Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8335) Plazmacucci válasza Eastman (#8332) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja igen ez vagy 5 éves rajz, az ST-2 meg 2012-es pedál ha jól tudom. Nekem volt 4db Boss pedálom, pl MD-2 Mega distortion. Azzal még lehetett jó hangokat kihozni, de a Metalzone nagyon rossz. Maximum ha egy fullcsöves fej elé rakod ami nem tud torzítani(Laney Klipp, Sound). De a zizi magában eléggé zavaró. Meg kell moddoltatni, és akkor harap.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8476) Atticus85 válasza Plazmacucci (#8475) üzenetére


Atticus85
tag

Nagyon pöpec hangja van,hogy lehet ezt elérni?Milyen erőlködővel illetve pedállal lehet ezt kihozni?

(#8477) Plazmacucci válasza Atticus85 (#8476) üzenetére


Plazmacucci
félisten

EMG81 hídnál --->ME-25 ultra metal preamp--->Flexwawe 15 minden poti középen.

Majd csinálok egy videót, hogy milyen erősítő és pedál szimulációk vannak a multiban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8590) Thor92


Thor92
csendes tag

A következő egy lábkapcsoló lesz aztán egy flanger pedál.

(#8654) M@trixfan válasza Enton (#8653) üzenetére


M@trixfan
addikt

Kicsint instant Rammstein egy pedálban, nem? :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8694) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8693) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Zsir, én csak egy 1x12-est akarok csinálni, illetve erre van keret, az elég lenne otthonra is, meg próbákra is.

Én sem tudok semmit sem a többiről, ezért kérdem, Ti azért jobban értetek hozzá, meg régebb óta vagytok a szakmában. :D

A Celestionnál 85-5khz van, a másiknál meg 28-2.8khz. Tehát a Celestion jobb, mivel szélesebb frekvencia tartománnyal rendelkezik, nem?

Még vmi: ugye a fejben csak 2 elő és 2 végfok van, ezért kellene vmi jó torzitó pedál. Boss DS-1 és DS-2 pedálokat néztem. A 2 jobb a hangja annyival, hogy megvegyem, vagy az 1 is bőven jó torzitott hangot ad?
Ilyesmi elég lenne:
http://www.youtube.com/watch?v=GD0rVMzrlnQ

(#8704) Plazmacucci válasza Bencsizy (#8702) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azért azt ne gondold, hogy odabarkácsolsz egy csövet, aztán már megy a hi gain sound :DDD Bele ne túrj abba ami jó. Olcsó és jól torzítós pedál nem létezik. Vanank csöves pedálok 60 ezerért. Szerintem kis csöves kombó képességeit meg lehet szorozni százzal, ha veszel elé multieffektet. Én nem fgom tukmálni, de egyszerűen egy microcube is sokkal jobb egy kezdőnek, mert nem egy hang van a cuccán hanem 30 félét tud kikeverni.
Sajnos az a tendencia, hogy ide jön valaki tanácsot kérni, aztán elmondjuk a véleményünket, majd ő a sajátját amiről kurvára nem lehet lebeszélni, hiába mondunk bármit. Kérdem én akkor az ember minek jön ide? Ne vedd magadra, nem neked szól.
Pl a srác idejön, hogy neki olcsó de jól szólós csöves cucc kell. Mondjuk, hogy olyan nem létezik. De szerinte biztos, majd eltűnik és két hét múlva bejelenti, hogy megvette a leg szarabb valvekinget. Egészségére.
Én 7éve azért jártam hangmesterre, hogy segítsenek az emberek a tanácsaikkal. Meglett minden ami kellett, igaz nem ismertem önmagam, ezért sok mindent adtam vettem az évek során. Azért azt hozzá kell tennem, hogy ott nem lehet csak így fórumozni, mert sok a beképzelt faszkalap. Szóval most itt vagyok és próbálom megosztani a tapasztalataimat, meg tanácsot adni. Nem kötelező senkinek sem megfogadni őket. Na de senkiét sem????

Más:
Bencsizy nem tudom milyen zenét fogsz játszani, de a csöves kis cucc meg valami láda kiváló lehet valami blúz zenéhez, ha nincs elég krancs, veszel egy OD pedált. Más zenéhez nem tudom elképzelni.
Jó gyakorlást és bocs az előbbi kirohanásért :)

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8710) theiron320


theiron320
aktív tag

Üdv.van nekem egy elektromos gitárom és egy boss 3 gt pedál hozzá.A lényeg, hogy szeretném egy fél hanggal lejjebb hangolni.Na most a boss on van egy olyan opció, amivel belehet hangolni a gitárt, de az csak a standard hangokat(e,g,h...) mutatja pontosan.valahogy belehetne állítani, hogy akkor jelezzen mikor egy félhanggal lejjebb vagyok?Vagy hogyan tudnám legkonnyebben lejjebhangolni?

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#8728) Printszkrín válasza Thor92 (#8726) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Röviden: [link]
- Two button footswitch will LEDs
- Switch options are channel select or lead volume/gain boost
- Includes 15 foot cable with right angle 1/4" stereo connector

Szóval bármilyen kétkapcsolós pedál megteszi. Ha mindent ki akarsz használni,
akkor van egy Ilyen lehetőséged is.
Vehetsz egykapcsolósat is, ha csak csatornát akarsz váltani.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8729) Thor92 válasza Printszkrín (#8728) üzenetére


Thor92
csendes tag

Köszönöm a segítséget, akkor végülis teljesen mind1, a kábel meg olyan kell legyen mint a gitárkábel (csak mert láttam már line6 lábkapcsolót UTP-set)
A közeljövőben tervezek pedált is venni, a flanger pl nagyon tetszik. Milyen sorrendben és kábelekkel kell a gitáron keresztül az erősítőig juttatni?

(#8890) Bencsizy válasza Plazmacucci (#8889) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Beta Aivin DS-100

Nem nagy név, de mivel a boss pedálok nem nyűgöztek le, igy ez mellett döntöttem.
http://muziker.hu/gitareffektek/overdrive-distortion-gitar-pedalok/beta-aivin_ds-100.html

6k-ért szerintem bőven jó :)

(#8940) Printszkrín válasza Eastman (#8938) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Azta! Miket talál aki keres! :DDD
Jó pár éve láttam egy képet a pedálboardjáról, hát az nem volt semmi!
Egy iszonyat kapcsoló tenger, mint egy utasszállító repülö műszerfala!
Egyébként tényleg rengeteg Gibsont használ, de valahogy nekem úgy tűnik,
nem a hangja miatt.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8957) Plazmacucci válasza izomhod (#8956) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ilyen durvább torzításra van moddolva, vagy booster pedálnak?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9003) izomhod válasza Plazmacucci (#9000) üzenetére


izomhod
senior tag

hűha
az ibanez?
milyen pedálok?

(#9017) M@trixfan válasza X2N (#9016) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ne beszélj sületlenséget, inkább hallgass még több igényes zenét és gyakorolj! A sokoldalú megközelítésen kb. minden modernkori gitáros átesik sajnos és szépen továbblép rajta. Ez pont a hasonló tanácsok miatt van. Helyén kell kezelni a dolgokat, hogy mit adnak az ilyen 400 eurós sávban mozgó modellező multik és erősítők, amikor pl. a normális sztereó hangkártyák itt kezdődnek egyáltalán és akkor egy multiban ennyiért konverternek, DSP-nek kell lenni, stb. Hallottam a Spidert is zenekari környezetben. Megnyugtatásul elég borzalmasan szólt az is, de nagyon sokoldalú ;] jók ezek a maguk helyén kezelve, de kerüljük már el az olyan dolgokat, hogy "mindegy" mert nagyon nem az és ha igényes valaki akkor csak a csalódás lesz belőle.

Esetleg boostolni próbáltad már az erősítőt pedállal? Persze oda ne valami metal zone zizit tegyél be, hanem ts-t vagy valami más OD pedált! Mondjuk azt már meg sem merem kérdezni, hogy tényleg szükség van-e annyi gain-re... Az igazán harapós torzításokhoz nem szabad kivágni a közepet, persze ez hangerőtől is függ. Milyen erősítőt használsz?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9019) X2N válasza M@trixfan (#9017) üzenetére


X2N
senior tag

Érdekes nekem sose volt gondom a hangzásával, gitártanárom Spider-t is használ, nagy cuccában POD is van, mentek már oda hozzá hogy de jól szól ez a cucc, amikor meglátták hogy modellezős már egyből húzták a szájukat. Legtöbben biztos ott buknak el hogy amit használnak magába gitározáshoz beállítást, azt használják zenekari környezetben is. Boost pedál nem kellett hozzá elég a torzítása az erősítőnek, ráadásul a beépített zajzár miatt semmi zaj nincs.Plusz boost-ot is belehet állítani de sose kellett. Most az épített erősítőmön játszok, Framus Cobra előfok+6L6GC végfok van benne, de készül a Bogner Uberschall előfoka is :)

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9023) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Sziasztok!

Peavey Vypyr 30-al kapcsolatban lenne olyan kérdésem hogy csak ezzel a veszett drága Sanpera pedállal vezérelhető, Vagy van egyéb lábkapcsolós megoldás is hozzá?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#9050) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Kis tanácsot kérnék tőletek!

Eddig Peavey Bandit 112 erősítőm volt, de meg kellett válnunk, mert zenekarom nem volt, itthon meg nem tudtam kihasználni (túlságosan hangos), így eladtam.
Erősítő nélkül meg nem élet az élet, úgyhogy vásárolni szeretnék valamit. Van egy Ibanez 370dx gitárom és egy Korg AX3000G multieffektem.
Maximum 70000 Ft-ot költök rá (nem azért mert nincs több, hanem mert nem ér többet nekem a dolog) Új cucc áraiban gondolkodom.Olyan erősítőt szeretnék ami halkan is használható. A Bandit igazából akkor szólt szépen ha a hangereje fel volt egy picit tekerve (legalább 2-es szintre :) )

Amik célkeresztbe vannak:

Peavey Envoy 110: hangja hasonlít a Banditra, csak kisebb a teljesítménye. Mivel egyszerű erősítő, nincs benne semmi multieffekt, ezért a Korg jól ki tudja szolgálni. Picit fáj a szívem hogy 10" hangszóró van csak benne.

Peavey Vypyr 30: ez is transtube. Viszont van benne digitális multieffekt. 12" hangszóró van benne.

Roland Cube 40 XL: számomra új, de népszerű erősítő 10" hangszóróval.

Roland Cube 80 X: le van értékelve 76000 Ft-ra. 12" hangszóró. Lehet halkan használni?

Line6 Spider IV 30: népszerű (bár azt hallottam hogy a III jobb mint a IV) és 12" hangszórója van.

Fontos hogy élő játék megoldható legyen, azaz kapcsolópedál is kell hozzájuk. Az Envoy ebből a szempontból rendben van, mert egyrészt van hozzá kapcsolópedálom, másrészt a multi lenne rátéve. A többire viszont szégyen a multit rátenni, ha már eleve van benne. Viszont kell ekkor hozzá pedál. A Vypyrhez kell a Sanpera ami elég drága. A többihez mi kell?
Ja és rock-metál zenéhez kell.

Más javaslatok? Nem szívesen veszek használtat. Mindent ki tudok próbálni és ki is fogok. Ma Peavey napot tartottam. Holnap próbálom a többit is.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#9061) bucsupeti válasza 98bja (#9056) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Épp most jöttem a Hangszerdiszkontból és a Vox VT40+-t próbáltam (illetve a Roland Cube 20XL-t). Nekem tetszett mindkettő, de valóban a VT40+ az pöpec kis cucc. Tényleg érződik rajta az előfokcső. A teljesítmény szabályozás is nagyon jól működik.
A másik ami még tetszik az a Peavey Vypyr 30. Nagyon tetszik az ahogy a Peavey kombók szólnak. A Bandit hangját nagyon megszerettem és azt a karaktert hallom ki a Vypyrből is.

Kár hogy a VOX-ban csak 10" hangszóró van, viszont a pedál (VFS5) az nagyon kényelmes hozzá a vízszintesen elhelyezett 5 gombbal.
A Vypyrhez a Sanpera I-et fogom megvenni ha az lesz a döntés, de annak az elrendezése nem tetszik igazán, viszont van rajta paraméterpedál (hangerő, WAH stb...) és 12" hangszórója van.

A kettő közül fogok dönteni....

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#9065) M@trixfan válasza bucsupeti (#9061) üzenetére


M@trixfan
addikt

Itt van még pár: Blackstar HT1, Orange Micro Terror, Laney Cub. HK Tubemeister 5 és 18 sajnos túllóg már a kereten, pedig van bennük Powersoak. ENGL Gigmaster 15 is a barátod lenne... Cornford Roadhouse crunch hangjai olyan "szövetesek" lennének amit a modellezők távolról sem tudnak ugatni, de ez már 500 GBP Andrtons-ról de nem is "Fisher Price" kategória :)

A 10" nem baj, van aki nagy ládába is olyat szeret tenni. Kisebb teljesítménynél előnyös is, jobban tud hangszóróként viselkedni, de megmondom őszintén ilyen hangerőn tökmindegy. Szerintem vedd is le a szempontok listájáról!

Azért lenne jó valamilyen "rendes" erősítőt használni, mert ég és föld a tiszta csatorna pedálbefogadó képessége. Lehetne a tiszta csatornát használni pedálokkal és egész jó hangot lehet kapni. Ez az otthoni "sound" sajnos a legrosszabb macera ami csak van :( Családi házban érdemes elgondolkodni egy lemikrofonozott izolált kabinet építésén a sufniba.

A tökéletes kompromisszum létezik, csak ezek már ipari cuccok, ipari árron. Nyilván nem ezt javaslom most 70000-ből, de leírom, hátha érdekel valakit a pro irányzat:

1. Gitár processzorok terén a Fractal Axe FX II és a Kemper Profiling Amplifier egyértelmű megoldások a problémára. Egyszerűen ezen az ársznten érhető el az a konverterminőség és CPU erő aminél tényleg meg van fogva még a transzformátor és a láda "attitüdje" is és nem műanyag a hang. Full stúdió minőség, sokan kizárólag az effektek miatt is vesznek egy AXE-ot, simán oda lehet tenni egy Eventide mellé.

2. Two Notes Torpedo VB-101, vagy az új, olcsóbb Torpedo Live. Ezek impulzusválaszos végfok és kabinet szimulációval ellátott terhelések. Foghatsz egy kopott, öreg plexit és használhatod szobahangerőn, monitorokon keresztül. Itt abban segít a digitális technika amiben a legjobb: az IR-alapú kabinet és mikrofonozás szimulációban.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9130) izomhod válasza Plazmacucci (#9128) üzenetére


izomhod
senior tag

az lesz majd

nemtom ki pesti innen, ki nem, de hol érdemes szétnézni?
a hangmestert ismerem, meg a v52-t

Kölnben voltam olyan hangszerboltban, ahol voltak kis hangszigetelt boxok, ahova bevitetted a kiszemelt gitárokat, erősítőt, pedálokat és lehetett tolni

itthon van ilyen?

(#9326) 98bja


98bja
senior tag

Basszerozni tudok ha a whammy pedállal leviszem egy oktávval a gitáromat :C :C
Minek ide basszusgitár :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9330) Plazmacucci válasza 98bja (#9329) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ya azt hittem maga az a piros pedál :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9333) 98bja válasza Plazmacucci (#9330) üzenetére


98bja
senior tag

Jó is lenne az a piros pedál :DDD

(#9492) izomhod válasza sajtee (#9490) üzenetére


izomhod
senior tag

közben rájöttem

úgy van, hogy van benne 30 effekt, és a 3 kis pedál 1-1-1-et tud, de van 10 bank (10 sor), amit 2 kis gombbal tudsz kézzel váltani (a led kijelző mellett balra a bank gombok)

játék közben macerás kézzel piszkálni, ezért külön van hozzá egy pedál, amivel a bankok között lehet váltani, csak az plusz pénz

[ Szerkesztve ]

(#9671) izomhod


izomhod
senior tag

a szükséges pedálok:)

(#9788) izomhod válasza 98bja (#9787) üzenetére


izomhod
senior tag

pedál

(#9789) 98bja válasza izomhod (#9788) üzenetére


98bja
senior tag

Melyik pedál?

(#9794) Plazmacucci válasza 98bja (#9793) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vannak compressor/sustainer pedálok, de az is pénz. Egy vastag húrkészlet és egy jó pickup sem árt. Na meg oda kell baszni a húrnak :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9868) izomhod válasza blackmacs (#9866) üzenetére


izomhod
senior tag

szerintem kezdőknek nem rossz választás
mindenképpen újat szeretnél?
gondolom erősítőt is akarsz hozzá, esetleg valami pedált?

[ Szerkesztve ]

(#10058) Tv


Tv
senior tag

Srácok, milyen multieffekteket ismertek amit tud felvenni? Úgy értem fel tud venni x másodpercig amit játszol, aztán azt tudja folyamatosan visszajátszani és tudsz rá imprózni. Asszem phase trainer a funkció neve, de ahogy nézegettem sok pedálnál azt írják, hogy csak külső jelforrásból tud felvenni ( pl. cd lejátszó). Amiket néztem és tuti tudnak ilyet az a Korg ax 100g és 1000g, de ezeknek meg a hangja nem igazán tűnt meggyőzőnek számomra. Valami más javaslat?

(#10140) 98bja válasza blackmacs (#10139) üzenetére


98bja
senior tag

Van egy ilyen Sg-m: http://m.arukereso.hu/?p=p110648695

Meg februárba meg szeretném lepni magam egy ilyen Stratocasterrel: www.hangszerdiszkont.hu/hu/shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1777&category_id=1&manufacturer_id=45

+van egy Digitech RP90 multieffektem, meg egy Behringer RV600 pedálom ami a shimmer-hez kell. :)
és neked? :D

[ Szerkesztve ]

(#10154) _seth_


_seth_
veterán

Én ezen nem tudok eddig játszani, youtube szép és jó, el tudok onnan játszani pár számot úgy is szól mint a videóban, be is tudom állítani az effekt pedállal a megfelelő hangzást de az, hogy tudom fejből, hogy melyik húrt hol kell pengetni még nagyon kevés, tehát totál kezdőknek való tabról még megy is de egyszerre két-három esetenként 4 hangot lefogni már nem megy tehát jön a lelkes, hosszantartó akkord tanulás, aztán ha ráálltak az ujjaim majd mehet komolyabb is :) A felszerelés saját szintemhez rá lehet fogni, hogy megfelelő, lelkesedés lenne, ráfordítható idő annál kevesebb de most, hogy jön a tél szép lassan már úgyis többet leszek bent így talán többet előkerül a gitár :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10400) BluEyes válasza Bencsizy (#10390) üzenetére


BluEyes
őstag

Már egyszer volt ilyen bajod, ha jól emlékszem. A videon trafózaj van, a pickup szedi össze az erősítőből. Elvileg ha távolabb mész a cucctól, körbe forogsz kicsit, lesz olyan pillanat, amikor változik, halkabb lesz a brumm, sőt szinte el is tűnik. Ha ez nem történik így, akkor a forrasztásokat le kell ellenőrizni (sőt, páka meg egy kis cin, és fel lehet frissíteni őket) a gitárban, jackdugókban. A pedált hajtsd meg másik táppal, vagy elemről, mert az adapter is okozhat ilyen brummot.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10439) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Naaaaa
Megjöttek az elő- és végfokcsövek, kicseréltem őket, jóval több gainem van, jóval kevesebb zaj, jóval szebb tónus, és eszméletlen hang tisztán és torzítottan egyaránt. :D
Holnap még suli, aztán egész héten gitározok, persze jó kis tanulás mellett, mert eddig csak 8 témazáró, meg 10 röpi van bejelentve, emellé még 2 kötelező olvasmány. :DDD Imádom :D Tanujj me mekbux xd
Ma is volt jó kis doga, 600 oldalas Aranyemberből az egyik kérdés:
,,Jaj, szegény kis cica..." Ki mondta ezt?

:DDD Vigyorogtunk az egész dogán, nem akartam felhúzni magam inkább, azt inkább poénra vettük. :)

Amúgy mindenkinek ajánlom a kis Beta Aivin céget, Boss másolatokat gyártanak, elérhető áron és kb ugyanolyan minőségben. Invasion meg Boston néven is futnak asszem, és egy nagyon alulértékelt cégről van szó, mert csuda jók a pedáljaik.

És ajánlom mindenkinek ezeket az egyszerű, de nagyszerű számokat:
http://www.youtube.com/watch?v=t0Zbvtxb85I

Ez meg egy masterpiece:
http://www.youtube.com/watch?v=Vw2uusbsEYE
Akinek van ideje, hallgassa végig, mert sztem baromi jó a dallama, meg a szövege is.

Egyre keményebb számokat hallgatok, soft rockról punkrockra, punkra, majd alternatív rockra váltottam, meg amiket linkeltem, ahhoz hasonló, szóval ilyen sötétebb dalokat hallgatok, ami elég furcsa, mert előtte annyira taszítottak ezek a számok, mint állat.
Meg most már sokkal jobban érdekelnek a komolyabb dolgok, meg pl a dalszövegek, meg egy-egy szám mögötti gondolat.
Kezdek felnőni vagy ez most mi? :D

Ez meg nem tudom milyen alstílusa a rocknak vagy minek, de nagyon megfogott.
http://www.youtube.com/watch?v=EQm9wkJNwcE
Nincsenek benne őrült gyorsaságú szólók, meg riffek, de mégis cseszett jó. És akkora erő van az énekes hangjában, hogy az nem igaz.
Meg vhogy eltér a többi előadótól, én még nem nagyon hallottam ehhez hasonlót.

(#10491) Yagami76 válasza izomhod (#10488) üzenetére


Yagami76
csendes tag

Csak tanulni szeretnék rajt.Főleg Metallica számokat.Kizárólag itthon.Van egy Roland cube 20xl combóm,meg majd ha nem elég a beépített torzító,akkor szeretnék venni hozzá egy pedált is.

(#10520) BluEyes válasza toth_janika (#10518) üzenetére


BluEyes
őstag

Nyugi, pillanatnyilag magam is (meg még igen sokan) egy hangkártyával döngetnek otthon a hifire kötve. Nincs ebben semmi perverzió. ;)

Viszont előre szólók, hogy nem biztos, hogy jó lesz a hang. Egyfelől a hangkártya Line-In bemenete nem a gitárokpickup-hoz van illesztve, tehát jelentős magasvesztés várható, másrészt a tápból rettenetes zajok, sípolások jöhetnek át, amik használhatatlanná teszik a rendszert. Én is így jártam, le kellett cserélnem a tápomat, pedig nekem külső usb kártyám van, ami elvileg nem érzékeny a szgépre, de még azt is hazavágta a táp zaja. Szóval egy próbát megér a dolog, technikailag működni fog, és lehet hogy jó is lesz, de készülj fel az esetleges zajproblémákra.

Ahhoz, hogy valami értelmes dolog történjen, kell egy amp-szoftver. Ezekből van sokféle, jobbak, rosszabbak. Ugyanazt tudják, mint egy multieffekt szoftvere.
Vannak magukban működő - standalone - ampszimulátorok, és vannak olyanok, amikhez egy futtató környezet, un. host program kell. Próbaképpen egy ingyenest javaslok feltelepíteni, ez arra mindenképpen elég lesz, hogy leteszteld a rendszert, mennyire zajos, hogyan állítsd be az ASIO-t, hogyan is néz ki ez a dolog. Aztán ha okés, műxik, tetszik, akkor majd elbeszélgethetünk a továbblépésről.
Ez a program a Line6 Podfarm 2.5 free verziója, standalone is megy, és már nem kér Line6 hardvert. Mindössze 2 ampmodell van engedélyezve benne, de az egyik pont egy Marshall, pár pedál- és effektmodell is működik benne, tehát egy egész tisztességes gyakorló soundot lehet csinálni belőle.
Ehune Podfarm 2.55

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10658) Bencsizy válasza X2N (#10655) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Szia

Igen, működik, szól.

Ez egy házi készítésű, elvileg egy vermona módosított alaprajza alapján készült. Effek loop nincs.

Hiss jellegű a zaj, tehát zizzzzz. De nem olyan, mint mikor a torzító van bekapcsolva a pedálon, hanem kicsit vastagabb, és picit talán alacsonyabb a frekvenciája is, mélyebb a hangja egy leheletnyivel.

Leírom a tapasztalataim:

- Kipróbáltam külön hifin a hangszórót, szépen szól, abszolút semmi gond nincs vele.

- Torzítópedált kivettem a láncból, nem változott a zaj milyensége.

- Csak 1 kábellel rádugtam a gitárt, megint nem változott semmi.

- Kihúztam a kábelt az erősítőből, a zaj erősödött.

Hangszóró csatlakoztatva, gitárkábel nincs az erősítőbe dugva:

- Letekertem az összes hangerő, hangszínszabályzót, (gain, treble, bass, master), a zaj elmúlik.

- treble, bass középálláson, gain, master nullán, nincs zaj.

-treble, bass középálláson, master nullán, gain minimumtól maxig tekerve, nincs zaj megint.

Viszont: treble, bass középen, gain nullán, mastert tekerve fel előjön, és erősödik a zaj. Ezután ha tekerem a gain fel, akkor már az is erősíti a zajt, de nem annyira erősen, mint a master szabályzó.

Szóval a a hiba tuti az erősítőben van, és a master szabályzóval változik csak a zaj mennyisége. Új csövek vannak benne, mind a négy teljesen új, szóval azok is kilőve, hangszóró szintén tuti jó, gitár, kábel, minden kihúzva, és akkor is ott a zaj.

[link]
Ilyesmi a zaj, de ennél azért jóval halkabb. Ami 0:05-0:15 között hallható, leginkább az, de semmiképp se jön elő olyasmi, ami 0:18 környékén hallható.

Sajnos tervrajz nincs, mert úgy vettem még anno neten, használtan. De esetleg képeket tudok készíteni róla, ha az segít. Holnap, vagy holnapután megyek érte, azt akkor rakok fel ide párat. Meg csinálok akkor videót is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11026) izomhod válasza sajtee (#11003) üzenetére


izomhod
senior tag

multieffekt kell neked, nem ez a méregdrága 2 pedál!
utána jöhet az is

(#11032) sajtee válasza Eastman (#11021) üzenetére


sajtee
senior tag

Ahogy mondod :K Nem is szeretnék olyan lenni, mint ő. Vagyis, de, de egyediségre törekszem, ezzel az egy pedállal pedig kétlem, hogy el lehetne érni a "Slash-hangzást", egyszerűen tetszik, amit videókból láttam, d eki kellene próbálni is.

Melyik Cry baby érné meg? Van néhány belőle.

(#11063) izomhod válasza freaghill (#11062) üzenetére


izomhod
senior tag

stack kábel
pedálokat összekötni?

(#11308) izomhod válasza sajtee (#11307) üzenetére


izomhod
senior tag

na jóvan, nyomassad csak, ügyesen, de el ne szaladjon veled a ló ;)

van valami pedálod, vagy elég az erősítő?

[ Szerkesztve ]

(#11325) izomhod válasza sajtee (#11323) üzenetére


izomhod
senior tag

nem lebeszélni akarlak róla, de...

... mindened van már, ami jól jön, az az állvány, az 3000 ft

de hagyd a többi felesleges dolgot, szerezz egy multieffektet használtan, azzal lesz wah pedálod is, és annyi hangzást tudsz kihozni a gitárodból, hogy meg fogsz lepődni!
ha nem tetszik (de tetszeni fog), akkor árában eladod, és vehetsz ami jobban tetszik.

többiek hogyan látjátok?

(#11326) blackmacs válasza izomhod (#11325) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Az biztos hogy amennyi a pedál azért még újonnan is jó multieffektet tud venni,használtat meg pláne.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11341) izomhod válasza Szten Márs (#11340) üzenetére


izomhod
senior tag

és ha annak a jelét átvezeted egy pedálon?
kíváncsi lennék mi jönne ki belőle:)

(#11353) Plazmacucci válasza Peethy (#11352) üzenetére


Plazmacucci
félisten

20-25 körül csak is használtan lehet jókat kapni. Aki az újként árúlt 4-5 éves korg szériákat 30 rugóért az is elmehet a sunyiba. Ennyi pénzért max pod2 ami jó lehet, de azt csak kézzel lehet vezéelni, próbákra nem alkalmas. Pedál hozzá meg egy vagyon. Foscsi Zoom g2-vel is csak szopóka van hosszú távon. Kis pénzből nincs kompromisszum mentes megoldás. Ja a MCube is tud vonalkimenetet és fejhallgató kimenete is van ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11364) izomhod válasza Peethy (#11352) üzenetére


izomhod
senior tag

multik 25-ig

amit erősítő nélkül, akár fülhallgatóval is használhatsz, az a pocket pod, már van 17ért is, 15-re lealkudod

én ezt ismerem, azért mondom, de más meg mást fog mondani

ha lesz erősítőd, arra is rá lehet kötni természetesen

ha próbaterembe, fellépésre kell majd, akkor majd érdemes pedálos cuccot venni

(#11374) Peethy


Peethy
őstag

Köszi a sok jótanácsot. Próbálok mindenre válaszolni.

A keret 40-45 körül lenne, ebből 27 a gitár beállítással együtt, tehát max 20ezrem lenne még erősítőre/multira. Nem látom értelmét, hogy vegyek 10ezerrel többért gitárt (nem hiszem hogy az sokkal jobb lenne), és vegyek valami 8-10ezer forintos gagyi cuccot, amin kijön majd valami hang is.

BluEyes, köszi a sok tippet :) Nem metált nyomnék, inkább csengőbb, enyhébben torzított hangzás érdekel, vagy akár egy kicsit módosított clear. Pl: [link] [link] - (ebben csak a háttérben hallatszik); talán a legzúzósabb az lenne, amit itt lehet hallani: [link], ennél többet nem szeretnék.

Egyelőre csak bele szeretnék vágni a közepébe nagyjából jó minőségű eszközökkel. Az elején úgysem az eszköz lesz a korlát, hanem a tudásom, akkor meg lehet majd továbbfejleszteni pedálokkal, komolyabb erősítővel, effekttel.
A haladóbb gitár a Cort G260 lenne, az tetszik nagyon, de még nincs rá keret.

A fotózásból tudok kiindulni, először egy elég olcsó (~90k) cuccal kezdtem, aztán két év alatt ráköltöttem még ennek a háromszorosát, és most már csak fix objektívekkel fotózok, mert tudom, hogy mire kell használnom.

A gitáros ismerőseim közül egyik azt mondta a squier + roland 15-re, hogy kezdésnek jó, a másik említette a multieffektes dolgot. Édesapám, aki meg nem gitáros, hanem hangtechnikus(ként dolgozott jópár évig, zenekarokat hangosított), említette szintén az effekt + fejhallgató párost, mint jobb kiindulási alap.

Ma megyek egyébként gitárokat próbálgatni egyik haverommal, elnézünk majd oda is, amit említettél Eastman :)

Köszi a sok segítséget, ha esetleg valakinek ezen információk fényében van valami tanácsa, azt is szívesen fogadom :R Persze tudom, kevés pénzre nincs igazán jó tanács, főleg akik tudják, milyen az igazi hangzás, de aki gitározni akar, az tud majd ilyenen is, aztán majd lehet továbblépegetni.

(#11538) izomhod válasza Bencsizy (#11537) üzenetére


izomhod
senior tag

csodát nem tesznek, de ha azt nézed, hogy egy pedál áráért van egy multid, az azért nem rossz! :)

felfedezni tökéletes, aztán majd ha másra vágysz, árában eladod és veszel egy másikat

(#11540) sajtee


sajtee
senior tag

Kérdés: Ti milyen beállításokkal játszotok? Erősítő, multi, torzító, pedálok.

Gain, Volume, Treble, Middle, Reverb, ilyesmikre gondolok, és ezeket milyen pedálokkal, milyen beállításokkal? Illetve milyen zenéhez?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.