Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) kk831228 válasza Mosqu!to (#1700) üzenetére


kk831228
addikt

Miert ne lehetne megfordítani...? 🤔 A kamera mozog, a táj meg áll... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1702) Mosqu!to válasza kk831228 (#1701) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Már hogy ne lehetne megfordítani, csak akkor a kamerát is azzal a relatív sebességgel mozgasd, amivel a csillagok mozgását látod a földről ;]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1703) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nekem csak kizárólag 50Hz-re állítva nem villognak a helyiségben a lámpák. Tehát 60/30 frame-en villog ezért 50/25 frame-en használom.
A superwide nekem nem jön be túl sokat torzít mindenen ezért a wide beállítás lesz.
Csináltam tesztet motoron, egyenlőre 2,7K 50 fraem alacsony bitraten használom HS boosttal. 4K 50 fraemn esetében van HS de nem lehet boostolni, igaz nem mintha kéne motoron.
A sharpnesst vissza vettem közepesre, de ezt még tesztelem magason nagyon kemény barátságtalannak találtam a képet.
Egy kérdés, ha felvesztek egy videót FHD 200 Fraemmel és videó szerkesztőben belassítom akkor nem fog akadni nem ? Mindjárt kipróbálom.

(#1704) #21123072 válasza Khaosz55 (#1703) üzenetére


#21123072
törölt tag

Nem csak neked, egész Európának.

(#1705) Derron válasza zgospel (#1699) üzenetére


Derron
aktív tag

Valószínű, hogy az én hibám. Sose volt még akció kamerám, így nem nagyon értek a beállításokhoz. ISO Min 100 ISO max 1600 alap beállításon használom. Tegnap nap közben használtam a kamerát, itt kapott rendesen fényt, így szépek lettek a felvételek, de még van hova fejlődnöm. :D

(#1706) Márton válasza Derron (#1705) üzenetére


Márton
nagyúr

ha zavar a zaj, az iso maxot vedd le 800 vagy 400-ra.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1707) Khaosz55


Khaosz55
addikt

AVS video szerkesztővel vágom meg a videókat. 2,7K felbontás esetén mekkora az ajánlott tömörítés ?
Csináltam mintát : MPEG4 Video H264 10Mb/s és csináltam 20 Mb/s bit ratel.
10Mb-s esetén látok elmosódást pixelesedést. Nyalván fele akkora lesz vele a videó méret.
Az a kérdésem, hogy milyen codec-et használtok és mi az ajánlott bitrate 2.76K és FHD esetén ?

[ Szerkesztve ]

(#1708) beci


beci
őstag

Sziasztok.
8-asnal nektek is ilyen?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1709) Khaosz55 válasza beci (#1708) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen ilyen. Alatta van a tömítés.

(#1710) beci válasza Khaosz55 (#1709) üzenetére


beci
őstag

Hat fene egy formaterv. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1711) gyerecske válasza beci (#1710) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nekem nagyon tetszik, hogy már nem kell hozzá külön keret a rögzítéséhez.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#1712) beci válasza gyerecske (#1711) üzenetére


beci
őstag

Hat en nem tudom milyen volt elotte, yi 4k+ kameram volt. :)
De ranezesre nem egy eletbiztositas. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1713) Márton válasza beci (#1712) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem ez a verzió nagyon bejön. Nagyon praktikus. :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1714) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Egy gonddal szembesültem ami nem a kamera hibája. AVS video editort használok. FHD-t még tudok szerkeszteni de 2,7k már döcög a 4K totál halál. Sajnos ehhez keményebb gép kell hogy folyamatosan tudja szerkeszteni, jelenleg egy I5-4590 16giga ram és 1060 graf kártyám van, a preview-ot vissza vettem . Lehet maradok FHD 50FPS-nél.
Gopro beállításánál nektek élességben a max vagy a medium jön be ?

(#1715) arn válasza beci (#1712) üzenetére


arn
félisten

A yi menetes rogzitese nem ertem, hogy miert nem altalanos... ez a kihajthato megoldas sok embernek szurja a szemet, hogy mi van, ha megserul. De ugyanez az uveg is. Barmi serul a hazon, kuka.

gyanitom a fizetos garancias szolgaltatas fele akarjak terelni az embereket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1716) zgospel válasza Khaosz55 (#1714) üzenetére


zgospel
őstag

Próbáld meg Premiere Proval, vagy a Davinci Resolve-val, utóbbi még ingyenes is, és elég sokan szeretik, van hozzá rengeteg tutorial a Youtubeon.
A géped nem gyenge hozzá, amit te csinálsz az gondolom egy sima vágás meg playback. Vagy effektezel is rajta? Nem ismerem ezt az AVS editort de ha csak abban a progiban akad a playback és egy akármilyen media playerrel visszajátszva a nyers felvételt nem akad, akkor az AVS-sel van a baj.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1717) Khaosz55 válasza zgospel (#1716) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kipróbálom,
nem efektezek csak összevágom aztán kódolok. AVS elég egyszerű vannak hibái de nagyon egyszerű. Ezért is ezt tanultam meg a túl bonyolult szerkesztőkhöz nincs idegzetem.

(#1718) Márton válasza zgospel (#1716) üzenetére


Márton
nagyúr

Resolve ingyenes, de az a verzió ami itt segítene (hardveres gyorsítás), az már nem!
Lényeges különbség van egy videófájl mediaplayerben vagy videószerkesztőben való lejátszása között. Nem lehet csak úgy összehasonlítani, hogy ha mediaplayerben jó, akkor a szerkesztőben is folyamatosnak kell lenni..

"túl bonyolult szerkesztőkhöz nincs idegzetem."
akkor messziről kerüld a Resolve-ot! :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1719) beci válasza arn (#1715) üzenetére


beci
őstag

En az akku fedél nyilasrol beszelek. :)
A 8ason nem szokvanyos ezzel a nagy réssel.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1720) zgospel válasza Márton (#1718) üzenetére


zgospel
őstag

Hardveres gyorsítás alatt a GPU használatot érted? Nem tudtam hogy az ingyenes nem támogatja, bár nem tűnik szükségesnek a sima vágáshoz egyáltalán. A Premiere sem minden esetben használja a GPU-t, sőt, régebben csak néhány videókártyát támogatott. De alapvetően a videókártya nem fontos a szerkesztéshez.
Nekem eddig összesen 2x volt hogy akadozott a playback a Premiereben, egyszer egy rossz kodek okozta, másodszor pedig a QuickTime kavart be (lehet az is kodek gond volt végülis). Amikor ezeket javítottam utána a Premiere is ugyanúgy vitte a playbacket ahogy kell.
Lehet hogy kodek probléma van nála is?

"Nem lehet csak úgy összehasonlítani, hogy ha mediaplayerben jó, akkor a szerkesztőben is folyamatosnak kell lenni"
Ezt ki tudnád fejteni hogy miért nem?

Abból indulok ki hogy az előző gépem i5-2500K volt egy GTX 560 vga-val és 16 giga rammal, és nem volt semmiféle playback problémám még a 4K-val sem. Kivéve amit fentebb említettem. Mondjuk azok nem 100 Mbps fájlok voltak mert a Hero 5 olyat nem tud. Khaosz gépe ennél még erősebb is.

(#1717) Khaosz55 az alap műveletek egyik vágóprogramban sem bonyolultak. Mindenkinek az a célja, még a profi felhasználóknak is, hogy az alapvető műveletek gyorsan és könnyen megoldhatóak legyenek. Feleségem egyáltalán nem egy számítógépguru, sőt... mégis 10 perc alatt megtanulta a Premiere alapvető használatát és megy neki. Behúzod a fájlokat, kivágod ami kell, egymás mellé rakod őket az idővonalon, teszel be zenét ha kell, exportálod ha kész, azt csá. Attól még hogy maga a program ennél sokkal több mindenre is képes még nem muszáj azokat kihasználnod :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1721) arn válasza beci (#1719) üzenetére


arn
félisten

Tudom, csak arra reflektaltam, hogy nem jo iranyba valtoztattak a 7rol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1722) arn válasza Khaosz55 (#1717) üzenetére


arn
félisten

Ha csak vagsz, es eleg a keyframe alapu vagas, azt vesztesegmentesen is meg tudod tenni, ujrakodolas nelkul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1723) Khaosz55 válasza arn (#1722) üzenetére


Khaosz55
addikt

Újrakódolni akarom mert különben eszméletlen nagy lesz a videó. Kipróbálom a fent említett szerkesztőket.

(#1724) Derron


Derron
aktív tag

Nektek csinált olyat a Hero8 hogy felvétel közben megállt és újra indította a felvételt? Most néztem vissza a hétvégi felvételeket és feltűnt, hogy volt egy rész ahol nem is nyúltam a kamerához mégis 2 videó készült belőle. 5 perc 19sec nél megállt a felvétel és egy másik file ban fojtatta tovább. Szóval még azt se mondanám, hogy be van állítva egy időzítő mondjuk 5 percre mer 5 perc 19sec után produkálta ezt.
Kicsit más:
Ti kaptatok ajándék kódot a gopro mellé? Nekem sajnos nem jött, viszont a tesómnak annyira megtetszett a kamera, hogy most ilyet akar karácsonyra. Van esetleg valakinek elfekvőben egy amit nem fog felhasználni?

(#1725) zgospel válasza Derron (#1724) üzenetére


zgospel
őstag

Ez nem a Hero8 tulajdonsága, hanem szinte minden kamera így csinálja, a fájlrendszer korlátja miatt. Annál az időtartamnál érte el a 4 GB fájlméretet, ezért egy új fájlban folytatja automatikusan tovább. Ez normál működés.

Volt olyan kínai kamerám amelyik bár automatikusan folytatta de 2 másodperc kimaradt neki az első fájl vége és a második fájl eleje között :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1726) arn válasza Derron (#1724) üzenetére


arn
félisten

valszeg beallitas kerdese, tobb kamera szetdarabolja a felvetelt tobb fileba.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1727) Márton válasza arn (#1726) üzenetére


Márton
nagyúr

Mondjuk 32 gigás kártyáig nem is igen tud mit tenni, max. fájlméret 4GB.
Aztán hogy 64 gigától miért darabol, az más kérdés.

Derron: igen 100mbiten pont 5:19-nél éred el a 4 gigát.. Fagyásod nem volt még? Már láttam olyan yt videót, hogy a touchscreen közben megfagyott, utolsó fw-rel is :( Jó lenne már egy stabil gopro, így nem merek rendelni, hiába van kuponom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1728) Derron válasza Márton (#1727) üzenetére


Derron
aktív tag

Nekem szerintem még az alap FW van fent, egyszer megkérdezte, hogy akarom e frissíteni, de akkor éppen nem volt feltöltve és kártya sem volt benne, azóta pedig nem állítottam be teljesen a telefonos appal. Nem használtam túl sokat, pénteken megjött, reggel kicsit videóztam a kertben, hogy mégis lássam mi hogy működik, 10 kor már autós túrán voltam. Vasárnap vissza néztem pár felvételt. Szóval eddig 2 töltést ment, így hosszú távú tapasztalatom nincs. Nagyon meglepődtem először, hogy milyen gyorsan merül, aztán rájöttem, hogy kikapcsoltam az automata kikapcsolást, így a 1,5 órás úton végig be volt kapcsolva, hol rögzített hol nem.

(#1729) Khaosz55 válasza zgospel (#1716) üzenetére


Khaosz55
addikt

Davinchi-val megoldódott a probléma. Nincs previw akadás. Elsőnek bonyolultnak tűnik de szerintem bele fogok jönni.

(#1730) Márton válasza zgospel (#1720) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, GPU használat, amit az ingyenes nem tud.
Neked van tapasztalatod arról, a proxy nélküli 4k videókat hogy viszi timeline-on a Resolve? Mert szerintem csak cpu-val akadni fog. Én Vegasozok, de ilyeneket olvasok.
A Premiere pont, hogy a Mercury engine-nel támogatja már elég régóta a gpu-s lejátszást.

Khaosz55: klassz! az ingyenes vagy fizetős verzióval? Proxy vagy anélkül? Mi a 4k fájl kodekje?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1731) zgospel válasza Márton (#1730) üzenetére


zgospel
őstag

Sosem használtam Resolve-ot, kb 1 éve tudok a létezéséről, úgyhogy sajnos nem tudok válaszolni erre :D
Nekem mindig is Premiere volt, a régebbi verziók (például a CS6) még csak néhány nVidia kártyát támogattak ami tudta a CUDA-t, de abból sem mindegyiket. Szívtam is vele mert nekem GTX 560-am volt amit pont nem támogatott, de az 570-et már igen :D
Aztán idővel kiterjesztették több kártyára is és az AMD-re is. De a Premiere idővonalán színekkel látni hogy mikor kapcsolja rá a GPU-t. Amíg felül egy sárga csík fut addig csak CPU-val dolgozik, ahol piros ott pedig besegít a GPU.

(#1729) Khaosz55 nagyszerű hír! Mondtam hogy hanyagold a noname szerkesztőt :D :D Szerintem nézz egy-két basic tutorialt hozzá youtubeon aztán menni fog az.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1732) szpeti40 válasza Márton (#1730) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem a premiere alig használta a vga-t, még rendernél is max 30%-on pörgött. Davinci alatt a rendernél 100%-on megy, és 2-3x hamarabb végez mint a premiere és a video preview is sokkal folyamatosabb 4k-nál. (Asus RX480)

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1733) beci


beci
őstag

Sziasztok. Mini tripod allvanyt,botot vasarolnek.
Ezt neztem,erosebbnek tunik mint a gopro mini.
[link]
Ez kompatibilis a Hero 8al ugye?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1734) kk831228 válasza beci (#1733) üzenetére


kk831228
addikt

Gondolom ugyanaz a csatlakozás mint eddig, volt csak 8 - nál a házzal egybe van...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1735) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nem az ingyenes,és egyenlőre 2,7K alacsony Bitrate anyagokat próbáltam 4K-t még nem. Illetve azt hogy 2,7K esetén mire érdemes kódolni és mekkora lesz a file.
2,7K 264 50 Frame Best minőség 30sec anyagnál 1,7 giga. Azért az elég húzós ezért próbálgattam másokat is jelenőset csökkent a méret és nem tapasztaltam minőségromlást. Még tesztel ha lesz rá időm.
Próbáltam 2,7K 264 50 FPS high
Próbáltam 2,7K 264 50 FPS medium
Próbáltam FHD 264 50 FPS high
Próbáltam FHD 264 50 FPS medium
Radikális különbséget nem véltem felfedezni de tesztelnem kell melyik a megfelelő.
Illetve nem tudom hogy a kész videó 50 Frame vagy 25, 24 Frame legyen. A mozi filemk is 24 FPS.

(#1736) Khaosz55 válasza zgospel (#1731) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen a tutorila sokat segít meg is nézem, de a tuorial nélkül is sikerült már valamit össze dobni. Nagyon jó ez a progi.
A mocis videóimba sok eseteben csak gyors vágások vannak 6-8mp-ek. Na még azt kell megnéznem hogy a tudom ebben a progiban legegyeszerűbben azt hogy egy pl 10 perces videóból több 6-8 másodperces részt kivágni. azt hiszem a pengés darabolás lesz a legjobb rá. Kis gyakorlás menni fog.

(#1737) zgospel válasza Khaosz55 (#1735) üzenetére


zgospel
őstag

Ha mondjuk 25 vagy 50 fps-ben rögzítettél akkor ne exportálj 24-ben, mert akkor muszáj lesz eldobnia frameket, és az akadósan szarul fog kinézni. Maradj a 25 vagy 50 fps-nél. Ha van 25-ben felvett anyagod akkor viszont az 50-et se válaszd ki, mert akkor meg dupláznia kell majd a képkockákat, ellenben ha 50-nel vettél fel az 25 fps-en is normálisan fog kinézni, igaz kevésbé lesz folyamatos.
24-ben csak akkor exportálj ha 24-ben vagy ennek egész többszörösén (pl 48) rögzítettél.

Exportnál a bitrattel tudsz játszani és spórolni a méreten. Nem tudom Resolveban hogy van pontosan, de egy olyan beállítást keress hogy "bitrate encoding" és ott a VBR pass 2-t javaslom. Ez változó bitsűrűséget jelent, és 2x megy végig rajta hogy a lehető legjobb minőség mellett a leginkább tudjon tömöríteni, tehát kisebb lesz végeredményben a fájlméret. Igaz az export lassabb emiatt. A VBR pass 1 hamarabb exportál, de kevésbé figyel a fájlméretre. Minőségbeli különbség nincs a két mód között, mindkettő jó.

Exportáláskor target bitratenek kb 30 Mbps körül választanék, a maximum bitratet meg az előző fölé tenném kb 10-20%-kal. De megpróbálhatod lentebb is, mondjuk 15-20 Mbps-sel is, és ha a szemednek az is megfelelő több kijelzőn is (TV-n is kipróbálva például) akkor az is elég lehet simán, ez már rajtad múlik.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1738) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!
Többen is írtátok, hogy kaptatok a gopro chaten 25% kupont. Én is megpróbáltam, beszélgettem, de nekem nem ajánlottak fel semmit. Én a technical supporttal csevegtem, lehet ez a gond? Ti hogy kaptátok pontosan?

(#1739) hardline válasza hardline (#1738) üzenetére


hardline
senior tag

Közben megpróbáltam a Sales supportnál is. Feltettem az akkus kérdést, válaszolt aztán be is fejezte azonnal, jött az értékelős oldal... Nem megy ez nekem.
Van olyan, aki kapott, de biztosan nem használja fel?

(#1740) #21123072


#21123072
törölt tag

(#1741) #21123072


#21123072
törölt tag

Ez is 400. A kép szélén ilyen kék zaj jelenik meg.

(#1742) kk831228 válasza #21123072 (#1740) üzenetére


kk831228
addikt

Kevés fénynél felejtős a gopro, de ezt eddig is tudtuk... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1743) #21123072 válasza kk831228 (#1742) üzenetére


#21123072
törölt tag

Nem az a baj, hogy nem látszik semmi a képen, hanem hogy nagyobb a zaj, mint a yi 4k pluson 800-on. De majd előszedem, összehasonlítom.

(#1744) kk831228 válasza #21123072 (#1743) üzenetére


kk831228
addikt

Lehet a yi jobban mossa...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1745) Huba4


Huba4
friss újonc

Sziasztok szerintetek mi lehet a gopro
tradeup rendelésemmel? A bankszámláról a
341 ft zárolt összeg eltűnt de nem is lett
levonva, semmi emailt nem kaptam... lehet hogy nem felelt meg nekik a kamera amit küldtem? Ja igen és az aliexpresses akksikról mi a vélemény? A hero 8-ba milyen funkciók nem elérhetőek ha nem eredetit használok? (Erre az akksira gondoltam: [link] )

[ Szerkesztve ]

(#1746) beci válasza Huba4 (#1745) üzenetére


beci
őstag

Ez az aksi 2700 ft kb. Az eredeti 10 euro, ha van gopro plus elofizetesed. 1 honap ingyen,utana lemondod...

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1747) EnDaN válasza beci (#1746) üzenetére


EnDaN
tag

Viszont aksit nem lehet külön rendelni gopro-tol, én csak 1-et rendeltem pluszban a hero8 mellé, akartam még, de nem engedi, csak kamera mellé :(

(#1748) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Ezt most láttam. Meggyőző.
[link]

(#1749) hardline válasza eddie1978 (#1748) üzenetére


hardline
senior tag

:Y

(#1750) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, érdekel a Gopro Max nagyon, viszont azért nem mindig használnám 360 modeban. A Max Hero módja mennyire használható szép éles a 1080p-je? Van itt esetleg Max tulaj? Tapasztalatok? Köszönöm

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.