Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36464) cucka válasza V.Stryker (#36463) üzenetére


cucka
addikt

Az üres húrt pengetve és a 12. bundnál lefogva is egy tiszta E hang kell kijöjjön, lehetőleg zörgésmentesen.
Olyan nincs, hogy tologatod a babát és nem változik a hang a 12. bundnál lefogva.
De mielőtt méred, ugye behangolod az üres E húrra? A húr ráfekszik jól a babára?

(#36465) V.Stryker válasza cucka (#36464) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az nem lehet,hogy a telefon hangfrekvenciát mér? Mármint úgy értem,hogy akkor az egy oktávval eltolt E hangot nem tudja üres húron pengetett E hangnak venni. :U

Mert ugye füllel sincs sok köze a sima E húr pengetésnek a 12-es bundon pengetett E húr hangjához.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36471) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm a kitartó segítséget mindenkinek. :R Sikerült! :DD

Szóval almás telefonon a gitar tuna app nem oké, az oktávos hangokat nem kezeli vagy nem tudom. A fender appal sikerült megcsinálni. Mondjuk az p.csa lassú... 3x kell pengetned,hogy valami normálisat mutasson.

Párszor átellenőriztem és most jó elvileg. Bár a telót úgy hagytam és full kussba talált egy tökéletes C hangot az éterben. :D

Ami basszsa a csőrőm csak már nem foglalkozom vele,mert ittan pár sört, hogy üresen a vastag E-t megpengetve zörök, de a babák felöl... :U Hopp... egy tiszta G hang is befigyelt... :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36516) fattyu


fattyu
veterán

Ha esetleg érdekel valakit a youtubon kívüli személyes tapasztalat

kaptam kölcsibe egy fender bassbreaker 007 kombót. a hangjáról nem írok annyit mert a yt úgyis jobb, ami a close micing miatt becsapos tud lenni: marha jó mélye van. nagyon meggyőző nemcsak a méretéhez képest. ha valaki halkan is szépen szóló csövest keres karakteres kellemes rock lágy metál gainnel annak mocsok jó választás. aki single coil cleaneket akar annak is.

viszont itt jön ami miatt leírom egyáltalán. beszélgettünk itt a mennyi a sok meg mennyi a kevés lakásba.
eme 7 watt. bőven tud túl hangos lenni. nem itt van a gond. hanem a clean headroommal. humbuckerrel, pláne erősebbel egyszerúen nem tud clean maradni. 1 gain fél hangerő ez teljesen szomszédkompatibilis hangerő mondjuk nappal. este már talán kicsit sok de értitek. na ha FINOMAN pengetsz akkor még clean, de ha picit erősebben akkor azért már érezni hogy crunshosodik. ami nem baj és nem hiba, csak tudni kell.

nagyon csípném megtartani a gyűjteménybe. de EGY erősítőnek én tuti nem ezt venném, mert a humbuckerrel clean azért kell. és ezért imádom a laney lc15öt mert abban van elég headroom hogy a hotrail és a bl500 is tiszta marad ha azt akarom.
szóval nagyon jó csak kevés a headroom. ez lehet előny ha valaki halkan szeretne meghajtott cső élményt. meg hátrány ha erős jellel szeretnél clean maradni.
uff

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36519) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Skálázás, pengetési gyakorlatok közben ha a bal alkar külső felén lévő izmok fájnak az valami helytelen tartástól vagy a hozzá nem szokástól van?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36695) benedekco válasza Kobe (#36683) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem azért lehet jó, mert pl lehet vele gyakorolni a hangszer beállítást.
Ha már jól megy akkor azért mert beállítás javítás, akármi után többért el lehet adni, el tudom képzelni hogy vannak akik ebből pénzt csinálnak.
Vagy kíváncsi adott termékre, hogy milyen a fogása, milyen érzetre súlyra, vagy kísérletezni akar.
Nekem pl Rocksmithr-e ponnjó lenne egy dzsunka gitár, a lényeg hogy humbis legyen, azt ugyanis jobban zabálja a szentem. Sokkal pontosabban érzékeli a pengetett hangokat. Nomeg azért lenne nekem jó egy ilyen, hogy próbálgassam a beállítást, kipróbáljam a reszelgetéseket, csiszolgatásokat rajta, esetleg vegyek valami ócska szar kínai hangszedőt kipróbálni. Mókolásnak, míg zenélésre van egy normális gityóm mellette.

re: (#36690) arnyekxxx
Ne kezdjük el megint! :P

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36733) FockeWulf válasza Egon (#36731) üzenetére


FockeWulf
tag

Üdv!
15 évesen bátran bepróbálkozhat egy fémhúros western gitárral. Mondjuk egy Cort AF510 megfelelő lehet (32900 Ft). Kicsit karcsúbb, könnyebben átölelhető mint egy dreadnought. Nagyon nem fog kellenei hozzá elsőre semmi, max egy tok vagy egy állvány, de akár a dobozában is tárolhatjátok egy darabig. Pengetőt vegyetek talán azt is vékonyat (0,5-0,6 mm).
Nagyjából ennyi...

(#36737) Eastman válasza Egon (#36735) üzenetére


Eastman
őstag

Pengető és tok kell hozzá, szinte semmi más. A hangszerkereskedők szoktak a „naív” vásárlóknak örülni, mert rájuk lehet sózni minden kiegészítőt, DE; okostelefonra találtok jó hangolóprogramokat, amelyek a telefon mikrofonján át működnek, tehát pl. hangológépre nem kell egy fillért sem költeni.

(Évek óta a PitchLab Lite-ot használom Androidon, teljes megelégedéssel.)

Ha nem derogál, gitártokot tudsz venni használtan is, [itt nézz körül]. Így kb. látod az árakat is. A RockBag szivacsos tokjait elég jónak tartom otthoni tároláshoz, tanárhoz járkáláshoz. Arra figyelj, hogy az elektromos puha és kemény gitártok az akusztikus gitárokhoz nem használható a köztük lévő méretkülönbség miatt.

Isten pénzét is el lehet költeni erre a hobbira. Én a 30k-ből 10-et nem a tokra költenék. :) Max 3-5-öt...
Pengetőből viszont több gyártótól / márkából vásárolnék különböző vastagságúakat, hiszen befolyásolják a gitárhangzást. Mondjuk 6 db-ot, vékonyabbakat, vastagabbakat (kezdésnek max. 1mm-es vastagságig) és csúszásgátlósokat is, de valóban, inkább vékonyabbakat.) Aztán a lányod majd gyakorlás közben kitapasztalja, hogy melyik számára a kényelmes.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36738) Eastman válasza Egon (#36735) üzenetére


Eastman
őstag

SZERK:

A szivacstok (puhatok) legyen minimum közepesen vastag, tehát ne csak egyrétegű anyag! Képzeld, hogy egy krv-drága kínai vázát kellene elvinned benne Pestről Budára a 4-6 villamoson...

Pengetők:


+

Én a bal alsó, kék, Dunlop 1 mm-est szeretem, illetve neki a piros, fél mm-es változatát (.50 mm), ami nincs a képen. Teljesen másképp hangzik a gitár, amikor pengetőt cserélek. De látod, hogy van sokféle méret, alapanyagból, gyártóból is millió.

Csak kiindulópontként írom, mások mást használnak, ez abszolút ízlésbeli és kényelmi kérdés. Valahonnan el kell indulni, aztán az évek során próbálgatni, cserélgetni őket.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36743) fattyu válasza benedekco (#36742) üzenetére


fattyu
veterán

nejlon csak ujjazás. fémhúr mehet a pengető is. az sem mindegy kezdőnél hogy ha elsőre a pengetőzés a könnyebb út.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36763) Vegyigyümi válasza Egon (#36739) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Én egy ilyen szettel kezdtem: [Ibanez V50]
Még a tanáromnak is tetszett. :)
Gitár van benne, tok van benne, pánt van hozzá, pengető is van. Minden alap, de van. A hangoló egy hulladék, de azt már simán ki lehet váltani okostelóval.
Persze ha komolyan fogja gondolni, akkor majd szépen sorban mindent lecserél, de nekem nagyon bevált kezdésnek.

Ami nem kék, az más színű.

(#36951) brickm válasza fattyu (#36948) üzenetére


brickm
őstag

Pont azt szeretem a jcm800-amon, hogy olyan mint az autóm, gurulsz vele 50el 1800as fordulaton és szinte piszkál a hangja, hogy nyomd meg a pedált, nyomjadmáááár :D Ugyan ez. Pengetsz szépen finoman vagy letekert hangerővel és érzed rajta, hogy akarja, szugerál, hogy verjél bele a húrokba, meg tekerjed felfelé ütközésig az összes mindent rajta.

(#36954) fecaga21 válasza Alexios (#36953) üzenetére


fecaga21
aktív tag

ASIO-ban sehogy sem hallok semmit, bár amikor pengetem akkor a ledek bevillannak a képen is látszik, úgy hogy elvileg valami szól, csak nem hallom valamiért.

(#37117) Eastman válasza Rejtj (#37114) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Nézd meg a kedvenc bandád kedvenc gitárosának a hangszerét, és felszereltségben, (hardveresen) ahhoz hasonló kezdőgitárt válassz!

Tremoló vs. fix híd (bridge),
Dupla hangszedők vs. egytekercses,
(Humbucker vs. Single coil).

Én nem szettet választanék. A szín és a gitárforma röviden; nem befolyásolja a hangzást. Vegyél olyat ami tetszik, aztán, ha már nálad a gitár, egy elektrós haverod, ismerősöd segítségével a használtpiacról válasszatok, próbáljatok ki egy erősítőt... (Recseg vs. nem recseg.) Van belőlük millió, nem vennék újat. Punkhoz szerintem nem kellhet a csöves erősítő, elég a "tranzisztoros", tehát kvázi olcsóbban találsz jókat. Szinte mindegyik tranyós "kiskombót" beépített torzítóval gyártják. Új kábel kell még, pánt, pengetők, meg a telódra egy hangoló app és sanyi.

Szoftveres dolgokban majd itt a srácok segítenek, én csak bedugom mint Marty a BTTF elején osz't nagy ZS...

(El lehet költeni erre a hobbira milliókat is.)

Üdv.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37183) bot1978 válasza arnyekxxx (#37182) üzenetére


bot1978
senior tag

Mindenki szidja a Jolana-t. Most lettem kész ezzel a Jolana Jantar bass-al. (Illetve kész a fenét csak az ékelés után beállítottam a nyak homorúságát meg a húrlábat, de ettől még olyan szinten szét vannak kopva a bundok, hogy van ahol becsörög kicsit így is és már nincs mit síkba csiszolni, meg a nulladikat is cserélni kéne.) De most, hogy jó lett az action-je kicsit tesztelgettem. Ez egy PJ bassz és a preckó része a gyári hangszedővel qrvajól szól amúgy.
Olyan hangja van, hogy befosok tőle, csak hát pengetsz egy üveget és kicsit több mint fél hanggal oktáv hamis a lelkem meg ilyenek.
De ez a passzív pickup ha letekered a potiját a hátsónak preckónak valami qrvanagy. Ahogy szól, így ebben a testben meghallom és azt mondom, hogy én ebbe teszek új bundokat. Tudom, hogy oktávhamis, de olyan röfi, hogy így akkor is. Ez kell. Minden pontatlanságával együtt így egynek akkor is kell. Valamit nagyon ad. Valamire nagyon ki van találva. Mégse olyan, mint a Cherrystone meg az ilyen fosok, szóval lehet szidni, de azért ez mégiscsak hangszer nem?
Nem kap szegény Jolana sokkal többet, mint amit megérdemel?

(#37291) Eastman


Eastman
őstag

"Szerdán GARÁZSVÁSÁR a HANGMESTER.HU Hangszerboltban!

Kedves Zenész Barátunk!
Sokan kértétek, így 2 év kihagyás után ismét hangszeres GARÁZSVÁSÁRT
rendezünk hangszerboltunk "lezárt emeleti" részén.

Időpont: 2019.03.20. 12:00-18:00
Helyszín: 1088 Bp., BAROSS u. 77. HANGMESTER.HU

Minden törzsvásárlónkat és fórumozónkat üdítővel és ropogtatnivalóval
várjuk. Az akcióban többek között raktárunkban "felejtett" ROLAND,
MARSHALL, RODE, BOSS, NORD, CASIO termékek vesznek részt, valamint
általános akciót hirdetünk ERNIE BALL, ELIXIR és GHS húrokra, kábelekre,
pengetőkre.

Ha eladó használt hangszered van, hirdest meg ingyenesen
www.hasznalthangszer.hu oldalunkon (99
999 hangszert hirdethetsz egy időben!), vagy ha behoznád bizományos
értékestésre, akkor válaszolj erre a levélre!

Képeket fórumunkon osztunk majd meg: 
www.hangszerforum.hu
Várom szeretettel:

Kiss Barna és a HANGMESTER.HU Csapat"

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37364) brickm válasza brickm (#37363) üzenetére


brickm
őstag

Kifutottam. Ami fontos még szerintem új bundnál, hogy mindenképp gondolj előre a bundprpfilozóra is. Önmagában a síkolás egy lapos felületet fog adni a bund tetején, ami egy igen rossz paraméter. Szitár szerű zörgést okozhat ha síkra kopik a bundtető. Ezt mindenképp orvosolni kell gömbölyítéssel, aminek fontos a meredeksége. Ha kicsi a meredekség zörögni fog erősebb pengetésre, ha túl nagy akkor meg erősebb lenyomásra nyújtani fog.

Egy nagyon jó tűreszelő készlet is kellhet. Az ilyen 8-900ftos szettek felejtősek. Egy tolás az acél bundon és eldobod

[ Szerkesztve ]

(#37380) bot1978 válasza benedekco (#37379) üzenetére


bot1978
senior tag

Felhúroztam és kevés a hely így is, éppen csak, de kevés. Két ujjam éppen nem fér be egymás mellett a nyak és a hangszedő közé és ahogy elakad az meg is zavar. Szóval nem sokat nyertem eddig vele tehát vagy csak fingerstyle ezen a gityón vagy kénytelen leszek teljesen leszedni a fogólapot a nyak végéig és egymással síkba egyformára csiszolni kinéz, ahogy kinéz. Úgy is éppen csak hogy elég lesz a hely, mert még olyan 7-8mm túllógás maradt csak rajta, szóval nagyon pont ott kell maradni jobb kézzel.

A hangja amúgy nagyon rendben van ennyiért. Tényleg nagyon ütős árához képest. Aki mondjuk pengetővel játszik annak bestbuy.
Slap-re is nagyon király a hang ezért kínozom, mert a kényelem ultra gáz. Elöl a fogólap van útban és magasan van a hangszedő teteje is hátrébb a két hangszedő között meg a potmétersapkák vannak útban a kézfejednek, ahogy mennél lefelé a G húr felé.

Szóval szívás, megpróbálom teljesen leszedni, hátha úgy meg lehet szokni.

(#37681) fecaga21 válasza bigrob (#37675) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Nem villogott pirosan. :W :W :W :W Azt tudtam hogy addig kell letekerni a potit amíg egy jó erős pengetésnél sem megy át pirosba, hanem zölden világít. Nekem végig úgy volt tekerve, hogy zölden világítson, csak most meg letekertem nullára. :W :W :W :W

Lehet veszek egy másik jack gitárkábelt. Habár Roland kábelem van, nem egy gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#37682) kemotox válasza fecaga21 (#37681) üzenetére


kemotox
addikt

Pengetőt vegyél inkább, sokszor az a probléma, hogy nem kompatibilis a hangkártyával. Egy új szék sem árt, mert ha a karfa picit hozzáér a gitárhoz akkor megbassza a tonewoodot és máris sistergősebb lesz a bias.

(#37694) brickm válasza bigrob (#37693) üzenetére


brickm
őstag

Oda tehetsz pengetőt :D

(#37821) Alexios válasza bigrob (#37820) üzenetére


Alexios
veterán

Néztem a roasted maple verziót is, de 50 ezer pluszt nekem nem ér meg a floyd. Sőt, igazából semennyit, mert direkt nem floydosat akartam :DDD Az egyetlen roasted maple nyak amit próbáltam pedig egy music man majesty volt - na az brutál kényelmes volt, de nem vagyok benne biztos, hogy a fa miatt :D
Nekem bejön a képeken, bár értékelném ha olyan lenne mint az "eredeti" :) [link] De ennél úgy tűnik ez valamivel zöldesebb mint a suhr.

Ibanezemnek ugyanitt van kb a hangerő potija, én nem szoktam beleérni, ennyire lent pengetsz?

[ Szerkesztve ]

(#37859) benedekco válasza GoTReX (#37858) üzenetére


benedekco
addikt

Kábel nélkül ne várj semmit, csak a töréssel megy. Az se biztos. Nekem ugyan ment, de sok szaródással.
Nekem volt kábelem és steam-en meg is van a játék, szóval nem illegál csak kíváncsiság, hogy mennyivel meg mivel lenne másabb alaplapival vagy az usb-ssel. Perpill az usb-s hangkarival nem is megy. Kizárólag az alaplapi kimenet, és valami kábel vagy az alaplapi bemenettel.

Nincs valami ismi akihez felmehetnél egy menetre? Saját gitárral, ki tudnád próbálni. Én is haverhoz jártam pengetni, ketten nyomattuk, ő a basszert ütötte én meg a gitárt. Jó muri volt. Egy időben még mindketten a gitárt nyomattuk, de átpártolt a mélyekre.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#37893) benedekco válasza Eastman (#37892) üzenetére


benedekco
addikt

Jaja, jó volt nagyon az a film. Bár ott jazz volt a téma, itt a többség meg inkább a metált nyomja.
Én szeretem a jazz-t, metállal sokszor csak az ének a bajom. Vagy nagyon kemmersöl metál, azt se szeretem.

Volt még country vonalon Jeff Bridgess-el a Crazy Hearth. Nem volt rossz, bár kevés volt benne a pengetés.

Ezt a modzsót megnézem. Amúgy ezek a modzsósok sokszor olyan fasságokat mondanak, hogy öröm nézni. Azt is észrevettem, hogy direkt szoktak szar vagy odanem illő dolgokat betenni, meg jókat kihagyni, hogy sokat linkeljék az anyagot és legyen csata a hozzászólások között.
Gitáros mojókat pl én is csak azért néztem hogy röhögjek a baromságokon amiket mondana. Aztán végül én húztam a rövidebbet, nem röhögtem hanem a hajamat téptem, és még a nézettségüket is feltoltam.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38096) NeoPampalini válasza arnyekxxx (#38095) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Régimódi vagyok (és/vagy csóró :DDD ), én nagyon furán érezném magam, ha csak a gitárt kéne magamra akasztani, aztán pengetek, a többit pedig megoldja a gép. :D

(#38433) Alexios válasza GoTReX (#38432) üzenetére


Alexios
veterán

A hangok ugyanúgy E és H mindkét esetben, viszont értelemszerűen ha a legvastagabb húrt üresen pengeted az a legmélyebb hang amit a gitár kiad magából. Ha az A húr 7. fokán fogod, az már nem lehet ugyanez a legmélyebb hang, ha megpengeted is hallod hogy magasabb :)

Ha kifejezetten a lefogásokról szeretnél olvasni, hát, nem tudom :D Első körben a 12 fokú kromatikus skálának nézz utána, és hogy tudjad, ezek ismétlődnek egymás után, aztán nézd meg a gitárt, hogy hol találod ezeket meg. Pl. az általad linkelt 2. képen az E húr üresen egy E hang ugye, ha a D hang második fokát pengeted az is E hang, csak egy oktávval feljebb.

(#38474) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ezt a gyors pengetést lehet valamivel fejleszteni, vagy ez csak szimpla gyakorlás? Kicsit lassabban eltudom játszani, úgy a 80%-át, de ahogy benyomom a zenét és egyszerre játszanék vele, nem tudom beérni, nagyon lehagy. Nagyon jó lenne eljátszani, mert szépen szól, tetszik eléggé, csak hát nem megy ilyen gyorsan. Van ilyen gyors játékokra valami jó módszer, vagy ilyet vagy tudsz, vagy nem?Remélem csak a sör befolyásolta hogy nem megy ennyire jól mint a videóban lévő srácnak , és valahogy sikerül nekem is :)

(#38476) Humbucker válasza nap (#38475) üzenetére


Humbucker
senior tag

Megpróbálok. A pengető kezemet kellene kicsit gyorsítanom, szóval arra gyúrok rá :)

[ Szerkesztve ]

(#38477) Ragnar_ válasza Humbucker (#38474) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez szerintem egyrészt adottság, bár gyakorlással is fejleszthető. Ami a videon van tempó az szerintem még átlagos képességekkel 'kigyakorolható'.

Viszont ebben az első riffet csak lefelé pengetve szerintem már nem tudnám.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#38527) Eastman válasza Humbucker (#38523) üzenetére


Eastman
őstag

Jobb alkaroddal megtámasztod a gitárt, a bal mutatóujjaddal meg magadra húzod a gitárnyakat a barréakkorddal együtt. ;)

2. Közvetlenül a bundra fekteted a bal mutatóujjad és egy pillanat alatt a fej felé tolod akkordváltáskor még a pengetés előtt. Így a m.ujjadon a bőr jobban "szétterül", tehát a csontok, ízületek a helyükön maradnak, de a bőr és a kötőszövetek megcsavarodnak az ujjadon, tehát joban kitöltik a húrok közti teret. Így a hüvelykujjad lazább maradhat.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38656) nap válasza Smiley (#38655) üzenetére


nap
addikt

Én nem szeretem az aktív hangszedőket. Már az is behallatszik, ha egy nagyobb levegőt veszek, nem hogy a fekvésváltások, vagy ha elkettyintem a pengetést. Persze, nevelő célzattan nem rossz, mert minden hiba ordít.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#38723) ElGatto válasza brickm (#38717) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Jaja google a barátom, csak találtam több verziót :) van olyan is ahol standard e - ben F ről indul.
És valami bass nagyúr ajánlotta, hogy a bass-t le kell hangolni így jön ki jól, a gityó marad.
Ami érdekes, hogy a cityrocks - ra nem hangolják le, viszont fura is, hogy a bassztus is felfelé megy mikor a dalban szerintem lefelé sima E húrt penget.

no mind 1 köszi

(#39071) Reaper


Reaper
őstag

Köszi ismét :)
Nekem az elmúlt 2 nap abból állt, hogy egyszer csak headsetként akarta használni a realtek az 5.1-et, utána addig javítgattam, amíg már el sem indult az alaplaphoz kapott sound blaster cinema 2 progi, úgyhogy évek óta először win-t kellett újrarakni.

bigrob: Pont a 2i2 2gen az egyik, amit kinéztem, ha jól olvastam a 2ik generációnál feljebb emelték a cap-et, így már akár aktív hangszedővel se szalad pirosba már minimumon.
Csak ilyet most nem kapni használtan, bár nem tudom, hogy mennyire lenne olcsóbb, mint újonnan most 40ért. :)
Van valamilyen tone sharing oldal ezekhez a progikhoz? A line 6ben azt szeretem, hogy nagyon jó hangzásokat lehet letölteni, így olyannak mint én ez nagy segítség. Pengetgetni akarok, nem órákat állítgatni :)
Esetleg a Line 6 GX-ről van valakinek véleménye? Ott adnak hozzá ilyen amp simet.

(#39077) Reaper válasza Moleman (#39074) üzenetére


Reaper
őstag

Néztem a GS Fanaticon, de nem volt nagy választék.
Végül bementem az itteni boltba és elhoztam a 2i2 2gent, amint lesz időm a gyerek mellett ki is próbálom :)

nap: Köszi, igen, eszemben volt a multieffekt is, de olyanom már volt, azt cseréltem le a kombóra, mert nem volt az igazi, Ax 3g, hiányoztak róla a rendes potik :) . Persze tuti van sokkal jobb ezeknél, az olcsóbb effekteknél, de emellett most olyan megoldást szerettem volna, hogy gépen tudjak játszani, ott vannak a zenéim, ha akarom fel tudok vele venni egy alapot és arra pengetni, el is tudom menteni.

(#39098) kemotox válasza olloczky (#39096) üzenetére


kemotox
addikt

Én tudod mit tennék a helyedben? Összeraknék egy kis gitáros kütyü pakkot abból a tizesből. Egy ilyen hangoló (ami néhány ezer forintos tétel, és kényelmesebb, mint telefonnal baszkodni. Egy márkás, drágább meg egyértelműen pontosabb is.), egy húrkulcskurbli, egy gitárra tapasztható pengetőtartó, stb stb, rengeteg ilyen filléres kis vackot lehet kapni. Mittomén pl egy mikroszálas rongyocska is jól jön, áttörölgetni a szajrét. Egy tábla csokival megküldve szerintem kurvajó kis csomagocska lenne

(#39099) brickm válasza olloczky (#39096) üzenetére


brickm
őstag

Szerintem ne vesd el. Egy csíptetős hangoló nem drága és hasznos. Jobb, mint telefont ölben tartva sz rozni. vegyél hozzá pengetőt, ha használ, meg capo-t. Később jól fog jönni és még marad is a 10k-ból.

(#39115) olloczky


olloczky
senior tag

Köszönöm srácok a tippeket, és hogy ennyit foglalkoztatok vele. Sajnos kiderült, hogy van mindenfajta kütyüje a gitárhoz.. szóval maradt olyan ötlet, hogy egy fém pengetőt venni, amit aztán gravíroztatnánk. Ez lehetséges egyáltalán? :D

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#39116) Moleman válasza olloczky (#39115) üzenetére


Moleman
addikt

Gravírozott fém pengetővel nincs tapasztalatom, de a pengető elég jó ötlet, még egy gyakorlottabb gitárosnak is jó ajándék lehet egy marék olyan pengető, amit amúgy sose próbálna ki, mert mindig a megszokottat veszi.

14 évesen kaptam a szomszédtól egy 0.73-as celluloid Fendert, utána legalább 13 évig mindig csak azt vettem, szigorúan ugyanolyan műteknyősbékapáncél színben. :D
Aztán rendeltem három marék különböző pengetőt a muzikerből, azóta nem is használtam a régi Fendert, cserébe felfedeztem a 0.60 és 1.00 Tortexet, a John Petrucci Ultexet, az akril Gravity-ket, végül az 1 millis Fendert, amit korábban csak basszusgitáron próbálgattam. :)

(#39118) benedekco válasza Moleman (#39116) üzenetére


benedekco
addikt

+1 a fostaliga Fender pengetőre. Uggyanez, az a tuti mer valaki aszonta, meg mer az eredeti Fender meg tomén, aztán mióta kipróbáltam többet, azóta kettő krokodilos maradt játékban. Egyik szólóra, 2mm-es krokis dunlop, meg egy, 58-as sikálásra. ha tovább keresnék lehet találnék még jobbakat, de ahhoz a műteknőspáncél Fender-hez képest ég és föld!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39300) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!

Lelkes hobbigitárosként vásároltam egy Ibanez RG 350-et az előző tüzifának való után. Két kérdésem lenne.
- Hogyan lehet a floyd rose-hoz hasonló tremolo miatt a legegyszerűbben áthangolni a gitárt mondjuk D-be anélkül, hogy fél napot szívnék vele?
- Mitől lehet az, hogy üresen pengetve szép a hangja, 1. érintőnél fogva viszont erősen zörög, mert beleér a 2. bundba a húr. Feljebb ismét csak tökéletes. Szemre nem tűnik túl magasnak a 2. bund.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#39311) Idiofil válasza nap (#39310) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm, várok 1-2 tanár visszajelzest, de mindkét 30 km-re van. (és kb szerintem egy alkalom többé kerül, mint bármelyik app havidijja)
Én most a Yousician-nal azt láttam, hogy nem napi limit van, hanem 7 nap free access,illetve azt tapasztaltam, hogy a hangolás hiába mondja jónak, sokszor pont akkor pengetek, amikor az írja, de akkor ő már későnek látja. Tehát az app jelzése előtt kell kB fel mp-cél penditeni, de azt meg katyvasz akkor a hatter zenével. (lehet csak beállítás kérdése).
Starr: igen, azt már elkezdtem osszegyujteni, és saját igenyeimnszerinti zenét és gyakorolgatni.

Köszönöm mindenkinek :R

"Those who want respect, give respect"

(#39321) Idiofil


Idiofil
aktív tag

[kép]

Életkép :
Borsodi nagykozseg:
Főhősünk és apósa bogracsoznak, soroznek, palinkaznak. Főhősünk felesége elviszi a babát sétálni babakocsival, közben főhősünknek eszébe jut valami...
Pár perc múlva jön a telefon hivas: Ti gitaroztok?

"Nem, csak pengetunk".

KB 3 utcával arrébb simán lehetett hallani, hogy szabad teren kipróbáltunk a 15X-et.
Szobában pedig bántóan hangos...

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#39589) cucka válasza Necro_Ramone (#39584) üzenetére


cucka
addikt

Lehet, rájött a csóka, hogy a legeslegolcsóbb Jackson gitár amit kapni lehet az egy nagy szar. Megpróbálta belerakni az Ibanez hangszedőt (amit annak idején mindenki kidobott mert egy szar az is) és hát nem lett tőle jobb :D

Az én tanácsom, hogy olyan gitárt vegyél, ami jó. Esetleg nézz olyat, amit már leejtettek vagy van rajta karcolás, hogy ne zavarjon ha bevered az asztal szélébe.

Én is vettem már így hangszert, hogy "asztal mellett pengetni jó lesz" meg "olcsó de legalább jól néz ki". Na azóta se játszom rajta soha sem, mert egy szar az egész.
(Egy Ibanez TMB-30as basszusgitárról van szó, nagyon jó a formája, de tényleg minden amit ráraktak arra a darab fára az kuka)

[ Szerkesztve ]

(#39720) benedekco válasza Alexios (#39716) üzenetére


benedekco
addikt

Ja aaanyira új. Oké. Pont ma néztem bele Andertons új CV videójába. Lehet holnap ebédszünetben megnézem. Csak belepillantottam és láttam, hogy totál más a gép mint eddig, máramennyire totál más lehet egy hagyományos sztrat :D A a fej az jó, megmonndom a őszintét kérem én a nagyot szeretem belőle. Meg láttam a szín is új. Érdekel nagyon. Lehet majd valamikor ha lesz időm bejugrom a hangszer bótba egy pengetésre.
Arra is kíváncsi vagyok maradt-e a gyártás ott vagy elvitték valahova.

Ma az új ML1 Pro anyagot néztem, azok is jók lettek, csakhát... a záraneki, nem ócsó. Meg itt a környéken nincs hol kiróbálni.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40063) WolfheartGR válasza Eastman (#40061) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mikor a Coooort,
Hozzám vándorooolt,
Emlékszem csillagos (szent) este voooolt.
Sosem hittem eeel,
Hogy a kisdobozba pengetőt teszeeel...
:DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40222) Goose-T válasza consono (#40221) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem az a baj, hogy más lesz, hanem hogy leszűkítik azzal a lehetőségeket, hogy már a gitárból olyan hang jön ki, amihez szinte hozzá sem kell nyúlni a stúdióban. Nincsenek benne bundzörgések, nem hallatszik, ahogy húzod az ujjad a húron, vagy ahogy megszalad a pengető a húr recéin, ilyesmik. Ettől lesz élettelen, mesterkélt. Ezzel az a probléma, hogy ha akarom, ki tudom ezeket szűrni multieffekttel is élőben, vagy DAW-ban egy akármilyen pluginnel, Ezekkel a gitárokkal viszont kéretlenül kapom meg ezeket a szűréseket, amikor pedig jól jönne egy kis zaj-zörej, akkor meg nincs ott.

Készítünk most egy új számot, Harley Benton MJ-5EB-vel lett feljátszva a basszus, és marha jól állnak neki ezek a zörejek. A keverés után mondta is a banyósunk, hogy a gyors részen úgy szól, mintha indulna a Harley-Davidson. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40443) llax válasza Eastman (#40437) üzenetére


llax
senior tag

"Modellező, hifi kimenet, hifi szórók? Ám legyen! Nálatok."

Az teljesen korrekt, műszakilag is, hangzásilag is, a továbbiak már egyéni ízlésekhez tartoznak (az enyémhez pont nem). A lényeg, hogy bekerüljön a szükséges "híd" (célhardver, szoftver) a tervezetten tökéletlen (minél jobban az, annál drágább...), korlátozott sávszélességű gitáros cucc és a minőségre kihegyezett full range cucc közé. Az már felhasználás (részben ízlés) kérdése, hogy bemikrofonozott kombót (pl. felvételhez, keveréshez), vagy direkt a kombó hangját (gyakorlás, élvezkedés) akarja valaki megszólaltatni full range cuccon.

Folytatás :)

Egyébként nem csak hangzásbeli, hanem műszaki problémái is vannak a hangszedő jelének direkt full range cuccra küldésének. Teljesen alap, hogy ezeket megoldását minden gitáros elektronika tudja, míg bármilyen full range cucc (HiFi, PA, stúdiómonitor, stb.) pont nem. Ha erősítőnek gitár fej van használva, az első 4 problémát (valamekkora részben a hangzást is) megoldja, míg az 5. probléma hatványozottan jelentkezik.

- Teljesen más, 1-2 nagyságrenddel alacsonyabb impedanciaviszonyok vannak HiFi cuccoknál, 2-3-mal alacsonyabb PA cuccoknál (passzív hangszedőből jövő magasabb hangokat megöli - elektroakusztikusnál pont fordítva).
- Meg kell oldani a jelszint illesztést, mert a gitárból kijövő jel szintje (széles tartományban szór) pont nem illeszkedik semmilyen szokványos/szabványos bemenethez.
- Meg kell oldani az alsó sávhatárolást (gitáros cuccban erre nincs is külön alkatrész - egyből a bemeneti csatolás megoldja, mindenben, amin átmegy a jel), egyébként pengetésnél, tompításnál koppanhat a lengőcséve a mélynyomóban, már mérsékeltebb hangerőnél is (nyaki humbuckernél a legerősebb a probléma).
- Meg kell oldani a felső sávhatárolást, mert a hangszedők sok kHz-en már kevés értelmes jelet szolgáltatnak (jelentős a tekercs induktivitása és a menetek közötti kapacitása), de a nagy impedanciás, aszimmetrikus átvitel (de a hangszedő is) előszeretettel szed össze zajokat. Ahol kezd rossz lenni a jel/zaj viszony, azt jobb vágni.
- Figyelni kell a kimenő teljesítményre, hogy egyedül se szóljon hangosabban a (különösen a torzított) gitár, mint ha az egy zenei késztermék része lenne. Ott a basszus limitálja a max hangerőt, ha az hiányzik, simán tovább tekerhető torzítás nélkül (torzított gitárnál még a határt is nehezen találnád), a közép és magassugárzó lengőcsévéjének szenesedése árán. (gitárhangszórónál mindent a 1,5-2"-os lengőcséve kap meg, középtartományban már emelkedő, magasnál jelentős impedancia mellett - így ott eleve nem vesz fel veszélyesen nagy teljesítményt)

Ezek a problémák egyébként könnyen áthidalhatók (egy szál OPA, állítható erősítéssel, feladathoz megválasztott csatoló és visszacsatoló elemekkel - csináltam ilyet), akkor csak a hangzás kérdése marad. Ha csak valami háttérzajt biztosít a gitár, akkor szódával elmegy. Tanuláshoz, gyakorláshoz szintén. (elektroakusztikus jelét illesztés után kevésbé problémás full range cuccra küldeni, azt kevésbé kell formálni, ezen túl tanuláshoz, gyakorláshoz mehet unplugged is - az más kategória, más problémákkal)

(#40487) IvánGábor


IvánGábor
újonc

Nagyon jó a lecke. :R Mint túlkoros kezdő, eddig csak egyszerű dalokba való akkordokat pengettem, ahogy azt elém tálalták az interneten. Most már kezdem érteni, hogy függnek össze a húrok a skálával.
De arra még nem jöttem rá, hogy mit jelentenek a számok az akkordok megjelölésénél, pl C6 vagy E7. :U Az interneten erre még rákeresni se tudok. Megmagyarázná nekem valaki?

Iván

(#40637) llax válasza sith7 (#40634) üzenetére


llax
senior tag

"Mi lesz ennek az össze-vissza csapongásnak a vége ?"

Csukott szemmel megtalálja a húrokat-hangokat, a további tanuláshoz ez hatalmas előny. Hátránya a gitár és a bal kéz nem megfelelő tartása, rossz beidegződéstől később nehezebb szabadulni (itt nem kell a "tankönyvit" túlerőltetni, hanem a szabályos és a saját adottságok között kell valaminek kialakulni). A komolyabb tanulás kezdete nem a boci-boci-ról szól, hanem pengetési gyakorlatokról, skálákról, akkordokról, stb., mellette is játszhat mindent, ami tetszik neki. A legfontosabb, hogy tetsszen neki.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.