Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25105) Moleman


Moleman
addikt

Köszönöm mindenkinek az erősítős tanácsokat, egy Kox F kombó lett a győztes. :R
50 watt fullcső, egy csatorna, de a pedálokat szereti. Teljesen Fender Blackface hangja van.
1-es hangerőn, a gitáron is letekert hangerővel akár még éjjel is használható, élvezhető hangja van, kihajtva pedig valami álom, még a legkevésbé fényes beállítással is tökéletesen hozza, amire vágytam.
A hosszú távú teszt most következik, de az első benyomás alapján nagyon ajánlom, negyedannyiért vettem, mint egy új Hot Rod Deluxe lenne.

(#25102) ayy_lmao
Köszi a pénz varázslatot! :D

[ Szerkesztve ]

(#25130) Moleman válasza #20655360 (#25129) üzenetére


Moleman
addikt

Amit eddig láttam/hallottam róluk, nagyon meggyőző. Mielőtt megvettem, a vintage-ben is utánakérdeztem, nem volt sok tapasztalatuk, ők nem foglalkoznak vele, mert az épített cuccoknak nincs ára, de saját használatra ők is ajánlották. Ha lenne Marshall DSL40 másolat, azt is megvenném. ;]
Ez a kombó állvánnyal, 2 tokkal, benzinnel, pályamatricával együtt 82-be fájt. Általában hasonló áron szoktak menni GS-en is.

(#25128) Eastman
Érzelemmentesen nem fog menni, mert imádom. :D
Nincs semmi hiányérzetem, hogy nem Fendert vettem. Egy torz csatorna még jól jönne, de nem tudom mennyi köszönet lenne benne, a Hot Rod Deluxe drive-ja sem az igazi, marshallos hang meg ilyenből nem fog kijönni. :) A pedálok szépen szólnak, viszont a zajra sokkal érzékenyebb, a Marshall előtt ott volt 14 pedál egy hang nélkül, most leredukáltam 8 pedálra a boardot, de így is zümmög, bypass módban is. Leghangosabb az OCD klón volt, abba elemet raktam inkább.
Van 2 bemenet, különböző jelszintűek, nagyon kellemes meglepetés, hogy párhuzamosan szólnak, így hiába nincs aux in, mehet a backing track, saját torzítása úgysincs. Füleskimenet sincs, de kiegészítő ládának van egy aljzat.
3 dolog van, amire nagyon kell figyelni, a bright switch, a treble és a presence poti. :D Ha bármelyik is úgy marad/túltolom, tiszta strat visíttatáson kívül semmire nem használható. :DD Tegnap este fél órán át tekergettem mindent, nem értettem, miért nem jön ki belőle semmi torzítás, a BB preamp klónom - amit azért adott el a gazdája, mert túl sok benne a gain - kb clean boostként szólt... Aztán rájöttem, hogy úgy maradt a bright. :D De hiányoznának, ha ezek nem lennének, úgyhogy örülök, hogy ilyet vettem, legfeljebb valamikor később lesz egy torzonborz testvére is, ha a pedálokat kevesellném. Bár már kezdem kinőni a lakást, 3 régi gitár és egy erősítő a szekrényben pihen, de így is alig tudok lépni.
A hangerő, na az meglepett. Most kb 0.2-n van a volume, a halkabb inputon, így már rendesen megmozdul a hangszóró (Celestion Seventy 80), és este 8-ig még talán társadalmilag elfogadottnak ítélhető, bár a bright kapcsoló hangerőt is tesz rá, azzal már sok. :D Sose játszottam még ilyen hangosan itthon. De ha nagyon muszáj, a gitáron 4-es hangerővel éjjel is használható (muszáj volt, éjjel értem haza vele a szerb-román határ mellől :U).
Hatalmas, lábszárnyi reverb tank van benne, a pedálos reverb után kicsit túl visszafogottnak tűnik, de szépen szól. És pont jól jött ki a lépés, hogy itt van mellé az új strat is, így tökéletes páros.

[ Szerkesztve ]

(#25329) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Még mindig gazdát keres az MXR M87-es basszus kompresszor pedálom. Topiklakóknak occsóér' odaadom, karácsonyra tekintettel. :D

(#25358) Moleman válasza MATEO6600 (#25354) üzenetére


Moleman
addikt

Na igen, az erősítőtől is sokminden függ, hogy mit tud az eq és mennyire széles sávú a hangszóró. De ha annyira tompán szól, multival is jó eséllyel ugyanúgy fog. Próbálj rátenni még valami magasemelős eq-t a programban.

Ha ki vagy békülve a kattintgatással, nem biztos, hogy érdemes multit venned. Az is kb ugyanazt tudja, csak a user interfész más, cserébe hordozható. A veszélyei ugyanazok: végtelen beállítási lehetőség, megszokod, hogy minden egy gombnyomásra van, a szurkálós Fender hangtól a Triple Rectifierig. Természetesen ez valahol fantasztikus dolog, a lehetőségek és a zajmentesség miatt stúdiómunkára biztosan Amplitube-ot használnék, de otthoni gyakorlásra a kevesebb néha tényleg több.
Én 4 hónap analóg pedálozás után jutottam el oda, hogy próbára már csak egy laptoptáska méretű pedálboarddal megyek, 1 kompresszor, 5 féle drive, 1 reverb, az is mindegy, hogy épp milyen erősítőt kapok, úgyis csak a tiszta csatornáját használom. Kívülről elég minimálnak tűnhet, de isten bizony több tanulás van mögötte, mint az összes erősítő- és pedálmodell kiismerése a gépen, mert abból kellett dolgozni, ami épp volt. Így most már tényleg a gitározással foglalkozom, mikor leülök, nem a céltalan hangszobrászattal. :D

[ Szerkesztve ]

(#25520) Moleman válasza WolfheartGR (#25517) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem a szimulációs rész Steinberg UR22 hangkártya, Amplitube, Behringer FCB1010 midi lábkapcsoló, problémamentes. De csak a hardverek árából már bőven kijön egy Katana 50, ha tényleg csak gitározásra kell, lehet, hogy én is inkább azt ajánlanám. És ugye meg is kell szólaltatni valahol, én az erősítő gitárbemenetére szoktam dugni a hangkártya kimenetét, de nem minden erősítő bírja ezt a nagyobb spektrumot (pl a 10"-os Fender FM25R nem szereti).

A fizikai cuccokkal még keresem az utat, most van egy 50W fullcsöves Kox kombóm (Fender kópia), egy 80W 2×12 tranzisztosos Trace Elliot kombóm, meg egy 80W előfokcsöves Marshall kombóm, utóbbi már csak hurcolós-nemsajnálós. Mindet csak azért vettem, mert épp olcsó volt, így alakult. A Kox tiszta hangja hibátlan, de torzítást csak pedálokkal tudok kicsikarni belőle, ezért még nem álltam le a kereséssel (bár kétségkívül hasznos, hogy próbateremben így csak egy tiszta csatornára van szükségem, minden drive a pedálokból jön, így majdhogynem erősítőtől független a sound).

Kispedálokkal nagyon jó dolgokat ki lehet hozni, de még a legolcsóbb kínai és használt cuccokból is többe kerül egy pedálsor, mint egy HD500X, bár attól függ, mik az igényeid. Most ritmusgitárosként csak egy 7 pedálos kis boardot hurcolok magammal (kompresszor, 5 féle drive, reverb), ez kb 60 ezerből megvolt, de még egyszer nem tudnám ilyen olcsón beszerezni őket. A multi mindenképpen sokoldalúbb választás, de ahhoz nekem ott van az Amplitube, ezért inkább a kispedálokat választottam. De lehet, hogy eljön még az az idő, hogy én is beszerzek egy HD500-at, ha látok jó áron, mert hihetetlenül jó cuccnak tartom.

(#25535) Tommyka21 válasza WolfheartGR (#25534) üzenetére


Tommyka21
tag

Pedig ez nagyon jó cuccnak tűnik, a boss pedáljainál komolyabbnak.
Halottam már élőben, adta nagyon. A tesztekben rommá dícsérik mivel az árához képest sokat tud és jól.
Sajnos az expon nem tudtam kipróbálni. Pont mellette 1 csávó bömböltette a Boss waza craft fejet, szart se hallottunk volna belőle :DD :DD :DD ...

(#25539) Moleman válasza #20655360 (#25537) üzenetére


Moleman
addikt

Én is ezt láttam róla először, nekem nagyon tetszik továbbra is, de kicsit átértékeltem az árát (egy lábkapcsolós Katana 100 árából vettem egy csöves és egy tranyós erősítőt, mindkét esetben határozottan jófélét).
Már majdnem elfelejtettem, hogy a csöves viselkedés nem alap dolog a tranyós erősítőknél. A Katana is, és sok pedál is szépen kitisztul, ha lejjebb veszed a hangerőt, de a 20+ éves tranyós kombóm alig reagál. :N Nem mondom, hogy nem hiányzik.

(#25718) FockeWulf válasza Nayrobi (#25713) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, én is elég hihetetlennek tartom, hogy nem nagyon szeretik oda adni az adott hangszert kipróbálásra...Elvileg ez az egyik "alappillér" ebben a szakmában, hogy a leendő vásárló először kipróbálja a hangszert.

Eastman kösz a tanácsot :)
Teljesen egyetértek abban, hogy megunt gitárt (akár kombóval, pedállal is ha van) kell venni...Apuci, anyuci megvette, nem jött be a dolog...azonnal le kell csapni rá. Csak általában ez elég ritka eset. :)

(#25889) Moleman válasza kemotox (#25888) üzenetére


Moleman
addikt

Én ilyet vettem, mikor a G25 pedáljában gyengélkedtek a potik, csodákat nem tesz, de valamicskét segít, sűrített levegővel karöltve. Már nem emlékszem pontosan, de WD40-et szerintem nem szabad ilyenekbe fújkálni, különben biztosan nem vettem volna drága kontaktsprét. :D

(#26129) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Sziasztok,

Évek óta olvasom ezt a topicot eddig 1x szóltam hozzá. (Kevés időm van és nem vagyok nagyon kommunikativ), viszont annyi hasznos információt adtatok, hogy úgy érzem itt az ideje hogy viszonozzam.

Katana rajongók:
Kb. 2 hónapja van egy Katana 50-m (egy Peavey Vip 1 mellett) de a lehető legjobb beruházás volt. Gyönyörű hangja van a clean-től a durva torzitottig, a beépitett effektek rendkivűl jól használhatók ! A Power Control-l a maximális kihajtást meg tudod valósitani kis hangerőn vagy fülesen ...
Eddig a Peavey-ért voltam oda de a Katana leveri !

Vst-k:

Hangzás vadaszát miatt végig jártam azt az utat amit nagyon sokan jártak és járnak. A sok tekergetés, presetek keresése tényleg rengeteg időt elvitt amit játékra is lehetett volna fordítani...
Összegezve : Valaki már írta, tőle idéznék mert eljutottam oda hogy nagyon egyetértek ... A lényeg egy jó erősitő, gitár és a sound ami a kezedben van !

Részletezve: Mindenféle vst-t kipróbáltam kb. három év alatt overloud-tól, guitárrig-g , kismillió freeware vst-t, effectet találtam néhány jó hangzásút is, bár ez egyértelműen egyéni értelmezés ..

Tulajdonképpen most jutottam oda hogy elértem amit akartam...

Megint idéznék A lényeg egy jó erősitő, gitár és a sound ami a kezedben van !

A jelenlegi vst konfigom mára ez maradt, vsthost, cab szimuláció, ir loader, egy-két pedál vst.
Az amp Peavey és Katana 50, gitár saját kezűleg activvá tett Cort KX5 és egy LTD MH400.

Nem keresem tovább a sound-t, most már csak játszani kellene megtanulni ... :)

Ha valakit érdekel a vst konfig részletezem ...

(#26146) InHell


InHell
senior tag

Behringer EQ700-at használt már valaki?
Megéri 5 ezerért? FX Loopba kellene nekem a delay pedálom mellé, szóló kiemeléshez egy kis hangerőt emelnék vele csak. Ha viszont zajosabb lesz emiatt akkor inkább nézek valami komolyabbat.

< béna duma helye >

(#26191) NeoPampalini válasza InHell (#26190) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Érdemes azért utánaszámolni, én is rendeltem cuccot az USA-ból (egy komolyabb előfok pedált), és vámmal-áfával együtt még így is kb. 20e Ft-tal olcsóbban jöttem ki, mint ha EU-ból rendeltem volna, és itt nem a hazai horrorisztikus árakról beszélek. :)

(#26428) Tommyka21


Tommyka21
tag

Üdv!
Hendrixes hangzáshoz milyen fuzz pedált ajánlotok :D ?
Használt tökéletes.
A dunlop Hendrix signature fuzz q... drága :DD :DD ...
A "jó nevű" Big Muff ( :D :D ) pedálokkal szemezgettem, de azokból is annyi van, hogy...
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26430) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#26429) üzenetére


Tommyka21
tag

Jaja. Fuzz Face a neve, bocs.
Ránézek a Boss-ra.
Van 2 Boss pedálom, nekem beváltak eddig.
Kössz!

(#26462) Moleman válasza MATEO6600 (#26461) üzenetére


Moleman
addikt

Nem lehet, hogy az is úgy működik, mint a wah pedál? Annak sincs olyan állása bekapcsolt állapotban, ahol ugyanúgy szólna, mint kikapcsolva.

(#26628) Panzermeyer válasza Panzermeyer (#26627) üzenetére


Panzermeyer
tag

És ha már itt tartunk, vettem az LP-hez egy Boss SD1-es super overdrive pedált, meg van hozzá egy házi készítésű csöves kombóm. Hát az állam leesik. Kicsit vágja a mélyet, de a torzítás az az igazi tocsogós crunch, imádom :)
Néhány Guns riffel szórakoztatom magam és mostmár nem húzgálom a szám a hangra :))

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#26724) bigrob


bigrob
őstag

Megjött nekem is a kis metálbaltám :DD
40 euróval olcsóbb volt amikor rendeltem, el volt árazva ;]
Ami pozitívum, hogy a németek ennek ellenére is tökéletesen beállították a húrmagasságot és az intonációt is. Továbbá akkora dobozban küldték, hogy azt hittem nagybőgőt kapok nem egy 2/3-os gitárt :DDD
Egész jó kis hangja van szerintem. (ACHTUNG, HANGOS!)
A felvétel után jöttem rá, hogy van delej pedálom is azt nem nyomtam be. :B
Minőségért elnézést kérek, teló mikrofonnal vettem fel, szerintem túl hangosan. :R

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#26861) Moleman válasza V.Stryker (#26855) üzenetére


Moleman
addikt

A Joyo helyből kínai, fő tevékenységi körként jól bevált pedálok kópiáit gyártja, nagyon jó minőségben. Kétlem, hogy hamisítanák. 10 pedált vettem már Kínából, rosszat egyszer sem sikerült. :)

(#26868) cucka válasza Met (#26852) üzenetére


cucka
addikt

Fuzz pedálból annyi van, mint égen a csillag, a legtöbbet garázs körülmények között hegesztgetik, kis darabszámban. Szóval fuzz pedált lehet bárhol kapni, de simán előfordulhat, hogy a sok száz gyártó közül pont ezt nem.

(#26940) FockeWulf válasza Plazmacucci (#26936) üzenetére


FockeWulf
tag

Ott a pont...mondasz valamit :) szerintem valami jó kis effekt pedál elkelne még.... :DD

(#26994) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Van valakinek boss overdrive pedálja kölcsönbe? 🤔

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27001) InHell válasza Ragnar_ (#26998) üzenetére


InHell
senior tag

Meghajtottam tegnap próbán, nagyon fasza. 4-es hangerő fölött a dobost már alig lehetett hallani, pedig ütötte rendesen haha. :) 3-4 között pont jó lesz próbán.
Van alja van teteje a hangnak, közepe a mérsékelt hangzású a ládának, de így pont jó, mert az erősítő is sok közepet tol, meg az EMG 81 hídi hangszedő is.
V30-as szórókkal akartam, de úgy már túl sok lett volna a közép és magas.

Bemikrofonozás tervben van, de még kell egy Maxon OD808 meg egy Clean boost pedál, azok fontosabbak.
Ja és még egy tartalék (lehetőleg koncertképes) gitár kéne ha megyünk fellépni valahova.
Ahh jó drága hobbi ez na. :D

< béna duma helye >

(#27304) brickm válasza Eastman (#27302) üzenetére


brickm
őstag

Én mindig minimum 1.5 2x-esen tulméretezem a hangszórók teljesítményét, mert hiába mérem be az erősítőt, hogy X-Y V kivezérlő jellel kijön belőle mondjuk 5W, ha elé teszel 1torzító pedált is, meg egy bármi jelmoduláló pedált, ami még az amplitudón is dob kicsit, máris tul lehet szaladni az 5Watton, amit nem fog tűrni a hangszóró. Sajna fender erősítőknél fordult elő alulméretezés(100wattos fejre 100wattnyi hangszórót ajánlottak gyárilag, megvolt a végeredmény....A trükk az volt benne, hogy a fej nem 100wattot adott le ha csak az erősítőt használtad, de pedállal már bőven átlépte a 100at...)
50-100w környékén meg akár 3-4x-es tulméretezés is kellhet.

És természetesen ez nem csak a hangszórókra, de a táp- és kimeneti illesztő-trafókra is vonatkozik.

(#27393) Tommyka21


Tommyka21
tag

Üdv!
Nagyon pang a topik mostanság :DD :DD .

Kinek mi a kedvenc drive, distortion pedálja?
Mit használtok kollegák?

(#27395) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#27394) üzenetére


Tommyka21
tag

Van egy 5150-es fejed?
Az kemény lehet :DD .
Asszem a Depressziós srácok is azzal tolták régebben...

Nekem Boss SD-1-es pedálom van, szeretem a hangját.

Persze 1 Tubescreamer vagy egy OCD Fulltone biztos jobban adja :D .

(#27398) Moleman válasza Tommyka21 (#27393) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem ilyen most a boardom:

Sokáig használtam Artec Twin Head-et fő drive pedálnak, de egy hete rájöttem, hogy amiatt volt mindig olyan kásás, élettelen a soundom, plusz még zajos is. Most átvette a helyét a zöld MM pedál, BB Preamp másolat, így már minden jó. Még a Fender modellpedált tervezem kivenni a sorból, mert mikor nincs bekapcsolva, kicsit nyunnyog. :D

(#27395) Tommyka21
A Joyo Ultimate Drive az OCD másolata, elég szimpatikus cucc. :)

(#27399) Tommyka21
Biztosan, én még az 50 wattos fullcsöves cuccot is kordában tudom tartani itthon, társasházban, pedig se teljesítménykapcsoló, se attenuator. :)

[ Szerkesztve ]

(#27400) Tommyka21 válasza Moleman (#27398) üzenetére


Tommyka21
tag

Pofás.
A zöld Joyo-t az expon próbáltam, az full Tubescreamer klón és tetszett :D .

WAH pedált nem használ senki :D :D ?

[ Szerkesztve ]

(#27412) #20655360 válasza Tommyka21 (#27393) üzenetére


#20655360
törölt tag

Itt vagyok már én is, csak a cigiről szoktam le és nem akartam a gitárt a földhöz vágni stb. így a topicot se nagyon látogattam.

Fosom a hszeket továbbra is, ha tetszik, ha nem. :K ;]

Pedálom nincs, nem is volt, de modellezésnél a Guitar Rigben a Cat volt a kedvencem. Ennek a valódi megfelelője a Pro Co Rat, szal valszeg az is tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#27496) Moleman válasza Humbucker (#27494) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem van több is, Fender FM25R, Marshall Valvestate 8080 (a tranyós tiszta csatornáját használtam leginkább, pedálokkal), Trace Elliot Super Tramp Twin, utóbbi pillanatnyilag a csöves kombóm kiegészítő ládájaként szolgál, de meglepően jól szólt magában is, feltűnően zajmentes. :)

(#27549) #20655360 válasza Plazmacucci (#27548) üzenetére


#20655360
törölt tag

Így rálehet cuppantani plusz pedálokat? Tök király.

(#27555) Zoli133 válasza Plazmacucci (#27548) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem tudom miért, de egy ideje vonz az sd-1, pedig ott a digitech bad monkey-m ami elvileg nagyon nagyon hasonló hangú (n+1 összehasonlítást néztem meg a kettőről mielőtt anno vettem)
Nincs kedved egyszer összehasonlítani a kettőt (Ha Bp-n laksz), vagy valaki akinek van SD-1? Hátha akkor megnyugodnék és nem vennék még egy pedált :D Lassan új táp is kell hozzájuk annyi lesz.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#27571) Eastman


Eastman
őstag

Hozzám került egy 12 Wattos előfokcsöves 8"-os celés kiskombó. Jó móka ám kitekerni!
...meg a pu. választó kapcsolóval és a hangerőpotikkal "millió" hangzást kikeverni, finomkodni.

A gitáron középállás, közepes-nyaki, rá pici híd, a kombón kicsi gain, full hangerő, mennyország. Ajánlatot teszek rá, a haverom nem fog örülni. :)

Azt nem értem, hogy ha ilyen kis ügyes erősítőket készítenek a gyártók, miért nem faragnak hozzá olyan pedálokat amin csak két taposó van; egy volume, egy gain. Mindent meg lehetne oldani velük és a gitár kezelőszerveivel. Lábbal finoman beállítanád éppen amire szükséged van.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27595) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ábrahám népe büszke lehet a BOSS-ra, hogy azokat a 10-15 éves pedálokat eladja/kiadja újra dupla áron, mert egy w-t a végére biggyesztett :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27662) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ma voltam egy hangszerboltban, hogy erősítőt próbáljak ki.Nagyon ajánlotta a Roland CUBE GX-et. Állítólag ha megveszed, rátudod másolni okostelefon által, egy alkalmazás segítségével az összes Boss cuccot, így ha megveszed, többet nem kell semmilyen Boss pedált megvenned, végülis ez annyira nem hangzik rosszul.
Bár tudom hogy itt annyira nem népszerű ez sem, de azért kíváncsi vagyok ti mit szóltok ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#27725) kenyocsaba23 válasza Alexios (#27720) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Szerintem is, sőt ha egyszer végre elviszik a kombómat és tudok venni egy normális 4x12es ládát első körben egy micro terrorra ruházok be. Egyébként valahol olvastam ( lehet csak humbug), hogy az Orange cuccok nem igazán szeretik a pedálokat.

[ Szerkesztve ]

(#27727) bigrob


bigrob
őstag

Nekem nagyon nem tetszett hogy nincs rendes EQ poti, egy Tone potival azért nem lehet olyan faszán kikeverni a szándot.. Legalábbis hamar elegem lett belőle. 2 pedálom volt akkor egy noise gate copy meg egy maxon od808, szerencsére ezeket inputba kellett kötni úgyhogy nem volt vele problémám.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#27736) Moleman válasza SunMount3r (#27734) üzenetére


Moleman
addikt

Semmit nem szoktam elé tenni, megbirkózik mindennel, van gyenge single coil is, nagyjelű humbucker is, aktív bass is, nagyon kevés gitár kér fele gainnél kevesebbet az inputon, tehát bőven van mozgástér lefelé. Pedálsort még nem raktam elé, az ugye sokat dobhat a jelerősségen, de szerintem ahhoz is le lehetne tekerni.
(Az előerősítő pedig nagyon hatékony, nagy kondenzátormikrofonnal próbáltam, kitettem az erkélyre éjjel, feltekertem a gaint maxra, és szóról szóra hallottam, hogy mit beszélnek a játszótér túloldalán, kb 80 méterre. :C)

(#27803) Moleman válasza Humbucker (#27802) üzenetére


Moleman
addikt

Nem nevezném kicsinek ezt a 30 kilós dögöt, de ha jól működik, jó vétel lehetett. :) Én 40-ért vettem az 1×12-es chorus nélküli változatát, 50-ért adnám, ha el kéne adnom.

(#27804) Humbucker
[link]

Eleinte a torzított csatornáját használtam, plusz pedállal morcosítva, később inkább a tranyós tisztáját még több pedállal, úgy érhetőbb hangja volt.

[ Szerkesztve ]

(#27814) nap


nap
addikt

Ha már hangzás. A hangja, a kidolgozása, a feliratok eléggé eltaláltak. A HM-1 -es pedálom is majdnem ilyen szarul szól. :D
Van másik ilyen is. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#27816) Plazmacucci válasza Zoli133 (#27815) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én csinálok majd a héten POD-al egy vak tesztet, SD-1 és a pedálban lévő overdrive között. Nem fogod kitalálni melyik az analóg, lefogadom :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27825) Tommyka21


Tommyka21
tag

Loopert használ itt valamelyik kollega :D ?
Melyikek az ajánlatos looper pedálok?
Ahogy néztem elég horror árban vannak...

(#27829) InHell válasza SunMount3r (#27827) üzenetére


InHell
senior tag

Nem peakel. Gen 1. Csak simán gitár-pedálok-focusrite. EMG 81-60

< béna duma helye >

(#27842) InHell válasza Plazmacucci (#27841) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi.
A basszusból 4 sávot játszottam fel, végül csak kettőt hallani, mert már úgy túl vastag volt, és túl brummogós volt sajna.
Ja meg sajnos nincs basszusgitárom, így a gitárt használtam és a drop pedálommal lementem egy oktávot. Szóval nem annyira rossz, de egy igazi basszgitárral jobb lenne. Na majd egyszer veszek azt is. :)

< béna duma helye >

(#27865) SunMount3r válasza Alexios (#27864) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Digitech-nek nincs túl "mű" hangja?! Azt tudom, hogy a single pedáljaik nagyon gépiesen mű hangot adnak a Boss megfelelőjükhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#28033) Ragnar_ válasza consono (#28028) üzenetére


Ragnar_
addikt

Igen, mert a gitárnál nem lehet törekedni se.., pedig könnyebb nyújtani, mint zongoránál ;] (vagy ha arra való az a pedál a zongorán akkor tévedtem)

# 28027 FockeWulf no offense, csak ez a zeneelmélet, hogy "C" az, csak "D"-re törekszik, lehet, hogy csak nekem vicces :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#28076) GoTReX válasza Plazmacucci (#28074) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszi.:) Sejtettem hogy ez nekem még magas lesz és elég ha szerzek egy egyszerű ebayes pedált.:)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#28195) Plazmacucci válasza Zoli133 (#28194) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én csak az Ibanez TS-t ismerem, gyártókkal sosem foglalkoztam. :)
Ma meg már minden butique pedál 50e felett van. Kitudja.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28196) InHell válasza Plazmacucci (#28193) üzenetére


InHell
senior tag

Nem copy, eredeti. :)
Clean boostként használom, tehát a volume maxon, a drive minimumon. És a csöves erőlködőm lead csatornáját boostolom vele. Emel egy kis közepet, illetve ez szabályozható, valamint agresszívebb hangja lesz tőle a egész cuccnak. Mai modern metal bandák 95%-a ezeket a pedálokat használja boostolásra.
Kb ilyesmi
Az előfokcsöveket hajtja meg jobban, ezáltal válik még agresszívebbé a hang. pure metal. :D
Szóval a hagyományos értelemben vett bluesos drive pedálként nem használom.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#28198) InHell válasza Plazmacucci (#28197) üzenetére


InHell
senior tag

Na hát kb. ugyanaz. A maxon csinálta a TS belsejét a kezdetektől, aztán kihozta a saját név alatti pedálokat is később.
Amúgy ezelőtt egy Fulltone OCD copy pedált használtam, ami valami magyar készítésű másolat, és hát kb. ugyanúgy szólt mint most a Maxonnal, ami ugye 45 ezer körül mozog, mondjuk én használtan vettem 35-ért.
Szóval így összehasonlítva nem ér 3-4-szer annyit. :)

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#28203) Moleman válasza InHell (#28202) üzenetére


Moleman
addikt

A Fender hangú Koxomnak csak tiszta csatornája van, a bright kapcsoló pedig nem kapcsolható pedállal, ezért minden a pedalboardról kell megoldanom, ami néha problémás. :) Cserébe próbateremben vagy fellépéskor szinte mindegy, hogy milyen erősítő van, nekem csak egy tiszta csatorna kell. Ennek az az ára, hogy durva torzításról barátságos cleanre váltani legalább 3 taposás. :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.