiegészítő szettekről? A kb10e Ft-os mindent bele csomag. Nyilván nem gopro minőség,de azért használhatóak?

(#1110) kk831228 válasza maseratigt (#1109) üzenetére


kk831228
addikt

a selfie bot az f...s, de a többi használható...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1111) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

tudtok ajánlani eladót(ali, ebay, amazon) aki jó minőségű kiegészítőket árul?
sd kártya topikban van egy tök jó, hátha van itt erre is tapasztalat.

hero4-re vettem volna egy nyitott keretet ami itthon 5000 ami ebayon egy nullával olcsóbb :-)
vagy van itthon valami nagyobb választékú shop ésszerű árazással?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1112) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Nektem egy töltéssel meddig birja a gopro 6 , stb akksija, mennyi videot tud egy szusszal felvenni? Illetve mennyire meríti az akkut, ha be van kapcsolva a gép, de nem vesz videót?

(#1113) kk831228 válasza dangerzone (#1112) üzenetére


kk831228
addikt

Kb egy órát bír nekem felvétel közben

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1114) atees válasza dangerzone (#1112) üzenetére


atees
őstag

Kb 1 óra

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1115) Timyyy válasza Bacusuz (#1111) üzenetére


Timyyy
őstag

Teljesen kompatibilis amúgy az SJCAM tartozékaival a gopro, szóval arra is rákereshetsz, tökéletes minőségűek, vagyis teljesen egyformák minden szempontból... pl itt.
Gearbestről én ezt rendeltem pár hónapja, igaz akkor 3$ volt, meg egy ilyen szettet.

(#1116) Tommyka21


Tommyka21
tag

Üdv! HERO 4-hez eredeti akksi még beszerezhető valahonnan? Vagy melyik utángyártott ajánlott még esetleg?
Köszi :R !

(#1117) dangerzone válasza kk831228 (#1113) üzenetére


dangerzone
addikt

Az tök jó. Az enyem olyat produkal, hogyhe csinalok tobb kisebb videot, mondjuk 3x4 percnyit, 99%-rol leesik 80-ra. .ajd tovabbi 10 perc video utan leesik pár %-ra, vagy magatol kikapcsol. Tapasztalt már valaki ilyet? Lenyegeben 25 percnyi 2,7k 60fps-es video kifekteti. Holott egyből kikapcsolom , ha nem vesz videot.

(#1118) atees válasza dangerzone (#1117) üzenetére


atees
őstag

gyári akksi ? mikori gyártású akksi? rajt van elvileg az akksin.

Ilyet vagy nem gyári akksival, vagy rossz akksival kellene csinálnia.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1119) dangerzone válasza atees (#1118) üzenetére


dangerzone
addikt

Erdekes, hogyha meg full hd-ra allitom a felvontast, akkor meg minden rendben vele.

(#1120) nagyi819


nagyi819
csendes tag

Sziasztok! Nektek mi a tapasztalatotok a msd kártya ügyben. A hero 6 rögzít C10 U1 kártyára? A legnagyobb kártya írási sebesség nem éri el a 8.5MB-ot, mégse elég neki a sima msd?
Valakitől azt hallom jó, valakitől hogy nem. Van tapasztalat valakinek?

(#1121) Bacusuz válasza Timyyy (#1115) üzenetére


Bacusuz
őstag

az tök jó
a külméretei is egyeznek?
egy ilyesmit vennék, mert a műanyag vízálló tok a mikrofont is takarja.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1122) Timyyy válasza Bacusuz (#1121) üzenetére


Timyyy
őstag

A kamera méretei nem tudom megegyeznek-e, nekem sj4000-em van, azzal tuti nem. SJ8 meg passz... :)

(#1123) dangerzone válasza dangerzone (#1119) üzenetére


dangerzone
addikt

Végül vettem egy új akksit. Azzal minden rendben van. Úgy tűnik, tényleg az volt a ludas.

(#1124) kovsol válasza dangerzone (#1123) üzenetére


kovsol
titán

Egy aksi semmire nem elég úgyse.
Én most 5. Napja nyúzom Thaiföldön a kamerát. Eddig kétszer fagyott meg összesen. Nem tartom zavarónak.Napi kettő aksit mindig lemerítettem, de nekem három gyári van a dupla töltővel.

May the Force be with you!

(#1125) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sandisk ultra (128gb, u-1) karikkal hogy boldogul mostanság a firmware? Emlékszem amikor a hero 4 black-et vettem, csak az extreme volt a befutó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1126) Erwinke válasza Hege1234 (#1075) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Szia.

Most voltam 2 hetet sielni. 5 perc koruli videokat keszitettem.(fhd 1080p 60fps csak vlmi szar oreg sd kartyaval) es nem volt gondom semmi. 27felvetelt keszitettem egyiknel se tapasztaltam se fagyast se semmi ilyesmit. Gyonyoru felvetelek lettek brutal a stabija : )
Meg csak 2hete hasznalom, de eddig bevalt.
Volt kicsit gond a parositassal(telohoz) nem ment olyan egyszeruen mint az le volt irva, de ugye aztan mar nincs ra szukseg. Gyorsan kommunikal jo a telefonrol iranyitas is(android).
100e ert vettem akciosan. Nekem ennyit megert vegre keszultek rendes felvetelek a sielesemrol : )

Szep napot mindenkinek.
Ervin

(#1127) zsolti1970


zsolti1970
újonc

Sziasztok. Gorpo 6 nál kell valami papír a gariztatáshoz?
Adott egy kamera amihez nincs semmi dokumentáció, de garis még. Köszi a segítséget

Gopro.com on milyen adatokat kérnék a gépről?

(#1128) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
A nyáron az Égei-tengeren fogunk pipával könnyűbúvárkodni és nem tudom milyen színű lencseszűrőt kell vennem a Hero4 black készülékemhez.
3 m mélységig merülünk legfeljebb és Aliexpresszen venném, pár $-nál többet nem igazán szánnék rá.
Valaki ért ehhez akkor segítsen legyen szíves.
Köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1129) zsolti1970


zsolti1970
újonc

Sziasztok. Lehet itthonról garizatni USA-ban vásárolt Gopro-t?

(#1130) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok! Gopro 7 Black-el kapcsolatos kérdésem lenne. Tegnap videóztam bringázás közben, és az utolsó videóm már este 6 felé készült, amikor már szürkület volt az erdőben. 2.7K 60FPS Hypersmooth, ennek ellenére a videó valami gyalázatosan fos minőségű lett. Elmosódik, belassul, szétesik a kép. A többi felvétel, ami még világosban készült az teljesen jó és gyors. Fotóban van éjszakai módja, de a videónál ilyet nem láttam. Esetleg van valami beállítás, pl a protune-ban, ahol be lehet lőni a videófelvételt szürkületi fényviszonyokra? Köszi!

(#1131) #21123072 válasza Runner_fxr (#1130) üzenetére


#21123072
törölt tag

EIS sötétben nem igazán szokott jól mûködni sehol.

(#1132) goldnarmz válasza Runner_fxr (#1130) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Sajnos a GoPro-t sötétben el kell felejteni. Gyalázatos minőséget produkál... :W

(#1133) zgospel válasza Runner_fxr (#1130) üzenetére


zgospel
őstag

A kevés fényben kénytelen megnövelni a záridőt, és a hypersmoothnak az nem tesz jót. Hypersmooth nélkül használható felvételed lett volna, igaz stabilizálás nélkül. Plusz a 60 fps sem kedvez a kevés fénynek hiszen nem mehet be 1/60-as záridő alá. 30 fps-sel még 1/30-as záridőig le tudott volna menni ha kell.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1134) t72killer válasza goldnarmz (#1132) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A sötéttel csak nagyobb szenzorral tudsz megküzdeni - ami nem akciókamera-terület. Esetleg egy ultrafényerős lencsével (ribcage), a fizika az fizika...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1135) goldnarmz válasza t72killer (#1134) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Tisztában vagyok vele, köszi.

(#1136) Runner_fxr válasza zgospel (#1133) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor ilyen szürkületben érdemesebb 30fps-t választani? A protune-ban érdemes valamit állítgatni?

(#1137) kk831228 válasza Bacusuz (#1128) üzenetére


kk831228
addikt

Gyártónként változik, pl. a polarpro írja a red filterre, hogy az övék gyengébbek, szóval az jó lehet snorkelhez is, de az olcsóbb gagyi filterekből lehet a red sok lesz, és kellene egy pink is mellé...

Érdemes pár youtube videó tesztet megnézni...

Runnerfxr: Ez ennyit tud sajnos, lentebb kell venni az fps-t, meg a stabi eléggé bezavar este...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1138) zgospel válasza Runner_fxr (#1136) üzenetére


zgospel
őstag

Igen. Sok fps-hez sok fény kell hiszen rövidebb ideig készül egy képkocka, rövidebb ideig éri a fény a szenzort ahhoz a képkockához :)

Protunet akkor érdemes masszírozni ha utána az elkészült videót feldolgozod számítógépen valamilyen komolyabb vágó programmal, ahol magad színezed, élesíted és adsz neki kontrasztot. Ezesetben flat profilt érdemes használni (alacsony kontraszt, alacsony szaturáció, alacsony élesítés). De természetesen több fényed ettől nem lesz a felvételen, csak egy picivel több dinamikát tudsz kicsikarni belőle és utána gépen jobb minőségben tudod színezni meg élesíteni például, meg persze a saját ízlésed szerint.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1139) kovsol válasza zgospel (#1138) üzenetére


kovsol
titán

Protune szerintem kötelező, mert a min max ISO is úgy állítható. Ha kevés a fény akkor is 1/100 t be kell állítani neki, mert a stabilizátor nem fog működni 1/25 mellett.

May the Force be with you!

(#1140) Bacusuz válasza kk831228 (#1137) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi, végül alin választottam egy pink-világos narancs szerűt. remélem beválik.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1141) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

A Goproval készült videók lejátszásához milyen lejátszó proramot ajánlotok?
A VLC nem boldogul vele, jó lenne ha a lassítást is tudna kezelni a felvett videóknál.

(#1142) t72killer válasza fishman985 (#1141) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kodival próbálkoztál?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1143) fishman985 válasza t72killer (#1142) üzenetére


fishman985
tag

Szia!

Kipróbáltam, de a lassítást nem találtam a beállításokban.

(#1144) t72killer válasza fishman985 (#1143) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy látszik akkor előre ilyenre kell szerkeszteni a vidit...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1145) kovsol válasza fishman985 (#1141) üzenetére


kovsol
titán

media player classic home cinema
Tudod felére negyedre stb lassítani is a felvételt.

May the Force be with you!

(#1146) fishman985 válasza kovsol (#1145) üzenetére


fishman985
tag

Szia!
Ezt kerestem!
Köszönöm a segítségedet.

(#1147) Runner_fxr válasza zgospel (#1138) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm a válaszokat!

(#1148) kk831228 válasza 33as (#1103) üzenetére


kk831228
addikt

Neked van ND is meg polár is?

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1149) yamahajoe


yamahajoe
újonc

sziasztok !

kérnék szépen segitséget frissítéshez ! használt gopro 3 +, nem tudok csatlakozni telefon wifihez, és frissíteni sem tudom ahogy le van irva.

(#1150) Kront


Kront
tag

szervusztok!

hazai forgalmazónál vásároltam GoPro kamerát 3 hete (számlával, jótállási jeggyel), mely rendszeresen lefagy működés közben, csak akku kivételével/visszahelyezésével kelthető életre. megkerestem az értékesítőt, aki azt mondta, hogy ők nem foglalkoznak vele, minden problémát, garanciát a GoPro honlapján kell intézni.

volt valakinek már garanciális problémája a készülékkel, tudna segíteni hol található ez a lehetőség a honlapjukon belül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.