Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27359) Kobe válasza MATEO6600 (#27338) üzenetére


Kobe
veterán

én is pont tegnap hasonlót, de nem jött be. Akkordozáshoz kerestem valamit, vettem 0.58ast, 0.73ast, 0.88ast, de valahogy egyedül a .58as dunlop jött be, igaz nem a sharp hanem a sima változat.
Non-akkordhoz meg a JP meg a Jazz 3

Bár nem igazán értem egyelőre, hogy akkordozásnál a vékonyabb pengetőtől, amivel könynebben lehet "seperni" a húrokat, attól miért lesz a húroknak kicsit csörgősebb hangja (nem a normál, pengető miatti hangváltozásra gondolok, hanem ez ilyen beleér a bundba csörgős,....bár lehet csak a fűtés trükközött meg, és érik egy nyakállítás)

(#27360) Moleman válasza Kobe (#27359) üzenetére


Moleman
addikt

Én elektromos akkordozáshoz, ha nagyon pörgetni kell a húrokon, 0.73-as nejlont használok, nagyon lágy, de erre pont jó (akusztikon 1.00 nejlon).
Most egész este a JP-val játszottam, nagyon jó, de az 1.14-es Tortex is jó hangú. A sima Jazz 3 és a Stubby viszont nekem használhatatlanul kicsi volt. A JP kicsit kisebb, mint a Jazz 3 XL, pont kényelmes. Holnap becserélem az 5 szar pengetőt valami jobbra, szerintem a JP-ból biztos hozok még. :)

(#27362) cucka válasza Plazmacucci (#27352) üzenetére


cucka
addikt

A hegyes pengető kissebb felületen érintkezik a húrral, szóval könnyebb vele gyorsan játszani.
Ha megnézed ezt, akkor rájösz, miért játszik a csávó hegyes pengetővel.
(És ebben a zenekarban nem is ő a legnagyobb király, hanem a basszusgitáros, aki eltolja ugyanazt ugyanazon a sebességen, 130-as húron)

(#27373) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ma voltam tanárnál. Első alkalom volt, rögtön dupla órát kértem, mert havi egyszer tervezek menni, több nem fér bele időben.

Rögtön kezdem azzal, hogy nagyon hasznos volt. Pont megkaptam azt, amiért mentem, hogy a jövőben elkerüljem a rossz berögzüléseket. Gitár nyak fogás, pengetés, stb. Sok mindent ha nem is rosszul, de pontatlanul csináltam magamtól, youtube videók hatására. Viszont az is látszik,hogy az, hogy pár akkordot megtanultam már magamtól lefogni, az kicsit előrébb lendítette az órát.

Ez mellett zeneelmélet is kicsit, hangok, stb. És aminek nagyon örülök, hogy végre megértettem a hangokat, bundokat, összefüggéseket, pentatlon skálát. Tudom mi az a # végre és, hogy mikor jön, mikor marad ki. :DD

Egyenlőre az nagyon látszik, hogy ujjkoordinációra sokat kell gyakorolnom, illetve nyúlnia kell még kicsit az idegeknek is, mert látszólag a kisujjam nem ér oda, ahová kéne.

Mindamellett, új lendületet adott ismét.

A tanár srác szimpatikus, jó fej. Gitártudását a hirdetés alapján nem tudtam megítélni, a döntés az alapján született meg, hogy rákeresve kiderült, hogy ír is, főleg novellákat és ez nálam pozitív volt, feltételeztem egy megfelelő szintű intelligenciát mögötte. Amúgy Toroczkay Andrásról beszélünk.

Gyakorlásra is új, jobb módszert kaptam. Most már csak abba kéne segítsetek, hogy honnan tudnék letölteni A moll és E moll backingtracket. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27604) Kobe válasza SunMount3r (#27600) üzenetére


Kobe
veterán

Ezt lehet megnezem en is....ehh, most nezem, ez is yousician gyartmany sajna :( kifogasaimat lasd lent ezzel kapcs

Az akkordos reszet a.legnehezebb jol "leprogramozni"; legalabbis amiket en probaltam, mind eleg szepen elhasalt. Meg a yousician is tiszta bugos ebben a formaban, az akkordosak az egyetlen gyakorlatok amit akarva sem tudok tokeletesre megcsinalni, mert hulyen erzekeli, interfacetol fuggetlenul - pl le fel pengetesnel a lefele pengetest felismeri, a felfelenel hibat jelez, illetve ha akkordot valtasz, es meg szol, nem tompult el teljesen sz elozo, akkor mar nem ismeri fel sz ujat, hiaba pengeted jol.

[ Szerkesztve ]

(#27605) SunMount3r válasza Kobe (#27604) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem a sima Tuna-ban az akkordokat rendesen felismeri (lefele pengetéssel), mondom, még próbáltam is becsapni, hogy mennyire pontos, de nem lehetett. Olyanokat sem tapasztaltam, amiket írtál. 900Ft a teles app, szerintem (nekem) ennyit meg fog érni. Rég nem volt kezemben a gitár, de most már kb. 10 perc alatt megtanultam megint 4 akkordot vele, úgy hogy berögzült (nagyjából :U ). Nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

(#27607) Kobe válasza SunMount3r (#27605) üzenetére


Kobe
veterán

Nem a lefele pengetesnel jon ki a bibi, hanem amikor folyamatosan le-fel pengetnel, esetleg meg akkordot is valtanal :)
Yousiciannel remalom szinte, a szologitaros reszben mindent meg tudok csinalni maxra, max pontszamra, az akkordosat meg 30-40% ra mert annyira rosszul ismeri fel.

Ha ugyanaz a gyarto,akkor gyanitom ugyanaz az engine kerult ebbe az alkalmazasba is, szoval max a lefogas es valtas gyakorlasra lesz jo szerintem, de a pengetesre mar nem 100

(#27762) Moleman válasza SunMount3r (#27761) üzenetére


Moleman
addikt

Én rendelem már tőlük, igaz, nem gitárt, csak pengetőt meg kábelt, de nagyon pozitív volt az élmény. Bíznék bennük.

(#27972) Eastman válasza Kobe (#27970) üzenetére


Eastman
őstag

Cliff Moore-ral iszogattam A38-on. Közvetlen arc, jófej. A legelső sorban álltam, dobott nekem egy pengetőt a show alatt. A végén kijött a pulthoz. Megköszöntem és cserébe neki adtam a zsebemből a sajátom. Meglepődött, elmondása szerint nagyon jól esett neki, megköszönte, aztán ittunk.
Amúgy komálja Magyarországot, viszonylag gyakran jön ide.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28025) Moleman válasza FockeWulf (#28024) üzenetére


Moleman
addikt

:D :D

Megint rendeltem a Muzikertől egy marék pengetőt (Wedge most sem volt :(((), kíváncsian várom. Plusz egy gyönyörű és férfias almazöld ukulelét egy barátomnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28148) wednesday válasza kemotox (#28141) üzenetére


wednesday
őstag

Na nekiültem megint telóval, sokkal nyugodtabban, lassabban, kimértebben. Finoman pengettem meg a húrokat és most jónak tűnik, nem másztak el magasabban sem. Lehet én bénáztam bele még az elején...

(#28147) adam014: GuitarTuna-val elvileg fasza most...Megnézem azt az oldalt köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#28291) 98bja válasza FockeWulf (#28276) üzenetére


98bja
senior tag

Ha magára a fém bundra teszem, akkor tompa. Ha középre, akkor meg csörögnek a húrok, tehát hozzáérnek a fogólaphoz mikor pengetek. Most arra gondolok, hogy nem szorítja le a húrokat eléggé, mert ha kézzel adok neki egy kis nyomást, akkor valamennyire megjavul.

(#28656) Enton


Enton
addikt

Üdv Urak.

Egy kis pc+padló effekt kérdésem lenne.

Vox tonelab st usb-vel gépre kötve ami volt hozzá progi driver az fenn van és már semmire nem rinyál.
Elvileg jó. Mondom zsír lehet pengetni ezerrel, de sajna olyan bajom/hiányosságom lenne, hogy csak felvétel közben tudom használni "monitorozás nélkül"/süketen. A felvett cuccli zsír visszajátszva.

Audacityvel tudtam ezt is elérni hirtelen, kérdés mi a módja annak hogy realtime ki tudjam küldeni hangszróra, mert audacity-ben volt olyan opció, hogy hangszórókimeneten hallom amit felvesz de az süket, kb úgy működik ha rádugom a tonelabot a gépre onnantól elnémítja az alaplapimat, de nekem valami progira lenne szükségem ami ezt tudja hogy összekeveri a winamp/mediaplayer hangját a tonelabéval, vagyis hogy együtt halljam őket.

Valami ötlet valakitől???

ui:

Itt a usermanual:

[link]

Ebben ilyen ábra van a végefelé amit le is írtam, de jó lenne ha meg lehetne hackkelni hogy menjen minden egyszerre ne csak vox vagy pc hangok.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#28736) Kobe


Kobe
veterán

volt egy érdekes diskurzusom egy potenciális vásárlóval a minap, nyak csavarodást illetően. Nem hiszem, hogy igaza volt ez ügyben, de bogarat ültetett a fülembe, hogyan lehetne házilag lemérve tökéletesen ellenőrizni.
A fogólap végének ívét ha a hangszedő felől nézed, a vékony E húr felőli oldala láthatóan magasabban van, míg a vastag E felőli mélyebben ül, pont a húrvastagságból fakadó különbség miatt, de a nyak hosszában semmi más nem látszik, szálegyenes, a fogólapnak ez az íve végigkíséri az egész fogólapot, nyílván felsőbb fekvésekben a közelebbi húrfekvés miatt nehezebb észrevenni.
Zörögni sem zörög sehol, drop D-ben hangolva sikerült a vastag E-vel 20. bund környékén zizegőset pengetni, ennyi....na szóval ebből pattant ki egy kisebb diskurzus, hogy akkor ez fogólap vetemedés-e vagy sem....szerintem nem, az ibanezenekn (enyémen is) is megfigyelhető hasonló, csak ott a hangszedőkeret jobban takarja, de ismi RG750-ese is ilyen, ott még picit feltűnőbb is a fogólap körüli kötés miatt

szóval hogy leeht ezt "bemérni", vagy érdemes e vele bacakodni egyáltalán ?

(#28740) Eastman válasza Kobe (#28739) üzenetére


Eastman
őstag

Ehhez a részéhez nem értek. A gugel képkeresőbe írva kereshetsz közeliket a nyakvégről, különböző típusoknál, órákig.

Ha egy gitár egy húrja alatt, egyetlen bundnál zörög, az szerintem egy faszán beállított hangszer. Azt, hogy jó is, egy szakember majd megmondja helyetem. Millió koncertfelvételen látszik, hogy millió gitáros csapatja a húroknak rendesen játék közben. 100%, hogy csörögnek közben. Ott az elektrotechnika már 50+ éve megoldja a többit.

Billy Gibbons-nál tuti nem zörög, mert ő 0.007 vagy 0.008-as lágy húrokat használ és egy kiköszörült érmével penget. Vagy pont ezért zörög az összes fekvésben. :D Nemtom.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28765) Eastman


Eastman
őstag

Bakker, kerti party van valamelyik sokadik szomszédomnál. A gitáros egyszerre játsza a Hey Joe-t, a Sweet Home Alabamát és a Janie's Got A Gun-t. Értsd; egy dalban, és konkrétan egy akkordmenetben. Aztán szépen átúsztak belőle a Highway To Hell-be, majd Smoke On The Water. A dobos nagyon kutya, ezt Apám is mondta délután. Az eggyek helyett a pergőt üti. A bőgős folyamatosan nincs hangnemben. Annyi van hat óta, hogy közben bebaszcsiztak. Úgy átmennék dobolni. Talán a bőgős is magára találna.

Az a gáz, hogy Soltész Rezső a szomszéd utcában lakik, a Bojtorján roadja meg a másik egyik szomszédunk. Gondolom ők most jobban sírnak. Bár a Rezső.

Republic van már, ez kicsit jobban megy. Ja, meg ülhet ott egy jó gitáros, mer' kilenc előtt nagyon kente a Bluest. Csak hát a többiek nem tudnak menni utána. Illetve a dobos után végképp nem.

Mindegy jól érzik magukat. :) Pont ma aludnék korán, de fülelek.

Szerk:

Az is lehet, hogy a bézgitár kontaktos, mer' csak minden negyedik-ötödik hangot pengeti.

Mos' megin' SOTW. Gitár rendesen G-ben, a béz meg E-ben. Sebaj! Bontok én is egy sört. :)

Szerk 2.:

Jobb cumójuk lehet mint az Omegának mer' csörömpölnek itt a poharak. :) Fiatalság, bohóság. :) :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28779) theiron320 válasza Eastman (#28778) üzenetére


theiron320
aktív tag

A boltban nem kapni a kereskedő is rendeli szóval remélem, hogy nem kiállitott darab lesz. Made in Indonesia. :)

Kérdés: Gyorsan szeretnék(gyorsabban mint most) játszani. Videót vagy tananygot tudtok ami bevállt nektek? Konkrétan ezt tanulom: Another Day Solo de a gyors rész nem megy bármennyit gyakorlom. Félek, hogy a pengető technikámmal van a baj.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#28848) kemotox válasza V.Stryker (#28847) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem a legkézenfekvőbb lenne egy ukulele. Aranyos kis dolog, kicsi is, húr is kevesebb van rajta, de még sem egy bóvli játék valami, hanem egy komoly hangszer. Ugyanúgy lehet nyújtani, hammer-on/pull-off-ot tolni, stb stb.

Lehet vinni nyaralni meg mindenhova, meg a net tele van tabokkal, akkordtáblázatokka, ugyanúgy, mint gitár esetében. Kinyomtatsz néhány oldalnyi cuccot, megmutatod, hogy hogyan kell kiolvasni, meg lefogni a dolgokat és onnantól kezdve akár magától is tanulgathatja az egyszerűbb dolgokat.

Ha szereti a "Kalandra Fel!"-t akkor mindjárt meg is tanulhatja a zenéjét: G - D - C - D, egyszer-egyszer megpengetve, aztán ugyanez az akkordmenet csak folyamatosan pengetve és a végén egy G. :P

[ Szerkesztve ]

(#28998) bigrob válasza consono (#28997) üzenetére


bigrob
őstag

Fender cleanje tetszik, de ha én játszogatok valamit akkor azt torzítom :DDD
Ha meglátsz valamit ami tetszik menj el próbáld ki és ha tetszik el kell hozni :)
Én új cuccot pengetőn kívül nem vettem még, szóval ha meggondolom magam akkor ugyanannyiba kijövök és jöhet az új szerelem :))

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#29232) consono


consono
nagyúr

No, megvan a MicroCube utóda: ott a szobában a Blackstar ID Core 10. Mégsem vettem multit, egyelőre maradnak a beépített effektek (több és jobban paraméterezhető, mint a MC-é), de rövid időn belül lesz hozzá egy hangerő pedál meg valami analóg torzító. Faszán szól, de még csak kicsit tudtam pengetni rajta, főleg tisztán. Ami a végső lökést megadta az a beépített usb port volt, amin gépre lehet kötni. Van editor hozzá, amivel lehet rátölteni patcheket, illetve hangbementként is működik. No, ez holnapra marad, kell valahonnan mini USB kábelt szerezni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#29426) FockeWulf


FockeWulf
tag

Egy okos írás az elektro-akusztikus témába vágóan:
" Manapság sokan bele vannak zúgva az elektroakusztikus gitárokba.

De azt tudni kell, hogy ezekben az olcsóbb gitárokban nem a legjobb az elektronika – merthogy valahol spórolni kell, még Kínában is.
Így ezek a piezós hangszedők nagyon csúf hangot tudnak kiadni, aminek a valódi gitárhanghoz vajmi kevés köze van. (Persze ez ízlés kérdése.)

Viszont felmerül az is, hogy mire kell az az elektronika?
Kell-e egyáltalán?

Mert ha az ember fellép, akkor azért számít az, hogy hogyan szólal meg az a gitár.
Vagyis kell valamiféle erősítő berendezés is.
Ha nincs direkt akusztikus gitárra tervezett erősítő ("kombó", stb), akkor megint csak más hangot kapunk, mint amit szeretnénk. Ez meg senkinek nem lehet célja szerintem.
Tehát venni kéne egy kombót is, ami nem olcsó, de mint mondtam, a gitár elektronikája eleve gyengécske, vagyis megint a semmi kertjében eszegetjük a nem létező gyümölcsöket.
Egyenletekkel leírva:

olcsó elektroakusztikus gitár + olcsó erősítő = rossz gitárhang

olcsó elektroakusztikus gitár + drága erősítő = rossz gitárhang

drága elektroakusztikus gitár + olcsó erősítő = rossz gitárhang

jó elektroakusztikus gitár (általában drága) + megfelelő (drága)  erősítő = jó gitárhang
A fentiek persze csak általában igazak, és nagyban függenek az ember ízlésétől. Senkinek sem lehet előírni, hogy mi tessen neki, legfeljebb fel lehet hívni a figyelmét erre-arra.

Tehát vagy sokat költ az ember olyan cuccra, ami nem is biztos, hogy kell neki, vagy
feleslegesen vesz olyan gitárt, ami eleve rosszabb, mint egy azonos árú sima akusztikus hangszer.
Egy nem túl drága mikrofonnal jobban kijön az eredeti hang, mint ezekkel a piezókkal.

Ha nincs stúdiófelvételed vagy fellépésed, akkor minek az elektronika?
A hangológép csatlakoztatásához?
Akkor már jobban jár az ember, ha vesz egy csíptetős hangológépet, amit a fejre csíptethet,
és a test rezgései alapján jelez vissza.

Vagy otthoni erősítős zenéléshez?
Igazi elektromosgitár-hangot akusztikus gitárból nem nagyon lehet kicsiholni, illetve nem igazán érdemes, mert erre a célra már elég régen kitalálták az elektromos gitárokat, amelyeknél nincs meg az az öszvér-érzés, hogy bár akusztikus gitárt penget az ember, de mégis torzított
(vagy bármilyen, rá nem jellemző) hang szól, ami – legalábbis nekem – nagyon furcsa.

A lényeg: bizonyos árkategória alatt szerintem nem ajánlatos elektroakusztikus gitárt venni.

Érdemes inkább egy vele azonos áru, sima akusztikust beszerezni, és akkor az elektronika árát nem a gitár anyagán és összerakásán spórolják meg, hanem ezt a pénzt jobb anyagra ill. munkára költhetik.
Ergo: ugyanazért a pénzért egy jobb hangszerhez juthat az ember."

Libria, oksa rákeresek.

(#29467) Panzermeyer válasza FockeWulf (#29464) üzenetére


Panzermeyer
tag

Humbuckerről jut eszembe, tegnap megjött a Seymour Duncan APH-1 bridge hangszedőm. Hát levitte a hajam. Mindenkinek kötelezővé tenném, aki Slash témákat szeretne pengetni :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#29593) Kobe válasza Plazmacucci (#29592) üzenetére


Kobe
veterán

En probalnam a cortot boltolni multira, vagy masik erositore, nekem ok a katana, de haver amplitubeon meg rigen tolja, amivel nem az igazi na.... Gondoltam ha lenne egy masoddarab, akkor atpasszolnam addig neki azt potyogesre.... De PODbol nem igazan volt ertelmes cseredarab... Egy darab peavey bandit red stripeot lattam amit lehetne boltolni modellezos kombora, best buy darab, de nem tudom......egy 15eves erolkodo egy uj, majd 2ev garis darabbal szemben.... Lehet rafizetes is...

Meg ezzel a cserelgetessel az a bajom hogy idonkent elokapom a cortot is, es kicsit megfajdul erte a szivem, mert elso erzetre olyankor kenyelmesebb rajta potyogni mint az RG-n, engem pl zavar a kozepso puki pengetesugyileg, es hat a nyakat is szokni kell, dehat valamelyest tudatosan szivatom magam ezzel, nehezebb cuccon tanulva annal konyebb lesz kesobb....

(#29628) Kobe válasza Eastman (#29627) üzenetére


Kobe
veterán

Nem, csak engem zavar a kozepso puki. Altalaban mindig oda esik ahol pengetek, es jobban kihozza a varrogepkezet, mert reflexszeruen probalom elkerulni hogy a pengeto kopogjon a puki tetejen mert veletlen hozzaer.
Csak ha mar kikapnam, valami esztetikusabb es visszafordithato modon tennem, pl letakarva a helyet :)

(#29629) consono válasza Kobe (#29628) üzenetére


consono
nagyúr

Lejjebb nem tudod már állítani a pickupot? Megmaradna az eredeti design és kevésbé zavarna. Nincs túl magasra emelve amúgy, ha kopog rajta a pengető??? Nekem még sosem volt ilyen problémám. Persze lehet, hogy pont 2 cm-vel hátréb pengetek, mint te, így belegondolva...

"In God we trust. All others must bring data"

(#29630) Zoli133 válasza consono (#29629) üzenetére


Zoli133
őstag

Én RG-men is magasan van a középső pickup, egy időben zavart is, de lejjebb nem lehet rakni már, így is koppon van (gyárilag). Egy ideje viszont megszoktam, talán már előrébb pengetek kicsivel hogy nem zavar.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#29652) Ragnar_ válasza Humbucker (#29648) üzenetére


Ragnar_
addikt

Van azért néhány slipknot szám amit el tudok reszelni, de van sok olyan is, ahová lassú vagyok. (Szercsére a Reaperben lejjebb lehet venni a BPM-et. Azon is gondolkodtam, hogy a pengetési sebesség inkább adottság, vagy fejleszthető gyakorlással és arra jutottam, hogy 70% adottság, így nem pazarlom az időmet 30% fejlődésért... Inkább játszok olyan tempójú számokat amik még mennek :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#29754) funk648 válasza Whit3Rav3n (#29742) üzenetére


funk648
aktív tag

Igazából csak elég kellemetlen volt, hogy 1 hónap után már el is szakadt, és nem volt itthon másik. :)
Pengetőből is visszaváltottam .71 -esre, korábban volt hogy .96 vagy 1.14-et használtam, ami miatt gondolom jobban igénybe vannak véve a húrok.

(#29808) consono válasza Humbucker (#29802) üzenetére


consono
nagyúr

Ilyenem van pár hete :) Nekem bejött, de én pont metált nem játszok. Pár dolog:

- van az erőlködőnek egy jellegzetes alapzaja, valószínűleg az FRFR hangszórók miatt (vonalból, vagy az USB interface-t használva nincs ), ez vagy zavar valakit, vagy nem, hallgasd meg!
- bár modellező erősítő, nincsenek meg a standard Fender/Vox/Marshall/Mesa/stb. modellek, van két tiszta, két crunch, két od csatorna, egyre magasabb gainnel. Érdekes módon nekem a Stratóval a super crunch csatorna szól a legjobban, tisztán is, ez a legdinamikusabb, jól reagál a pengetés erejére
- halk :) Nálam ez nagy pozitívum, szerintem a Micro Cube hangosabb volt, mondjuk a gain és a volume feltekerésével high gain módban ez is zúz.
- az effektek jók, főleg a reverbet meg a delayt használom. Tetszik, hogy a Micro Cube-al szemben itt effektenként három paraméter is változtatható (tempó, intenzitás, levél). Ja és külön van delay meg reverb, nem vagy-vagy.
- USB audió interface, ennek én nagyon örülök, bár kevesebbet használom, mint gondoltam. Van szerkesztő program is, ez jóval egyszerűbb mint pl a Katanáé, de lehet letölteni patcheket, meg több funkciót el lehet érni, mint az erősítőpotijaival (pl. háromsávos EQ, míg a panelon csak az ISF poti van kint). Felvevő és lejátszó eszközként is használható, az Asio4All-al egészen alacsony a latency, olyan 10 ms input és output oldalon is.

Kb. ennyi röviden. Olcsó, univerzális, sokat tud, de nyilván kompromisszumokkal.

"In God we trust. All others must bring data"

(#29914) V.Stryker válasza Moleman (#29913) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na ez jó hír. Az enyémen is kéne állítani, de pár napja húroztam újra. BP-en esetleg vki nem tud segíteni benne? Vagy van olyan hely, ahol újrahúrozás nélkül megcsinálják?

(Igazatok volt, a 8-as húrkészlet fos. Nem tudok gitározni, de szét idegelt, hogy semmi hangtartása nem volt még pengetési gyakorlatoknál sem.Tettem rá 10-es ismét.)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30050) Humbucker válasza Eastman (#30048) üzenetére


Humbucker
senior tag

Köszönöm :)
Annyi kis apróságot vettem észre, hogy zörög a 4.-ik húr amikor erősítő nélkül kicsit erőteljesebben pengetek bele.
Erre mi lenne az orvosság? Kulcsokat kellene cserélni ?
Habár állítólag 5 éve volt húrkészlet cserélve, az is lehet az oka ? Elég drágák ezek a kulcsok, bár később sztem lecserélem valami szép fényes króm színűre ami passzol a humbikhozm meg a hídhoz.

(#30051) brickm válasza Humbucker (#30050) üzenetére


brickm
őstag

És az elektromos gitárt erősítő nélkül fogod pengetni, hogy ez zavar? Cserélj húrt ha nem szűnik meg a hidad két oldalsó tőkecsavarján tekerj egy fordulatot kifelé. Ha ez sem segit meg kell nézni a nutban nincs e alámaródás. Azaz húrvályú. A kulcsok legvégső esetben zörögnek általában.

(#30118) funk648 válasza Kobe (#30117) üzenetére


funk648
aktív tag

Igen, ahogy olvastam 12 bund egy oktáv, igaz?

"Vagyis a 12 bundnál (a húr felénél) lefogott hang pontosan az üresen pengetett húr egy oktávval magasabb hangja kell, hogy legyen." így értettem

[ Szerkesztve ]

(#30167) Plazmacucci válasza Moleman (#30166) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hét húrost már pengettem, az nem zavart. Nyolc lehet betenné a kaput, nem próbáltam még sajnos :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30170) Szten Márs válasza KisApám (#30169) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Cort AD-810 és egy tok hozzá és pénzben is jobban kijössz, plusz lesz egy olyan gitárod, ami egészen biztosan teljesen jó kezdésnek. Ja, meg pár színes gombért még rendelhetsz mellé pengetőt. Ezek a szettek eléggé felejtősek...

Na, látom közben szerkesztetted a hozzászólásod. És igen, igazad van, a boltba járás és a személyes próba a legtutibb :K

[ Szerkesztve ]

(#30214) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Alap kérdés.... ha a H húrt üresen kell megpengetnem, utána meg az E húrt szintén üresen, akkor a H pengetés után, közvetlen az E húr pengetés előtt a H-t hogy némítom el? Lefogásnál egyértelmű, de üresen pengetve .... :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30215) kemotox válasza V.Stryker (#30214) üzenetére


kemotox
addikt

Ugyanúgy, mint lefogva. Csak finoman kell hozzáértni. Akár pengető kézzel is. (a'la palm muting)

[ Szerkesztve ]

(#30216) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Amúgy attól függ... ha ujjakkal pengetsz, akkor kézenfekfő az e-t ráhúzott pengetéssel (apoyando) pengetni. Ekkor az e megszólalása pillanatában fog némulni a h, nem előtte, de jó lesz.

(#30217) V.Stryker válasza Szten Márs (#30216) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pengető... elektronyos gitár. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30218) Moleman válasza V.Stryker (#30217) üzenetére


Moleman
addikt

Ha szabad a bal kezed, akkor tudod tompítani egy pillanatra az összes húrt, ha nem, akkor pengetés közben a hüvelykujjad oldalát kicsit fektesd rá a H-ra. Vagy marad a palm mute kéztartás, de arra nekem is nehezen áll rá a kezem.

[ Szerkesztve ]

(#30298) Ouie válasza arnyekxxx (#30182) üzenetére


Ouie
csendes tag

:) Nekem az Első egy Gracioso Jolana volt és az álmom egy Tornado.
A Gracioso gyönyörűen szólt halkan, de vadul pengetve sokkal kevésbé...

Tudta? Ötterckvart után az egyszext MINDIG terckettőzött!

(#30371) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Alap pengetési gyakorlat kérdés. A tanár mondta az órán, de bakker elfelejtettem... szóval... ha úgy jönnek a pengetések, hogy 5-ös érintő majd 7-8, akkor ugye 2-es ujj az 5-ös érintő,4-es ujj 7-es, 5-ös ujj 8-as.
De ha úgy van,hogy 3-as érintő, majd 5-ös és 7-es, akkor ugye nincs már elég ujjunk hozzá, hogy sorrend legyen, azért legyezőbe szét kell nyitni a kezet és 3-as érintőn a 2-es ujj, 3-as ujj az 5-ös érintőn és itt meg vagyok kavarodva, hogy a 7-es érintőre a 4-es vagy 5-ös ujj megy? :U Nekem elér mindkettő... :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30489) FockeWulf válasza Humbucker (#30487) üzenetére


FockeWulf
tag

Ha üresen nem zörögtek be a húrok, lefogva is csak itt-ott erősebb pengetésnél, akkor az egyáltalán nem nagy gond, erősítőn úgy sem hallatszik, torzítva meg főleg nem. Hallottam olyanokat is hogy direkt leereszti annyira, hogy csak üresen ne zizegjen, az alacsony húrállás, ezáltal kényelem végett.

(#30538) FockeWulf válasza Eastman (#30537) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, ez valóban elgondolkodtató...
De ha nem túlzottan vészes a zörgés, gyengébb pengetésnél nem zizeg, akkor nem is kellene piszkálni, erősítőn úgysem hallani...

(#30681) Matezol91


Matezol91
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy Cort CR100 gitárt, amin az 5. de inkább a 6. bundtól kezdve ha lefogom minimálisan rezonál a vastag E húr, továbbá az A, D, G, a vékonyak talán kevésbé. Üresen pengetve semmi probléma, még ha durván megpengetem akkor sem ér bele sehová a bundokba, de ha lefogom a 6. on pl a G húrt akkor a következő bundba is mintha minimálisan beérne rezgés közben. A gyári húrokat gondolom illene lecserélni, de inkább arra gyanakszom, hogy a mellékelt imbuszkulcs nem véletlenül van. (elnézést a laikus megfogalmazásért). A nyakmerevítőkön kellene állítanom?

(#30687) Kobe


Kobe
veterán

karácsony előtt, vagyis kb 3 hete elkezdtem a tanulási tervemet átalakítani: 20-30 perc bemelegítés (kromatika, pengetési gyakorlatok, szekvenciák), skálázás, majd 2-3x10 perc technikai gyakorlatok, mindent szigorúan lassú tempón, minden nap végezve, naponta vezetve a tervet.....hát, kvanehéz :D
az ember agya hihetetlenül vinné előre a tempót, hiába nem tudja még a keze lekövetni. Jó, pontosabb és precízebb így a mozgás, de tényleg egy fejben eldőlő verseny amit az ember saját magával vív, szerintem ehhez kell elginkább a türelem és az ego, hogy merjen lassú lenni

(#30692) Kobe válasza Alexios (#30691) üzenetére


Kobe
veterán

hát, nekem van....mivel 3 ujjperctörésem volt "fénykorom óta" és 2 ujjam olyan darabosan mozog, mint a részeg gyerek a faludizsiben a stroboszkóp alatt (és akkorákat roppan, hogy a szomszéd utcában is hallani), így most még rá vagyok szorulva eléggé
Lehet idővel jobb lesz, de perpill a 4x5 perc (4 gyakorlat, pl 1 kromatika, 1 váltott pengetés, 1 triolás, 4-es ütem) még kell

(#30714) eszement24 válasza fototrend666 (#30711) üzenetére


eszement24
aktív tag

Köszi a választ, ugye ez egy nejlon húros gitár ahol csak a három mély a fémhúr. Így is fémgyűjtő?

Viszont az eredeti probléma idegesít a legjobban, hog nem tudom behangolni, mert a húr olyan feszes és mind a hangolók is azt mutatják, mind én is hallom, hogy mélyebb az e1, mint kéne, holott, amikor a hangolón beállítom, hogy az e1-et játssza vissza, és utána pengetem meg, akkor azt mutatja, hogy ez egy e1 és oké.

Magától viszont nem találja meg, és egyszerűen nem szól jól, folyamatosan elállítódik. Most dobtam ki rá 2600 pénzt erre a húrkészletre (Amazonon meg 3.95/db csak szállítással együtt lesz 12$ a vége :( ) és vegyek újat, meg húroztassam ott be?

(#30833) Eastman válasza GoTReX (#30831) üzenetére


Eastman
őstag

...ami az előző gondolatmenetből kimaradt, az az, hogy a nem papírra írt dalokat többen, többféleképpen próbálták már lejegyezni hallás alapján - jól vagy rosszul. Tény, hogy ugyan azt a hangot több helyen is le tudod fogni a gitár húrjain, így sajnos egy-egy jól ismert dalra több variáció is létezhet. A jó TAB (és kotta) tartalmaz minden apró részletet.

Egyszerűbb kotta: [link]

Részletes kotta, TAB-bal, és zárójelben az akkordmenettel: [link]

(A jazz-ben pl. sokszor csak az akkordmenetet jegyzik le a zenészek, tehát az Em, G, Am, Em, Bm, Bb, Am, G, Asus2, Gsus2, Fsus2, C6, D akkordok váltásaival le tudod kísérni a Little Wing-et, anélkül, hogy a szólót, vagy a virga részét pontosan megtanulnád. Az is lényeges infó, hogy legtöbbször pusztán ezeket az akkordokat lefogod a nyak megfelelő helyén, un. fekvésben és a linkelt kottán látható sok szám, hangjegy, bisz-b@sz „csak” az akkordbontás, tehát a jól ismert akkord különböző sorrendű pengetése a hat húron.)

Így tudtam leírni, kérdezz nyugodtan, ha nem érthető.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30956) Moleman válasza V.Stryker (#30955) üzenetére


Moleman
addikt

Elméletileg az jelöli, hogy az ott egy negyed, de akkor nem kéne duplán pengetni.

Ha valakinek nem piros és nem működő midis Casio kéne, itt egy gazdaságos darab. :)) MIJ vintage gitárért nem rossz ár, a kultuszától eltekintve sem.

Tegnap búcsút vettem a Kox kombómtól, és egyúttal meghallgathattam kihajtva is, nagyon nagyot szólt, és nagyon jól. :) Jó helye lesz, az új gazdájából ítélve visszakerül a színpadra, ahová tartozik. :K

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.