Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) togvau


togvau
senior tag

Mennyi ideig lehet csatlakozni mobilről a gopro 7 blackhez a kikapcsolása után? Mennyi idő után kerül a mélyalvó módba ami után nem lehet az app-al bekapcsolni, sem hang vezérléssel?

hitler, sztálin, micro usb

(#1952) K53TA


K53TA
tag

Ma ismét kimentem a szabadba, hogy napos időben is készítsek pár videó felvételt.
A superview nekem nagyon bejön, de az a 1440ben nem elérhető így ismét maradtam a 1080-nál, de így is szépek lettek a felvételek.
Persze kipróbáltam a 2.7 és a 4k felbontást, de a notebookom ezek feldolgozása során belehalt, volt hogy le is fagyott. Persze eddig is tisztában voltam vele, hogy a számítástechnikai kapacitásom nem teszi lehetővé a kamera képességeinek a kihasználását.
Azt hiszem, hogy a stabilitás sokat hozzá tesz az élvezetes túra videók készítéséhez, pedig csak 2.0 használom és nem a Boost-ot.

(#1953) K53TA


K53TA
tag

Feltöltöttem a youtubra az összedobott tesztvideómat. Ahhoz képest, hogy csak 1080p és MovieMaker-ral állítottam össze, egész elfogadható lett. Persze csak gyorsan összecsaptam vele, szóval ne kössetek bele, nem vagyok profi :) Az elején borult időben, a videó második felében napos időben készültek a felvételeim.
Az alábbi beállításokat használtam, amit a bringázási szokásaimhoz próbáltam optimalizálni.
1080k / 30fps (240fps)
Lens = Superview
HyperSmooth = ON High.
Bit Rate = Low
Shutter = Auto
EV Comp = - 0.5
Sharpness = Medium
Wind = Auto
Low Light = N/A
ISO Min = 100
ISO Max = 400
RAW Audio = Off
Color = GoPro
White Balance = Auto
Zoom = 1.0 (standard setting)

https://www.youtube.com/watch?v=m6rIuODHEdg

(#1954) K53TA


K53TA
tag

A Hero 8-nál miért nem állítható a képarány? Van erről valami infó? Mert tudtommal mindig csak a 4:3 használja a 16:9 nem elérhető, míg ha jól olvastam akkor a Hero 7 esetén ez beállítható volt.

(#1955) Márton válasza K53TA (#1954) üzenetére


Márton
nagyúr

már hogyne lenne állítható?
most fejből nem tudom pontosan merre, de nézz körül jöbban a felbontás környékén...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1956) K53TA válasza Márton (#1955) üzenetére


K53TA
tag

Néztem, de nem találtam és a bejegyzésem óta rákeresve a gopro support fórumon is azt írják, hogy nem állítható.

https://community.gopro.com/t5/Cameras/Hero-8-Black-Aspect-Ratio/td-p/423956

[ Szerkesztve ]

(#1957) Márton válasza K53TA (#1956) üzenetére


Márton
nagyúr

Ne vicceljünk már, biztos hogy állítható, én is használtam, de most nincs nálam a kam.
http://abekislevitz.com/gopro-hero8-black/

"HERO8 Black 16:9 Modes" rész...

[kép]
amelyik 4:3 az 4:3, ahol nincs jelezve az 16:9

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1958) K53TA válasza Márton (#1957) üzenetére


K53TA
tag

Köszönöm, így már érthető. Megint tanultam valamit :)

(#1959) azsombor91


azsombor91
csendes tag

Sziasztok!
November elején rendeltem egy Hero 8-at hivatalos gopro oldalról nyaraláshoz, azon belül is leginkább víz alatti felvételek készítéséhez ( csak felszíni, max 2 m). Óriási balszerencsémre az első alkalommal, amikor használtam, beázott annak ellenére, hogy tok nélkül is 10m-ig kellene bírnia, és erről a sales support is megnyugtatott! Azoktól kérdezném, akiknek van esetleg tapasztalata hasonló esetben: Mennyire fordulhat elő, hogy nem cserélik, valamibe belekötnek? Illetve azt már megtaláltam az oldalukon , hogy arra a holland címre kell küldeni, mint amiről szállították. Aki sikeresen küldött már nekik vissza, az milyen szállítmányozóval küldte és milyen formában? Esetleges nagyságrendi költsége mennyi volt?
Előre is köszi!
:R

(#1960) Fruitsys


Fruitsys
újonc

Mondjuk nem értem miért kell külfödről rendelni ilyen drága cuccokat? Mert 10 ezerrel olcsóbb?

(#1961) K53TA válasza Fruitsys (#1960) üzenetére


K53TA
tag

Semmi hátránya nincs a külföldi rendelésnek, fogja, visszaküldi és vagy cserélik, vagy megjavítják x összegért.

(#1962) K53TA válasza azsombor91 (#1959) üzenetére


K53TA
tag

Írsz a Szupportnak, UPS-el visszaküldöd nekik és vagy cserélik vagy javítják. Általában az UPS küldési díját is átvállalják, persze erre nem esküszöm meg,

"eddie1978" nevű fórum társnak a Gopro 7 ázott be, írj neki privátban, hogy mi volt a pontos mente.
Úgy emlékszem neki garanciában kicserélték.

https://prohardver.hu/tema/gopro_topic/hsz_886-886.html

[ Szerkesztve ]

(#1963) kk831228 válasza azsombor91 (#1959) üzenetére


kk831228
addikt

Nem hiszem hogy variálnak vele, de mondjuk érdekes téma, mert ők se tudják bizonyítani hogy 50 m - en használtad, meg te se nekik, hogy csak 2 m - en... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1964) eddie1978


eddie1978
aktív tag

A csere menete nálam a következő volt. GoPro.com vásárlás hollandiából szállítva 24 hó garancia.

Írtam a supportnak. Megbeszéltük mi történt. Csak a kamerát kellett visszaküldeni akku és memória kártya nélkül. Küldött egy UPS csomagcímkét. Dobozra ráragasztottam. Másnap jött a futár. Két nap múlva írtak, hogy jogos a reklamáció. Kapok csere darabot. Két nap múlva jött a futár. Ennyi volt az egész.

(#1965) zgospel válasza kk831228 (#1963) üzenetére


zgospel
őstag

A jótállás és a szavatosság között ez az egyik különbség. Amíg a jótállás van érvényben (általában 1 év) addig az eladónak kell tudnia bizonyítani hogy te nem megfelelően használtad. A szavatosság (pl a 2. év) alatt már neked kell bizonyítani hogy nem a te hibádból romlott el.

Tehát az ő pár napos készülékével nem kell bizonyítania semmit, az eladó vállalkozás felelőssége hogy megállapítsa milyen eredetű a hiba.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1966) K53TA válasza K53TA (#1953) üzenetére


K53TA
tag

Gondolom páran megnéztétek a 1080p teszt felvételemet (a beállításaim ott vannak a leírásban.)
Mit gondoltok érdemes lenne még valami állítani, hogy szebb felvételt kapjak 1080p-ben, vagy így jó ahogy van?
Minden építő szándákú észrevételt szívesen fogadok.

https://prohardver.hu/tema/gopro_topic/hsz_1953-1953.html

[ Szerkesztve ]

(#1967) togvau


togvau
senior tag

#1951 senkit nem érdekelt még rajtam kívül, hogy egy idő után miért csak gombbal lehet bekaplcsolni?

Amúgy ez a bluetooth-eszözzel csatlakoztatás a 7-nél ez mire való? Meg mik ezek a smart remote, meg remo izék?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#1968) szpeti40 válasza K53TA (#1966) üzenetére


szpeti40
addikt

Pl ne rakj keretet a videónak mert nem szép :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1969) K53TA válasza szpeti40 (#1968) üzenetére


K53TA
tag

jogos, és igen, azt sajnos elbasztam, szinte az össze eddigi videómnál.

(#1970) kk831228 válasza togvau (#1967) üzenetére


kk831228
addikt

Ehhez van a bluetooth caatlakozás... [link]

Soha nem mértem még le de kb 5 perc lehet maximum a 6 - nál, amíg "feléled"...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1971) azsombor91


azsombor91
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#1972) K53TA


K53TA
tag

Van egy srác akinek szépek a kerékpáros videói, bár nem tudom mennyire utómunkáza azokat, így legközelebb kipróbálom az ö beállításával is, ami így néz ki:
1080k / 30fps
Lens = Superview
HyperSmooth = ON High.
Bit Rate = Low
Shutter = Auto
EV Comp = -1
Sharpness = Low
Wind = Auto
Low Light = N/A
ISO Min = 100
ISO Max = 800
RAW Audio = Off
Color = GoPro
White Balance = 5500
Zoom = 1.0 (standard setting)

(#1973) togvau válasza kk831228 (#1970) üzenetére


togvau
senior tag

na azért 7-nél nem olyan rossz a helyzet, de van amikor fél óráig kapcsolható, van amikor fél napig... semmi logikát nem látok benne. Az akksi mindig fullos, azt direkt figyeltem mikor próbálgattam.

hitler, sztálin, micro usb

(#1974) K53TA


K53TA
tag

Ugyanazon az útvonalon, de különböző beállításokat használtam a felvételek során.
(EV comp, Iso, Color, white balance) megváltoztatása és a gyári beállításokkal is készitettem felvételeket. (persze nem ész nélkül állogattam az értékeket, ha nem a különböző youtuberek Gopro 8 beállitásait próbáltam ki egyesével).
Haza érve nagy izgalommal töltöttem fel őket a számítógépre, hogy lássam mik a különbségek.
Aztán miután azt láttam, hogy a gyári alap beállításoknál az összes többi felvétel rosszabb, mérgemben le is töröltem az elkészült felvételeket és úgy döntöttem, maradok a gyári beállítások használat mellet.

[ Szerkesztve ]

(#1975) szpeti40 válasza K53TA (#1974) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha esetleg nem vagy tisztában hogy mi az az EV és társai, akkor szerintem elsőnek olvass utána és akkor tudni is fogod, hogy mit miért. :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1976) K53TA válasza szpeti40 (#1975) üzenetére


K53TA
tag

Az elmúlt hétben ezek megismerésével foglalkoztam, persze ettől még nem lettem szakértő, csak kicsit jobban megismertem, hogy mik ezek a beállítások :)
Összességében mégis azt gondolom, hogy önmagában a gyári beállítások (profilok) is tökéletesen használhatóak egy átlag felhasználónak.

Egy ami még nem tiszta, az a kép egyes részeinek a kásásodása, mondjuk ha sok a falevél egy erdőben és mozgás közben rögzítjük azt.
Ezt az alacsony bitráta okozza, vagy van lehet ennek más oka is?

[ Szerkesztve ]

(#1977) szpeti40 válasza K53TA (#1976) üzenetére


szpeti40
addikt

A blokkosodás az szerintem alacsony bitráta, ugye sok levél -> sok infó hirtelen és ha kevés a bitráta akkor nem fér bele a sok infó (leegyszerűsitve :D (kicsi alagút nagy vonat)).

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1978) K53TA válasza szpeti40 (#1977) üzenetére


K53TA
tag

Akkor már csak az a kérdés, hogy ( 1080p/30fps felvételeknél ) a Gopro beállításaiban használjam-e a High Bitrate beállítást.
Valamint az, hogy amikor feldolgozom a videót, akkor a feldolgozott videó konvertálásakor mekkora bitrátát állítsak be. (1920x1080 esetében)

(#1979) szpeti40 válasza K53TA (#1978) üzenetére


szpeti40
addikt

Nézd meg hogy a fás környezetben high-al a file méretet, ha megéri neked az annyival több fileméret akkor vedd high-ban, konvertálásnál meg nézd meg a youtube mit használ bitrátának az adott felbontáson és azt, hiába adsz meg nagyobbat.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1980) vakablak93


vakablak93
őstag

hali, csak infó kéne ezekről a kis kamerákról, bérelni fogok egyet hogy pipás merülések közben tengeri állatvilágot felvegyem(-simán kézből-felúszáskor meg zsebre vágnám), azt írják róluk hogy van amelyik vízálló már akár tok nélkül is, de érdekelne van-e itt valakinek tapasztalata hogy ezt mennyire lehet komolyan venni?, 3-4 méternél mélyebbre nem nagyon tudok menni úgysem, ilyen mélységre mennyire lehet ezekben megbízni illetve ,akkor már melyik típust béreljem ki szerintetek?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#1981) K53TA válasza szpeti40 (#1979) üzenetére


K53TA
tag

Kirohantam a kertbe, van sok fa meg bokor és elrohanva mellettük készítettem Low és High bitrátával is felvételt.
Leheletnyi javulást láttam a két felvétel között. Szóval annyi javulást nem hozott.

A youtube (súgó táblázat) 1080p-nél 10 -15 Mb/s használ, így tényleg maradhat a low beállítás.

Kösz az értékes tanácsokat.

(#1982) Hege1234 válasza K53TA (#1966) üzenetére


Hege1234
addikt

youtube nagyon háklis mindenféle variálásra...
minél többet észlel az algoritmus annál jobban
belenyúl és elkezdi tömöríteni
ezt csak azért említettem meg mert az 1080p-s videóból
pontosan nem néztem meg min változtattál de mintha a
képarányt 720p-re vissza vetted volna
és elmentetted 1080p -s videóként

itt megmutatja milyen beállításokat használ youtube-ra
régebbi videó...
[link]

(#1983) K53TA válasza Hege1234 (#1982) üzenetére


K53TA
tag

Igen, jó a meglátásod, sajnos elcsesztem a feltöltést.
Azóta ezt megváltoztattam 1920*1080 / 30fps / 30000kbps-re, de azóta publikus feltöltés nem készítettem a youtube-ra.

Közben nézem a videót, látom, hogy csak 12000kbps használ és wmv-t.

[ Szerkesztve ]

(#1984) K53TA válasza vakablak93 (#1980) üzenetére


K53TA
tag

Nem búvárkodtam még vele, de szerintem a 6, 7, 8 bármelyike jó lehet erre a célra.
Én biztos használnák hozzá vízálló tokot, főleg ha sós vízbe merülsz. (édesvízben elvileg 10m vízálló).

Persze ez csak az én felületes véleményem, de talán majd ír olyan is, aki búvárkodott már Gopro-val.

(#1985) szpeti40 válasza K53TA (#1983) üzenetére


szpeti40
addikt

Én 4k-ba szoktam renderelni a 1080p videót is, úgy több bitrátát ad, de nyilván nem mindenkinek érheti meg a 3-4x-es render idő nagyjából.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#1986) K53TA


K53TA
tag

A kapott infok alapján újra szerkesztettem a teszt videót (még mindig Movie Maker). Fel is töltöttem youtube-ra, aki gondolja tekintse meg. (Persze nem messze nem olyan szép, mint az útomunkázott 4K gopro videók.)

https://www.youtube.com/watch?v=2kum6Kn0NSM&feature=youtu.be


(#1987) K53TA válasza szpeti40 (#1985) üzenetére


K53TA
tag

Én is kipróbáltam a 1080p-ből 4K-ba konvertálást. (nem volt egyszerű a hardveres korlátaim miatt) És szebb lett a végeredmény, még úgy is, hogy sima Full HD kijelzőn néztem vissza és hasonlítottam össze a Full HD és a 4K konvertált anyagot.

(#1988) K53TA


K53TA
tag

A WindSlayer szélzaj csökkentő szivaccsal, valakinek tapasztalat?
Valóban hatékony a szélzaj csökkentésére?
Nem melegszik bele a kamera a nyári kánikulában? Netán elegendő egy szivacs darab az elöl lévő mikrofon elé?
Gondolom a teljes szivacs valamennyit vég a külső behatások ellen.
(Hogy ne csak a youtube videók alapján tájékozódjam)

(#1989) togvau válasza K53TA (#1988) üzenetére


togvau
senior tag

Az minek? A szélzaj csökkentő algoritmus elég jó, motoron a szélvédő elé rakva is simán hallani a gyári (halk) kipuffal a motorhangot.

hitler, sztálin, micro usb

(#1990) K53TA válasza togvau (#1989) üzenetére


K53TA
tag

Kerékpáron, szélben már kevés az algoritmus.

(#1991) togvau válasza K53TA (#1990) üzenetére


togvau
senior tag

[link] ilyen telibe kapva a menetszelet

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#1992) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Egy hetet voltam síelni és végig használtam a 8-as goprot. 2,7K 50 FPS -ben eszméletlen képminőséget produkált. Egyszer sem fagyott a hideget is nagyon jól bírta. Rögzítettem síbotra sisakra síléc elejére hátuljára.
A képstabilizátor valami brutális. Síléc 70-80 km/h-nál össze vissza remegett de a kamera képe atom stabil.
Viszont ha stabilizátornál bekapcsolom a boostot nagyon hamar lemerül, de különben meg totál felesleges.

Egy kérdésem lenne hova tudom a videókat feltölteni hogy nem legyen rossz a minősége? A youtub nagyon tönkre vágja a minőséget.

(#1993) Márton válasza Khaosz55 (#1992) üzenetére


Márton
nagyúr

Tudtommal 2.7k-ban nem olyan rossz a yt-ra töltve, csak fhd-ban

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1994) Khaosz55 válasza Márton (#1993) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem rossz a 2.7K a youtubon de eredetibe lényegesen jobb. a YT-bal az a gond hogy nagyon alacson bitrate-et használ és ezért pl a kék ég kicsit összefolyik, az apró részletek összemosódnak.

(#1995) K53TA válasza Khaosz55 (#1994) üzenetére


K53TA
tag

Csak egy tipp: vimeo -ra?

Gyári beállításokkal rögzítettel, vagy saját beállításokat használsz?

(#1996) Márton válasza Khaosz55 (#1994) üzenetére


Márton
nagyúr

Pedig 2k-4k-nal mar jo a bitrata. Ha keves, google drive a baratod..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1997) zgospel válasza K53TA (#1995) üzenetére


zgospel
őstag

Vimeo-n még évekkel ezelőtt az volt a bevett szokás hogy a free userek feltöltései csak 720p-ben voltak lejátszhatóak maximum, és volt heti vagy havi feltöltési limit megadva, ráadásul feltöltés után bekerült a konvertáló queueba és simán volt 5-7 óra is mire sorra kerültél a fizetős felhasználók feltöltései mellett.
A fizetős felhasználóknak azonnal konvertált, és nem volt felbontásbeli limit.

Fejlődött a free felület? Így hirtelenjében nem találtam hogy miket tud a free verzió.
Anno azért preferáltam mert nem tiltotta le a videót egy jogdíjas zene miatt mint a youtube.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1998) K53TA válasza zgospel (#1997) üzenetére


K53TA
tag

Nem használom a vimeo-t, csak tipp volt a részemről.

[ Szerkesztve ]

(#1999) goldnarmz válasza Khaosz55 (#1992) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

De jó neked, hogy már síeltél is egy hetet. :)
Mivel rögzítetted a sílécre a Gopro-t?
Mutatnál esetleg kisebb felvételt? :R

(#2000) Khaosz55 válasza goldnarmz (#1999) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia,
én csak előszezonba megyek hosszabb időre síelni mert olcsóbb, alig vannak a pályán, nem kell várni a felvonóra. A szállás mellé ingyen jár a bérlet.
főszezonba kizárt hogy elmennék. Utószezont meg nem szeretem mert akkor lottyadt a hó.

Az aliexpresszen vettem gopro tartot ami nem műanyag hanem fémből van. Én a sima kétoldalas ragasztásban nem bízom mert szerintem simán elveszted a lesiklás alatt a kamerát. Egyszerűen a sok hó ami rámegy a kamerára letépi a ragasztót. Szóval a fém talplakat kétoldalas ragasztóval + 3 lemezcsavarral rögzítettem. A kötés elején nem gond mert vastag a léc. Kb 5-6mm-t fúrtam be a léc anyagába. A léc végén már óvatosnak kell lenni. A léc 5mm vastag tehát én 2,5-3mm-t fúrtam be az anyagába. A csavarokat megfelelő hosszúságra csiszoltam és becsavartam.
Így most ATOM biztos. 70-80km/h-nál is.

Privátba elküldöm a videót linkjét. YT sokat ront a minőségen eredetiben lényegesen jobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.