Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30031) Whit3Rav3n válasza Peter93 (#30019) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nekem egy G7.1-em van ami ugyanaz a széria csak kevesbb pedállal meg egy pár funkció hiányzik róla. Mivel németországban lakom személyesen eljönni valószinüleg problémás lenne de tudok segíteni neten keresztül a beállításokban.

(#30449) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Most még akusztikus gitárt koptatom leginkább, mert sokkal könnyebb este a munka után kézbevenni skálázáshoz stb, szóval jelenleg pihenget az elektromos gitár.Közeljövőben remélem már elérem azt kis tudást hogy nekiálljak pár népszerűbb és egyszerűbb riff gyakorlásához, és ebben kellene a segítségetek. Korábban már nézelődtem nálatok hogy mivel érdemes kezdeni olcsó/kezdő gitárosoknak.Tehát Pc-re kötni egy zenére való hangkártyával vs Multieffect vs Pedál. Nekem az ebayes pedál pl ez nagyon tetszik,de nyilván egy multieffecten több hangzás érhető el, csak lehet abban már eltévednék így 0 kilométerrel..... Ti mit ajánlotok egy kezdőnek?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#30456) Alexios válasza GoTReX (#30449) üzenetére


Alexios
veterán

Pontosan mit szeretnél elérni? Erősítőd van? Vagy mire kötnéd a linkelt pedált?
Multieffektel nem hinném hogy többet el tudnál érni mint egy jobb vst-vel, sőt, de ha nem csak otthon gyakorolnál akkor pl. mégis jobb lehet a multieffekt. Ha van egy jobb erősítőd akkor viszont érdemes lehet vagy egy multit vagy egyesével akár effektpedálokat beszerezni, attól függően, hogy mit szeretnél.

(#30613) consono válasza Kobe (#30610) üzenetére


consono
nagyúr

Én a modelezős kombó+analóg efektek képében találtam meg az igazit :D Remekül kiegészítik egymást és csak tekergetni kell, semmi PC, semmi szerkesztés. Na jó, pár patchet feltöltöttem az elején a Blackstar-ra, de azóta lecseréltem őket. Meglepően jó a végeremény (persze ez szubjektív), pedig igazán lowcost a cucc nagyja. Ez most nálam a megoldás:

Fender Strat -> Digitech Trió (ebből megy az erőlködő line-injére a kíséret is) -> Donner Alpha Cruncher (dist+chorus+delay) -> Valeton hangerő pedál->Blackstar ID Core 20

Így pre meg post is megvan minden efektem ami kell és lehet bohóckodni dupla delay, vagy dupla kórussal is, nem beszélve arról, hogy akár tiszta, akár torzított csatornát lehet még torzítani tovább. Úton van még valahol a világban egy kompresszor, meg opcionálisan kell majd egy zajzár és egy looper és ennyi. Kicsit sok a kábel az a baj, kell egy pedalboardot fabrikálnom, mert kicsit kaotikus a dolog...

"In God we trust. All others must bring data"

(#30789) fototrend666 válasza jmarcell (#30786) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Elsőnek felmerül pár kérdés,hogy választ lehessen adni.

Milyen zenét játszol?
Van e zenekarod vagy csak otthon gitározgatsz?

Tételezzük fel ,hogy otthon gitározgatsz de majd lesz banda és kb blues hard rock mezsgyén mozogsz
A gitárhoz nem nyúlnék az teljesen rendben van .

Az erősítőt dobnám piacra.Hozzáraknék még pénzt és vennék valami 5-20(Ami kapcsolhato 1 wattosra is) wattos csöves kis fejet akár DIY cuccot is GS apró teli van ilyenekkel érdemes mászkálni hallgatózni.
És vennék valmi 1x12 es ládát is legjobb lenne vintage v30 as szoróval vagy olcsobb alternatívájával sőt GS-en ilyenek is szoktak lenni potom pengőért.
Overdrive pedál maradhat csövest megtekered és elékötöd boostolni ott is a harapoós vastag hang.!

(#31012) consono válasza GoTReX (#31009) üzenetére


consono
nagyúr

Én ebből a kettőből a Zoomot venném. Nem csak az expression pedál miatt, bár az is jó játék, hanem a szabadabb programozhatóság, looper meg a ritmus szekció miatt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31045) fototrend666


fototrend666
csendes tag

Hali Ilyesmi ambient reveb delay space pedált keresek csak budget megoldásban 70.-80 túlmegy a józan ész határán...
Köszi !

(#31044) Moleman

Plus egy a fadobozos aktív (Akár 5.1 es geniusoknak)Egy olcsobb xonarral normálisan beálított foobaraal megelepően jó cuccok minőségi zene hallgatásra.

Persze szerintünk ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#31049) consono válasza fototrend666 (#31045) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ezek tényleg a java, ilyeneket nem fogsz olcsón találni. Legalább is egyben nem valószínű... Én delay+delay+reverb kombóban gondolkodnék, de így sem nagyon tudod 40-50 alatt megoldani. A legjobb közelítés szerintem egy Zoom MS50G vagy CDR-70 lenne, ott a DSP-t több effekre is használhatod, nem csak 1 delay + 1 reverb... Ráadásul jó kis elszállós reverbek vannak benne :)

Én az ambiens dolgokat jelenleg az erősítő elé kötött delay pedállal + a modelező kombó visszhang és reverb effektjeivel oldom meg.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31053) fototrend666 válasza consono (#31049) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Persze nem olcsón gondoltam nyilván Csak olcsóbban....Asszem én is így fogok tenni több pedál lesz a megoldás .Joyo space verb Joyo quatro delay és valami step slicer modulációs hulladék..Jó lett volna egy pedál de majd növesztek + lábakat hahah

Multieffekt nem játszik nálam most szabadultam tőle...
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#31059) fototrend666 válasza consono (#31054) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Közben lehet meglesz a költséghatékony egy pedálos megoldás-Multi és nem is pedál és nem is .Kombinálható több effekt.Jól szól olcsó(raltív 44 körül van)

Hotone Xtomp Mini)

(#31066) brickm válasza Kobe (#31065) üzenetére


brickm
őstag

44-ért pont nem drága pedálnak, ha úgy nézzük, hogy ráprogramozhatsz majdnem bármit. És minőségben egész jó. Pl egy wmapler vagy kalamazoo sokkal drágább is lehet, és az csak egy funkciót tud. De igazából ehhez képest egy ibanez vagy boss pedál is drágábbnak számít mivel az is egy funkciós.
Ez olynaoknak jó, mint pl én. Nem használok modulációs effektet(konkrétan ha a reverbet annak vesszük, akkor azt) max pici delay-t. Így ezt berakom a pedálboardba és ha épp kell egy phaser vagy flanger vagy akármi akkor felverem annak, egyébként meg lehet belőle EQ vagy torzító is akár és nem kell eladni ha épp félévig nem akarok flangert használni.

Vagy ha épp olyanom van valami erősítő szimulátornak használom.
Szóval érted.

(#31069) fototrend666 válasza Kobe (#31065) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Pedálboradba használnám.Élőben emellé használok nyilván más pedálokat is ez meg elcseszett spacre menne
Nem kell pc BT kapcsolaton is megy! Rugalmas cucc.Ipad irig helyett bőven megfelel kiegészíteni az alap cuccot.Persze szerintem :DDD Nézegettem egyébként rengeteg hasonló megoldás van Kinek mire mi..

(#31067) adam014
Miért? Miután "Beszkennelsz" Egy Mesat az onnan nem effekt?

[ Szerkesztve ]

(#31073) Kobe válasza brickm (#31071) üzenetére


Kobe
veterán

nem tudom, ennyi pénzért (kb 3 használt pedál), nyílván sok embernek emgéri hogy 3 helyett 30 effektet megkapjon

viszont egy dolgot nem értek....és ezt úgy márkától függetlenül. Mostanában egyre több kis gyártó bontogatja a szárnyát, nem csak a Marshall, Bugera, ENLG, Peavey, stb nagy és régi márkákból áll (végre) a piac, viszont mintha mindegyik gyártó félne tényleg olyan dolgot összerakni, ami 100%-ban, tartósan ütősre sikeredett és nem licitálnak rá a következő NAMM on. Nem tudom hogy user experience fejlesztésben ennyire gyengék, vagy inkább tudatosan nem lépik meg, jó lesz majd 80-adik rókabőrnek alapon.

Alapvetően a legtöbb user manapság egy modern, androiddal, ios-sel kommunikáló, rendszeresen frissített, kevés kábelezést igénylő, letisztult UI-al rendelkező, jó anyagminőségű, minimalista user interfacel bíró könnyen kezelhető motyóra vágyik.
Elemenként mindegyikbe, mooers, joyo, hotone, boss, line6 ott van valamelyik, de hogy egyiküknek sem jutott még eszébe midnegyiket egybe gyúrni....

Nálam pl a nonplus ultra cucc, az egy moeers ge200-as szerű kompakt fémházba épített, valamilyen szabvány / márkafüggetlen formátummal (pl megeszi a boss tsl filejait, betölthető vele guitar rig preset, ésatöbbi ésatöbbi...) bluetoothon vagy telóról feltölthető, frissíthető preset bank lenne, amiben a főbb effektek és erősítő modellek megvannak, lábbal vezérelhető, kapcsolható, USB interfaceként is működik és minden ládával könynen elboldogul.

Gyanítom a neves gyártók, akik csöves, stb fronton működtek eddig, nem nagyon fognak meglépni egy ilyet, viszont a Guitar Rig, vagy a BIAS gyártója simán bevállalhatná hogy a szoftvere mellé csinál egy "shellt", amivel a tetszőlegesen összerakott cuccokat áttöltöd rá

Kb mint amikor a steam adta ki a Steam machinet

(#31097) Alexios válasza Kobe (#31096) üzenetére


Alexios
veterán

nem akarok nagyon belemenni a hátterébe, de alapvetően ezeket le lehet vinni olyan szintre a modellezés terén, hogy azonos hatást kapj - amit maximum az eltérő típusú hangkeltő eszközök minősége befolyásolhat.

Pedig érdekelne, ha belemennél, ugyanis ha így lenne akkor mindenkinek Kemper szintű modellezése lenne, márpedig ez nyilvánvalóan nincs így, szerintem még az Axe-Fx sem tart azon a szinten(pusztán erősítőket figyelembe véve)

Vannak amúgy részegységek amik szabványosak, pl. impulse response fájlok, ezeket használhatod mindhez(jó lehet Fractalhoz pont konvertálni kell), de magát a modellezést nekem nem világos hogy lehetne szabványosítani, mikor ezen megy jelenleg a legtöbb fejlesztés.

Ha csak presetet akarunk meg hát, most őszintén annyira azért nem nagyon nehéz egy erősítő potijait eltekergetni ugyanoda, meg berakni a pedálokat a signal chainbe. Vagy ha nehéz akkor pont azért az, mert másképp szólnak, akkor meg eljutunk ismét a modellezés beli különbségekhez.

[ Szerkesztve ]

(#31397) GoTReX


GoTReX
őstag

Lehet naív kérdés, de ha Gitár multieffectekkel egyszerre több effect, visszhang és/vagy erősítő emuláció mehet akkor miért érdemes a pedál? Tisztább a hang mert célhardver?Vagy csak a kapcsolgatás miatt? Csomószor felmerül bennem ez a kérdés.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#31402) Alexios válasza GoTReX (#31397) üzenetére


Alexios
veterán

Most erre mit lehet mondani? :D minek még erősítő mikor van már Kemper amivel moddelezhetsz bármit? Vagy igazából nem is kell kemperig menni, ott egy bias amp is akár, végtelen lehetőség, 200$.

De hogy valaszoljak is a kérdésedre: millió fele pedál van, ha vannak beváltak, akkor minek leváltani, esetleg pont olyan lehet nincs a multiban, stb. Illetve attól függ milyen mfx-rol beszélünk, egy helix lt pl 230rol indul, ha csak pár pedál kell akár olcsóbb is lehet, főleg ha nem boutique pedalaid vannak, illetve általában ezek idővel kerülnek az emberhez, nem egyszerre veszi az összes pedalt.
Másrészt szerintem pont azért mert 230k körül lehet kapni helix lt-t többek között érdemes lehet inkább ebbe gondolkodni, ugyanis joesellyel hosszú távon olcsóbban jön ki, folyamatos frissítések, véleményem szerint igazából a minosegbe is egyre nehezebb belekötni.

Megvan mindkettőnek az előnye és hátránya is, illetve a gitárosok kicsit furák, ragaszkodnak a régi dolgokhoz, hiába lenne akár jobb megoldás

De amúgy sok kezd lenni az ilyen hibrid megoldás is, elég a boss rv-500 pedalt megnézni, ahol már egy reverb pedalnak is midi csatlakozója is vany annyira komplex dolgokat lehet állítani rajta

[ Szerkesztve ]

(#31410) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok! Gitár effektet szeretnék vásárolni, de el vagyok veszve... :D
Használtban gondolkodom, ilyen 60ezer Ft-os kerettel. Line6-okat nézegettem egy ismerősöm ajánlása alapján. Amiket gsfanatic-on találtam az a Line6 HD300 - X3 live és van még egy HD500 is 70ezerért... Jelenleg csak szoba gitározás van, de szeretném ha az effektet nem kéne rögtön cserélni, ha ez később változik. Van esetleg tapasztalata valakinek a fent említett effektekkel? De nyitott vagyok más tipus-ra is. Ami jó lenne, ha lenne benne hangerő és wah pedál beépítve. A looper funkciót is hasznosnak találom, bár lehet pár próbálgatás után már nem mozgatna... :D
Köszi!

:-)

(#31600) #96302336 válasza Mathiask (#31598) üzenetére


#96302336
törölt tag

A józan logikát értelmezzük inkább tiszta logikának, és nem a kétértelmű józan paraszti észnek.
A moduláció az biztos, hogy jelen van, mert az fizikailag is kimutatható. A felharmonikusok, az AM és FM modulációk összessége a teljes spektrumban a hangszín. A teljes spektrumot kell vizsgálni, de ahhoz egy tényleg komoly műszer kell. És még rájön az egészre az erősítő, a hangláda, és a pedál is. Túlságosan összetett. Egy dolog fog mindig ugyanúgy szólni, a modellezős gitár, mert az szintetizált hangokkal dolgozik.
A fő hangszínt a húrok, és a hangszedők adják. A maradék pár százalékot az összes többi. Nagyon egyszerű példa, bárki ellenőrizheti fülre is, egy floyd-os gitárnak mennyivel másabb a hangszíne, mint egy fix húrlábas gitárnak. sőt, egyes modellek mindkét változatban elérhetőek, így akár modellen belül is lehet összehasonlítást csinálni. A floyd-os mindig sötétebb hangú lesz, mert elnyeli a magas felharmonikusok nagy részét a mechanika. Minél több dolog van a rezgés útjában annál inkább változik a hangkép is. Ha nem ez lenne, akkor nem lenne annyi gitár változat sem, és nem volna annyiféle PU a piacon.
Egy komplex rendszerről beszélünk, ahol minden visszahat a másikra. A húr hat a hangszedőre, hat a nyakra, a testre. A test visszahat a nyakra, a PU-ra, és visszahat a húrokra is ugyanúgy stb stb... Olyan módon kell elképzelni, mint amikor egy kavicsot dobunk a tökéletesen nyugodt vízbe. A kiinduló hullámok visszaverődnek a partról és azok is visszahatnak a fő hullámra, tovább bonyolítva a formát. És ez többszörösen ismétlődik a visszavert hullám újra és újra visszaverődik és egyre több hullámmal találkozik a közegben. Ezek mind egymásra hatnak, s az egész rendszert változtatják. Miközben a fő hullám továbbra is ott van.
Szerintem pedig minden számít. A sok kicsi ad egy összképet. Hogy az összkép az milyen anyagokból áll össze, csak annyira érdekel, hogy mennyire tetszik a végeredmény. Hang, kinézet ;)
Na... most, hogy jól kielemeztük a gitárt, most már ideje gyakorolnom is, nem csak a billentyűt tépni. :D

(#31818) Eastman válasza Berreh (#31817) üzenetére


Eastman
őstag

Ubuntuzok 2006-óta. Előások akkor valami régi laptopot, amin csak ők ketten lesznek. Látom, hogy létezhet MIDI pedálsor. (?) Elméletileg lehet majd taposni is...?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31819) Eastman válasza Berreh (#31817) üzenetére


Eastman
őstag

Ő itt pedálozgat és ez bíztató.

Szerk:

Mellé egy ilyesmi cucc és lehetne kezek nélkül jobbra-balra klikkelni...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31822) kemotox válasza Eastman (#31819) üzenetére


kemotox
addikt

Jól értem, hogy a midi pedál maga az interfész is? Elég kompakt kis házi studeszt lehet így csinálni.

(#31821) Berreh: Az csak egy midi kontroller, azzal csak vezéreled a szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#31823) Eastman válasza Eastman (#31819) üzenetére


Eastman
őstag

Rákeresgéltem, a foot mouse létező és fejlődő kategória. Azzal a jobb kéz szabad maradhat. Nyilván nem stage dolgokra gondolunk, hanem otthoni, monitor előtti ücsörgős zenélgetésre. Ez az a pedálsor.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31825) Eastman válasza Berreh (#31821) üzenetére


Eastman
őstag

Rákeresgéltem, a foot mouse létező és fejlődő kategória. Azzal a jobb kéz szabad maradhat. Nyilván nem stage dolgokra gondolunk, hanem otthoni, monitor előtti ücsörgős zenélgetésre. Ez az a pedálsor.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31826) kemotox válasza Eastman (#31823) üzenetére


kemotox
addikt

El nem tudok képzelni szitut mikor hasznos lehet ez a lábfos :D Pont erre van a midi pedálsor, hogy ne kelljen mindenért kattingatni, az expression pedállal meg tudsz értékeket változtatni menet közben is.

(#31827) Eastman válasza kemotox (#31826) üzenetére


Eastman
őstag

Nem titok, hogy ismeretlen számomra ez a terület. A linux miatt pörögtem most rá. Tanítsatok! :)

A Rakkarack minden apró beállítását tudod a MIDI pedálsorral módosítani, úgy, hogy a pengetőt le sem kell tenned a kezedből?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31828) Alexios válasza kemotox (#31826) üzenetére


Alexios
veterán

De a linkelt Behringer 1010 az egy sima midi pedál végülis :D

(#31830) Moleman válasza Eastman (#31827) üzenetére


Moleman
addikt

Linuxon nem tudom, hogy megy, de az Amplitube pontosan így működik, pont ilyen midi kontrollerem van. Kisvasútként kapcsolgathatod a pedálokat (vagy akár az erősítőmodellek csatornaváltó/EQ kapcsolóit), az expressionök meg egyszerre akár több pedálhoz is társíthatók (pl Tom Morello jelleggel párhuzamosan wah+whammy).

Ha a programban előkészítetted a saját preseteidet, és tudod, hogy melyik presetben mihez mi van társítva a kontrolleren, azok közül mindent módosíthatsz.
Ha őszinte akarok lenni, túl sok meló, még nekem is, ezért használom szinte mindig ugyanazt a presetet, előtte pár pedállal. Ha csak leülök a gép elé gitározni, legtöbbször nem is szoktam előszedni a kontrollert.

(#31831) cucka válasza kemotox (#31826) üzenetére


cucka
addikt

A lábbal kapcsolós egér elsősorban mozgássérülteknek van kitalálva. Gitárhoz nyilván jobb egy céleszköz, pl a linkelt midi pedálok.

(#31846) Moleman válasza FockeWulf (#31845) üzenetére


Moleman
addikt

Ha végig ugyanazzal a hangzással játszol, akkor nem. ;]

Amúgy lábkapcsoló nélkül is megoldható, de az még bonyolultabb, daw-ba behúzod a backing tracket, aztán a megfelelő helyekre időzítve automatizálhatsz mindent, akár potikat is, amit a valóságban sem tudnál.
A wah pedál mozgását is ilyen automatizáló sávval tudod rögzíteni daw-ban, ha midi kontrollert használsz, persze így élethűbb, mintha egérrel rajzolgatnád be a görbét. :D

(#31933) bigrob válasza nap (#31932) üzenetére


bigrob
őstag

Ha már így szóba kerültek a multik, létezik valami multieffekt amiben nem kötelező erősítő modellt bekapcsolni?
Gondolok én olyanra, hogy összehoznék egy patchet ami max 1 noise gate (bár van rá külön pedálom), ez lenne a ritmus és a második patch meg egy szóló búszt, delej, rivörb, chorus, anyámkínja stb...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#31934) bigrob válasza nap (#31932) üzenetére


bigrob
őstag

Ha már így szóba kerültek a multik, létezik valami multieffekt amiben nem kötelező erősítő modellt bekapcsolni?
Gondolok én olyanra, hogy összehoznék egy patchet ami max 1 noise gate (bár van rá külön pedálom), ez lenne a ritmus és a második patch meg egy szóló búszt, delej, rivörb, chorus, anyámkínja stb...

Szerk.: ja meg ha már multi jó lenne egy expressiön pedál, egész pontosan wah részleg.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32292) brickm válasza kemotox (#32289) üzenetére


brickm
őstag

A zoom g2 g7 állítólag elég jó. Én még nem próbáltam ki de dicsérik.
Van fent egy Rp360. HA nem kell expression pedál kipróbálhatod. NEkem XP-s változata van lakásban, én szeretem. Fülessel is, vonalból is jó.

Digivel:
[link]
4gitár sáv, jcm800 MIX módban vonalból
meg egy orange amp módban USB-ről meg egy tube drive ööö asszem az is MIX módba vonalból.Utólag kompresszor sávonként meg egy master zengető.

[ Szerkesztve ]

(#32441) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
Felvétellel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
[link]
Amint hallhatjátok, olyan mintha clip-elne (Nem tudom mi erre a magyar megfelelő :D ) , de még bőven a sárga tartományban van a hangerő, tehát nem azzal lesz a gond. Nem tudom mi okozhatja. de ha nem felvételt készítek, hanem csak simán fülessel gitározom, akkor is hallani. Amit használok: Gitár -> Digitech RP90 -> VOX VT20+. Van még mellette két pedál, de azok 90%-ban csak bypass-en vannak. El lehet valahogyan utólag tüntetni ezt a "zajt"? Adobe Audition-t használok.

Olvastam már olyanról is, hogy már maga a gitárjel túl hangos, és ezért lehet, de nem hinném hogy ez lesz a probléma, mivel egy humbis gitárral, meg egy P90-es gitárral is ugyan ez van.

[ Szerkesztve ]

(#32453) Eastman


Eastman
őstag

„Dime rengeteg antik pedált vadászott össze: három doboznyit olyan ősrégi cuccokból, amilyeneket annak idején Hendrixék használtak. Még Terry Date emberei is ósdi pedálokra vadásztak, olyanokra, amikkel ma már senki sem dolgozik. Ezeket aztán összekapcsolta, és fantasztikus hangzásokat alkotott velük. A dalokban hallható őrült gitársikolyok mind ezeknek a kukákból előhalászott ősi cuccoknak köszönhetők. Manapság a digitális berendezések segítségével tökéletes, klinikai tisztaságú hangzásokat lehet létrehozni, amelyek teljesen steril módon adják vissza a hangokat, de ha az ember egy zajosabb, lüktetőbb, élettelibb megszólalást szeretne előállítani, akkor vissza kell kanyarodnia ezekhez a régi analóg cuccokhoz."

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32485) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Valaki próbált már Wampler pedálokat?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32598) FockeWulf


FockeWulf
tag

Boss Super Chorus CE-1 pedált használ valaki? Mennyit érdemes adni egy használtért?

(#32932) Goose-T válasza Plazmacucci (#32931) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt is egy régi barátomtól vettem, adta a Fender Princeton Chorus kombóhoz, amikor megvettem tőle. Amíg nincs valami komolyabb, ez is megteszi. :) A Fender kombót viszont még régebben elcseréltem az unokaöcsémmel egy Roland Cube 15X-re, az jobban fért a lakásban. Szerencsére a csöves fej és a láda annyira vaddisznó, hogy még az a Zoom 606 sem tudja lerontani. :D Van ott amúgy egy Nux AS-4 is, bár a sok cső mellé kicsit már túlzás még egy csőszimulátor pedál.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33031) NeoPampalini válasza Nyugis (#33030) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha gitárhoz kell, akkor Zoom G1Xon, basszushoz meg Zoom B1Xon, ezek occsók és jók. Van rajtuk expression pedál, meg egyébként is sokkal újabb cuccok, mint azok, amiket linkeltél, azóta talán fejlődött valamit a technika. :)

Nekem a B1Xon van, teljesen vállalható darab. Hangoló is van benne, állítható, hogy némítson-e vagy sem, az expression pedált meg egy adott effekt elég sok paraméterére rá lehet húzni, én pl. overdrive-nál a gain-re tettem, jóság. :D

(#33033) NeoPampalini válasza Nyugis (#33032) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Újonnan sem olyan vészes. Használtan nem nagyon láttam még ilyet, csak a pedál nélkülit.

(#33083) NeoPampalini válasza benedekco (#33081) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kb. ugyanazt kell csinálni, mint egy "élő cucc" esetén, nagy tudomány nincs benne... Legalább az Amplitube jelútja logikus, pedál -> fej -> hangfal -> rack, ennyi az egész. Guitar Rig-et próbáltam még, de nem sikerült megbarátkoznom a felületével.

Google tud neked mutatni ilyen-olyan oldalakat, ahol Amplitube (leginkább a 3-hoz) preset-ek vannak, meg a Youtube-on is akad néhány ilyesmi témájú videó, de hogy ott a linkek még élnek-e...

(#33149) Goose-T


Goose-T
veterán

Vettem egy VOX Stomplab IIG-t, hogy leváltsam a Zoom 606-ot. A YouTube videók alapján nagyon meggyőző hangja van, kíváncsi vagyok, mit alakít majd a cuccomon. Egy hangszerboltban vettem használtam 25-ért, ott ki is próbáltam, ott is tetszett a hangja. Van amúgy egy NUX AS-4-es pedálom is, de nem igazán használom, mert több hangzást szoktam váltogatni, ahhoz meg kellene több pedál. Csak olyan olcsó volt, hogy kíváncsiságból megvettem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33433) Kobe válasza Alexios (#33432) üzenetére


Kobe
veterán

a katanával kezelésügyileg egy (illetve 3 :D ) bajom van):
- rohadt sokat tud, de ezek legtöbbje szoftveresen van letárolva, az effektek a gombokkal csak limitált számban, kombinációban érhetők el (sajna ilyen 3x3as színkombinációba beállítva a ledeket tudod csak beállítani a gombokról nem elérhető effekteket, na azt a színmátrixot ember legyen a talpán aki betanulja :D )
piros - ződ - ződ = Effekt 1
piros - ződ - sárga = Effekt 2
piros - ződ - piros = Effekt 3
és így a végtelenségig :D

Folyamatát nézve, hogy ezt áthidaljam, kényelmesebbé tegyem: géphez leülsz, gépet be, kábelt rá, BTS elindít, keresgélsz egy darabig, pötyögsz párat, aztán ugyanezt eljátszani kövi alkalommal. és mivel amúgyis interfacenek használod fülessel, ezért kvázi (nálam) csak egy túlméretezett külső hangkariként funkcionál az erőlködő

Ugyanezt amúgy el kell pl játszani BIAS-nál is, csak akkor nem hever parlagon egy 50w-nyi teljesítmény, és egy tizedakkora focusriteon azért jobbak az esélyeid a fejhallgató kimenettel is

- önmagában menet közben effekteket kapcsolgatni nem lehet rajta sajna, még pedállal sem
gondoltam hogy legolcsóbb megoldásként veszek hozzá egy FS-6 pedált, amazonról 15K ért itt lenne, azzal elvileg már 8 bank között lehet váltogatni, de az is csak preset bankokat / csatornákat tud váltani, önmagában effekteket nem tudsz vele szabályozni

ezért tűnt kézenfekvőbbnek egy multi, betölttöd hozzá az effekteket és a láncban tudsz kapcsolgatni párat belőle + expression pedallal bohóckodni (sztem egy G5N effekt tárat sem nőnék ki 5 éven belül sem)

[ Szerkesztve ]

(#33473) bigrob válasza Moleman (#33471) üzenetére


bigrob
őstag

Nem hiszem hogy 5 torzító pedálja van, máshoz meg kell :D
Polippal használtam gate od808 delayt és nem volt az igazi, túl sok zaj került bele.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33482) NeoPampalini válasza Tommyka21 (#33481) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az sem izolált. :DDD

Nagy eséllyel azok lesznek izoláltak, amelyeknek nem külső tápja van, hanem rendes tápkábellel csatlakoznak a konnektorba ("PC" tápkábel :D ). Pl. a Rockboard Power Pit cucca.

De amúgy ki kell próbálni, hogy egyáltalán probléma-e, a gitárosunk asszem 2 vagy 3 sima adaptert használ polipkábelekkel, zajmentes (igaz, neki csak analóg pedáljai vannak).

(#33485) NeoPampalini válasza Tommyka21 (#33483) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha nem zavar a külső tápegység, és a pedáljaid nem kérnek többet egyenként, mint 100mA, akkor akár az a Lewitz is jó lehet.

(#33487) Tommyka21 válasza NeoPampalini (#33485) üzenetére


Tommyka21
tag

Néztem a Rockboard Power Pitet, a Palmer tápok is szimpik.
Csak azt néztem, hogy az izoláltak max 8 effektet bírnak (sőt sok 5-6-ot csak) és már azok is horror áron. Ami meg felette az lakáshitel árban :D:D:D...
Végülis 10 pedál 1 boardon összejöhet simán, ahhoz meg már 2 táp kissé luxus :D.
Agyalok rajta és azért köszi a segítséget.

(#33542) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ennek a visszhangos effektnek mi a neve?Milyen pedál tud ilyet pl?Nem Bias Fx és társaira gondolok hanem valós hardverre. Mellesleg kegyetlen jó hangja van a csávónak.

(#33545) bigrob válasza Humbucker (#33542) üzenetére


bigrob
őstag

Nem Bias Fx és társaira gondolok hanem valós hardverre...

Nagy különbséget nem lesz különböző gyártók ugyanolyan effektjei közt.. Pont erre jó a BIAS, hogy ki tudod kísérletezni milyen pedálokat akarsz a jövőben használni, illetve ingyé kipróbálni adott effekteket..

Szerintem Flanger + Chorus valami kis reverbbel és nyomkodja mellé a Wah pedált.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33566) Humbucker válasza bigrob (#33564) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem tudom eladni, nincs vevő rá. Mindenki csak cserélni akar pedálra, fűkaszára, gitártokra, hangszedőre..... :F

(#34061) NeoPampalini válasza kemotox (#34056) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Annyiért jó vétel lehet. Rosszat csak max. annyit olvastam róla, hogy kevés az egyszerre 3 effekt, meg hogy nincs gyárilag exp. pedálja. :DDD

Annyiból mindenképpen jó, hogy USB audio interface-ként is képes működni, mondjuk a driver hátterét nem tudom. A belük szerintem egy kaptafa, mindben valami Texas Instruments DSP van (a puccosabb modellekben Zoom matrica alá rejtve).

Fém ház, aki tapossa a cuccot, annak számíthat valamit. :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.