Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) beci válasza Mosqu!to (#1646) üzenetére


beci
őstag

Igen volt. Emailben kaptam. Igy potaksival egyutt 332 euro volt. 109400 ft. Este jott egy email az ups-tol,hogy ma kezbesitik. Ma reggel meg,hogy atutemezik a szallitast...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1652) zgospel válasza Khaosz55 (#1645) üzenetére


zgospel
őstag

A lámpa vibráláshoz:
https://prohardver.hu/tema/gopro_topic/hsz_1320-1320.html

"4K-t nem próbáltam mert nagyon nagy helyet foglal."
Ha 2.7-ben is a 100 mbps-t használod akkor pont ugyanannyi helyet fog foglalni a 4K felvétel is, ami szintén 100 mbps-en fut.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1653) goldnarmz válasza titetoyz (#1647) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszi, jó anyag a H8 bemutatására.
28-34 mp-nél látszik, hogy sajnos ugyanúgy mosódik a kép FPS akció közben, mint a H7-nél. Pedig reméltem, hogy ezzel kezdenek valamit. De nem. Elég szomorú. :(((

(#1654) arn válasza goldnarmz (#1653) üzenetére


arn
félisten

Hogyan lehet azzal vmit kezdeni adott zaridonel?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1655) goldnarmz válasza arn (#1654) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Nem tudom, de nem is az én feladatom megoldani, csak egy végfelhasználó vagyok.
H7-nél halálra idegesít a mosódás, hogy ha kicsit árnyékosabb részen bringázom vagy síelek. Egyszerűen ronda, na.

[ Szerkesztve ]

(#1656) Khaosz55 válasza zgospel (#1652) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez annyit jelent hogy NTSC-re kell állítani ? Az az amcsi szabvány.
Igen a gondoltam az 230V 50 HZ miatt van, de gondolom ezen kell hagyni, 60-on eszméletlenül vibrál nekem amit megvilágít az is.

Ugyan annyi helyet foglal, akkor megpróbáljuk a 4K-t is igaz ott ha jól tudom nincs superwide.

[ Szerkesztve ]

(#1657) kk831228 válasza goldnarmz (#1653) üzenetére


kk831228
addikt

Ja, elég f..s, valóban... :( ha van elég fény akkor jó...?

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1658) kk831228 válasza titetoyz (#1640) üzenetére


kk831228
addikt

Melyik tömörítésre volt állítva? h.265-nél 25Mbps a maximum. h.264-nél enged többet...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1659) kk831228 válasza goldnarmz (#1655) üzenetére


kk831228
addikt

próbáltad fix shutter-el is?

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1660) titetoyz válasza goldnarmz (#1653) üzenetére


titetoyz
tag

lehet ha 1080P 240FPS el vettük volna akkor nem mosódott volna el, tesztelgetjük majd még..
De a többi videót viszont szépen "megoldotta" a H8. Nekem tetszik!

(#1661) titetoyz válasza kk831228 (#1658) üzenetére


titetoyz
tag

H.264 - max Bitrate és voálá.. kicsit benéztem előtte.

(#1662) arn


arn
félisten

nekem is kuldtek kupont... 15% van amugy a 7esre is. egy akkuval mennyit bir normal korulmenyek kozott (10-20 fok)? egy potakku eleg?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1663) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdvözlet Fórumtársak.
Adott egy 3 napos GoPro Hero 7 Black készülék. Sajnos, vagy nem, nem az enyém. Egy kedves ismerősömé. Probléma diagnosztizálásban, és megoldásban viszont ha tudok, közre működnék, veletek.

- 1,5 óra max amit üzemel, amit videó rögzítéssel (FHD) ki lehet belőle hozni.
- Melegszik. Ez már az otthoni tesztelgetés alatt is feltűnt. Üzemszerű működés közben és után viszont feltűnően magas lesz a készülék hőmérséklete.
- A hozzá kapott Gopro Smart Remote Armte pedig egyelőre be sem kapcsol. Úgy jelzi, mintha venne fel töltést, de nem tudtam ez ideig beüzemelni.

Mik a tapasztalatok, vélemények?
Egyedi jelenség lenne ez a 3, vagy találkoztunk már valaki részéről ezekkel?
Nem volt részem, még csak hasonló készülékhez sem, így egyelőre kérdőn állok a jelenség előtt.

(#1664) arn


arn
félisten

Melyik post process stab van olyan jo, mint a hypersmooth? Mert azon is gondolkodom, hogy chestmountra pl egy galaxy s10 sem kenyelmetlen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1665) kk831228 válasza arn (#1664) üzenetére


kk831228
addikt

mire azt eléred egy warp-al pl. addigra akkorát crop-ol, hogy nem lesz képe a videódnak... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1666) arn válasza kk831228 (#1665) üzenetére


arn
félisten

Gopro is swes nem? Csak onfly csinalja egy dsp.

A high settingnel epp arra panaszkodnak, hogy sokat croppol. Csak egyszer szorakaztam ilyennel a davincivel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1667) kk831228 válasza arn (#1666) üzenetére


kk831228
addikt

Biztos azt csinálja a gopro is...Végülis egy próbát megér... :)

itt van egy képem :

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1668) kk831228 válasza arn (#1666) üzenetére


kk831228
addikt

itt van egy teszt...croppol de szerintem nem annyira zavaró...: [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#1669) arn


arn
félisten

Jah neztem, de szvsz nagyon tultoljak ezt a filterezest, olyan mint egy repuloszonyeg, gyilkolja az akciot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1670) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Superwide-ról visszatérek a wide-ra hiába állítom a bukósisak alja is látszik néha a felvételen, meg eléggé torzul már a kép.. Ma tezsteltem, és gyakorlatilag nem észleltem különbséget a 2,7K alacsony és 4K alacsony bitrate között a monitoron. Mindegyik jó gondolom érdemes akkor a 2,7K-t használni hogy minden esetben elég legyen a bitrate nem ?

(#1671) nfsu17 válasza kk831228 (#1668) üzenetére


nfsu17
veterán

brutális ez a HS 2.0 boost
még mindig az államat keresem és nem akarom elhinni, hogy ezt hogy tudja.

a HS 5.0 boost már olyan durva lesz, hogy a triálbiciklisek nem is fogják tudni használni, mert leugranak majd egy 3m magas emelvényről, és a kamera képén nem fog látszódni mozgás :DDD

Khaosz55
ha a bitrate ugyan az, mondjuk 80mbit, akkor használd a 4k-t, én nem is gondolkoznék ezen.
2014 óta 4k-ban veszek fel a mobilommal, csak akkor nem, ha 1080p hdr-t akarok venni, mert az 4k-ban nincs.

(#1672) Márton válasza nfsu17 (#1671) üzenetére


Márton
nagyúr

Cool, meg tudnál osztani pár mp eredeti fájlt?
- 4k/60/sétálós stabis (itt tudja a lineárt?)
- 2.7k/120p/stabis (hogy lássam nem recés-e)
- esetleg 1080/240, bár ez gyanítom recés lesz

A youtube minőség helyett eredeti 100mbitre lennék kiváncsi

:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1673) nfsu17 válasza Márton (#1672) üzenetére


nfsu17
veterán

"A youtube minőség helyett eredeti 100mbitre lennék kiváncsi"

Én is. :DDD
Én a videót kommentáltam, arra ment a válasz gomb is.
Nekem nincs go pro-m.
Kuponnal már nagyon nagy lenne a kísértés.

(#1674) arn válasza nfsu17 (#1673) üzenetére


arn
félisten

Guberj toluk

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1675) 33as


33as
senior tag

Gyerekek, szerintem itt az egyik legjobb összehasonlító videó GoPro 8 vs Osmo Action témában:

Katt ide

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#1676) arn válasza 33as (#1675) üzenetére


arn
félisten

En arra leszek kivancsi, hogy a mobilok mikor kezdik el kannibalizalni az actioncameket. Vegulis lassan minden adott, ha megoldjak ezt a swes stabilizaciot, utana mar csak a meret marad az ellenerv, de az meg ellensulyozza, hogy mindig ott van veled.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1677) Khaosz55 válasza nfsu17 (#1671) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia,
High - 100mbit
Low- 60mbit
2,7K és 4K esetében is, tehát ugyan annyit foglal. 256-os kártyával ez 8óra 26 perc low esetében high esetén meg 5 óra 4 perc.
Ezért inkább a low-ot karom. 8 óra anyag kell egy túrához.
Csak arra gondoltam, hogy 2,7K 60mbit-nék több tartalék van mint 4K 60mbit esetén.

Különben tudja valaki hogy működi a dual chargeren a led. teljesen feltöltve megváltozik a LED színe ?

(#1678) zgospel válasza Khaosz55 (#1677) üzenetére


zgospel
őstag

Milyen tartalékra gondolsz?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1679) arn


arn
félisten

S10 vs gopro7

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1680) Khaosz55 válasza zgospel (#1678) üzenetére


Khaosz55
addikt

Arra ha nagy esemény mozgás van sok pixel mozgás történik pl vízesés stb akkor szokott bepixelesedni bekásásodni a kép ha kevés a bitrate.
Az kérdés hogy 60mbit kiszolgálja-e a 4k felbontást.
Most updateltem 1.2-re mert nem értettem, hogy a menüben miért nem látom HS 2.0-őt.
Azt látom, hogy 4K esetében nincs boost 2,7K nál van. Bár nekem talán a boost nem is kell de kipróbálom.

Viszont nem értem hogy ugyan arra állítottam a két videó beállítást.
2,7K 50Frame low bitrate, wide = 8 Óra 3 perc a felvétel
4K 50Frame low bitrate, wide = 8 Óra 25 perc a felvétel
Nem értem miért több a felvétel időm 4K esetében.
Ugyan az a beállítás csak 2,7-et 4K-ra változtattam.

(#1681) zsoltip válasza zsoltip (#1663) üzenetére


zsoltip
őstag

Melegedés terén, egy kollégámmal egyeztetve, ez a típusnál megszokott.
(Csak a 7-es, vagy más kiadások is?)

Smart Remote működik.

Alacsony (számunkra) üzemidőre a kapott tippek:
Hangfelismerés kikapcs.
Képernyő kikapcs 1 percre
Fényerő 30%-ra
WiFi kikapcs.

Kinek milyen egyéb véleménye, tapasztalata van ide?

(#1682) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,
Ha minden jól megy, ma megjön a gopro, gondolom az aksi 0 án lesz, mennyi ideig tart az első töltés kb?
Holnap elvinném egy autós túrára, milyen beállítások mellet érdemes rögzíteni? 4k 30fps?

(#1683) 33as válasza Derron (#1682) üzenetére


33as
senior tag

Szia, nem kell különösen foglalkozni vele, feltöltöd maxra és kész!
Ha nem akarod 4k tévén visszanézni akkor, 2.7k javaslom, és mivel gondolom itthon vagy akkor 25 vs 50fps re rakd! :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#1684) arn


arn
félisten

tegnap neztem a dokumentaciojat... mi az oka, hogy 4k30p csak a superwide, es nem 60p? azt hittem inkabb a croppal fugg ossze.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1685) #21123072


#21123072
törölt tag

Ez gyors volt, kedden megrendeltem, most érkezett meg.

(#1686) huanap


huanap
csendes tag

Sziasztok!
Segitségetek-tanácsotok kérném az alábbiakban.
Gopro hero5 készüléket vettem tavaly nyáron. Számomra tökéletes tenger viz alatti es feletti videókat készített. A viz felett tökéletes hangfelvétel volt a videó alatt.
A sós viz után mindig elmostam.

Egy pár fényképet lőttem azóta, videot tegnapig nem készitettem.

A tegnap lőtt szárazföldi videok (1080p/60) alatt az első 1 másodperc utàn olyan alapzaj van, mintha iszonyat szél-búgás lenne. A lakásban lőtteknél is.

Szoftverfrissités, másfajta felbontásoknál is ugyanaz.

Mi lehet a probléma? A tengervíz odavert a mikrofonnak?

Tudtok javasolni vkit, aki tudna segiteni a javitásban?

Előre is köszi,
Üdv
Péter

(#1687) zsoltip válasza zsoltip (#1681) üzenetére


zsoltip
őstag

Pls. Valaki valami tipp?
Melegedés és üzemidő?

(#1688) gyerecske válasza zsoltip (#1687) üzenetére


gyerecske
senior tag

Üzemideje max 1,5 óra, ne várj többet

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#1689) arn


arn
félisten

Eleg jol osszefoglalta [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1690) arn


arn
félisten

Minel tobb reviewt olvasok, annal inkabb kibanom magam a hero8bol. Az osmot tobben szeretik, raadasul adtak mar 270 dollar kornyeken is, bf kornyeken tuti learazzak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1691) arn


arn
félisten

Ez a max egy baromi kreativ cucc. [link]

foleg [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#1692) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Alapból Mp4 ben rögzít a kamera? Tegnap este megjött a kamera de nem tudtam vele foglalkozni, most reggel kezdtem el tesztelgetni, H.264 re van állítva, de valamiért szemcsés a kép. Lehet ezen valahogy javítani? Mármint ha mondjuk más formátumba rögzítene.

[ Szerkesztve ]

(#1693) Márton válasza Derron (#1692) üzenetére


Márton
nagyúr

milyen felbontás?
max iso-t vedd lejjebb!
és persze tolj fel valami natív anyagot, hogy lássuk :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1694) Derron válasza Márton (#1693) üzenetére


Derron
aktív tag

2.7k ban próbáltam, 60fps el. minden beállítás a gyári, De próbáltam 4k 30-60fps-t is.

(#1695) Márton válasza Derron (#1694) üzenetére


Márton
nagyúr

és kinnt? volt elég fény?
iso hol van? keresd a menüben

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1696) beci


beci
őstag

Na,megjott... :)
Ha valaki mar kiserletezgetett a beallitasokkal,es kitapasztalta,hogy mely idealis motorozashoz,esetleg viz alatti felvetelekhez,az irjon. :)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1697) Derron válasza Márton (#1695) üzenetére


Derron
aktív tag

Először bent próbáltam reggel a lakásban, itt nem volt elég fény ezért kimentem a kertbe. Itt már egész jó felvételek készültek. Aztán elvittem magammal kocsikázni. 2.7k 60fps wide. Nyitott tetővel mikor sok fényt kapott, nagyon szép felvételeket csinált, viszont a sebesség nem érződik, ha jól olvastam ezen azzal tudok segíteni ha 60fps ről vissza veszem 30fps re. De attól félek akkor "akadozni" fog a kép. Hazafele kipróbáltam a timelaps et, az elég jó lett. Viszont van egy olyan beállítás is hogy nightlaps, én azt hittem ott is video fog készülni, de a valóságban csak fényképeket csinál, de azok is szét vannak mosódva. Ez nem arra van mint gondoltam.

(#1698) Márton válasza Derron (#1697) üzenetére


Márton
nagyúr

Értem.
iso hol áll?
tudsz natív mintát mutatni?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1699) zgospel válasza Derron (#1697) üzenetére


zgospel
őstag

A leírásod alapján user error.
A sebesség éreztetéséhez minél több motion blur kell, aminek eléréséhez minél hosszabb záridőre van szükség, de ezt erős napsütésben csak ND szűrővel tudod elérni egy GoPronál. 60 fps-nél 1/60 záridő alá nem tudsz menni fizikailag, de 30 fps-nél viszont 1/30-ig is le lehet.
Akadozni nem fog, ezt nem tudom hogy kitől hallottad. Moziban 24 fps-sel nézed a filmeket, azok sem akadoznak :)
Hazafele milyen fényviszonyok voltak? Azért egy ilyen apró szenzortól és optikától nem szabad csodát várni a vaksötétben. Egy timelapsehez készült képnek nem feltétlen kell teljesen élesnek lennie, mert egymás után lejátszva simán összeállhat rendesen.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1700) Mosqu!to válasza Derron (#1697) üzenetére


Mosqu!to
addikt

A nightlapse arra van, hogy letámasztod a kamerát az ablakban, és éjjel látod a csillagok mozgását, napfelkeltét, stb. Nem kocsiban haladásra :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.