Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Bonczij válasza Tufa_ (#350) üzenetére


Bonczij
újonc

Beszéltem ma a szervizzel Budapesten... Azt az infót kaptam nincs semmi baja....
Majd ha melege van , menti a dolgokat , és kikapcsol míg vissza nem hűl... Mivel vízálló így nem tud annyi hőt leadni ... és így elég meleg... Ezt mondták ..

[ Szerkesztve ]

(#352) Gsx-rr válasza Bonczij (#351) üzenetére


Gsx-rr
veterán

ezt eddig is tudtuk ,nem is az a baja ,hanem ,hogy elszíneződött!

(#353) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Üdv.
A választásom egy Hero6-ra esett. Ez az első akciókamerám.
Első megjegyzés és kérdés egyben..Ti is hero 5 manuált kaptatok hozzá? Ha nem, akkor felhívom az MM-et, hogy jó lenne 6-ost kapni elvégre ezt a kamerát vettem meg.

Kérdés: a manuálban nagyon soványan van leírva a szoftverfrissítés. Azt már látom, hogy 1.00 az enyém és 1.60 a legfrissebb. Számítógépről nem tudom megoldani, mert mobil app-ra irányít, telóra felraktam de nem tudom frissíteni, ebben kérnék segítséget.

Köszönöm

(#354) Gsx-rr válasza kellcucc (#353) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szamitogepen a Quik programmal tudod frissiteni.

(#355) kellcucc válasza Gsx-rr (#354) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Köszi a tippet, rákerestem máshogy és letöltöttem a 151 MB Quik-et. Újabb windows-t kér.. Néhány komment alapján a Quik nem támogatja a win7-et, egyéb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#356) atees válasza kellcucc (#355) üzenetére


atees
őstag

Letoltod a fajlt pcn majd a microsdre ramasolod es a gopron futtatod a frissitest.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#357) kellcucc válasza atees (#356) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Köszi!
Nagy nehezen sikerült..
Valamiért a micro sd kártyám írásvédett (formázás után is) és csak az SD kártya adapterrel tudtam írni rá. Persze az se mindegy, hogy mit másol át az ember, ha a zip-et kibontom úgy nem jó. Konkrétan kell csinálnom egy UPDATE mappát a kártyát és csak abban ismeri fel kibontás után. Nem értem miért nem almappában tömörítették ...na mindegy!

Esetleg erre a micro sd kártya írásvédettségre valami tipp, mivel ugye nincs rajta pöcök?

Köszönöm

(#358) atees válasza kellcucc (#357) üzenetére


atees
őstag

Vagy a kártya vagy az oprendszernél van probléma. Formázd meg a kártyát. Az érdekes én simán rámásoltam a zippet aztán csinálta is.
De legalább sikerült.
TheLab-ba voltam Bp-n a szervízbe mondta srác, hogy igazából csak a sandisk kártyát szereti a gopro, csak azt ajánlja az oldal is. De nekem samsunggal simán megy!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#359) kellcucc válasza atees (#358) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Megpróbálom majd formázni több gépen is (eddig csak a kamerában formáztam). Nekem zip-ben nem csinált vele semmit.
Én is olvastam a kártyákkal kapcsolatban, így jó ár-érték arányban megvettem ezt.

(#360) kellcucc válasza atees (#358) üzenetére


kellcucc
aktív tag

2 PC-n is megpróbáltam formázni, írásvédett, így nem sikerült. A GP6-ban szépen leformázza..azután se tudok írni a kártyára. Neten azt írják, hogy a gyártók egy adott állapot alatt írásvédetté teszik a kártyákat, hogy minél tovább megőrizzék a rajtuk lévő adatot...Mivel ez zsír új kártya, ezért ezt kétlem..mindenesetre írtam az eladónak.
Köszi a tippeket.

(#361) atees válasza kellcucc (#360) üzenetére


atees
őstag

Akár fake is lehet a kártya 😢

Más:
Holnap megyek ferfi kezi EB-re, szeretnék pár felvételt csinálni. Nem a legjobbak a fények ezekbe a sportcsarnokokba. Valaki használta már a goprot ilyen körülmények között?? 1-2 tipp mi lenne talán a legjobb beállítás? (Hero5)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#362) Gsx-rr válasza atees (#361) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szerintem lehangolo lesz a vegeredmeny. Telefonnal jobban jarsz.

(#363) parandroid válasza atees (#361) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ez tipikusan nem akciókamerának való felhasználási terület.

Én már alig várom a jó időt, hogy végre napsütésben, és ne csak ebben a tocsogós, latyakos, állandóan beborult szutyokban lehessen futni, amikor ráadásul 4-kor már sötétedik, hogy végre kivihessem, és próbálgathassam a kamerát, hogy tényleg mit tud...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#364) Gsx-rr válasza parandroid (#363) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezzel en is igy vagyok es nem tudom felfogni,hogy egy ilyen celeszkoz ,hogy tud ilyen pocsek felvetelekek kesziteni gyenge fenynel. Nem hiszem el,hogy egy 3-4 eves telefonban jobb technika van.

En speciel nyaralashoz vettem,(holnap indulok) hogy ne a “draga” telefonom kelljen cipelni ,videozas miatt, hanem egy ilyen strapabiro kis kamerat. Meg hiu abrandjaim is voltak,hogy fenykepezesben is ki tud valtani egy telefont.

Nem hogy tobbet, sokkal tobbet vartam!

(#365) atees válasza Gsx-rr (#362) üzenetére


atees
őstag

Ja hat nem is a meccset hanem magat a tömet meg a szurkolast akarnám felvenni, de asszem marad az i7.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#366) Lac-coo válasza Gsx-rr (#364) üzenetére


Lac-coo
őstag

De miert olyan rossz, telefonban is ugyanolyan pici szenzor van,nem gondolnam , higy sokkal jobb lenne keves fenynel...
Sot osszehasonlitast nezve teljesen pariban vannak..

(#367) atees válasza Lac-coo (#366) üzenetére


atees
őstag

Lakasban lampafenynel az i7 pl 10szer jobb kepet lő, persze utomunkaval javithato

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#368) Gsx-rr válasza Lac-coo (#366) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Probald ki! En is ezt gondoltam. Ahol nincs ertekelheto normalis napfeny elo nem vennem a Gopro-t.

Ates: en is inkabb az X-et fogom eroltetni 4k 60fps-ben.

[ Szerkesztve ]

(#369) atees válasza Gsx-rr (#368) üzenetére


atees
őstag

Maradt az iphone :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#370) Gsx-rr válasza atees (#369) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En most megyek nyaralni, azert csinalok vele videokat, majd osszevetem! :)

(#371) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Srácok, kinek mi a tapasztalata utángyártott akksikkal?

Azok közül, mi az ami jobb minőségű?

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#372) atees válasza XFishboneHUN (#371) üzenetére


atees
őstag

En egyszer mar irtam h alirol rendelt akksi jo. De ezt visszavonom, asszem kezd doglodni, ropke fel ev, meg hat nem sokat hasznaltam...
inkabb eredeti 6-7ezer ft

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#373) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

SJCam SJ5000x-emet lecserélném egy GoPro Hero 6-ra. Ha USA-ban megveszem itthon is tudom később intézni az esetleges garanciális ügyintézést?

Köszönöm

(#374) atees válasza JamesHolden (#373) üzenetére


atees
őstag

Kerdezd meg a myactioncam-nel vagy a TheLab-nal.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#375) gekkoXT válasza atees (#374) üzenetére


gekkoXT
senior tag

TheLab felejtős. nekem fókuszhibás goprot képtelenek voltak 2 hónap alatt bevizsgálni, mert 1 szervizesük volt és az sem ért rá vagy beteg volt, mindegy.
Gopro.com-on indítottam gari ügyintézést, küldtek ups feladóvevényt. Elküldtem, kicsrélték kaptam mellé egy akkut. end of story.
Itthon nincs igazán szervíz szerintem
Amúgy meg ifixit-ről rendlehető szinten minden eleme, és baromi könnyen szerelhető házilag. modulok cserélhetők.

(#376) GoPro - DJI


GoPro - DJI
újonc

GoPro Hero 4Black-ben érdemes vagyis kell hűtő pásztát cserélni?
Sziasztok !
Nem egy mai gyerek már eza GoPro (3éves) és ugye minden elavul és csökken a teljesítménye itt értve a hűtő paszta hőátviteli képességét is . Mivel nem tudom hogy milyen minőségű hőelvezetőt használtak a GoPro-nál így gondoltam kikene cserélni egy új minőségi pásztára. Szerintetek ? Van értelme ? Érdemes ?

(#377) gekkoXT válasza GoPro - DJI (#376) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Sok értelme nincs. Nem pasztázva van, hanem ilyen vastagabb cucc.

[kép]

Én ez alapján szereltem: LINK

Bár érdemes párhuzamosan valami youtube guide-ot is nézni, mert néhol elbizonytalanodhatsz.
Amúgy, ha egyszer csináltad, már nem nehéz.
Hasznos hozzá jó csavarhúzó, mert némelyik csavar erősen fogja, valamint mobil szerelős műanyag feszegető készlet (ki tudja mi a helyes neve)
Front burkolat felső éle nagyon könnyen reped lepattintásnál, de lehet venni kínából.

[ Szerkesztve ]

(#378) emre33


emre33
addikt

Sziasztok!

Vizálló gimbal létezik?

Nem sznorkelezésra gondoltam elsősorban, hanem inkább vízben úszkálva víz feletti felvételekhez, de ugy hogy a markolat víz alá kerülne.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#379) Mikso


Mikso
tag

Sziasztok!

Hero3+ silver editionom van, es probalok wifin keresztul letolteni egy kb 30 masodperces videot.
Viszont, nagyjabol 30 percet ir mire lejonne.. nalatok is igy van, vagy csak nalam vam valami gubanc...😣

Valaszokat elore is koszi!

(#380) gekkoXT válasza emre33 (#378) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Google a barátod

[link]

(#381) Lac-coo


Lac-coo
őstag

A G5 az froccseno viz allo csak...

[ Szerkesztve ]

(#382) Blaise


Blaise
veterán

A GoPro Heo 6 mennyire mentes a szériahibáktól?

(#383) Tufa_ válasza Blaise (#382) üzenetére


Tufa_
aktív tag

azon kivul hogy a kepminoseg a jelenlegi szofterrel sem eppen olyan amit egy ilyen erteku kameratol varsz, illetve a nem tul rozsas aksi teljesitmenyt leszamitva nagyon nincsenek vele feltetlen problemak.

(#384) Chrys_


Chrys_
addikt

Hero 6 ára kicsit esett, most már érdemesnek láttam venni egyet. 342€

(#385) Szteff2 válasza Chrys_ (#384) üzenetére


Szteff2
csendes tag

Magyarországra szállítanak? Plusz aksit lehet hozzá venni akciosan, de csak egyet tudtam hozzárendlni. Hogy lehetne többet is? 22€ az akcios.

(#386) Chrys_ válasza Szteff2 (#385) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem néztem, nekem németben kell. Egyelőre nem rendeltem hozzá semmit, először legyen meg a kamera, aztán eldöntöm, milyen keigészítőket veszek még. Ettől függetlenül megtartom az SJCAM SJ7 Star-t is, majd az lesz a másodlagos kamera a motoron.
Ami érdekelne még, hogy az ilyen extra akku megoldáson kívül van-e valamilyen megoldás accupack és mikrpfpn egyszerre történő csatlakoztatásához.

(#387) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, csak megszeretném kérdezni hogy, szerintetek mennyit érhet egy session 5-ös kamera fél évesen és kitünő állapotban? :R

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#388) Gsx-rr válasza 33as (#387) üzenetére


Gsx-rr
veterán

45 korul

(#389) 33as válasza Gsx-rr (#388) üzenetére


33as
senior tag

Köszi! :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#390) Tuninger


Tuninger
addikt

Sziasztok!

Hero 6 Black kérdésem lenne. Állítólag az 1.51 / 1.6-os firmware-rel fagy a felvétel leállításakor. Erre van valami megoldás? Az eredeti out of box firmwarrel fagy? visszafele lehet downgradelni?

Lehet használni a kamerát 2,7K Linear 60 fps-el úgy hogy a stabi is be van kapcsolva? Protune NativeWB Flat-ban vesz közületek valaki?

Jelenleg egy Hero 4 Black-et használok egy Feiyu gimballal és a kettő árából egy Hero 6-ra upgradelnék a stabilizátor miatt, viszont mivel fizetős munkáknál is használom, nem fér bele hogy elvesszen felvétel.

(#391) Lac-coo válasza Tuninger (#390) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hát nem azért, de a stabilizátor az árnyékába se léphet a gimbalnak ...! :)

(#392) Gsx-rr válasza Tuninger (#390) üzenetére


Gsx-rr
veterán

1080p 60fps-el csinaltam videot, miutan megneztem elso volt a beallitasokba belenezni mert azt hittem ki volt kapcsolva a stabilizalas!

(#393) Tuninger válasza Lac-coo (#391) üzenetére


Tuninger
addikt

Természetesen ezzel én is tisztában vagyok, viszont nagyon sok szituációban nem lehet, vagy kényelmetlen a gimbal használata, és a neten lévő tesztvideók alapján sokkalsokkal használhatóbb lenne mint a Hero4 Black amiben nincs stabi.

A fenti kérdéseim továbbra is állnak

(#394) PartyNewl


PartyNewl
tag

Hero 5-6 4K videovágáshoz milyen laptop jöhetne szóba, milyen hardver az ami kelleni fog?
Igen mindenképpen laptop mert CadCam-hez is kelleni fog.

(#395) Gsx-rr válasza PartyNewl (#394) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Milyen szoftverrel akarsz dolgozni?
Amugy nem is maga a 4k vagas ami hardverigenyes ,hanem ha utomunkakat akarsz elvegezni a videon. Akar csak javitani akarsz a kepi megjelenitesen.

(#396) PartyNewl válasza Gsx-rr (#395) üzenetére


PartyNewl
tag

Na jó kérdés ez is hogy milyen szoftverrel. Nemtudom még azt sem, ha van jó tipped szivesen veszem, a gopro saját szoftverére gondoltam, de mindenképpen vmi egyszerű kell. Főleg bringás videókhoz kellene, 4k tévém van tudom értékelni a minőségi felvételeket :)

(#397) Gsx-rr válasza PartyNewl (#396) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ahhoz nem kell celhardver. Egy atlagos geppel meglehet vagni a 4k-t

(#398) keekee


keekee
tag

Sziasztok,

Ti milyen szoftvert használtok a felvételek összefűzéséhez? Próbáltam a Video Solo Convertert, de mintha rontana valamennyit az eredeti (mp4) minőségen, hiába az eredeti bitrátát és képméretet adom meg a konverzió előtt :( A GoPro Studio meg először avi-ba konvertál, és csak úgy engedi a merge-et :( Vagy én csinálok valamit rosszul? Néztem a Filmora alkalmazást a Wondershare-től, de ha hivatalosan meg kéne venni, azért mégiscsak 60 USD :( Extra effektezést nem nagyon készülök csinálni, ahhoz gyenge a jelenlegi laptop, így is picit több, mint realtime a konvertálás időtartama...

(#399) Bonczij válasza keekee (#398) üzenetére


Bonczij
újonc

Nekem GoPro Studió van.. tökéletesen működik vele...

(#400) Topuka


Topuka
csendes tag

Üdv nektek!
Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést de,
A tv-re (LG 55b7v) dugott külső vinyón szaggatva játsza le a 4k 30fps felvételt (gopro 5), full hd-vel nincs baj.
Synology nas-on keresztül szintén
Dune solo lite lejátszón keresztül is szaggat.
Lapotopon lejátszva minden szép és jó.
Mi lehet a gond? Vettem Inakustik hdmi kábelt, sajnos az sem segített. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.