Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17005) McCann válasza Ricsko :D (#17004) üzenetére


McCann
tag

A jó húr az, amin rendesen tudsz játszani :)
Viccen kívül, ami neked kényelmes, kilences, tízes, tizenegyes szokott lenni általában a gitárokon, minél vastagabb a húr, annál teltebb hangja van, viszont nehezebb nyújtani, barrézni, stb.
Próbálj ki/hallgass meg párat, aztán amelyik tetszik, tedd fel. Nekem pl. 11-es Elixir van fent, ez jött eb.
A hanganyagot meghallgattam jópárszor, mit értesz azon, hogy recseg? Nekem úgy tűnik, hogy nincs behangolva, illetve hogy rettenet erővel pengetsz, mást nem nagyon hallok (igaz, hogy most csak gépen hallgattam meg, lehet, lemaradt valami :) )

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17006) Ricsko :D válasza McCann (#17005) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Akkor nem adja át akkor nem tudom... nagyon recseg és nem az a baj hogy nincs behangolva mindent próbáltam

Itt jobban hallatszik ( bocsi csak össze vissza pengettem )

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17108) Neuler válasza BluEyes (#17107) üzenetére


Neuler
csendes tag

A yamaha p90-es pickupjáról (ami a yamaha sajátja nem az eredeti asszem gibsonos) tud valaki valamit?
Megszoktam ,hogy a nyaknál humbuckert használok, szeretem a telt hangokat, de néha ott most nekem túlságosan "egybefolynak" a hangok.
A yamahán ami tetszik az a hangolókulcs készlet, jó helyen vannak a potik meg a pickup váltó, nem esik a pengetés útvonalába (mint a mostani gitáromon...), tetszik benne ,hogy a hídnál felezhető, jó ,hogy van belőle fekete, de bárcsak lenne hozzá fehér/gyüngyház koptatólap...... :), kicsit "rusnya" nekem az a régi barna/piros koptató.
Azt néztem ,hogy a faanyag amiből van az az olcsóbb fajta (pl mahahónihoz képest), de ahogy láttam a stratok hagyományosan ebből készülnek, pl.: a félmillás yngwie malmsteen fender is típusra ugyan ilyen fából van.
Nemtom, lehet ehhez a yamaha gityóhoz külön koptatót venni valahol? (Talán majd 1-2 éven belül lecserélem a mostani gitáromat.... :) ki tudja).

(#17286) toth_janika válasza BluEyes (#17262) üzenetére


toth_janika
őstag

Azért az Alumitone hangszedő odabasz egy kicsit! Márcsak látványban is! :K

Szerk.:
@kisgabor87
Én is ezt gondoltam, mint Te, hogy tanár nélkül, napi 2-3 órával lazán megtanulok gitározni. Ennek az lett az eredménye, hogy a sok netes cuccba beleszédültem, nem tudtam, hogy melyik a jobb, és lett pár szarul berögzült mozdulatom, amit nehéz kiírtani. Ilyen például az, hogy nagyon hosszan pengetem a húrokat, túl nagy a kilengése a pengetőnek, és rohadt nehéz volt kicsiket pengetnem.
A napi 2 óra jónak tűnik, nem tudom mellette dolgozol-e, van-e családod, barátnőd, feleséged, kutyád, macskád, amivel foglalkozni kell. 2 óra nagyon hosszú idő... Persze kell, ha el akarsz érni valamit, de azt valami mástól fogod elvenni!

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17319) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki olyan helyet/ személyt ahol elektromos gitárhoz egyedi koptatólapot készítenek? Nézegettem a neten, de volt ahol az alapanyaga (stageshopban) már 10 000 fölött volt ami szerintem marha nevetséges egy darab műanyagért... Nem csak arra való ,hogy a fát és a festést védje pengetésnél? Amennyire én tudom a hangzásba abszolút nem szól bele, akár tekinthető "dísznek is", szerintem.

Szerintetek van annak szerepe ,hogy hány rétegű a koptatólap stb... ? Vagy van a fent leírtakon kívül bármi más szerepe?

(#17447) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ez a gitározás csúcsa, ezért imádom a gitárt :Y
De jó lenne ha egyszer eltudnám ezt így játszani.
Überbrutálul tolja a csávó, nem tegnap kezdte a húrok pengetését.

[ Szerkesztve ]

(#17490) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy a gyors 16-odos pengetésnek van valami különleges technikája, vagy csak legyek türelmes... :U

Egy bizonyos tempó után megakad a kezem a húrban. Mire kell odafigyelni? Teljesen meg kell pengeni a húrt? Persze tudom először is nem a tempó a lényeg, csak szeretnék warm upolni. A pengetőt tartó kezem hüvelykujját a tegnapi gyakorlástól most kicsit érzem... :Y

You are being revived

(#17491) Plazmacucci válasza PETEE78 (#17490) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Technikája az akkordozás, fel le. Gyorsan, ilyen olyan ritmusban. Ha az megy, lehet próbálkozni egy húrral. Az hogy hogyan pengeted ki kell hogy alakuljon. Valaki csuklóból (ezek vannak többen), valaki alkarral (ez még hülyén is néz ki, d nem példátlan). Slayert kell gyakorolni lassan, majd gyorsítani :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17492) PETEE78 válasza Plazmacucci (#17491) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszi, de akkor marad a csuklómozdulat, azt már ps3-on begyakoroltam régebben..
Egyébként ezt szeretném majd lejátszani [link]
1:24-nél az tompított még rendben, néha már sikerül :P , de 1:48-tól összeakad még a kezem amikor az A húrt pengetem. :DDD

You are being revived

(#17498) BluEyes válasza PETEE78 (#17492) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát ja, ezek ilyen kigyakorlós dolgok, véletlenül senki nem lesz virtuóz. Előbb lassan, hogy miről is van szó, aztán felpörgetni, türelmesen, önmagunkat nem becsapva.
Közben pedig pár haladóbb kolléga videóját érdemes tanulmányozni, pl. [link] ezekben szó van pengetésről, tompításról, meg még sokminden másról.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17500) InHell válasza PETEE78 (#17490) üzenetére


InHell
senior tag

Szia.
Én egy picit ferdén tartom a pengetőt, és a pengetőnek szinte csak a hegyével pengetek, így nem akad össze.
Majd kialakul nálad is, hogy a legkényelmesebb.
Lassan kell kezdeni, amikor még nem akad össze a kezed, és majd szép lassan sok gyakorlás mellett elkezdesz gyorsulni. :)
Én hónapokig szenvedtem vele, de most már egész jól megy. :)

Egyik este rögzítettem, elég sötét a kép, meg a hangminőség sem a legjobb, mert csak a kamera mikrofonját használtam.[link]

< béna duma helye >

(#17668) SirRasor


SirRasor
őstag

Hoi!
Akusztikus gitáron pengetővel, vagy anélkül jobb játszani? Előnyök-hátrányok? Gugli szűkszavú; személyes tapasztalatok kellenek.

Make Love not war!

(#17669) nap válasza SirRasor (#17668) üzenetére


nap
addikt

Akkordbontást pengető nélkül, sikát meg pengetővel.
Nylonhúroson elfogadottabb az újjal pengetés, fémhúroson meg inkább régivel pengetővel.
Én szinte mindig pengetővel nyomtam, igaz, nekem főleg fémhúros került a kezeim közé.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17703) freelanced válasza BluEyes (#17702) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, köszönöm.

Akkor még pár kérdésem lenne:

-Melyik márkájú húrt ajánlanátok? Mik a tapasztalatok, melyik tart tovább stb.

-Állványból tudtok valami jobb minőséget? Mert a Muzikerben le vannak azok is értékelve.

-Illetve azt el lehetne olvasni valahogy, hogy melyik pengető formát mire használják? Mintha lett volna egy oldal ahol le volt írva de most sehol sem találom.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17798) freelanced


freelanced
addikt

Mindenkinek köszönöm a segítséget, egyelőre úgy tűnik, hogy a KX5-re esik a választás, a CODAHangszernél. Valaki vásárolt ott? Tényleg adnak néha ajándék kábelt meg pengetőt? Vagy ekkora összegnél nem igazán?

Amúgy a Dean gitárokkal mi a gond(pl. Vendetta)? Nem nagyon ajánlja senki őket, pedig elvileg mahagóniból van és nagyon olcsó. Bár gondolom valami silány lehet benne.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17854) freelanced


freelanced
addikt

Akkor majd "drukkoljatok" nekem :D

Amúgy kaptam pár pengetőt eddig ami tetszik az az 1.14 mm-es gator pengető.

Remélem a fehér nem lesz karcos akkor elhozom azt és kész gitározhatok végre.

A neten található oldalak közül hol érdemes leckéket nézni?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17973) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok elmondaná nekem valaki, hogy ezt hogy pengeti?

(#17976) Bobrooney válasza Plazmacucci (#17975) üzenetére


Bobrooney
senior tag

eddig én is eljutottam...
De tényleg jó lenne ezt eltolni, de nem igazán látom h mit penget ki :((
6. bundon capo, és A-E

[ Szerkesztve ]

(#17977) Plazmacucci válasza Bobrooney (#17976) üzenetére


Plazmacucci
félisten

hüvelyk ujjal kb E-A húron penget a bsszust a másik három ujjával meg az akkord többi részét.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18143) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Van köztünk olyan gitárnyűvő, aki a gyors thrash-es riffek játszásához szükséges technikai dolgokat (pengetés, kéztartás), normál óra keretein belül le tudná adni számomra? Valamilyen speed&control workout szerűséget szeretnék beépíteni a gyakorlásomba. Akihez jelenleg járok órára, ő inkább a zeneelméleti illetve a jazzes dolgokat tanítja. Köszi, üdv:
Petee

You are being revived

(#18185) brickm


brickm
őstag

A PAF kérdésem megoldódott.
Sikerült 330mV RMS feszültséget is kicsikarni belőle heves pengetéssel, ami más túl is megy a vintage output levelen :) A dimarzio ad le ennyit. Az meg high output humbucker 17kOhm-os DC ellenállással.
Szóval jók vagyunk.

A mélyei nem kevesek, csak a fender végfok kettes csatornája ilyen karakterisztikát ad.
Kipróbálva más hasonlóan komoly végfokkal teljesen más. Mellremegtető búgós mélyet adott :)

(#18256) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziasztok!

Akik csináltak már hasonlót,mivel ajánlott kitölteni a letört festék helyét? Kép1 Kép2
(Elengedett a heveder és a márvány radiátoron landolt... :W )
Milyen festékkel lehet erre a feketére ráfesteni?(Persze,ami jól fed,strapabíró)
Szeretném kicsit feldobni,megkérek egy művészt a sulinkból,hogy fessen rá valamilyen mintát fehérrel a testre(ezzel el is lesz tüntetve a javítás). Még a konkrét terv nincs kész,de már gondolkozok rajta.
És lenne még egy kérdésem:Ha a híd a legmagasabbra van állítva és erősebb pengetésnél így is zörögnek a húrok,akkor a nyakon kell állítani? (Szeretném a lehető legalacsonyabbra állítani a húrtávolságot).

Erről a gitárról van szó.

Válaszaitokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#18291) McCann válasza AeSDé Team (#18290) üzenetére


McCann
tag

Hoi

Mennyi lettád van gitárra? Mennyire legyen olcsó? Milyen zenéhez kell? Akusztikus vagy elektromos?
Mindenképp új kell, vagy jó a használt is? itt pl körbe lehet nézni

Nem para, ha nem értesz a zenéhez, csak szeresd :) A tabokat is el lehet sajátítani, nem ördöngösség.
Gitározni meg lehet tanulni autodidakta módon is, netről és Yt-ról, de sokkal gyorsabb és zökkenőmentesebb lenne, ha legalább egy fél évet járnál gitártanárhoz! (kéztartás, pengető helyes fogása, apró megoldások, amiket nem látni a videókon)

Amúgy keep rockin' :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#18342) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, most egy ismerőstől kaptam kölcsön egy akusztikus gitárt gyakorlásra, és kinéztem egy "használt-új" elektromosat nagyon jó áron, már kapcsolatba léptem az eladóval is, köszönök minden segítséget. Most kicsit tovább mennék: rengeteg videót találtam a neten ahol akkordokat oktatnak, de létezik olyan program akár Windowsra, akár Androidra ahol gyakorolhatom is ezeket? Például kiírja, én megpengetem és a mikrofon jele alapján visszajelzést kapok arról hogy jó-e az adott hang, aztán feldob egy következőt, azt is pengetem és így tovább, egyre gyorsabban.
Azért tartom valószínűnek hogy létezhet ilyen, mert gitár hangoló alkalmazások már telefonra is vannak, és ha azzal a minőségű mikrofonnal megoldható ez (megjegyzem legtöbb esetben elég pontosan), akkor talán volt valaki olyan elvetemült hogy gyakorló programokat is fejlesztett :)

(#18403) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, nemrég vásárolt Yamaha EG112-es gitáromon az utóbbi pár napban észrevettem hogy az A húron a 2-3-4-5 hangok pengetésekor a húrláb zizgő-rezgő hangot ad ki, ami erősítő nélküli gyakorlásnál nagyon bosszantó tud lenni. Ha kicsit megütögetem a húrlábat akkor abbahagyja, de pár perc múlva megint kezdi. Csak ez az egy húr csinálja és csak ezen a 4 hangon, a többin nem. Biztos van valamilyen komponens a húrlábban ami vele egy frekvencián rezeg, vagy nem tudom mi lehet a baja.
Valaki tapasztalt már ilyet, esetleg tudjátok hogy mit tehetek ellene?

(#18405) Plazmacucci válasza BluEyes (#18404) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt nem tudod mitől lehet, hogy mindig a legvastagabb húrt üresen pengetve valamilyen tranziens alapján cseng le a hangja, és olyan mintha az első fél másodpercben változna a hangmagasság. Már kipróbáltam 3 féle húr vastagsággal, állítottam a magasságán is, de midig ugyan ilyen. Ezt főként vastag húrnál lehet észlelni,ezért lehangolni sem tudok, mert egy rohadt kvintet nem lehet kitartani, mert hullámzik a hangja... Geci idegesítő és a hangszer boltban is csak vonogatták a vállukat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18484) atomeec válasza Zoli133 (#18483) üzenetére


atomeec
senior tag

Ha fizikális behatás eredménye az ujjfájás (pl nekem kosárlabda, kicsit megrándult 2 ujjam egy rossz belenyúlás következtében), akkor akár hónapokig fájhat, lassan gyógyul csak sajnos. Ha csak úgy fáj, akkor mindenképp javallott egy orvos, ha másért nem is, de hogy tudd pontosan mi baja.

Nekem a pengető kezem sérült meg, de "csak" a középső és a gyűrűs ujj, így csak minimális hatással volt a gyakorlásra, de nem kockáztatnék.

(#18624) akela91 válasza izomhod (#18623) üzenetére


akela91
addikt

Jelenleg egy kölcsöngitárt nyúzok, a héten hozzák a hangszerboltba az ibanezt, előleg már ki van fizetve. :) Beállítósoron most megy keresztül, tehát napok kérdése. (sikerült egész olcsón hozzájutni)

Egyébként győzködöm magam, hogy metálhoz jó lesz csak pengetővel tolni (mert ugye elvileg gáz pengetővel basszerozni), de amikor megláttam ezt a videót...

Valami ilyesmi hangzást keresek, de hihetetlen amit a 3 ujjával művel, kicsit sem megeröltetve magát... :D

[ Szerkesztve ]

(#18627) izomhod válasza akela91 (#18624) üzenetére


izomhod
senior tag

"mert ugye elvileg gáz pengetővel basszerozni"

jaja, kúrni is csak misszionárius pozícióban lehez, teljesen igaz!

ki a picsa mondta ezt neked?
hadd ne soroljam, mekkora atom zenék születtek ujjal is és pengetővel is!

(#18632) akela91 válasza izomhod (#18627) üzenetére


akela91
addikt

Kb mindenhol ezt olvasom. Én 2 hete basszerezem, eddig szólógitároztam jópár évet, tehát nekem egyből pengető állt kézre, nem is erőltettem még ujjal, de mindenképpen meg fogom tanulni. A hangzás is sokkal jobb pengetővel számomra. :)

(#18631) sza.sa : Ha elhasználtam a DR-t kipróbálom majd ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#18785) Plazmacucci válasza nemethchek19 (#18784) üzenetére


Plazmacucci
félisten

üresen pengetve minden húrnak van valamennyi túllengése rögtön pengetés után.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18790) #56474624 válasza Gyick (#18777) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig egyáltalán nem sokad rendű dolog a húr. Végülis "csak annyit" csinál, hogy az ő rezgése (hangszíne) adja úgymond az alapot. Ugyanígy a pengető is fontos része a kapott hangnak, sokat jelentenek ezek a végeredményben. :K

(#18838) Zolorado


Zolorado
tag

Helló!
Az mitől lehet, hogy amikor lepengetek egy húrt az elektromos gitáron (Cort G110), attól függően hogy erősen, vagy gyengén pengetem meg, eltérő magasságú hangot ad ki?
Meg egy-egy húrnál ha megpendítem, pár másodperc után (nem fokozatosan, hanem kvantáltan) arrébb ugrik a hangja. Nem elhangolódik, hanem más hangot ad a lepengetéskor, és pár másodperccel utána. Így elég macerás behangolni. (Remélem érthetően fogalmaztam.)

(#18870) alpihun


alpihun
senior tag

1. Lehet tudok használt vypyrt, de az új line6 valószínűbb.
2. Tok, kábel, pengető, még mi kell(het)?
3. Jackson JS11 Dinky. 2-Point Fulcrum Tremolo. Ezzel végül is mit kell kezdenem, ha csak normálisan szeretném használni?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#18875) BluEyes válasza alpihun (#18870) üzenetére


BluEyes
őstag

Kábel, pengető, meg egy heveder hogy a nyakadba tudjad akasztani a gitárt. Más nem kell, minden benne van az erősítőben, hangológép is.
Itt egy video [link] a kétpontos tremolo beállításáról, párszor érdemes figyelmesen megnézni, hogy mi merre. Nem kell mérnöknek lenni hozzá ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18877) alpihun válasza Fitzgerald (#18873) üzenetére


alpihun
senior tag

R Dinky mondjuk metalhoz nem idealis
Gondolom az ott R(egular) Slinky, és a húrkészletre utal.
Igen, főleg metál, és igen, kezdő.

Utóbbi tagmondattal kapcsolatban lenne egy aggodalmam is.
Szóval semmilyen hangszeren nem játszok jelenleg. Legkomolyabb tapasztalatom öt perc pengetés random lefogással. Zenei tudásom nulla (bár ez nem akadály, könnyen tanulok). Hallásom mások szerint van. Attól az egytől félek, hogy nem tudom, van-e hozzá kézügyességem. Fejleszthető az is, könnyebben vagy nehezebben, de simán kinézem magamból, hogy képtelen leszek megtanulni (létezik -hallottam róla- ilyen is). Tinédzserként meg ennyi pénzt nem szívesen dob ki az ember. Mit gondoltok erről?

(#18875) BluEyes
Még tetszeni is fog ez a műtét. :D

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#19043) Neuler válasza Plazmacucci (#19035) üzenetére


Neuler
csendes tag

Köszönöm, a tippet... Kipróbáltam és sikerült... xD
A fene se gondolta volna ,hogy működik. Utána ezen felbuzdulva teljesen kiegyenesítettem a nyakat, és szinte nincs zörgés (finomabb,normál pengetés mellett). Köszönöm a tippet.. bejött..

Úgyhogy lenne még kérdésem :) : A tremolo mindig fellazul és kiesik, de nem csak a kar, hanem a persely is amibe belecsavarom. Az erős ráhúzás nem segít sokat, van valami tipp? Valamiféle menetfixálóval (ha létezik ilyen) be kéne kennem?

Ja és 1-2 kép a húrok új helyzetéről (ma 1:00-kor állítottam be ...de azért jobb mint volt :) )


(A képekbe ne kössetek bele, próbáltam teljesen középen ellőni.)

(#19098) Neuler válasza HUTCHDB (#19097) üzenetére


Neuler
csendes tag

Avicii, David guetta, most ez a kettő jutott eszembe, amit esetleg hallgathat és ezekben van akusztikus ("western gitár"). Vannak úgynevezett csomagok is (gitár+tok+pengetők+heveder+hangoló -->legtöbb csíptetős ami jobb) vagy gitár "pakkok" úgy 30 000-nél kezdődik, de ott van Ibanez meg Cort is, hogy milyenek passz....nem ismerem őket. SX szett van egy, asszem a DG1k, de az is 30 000 min. (úgy értem itthon van belőle) az nem egy rossz gitár, de SX-nél nagy a minőségbeli szórás, amit kifogtunk az szerintem egy átlagon felüli darab.
Akárhogy is nézem 10 000 körül nincs semmi. (Főleg nem olyan ami mint hangszer (természetesen mint gitár hangszer.. :) ) mielőtt valaki belekötne) működne).

(#19182) Chesterfield válasza BluEyes (#19181) üzenetére


Chesterfield
senior tag

És ha figyelembe vesszük, hogy csak sima otthoni pengetésre lesz egy squier bulettel egy totál kezdőnek, akkor arra elég?

Eleve a hangfalam is csak Edifier C2

[ Szerkesztve ]

(#19280) Chesterfield válasza BluEyes (#19272) üzenetére


Chesterfield
senior tag

:R
Lehet hülye kérdés, de amikor játszik az ember, akkor minden húrt meg kell pengetni?
Mert pl van ez a videó
és itt 14. perctől ahogy játszik, úgy látom mindet pengeti, holott nem fog le minden húrt.

(#19281) BluEyes válasza Chesterfield (#19280) üzenetére


BluEyes
őstag

:)
Az üres húr is zenei hang, ha pont passzol az akkordba, akkor pengetjük, hadd szóljon. Tehát nem kell feltétlenül fogni.
Viszont van, hogy nem sikerül minden húron használható hangot találni, egyszerűen a kezünk fizikailag nem képes elérni a megfelelő hangokat. Ilyenkor kompromisszumok jönnek, mit fogjunk, mit hagyjunk ki. Technika is van rá, az egyik húrt lefogjuk, közban a másikhoz hozzáérünk, tompítjuk, így az nem szól, hiába pengeted. Meg ilyesmi. Ezeket majd a tanulás során el fogod sajátítani.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19300) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

kaptam egy Satch féle fém pengetőt. Érdekes hangja van :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19305) Neuler válasza Chesterfield (#19303) üzenetére


Neuler
csendes tag

Szia!

Gondoltam én is megnyugtatlak... :)
Ennyire nem marunk a úrba és nem tépjük meg, ezzel a teknikával szinte minden be lehet rezegtetni.
Ha rendesen bontasz/pengetsz, stb. nem lesz ilyen. Így is látszott hogy nagyobb pengetések (tépések) mellet sem mindig rezgett be, szóval ez így jó. Én most annyira leengedtem a húrokat ,hogy finomabb játék mellett nem rezeg csak, viszont kis megszokás után eléggé kellemes ,hogy szinte alig kell lenyomni a húrokat. Ha akkusztikuson játszottam épp előtte akkor kicsit figyelnem is kell ,hogy ne nyomjam túl.. ami káros az intonációra.

(#19311) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Szisztok ide is feltenném a kérdést, lehet ez a relevánsabb topic:

Jópár év kihagyás után úgy döntöttem leporolom a kis olcsó Hohner Rockwood Pro gitáromat, veszek rá húrokat és hiányzó húrlábat is megpróbálom valami webshop-ból pótolni. Magam örömére pengetgetnék és írogartnék dal-kezdeményeket, amikkel később talán még valamit kezdeni is lehet, ehhez keresnék valami tényleg olcsó és best-buy megoldást, kezdetnek persze, utánna komolyabban is kinőheti magát a dolog, de maga a gitárom se valami csúcs, újra meg most inkább nincs keret, így a PC-stúdió eszközöket is is ehez a szinthez lőném be (pedig kiszemelt gitár lenne bőven) :).

Ezekkel van valakinek valami tapasztalata: behringer-ufo202-u-phono-usbaudio-interfesz [link], behringer-u-control-uca222-usb-hangkartya[link], alesis-linelink-kabel[link], behringer-ucg-102-usb-gitar-adapter[link], bespeco-bmusb300-usb-gitarkabel [link]

Elektromos gitár hang rögzítésére kelle, tudom nagyon messze van ettől még a kis házi stúdiók hangzása is, de manapság már annyit fejlődött ez a terület is, hogy én is kipróbálnám és keresgélek. Egyelőre ebben az árkategóriában vagyok kénytelen gondolkodni. Vagy inkább megéri gyűjtögetni mondjuk erre: focusrite-scarlett-solo-kompakt-usb-hangkartya[link], nagy lehet a különbség minőségben a két szint között és ajánlott darab, vagy gitárhoz inkább pl egy Line 6 lenne a jobb?

Erősítőm, effektem (csak egy kicsit hibás Boss MT-2-es pedálon kívül) nincs, minden utó munkát a szoftverre bíznék. Megoldható ez a felsoroltakból, hogy élvezhető eredményt kapjon az ember?

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19350) SkyLine3000 válasza <stdio.h> (#19349) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Lenne egy alig használt (még be sincs hangolva) SX eg-1 gityó, erősítővel, tokkal, pánttal, pengetőkkel, meg vmi dvd-vel, fekete, 25ért. Tremoló is van hozzá. Néztem, ennek az ára 50 ropi+posta. Mondjuk abban van még egy hangoló is, de az 2-3 ezres tétel. Sztem ez ennyiért otthoni zajongásra bőven megtenné.

[ Szerkesztve ]

(#19363) Chesterfield válasza juhiimi (#19362) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Én is ezzel szenvedek, egy hete minden nap pengetek, már egész pofás kis rücskök nőttek az ujjaim végén :)

(#19373) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Tudtok ajánlani valami elfogadható minőségű olcsóbb fejhallgatót otthoni pengetéshez?

(#19376) BluEyes válasza MATEO6600 (#19375) üzenetére


BluEyes
őstag

Persze, ez a bekötés így működik, használjad így, csak a hangerővel óvatosan, a torzítóval könnyű hazavágni ezeket a hangszórókat.
Próbálkozz csak a hangkártyával, ha már ott vagy. Win keverőben a Line in legyen engedélyezve, xp alatt felvevőeszköz a mikrofon helyett, későbbi winekben legyen alapértelmezett kommunikációs eszköz a Rögzítőeszközök alatt. Valamennyi hangerőt adj rá, de óvatosan. A lejátszóeszközöknél viszont némítsd le a Line in-t,
ASIO4ALL - ennek van konfiguráló felülete, itt a sample-t kell majd állítgatni a késleltetés csökkentésére. Kezdetnek állítsd 256-ra, ez nagyon sok, viszont tutira nem okoz működésbeli problémát, később majd lejjebb lehet venni. Valamint az eszközöknél a Line in legyen aktiválva. képek
Indíthatod a RIG-et, a menüjében van audio-midi konfigurálás, itt van hozzá a segítség [link] értelemszerűen az usb kábel helyett a hangkártya line in a bemenet, többi beállítás ugyanaz.
És akkor szólnia kell, ha nem, akkor előlről átnézni a beállításokat, hangerőcsúszkákat, a RIG-nek van szintjelzője, ha ott van jel, ugrál a pengetésre a szintjelző, akkor közel vagy.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19378) eszement24


eszement24
aktív tag

Én csak a klasszikus oldalt képviselem, de hála a segítségeteknek egyre több minden és egyre jobban megy, csak nincs kérdés, így én csak olvasgatlak titeket meg gyakorolok :) Még pengetőt kell vennem meg kurblit a húrcseréhez, mert az tényleg nagyon szar tekergetni órákon át.

Találtam egy nagyon jó anyagot, ami mindent érthetően és jól magyaráz :)

(#19390) brickm válasza Chesterfield (#19389) üzenetére


brickm
őstag

Gitár EGYETEM-en 1.5percig mutogat egy D dúr lefogást, majd lerajzolja hogyan kell pengetni...ami szerintem ha nem jön érzésből már régen rossz.... hm.ma is tanultunk valami újat.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.