Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52039) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Ma jött meg a TC Electronic Rusty Fuzz pedál. Na, ez végre egy tök jó fuzz pedál budget árkategóriában! A Behringer super fuzz sem rossz, de az még a fuzz I módban sem az az igazi pszichedelikus fuzz, amit most kerestem. Ez meg eléggé. :C

[ Szerkesztve ]

(#52059) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Még nem láttam itt említve BYOD

Free gitárhangépítő, nem a szokásos pedál-amp-láda hanem mindenféle modulokból összelegózható cucc, tök jól el lehet vele szórakozni és jó dolgokat össze lehet vele hozni.

(#52202) FockeWulf válasza lacibattya (#52200) üzenetére


FockeWulf
tag

Ugyanez. El nem tudnám magam képzelni számítógépen/laptopon b@szakodva játszogatni....főleg fülessel...valahogy nagyon nem a világom. Persze van aki meg így tolja, lelke rajta ha neki meg úgy tetszik.
Én is annak a híve vagyok, hogy erősítő billenőkapcs felpattint, egy-két pedál rátapos, azt mehet a bénázás :D most hogy én ott a programokba, láda/fej szimulációkba, effektek közt egérrel keresgéljek...brrr....ez van ha az ember begyöpesedett analógbuzi... :D :DD

(#52211) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52210) üzenetére


FockeWulf
tag

Elhiszem hogy így van, de én analógpárti vagyok, nekem az a hangzás jön be....meg az egész fíling nekem sokkal jobban tetszik, kézzelfogható erősítőn játszani, kézzelfogható pedálokkal...ez van :)
Amúgy hangzásokat én sose akartam utánozni, teljesen úgy sem lehet amúgy. Sosem akartam úgy szólni mint Hefield, Jimmy Page, Joe Perry vagy Slash. Nekem sokkal izgalmasabb minimál cuccal saját hangzásokat létrehozni, és azokkal variálni.

(#52212) Moleman válasza lacibattya (#52188) üzenetére


Moleman
addikt

Kezdőként valóban nehéz, ha nincs senki, aki segítsen választani, nagy a kockázat.

Az első gitárom egy romos Kremona nejlon volt 9000 forintért, de olyan lendülettel kezdtem el tanulni, hogy 4 hónappal később kaptam egy normális gitárt.
Azzal már kifejezetten szerencsém volt, nem is én választottam, a szüleimre melegített rá a hangszerboltos egy kínai Squier SD-6-ot, de mint kiderült, csodálatos választás volt, 21 évvel később is örömmel nézek rá. Persze azóta már vettem szebb/jobb/kényelmesebb gitárokat használtan, még olcsóbban, de azok megtalálásához/kiválasztásához már kellett 10-20 év tapasztalat.

Elektromossal kevésbé volt szerencsém. Márkahűségből újra Squiert vettem, a szememnek a strat forma tetszett, de akkoriban nem is csak a Bullet, hanem az Affinity széria is vállalhatatlan volt, úgyhogy Deluxe (= jávortopos Standard) lett, 25 wattos Frontman kombóval. Sajnos túl sokára, 9 évvel később derült ki, hogy helyette valami HSS superstratra lett volna szükségem, de anyagi okokból korábban fel sem merült, hogy új gitárt vegyek/lecseréljem. Amíg nem próbáltam mást, elégedett voltam vele, de mai szemmel már minden más gitárom jobb nála, évek óta nem használom, el van rakva emlékbe.
A kombóval az ellenkezője történt, akkoriban nagyon nem szerettem, a beépített torzítója szörnyű, más pedálom/multieffektem akkoriban nem volt. Mai füllel viszont csodálatos tisztája van, néha még most is használom. Meglepő módon basszusgitárral is nagyon jól szól, zenekari hangerőn sem halálozott el tőle.

A modellezős/PC iránnyal valahol szerencsém volt, mert még nem is tudtam, mi az, de 2001-ben vettem egy jó belső hangkártyát, ami bizonyos korlátokkal, de nagyon sokáig kiszolgált. Mai szemmel az is szörnyű volt az impedanciaillesztés hiánya miatt, de legalább nem késett a hang. Emiatt nem volt annyira égető a cseréje, ma viszont nagyon bánom, hogy fiatalkorom rövidke kreatív időszakát azzal szerencsétlenkedtem végig, gyakorlatilag elpazarolva azt.
Ma már hiába lenne meg hozzá minden eszközöm, nincs időm/türelmem komplett covereket készíteni sávonként, végképp nem még saját számokat is írni. 5+ éve el sem indítottam semmilyen DAW-t, csak standalone alkalmazásokban gitározom/zongorázom a saját szórakoztatásomra.

Bocsi a kisregényért, csak azt akartam kihozni belőle, hogy távolról sem ördögtől való kezdőként nagyobb pénzt fektetni a szükséges eszközökbe, ha megengedheted magadnak, mert nekem minden megbánásom/keserűségem abból ered, hogy nem engedhettem meg magamnak ezeket, mikor igazán szükségem lett volna rá, most meg már késő.

A mérleg másik nyelve, hogy még 65 ezret sem muszáj kiadni, 37-42 ezer ft között több csodálatos gitárt is vettem, de ahogy korábban is írtam, ezekhez kellett a szerencse/tapasztalat/hozzáértés.

#52202 FockeWulf
Szerintem mindkettőnek megvan a helye és ideje. Valahol begyöpösödött analógbuzi vagyok, volt/van fullcsöves erősítőm, amiben cserélgetem a hangszórót is, van 20 pedálom, életem legjobb hangélménye volt, mikor egy próbateremben megszólalt a Les Paulom egy Marshall 6100-on keresztül egy Mesa Boogie 4×12 ládából.
De közben nem szeretem, ha más is hallgatja amit otthon pötyögök, ezért szinte mindig fejhallgatóval játszom. A programokban nem kell sokat keresgélni/tekergetni, tudom mit szeretek, sok éve megvan az a 2-3 preset, amin játszani szoktam. A zongorát végképp nem tekergetem, amióta megvan a szoftver, a Don't Stop Believing preset van betöltve. :DDD

#52204 doc
Az akusztikusnak sem kötelező keménynek lennie, van egy Samick akusztikom, 12-es húrokkal D standardben olyan puha érzés játszani rajta, mint bármilyen elektromoson.

A nylon megint más élmény, a húrok miatt puha, az action és a nyakszélesség miatt nehezebb játszani rajta, de újdonságnak nem rossz. Gyerekkoromban nagyon nem szerettem a Kremonát, de 20 évvel később újra vettem nejlonhúros gitárokat, amiket most örömmel használok.

(#52218) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#52210) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az a fő baj ezzel szerintem, hogy a túl sok lehetőség elvonja a figyelmet. Főleg egy kezdő esetén. Inkább vegyen szerintem egy halálegyszerű kis kombót (még azon is elég sokféle hangzást ki lehet hozni), és gyakoroljon azon. Nem jó elveszni a rengetegben.

Én már ugyan nem vagyok kezdő (és persze a profitól is jó messze vagyok), de tudatosan konzervatív a gitáros láncom, mert így jobban tudok a lényegre koncentrálni. Ha pedig mondjuk új pedált szeretnék, az ára épp elég visszatartó tényező, hogy ne menjen el az egész ide-oda csapongásba, megfontoltabb lehessek. Szóval remélem érthető, mit akarok ezzel mondani: a temérdek lehetőség, a mennyiségi szemlélet könnyen az elmélyülés ellen hathat. :R

(#52221) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#52218) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a halálegyszerű kis kombo (ez alatt értem a kis tranyós olcsó cuccokat amit a tipikus kezdő (nek az anyja csomagban mert ugy olcsóbb) megvesz) az meg jellemzően szarul szól és a sok jó hangzás közti válogatás helyett arra lehet elcseszni az időt, hogy végre valami értelmes hang jöjjön ki belőle. Ami meg jól szól az nem olcsó. A pedálkeresésnél megint nem rossz ha az ember szimulátorozgat, kezdő gyerek sokat hallja, hogy a tyubszkrimer milyen krvajó és mindenki is azt használja, megveszi és csodálkozik, hogy a világ legnépszerűbb OD pedálja a kis tranyós zajkeltőből nem csinál metálállatot csak egy kicsit több lesz a közepe a zsizsegésnek. Pedig Hetfieldnek ott volt a lánc elején (meg nekem is :)) ). Ampszimben meg ki lehet próbálni, hogy mit is csinál egy TS egy tranyós erősítővel aminek van egy minimálisan torzított csatornája.

(#52224) Moleman válasza arnyekxxx (#52221) üzenetére


Moleman
addikt

+1.
A Guitar Rig/Amplitube előtt fogalmam nem volt, melyik effekt mit csinál pontosan, mire való, mit lehet rajta állítani, hova kell tenni. Nagyon jó lehetőség volt mindent kipróbálni, hogy nekem mi tetszik, mire van szükségem, és végül ennek megfelelően vettem meg a megfelelő kispedálokat (Joyo/Nux kópiákat, olcsó magyar épített pedálokat).

#52222 FockeWulf
Amíg nem értesz hozzá, addig nehéz, nem biztos, hogy megtalálod ezeket. Én kb 13 év gitározás után, egy új barátom jóvoltából értettem meg, hogy miért van a webshopokban 1 wattos erősítő 120 ezerért, miközben lehet kapni 100 wattost is 60 ezerért. :D

#52214 espista
:C

#52223 consono
Ibanez GA35TCEDVS lenne a tippem.

[ Szerkesztve ]

(#52228) arnyekxxx válasza FockeWulf (#52222) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A 100ezres kombókat én nem a halálegszerűkiskombó csomagba teszem :), na jó HB van 60-ért de a nevesek azért százasok. És akkor jöhetnek hozzá a pedálok amik márkásból jól látható pénzösszegbe kerülnek alis copyban meg szerencsejáték.

(#52230) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52228) üzenetére


FockeWulf
tag

Pedig azok. 4-5-6 potinál nincs rajtuk nagyon több, teljesítményben szinte csak szobagitározásra használhatók (de arra nagyon). És igen, kb 100 ból megvan, plusz 2-3 pedálka és kész a boldogság :)

(#52231) arnyekxxx válasza FockeWulf (#52230) üzenetére


arnyekxxx
veterán

onnan nézve jogos a halálegyszerű jelző.

Szóval tart a számla 130ezernél (mert elsőre sikerült venni egy jó OD/distortion/fuzz meg egy jó delay vagyChorus pedált olcsón) vs. rocksmith kábel 13e ft (tételezzük fel, hogy mindenkinek van otthon 10 évnél fiatalabb számítógépe és nem szokolrádión hallgat zenét tehát rendelkezik valami hifijelegü hangmegszólaltató rendszerrel) és már szólhat is a Fender Princeton Reverb valami szolid OD-vel megércesítve, utána meg kikapcsolódásnak lehet metálkodni egyet egy marshalládára dugott diesel VHX-el.

ki mit szeret :)

(#52238) consono válasza FockeWulf (#52237) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is ID Core van, igaz 10-es. Használtam is egy időben az effektjeit, meg most is kiegészíteni a zoomot, ha kifogyok a DSP-ből :) De két fő oka van, hogy a Zoomot használom:
- könnyű és gyors a patchek közti váltás (a 10-esen nincs se pedál bementet, se dedikált patch gombok)
- több a lehetőség az effektek variálására. Több olyan patchem is van, amiben 2-3 delay is van, ezt a Blackstar effektjeivel nem tudom megcsinálni. Vannak analóg effektjeim is, de azokat meg csak legelőre tudom a Blackstaron az effektsorba betenni, mert a beépítettek után már nincs lehetőségem...

Persze az is igaz, hogy a legtöbbet 2-3 patch-el gitározom, a többi csak játék...

"In God we trust. All others must bring data"

(#52239) arnyekxxx válasza doc (#52232) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egy ilyen olcsó multi hangját össze sem lehet hasonlitani a nam hangjával és ez utóbbi ingyen van. Ráadásul a G1 fourba biztos nem kerül bele a pár hete megjelent Mesa VII mig abban biztos vagyok, hogy hamarosan ott lesz a modellje a tonehunt.org-on - persze nyilván ez nem a kezdők problémaköre :)

Szerintem ez leginkább ilyen tudati kérdés lehet, ha a szoftver egy taposható dobozba be van építve akkor az "igazi'" zeneeszköz, ha ugyanaz (illetve akár jobb szoftver) a számítógépen fut akkor meg nem. A Tonexnek pl van pedálverziója (nem is annyira drága), ugyanaz a szoftver fut rajta mint számítógépen, ugyanazokat a modelleket tudja ugyanúgy használni, ugyanúgy is szól, a pedál igazi zenecucc a program meg csak egy program :)

(#52240) consono válasza arnyekxxx (#52239) üzenetére


consono
nagyúr

:D Ebben is van igazság, amit mondasz, vettem is pedált is a géphez már, BT Midi, két kapcsoló, csak sokat kell vacakolni vele :D De legalább taposhatom. Meg van végtelen looperem Abletonban :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#52253) Moleman válasza Ba cy lus (#52248) üzenetére


Moleman
addikt

Nincs nagyon komoly hangszóróm, zenét meg youtube-ot hallgatni teljesen jó a fadobozos Genius, de eszembe nem jutna az Amplitube-ot ráküldeni, ezért is játszom fejhallgatóval.

Viszont az Amplitube brutálisan jól tud szólni, ha mindenestől (hangfalszimulációstól) egy gitárerősítő bemenetére kötöd. Csak elég erős hangszóró kell hozzá, a Frontman 25 10" hangszórója csak recsegni tudott tőle, a 12"-osak bírják. :D

Egy időben gondolkodtam is azon, hogy meg kéne próbálni élőben is Amplitube-ot használni, laptop, hangkártya, + egy midi lábkapcsoló, amivel lehet preseteket váltani, preseteken belül a virtuális kispedálokat meg az erősítő csatornáit kapcsolgatni. Itthon teljesen jól működik, kérdés, hogy mennyire megbízható. Bár a fizikai kispedálok sem végtelenül megbízhatók, egyszer az egyik kínai pedálom elkezdett sípolni egy próbán, negyed óra volt, mire megtaláltuk, honnan jön a sípolás. :DDD

(#52256) espista válasza Moleman (#52253) üzenetére


espista
senior tag

Neked akkor a Amplitude ToneX pedál kell.

Romani ite domum!

(#52264) Moleman válasza arnyekxxx (#52257) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, először én is logikusan közelítettem meg, végfok- és hangfalszimuláció nélkül toltam rá az erősítő végfokára (FX return), de szörnyen nyersen szólt. Viszont ha a kész hang ment a frontba, tiszta csatornán, nagyon szép lett a végeredmény. Több erősítővel is próbáltam, mindnél ez volt a helyzet (előfokcsöves Marshall Valvestate 8080, csöves Kox FX50, tranyós Trace Elliot Super Tramp, csöves Laney Cub12).

#52256 espista
Na, akkor azóta feltalálták az Amplitube fizikai pedált is. :D Pénzt nem adnék érte, de örömteli, hogy legalább létezik. :)

[ Szerkesztve ]

(#52267) consono válasza doc (#52266) üzenetére


consono
nagyúr

Hát overdrive meg distortion illetve kompresszor az nem való effect loopba, oda inkább, modulációs effektek, meg delay, reverb megy. Persze ha a preampot ki akarod kerülni, akkor mehet más is, de akkor tényleg valami olyan pedállal kell indítanod, ami ellátja azt a feladatot is. Illetve szerintem az effect loopba mehet az erősítő szimuláció is, láda nélkül, az is jól tud szólni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#52296) FockeWulf válasza doc (#52294) üzenetére


FockeWulf
tag

Tehát kikerülve az előfokot, egyből a végfokba akarod csatlakoztatni a pedálod?

Az EQ egy baromi jó kis játékszer, én szólók kiemelésére vettem, de menetközbe rájöttem hogy sok más dologra is jó (többek között tiszta csatin enyhe torzításra/krancsosításra is használható), de jó móka a sávokkal is játszogatni ha van rá idő, hangzások tömkelege. Szóló kiemelésnél a közepeket kitolva átütőbb lesz a szólód, szinte minimálisan kell csak a hangerőt feltolni rajta. Az MXR az Ibanez és a Boss EQ-jai világbajnokok.

(#52497) FockeWulf


FockeWulf
tag

Mezei gitártorzítót mennyire szabàlyos basszgitárral használni? Káros lehet a pedálra?

(#52576) FockeWulf


FockeWulf
tag

Ajánljatok egy jó reverb pedált, emberi árba... :D
A régi kifingott....
Ez a fender marine layer pl milyen lehet? Vagy egy hall of fáme? Esetleg hóligrál?
Jutubon mind jól szól...

(#52580) FockeWulf válasza consono (#52579) üzenetére


FockeWulf
tag

Marshall Reflector RF1

Moleman, doc@ köszi, megsasolgatom ezt a Joyo-t, jól szól így jutubon, de ott kb 99%-ba minden jól szól. Az a bajom a Joyo-val hogy kissé bizalmatlan vagyok, pár éve volt egy Joyo classic chorus pedálom az egyazhogy gagyin szólt, másik meg h alig használtam és tönkrement. Pedig az csak itthon volt használva. Nagy igényeim nincsenek, sima hall/room/spring funkció nekem több mint elég. Megnézem ezt a Biyangot is :R

(#52651) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Egy jó pedál valakinek? :DDD

(#52779) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#52778) üzenetére


Moleman
addikt

Ha elég pénzed van rá, akkor igen. :D De én pl nem bánom, hogy szinte mindent használtan vettem, néha negyed áron, még úgy is, hogy némelyiknél derült ki utólag néhány apróbb hiba.
Így is bőven megérte, mert egyik sem volt javíthatatlan/játszhatatlan, amelyik meg negyed áron hibátlan volt, az főnyeremény. :)

A másik ellenérvem a magyar hangszerboltok botrányos hozzáállása: mikor Les Pault akartam venni, az összes létező pesti boltban személyesen leadtam a rendelést, hogy mikorra és mennyiért tudnak hozni. 8 éve várom a választ mindannyiuktól. :D
Külföldön voltak jó tapasztalataim, angolokkal, olaszokkal, németekkel, de a Muzikerrel is elégedett voltam. Sok pedált újonnan vettem Kínából, a legtöbb eladó ott is kedves volt, aki esetleg hazudott bármiről, az refund. ;]

Persze mindenkinek más a története, a barátnőm szintén nem vett soha semmit használtan, mert anno az első vásárlásnál átverték a hardveraprón, aminek azért valljuk be, elég kicsi a valószínűsége.
Én 10 éve a legtöbb műszaki cikkemet onnan szerzem be, pár éve már ő is, 100% elégedettséggel.

(#52824) NeoPampalini válasza emiki6 (#52817) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Jelen! Bár már csak szobabasszeros vagyok, zenekar már nincs. :DDD

"Hogy válasszon az ember első gitárt?"

Először is azt kellene tudni, hogy milyen zenéhez kellene, mert van egy csomó féle hangszedő-elektronika variáció, és ezek nagyon tudnak egymástól különbözni. :D
Vagy ha valamelyik kedvenced után mennél, az is jó kiindulási alap lehet.

"Hol kezdődik egy valamire való hangszer ára?"

Manapság passzolom. A legutolsó új hangszerem egy Squier VM Jazz Bass meg egy Cort Arona volt vagy 8 éve, azok akkor kb. 120e pénzbe kerültek (per darab, nem a kettő együtt :DDD).

Azóta rendesen kinőtte magát a Harley Benton márka, aki használt már olyat, nem panaszkodott rá, teljesen vállalható hangszerek.

"Amp megúszható, ha az ember nem akar kihangosítva, csak fej/fülhallgatóba játszani magában?"

Persze, veszel egy multieffekt pedált, azokon még aux bemenet is van, tehát rá tudod kötni a mobilodat, és arról szólhat a zene, te meg rájátszol. :D

(#52858) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Wah pedál ügyben meghallgatnék véleményeket. Mostanában olyan dolgokat gyakorlok, amikhez kellene. A Katanában van Wah effekt, borzasztóan szól.

Lehet rosszul gondolom, de nem véletlen kell ehhez pedál, hisz azzal én szabályozom mikor vázzon, egy effekt meg ráteszi folyamatosan.

Ha pedál, akkor mit érdemes venni? Gyakorlatilag 20 ezertől 100+-ig van, ezek között mi az érdemi különbség? Anyaghasználat, effekt minőség, stb? Mivel béna vagyok, és a pedálok nem a barátaim, maradnék az alsóbb árfekvésben, max akkor vennék drágábbat, ha tényleg használnám és tetszene is hosszabb távon.

Kirk Hammetet felhívtam, de nem vette fel a telefont. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#52862) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#52858) üzenetére


arnyekxxx
veterán

van többféle wah, van a klasszik pedálos, van ami időalapúan hullámzik meg van ami dinamikafüggően.

nyilván az építési minőség is más meg a hangjuk sem egyforma a pedálosoknak. Én otthonra simán ellennék egy behringerrel huszezerért.

Egyébként a katanádba nem lehet expressionpedált beledugni? Mert azzal lehetne pedálosan vezérelni.

(#52865) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#52858) üzenetére


Moleman
addikt

Ha sikerül összemókolni a Katanát egy expression pedállal, akkor nyertél, ha nem, akkor tőlem is érkezik egy szavazat a Cry Baby-re. :) Minden háztartásba kell egy. :D
Nekem volt régen egy, nem használtam, eladtam, de aztán mégis hiányzott, és újra kellett vennem egyet. :DDD

#52859 Ba cy lus
Én szeretek fejhallgatóval játszani, közelebbről, pontosabban hallom a hibáimat. :D Pedig van 3 kombóm, kicsi is, nagy is, csöves is, tranyós is, mégis Amplitube-ban játszom a legtöbbet, nekem kényelmesebb.
Csak az zavar, hogy melegem van a fejhallgatóban, meg kicsit korlátoz a kábel, akár gitározom, akár zongorázom. Villanydobolni agybadugós fülhallgatóval szoktam, hátam mögött elvezetett kábellel, úgy végképp nem zavaró.

Mondjuk ha nem zavarnék vele senkit, lehet én is erősítőn játszanék, de amilyen hangosan én játszani szeretek, most csak fejhallgatóval kivitelezhető (az asszony dolgozószobáját sajnos csak egy gipszkarton fal választja el az enyémtől :D).

#52854 benedekco
Fene tudja, én már elbizonytalanodtam. Hiába vannak drágább gitárjaim, azokra már annyira vigyázok tudat alatt, hogy alig veszem elő őket a keménytokból. :D De közben van több kifejezetten olcsó gitárom, amikhez nagyon szívesen nyúlok, abszolút nem érzem alacsonyabb rendűnek őket.

[ Szerkesztve ]

(#52875) consono válasza espista (#52861) üzenetére


consono
nagyúr

A mai napig sajnálom, hogy egyetemista koromban elkótyavetyéltem a Fender Fuzz/Wah pedálomat :) Ilyen volt mint ez: [link] Nálam idősebb lehetett, nem volt praktikus, mert a két kapcsolója a pedál két oldalán volt és nem lehetett csak úgy rá lépni, de ma már bejönne. Akkor még nem szerettem a fuzz-t, valami DOD distortion lett helyette...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#52885) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#52873) üzenetére


bigrob
őstag

Én (pedált is) használtan vettem, ami nem jött be bukó nélkül adtam el. Így volt WAH pedálom is ebayről. Szerintem nézz szét, de szerintem az ilyen signature wah pedálnak nem annyival különlegesebb a hangja amit egy sima dunloppal ne tudnál kikeverni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#52903) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#52888) üzenetére


bigrob
őstag

Ja, tényleg az is jó megoldás.
Legrosszabb esetben használod hangerő pedálnak, én itthoni környezetben is szerettem amikor így tudtam hangerőt állítani.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#52917) cucka válasza emiki6 (#52916) üzenetére


cucka
addikt

Line out nem túl gyakori elektromos gitáros cuccokon.
Szerintem ami lefedi a te igényeidet, az egy bass preamp pedál, fejhallgató kimenettel.

Ha olcsót keresel, a harli bentonnak van ilyenje, állítólag teljesen jó. De ez kb. basszusgitárra a leghasznosabb pedál (a kompresszor mellett), szóval szinte minden gyártónak van ilyenje.

[ Szerkesztve ]

(#53004) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Justin guitar azon moduljánál, ahol tartok (igazából hónapok óta felé se néztem) az alábbi leckék vannak:

Open 7th Chords
Shuffle Grooves & Strumming
12 Bar Blues Progressions
Beginner Blues Solo
Easy Blues Improvisation on Guitar
12 Bar Shuffle Riff
1Blues Songs For Beginners

Igazából teljesen hidegen hagy az összes, meg a blues is. Skippeljem, vagy rágjam át magam ezeken ennek ellenére?

Más:

Rendeltem egy filléres expression pedált a Muzikertől. Hétfőn hozta ki a futár, félig felnyitott, üres dobozt (!). Semmi nem volt benne, csak a rázkódás gátló lufik. Ahogy elment a futár, hívtam is (a kollégám vette át a csomagot), hogy üres csomagot hozott, nem tűnt e fel neki, hogy féli szét van szakadva egyrészt a doboz, másrészt, hogy semmi súlya nincs.

Azt mondta, hogy szokott olyan lenni, hogy csak egy számlát küldenek ki valakinek (lófaszt szokott). Felhívattam vele a főnökét, vissza is hívott, mondta, hogy a kereskedőnél reklamáljak. Megtettem, írásban is, telefonon is, azt mondták, pár nap alatt intézik, megnézik felvételen, hogy bekerült-e a csomagba az áru, utána valószínű küldenek valami becsület nyilatkozatot, hogy írjam alá, hogy tényleg üres volt a csomag, és valszeg küldenek egy újat. Azóta még semmi nem történt. Időközben a DPD is keresi, ki kellett töltenem egy nyomtatványt, 15 napjuk van állítólag, hogy megtalálják.

Még szerencse, hogy csak egy 8500 forintos pedál, ha mondjuk egy 70 ezres Slash Cry Baby lenne, nem lennék most nyugodt. :O

W | W | H | W | W | W | H

(#53015) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#53012) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem is megfordult a fejemben, de mi a szart kezd egy 8500 forintos expression pedállal? Gondolom ennél jóval nagyobb értékű csomagokat is hord ki.

W | W | H | W | W | W | H

(#53064) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#53062) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ennek mi a neve?

Más: Most írt a Muziker, hogy küldenek új pedált az eltűnt helyett.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#53209) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Ma hosszú idő után elővettem a Behringer Super Fuzz pedálom. Valószínűleg a hangszórócsere miatt is, de most ez tetszik jobban, nem a később vett Rusty Fuzz. Főleg stratocasterrel. Ez meg lehet, hogy a kisebb kiadott jele miatt is, ugyanis a Super Fuzz már a humbuckeres gitárommal is jobban szólt, ha a volume potit visszavettem 6-7-re. A classic vibe-bal ez szükségtelen.

A rusty fuzz igazából úgy szól most tetszetősen, ha ultra gain csatornán egész kicsi gain mellett használom. De még úgy sem olyan jó, mint a super fuzz a tisztán.

Ehhez képest, még mikor csak az S270-nel használtam, és az eredeti Ten 30 hangszóróval volt szerelve a kombó, a Super Fuzz nekem valami fedett és vékonyka vacaknak jött le a Rusty Fuzzhoz képest. Szóval elég meglepő most ez. :)

[ Szerkesztve ]

(#53286) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#53283) üzenetére


Alexios
veterán

Elég gyakori, nem feltétlenül úgy hogy szól mellette egy hang, majd egy van némítva, mert akkor tényleg nem hallasz semmit. De az ilyen raccsolás baromi gyakori sima akkordozásnál, mikor csak pengetsz a húrokon úgy hogy közben a bal kezeddel némítasz, akár egy akkord váltás közé beszúrni. Pl. a Voodoo Child elején Jimi Hendrix nem játszik semmit, csak a némított húrokat pengeti (és a Wah pedállal játszik közben)

[ Szerkesztve ]

(#53580) arnyekxxx válasza X2N (#53577) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nyilván ha valakinek 2023-ban nincs számítógépe (ami lehet egy telefon is) annak ez plusz költség.

az axe FX egy régi cucc és egy multieffekt, szóval egy fejládával árban összehasonlítani akkor lehet ha melléteszel egy racknyi effektet is, és annyira azért az sem szar, hogy egy Metallicanak ne feleljen meg. A csöves cuccban a csőcsere állandó költség, egy olcsó EL24 cső 10ezer HUF

A ToneX pedál 156ezer HUF és kb azt tudja hangban mint a NAM (gyakorlatilag tökéletes modellezés)

(#53589) benedekco válasza X2N (#53584) üzenetére


benedekco
addikt

Ahhoz lehet kell PC, de pl egy Headrush pedálhoz meg egy headrus FRFR ládához nem. Igaz nem két fillér, de baromira jól szól és nincs szarakodás sem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53632) X2N válasza doc (#53631) üzenetére


X2N
senior tag

Igen ezekkel a pedálokkal az a baj hogy ha elkezdez kisvasutazni különféle márkákkal nem biztos hogy azt kapod amit szeretnél, nincs szabvány, előírás a gyártóknak arra hogy mekkora kimenő/bemenő impedanciát kellene használjanak és milyen jelszintekkel, ez meg beleszól a hangba. Ahogy az elektromos gitár hangszedőnek impedanciájára sincs szabvány, ezért máshogy fog illeszteni, meg más lesz a frekvenciamenet egy bemenő fokozatnál ha 5K /15K hangszedő van, lejjebb van-e tekerve a hangerő potméter, vagy nem(állástól függően már 5kHz-nél elkezd magasat vágni a bemenő fokozat csöves erősítőben). Tone potméter is beleszól a hangba, és a jelszintet is leveszi, hiába van teljesen feltekerve úgyhogy én ki is kötöttem pont emiatt.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53633) kutyek válasza X2N (#53621) üzenetére


kutyek
senior tag

Én erősen kezdőnek tartom magam, és tavaly klasszik kombó + basic pedálok alapon kezdtem el újra gitározni, de bő fél után a multieffekttel úgy érzem, új dimenziók nyíltak előttem. Sokkal gyorsabban és reprodukálható módon (=presetek) tudok sokkal többféle és jobb soundot használni, nincs az állandó tekergetés, a sok plusz kábel stb.
Utólag már bánom, hogy nem kapásból multieffekt + FRFR vonalon indultam el - hasonlóan elitista / tradicionalista / purista (talán sznob?) elvek vezéreltek, mint amilyeneket te is írsz...
Van azért ellenpélda is.

(#53635) FockeWulf válasza kutyek (#53633) üzenetére


FockeWulf
tag

Teljesen kezdőként én vettem most egy kis modellezős kombót, meg sima csöves kis kombót otthonra, pár pedálkával. Rájöttem h felesleges a 70 millió erősítő szimuláció, meg 80 millió effekt. Reverb vagy deláj, eesetleg a torz csati egy od pedállal megtolva több mint elég, hasonlóan szólok mint az általam lejátszani kívánt dalokban a gitársáv, ugyanúgy szólni meg nem is akarok....

(#53641) arnyekxxx válasza benedekco (#53636) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A hangot is reszelik, de már nem fognak olyan áttörést hozni mint annó a Kemper vagy most mondhattam volna bármit.

Most az az áttörés, hogy amit anno a Kemper megcsinált hardverből egymillárért azt megkapod ingyen egy olcsó PC-n vagy 150ért pedálban

(#53651) arnyekxxx válasza benedekco (#53646) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Persze, erre utaltam, volt a technológiai áttörés, hogy meg lehet csinálni a kvázi tökéletes szimulációt (drága hardverrel), ma meg az az áttörés, hogy meg lehet csinálni (jobbra, a NAM pontosabb eredményt ad mint a Kemper) ingyen is szoftveresen (NAM) meg olcsón hardverrel (ToneX pedál).

Engem sem érdekel a kapcsolás átalakítása csak érdekességként tettem be, anno rácsodálkoztam, hogy ilyen is van benne. És ez egy tizensokéves szoftver (a v3 2008-as és már abban is benne volt, a korábbiakat nem ismerem)

(#53672) benedekco válasza X2N (#53670) üzenetére


benedekco
addikt

Nem keresek úgy kifejezetten hangot igazából. Legyen valami crunch meg brown hang meg szép tiszta és kész. Ezeket az erősítőket hallottam itt ott szólni és tetszettek. Victory-kat csak youtube-ról hallottam, de nagyon szépen szóltak megint, többet nem tudok róla.
Így utólag egy Orange is kellene :DDD Ezekhez persze kellene egy füldugó is, hogy ne menjen el a maradék hallásom.
De őszintén szólva nekem ez a Headrush most bőőőőven elég. Főleg, hogy a gyerek miatt elő se vettem az elmúlt 3-4 hónapban a gitárt.
Jó lenne egy MIDI pedál rá, hogy legyen még gomb, meg egy normális hangerő kellene neki azaz FRFR láda.

re: kutyek
Én is így voltam mind az előző mind a mostani modellező multival. Minden preset kuka, aztán lett pár, amiből használok 2-t. Azaz 4et, egyet-egyet a kombón keresztül egyet-egyeet meg a studió hangfalon keresztül.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53712) FockeWulf válasza arnyekxxx (#53711) üzenetére


FockeWulf
tag

Persze, nem próbáltuk végig az összes effektet az összes amppal, de amiket én hallottam az kevésbé tetszett, egyszerűen sokkal jobban szólt a kombó e vox nélkül. Hogy hogyan volt a kimenet állítva arról fogalmam sincs, egy pedálboardba hasznàlta a csóka, de nem egy kezdő gitáros, valószínű jól kötötte össze a kombóval.

(#53714) arnyekxxx válasza FockeWulf (#53712) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha nem a juzermanuál átnyálazásával kezdte akkor szinte biztos, hogy nem volt átállítva, magától szerintem senkinek az eszébe sem jut keresgéli ezt a lehetőséget, és eléggé el van dugva.

Másrészt ha erősítővel használta akkor gondolom nem az erősítőszimulációkat kapcsolta be hanem a pedálszimulációkat. Abból én csak a metálzónát néztem benne, az cabsimmel tök jól szólt PA-n.

Na mindegy, ugyis azt vesz amit akar, de azért az biztos, hogy az ampplug nem szól jobban egy fülessel mint ez a kis pedál. Viszont egyszerűbb és hordozhatóbb, ez tény.

(#53729) FockeWulf válasza arnyekxxx (#53727) üzenetére


FockeWulf
tag

Én ezt pont fordítva látom, aki már nem full kezdő, az azért tisztába van a saját cuccai kezelhetőségével, lehetőségeivel. Legyen az multi vagy analóg pedál, vagy erősítő. Persze mindig lehet tanulni, de pl egy 15-20-30 éve zenélgető, mondhatni profi gitáros nem hinném hogy nem tudná a multiját vagy a pedáljait helyesen használni.

(#53730) arnyekxxx válasza FockeWulf (#53729) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez teljesen azon múlik ki mit szokott meg, biztos vagyok benne, hogy Angus Youngot meg lehetne viccelni ha leteszel elé egy multit, hogy tekerjen ki magának egy jó hangzást. De aki pedálokon nőtt fel annak sem triviális, hogy egy modellezős multi az mit és hogyan csinál, azt meg főleg nem biztos hogy tudja, hogy rá kell keresni egy eldugott almenüben, a kimeneti mód átkapcsolására mert tök más hangot küld ki attól függően, hogy us vagy uk nyitott kombóra, fejládára vagy vonalra van állítva.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.