Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21413) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Srácok, lehetséges az hogy döglődik a nyaki pickupom?
Ma játszottam kicsit pár nap kihagyás után, és azt vettem észre, hogy a nyaki pickup a hídihoz képest érzékelhetően, halkabb, holott pár hete állítottam be őket. Emellett a húrok pengetése mellé társul egy zizegő hang, ami kb a húrral egy hangerőn jön, és csak a húrok pengetése mellett jön elő. Mi lehet a baj? Találkoztatok már ilyennel?

(#21538) SunMount3r válasza guitarguy (#21531) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Gyakorolni jó lehet ilyen kategóriában is, nekem is egy kb. 21K-s Hohner Rockwood Pro-m van a mai napig és évekig használtam. Ha a kedvenc riff-jeided, témáidat akarod csak gyakorolni, betanulni, magadnak pengetni egy kicsit arra elmennek. Persze egy bizonyos határig. Pl. a Teen Spirit szerű akkordos riffek szörnyen (gyak sehogy) nem szóltak rajta (ehhez hozzá tett még a nagyon amatőr láncom is). Szal. az se mindegy milyen zenéhez kell. Kíváncsi lennék hogyan szólhat egy normális erősítővel, vagy most majd interface-el PC-re kötve, de már egy jobb 60K-s gitár is nyilván sokkal tisztábban szól, mint ezek... De vannak idők, amikor az ember nem bírja ki és kell neki egy gitár, pedig lehet elég lenne csak a 2 hónap utáni fizuig kihúzni és jöhet egy petánsabb darab...

(#21716) nap válasza Humbucker (#21714) üzenetére


nap
addikt

A nike csuklószorítóra gondolsz? Olyat én sem láttam még gitáron.
Mindenki hajgumit használt, akit eddig láttam.
Tompítja a nem pengetett húrok rezgéseit. Olykor a 2. fekvésbe is felhúzzák. Ott mégjobban tompít.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21740) BluEyes válasza oAcido (#21734) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja, és még pár dolog, néhány pengetőt is vegyetek, de ne csak egyet, mer az 2 perc alatt eltűnik :D Hatosával adják, és szinte mindegy, melyiket veszitek, minél több félét érdemes kipróbálni, aztán amelyik megtetszik.
Valami ápoló-tisztító cucc is kell majd a fogólap karbantartásához. A lakkozott részeket le lehet törölni valamivel, de a fogólap natur, nincs lakkozva, oda kell valami, pl. citromolajos kence, ami oldja a kéztől rárakódó zsírt, és konzerválja a fát. A teljes készletcsere alkalmával, mikor az összes húrt levesszük, ezt az olajos kezelést is érdemes megcsinálni. Pár csepp elég egy kezeléshez, szóval néhány évig kitart egy flaska.
Idővel egy állvány is elkél majd. Az első feldőlésig nem tűnik fontosnak :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21742) oAcido


oAcido
aktív tag

Huhh... Nagyon szépen köszönöm az összes választ :)

Akkor a D'Addario 11-52-es húrkészletre esett a választás, kap mellé 6db szintén D'Addario E húrt is.

Egy tucat pengetőt (kétféle piros színben, mert az a kedvence :) ), meg azt a húrozót is.

Dunlop tisztító és ápolót, meg egy hangolót (az ebay-es tökéletes lenne, csak az sajnos rengeteg idő).

Illetve a legfontosabb elemet a Cort AD810 OPN-t.

Így akkor rendelhetem? Nem hagytam ki semmit?

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget, a nevében is :)

(#21743) Real Ghoost válasza oAcido (#21742) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

a 6 db e húr teljesen felesleges, inkább rendelj két teljes húrkészletet

pengetők hangoló ápoló mehet (bár egy sima pronto is megteszi neki)

(#21744) BluEyes válasza oAcido (#21742) üzenetére


BluEyes
őstag

Amíg nincs hangoló kütyüke, mobil app is jó lesz, ha beválik, nem is kell más. Tegyetek egy próbát. telefon tablet

Ne ess túlzásba, 1-2 db tartalék 11-es elég lesz, arra az esetre, ha pl. péntek este elpattanna a gitáron az E1, és a hétvégén nincs nyitva semmi a környéken, ne álljon meg az élet, lehessen pöngetni a hétvégén. Ritkán fog megtörténni, nyugi. :)

Pengető elég fél tucat sokáig. Ha 1 db-ot veszel, az eltűnik, elbújik, ilyen a természete. :D Tehát minimum 2-3 kell, fél tucat bőven elég lesz. Én medium vastagságút javaslok, vagy mm-ben 0,8-1mm körülieket. Piros az rendben van ;)

Egy állványt én javaslok, a falnak támasztás előbb-utóbb eldőléshez, leverődéshez vezet.

Rendeljed meg! :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21746) oAcido válasza BluEyes (#21744) üzenetére


oAcido
aktív tag

Akkor E1-ből 2db lesz. És most a hangoló is kimarad.

Pengetőből azért ennyi, mert kétféle árnyalatú piros. Gondolom ha hatosával árulják, nem fognak nekem hármat-hármat kiszedni. Jó lesz az másra is (kulcstartóra, fülbevalónak, nyakláncra).

Az állvány meg majdnem kimaradt, pedig este írtad is :)

Megrendeltem, remélem szerdáig kihozzák :)

(#22021) Saccco válasza BluEyes (#22018) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi! :R :DDD

(#22020) Eastman:
Az eladó is mondta, hogy igazából a nylon húrost szokták kezdéshez ajánlani, bár ő is fémhúroson tanult meg.
Egyébként csak egy hely jöhetett szóba vásárlásnál, speciális ok miatt. Árban ez fért bele, tokkal, grátisz kaptam egy pengetőt.
A boltban mutatott a srác egy nylon húrost is, de az külsőre és hangra sem annyira tetszett. Tudom, hogy a húrcserével olyanná/hasonlóvá fog válni ez is (feltéve, hogy cserélem :DDD ).
Hangolásra megfelelő lehet egy androidos alkalmazás és telefon is? (Bár kértem kölcsön egy hangolót is.)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22092) cucka válasza Moleman (#22091) üzenetére


cucka
addikt

A hangszedők az elektromos gitáron ideális esetben nem veszik fel a test rezgéseit. Ez a tömör testű elektromos gitár legfontosabb tulajdonsága, ezért fejlesztette ki Leo Fender.
Sok helyen hallottam-olvastam, hogy a jó elektromos gitárok jól szólnak akusztikusan is. Szinte biztos vagyok benne, hogy a gitárgyárak direkt rájátszanak erre - a fizika szerint semmi értelme, de a váráslóik hisznek benne, ők meg belőlük élnek.

Basszusgitáron pedig lehet ám csattogásmentesen is játszani. Én pengetővel tolom és nem csattog egyáltalán. Ha slappelni akarsz, az nyilván zajos lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#22095) Moleman válasza cucka (#22092) üzenetére


Moleman
addikt

A hangkitartásban van igazán szerepe a test rezgésének, az pedig a hangszedők túloldalán is érezteti a hatását. Az csak pozitív hozadék, hogy szépen is szólnak akusztikusan.

Slappelni nem szoktam, de valahogy úgy pengetek ujjal, hogy van hangja. Ha nagyon igyekszem, nyilván tudnék halkan is játszani, de ha füles van rajtam 2/3 hangerőn, nem hallom, hogy szólok kifelé, régebben panaszkodott a volt lakótársam. :D

(#22198) Moleman


Moleman
addikt

Húrokat cseréltem a superstratomon, nem volt itthon 8-as (az volt rajta eddig), úgyhogy noname olcsó 9-es készletet tettem rá. Érzésre jó lett, de a vastag E húr nagyon rezonál erősebb pengetésnél (12. bund alatt kb mindenhol, üresen is), számíthat ennyit, hogy 38-as helyett 42-es? Emeltem fél menetet a tremoló lábain, de alig csökkent a csörgés. Vagy a húr lehet ennyivel rosszabb? Az amplitube grafikus hangolóján látszik, hogy nem tiszta a hullám, míg a többi húron igen, azok nem is zörögnek. A nyakpálcához nem nyúltam, de a 9-es húroknak pont hogy jobban kéne húzniuk, nem hiszem, hogy az lenne a gond.
Újra lecserélni most nem tudom, nincs itthon megfelelő húr, 8 vagy 9 kéne rá, még nem döntöttem el, talán 9-essel egyszerűbb, a Straton úgyis azt használok.
Már bánom, hogy nem fogattam vissza a régi szakadt húrt újra, satus tremoló.

És ha már húrvásárlás: jövő héten megyek az Andertons-ba, van valakinek valami javaslata, kívánsága, hogy mit próbáljak ki? :)

(#22199) kemotox
Én is reménykedek, hogy bent lesz valaki ismerős, ha más nem, Bea vagy Matt. De írok előtte Chapmannek is, hátha arra jár.

[ Szerkesztve ]

(#22239) atomeec


atomeec
senior tag

Kicsit körülményesen, de ma sikerült átvennem az új kedvencem. Egyúttal el is bizonytalanodtam a multieffektekben...Nagyon minimális hangzásbeli különbség van, a tipikus Les Paul hangzásból szinte semmi. Tegyük hozzá, hogy lehet a hangszóró a ludas, 5.1-es Logitech, de fejhallgatóval sem ájultam el tőle. Guitar Rig-ben viszon már kellemesebb volt (muszáj volt kipróbálni máshogy is).

[L:/dl/upc/2016-03/15/167335_gfrsvdst96vfgmce_camerazoom-20160315163645774.jpg](IMG:/dl/upc/2016-03/15/167335_gfrsvdst96vfgmce_camerazoom-20160315163645774.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Sajnos csak telefonom van fényképezni...
Nagyon örülök neki, Youtube-on, egyéb helyeken írák, hogy előfordulhat festési hiba rajta, én nem találtam, külsőre nagyon szép, egyedül a potméterek sapkái vannak silány módon rátéve, nem merőleges a tengelyre egyik sem.

Holnap körbejárom még, mert állítani kell rajta. A boltban nagyon rendes volt az eladó, átnézte (még szombaton megérkezett és ott várt bontatlanul, de csak ma volt fizetés) előttem, kiegyenesítette a nyakat (de minek...). 12. bundnál szinte 2mm sincs a húrmagasság és erősebb pengetésnél előfordul egy kis zörgés. Kár, hogy a hosszú hétvége utolsó délutánján kaphattam csak meg. Sebaj, holnap meló után esem is neki :))

(#22255) atomeec válasza Eastman (#22254) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszönöm :R

A poti sapkák a potméter tengelyére nem merőlegesek, ha nem gond fényképem arról nincs, de nem zavaró. A gitár gyönyörű, egy álom. Bitang nehéz, persze ülve nem gond. A hangja miatt nem vagyok kibékülve és emiatt kezdtem el mégiscsak valami kombón gondolkodni. Szinte ugyanúgy szól a POD2.0 -> számítógép hangszórón keresztül, mint az Ibanez...valami nem stimmel. A nyakon picit állítottam, meg feljebb vittem a húrokat, érdekes módon az A húr a problémás végig az összes bundon, erős pengetésnél érinti a bundot (hangszórón nem hallani). Még az intonációt kéne állítani, de azt majd, annyira nem vészes. Nagyon kényelmes úgy hangolni a gitárt, hogy nem kell a híddal pepecselni :)

Fel sem tűnt a boltban, csak már otthon, hogy az erősítő, amit ajánlgatott a "srác" valami új cucc. Vox VT40X. Sajnos választékuk nem nagyon van, illetve mivel most láttam élőben a Peavey 60 wattos csöves kombóját...nem épp szobába való. Képeket nézegetve nehéz lesz tudatosítani, ha valami nem épp otthonra tervezett. De lehet megtartom a POD-ot és veszek mellé egy 40GX-et vagy XL-t, amire anno vágytam, csak végül elmaradt. Mindenképp még nézelődöm, nem akarok kapkodásból úgy járni, hogy veszek valamit és megbánom; nem lesz pénz, hogy évente másikat vegyek próbaképp.

Ami a boltban volt az a Vox, talán majd később lesz Vypyr VIP 2, de sajnos kb ennyi a kisebb erősítőkből. Esetleg online tudok rendelni Mustang II-t vagy III-t vagy Yamaha THR10-et azokat nagyon dícsérik mindenhol. A HD500X-ben elbizonytalanodtam, hogy értelmes kimenet híján fájni fog az eredmény - csak fejhallgatóval nem használnám :U

(#22316) csadi0011


csadi0011
őstag

Újrahúroztam a gitárt és azóta valami gond van hangszedéssel. Hangolásnál vettem észre, hogy az integrált hangoló nem mutat semmit, ha gyengén pengetem meg a mély húrokat. Behangoltam mikrofonos hangolóval, aztán újra megnéztem, meg kihangosítottam a gitárt, és a mély hangok halkabban jönnek, mint a magasak. Mivel cseszhettem el, vagy mi lehet a baja? Húroztam már újra, és akkor nem volt ilyen gond.
Gitárom: [link]

(#22498) BluEyes válasza frank04 (#22494) üzenetére


BluEyes
őstag

Tévútra vittek ezek itten, hagyjad ezt a kényelem-dolgot, nincs jelentősége. Ha majd nagy művész leszel, akkor nem lesz mindegy a hardver, ott majd számítani fognak a milliméterek. Most úgyis hiába tapizod a gitárokat, ahhoz hogy véleményt tudj mondani bármelyikről, legalább pár akkordot le kéne tudni fogni, és kellene legalább pár hónap tapasztalat néhány gitár- és nyaktípussal, amikhez képest majd kényelmesebb vagy kényelmetlenebb a vizsgált gitár.
Bízd rá magad a gyártókra, nem hülyék. 1976-ban a bolgár Orfeus klasszikus, na az kibaszott kényelmetlen volt. Ma már más idők járnak szerencsére.
Kezdésnek Squier Bullet HSS, meg egy használt Line6 Spider 15watt, + 1db gitárkábel, 1db pengető, oszt ennyi. 60.000 forintból szól a mötál, ha ez a szíved vágya.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22511) BluEyes válasza frank04 (#22509) üzenetére


BluEyes
őstag

Ilyen bonyolult humbuckeres gitárt találni? Nézd, ebben kettő is van [link] Hozzá a kis Line6, kábel, pengető, 60k alatt megvagy.
(de persze elkölthetsz ugyanerre a tudásra 3x ennyit is)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22536) atomeec


atomeec
senior tag

Lenne egy lehet nagyon láma kérdésem. Már nagyon jól mennek az akkordok, de már nagyon unom a gyakorlásukat, mert nincs min, nincsenek dalok, amiket el tudnék játszani, mármint nincs ami alapján. Muszty-Dobai vagy akármi egyéb keresés eredmény nekem nem egyértelmű, nem értem, hogyan kell ezeket "olvasni". Sose tudtam, sose mondta el senki, hogyan kell. Van erre valami szabály? Keresek példát:

Am Am/G F \
Ment a hűtlen nehéz fejjel
Am Am/G F \
Visszamenne de ő már nem kell
C Am Dm
Érzi hálátlan lett sorsa
Em7 F \
Keserű könnye arcát mossa

A szöveg fölé vannak írva az akkordok, király. Gondolom ott kéne váltani, ahol a következő akkord van. De ütemet, pengetési irányt ezek nem tartalmaznak. Hogy lehet az ilyennek nekikezdeni? Nekem ez most hatalmas ugrás lenne a gitározásban, ha egy ilyen leírás alapján tudnék játszani már. De az is lehet, nagyon rosszul gondolom...

Szerk. : másoltam a szöveget és kiveszi a szóközöket az akkordok közül...de remélem a lényeg érthető :B

[ Szerkesztve ]

(#22537) Moleman válasza atomeec (#22536) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, jól látod, ott kell váltani, amelyik szótag fölött van az akkord jelölése, de ne hagyatkozz teljesen rá, hiányos/hibás nagyon sok tab, tartsd nyitva a füled. :)
Pengetési mintának első körben használhatod a könyvből megtanult alap ritmusokat, de legjobb, ha meghallgatod az eredetit, és megpróbálod leutánozni azt a pengetést, vagy ha nincs gitár az eredetiben, akkor valahogy átadni a lüktetését.
Ha már megy az akkordbontás, azt is gyakorolhatod, a Hűtlen pont olyan.

(#22541) brickm válasza atomeec (#22536) üzenetére


brickm
őstag

Pengetési irány?? hát el ne játsza helyetted a "kotta"? :D

(#22571) brickm válasza cucka (#22569) üzenetére


brickm
őstag

Az gyártói AJÁNLÁS. Mert ők azzal a szettel állítják be a nyakat, a húrlábat a nyerget, a hangszedőket.
A garanciához semmi köze, ha te 9-es húr helyett 12-est spanolsz rajta standard E-re és elgörbül a nyakad, nem fogják megkérdezni, hogy de ugye feltétlen csak 9-es húrt használtál rajta?! És pont ezért van lehetőség bizonyos hangszereknél állítani a nyak szögén. Bizonyos hangszereknél meg nincs szükség az állításra, mert nem görbül. A gyártó sem mondhatja meg hogy hol tartsd a húrodat, van aki lányosan penget, alig rezegnek a húrok, van aki meg vadul csapja a húrokat. Én pl csattogtatom is, tehát ha nekem megmondaná a dzsibzon hogy bizony garancia is csak 1.5mm-es oktávtávolsági húrmagassággal van, mégpedig 10-es húrral, akkor visszaadnám, hogy köszi nem kell, mert 12-es húrt használok és 3.5 - 5mm-en mert így is veri a jumbo bundot ha elgurul a gyógyszerem.

FockeWulf:
"egy elfogadott,úgymond szabvány húrmagasság méret...tól-ig..."

Ez olyan, mint a farokméret. Állítsd be valahogy ahogy neked kényelmes, azt annyi.

(#22831) Eastman válasza Bobrooney (#22830) üzenetére


Eastman
őstag

Szoktak - szettben - de az a kábel sok esetben csak játékszer. Talán arra gondolt a kolléga, hogy ajánl az eladó neki a hangszerboltban. Illetve van olyan magánszemély aki az apróhirdetésbe beleírja, hogy kábellel, állvánnyal, hevederrel, pengetővel, stb. együtt eladó a gitár. Ott lutri, hogy milyen minőségű a kábel.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22856) csadi0011


csadi0011
őstag

Firefly LED-es pengető volt már? Nekem nem tetszik, de érdekességként bedobom:
https://www.youtube.com/watch?v=6YQGDZne670

(#22861) Moleman válasza Eastman (#22860) üzenetére


Moleman
addikt

Házi módszerekhez képest szép lett, az a lepattogott tailpiece tényleg csúnya, de az elég könnyen áthidalható gyári fekete vásárlásával. :)

(#22856) csadi0011
Zseniális üzleti modell, a pengető elkopik, vehetsz másikat 50 dollárért. :D Nem sajnálom azt, aki megveszi. Szerintem minden 200 ft fölötti pengető túl drága, hacsak nem kopik sokkal lassabban. Még a 4 fontos Gravity sem mindenható, 3 hónap után már látszik rajta a kopás, és az érdesített él is eltűnt róla. Ennek ellenére nagyon szeretem, de egyben örülök, hogy nem csábultam el és vettem Hawk pengetőt is 14 fontért, az se lenne örök életű. :D

Ha már drága pengető, van valakinek tapasztalata a Dunlop Primetone pengetőkkel? Most vettem egy vagon olcsó Dunlopot több méretben, nylon, tortex, ultex, gatorgrip, nem mondanám univerzálisnak egyiket sem, de valamire mind jó lesz. Viszont a Primetone-ra sajnáltam így első körben a 790 ft-ot, főleg, hogy a vastagságban sem voltam biztos, hogy milyet szeretnék.

Ja, és nem tudja valaki véletlenül, hogy mi az a fehér pengető, amit Tátrai használ? Még nem sikerült megtalálnom, csak annyit tudok, hogy könnyen kopik, mert mindig látszik a fehér porréteg a gitárján, ahol penget.

[ Szerkesztve ]

(#22862) csadi0011 válasza Moleman (#22861) üzenetére


csadi0011
őstag

Az árával arra akarnak célozni, hogy a gazdag látványembereknek lett tervezve. :D

Amúgy nekem van egy ilyen pengetőm: [link]
Asszem a felső sor középső.
Igazából fölöslegen vettem meg, mert nem használom, de a boltban olyan jó fogása volt, és épp vastag pengetőket akartam kipróbálni. Szerintem marha kényelmes. Meg a pengetés is más érzés vele. Nekem tetszik. Kemény, olyan tompábban szól tőle a húr.
Mást sajnos nem tudok elmondani róla, mert nekem még gyér a gitáros tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#22865) brickm válasza Eastman (#22860) üzenetére


brickm
őstag

Sikerült beindítani a gépet?

Moleman
Dunlop fehér, kék teknőssel. 10éve vettem kettőt. még mind a kettő megvan és jó, bár az egyiknek már odébbkopott a hegye, de jónak mondanám. Illetve az elmúlt 1 évben plexi lapból kivágott pengetőt használok. Se nem kemény, se nem puha, olyan pont jó, ha jó szöget sikerül vágni a hegyének. Eddig a másodikat nyövöm(mert az elsőt elhagytam)

(#22869) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Én pedig mióta kipróbáltam [ezt] a pengetőt, egyszerűen nem tudok mással játszani :D és amint elkezd kopni a hegye, romlik a teljesítményem, mert épp annyival rövidül meg az egész, hogy már zavaró...

(#22875) csadi0011


csadi0011
őstag

Ha valakit érdekel, ebay-ről rendeltem húrokhoz szorítható pengető tartót. Nekem tetszik, jó tartja a pengetőt és nincs zavaró helyen. [link]
A hozzá járó 2 pengető nagyon rossz. :D

(#22876) kemotox válasza csadi0011 (#22875) üzenetére


kemotox
addikt

Ugyanígy szoktam berakni a pengetőt a húrok közé. Csak az én megoldásom ingyen van és sokkal menőbben néz ki :D

(#22893) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Tessék szabad röhögni! :DD

Jól megszívtam... Az új húrok felhelyezésével nem volt probléma, a fogólapot is szépen megtisztítottam azonban nem tudom behangolni.....

Több videót is néztem ahol mielőtt a satut rátennék a húrokra behangolják a gitárt majd a satu után finomhangolják. Na ezzel szórakoztam rengeteg időt mert ha az E6 A D jól volt behangolva akkor a G H E elállítódott és fordítva. Gondoltam nem foglalkozok vele majd finomhangolom. A tremolon is kellett állítanom kicsit mert nagyon lenn volt, vízszintbe hoztam és nagy nehezen behangoltam a gitárt, mondom király.

Reggel látom, hogy az új húrok kicsit engedtek és a tremolo enyhén lejjebb áll, beállítottam faszán mondom jöhet a finomhangolás erre a húrok, úgy hogy rajta van a satu ugyanazt csinálják mint amikor még húrozásnál nem volt rajta. Beállítom E6 A D-t aztán újra pengetek egy E6 ot és már újra laza a húr...

Nem vagyok, hülye nyilván a tremolo húzza a húrokat és ezért állítódik el csak azt nem tudom, hogy szokás ezt kiküszöbölni (vegyél les paul gitárt). A gitárom egyébként hibátlan amikor vettem a srác 5 perc alatt újrahúrozta és beállította a hangszerboltban de nekem nincs ekkora tapasztalatom.

Esetleg ha a tremolot állítottam le kéne vennem a satut? Ha valakinek van tippje légyszi segítsen

(#22938) kemotox válasza GoTReX (#22937) üzenetére


kemotox
addikt

Semmi nincsen, nem azt a részét pengeted, tök mindegy, hogy a lefogott bund előtt hozzáér-e bármihez is.

(#22957) kemotox válasza GoTReX (#22939) üzenetére


kemotox
addikt

Nem értelek. Az ujjad elotti reszt nem pengeted, az nem peng, es nem rezeg be.
Szerk. Ja latom kozben mar jott nehany valasz csak egy cseppett lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

(#22974) csadi0011 válasza Moleman (#22927) üzenetére


csadi0011
őstag

Szóval ez majd kialakul. Hát pont ezért nem is vártam meg nézegettem, mert lehetetlen volt döntenem. Minél többet néztem, annál jobban tudtam, hogy ebben én dönteni nem fogok tudni. Volt egy boltban használtan egy Squier Stagemaster 53e-ért, aztán belegondolva az kicsit több volt, mint amennyi akartam költeni.
Gfanaticon volt egy hirdetés. Ibanez GRX20 BKN. Elmentem kipróbálni, az állapot, és a hirdető is meggyőző volt, hogy rendben van minden. Tetszett is. Úgyhogy emellett döntöttem.
Az az érdekes, hogy nem igazán érzek még nagy különbséget játékban az elektroakusztikus gitáromhoz képest. Azt hittem, nagy ugrás lesz. Persze hangban más, és tetszik.

A magas E húrt nem tudom beállítani. Ha üresen pengetve jó a hangoló szerint, akkor a 12-es érintőnél mélyebb a hang. A húrfeszítőt (vagy mi a neve) a húrlábnál már teljesen kicsavartam. Ilyenkor mi a helyzet? A többi húrt be tudtam állítani.

(#22981) csadi0011 válasza brickm (#22980) üzenetére


csadi0011
őstag

Ha átállítom kromatikusra, akkor ugyan annyit mér, szóval szerencsére nálam nem okozott ez gondot, de köszi, hogy szóltál, ezt nem tudtam.
Amúgy az miért van, hogy egy húrnak nagyon mászkál a hangmagassága a hangoló szerint? Megpengetem bárhogy, de fölé-alá ugrál és nincs nyugalmi helyzet, vagy ha van akkor az a pengetéstől az ötödik másodpertől kb. Csak az E húr csinálja.

(#22982) brickm válasza csadi0011 (#22981) üzenetére


brickm
őstag

Azért mert a frekvenciafüggőség a bemeneti fokozat által meghatározott paraméter, nem szoftveres, így mindegy, hogy kromatikus a beállításod, vagy sem, a függőség megmarad hardver szinten.

amásikra
Mert a húr rezeg, változik az amplitudó és változnak a frekvenciák is, plusz a mágneses teret is zavarhatja valami pl 50-100Hz-en (a hálózati feszültség által gerjeszthető a hangszedő, de a 18-100-200kHz-es zajok is jöhetnek laptop\PC tápok által)
Alapvetően a mintavételezési mélység csökkentésével szokták ezt kiküszöbölni, ami erős átlagolást jelent.
Próbálj nyaki hangszedőre váltani, és mindig maximum potméterállásnál mérj. Ezzel kevesebb zajt viszel a rendszerbe a nyaki hangszedő meg alacosonyabban van így kevésbé veri ki a mágneses terét a húr. Plusz ne a pengetés idejében nézd a hangolót, hanem várj 1mp-et, mire a nagy kilengés kicsit csillapodik. Ezzel lehet pontosítani a mérést.

[ Szerkesztve ]

(#22987) GoTReX válasza haxiboy (#22986) üzenetére


GoTReX
őstag

Akkor kivárom,és majd alakul.:)

Más kérdés: Érdemes pengetőt, húrokat stb kisebb dolgokat nézni ebayen vagy hasonló oldalakon?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#22989) GoTReX válasza brickm (#22988) üzenetére


GoTReX
őstag

Okok szétnézek GSen.:) Elektromoson most egy PlanetWaves Heavy-1.20mm használok. Azt olvastam elektromoshoz jobb a vastag pengető.( lehet benne valami,mert akusztikuson tetszett a vékony kicsit hajlósabb lány pengető) Vannak ilyen jópofa grafikával nyomtatott darabok is. Minősége márkája ismeretlen.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#22990) haxiboy válasza GoTReX (#22989) üzenetére


haxiboy
veterán

Én Dunlop pengetőket használok, illetve volt valamilyen Fire vagy ilyesmi de elkeveredett pár hete.

Nekem a hangszerboltos csávó így elsőre a H-s csúszós (talán nylon) pengetőt, illetve egy érdesebb tapintású Tortex 0.73mm-t ajánlott. 100ft darabja. Viszont kezdem érezni közöttük a különbséget, hamarosan bevásárlok 10-15 félét hogy még jobban tudjam próbálgatni. A két pengetővel egyébként teljesen más hangzást lehet előcsalni. (de lehet csak én hallom ezt).

Nekem grafikában a Jimi Hendrixesek jönnek be, igaz elég drága mert limitált változat állítólag.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22993) bigrob


bigrob
őstag

Én itthon Jazz 3 pengetőkbe bolondultam bele. Nagyon tetszik hogy pici és érdes. Pár hónapja rendeltem egy ILYET és ezzel is egész jól elvagyok :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22999) haxiboy


haxiboy
veterán

Ezek az Alice márkájú pengetők milyen minőségűek?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23000) csadi0011 válasza haxiboy (#22999) üzenetére


csadi0011
őstag

Nekem járt 2 a pengetőtartóhoz. Kemény anyagból vannak, és nem szokásos a fogásuk. Nekem nem tetszenek, de lehet velük játszani, mint minden pengető formájú tárggyal. :D

(#23014) kemotox válasza haxiboy (#23013) üzenetére


kemotox
addikt

Az nem olyan. :D amugy igen vettem is kulon kulso hangkartyat miatta, de nem jott be, egyszeruen nem tudom normalisan beallitani, olyan nyeszlett folyton. Ha gyengen pengetek nem is erzekeli, meg ilyen furcsasagok vannak, de mindegy is, a kezzel foghato cucc az igazi. Mar regota akarok pedalokat is epiteni.

(#23015) haxiboy válasza kemotox (#23014) üzenetére


haxiboy
veterán

Noise-gate-t kell beállítani, nálam tökéletesen megy, még a leghallkabb pengetés is hallatszik. Szerintem jobb mint egy dedikált effekt pedál, ráadásul akár komponálni is lehet vele :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23128) Eastman


Eastman
őstag

Pengető árak Pesten: [link], kapcsolat: [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23131) GoTReX


GoTReX
őstag

Srácok ,kezdőként az első 3 bund/ 3 legvékonyabb húron már elég jól eljátszadozom a netes oktatással, viszont afelett már gyakran szarul pozícinálok és rossz húrt fogok le. Gyakorlással ez az érzék is kialakul majd? Vannak olyan gyakorlatok amivel ezeket fejleszthetem (tudjam biztosan hova fogok le) ? Neten azt találtam rá ,hogy mutató-középső-gyűrűs új egy-egy bundon és váltva pengetve szépen fel e mély E-ig majd vissza e-ig és így tovább az összes bundon. Holnap felkeresek egy helyi gitártanárt 2hét/alkalom időt ki tudok szorítani munka és edzés mellett, a javaslatotokra. 3.000 HUF/h árat kaptam. :U

BluEyes: Nem az én világom ,de nagyon kellemes. Itt még gondolom nem a gép filterezte a hangot. ;]

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#23192) GoTReX


GoTReX
őstag

Ebayről rendeltem gyönyörű galaxis mintával ellátott pengetőt ( 10darab, random grafika). Ezt kaptam:

Persze egyből panaszoltam. Csere nem lesz,lóvé visszajön,és ezeket megtarthatom. Ránézésre Stag minőség ,semmi felirat nélkül.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#23197) GoTReX válasza brickm (#23196) üzenetére


GoTReX
őstag

Este kipròbálom,nekem eddig jobban fekszenek a vékony pengetők.Amùgy kisértetiesen hasonlít a Stagg pengetőre csak jelölés nélkül.Konkrétan ugyanaz.Húrt is veszek,remélem azzal nem ìgy járok.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#23252) csadi0011


csadi0011
őstag

Most vettem észre valamit magamon.
3/4-es ütemet nem tudom egyszerre lábammal dobolni, és játszani a zenét, ha mondjuk 6 darab nyolcad van egy ütemben. Nem tudom hogyan gyakoroljam, mert vagy elbotlok, vagy hülyeséget pengetek.
Ha meg a hangokra próbálok rádobolni lábbal, akkor nem is tudom mit csinálok. Minden harmadik nyolcadon dobbantok.
Ez borzasztó, mert nem tudok ilyen számot metronómra gyakorolni. Valakinek van valami tippje?

(#23271) Eastman válasza oAcido (#23267) üzenetére


Eastman
őstag

Barrést úgy fogjátok, hogy a (pl. első) bundra fekteted a mutatóujjad, pont a fém fölé, de csak hozzáérinted a hat húr tetejéhez (!), majd a gitár feje felé tolva szorítod le!

Horror, de képzeld el a mutatóujjadban a csontokat, rajta a hús és a bőr, és amikor lefogod az akkordot, megcsavarodik a csontpálcán a bevonat. ;] Az a puha megcsavart húspárna szorítja majd le egyenletesen a hat húrt. Akkor nem kever bele a "bütyök". Tehát kicsikét tolod felfelé a barré akkordot. Nem kell nagyon. Maradjon azért laza a fogás!

Telón pl. androidos Pitch Lab Light hangolóprogival, Open G hangolásra állítva, a gitárt így Open G-re hangolva lehet gyakorolni, hiszen ott egy adott fekvésben csak a mutatóujjat keresztbe fektetve fogható bármelyik Dúr akkord. Pontosan mint egy nyakra szorított kápó. Lehet vele játszadozni. Ha már pengetve tisztán szól mind a hat húr, visszahangolsz Standardra és hozzáteszed a másik három ujjbegyet a megfelelő helyekre a Dúrhoz.

Persze nem feltétlenül kell áthangolni a gitárt. Lehet edzeni normál hangolásban is, ott mindvégig játszik ugye a másik három ujj is...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23280) FockeWulf


FockeWulf
tag

Sziasztok!
Létezik olyan jelenség, hogy bezizeg/zörög a hangolókulcs? (fémhúros akusztikus gitár)
A G-húrnál lép fel ez a jelenség...erőteljesebb pengetésnél. Nem ér a bundokhoz a húr, húrmagasság belőve,nyak beállítva. Ha a hangolókulcsot kézzel megfogom, akkor nem zörög. Ha a nyakat megfogom az 1-2-3-4 bundnál szintén nem zörög. Hallhatóan a hangolókulcsból jön a zaj,majd át terjed a húrra, és olyan zizegős hangot ad ki....Próbáltam papír darabkát tenni a szemöldök csont vájatában a G-húr alá...a hangolókulcsot felcseréltem egy másik kulccsal...próbáltam celluxal körbetekerni a hangolókulcsot és úgy visszatenni a furatába....semmi...minden marad a régiben...ugyanaz a zizegés...próbáltam megolajozni is, az sem segített....Eddig nem csinálta ezt. Ötletek? (Cort AD810, Ernie Ball 10-es húrkészlet)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.