Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33160) Humbucker


Humbucker
senior tag

Van egy kis gond a gitárommal, de mielőtt elviszem hangszerboltba, gondoltam megkérdezlek titeket.Az a gond, hogy nagyon rezegnek a húrok ha tisztán pengetem akkor nagyon erősen hallani ahogy összevissza rezeg. Nem tudom mire fogni ezt, lehet a nyereg miatt rezegne?

(#33183) kemotox válasza FockeWulf (#33182) üzenetére


kemotox
addikt

Kurvára bejön!!! Konkrétan az van, hogy hiába gitározok 8 éve, leragadtam mint az állat. Van valami izületi bajom vagy nemtom, de pl ha egy befőttesüveget akarok kinyitni, akkor a kezem felső része irgalmatlanul megfájdul. Vagy pl ha kézzel írok, akkor is fáj. Na a barrés dolgoknál, power chordoknál* se volt ez másképp. A hüvelykujj alatti kis husis rész fájt mindig. Úgy voltam vele majd idővel megerősödik és jó lesz, de nem.
Na basszusgityónál nincs nagyon barrézás, vagy legalábbis nem annyira megszokott dolog. Simán szoktam fél órákat tolni egyhuzamban, és semmi fájás. Jobban is haladok picit. Egy egyszerű slap riff már másnap ment, most meg már az ujjal pengetés dolog is tök faszán megy. Elkezdek lassan valami számot végig megtanulni, és gyakorolni, aztán mehet a coverezés.

*: Most tényleg nem azért, de van erre magyar szó? :D Coverre se tudok hirtelen jól hangzót, csak fostosul hangzót.

[ Szerkesztve ]

(#33271) Goose-T válasza Humbucker (#33266) üzenetére


Goose-T
veterán

Hegyes, kemény pengető ajánlott először is hozzá, pl. Jim Dunlop Jazz III. Valahogy úgy kell, hogy nagyon kicsi látszódjon ki a pengetőből, pengetés előtt érjen hozzá a hüvelykujjad a húrhoz, és utána pedig rögtön engedd el a húrt. A hely sem mindegy, hol péngeted, mindenhol más-más felharmonikust tudsz előcsalogatni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33273) arnyekxxx válasza Goose-T (#33271) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pengetőt azért nem kell túldimenzionálni ebben a kérdésben, én sima 1,2mmes de anyagában puha ebayes szutykot koptatok jó ideje és ezzel is simán lehet visíttatni a húrt. Az érintésen múlik nem a pengetőn.

(#33562) fattyu válasza brickm (#33560) üzenetére


fattyu
veterán

Nemtom. Nem hiszem rávinne a lélek a vandalizására :)

nem beszóltam. csak én nem.

asszem ezzel fejeztem be mert mosmá teljesen hülye vagyok. 96 amcsi strat kicsit patinás, nitro picit pattog a széleken de nagyon jó. imádom a nyakát. erre most roto yellow ment fel. Legközelebb szerintem kipróbáloma roto bluest. Nem mondom nem user error és nyilván meg kéne tanulni rendesen pengetni de kicsit lazának érzem a mély Et.

ja meg egy kérdés. tudom hangszerész de van egy érdekes tünete. mintha a földelés nem lenne az igazi pedig a forrasztás stimmelni látszik. alaphelyzetben van egy zaja a pickupnak. ahogy hozzáérek a húrhoz jelentősen csendesül. mi lehet?

Humbucker: tudom. én is megvettem a fekete stratot. csak nem tudod melyik a jobb ha csak ez egyiket nézed meg.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#33565) fattyu válasza Goose-T (#33563) üzenetére


fattyu
veterán

nem az a baj hogy zajos. hanem ráteszem az ujjam a húrra -nem pengetek csak hang élkül hozzáérek- és a sistergés jelentős része elmulik tőlw.
van itthon ezen kívül 5 gitár ami single coil vagy az is van rajta. egyik sem csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#33687) Kobe


Kobe
veterán

nah, nyüstölöm egy ideje a focusriteot.....beszarás jó kis interface :)
elment a katana, perpill a felállás az focusrite -> bias fx -> invotone hd2000-es stúdiófüles....szerintem itthoni pengetésre abszolút megérős, helytakarékos csendes motyó lett

Bias megvételn filózok még, lehet egyszer megérné beruházni, de ahhoz kéne egy pislantás a tone cloudra

Jah, Focusrite alapból kb 2ms latency :)

(#33922) Berreh válasza V.Stryker (#33921) üzenetére


Berreh
tag

Könnyebb megtalálni a pengetőt ...

(#33990) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Korán keltem, korán elkészültem. Míg a gyerekek öltöztek, gondoltam kis újgyakorlat, pengetés belefér....

- Apa mit csinálsz?
- Kicsit gyakorlok.
- Hát ezt inkább kint kéne gyakorolni... :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34063) hdomiki


hdomiki
csendes tag

Első gitárnak szerintetek jó lenne egy Squier Bullet Stratocaster egy Femder Frontman 10G-vel? Persze hozzá kábel,tok,pengető,hangoló,tartó,szíj. Nem tudom kihagytam valamit?

(#34071) Eastman válasza hdomiki (#34069) üzenetére


Eastman
őstag

Nem.

Felteszed a telefonodra a PitchLab -ot ingyen.

Beállítások --> Preset Instrument --> Guitar, Standard --> OK,
majd visszanyíl.

Ha látod a hangoló képernyőt, oldalra húzod az ujjaddal és a gitárod pengetve választasz a skinek közül egy neked logikusat és kényelmeset...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34078) Goose-T válasza hdomiki (#34063) üzenetére


Goose-T
veterán

Ebben az árkategóriában inkább kerüld a tremolós gitárokat, mert nem sok örömöt lelnél bennük. Ha használtat veszel, sokkal jobb vételeket tudsz kifogni, és már nem tudsz rajta akkorát bukni.

Szerintem nézz szét a gsfanaticon, fix hidas gitárokat keress, pl. Cort KX, M, CR, EVL szériák, Vintage V100, VS6; titkos tippként még érdemes a Samickek/Greg Bennettek között is szétnézni. Amikor még forgalmazták itthon, akkor rossz volt a hírük, de amelyik mostanáig nem vetemedett meg, az már nem is fog. Cserébe a Greg Bennettekre nagyon jó hardvereket raktak, és olcsón mennek az előítéletek miatt.

Ha csak otthon gitároznál, akkor fölösleges kombót venned, azt a pénzt inkább költsd egy modellezős multieffektre (pl. Vox Stomplab 1G), azt rá tudod kötni aktív hangfalra, fejhallgatóra, és úgy is elfogadhatóan szól, ráadásul akkor már hangolóra sem kell költened, mert van benne.

Hevedert, pengetőt, húrokat rendelhetsz az Aliexpressről, sok ezrest megspórolhatsz vele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34184) arnyekxxx válasza Real_Necro (#34183) üzenetére


arnyekxxx
veterán

játszani a szó zenei jelentésében úgyse fog rajta, szóval tök mindegy.

Nekem egy gyerekméretű "igazi villanystrat"-om van pickuppal ahogy kell, szokott is vele játszani a zeneszerető kölköm, de ez annyit jelent, hogy felakasztja a nyakába és vadul penget, ha ki van téve erősítőre nagy torzítással az még jobb. 4,5 éves. Ilyen meg még fiatalabb korban a gyerek még nem áll neki tanulni, csak élvezi, hogy megszólal a kezétől akármi.

(#34185) Real_Necro válasza arnyekxxx (#34184) üzenetére


Real_Necro
veterán

Oké, akkor jó lesz az a pack, van benne tartalék húr, tok, síp... :) Ha megunta a pengetést fújhatja a hangoló sípot. (cégtől meg viszek haza füldugót) :DDD ;]

Köszönöm az infókat! :R

Karácsonyra meg jöhet a populele. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34235) nap válasza gooool (#34213) üzenetére


nap
addikt

Eszméletlen szívás balkezesként jobbkezes gitáron megtanulni játszani.
Szerintem, amire szükséged lesz: balkezes villanygitár, gitárkábel, kombó helyett multieffekt, fejhallgató, különböző pengetők, heveder, valamint szorgalom, alázat, sok gyakorlás, és a kezdéshez mindenképpen gitártanár, aki segít elindulni.
A gitárshopon ki lehet fogni 25 körül használható balkezes gitárt (most nincs), 15 körül multit. A kijezőhibás G2 eléggé bestbuy.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#34252) FockeWulf válasza Real_Necro (#34249) üzenetére


FockeWulf
tag

Használja örömmel :) Majd írd meg bejött-e neki az az ukulele, meg egyáltalán próbálgatja-e pengetni :) az sincs kizárva, hogy született zenész...

arnyekxxx: te melyik vagy a felvételen? a bőgős vagy a 6 húros gityós?

[ Szerkesztve ]

(#34834) Alexios válasza GoTReX (#34833) üzenetére


Alexios
veterán

Hangolot elinditod, majd mely e hurt addig lazitod (nem kell sokat) amíg azt nem mutatja hogy épp D hang szól pengetesnel(ez amúgy a drop d hangolás). Mivel a d és e hang közt két bund a távolság (d-d#-e), emiatt egy egész hang a különbség de mindegy. Ugyan ezt csináld a h hurnal, addig lazitsd amíg a hangot nem látsz a hangolon, illetve a magas e-nel is d legyen

(#34869) fattyu válasza bear_ (#34868) üzenetére


fattyu
veterán

ezt is embere válogassa. engem pl zavar a lazább húr pengetésnél. nyújtásnál persze jól jön.

a 25,5 és a 24,75 között szerintem az nem igazán észrevehető.
egy strat meg egy jaguár között már igen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35097) Alexios


Alexios
veterán

Hogy szó essen gyakorlásról is :)

Az elmúlt időszakban ezeket a könyveket szereztem be, bár nem mindegyiknek kezdtem még neki.

Inner game of music: Nem kifejezetten gitáros téma, alapvetően szól inkább arról hogyan érdemes gyakorolni és zenélni, szerintem érdekes, és kifejezetten hasznos volt, tele olyan koncepciókkal amivel nem feltétlenül szokás találkozni/beszélni - mivel nem technikai gyakorlatokról van szó, kezdőknek vagy profiknak is ugyanúgy érdekes lehet.

Guitar Rhythm & Technique for Dummies: Volt talán egy éve egy humblebundle sale, ahol 1$-ért egy csomó zene(azon belül is főleg gitárral foglalkozó) könyvet lehetett pdf-ben megvenni, azok között volt ez is, de akkor nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, csak jó ha megvan alapon elmentettem. Viszont az utóbbi hónapoban egyre jobban kezdett tudatosulni bennem, hogy etéren vannak elmaradásaim, mert kb. semmit nem foglalkoztam vele mióta elkezdtem gitározni, és a "gyakorolj metronómmal" tanácson kívül is akartam kezdeni valamit vele. Aki úgy érzi, hogy szintén ilyen téren vannak gondjai, azoknak bátran ajánlom, kb a negyedénél járok most, és már egy csomó tök jó gyakorlattal találkoztam, illetve észrevehetően javultam is mióta aktívan odafigyelek erre, és használom a könyv gyakorlatait.(Általában 2-3 gyakorlatot rakok be a napi rutinba, illetve néha-néha visszatérek olyanra ami nehezebben ment, biztos ami biztos alapon). Ha valaki szeretné, a pdf változatát el tudom küldeni, azért vettem meg papír formában is, mert számomra sokkal egyszerűbb így a gyakorlás vele(nem kell gép előtt ülni).

Ultimate Shred Machine: A cím szerintem adja magát miről szól a könyv, alapvetően azért vettem meg, hogy a szerzőt támogassam mert jópár szólót tanultam tőle már youtubeon. :) Még nem nagyon kezdtem el foglalkozni vele a belelapozgatáson kívül, de itt is nagyjából minden szint megtalálhatja a számítását, az elején főleg kezdőknek szóló gyakorlatok vannak, aztán fokozatosan nehezedik, későbbiekben biztos elmerülök majd benne.

Guitar Aerobics: 52 heti gyakorlat van benne, minden napra egy, és minden nap valami más téma, pl. váltott pengetés, sweep picking, húrkihagyásos gyakorlatok, stb. Itt is minden szint képviseli magát, az elején kifejezetten könnyű gyakorlatok, aztán ezek variációi nehezednek hétről hétre. Ha nincs csak 5-10 percem egy napra gyakorolni, akkor ezt veszem elő, és csinálom az adott napi gyakorlatot, amúgy meg a napi gyakorlási terv része, ennél több időt még egy gyakorlattal sem töltöttem, de kifejezetten hasznos, hogy minden nap váltakozik.

A modern method for guitar: Berklee-n volt tankönyv évtizedekig, azt hiszem már nem az, de ettől még nem írnám le, baromi részletes, és évekre elegendő anyag van benne - főleg ha az ember szeretne megtanulni kottát olvasni, ugyanis tab az nincs benne. Sokat ezen felül még nem tudok hozzá fűzni, pár napja jött meg, és nem volt még időm/kedvem foglalkozni vele

(#35150) FockeWulf válasza benedekco (#35141) üzenetére


FockeWulf
tag

Pengetéshez nem kell gyakorlat? Még csak ahhoz kell igazán.... :)

(#35151) fattyu válasza FockeWulf (#35150) üzenetére


fattyu
veterán

+1
pengetéssel több bajom van mint bal kézzel a nyakon fogdosással meg pontossággal.

annyit pengettem mellé nagyon sokáig hogy sík ideg voltam tőle. egyszerűen azt hiszed és húrváltásnál egyszer csak elpengetek felette és luft...

rákérdeztem anyámnál kiderült balkezesnek születtem :D azóta kicsit türelmesebb vagyok magammal meg mocsok sokat gyakorlok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35155) benedekco válasza FockeWulf (#35150) üzenetére


benedekco
addikt

Mondtam egy szóval is hogy pontos pengetéshez? ;)

Amúgy igen, jobb és bal kéz egyaránt igényel gyakorlást. Pengető kézzel sokat küzdöttem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35179) V.Stryker válasza Rony949 (#35172) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az elmúlt másfél évben nagyjából végig próbáltam mindent, amit egy kezdő elkövethet. Tényleg mindent. A Gitáriskola nem fogott meg, online magyar "kurzusok" nem fogtak meg.

Az én tapasztalataim az alábbiak:
- Ha könyv, akkor kizárólag Andrásik Remo - Gitár kézikönyv.
- Tanár sokat segít. Attól függően, hogy mennyi időd van gyakorolni, legalább két hetente - havonta egyszer, hogy a rossz beidegződéseket kiküszöböld (pengető tartás, pengetés, stb. Amilyen egyszerű egy mozdolatnak hangzik, annyi helyen lehet elb.szni.)
- Ha online, akkor justinguitar.com. Az tényleg érthető és nagyon jó szerintem. Illetve ha megy az angol szövegértés akár kicsit, akkor sok jó videó van a youtube-on... (és sok rossz is.) A lényeg, hogy én is a sz@r angol miatt erőltettem a magyar videókat... aztán egyszercsak elkezdtem a justinguitar-t és párhuzamosan más angol oktató videókat és igazából olyan volt, mint amikor az ősember kijött a barlangból. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35182) FockeWulf válasza nap (#35177) üzenetére


FockeWulf
tag

Persze, én is azt mondom hogy egy alap-tábortüzes szintre jó. A felújított változatát annyira nem ismerem, a régi nekem azért jött be, mert mindenki fejében ott lévő régi nótákkal, slágerekkel magyarázgatta az alapakkordokat. Az alapokat megtanulni szerintem még mindig jó választás...persze egy online videó más, hisz ott egyből látod és hallod is hogy mit kell fogni, hogyan kell szólni. Sok "profi" gitáros, kiknek gyorsabban szaladnak az ujjai a húrokon mint a forró zsírban, foggal, szemmel, füllel is penget...zúz a gatyáig lehangolt gitárjával...aztán ha a kezébe nyomnak egy akusztikus gitárt, hogy ugyan sikálj már el ritmusba egy "nyócóramunkátnyócórapihenést" akkor vége minden tudománynak és egy az egyben elvérzik...

(#35339) FockeWulf válasza Humbucker (#35335) üzenetére


FockeWulf
tag

A 12-es érintőnél lefogva a húrokat, majd egyesével megpengetve ugyanazt kell hogy jelezze a hangológép mintha az adott üres húrt pengetnéd meg ( most egyenlőre ne kérdezd miért, csak fogadd el a tényt). Ha a 12-es érintőnél fogott hang alacsonyabb vagy magasabb mint ami üres húrnál jelentkezik (egy oktávval persze magasabb, de az most ne zavarjon össze) akkor az azt jelenti, hogy elmászott az intonációd, nem tiszta az oktáv. Márpedig tuti elmászott ha állítottál a húrláb magasságán.

[ Szerkesztve ]

(#35519) gooool válasza nap (#35518) üzenetére


gooool
őstag

Koszonom!
Akkor vegulis egy gitar+muktieffekttel mar lehet is zenelni?
Az a baj, hogy most meg kicsit vakon repulok a setuppal kapcsolatban, igy inkabb kerdezek.
Ezen felul gondolom erdemes aprosagokat, mint tobbfele pengeto, gitartarto, kabel beszerezni?

Üdv, Balázs

(#35521) Goose-T válasza gooool (#35519) üzenetére


Goose-T
veterán

Vegyél hozzá keménytokot. A puhatok igazából csak a penyéknek van, akik nem bírják el egy kézzel a gitárt, és inkább a hátukra veszik. Otthon is sokkal jobb keménytokban tárolni, hurcolászni is biztonságosabb. Kábel sem fog ártani, legalább kettő 6,3-as mono jack-jack kábelt vegyél. Gitárhoz az egyik vége pipás legyen, az effekt és az erősítő közé elég a sima. Pengető típusát az határozza meg, hogy milyen stílusban játszol. Laza akkordozáshoz vékony, hajlékony, nagy pengető; zúzáshoz kicsi, vastag, hegyes végű az ajánlott. Érdemes egy ilyesmi állványt is beszerezni otthonra.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35545) gooool


gooool
őstag

Most reggel leadtam a rendelest a cuccokra, szoval mar nincs visszaut. :D
Vegul a Harley Benton SC-1000LH VB Progressive Line lett a kivalasztott, ennyiert balkezesben jobbat nem igazan talaltam. :)
Rendeltem meg nyakpantot, tobbfele pengetot, egy gitartartot es egy masszivabb puhatokot (a kemenytok is szimpatikus es el is birnam (:DDD), de ez praktikusabb), na meg kabelt is.

Most mar csak a multieffektet kell megalmodjam, eddig a Zoom G1On a befuto, tetszik az Aux In csatlakozo...
Gondolom kezdesnek akusztikus es metal/rock hangzashoz eleg lenne otthoni kornyezetben, nem? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#35564) V.Stryker válasza Kobe (#35562) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez tök jó oldal! :C

Igazából valami olyanra gondoltam, mint a telefonos hangoló, hogy a mikrofonhoz kér engedélyt az app és figyeli hány jó akkordot pengetek. Pl. hall egy A akkordot, utána egy D-t, akkor ad egy pontot és ha beállítom az időzítést 60 másodpercre, akkor a végén lesz egy pontszám, amit tudok viszonyítani. Mindegy... :DDD Látom nem díjjazzátok az ötletet. :DDD Amúgy frankón azt hittem,hogy a Justin Guitra One Minute app ezt csinálja. :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35578) FockeWulf válasza cucka (#35575) üzenetére


FockeWulf
tag

Most miért szólód le ezt a forradlamian új szerkezetet!!!????? :DD
Még szabadalmaztatni kellene valami mehanikus pengető szerkezetet, ami a nyaki szerkezeten lévő gomb lenyomásával egyidőben pengetne egyet...
Hát mi ez ha nem műszaki csoda? :D

(#35633) freelanced válasza Kobe (#35632) üzenetére


freelanced
addikt

Mennyivel kellene többet pengetni, hogy jobbat kapjon az ember? Milyen opciók vannak?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35790) llax válasza brickm (#35785) üzenetére


llax
senior tag

Annyira nem fontos nekem a noise gate, inkább csak kicsit zavaró az SSM2166 viselkedése. Pedig gitárhoz is ajánlja a gyártója... Egyébként nagyon "letekerve", már majdnem zajba vesző jelnél problémázik jobban, ha magasabb jelnél vág, kevesebb a probléma. Ezt a kis bibit leszámítva nagyon jó cucc lenne...

Gitárral a kompresszor rész is csak kb. 1:4-ig viselkedik jól (egyébként 1:15-ig mehetne). Amúgy ott is esélyesebb, hogy a zajzár problémázik, ha nagyon fel van tekerve a kompresszió, akkor erős jelre (pengetés) "kattanással" indul.
Ez nem probléma, mert az 1:4 is majdnem mindenre elég + van benne (szintén a VCA-ra ható) állítható limiter is, a kettő meg tényleg mindenre elég a clean jel szintjének bűvöléséhez.

Sőőőt :) A változtaható erősítése miatt mint overdrive fokozat is használható :)

(#35905) Dagidög válasza freelanced (#35904) üzenetére


Dagidög
senior tag

:D
Itt inkább sercegésre meg pattogásra kell gondolni határozott pengetésnél.

(#35927) Eastman válasza etejedu (#35920) üzenetére


Eastman
őstag

www.kil.hu

(Pénz nélkül) bemész hozzájuk, elmondod, hogy nem vásárolni, csak érdeklődni jöttél, és mindent megkérdezel amit ma itt, tőlünk. Én úgy tapasztaltam, hogy segítőkészek. (Pl. a 3/4 lehet akár 7/8 is...) Anno sok félinformációmat kiegészítették.

Viszont az olcsó, un. játékgitárokat kerüld! Három van van a padlásomon amiket a haverok hoztak, hogy nézzek rájuk, mert a gyermeknek k'éne valami amin tanulhat... Semmire nem jut velük.

...ezért is javaslom a kil.hu -t. Ha velük kirajzolódott az irány, akkor lehet pl. a használtpiacon nézelődni. Tokot, állványt*, ha kell (*nem) leginkább használtat! Hangoló: Androidos telefonon a PitchLab Lite, húrt, pengetőt csak újat... (iOS passz.)

Szerk:
OK, most olvasom, hogy mihamarabb. Így az első mondatom átértelmezésre szorul.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35929) llax válasza etejedu (#35928) üzenetére


llax
senior tag

Hangoló alkalmazás van több másik is, meglepően jól működnek. A PitchLab csak az egyik telefonomon elérhető a Play-ből (pont a jobbra-újabbra nem - pedig a PitchLab tetszik a legjobban). Telefon ma már hamarabb akad bárhol, mint egy hangoló...
Tokot csak akkor, amikor tényleg elkezd órákra járni, ahhoz a gitárhoz, amelyiket majd akkor viszi :)
Állványt csak akkor, ha nem tudja valami biztonságos helyre letenni, vagy már annyi gitárja, van, hogy tényleg meg kell oldani a tárolást. (eleinte védőtoknak és tárolónak akár a doboza is megteszi)
Ilyen lábtámasz és hasonló dolgok: igény szerint, de az igény leginkább menet közben alakul ki.
Pengetőt vegyél 2 különböző darabot (nem tudom milyen kell a nylon húrhoz), hogy azonnal legyen és a 2 darab árán rendelj egy maréknyi vegyes készletet az Ebay-ről :)

Szóval ami kell az egy gitár és egy pengető (klasszikushoz még az sem minden esetben). Minden más majd menet közben...

[ Szerkesztve ]

(#35996) #56474624 válasza FockeWulf (#35995) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mikor az előzetesen (bőrkesztyűben) átfagyott kezemmel kipróbáltam, akkor nem is volt semmi gáz. Ha pengetővel pengetek és nem átfagyott kézzel, akkor lehet nem így lett volna, ezt már nem tudom meg. A hangszerész játékánál szintén nem hallottam zörgést.

Itthon először behangoltam játszás előtt, hangolás előtt kb. fél hanggal feljebb volt az egész a standardhoz képest. A standardra való behangolás után vettem észre, hogy zörög. Viszont nem zörgött durván, később lett idegesítő mértékű. Az elején * a húrok könnyen elvesztik a hangolásukat, sűrűn kell hangolni, szóval könnyen lehet, hogy emiatt alakult végül úgy az egész rendszer, hogy az már nem jó. :U

* ez általában néhány óra játszást simán jelent

[ Szerkesztve ]

(#36002) Humbucker válasza arnyekxxx (#36001) üzenetére


Humbucker
senior tag

Sose értettem, csak gondoltam most megkérdezem, pl ha csak egyedül gitározol magadnak attól jobb nincs ha fülre végig pengeted nyilván, csak már régóta megakartam ezt kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#36144) fattyu válasza V.Stryker (#36139) üzenetére


fattyu
veterán

én csak azért tértem át 10esre mert kilencest párat sikeresen szakítottam e húron. nem feltétlen a húr tehetett róla, a bushman pengetés ugye, de ettől még mióta 10est használok nincs gondom. hátrányát semmiben nem érzem 9esről jőve.

a jaguaron 11es van mert annak 24" a menzúrája és emiatt jól jött a merevebb húr a standard e hangoláshoz is.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36238) arnyekxxx válasza Kobe (#36235) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha az adja a zenélés fő élvezetét, hogy hüdekurvajól szól az első lefogott hang akkor te nem igazán akarsz megtanulni gitározni.

Ha egy enyhe drájvval minden egyéb effekt nélkül Ha az erősitőbe be se dugott gitáron jól tudsz már játszani akkor tudsz játszani, egy faszán összerakott multiprogram a hibáid jó részét elfedi, kijavítja és azt fogod hinni, hogy tudsz pl precizen pengetni pedig csak a kompresszor simítja ki a botladozásodat. Nyilván nem úgy szól a maszterofpapetsz a natur gitáron mint egy tökéletes hetfieldsouddal, viszont ha el tudod játszani felismerhetően és nem csak egy zörgőcsörgőmaszat lesz amit hallasz akkor tudod ténylegesen eljátszani.

[ Szerkesztve ]

(#36243) cucka válasza Kobe (#36242) üzenetére


cucka
addikt

Én a következő lépéseket javaslom:
1. dugd be a gitárt az erősítőbe
2. zenélj

(De komolyan, ki a f*szt érdekel, hogy szólnak a pengetési gyakorlatok? Ha pengetési gyakorlatoknál tartasz, akkor a te játéktudásod a szűk keresztmetszet, attól nem szól elég jól. Ne pocsékold az energiáidat ilyen pótcselekvésekre)
A te helyzeted olyan, hogy érdemes minél erősebb korlátok közé szorítanod magad. Minél kevesebb potméter, minél kevesebb állítási lehetőség. Te vagy meg a gitár a kezedben, minden más lényegtelen.

Bónuszként itt egy videó, ahol Satriani egy random csávó lakásában játszik egy olcsó kínai gitáron, mobiltelefonnal felvéve. Remekül látszik-hallatszik benne, hogy mitől szól jól egy gitár. [link]

[ Szerkesztve ]

(#36257) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha már felmerült a tanulás, igazán adhatnátok tanácsot, mert én már kezdem feladni. :W

A tény az, hogy még mindig nem tudok gitározni, semennyire. Ez elkeserít már engem is,de próbálom lazán venni. A tanárhoz járást most szüneteltetem egy jó ideje, de a gitározásról nem mondtam le, viszont a legfőbb bajom az a gyakorlással, hogy nem lelem benne örömöm. A tanárral jól átbeszéltük az elméletet, közben meg volt gyakorlat, elég sok, de csak pengetési gyakorlatokat vettünk a Gitár kézikönyből (Andrásik Remo féle).

Értem és tudom,hogy ezekre szükség van, látom a rengeteg hibát amit ejtek és amiket ezek gyakorlásával ki tudok és kell küszöbölnöm.

DE ez egy hobbi, ezzel kéne tudnom agyilag lazítani, ebbe kéne élvezetet találjak, de őszintén szólva bármennyire is szeretném csinálni, ezekkel a gyakorlatokkal megerőszakolom magam, mivel semmi élvezetet nem találok abban, hogy a pengetési gyakorlatot megcsinálom hetvenedszerre is.

Minden bizonnyal ez játszik közre abban, hogy nem úgy haladok, ahogy magam elképzeltem.

Nekifutottam a justinguitarnak, az jó is, kedvelem is, de ott meg az akkordozás van, azokat is gyakorlom, ahogy mondja, de még mindig nincs egy k.rva dallam sehol. Nincs egy óra gyakorlás után 5-10 perc olyan dallamos bármi, amit élvezettel csinálni tudnék.

Ez ilyen vagy egyszerűen a lelki válságom hat ki erre?

Legfőképp azzal vagyok gondban, hogy kijelölve lássak egy utat, aminek látnám a menetét és az apró sikereit. Látom a tanár féle unalmas pengetést, látom a tanár nélküli akkord fogásokat, de nem tudtam felépíteni egy egy irányt, egy ilyen fejlődési görbét az alapján.

Tudtok adni tanácsot, hogy milyen gyakorlási módszerrel haladjak egyedül?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36277) benedekco válasza cucka (#36243) üzenetére


benedekco
addikt

De miért kell ekkora dinamikával beleszállni a másikba? És nem csak neked, hanem a többieknek is. Itt mindenki akkora egyéniség és annyira tudja a tutit, hogy nem kérdez csak beleszáll Bruce Lee rúgással az emberbe vagy a témába.

Mióta megvettem az amerikai sztratot, százszor jobban szeretem, jobb témák jönnek, sokkal könyebb rajta játszani, szebb a hangja, többet veszem kézbe, többet gyakorlok. Szóval valamilyen szinten, igenis számít a cucc. Nekem pl a visszhang (reverb) qrvára kell és ami a Cube-ban van az szimplán fos. Nekem a digitális tetszik a rugó az kifejezetten irritál. Szal innentől kezdve kell valami elé. Mivel már volt a Zoom G3 ezért az adja, ami még használko rajta a booster, scream, looper, hangoló és néha napján viccből a delay, de ez nekem nem fontos, meg vagyok nélküle.
Az erősítő szimuláci kikapcsolva, állítgatni nem kell azaz úgy működik az egész mint valami sima pedál. Ha nem motivál a száund akkor szerintem elképzelhető hogy kevesebbet veszi elő a cuccot.

Az hogy nem kell egy profinak pengetés gyakorlatokat csinálni szerintem nem minden esetben igaz. Az én egykori gitártanárom is megcsinált napi 1 óra pengetés gyakorlatot, pedig mesterije van (klasszikus gitáron), de ha megnézel pár nagyot akkor kiderül hogy általában vannak "bemelegítő" gyakorlataik a nevesebb gitárosoknak is, és van pengetési is. Van aki észre se veszi csak "témá"-nak hívja ezeket. Hendrix pl sosem gyakorolt csak állandóan játszott, ami nagyon sok gyakorlás volt az esetében.

re: -=Libria=-
Nekem egy Cube 30-am van és nem gyön be az effektek minősége, de érdemes kipróbálni amúgy. Tisztán viszont nagyon állat hangja van.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36278) Ragnar_ válasza benedekco (#36277) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem volt azért az olyan durva. Gondolom arra gondolt fórumtárs, hogy amíg az akkordok memorizálása megy, meg a le-fel pengetés begyakorlása, és az alapok, addig nem szabad a hangzásban elveszni. Én is, mint valószínűleg sokan sima dobgitáron kezdtem, de a metal műfaj állt hozzám a legközelebb, de amíg nincs meg egy alapvető jártasság addig egy dobgitár, vagy egy bármilyen elektromos+erősítő kombó megfelelő lehet. Az viszont igaz, hogy egy jó hangással szívesebben gyakorol.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#36286) Ragnar_ válasza cucka (#36282) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én speciel koleszba nem akartam cuccot hurcolni, főleg úgy, hogy nem volt. Viszont volt kéznél szobatársnak dobgitár, és azon gyakoroltunk, aztán vettem egyet otthonra is, és azon tanultam meg akkordozni, meg pengetni stb. Aztán vettem egy elektromos gitárt és torzítót, valami erősítőt, volt azóta is vagy 3-4 gitárom, vagy 2 féle multieffektem, meg vagy 3 féle torzítópedálom. És azóta is elektromos gitárt használok, de dobgitáron simán el lehet sajátítani az alapokat. De nyilván nem kötelező dobgitáron kezdeni. Felőlem mindenki azon gitározik amin akar :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#36296) RaGi91 válasza RaGi91 (#36294) üzenetére


RaGi91
senior tag

Elírtam, #36295, szerk idő meg lejárt :) nembaj

Azért kérdezném, mert most ha már ez így megoldható, akkor a gitár egy yamaha pacifica lenne, az nagyon megtetszett és akkor keret fölött lennék.

Illetve milyen kiegek kellenek így elsőre?

Pengető (mennyi, milyen vastag), húrok, szerszámok, hangoló, jajnekem segítsetek :Y
Lehet mégis elmegyek egy boltba aztán legfeljebb egy kicsit az agyára megyek az eladónak. Mondjuk fórumon jobban szeretek tudakozódni, mert itt haszna a szakiknak rajta, szóval sokkal őszintébb infót kapok. Legalábbis informatika téren ezt tapasztaltam, nem tudom zenei ágon ez mennyire van így, de informatikai boltba úgy b@szarintják át a laikus-t, mint a picsa.

[ Szerkesztve ]

(#36297) Alexios válasza RaGi91 (#36296) üzenetére


Alexios
veterán

Pengető ami tetszik, kezdésnek mondjuk talán a "normál" méret ajánlott, és nem a jazz meg hasonlóak, szóval dunlop tortexből kék vagy zöld teljesen jó, aztán idővel kialakul, hogy vastagabb vagy vékonyabbakat szeretsz, meg milyen formákat, amúgy is érdemes ezekkel kísérletezni, mert nem drága, én a magam részéről mindig mikor hangszerboltban vagyok, vagy rendelek valamit hozzádobok pár pengetőt is amit addig nem próbáltam.

Húr jó eséllyel lesz a gitáron, szóval nem annyira sos venni, 9 vagy 10es szett húrkészlet lesz alapból rajta, ez teljesen jó a továbbiakban is, én D'addario-t használok, sokan Ernie Ball-t, a topik pedig aliexpressest :P
Szerszám nem fog kelleni, legalábbis semmi speciális, húrt el kell majd vágni, kezdésnek ennél több szerintem nem kell, beállítani jó eséllyel nem fogod úgysem teljesen laikusként.

Hangoló appból annyi van a telefonodra mint égen a csillag, én a guitartuna-t használom, de kb lényegtelen, válassz egyet ami tetszik, külön venni nem érdemes.

Ha erősítőbe, ha gépre akarod kötni kelleni fog egy hangszerkábel, ezen felül szerintem sok más nem - esetleg egy tok, ha hordozni is tervezed.

Nekem amúgy a magam részéről rossz tapasztalatom nem volt még itthoni hangszerboltokkal sem, bár alapvetően valamennyire felkészülten mentem, illetve van hogy rád akarnak valamit tukmálni, de alapvetően tapasztalatim szerint többnyire segítőkészek.

[ Szerkesztve ]

(#36310) V.Stryker válasza RaGi91 (#36298) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miért nem veszel egy amplugot? Ilyen fülhallgatós erősítőt? Pl. én Joyo i-Plug.ot vettem és 4k-ból megvan. Rákötheted a telót és mehet backing track, hallgatni meg fülessel tudod, nem zavarsz senkit.

Pengetőből meg rendelhetsz 500 forint körül egy egész szettet kínából.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36324) benedekco válasza llax (#36303) üzenetére


benedekco
addikt

Nagyon sokáig használtam a sima hangkrátya vonal vagy mikrofon bemenetét mikor mit. Kb olyan SB Live!-ta... sőt nem is! Annó már SB16-ra is dugtunk hangszert csak ott mintákat vettünk vele fel amit utána FT2-vel vágtunk és játszottunk le.
Semmi baj nincs vele ha az ember most fut neki.
Következő lépésnek meg egy sima Rocksmith kábel vagy ahhoz hasonló jack-usb is tökéletesen megteszi, az ASIO4All párosítással. Éveik csodásan elég volt.... nemtom most nekem mi a bajom vele, de kezdek rájönni, hogy macerás ennél többre vágyni. USB hangkártya nálam a Win10-el perpill halál kategória.
SB Live!-on élőben lehetett effektelni a cuccost, ott volt a hangkarin a dsp és a creative kezdetleges effektjei. Jó muri volt nagyon.

re: (#36309) brickm
Annyi realtek csodám volt, még via-s alaplappal is toltuk. Nekem eddig még semmi bajom nem volt vele. Persze nem stúdiózásra, de otthoni pengetésre tökéletes volt mindig, amióta van ASIO4All ez nem gond.
Tán még az nforce2-es lapomba is dugtunk gityót?!

re: korábban volt szó többször is hangszer formákról most is a hollow body
Nekem az van, hogy néha megtetszik nagyon az LP, baromira beleszeretek, előveszem játszom rajta qrva kényelmetlen majd elteszem és rájövök hogy ez egy egy éjszakás kaland, többre nem jó. A Strat viszont a hosszútávú kapcsolat és az egy éjszakás kaland után mindig újra beleszeretek a kapcsolatba.
Amúgy az életben meg úgy van, hogy mindig az az esetem akivel épp vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36327) brickm válasza benedekco (#36324) üzenetére


brickm
őstag

Írtátok, hogy "otthoni pengetésre". akkor lehet az a bajom, hogy mikor ez a gépredugdsás kezdett divatba jönni(kezdett, hát még nem volt otthon net, de na...) már volt több erősítőm, analóg modellezés, utána meg boss gt8. Valszeg a visonyítási alapom volt túl magasan.

(#36336) benedekco válasza kemotox (#36335) üzenetére


benedekco
addikt

Küldtél neki azóta is felvételt?
De én aszondom csinálj magadnak két felvételt, alaplapiról és interface-ről, majd AB teszten dönts róla, hogy egy full kezdőnek tényleg szüksége van-e rá. Évekig használtam és nem volt limit. Ma se lenne az de azóta már sok mindenen keresztül mentem és anyagilag is megtehettem hogy vegy egy egy usb-s szart amivel azóta is szopok mert a W10 egy trágya ami nem képes épkézláb módon pattogás nélkül kezelni az usb-s kártyákat. Ha tehetném vennék egy belső karit, de félmagas házam van csak.

re: (#36325) fattyu
Olyannyira hogy audigy ment is vissza a boltba rögtön.

re: RaGi91

Pengetőből szerezz be vékonyat puhát vastagat, keményet minél többet ha lehet. Aztán azzal játssz amivel pontos vagy. Vastagabb, keményebbeket szólóra szokták ajánlani, a puhábbakat, vékonyabbat akkordozásra.
Nekem van egy krokodilos 2mm-es Dunlop-om általánosra, és egy 0,58-as akkordra (talán már túl vékony is), ezt használom ritkábban. A Fender medium teknősről álltam át gitártanárom javallatára, egy hatalmas megváltás volt.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.