Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23821) Zoli133 válasza kemotox (#23820) üzenetére


Zoli133
őstag

Tiasztában vagyok a dolgokkal, írtam is hogy a hang minőség könnyen orvosolható. (Köszönöm a kioktató stílust inkább hagyjuk)

Am igen könyebben hordozható, a hd500x-et előveszed bedugod a gitárod, az áramot, meg a kimenetet valami hangkeltőre. És megy minden, Egy laptopnál még pluszban dugdohatod a külső interface-t, pluszban a rendszer a szoftve rfelállása is több idő, meg a hd500-at leteszed bárhova a padlóra, egy laptopot nem annyira.

Részemről meg amúgy is kisvasutat építgetek, még akkor is ha a pedáljaim jó része digit, ami szintén majdnem ugyanaz mint ha PC-t használnék. (Mondjuk itt sokszor csak az effekt digit, van Analog-Dry-Through.)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23830) InHell válasza Moleman (#23828) üzenetére


InHell
senior tag

Szép kis gyűjtemény. :)
A G25 pedálja is be van kötve? :D

< béna duma helye >

(#23845) bigrob


bigrob
őstag

Ez a boss katana nekem is beindította a fantáziámat, hogy megváljak a peavey vk100 marshall mg412 kombótól :B
Ha vennék valami modeling erőlködőt, azokban szokott lenni loop? Illetve ha később beszereznék egy wah pedálkát azt effect loopba vagy inputba illik kötni?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23850) Moleman válasza bigrob (#23845) üzenetére


Moleman
addikt

Wah inputba szokás, minél előbb.
A Katanán van fx loop, de annyi minden van benne, olyan minőségben és mennyiségben (ha jól tudom, 52 Boss pedál modellje), hogy nem igazán használnám személy szerint. :) Ha még nem szereztem volna be a fél köbméternyi kisvonatot, most én is valószínű vennék egy ilyet, nagyon jó cucc. Hátha használtan még olcsóbb lesz pár év múlva, akkor már csak kipróbálni is megérné venni egyet.

(#23852) bigrob válasza Plazmacucci (#23848) üzenetére


bigrob
őstag

Én meg a Cubeoknál meg a Vypyreknél :DDD
Nem tudom mi hajtja, de KELL!! :DD

(#23850) Moleman
Köszönöm, igazából van egy delej pedálom amin van loop azt használnám én is maximum :D
Aztán ha ennyire bejövősek ezek a beépített cumók akkor lehet megválnék ettől a pár pedálkámtól.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23853) csadi0011


csadi0011
őstag

Olyan jó nézni mindig a gyűjteményeiteket.
Nekem egy pedálom van, azt is úgy kaptam rokontól. :DDD De tervezem én is a vásárlást, csak olyan nagy a választék, valahol előbb kipróbálnám őket.
Kis aranyos egymagában :D De nem tetszenek a hangok, amiket ki lehet csalni belőle.

(#23858) Ragnar_ válasza csadi0011 (#23853) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem is voltak pedáljaim, amikor még garázsban is nyomattuk. Töbnyire Boss-ok. Boss Overdrive OS2, Super Distortion DS2 , egy Compressor, De volt egy Digitech Metal master torzítóm is, végül egy MT2 Metalzone, ami még megvan, de nem használom, jah meg egy Proel Wah pedál (amit láttam Moleman gyűjteményében is). Gyakorlatilag talán az az egyetlen dolog ami hiányzik egy digitális/PC-s alap kütyüből, egy expression pedál.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#23859) Moleman válasza Ragnar_ (#23858) üzenetére


Moleman
addikt

A Proel nálam volume pedál. :) Eléggé recseg szegény potija, kontaktspré után is, de 2500 ft-ért mit vár az ember? :D

PC mellé nekem is nagyon hiányzott az expression, ezért vettem az FCB1010-et, nagyon megérte.

(#23862) #20655360


#20655360
törölt tag

Fejezzétek már be. Már fél órája nézegetem a pedálokat... :N Pedig elvileg nem is kell...

:D

(#23863) Zoli133 válasza #20655360 (#23862) üzenetére


Zoli133
őstag

Én az előbb fél óráig kerestem ,hogy megvan e még valahol a kép a boardomról mielőtt átalakítottam, hogy ne marajak már ki a buliból, a mostani állapotot meg nem vállalom fel. :D (Új board épül, pedálok résézt meg cserélem, kevesebb is lesz ilyesmi) Persze nem lett meg, ennek örömére elkezdtem aprót nézegetni van e valami jó vétel. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23867) Moleman válasza Ragnar_ (#23861) üzenetére


Moleman
addikt

Én azt hiszem, 30 körül vettem, többet nem adtam volna érte, sokáig vártam rá.

(#23864) brickm
Erősen használtan vettem, újonnan 8 körül kezdődnek, az már kicsit húzós, ahhoz képest hogy pár gramm műanyag az egész. :D

(#23866) brickm
Sok éve a guitar rigben én is használtam Ratet, mert része volt a Gilmour soundnak, de azóta sokat változott az ízlésem, most az Xotic BB-ről mintázott házi készítésű pedálom a kedvencem. A hasonlóan drágák közül még a T-Rexek tetszenek nagyon, a Mudhoney és a Möller.

(#23865) ayy_lmao
Igen, ilyen szempontból nagyon hasznosak az effektprogramok, én is az alapján vásároltam be. Viszont sose használtam fuzzt, most sem találom a helyét, akárhogy próbálkozok, sehogy nem adja ki, az ő rúdja erősen kifelé áll. A phasert nagyon szerettem PC-n, élőben viszont a flanger vált be, így a phaser is valószínű menni fog (vagy kell mögé is egy EQ, hogy ne legyen ennyire éles).

Ami még nagyon kellemes meglepetés volt, az a Digitech Screamin' Blues, mikor megvettem, csak kipróbáltam a mixer outputját, többet nem foglalkoztam vele. Most viszont rájöttem, hogy gyönyörűen vastagítja a Marshall OD2 csatornáját, megvan a metál.

[ Szerkesztve ]

(#23876) Zoli133


Zoli133
őstag

Nah, csak meglett, mondjuk kb 1,5 éves kép :D

Az alapot nem véletlen építem újra a fenyőpolc meg tépőzár mondjuk baromi egyszerű/gyors/olcsó megoldás volt, viszont messze nem a legjobb.

Azóta a képen levőkből csak a dreamscape és a bad monkey (amilyen olcsó volt egy nagyon zseniális pedálnak tartom) maradt aktív használatban, CS-3-at egy TC Electronic Hypergravity váltotta. Most így 3 pedállal bőven elvagyok.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23879) Moleman válasza Zoli133 (#23878) üzenetére


Moleman
addikt

A széles rajta volt már, mikor vettem, a saját pedáljaimon még nincs tépőzár, amíg nem tudom, melyik marad meg. :) De ebay-en biztos lehet kapni, én onnan rendeltem keskenyebbet, volt sok méret.

Nekem most egyelőre megfelel ez a low-end kategória mindenből, így is sokkal többet költöttem pedálkákra, mint szerettem volna. :D Következőnek már fullcsöves erősítő, tömör akusztik, vagy USA Fender Strat kéne, az meg nem holnap lesz. :B

(#23880) #20655360


#20655360
törölt tag

Ne csináljátok már... drágák a pedálok. :(

:N

*heavy breathing*

(#23887) InHell


InHell
senior tag

Jó látni, hogy ilyen sokan pedálkáznak még rajtam kívül. :D
Van már zajzáram, EWR ami egyébként bevált, de tegnap találtam apróban 15-ért BOSS NS-2 pedált, annyiért nem tudtam nem megvenni. :D Holnap hozza a futár.
(#23878) Zoli133 széles szalagot Muzikerben lehet kapni, én ott veszem. 1000Ft körül kapsz egy métert.

< béna duma helye >

(#23890) #20655360


#20655360
törölt tag

Electro Harmonix 44 Magnum

Ilyen cucca volt-e vkinek?

+láda hozzá a Thomanntól:
[link]

Egyáltalán passzolnának? Annyira nem értek én ehhez...

Kombó javaslatokat nem kérek, mivel 1 sincs értelmes hangszóróval. Komolyan vmi kartel megy vagy nem tom...

Elédobni pár pedált és jóság van. :K
Csöves motyót akartam, de hang ide vagy oda, én nem akarok hülyülni vele. Egy idő múlva szereltetni, csövet cserélni bla bla. Rohadt ósdi tech. az az igazság. Am sincs bajom a tranyós hangzással.

Behülyítitek az embert. Csak egy elektromos gitárt akartam, úgy jöttem ide. Most meg már akusztikust, erősítőt+pedálokat is nézegetek. Ja, meg egy interfész+vmi mikrofon is kéne. (és be is szerzem mindet, szépen, folyamatosan. :DD )

(#23894) #20655360 válasza Zoli133 (#23893) üzenetére


#20655360
törölt tag

Még sincs kész. lol

Kihagytam a stúdió monitorokat. Mégis csak azon kéne hogy szóljon a cucc, mert arra amúgy is szükség van.
Sok pénzbe fog fájni így is a setup.

Most épp azon gondolkozok, hogy:

Guitar Rig effektek (pedálok stb.) > valódi fej > interfész > vissza a Guitar Rigbe (cab sim, további effektek stb...)

Ez így kb. tökéletes (lehetne kombinálni a valódi pedálokat, a virtuálisakkal pl.), de hogy a fenébe oldom meg...
Vannak olyan fejek amik közvetlenül mehetnek az interfészbe, de mi van az inputtal? :F
Ill. ott van még az fx loop...

Nagyon leegyszerűsítve, az lenne a lényeg, hogy minden virtuális, kivéve az elő és végfokot. (meg a pár pedált amit tervezek)

Asszem ezt a kérdést egy durván szakmai helyen kéne inkább feltennem... :DD

[ Szerkesztve ]

(#23900) Moleman válasza #20655360 (#23894) üzenetére


Moleman
addikt

Amit elképzeltél, ahhoz 2 interface kell, és egy erősebb PC, hogy elbírja (bár ez ma már nem annyira szűk keresztmetszet, az 5 éves i5-ös laptopom elvisz 3-4 Amplitube-ot párhuzamosan, de a régi P4 asztalim már egy dupla fejes konfigtól is megadta magát). Élő pedálokkal mondjuk egyszerűbb, azzal simán kombinálható, ha az input elé rakod őket. Amíg nem volt midi expression pedálom, én is sorba kötöttem elé a hangerőpedált, ha szükségem volt rá.

Régebben egy 5.1 rendszeren zenéltem, de már zizeg, elfáradt, helyette én is gondolkodtam stúdió monitorokban. De gitárhoz a 12"-os hangszóró tűnik ideálisnak, a stúdiómonitorokban pedig csak 5-6"-osak vannak, lehet, hogy szépen szól, meg nem színezi a hangképet, de sokkal kevesebb levegőt mozgat. Azóta a gitárerősítőre dugom az interface-t, bevált. Ládaszimulációval, mindenestől az erősítő inputjára vagy FX returnjére dugom.

(#23952) haxiboy válasza brickm (#23949) üzenetére


haxiboy
veterán

Köszönöm szépen a kielégítő választ.

Akkor a hangszedő csere még odébb van, majd talán jövőre veszek valami vadállat erősítőt, meg pár pedált ha már jobban megy :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24123) Moleman válasza Humbucker (#24119) üzenetére


Moleman
addikt

Ez is tetszik. Szeretem az olyan zenét, ami dallamos marad attól még, hogy metál. :D

Ha már Metallica: csodálkozom, hogy ezt miért nem vitte még el senki, hónapok óta hirdetik.

Csodálkozásom másik tárgya ez a pedál, miért csak ennyibe kerül, és miért nem vitték el 2 perc alatt. :D Vagy ennyire nincs rá igény? Meghallgattam 1-2 tesztet, de én sem kívántam rá.

(#24212) brickm válasza Moleman (#24169) üzenetére


brickm
őstag

Szia.
Először is ezt a jack csatlakozót ne használd gitárhoz, mert törik a töve, illetve kifelé is könnyen szakad. Ezt pedálok közé szoktuk tenni, ahol nincs nagy mozgásnak kitéve, illetve hangszóró és erősítő közé, meg úgy egyáltalán a rackben van helye leginkább.

A testet úgy tudod legkönnyebben leforrasztani ha előtte a melegponthoz közel egy tetszőleges helyen megcsiszolod lehetőleg keresztirányba, hogy ne nagyon legyen sík felület, a sok kis recébe jobban megkapaszkodik majd a forraszanyag..., mondjuk közönséges 80-as papírral. adhatsz neki nem kell sajnálni, nem fog átlyukadni. illetve adj neki izopropil alapú folyatószert, vagy a közönséges fenyőgyanta is megteszi ha más nincs. Előbb melegítsd pákával a fémet, majd ha azon már megfolyik az ón, akkor nyomd bele a vezetéket, így a szigetelés nem fog rommáolvadni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#24213) Moleman válasza brickm (#24212) üzenetére


Moleman
addikt

Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy pedálboardba került, a két sor közé. :) Nem túl acélos konstrukció, a jack szára konkrétan forog benne, néha meg kell mozgatni, hogy szóljon. :D Lehet azt is fixre kéne forrasztani valahogy.

Túl sok cuccom nincs hozzá otthon, csak 320-as papír, izopropil pedig a szélvédő vízlepergető folyadékban található. :D De egy kísérletet megér, megpróbálom ezekkel, ha legközelebb elengedi. Köszi!

(#24337) #20655360 válasza Moleman (#24330) üzenetére


#20655360
törölt tag

Na jó, midi pedálok, loopback... ezekhez én nem értek.

Előbb vagy utóbb kelleni fog egy pedál amivel tudom manipulálni a guitar riget realtime, de akk meg midi in-es interfész kéne, nem? Vagy csak egyszerűen egy olcsó külső usb-s kütyü, pár ropiért?

A Steinberg UR szériából meg tényleg ott virít már az MK2, az meg drága... ill nem, de 30-ból kéne megúszni, vagy alatta, mert csak. :)

(#24338) Moleman válasza Gyick (#24336) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, valószínűleg az ideális középút egy komolyabb multieffekt, ami egyben USB asio interface és midi vezérlő is. De már így is túlsok cuccom van, még egy módszerbe nem kezdek bele. :DDD

(#24337) ayy_lmao
Igen, nekem kritérium volt a midi, akkor még csak a billentyű miatt, de végül a pedálokkal lett óriási haszna. Hálistennek most már aránylag olcsón hozzá lehet jutni, 5-10 éve még csak a 60+ ezres interfacekben volt midi. Lehet, hogy meg lehet oldani valami olcsó midi cuccal is, de biztosabb, ha egy eszközön belül van minden, én így jobban bízom benne.
Sima régi UR22 szokott lenni 30 ezerért használtan, ha az iPades baromságra meg a loopbackre nincs szükséged, akkor felesleges a Mk2.

(#24470) GoTReX


GoTReX
őstag

Kezdőként (egy elektromos, és egy akusztikus gitárom van) kis erősítőn még csak torzítás nélkül gyakorolok. Kicsit furcsa hogy ez még persze nem a "tipikus" elektromos gitárhang. Nézegettem pedálokat ami azért kicsit horror így vakon és Multieffecteket is néztem amiről beszéltünk már korábban. Valószinüleg karácsonyra ,vagy nem sokkal előtte vennék,de szeretném kikérni a hozzáértők tanácsát. :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24471) Eastman válasza GoTReX (#24470) üzenetére


Eastman
őstag

moleman kolléga lehet, hogy ajánl Neked valami pedált jóárasítva. Folyamatosan teszteli a kínai kisvasutat.

Kérdés, hogy a multieffekt vagy a pedálsor irányába indulsz így az elején...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24472) Moleman válasza GoTReX (#24470) üzenetére


Moleman
addikt

Bizony, mit szeretnél? Mi a cél és mennyi a keret?

Ha még nem tudod, hogy mit szeretnél, és a hangod keresed, ahhoz én is multit javasolnám, mert különben nagyon sok kispedálra lesz szükséged (a legolcsóbbakból is 100 ezres nagyságrend).

Ha csak 1-1 effektet szeretnél, nekem bevált a Joyo, most vettem épp Ultimate Drive-ot, az OCD másolata, egészen finom, és nagyon széles skálán használható. A Vintage Overdrive is tudja, amit várnál tőle, Ibanez TS808 másolat. Az erősítőmodellező pedálok is nagyon jók, nekem California (Mesa) és American (Fender) van, utóbbi még a Marshallom eddig használhatatlan tiszta csatornáját is megmentette.
A Digitech Screamin' Blues is fantasztikus meglepetés volt, egyre többet használom.
Ha modulációs effektekre pályázol, a Classic Flanger nekem tetszik, ahogy az Analog Delay is. A Vintage Phase nekem kevésbé jött be, azt valószínű el fogom adni.
Több az egyben kispedálja van még a Nux-nak, pl a Mod Core, az se biztos, hogy hülyeség, ha még nem tudod, mit szeretnél, de kicsit rosszabb minőségre számíthatsz, mint a külön-külön megoldások. Nekem csak egy sima Nux Chorus van, amennyire olcsó volt, annyit megért.
Ha esetleg találsz Biyang pedált (most épp EQ van borzasztó olcsón), arra csapj le, elvileg azok a kínai Ferrarik. :D

Ezek, amiket felsoroltam, mind legfeljebb 10 ezres nagyságrend darabja, akár Kínából, akár használtan.

(#24473) bigrob válasza Moleman (#24472) üzenetére


bigrob
őstag

Nux Time Core van nekem, itthon 21k aliexpress/gearbesten 10k-ért vettem. Ugyanitt lehet a fennt említett kínai gyártók pedáljait is venni. Átlag 2 hét alatt meg szokott érkezni, eddig még nem kellett vámot fizetni. Illetve én továbbra is ajánlom, ha pesti vagy EWR mester pedáljait. (Helsinki úton lehet átvenni tőle a cumókat)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#24474) Moleman válasza bigrob (#24473) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem egyszer véletlenül egyszerre érkezett 6 pedál, 3 db duplacsomag, még azt se áfázták. :) Erre hálistennek nem harapnak.

A hazai manufaktúrákat én is javaslom, nekem egy MM pedálom van (Xotic BB preamp másolat), szeretem. Ezek 10-20 ezer között mennek általában.

(#24495) GoTReX


GoTReX
őstag

Intheblues néven van egy Yt csatorna ahol bemutat a fickó p ár pedált. Így már nem leszek teljesen vak a témában😊 Gondolom gitár torzítást nem csak pedálok segítségèvel èrnek el. Mitől függ ez? Gondolom koncerten nincs 87 fajta effect ped emiatt,vagy mégis?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#24496) Moleman válasza Eastman (#24492) üzenetére


Moleman
addikt

Én csaltam, beírtam az egészet guitar pro-ba, de így se ismertem meg. :D De ott is jól szólt. :D

(#24495) GoTReX
Igen, én is az ő videóira alapoztam. Van még egy német fószer is, de az irritáló.

Az erősítőknek van saját torzításuk is, sok esetben több fokozatú, a legtöbben azt használják, kombinálva 2-3 drive pedállal. Sok pedálnak pont ez a célja, hogy egy bizonyos fajta erősítő torzított hangját imitálja (egy másik, általában olcsóbb erősítőn :D).

Amúgy én sem gondolom, hogy felérnék a sok cucchoz, amim van, így 14 év után is csak egy lelkes kezdő vagyok. De abszolút érződik a pozitív hatása, jó gitárral ügyesebb az ember, jó hangzással kreatívabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#24500) Moleman válasza GoTReX (#24499) üzenetére


Moleman
addikt

A Voodoo nagyon réteg cucc, kevés mindenre jó szerintem. Ha csak egy pedált szeretnél, nem feltétlen ideális. De Hendrix és a Black Keys szépen jön belőle, nehezen találtam a hangját, de most már szeretem.
A California már sokoldalúbb, szép hangok vannak benne, inkább keményebb zenékhez, de a vintage Boogie-k mocskos tompa sötétsége is bennevan.
Viszont ha kettő pedált vennél, én talán az Ultimate Drive és American párost ajánlanám, az fedi le a legtöbb stílust. Legalábbis most az tetszik a legjobban, de dinamikusan változik a véleményem, 2 hónapja még egyáltalán is akartam Ultimate-et. :D

(#24516) AKs válasza Eastman (#24498) üzenetére


AKs
tag

Hendrix woodstock-i cucca a legkeményebb :D - 4 pedál, 1 Fender, két erősítő, négy láda, oszt mégis szólt valahogy.

Erről jut eszembe:

Van benne valami...

"There must be some kind of way out of here..."

(#24555) AKs válasza sza.sa (#24547) üzenetére


AKs
tag

Azt hiszem nem kell részletezned bővebben, hogy mi elég lakásba, mi nem. Én panelban lakom és van itthon 100W fullcső Marshall fej + 4x12-es láda. Ha akarnám, simán leverném a poharakat vele :D Hangolóval találkoztom már erősítőn, szar is volt. Nekem hangoló pedálom van (+ kb.10 féle opció).

Gratulálok az új lakótárshoz, tényleg faszán néz ki! :C

"There must be some kind of way out of here..."

(#24569) consono


consono
nagyúr

Ingyenes BIAS LE, ha valakit érdekel:

https://support.focusrite.com/hc/en-gb/articles/213473205

Eléggé ki van herélve, de van benne pár amp és pedál. Jogtisztán.

"In God we trust. All others must bring data"

(#24867) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hey all!!

Ezt figyeljétek!
A f*szom is felállt...
Na én ezt a hangzást akarom elérni, segítenétek? A szoftvert látom, a hardveres támogatottság érdekel.
Ehhez nyilván kell (erősen ajánlott) egy külső hangkártya, ennek a kiválasztásában segítene nekem valaki? Illetve ehhez mennyire erős proci kéne?
A másik, hogy ha már van egy Marshall 15CF erősítőm, akkor azon szeretném ezt megszólaltatni, és nem a PC-m hangszóróján. Ehhez mérten kéne nekem a megfelelő hangkari / átalakító.

Karácsonyra akarnám feldobni a gitározásomat effektekkel, de ha ezzel letudnám a pedál/multieffekt mizériát, akkor nagyon boldog lennék!
:R

(#24876) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hmm ha jól értem, a modellezés által kapott hang nem a gitárhangszórókon szól jól, hanem a fejhallgatón?

Ha nem használok szoftveres modellezést, csak pl multieffektet / pedált, akkor az is lineárishoz közel hangot produkál, vagy az jól hangzik pl egy kombón?

(#24882) jettison válasza MATEO6600 (#24880) üzenetére


jettison
tag

Nem. A szoftveres modellezést nem fejhallgatóra találták ki. A modellezés során a pickup által generált nyers jelet a hangkártya digitalizálja. Majd innentől lehet a különböző elemeket szimulálni, aminek mind hatása van az általad érzékelt hangra, úgymint pedálok, előerősítők, effekt loopba kötött dolgok, végfok, láda, mikrofon, helyiség nagysága/jellege, stb. Ez mind kell ahhoz, hogy a végén egy közel lineáris megjelenítőn (fejhallgató, hifi rendszer, házimozi, akármi) megkapd a térben elhelyezett gitárhangot.

Ha te a gitárerősítődre szeretnéd kivezetni a jelet, akkor értelemszerűen nincs mindenre szükséged. Hogy mire van szükséged és mire nincs, az attól függ, milyen bemeneteid vannak a gitárerősítődön. Ha modellezni szeretnél és az a lényeg, hogy más is hallja, aki a szobában van, akkor talán a legegyszerűbb, ha egy hifi erősítőre és egypár jó hangfalra kötöd rá a hangkártyád vonalkimenetét.

Ugyanez megvan multieffekteken is. Van olyan kimenet, amit lineáris megjelenítőkre terveznek és van olyan, amin nincs pl. láda szimuláció, és a gitárerősítőd gitárbemenetébe tudod bedugni.

(#24907) Moleman válasza angelside77 (#24901) üzenetére


Moleman
addikt

Ha úgyis számítógépközelben játszanál, az Audigy mai szemmel sem rossz megoldás, és ingyen van. Az olcsóbb multiknál valószínűleg jobban szól az Amplitube. (Vagy lehet kapsz ennyiért olyan multit is, ami USB interface-ként is funkcionál.)
Amúgy ilyen kerettel tényleg egy Roland vagy Boss kombó a legjobb megoldás (ha nem most építettem volna pedálsort, már vettem volna egy Katanát).

[ Szerkesztve ]

(#24950) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok! :)

Érdekel valakit az alábbi két pedál közül valamelyik, esetleg mindkettő? Túl sok a cucc, meg kell a pénz. :DDD

1. MXR M87 Bass compressor
2. TC Electronic Polytune (nem PT2, és nem mini, hanem normál pedálméretű)

Dánkesőn! :D

(#24992) kemotox válasza #20655360 (#24990) üzenetére


kemotox
addikt

Mindenképpen külön kell kivezetni a két pukit ehhez. Stereo jack? És úgy bekötni, hogy az egyik csatorna az egyik piköp legyen, másik a másik. Aztán valami splitterrel két monóra szétszedni és mehet két különböző kisvasútra. Talán még össze is lehet újra rakni őket, hogy elég legyen egy erősítő, csak az effect vonal legyen más. De a sztereó mindenképpen jó kiindulópont szerintem, nem kell megfaragni a gitárt hozzá, elég egy jack csati :D
Én is akartam régen effektet építeni gitárba. Végülis megvalósítható simán. Egy kisebb pedál bele simán belemegy szerintem a gitárba, persze kell egy kicsit faragni, de megoldható. Csak kérdés van-e értelme. Valami nagyon generic dologgal lenne érdemes megcsinálni, amiből nem tart az ember sokfélét, mint pl egy torzítóból.

Szerk.: Basszus tök rég megírtam ezt a kommentet csak nem küldtem el.. most megelőztek a stereo jackes ötletemmel :D

[ Szerkesztve ]

(#25014) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly nyáron kezdtem el gitározni, jelenleg egy Squier Bullet -em (HSS), illetve egy Cort MX15R kombóm van.
Az elején túlságosan leragadtam az akkordok gyakorlásánál, ezért alig fejlődtem valamit. Aztán elkezdtem számokat gyakorolni (főleg AC/DC számok ritmusgitár részét), azóta a kezdetekhez képest egész sokat fejlődtem. Most viszont ott tartok, hogy szeretnék más hangzásokat is kipróbálni, mivel a kombón elég kevés állítási lehetőség van. Arra gondoltam hogy jobban járok ha valami multieffektet választok a pedálok helyett, mivel nem akarok rá nagy összeget szánni, max 25k-t. Egy pár napja már nézegetem, hogy mik a választási lehetőségek, és ebben az árkategóriában ezt a kettőt találtam: Zoom G1on illetve Vox Stomplab IG. A Vox-nál csábító, hogy az adapter már benntvan az árban, míg a Zoom-nál az +5k lenne. Egyébként mindenképp fejhallgatóval használnám.
Szerintetek a kettő közül melyik érdemesebb választani? Van valamelyikkel valakinek saját tapasztalata?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#25018) bigrob válasza Moleman (#25017) üzenetére


bigrob
őstag

Én 3 pedált hajtok 1 adapterről polipkábellel, semmi zúgást nem generál és van egy logitech g25 kormányom, az is szintén innen és tökéletesen müxik. :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25020) Moleman válasza bigrob (#25018) üzenetére


Moleman
addikt

Wow, erre nem is gondoltam volna. Nekem megvan a G25 nagy gyári adaptere, hajthattam volna arról a pedálokat. A nagy 1 amperes átlátszó műanyag univerzális adapter nem bírta őket hosszú távon, zúgni kezdett. Most már normális, sok izolált kimenetes tápom van (a legolcsóbb aliexpressről), azóta minden megoldódott. :)

(#25019) kemotox
A kigyulladás valóban nem vicc, kb 10 éve egyszer bedugva felejtettem egy noname adaptert a szüleimnél (már akkor is legalább 10 éves volt a cucc), és elutaztam 60 km-re. :((( Mire hazaértem, szétolvadt a komplett burkolata, hálistennek tűz nem lett. :DDD Neki ez volt az üzemszerű működés, csak előtte sose működött ilyen sokáig.

(#25021) ayy_lmao
MIM Stratból van HSS is. Ha 22 bundos lenne, lehet én is olyat vennék, de a Telém 21-es, és hiányérzetem van rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#25041) NeoPampalini válasza funk648 (#25039) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Vedd az Xon változatot, csak kb. 2e Ft a különbség, de így kapsz egy beépített expression pedált, amivel szinte bármelyik paramétert lehet vezérelni, jó móka. :D

(#25042) #20655360 válasza Moleman (#25038) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem a V55 fej tetszett am. Persze csak vidik alapján.
Jóféle vintage cucc. Metálhoz kell elé pedál mindenképp, de nagyon faszának néz ki.

Te tudnál elé mit pakolni. :D

(#25052) #20655360 válasza Moleman (#25049) üzenetére


#20655360
törölt tag

de te fel is lépsz, nem? akk csak kellenek azok a pedálok. :)

Am, ha már gs: [link]
Építtet egy gitárt, erre lefújatja retkes nitroval, nem vigyáz rá és úgy néz ki mint a budi... pedig elég jóféle holmi, de kb. hányingerem van tőle.

(#25053) Moleman válasza #20655360 (#25052) üzenetére


Moleman
addikt

Kár érte, pedig tényleg nagyon jó gitár lehetne. Így lepukkantva nekem se kéne.

Egyelőre még nem lépek fel, de tényleg az a próbák célja (pillanatnyilag kevéssé hiteles a kijelentés, lassan 2 hónapja nem próbáltunk :D). A Katana sokgombos lábkapcsolója nem tudom, hogy pontosan mire képes. Néhány pedált azért mindenképp megtartanék, máris a szívemhez nőttek. :)

(#25066) Moleman válasza InHell (#25065) üzenetére


Moleman
addikt

Akkor a Valveking is felejtős, túl drága ahhoz, hogy még hangszórókat is cserélgessek benne. :) Nagyon köszönöm a segítséget, sok zsákutcától mentettél meg. Így marad nagyjából az eredeti elképzelés: Fender Hot Rod Deluxe vagy Boss Katana 100.

Most néztem a tiszta hangzásról egy kimerítő videót, kiderült, hogy a Roland JC120 nem ízlik annyira. :) Tényleg fenderes vagyok, még ha eddig nem is tudtam ennyire biztosan. Plusz legyenek átkozottak, olyan szeretettel beszéltek a tremolo pedálról, hogy kénytelen voltam gyorsan rendelni egyet. :(((

(#25099) Zoli133


Zoli133
őstag

Nos ugyan új cuccom nincs, de csináltam új helyet a pedáloknak, széles tépő zárat lusta voltam szerezni jó lett a vékony is :D
Végre kb szabadon tudom helyezni a cuccokat, meg kábeleket is el tudom vezetni majdnem kulturáltan. [új (táp)kábelek készülőben]
Ez se túl extra (a famegmunkálás nem az erősségem), de az előzőhez képest azért előrelépés [link]
Nah meg a tervezett bővítéseknek is van így hely.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.