Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14) Fisha válasza Skót (#13) üzenetére


Fisha
őstag

Na tolok egy upnak valo bemutatkozast en is :).
11 eve gitarozom, ebbol kb. 3-at jartam tanarhoz, a tobbi autodidakta lustalkodas.
Van egy Epiphone Les Paul Custom gityom, meg egy Marshall JTM 60 kombom. Szoke kekszemu lanyok jelentkezeset varom...ja ezt nem ide kellett :).

(#32) delta9


delta9
senior tag

én is itt vagyok a gitározós csapataban. üdv minden zenésznek és a dobosoknak. (csak vicc volt)

szal 13-14(?) éve kezdtem, első kb. két évben kizárólag akusztikuson. azután egy mexikói fender stratocastert használtam kb. 10 évig. ma már cca. 1 éve gibson les paul studio modellen játszom + marshall valvestate 65-ös combo.

(#33) Goose-T válasza Skót (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj az ilyen gány cuccokkal, hogy ha esetleg bandában szeretnél játszani vele, akkor semmit sem ér, nem bírja a terhelést, torzít, béna a hangszíne. Ezért gyártanak speckó gitárerősítőket és hangszórókat. Ha házilag akarsz készíteni hangfalat, akkor nagyon tudom ajánlani a Celestion G12-H hangszórókat, a legvacakabb erősítőkkel és torzítókkal is igazi király zúzós hangzást lehet belőle kihozni. Sajna 20K körül van egy ilyen hangszóró, ami nem a legolcsóbb, de tényleg nagyon jól szól. A Marshall JCM-900 ládájában is ilyenek vannak. Nekem is van egy ilyen hangszóróval szerelt ládám, sajnos kölcsönadtam és szétb@szták. :((( Soha ne adj kölcsön ilyen cuccokat hosszú távra.
Amúgy nekem is van egy gityóm, egy fekete Les Paul utánzat, Hondo a márkája. A pickupok vadállatok benne: Seymour-Duncan alul, DiMarzio felül. Most vittem el Zalaegerszegre a gityóm, nyáron jó lenne összehozni ott egy bandát. Két hét múlva ott lesz az erősítőcuccom is, megjavítják addigra (ugyanis az erősítőmet is szétb@szták, de mondtam nekik, hogy ha nem lesz kész időre, elviszek egy Fender vagy egy Peavey csöves kombót a próbatermükből ;] ).

Apropó, nem akar valaki Zalaegerszegen v. a környéken zenélni? Kellene basszgitáros, énekes, dobos, esetleg másodgitáros. A stílus: doom/stoner metal zúzós formában, irányvonalak: Black Sabbath, Down, Corrosion of Conformity, Trouble, Pantera, Mood, ilyesmi. Akit érdekel, írjon a mailcímemre, vagy ide! Kezdők kíméljenek, én 8 éve gitározom! Hasonló tapasztalatú zenészek kellenének, de legalább 3-4 év tapasztalattal rendelkezők!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#76) Fisha


Fisha
őstag

Egy kerdest is folteszek, hatha mondtok valami okosat.
Mint mar emlitettem van egy digitech gsp2101 artist elofokom. Eleg fullos cucc, nem is olcso es mindezek fuggvenyeben nagyon jo hangja is van. Viszont van vele egy eleg nagy problemam: fulessel hallgatva, ill. hangartyara kotve marha jol szol, viszont komboba dugva nagyon szarul. Termeszetes varialtam a hangfalszimulaciojaval meg probalgattam kulonbozo bekoteseket (line in, effekt return), de sehogyse sikerult megkozeliteni se a masik esetekben tapasztalat dogos hangot. Mitol lehet ez? (egy valavestateben meg a jtm60-as marshallomban is probaltam)

(#313) PumukliM


PumukliM
csendes tag

Sziasztok! Szeretném eladni Marshall Drivemaster típusú torzítópedálomat. Elég régi már, de a hangzása szerintem kitűnő. Azért szeretnék megválni tőle, mert sajnos nem úgy néz ki, hogy mostanában tudnék majd bandában játszani, s így megteszi a beépített is. Ha érdekel valakit legyen szíves írjon a rebel kukac message.hu címre.

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#355) tankman


tankman
csendes tag

Én is gitározom, és ha valakinek komolyabb erősitő kell, de nincs pénze egy 300e Ft-os Marshall fejre meg ládára akkor tudom javasolni a Line6 Spider II-t. Én is ezt használom egy Ibanez Rx-es gitárral. Nem csak erősitő hanem egyben Multieffekt is. Nagyon sokmindent ki lehet hozni belőle, és csak 125ezer Ft ujjonnan.
[kép]

Bővebben: link

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#856) Konflikt válasza Kephamos (#855) üzenetére


Konflikt
addikt

Floyd rose rulz :D nade floydos gitárom sose lesz...
Van viszont egy cseh Apollo, meg egy kis Marshall :) Szol mint barom természetesen, bár csak 10wos.

Kicsit régi a kép (2003 jan asszem) koteres, de eza legújabb: [link]

:D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1017) Kobe


Kobe
veterán

jah többet nem szeretnék majd rááldozni mert a gittyó úgyis drágább lesz, a szobám meg nem nagyszínpad szal felesleges...tanárnál meg ott van egy baromi nagy marshall meg egy behringer szóval nem tervezek ilyen hatalmas cuccot beszerezni, helytakarékosság miatt is, me lassan teli a szobám és mozdulni sem tudok, plusz meg ugyis itt van 5 szép hangfal még

[Szerkesztve]

(#1128) legjobbna


legjobbna
újonc

Na helló nekem is tanács kéne!
Milyen effektet ajánlotok?
Multit, vagy sok kis analógot, a torzító meg legyen a marshall fejemé? dsl 100
Gitár: epiphone les paul

(#1130) HavocS


HavocS
senior tag

Hát mondjuk ha azt megmondod, hogy milyen árkategóriában, könnyebb lenne...
Torzítónak jól lesz a Marshall fej, multikból meg döntsd el hogy a kisvasutat szereted, vagy az egybemultit. Ha a kisvasutat preferálod, készülj fel arra, hogy nem fogsz tudni könnyen váltogatni, ha mondjuk le akarod venni a torzítást, és ugyanakkor chorust akarsz hozzáadni, meg delayt azt képtelen vagy egyszerre megcsinálni, tehát koncertre alkalmatlan, de nekem otthonra se kéne. Érdemes a Boss GT széria környékén nézelődni, egy használt GT-3-ast már 50 ezer körül megkapsz, de egy GT-8 újonnan 125 ezerért.

(#1135) legjobbna


legjobbna
újonc

Hali!

Eladnám a következőket:

Marshall valvestate 102r kombó felcsöves 2 hangszóró 3 csat. rugós zengető stb. 129e Ft
Korg ax1000g multifx 55eFt
Epiphone gitár fekete, satu, floyd rose, puha tokkal 59e Ft
Mind jó allapotú kérésre még infó kép tapasztalatokat stb. küldök!

Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu
Legjobban@freemail.hu

(#1178) sparc válasza sparc (#1177) üzenetére


sparc
tag

előbb picit elirtam
azt akartam irni hogy 5* annyiba kerül

hát a banditot én se ismerem
tranyósból ismerem a marshallokat bár az nem olyan jó
ha jó áron akarsz tranyóst esetleg érdemes megnézni a hiwattokat , nem rosszak

(#1197) sparc válasza Panzermeyer (#1194) üzenetére


sparc
tag

jó kis cucc lehet de azért vigyázni kell a név dologgal
a marshall is gyárt sajna nagyon szar uccokat
meg az ibanez is
meg még sorolhatnám

(#1212) sparc válasza delta9 (#1211) üzenetére


sparc
tag

jah télleg nem rossz az xt
bár sztem ahhoz is a legjobb egy végfok+láda
nemrég volt egy rocktron gitár végfokom és egy olyan srác vette meg akinek xt proja volt
az ugyanaz mint az xt csak a rackes változat
egy marshall ládán próbálta ki nálam és minden előitéletem ellenére télleg egész korrekt hangokat tudott
bár ha valaki nem használ ezerféle hangzást akkor télleg sokkal egyszerűbb kispedálokat használni
magam is ezt teszem :)

(#1214) delta9 válasza sparc (#1212) üzenetére


delta9
senior tag

én sem vagyok multi rajongó, és azt sem szeretem, ha egy egész pico terepasztal van előttem pedálokból. van egy marshall 65w-os hibridcombo-m (csöves elő-, tranzisztoros végfok) annak a torzítóját használom és a beépített reverb-jét, egy jim dunlop cry baby-vel, plusz szólókiemelésre egy boss ge-7 eq, egy les paul adja a soundot seymour duncan alnico2 pickupokkal. bár ez eléggé műfajfüggő is. én leginkább hardrock-ot játszom, ott meg nincs nagy szükség agyoneffektezni a hangot, csak a nyers, harapós, telt gitárhang a lényeges.

(#1215) sparc válasza delta9 (#1214) üzenetére


sparc
tag

nekem is volt hibrid marshallom
sztem jó
és jó benne a torzito a cso miatt
és a tobbi cuccod is elég jól van osszeválogatva
legtobben azért vesznek multit sztem mert van benne rengeteg minden de még a felét se használják
amugyis a legtobb multiban rengeteg felesleges effekt van
én is a nyers gitárhang hiva vagyok inkább
inkább egy jó gitár mint egy multi:)

(#1216) delta9 válasza sparc (#1215) üzenetére


delta9
senior tag

nagyon meg vagyok vele elégedve. nem mondom, hogy nem fogadnék el egy kétcsatornás fullcsöves marshall jcm fejet 4×12'' celestion cabinet-tel, de most nincs fölös félmillám :)

(#1234) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Haj mindenkinek!erősítő vásárlásán töröm a fejem!az alternatívák:
Crate GTX65
Crate GTX212
Crate VTX65B
Laney MXD65
Laney TF100
Laney TFX1
Marshall MG G-50DFX
Roland CUBE-60
Peavy Bandit 112
Vannak kisebb teljesítményűek is mint látjátok de nekem nem igazán az számit hanem a hangzás!Cratekről Laneykről vélemények?MG-től annyira nem vok hasra esve állítolag Cube jobb!Banditről sok jot hallottam, de tapasztalatot szívesen fogadok, de bármelyikkel kapcs!

(#1237) sparc válasza rOwLeY (#1236) üzenetére


sparc
tag

elmondom én a helyedbe mit vennék 100ból
talán picit hozzáraknék és 118ért van fullcsoves pevey valveking kombó, 6l6végfokcsovek és ecc83elofokcső

vagy 120ért ha szerencséd van kapsz használtan mondjuk peavey classic 30fullcsoves A osztályu kombot

én biztos inkább csoves cuccot vennék mert ezek a marshallok meg cubeok nem szólnak rosszul, de pl a peavey classis nagyságrendekkel jobban szól
bár igaz hogy ez a peavey classic inkább blueshoz és lightosabb rockhoz jó

a laney tf sztem nem valami jó
eccer egymás mellé raktunk egy iet meg az én laney vc30as cuccomat és ég és fold volt a külonbség
a tf olyan erőtlenül szolt és a hangban nem volt semmi élet
most hirtelen ezek jutnak eszembe
majdha még valami cucc eszembe jut majd leirom :)

(#1250) sparc válasza rOwLeY (#1249) üzenetére


sparc
tag

biztos nem kevés
figyi a 6l6 csovek olyan 25wattot tudnak egyenként
tehát ezért van benne két végfokcső
sztem egyáltalán nem kevés
pl sok marshall fej 50wattos és simán visznek egy 4*12es ládát
egész szimpatikus ez a cucc 135ért
hát nem tudom mennyire jó, igy nem tudom megitélni amig nem próbáltam
egy próbát biztos megér
halgass a füledre:)

(#1307) sparc válasza prmcsk (#1303) üzenetére


sparc
tag

inkább a line inre dugd mert a mikrofon bemenet érzékenyebb
de magában nem fog nagyon szépen szólni
ajánlom a guitar rig nevezetű programot amelynek demo változata letolthető a native instruments oldaláról
ez egy számitógépes gitárerősitő modellező megspékelve mindenféle effektet
elég sokat tud és gyakorlásnak meg játszadozásnak nem is rossz
van benne mindenféle marshall, mesa boogie, vox... erősitő modellezés és rengeteg effekt
ahhoz hogy ne késsen a hang akkor a tapasztalatok szerint egy audigy 2 már megfelel
csak a progi elején az asio rendszert válasszuk és a késleltetési időt rakjuk kb 4ms-re
ilyenkor már elég elhanyagolható a késés
ja és mindenképp asio rendszerű hangkártyával próbáljuk mert külonben nem nagyon fog műkodni

(#1623) delta9


delta9
senior tag

ha valakit érdekel hamarosan eladó lesz a kombóm. típusa: marshall vs65r. fícsörz: 65watt, előfokcső ecc83, tranzisztoros végfok. 1×12'' clelestion hangszóró, két külön csatorna (clean és overdrive), beépített rugós reverb, lábkapcsoló. 4 éves körüli, átnézettem, minden rendben van vele és állat jól szól, csak kinőttem már egy ideje.

(#1733) Kobe


Kobe
veterán

tud valaki mondani valami jó kis erősítőt , 15 W körülit, itthoni gyakorlásra ? olyan 20-25 körül, használtan vagy ujonnan
én a Fender Frontman 15G t találtam, vagy valami Vox - kis Marshall érdekelne, esetleg Laneyt tudtok ajánklani, minek nézzek utána

[Szerkesztve]

(#1734) Kobe


Kobe
veterán

beboltolnám az akkusztikusomat Marshall MG 15 re vagy valami ilyesmire

(#1738) Kobe válasza Kephamos (#1737) üzenetére


Kobe
veterán

mindnek egész jó hangja van csak inkább hiszek egy oldalon mért statisztikának ahol több mint 100 ember nyilatkozta róla hogy szar, mint egy embernek aki azt mondja, jó, már bocs...ha egy két negativ vélemény becsúszna azt mondom ok, divatfikázó, de hogy általánossgban még egy gyenge közepest sem üt meg a felhasználók szerint, csak egy elégségest, az nekem nem elég....a marshall mg15 ujonnan 26, vagy olcsóbb, max 1-2 ropival drágább mint a fender és mégis kurvajókat irnak róla

(#1741) Kobe válasza Panzermeyer (#1739) üzenetére


Kobe
veterán

26 a Marshall amit kinéztem ujonnan, 20 ért megkapom használtan sztem utánajárással
20 nál többet meg nem áldozok rá, max 1-2 ezressel, mert valamiből nyaralnom söröznöm élnem is kell főleg így nyáron, vagyis mert nem tudok rá áldozni :)
és venni is csak akkor tudok ilyen 22 K körül ha eladtam az akksuztikusomat, 20 k ;)
van rá esély monnyuk hogy valaki beboltolja egy az egyben akkusztikot valami kis kombóra de vajmi kevés

[Szerkesztve]

(#1743) Panzermeyer válasza Kobe (#1741) üzenetére


Panzermeyer
tag

milyen marshallt néztél ki?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1744) Kobe válasza Panzermeyer (#1743) üzenetére


Kobe
veterán

marshall MG15 CDR
persze szép eg jó a pathfinder de nincs rá keret, 30 at nem tok rászánni, így is csak ugy tudom megvenni ha valaki elviszi végre ezt a nyamvadt akkusztikust

[Szerkesztve]

(#1749) ReJim válasza ReJim (#1740) üzenetére


ReJim
őstag

szóval akkor ezzel senkinek semmi tapasztalata. :(
akkor mifélét vegyek, ha nekem kell ilyen kis koncertekhez is? pl kocsmába legyen elég kihangosítás nélkül. (ha meg netán nagyobb szinpadra tévednék, akkor meg kihangosítva ne legyen nagyon csúnya hangja)
nem kell a full cső, annyira nem jáccok jól ;)

panzi ajánlotta a vox cambridge 30-at (használtan ~60), de érdekelne akár peavay, akár marshall típus, ebben az árkategóriában. (60-70, de lehet olcsóbb is :) )
ötlet?

</end.?>

(#1750) Panzermeyer válasza ReJim (#1749) üzenetére


Panzermeyer
tag

''Libria'' úr után megnéztem ezt a marshall mg családot, a 30-as dfx verzió is jónak tünik nekem, az 62 ezer újban, 30W és van rajta cd bemenet, tehát ha nincs kedved gitározni, a zenét egy mp3 lejátszóról vagy sz.gépről is tudod üvöltetni róla, én pl használnám gyakran ;)
van benne effektproci is meg OD csatorna
mindenképpen nézz szét mielőtt beleugrasz valamibe

peavey laney line6 kustom satöbbi nem az én márkáim ;)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1751) Kobe válasza Panzermeyer (#1748) üzenetére


Kobe
veterán

a hangmester drága, ezt még a vak is tudja, pedig ő még csak az áraikat sem látja :D
26 ér kapsz már 15 ös marshallt újonnan
amiket én nézegettem az a marshall, roland, vox 15 ös verziói de minimum 10 esei voltak
meglepő volt h a legtöbb ajánlás a roland microcube 2 w os csodára jött mert h milyen jo és méretéhez képest milyen ngyot szól és egy cube 15 w os hoz képest mennyi szimuláció van benne, tényleg változatos a kicsike
tetszik a vox pathfinder 10 w os darabja is, csak az nem igazán használható torzításra, a clean channel je nagyon szép szokott lenni, de a torzítás már nem üt akkorát, mondjuk ez már küllemből is levágható
szal valszeg roland microcube, roland cube 15 vagy marshall lesz belőle, még nem tom
előbb menjen el az akkusztikom

leginkább talán a vox pathfinder 15ös vagy 10 es verziója érdekelne, talán a 10 es is elég lenne de nem tudom mennyire életképes a torzítása, leginkább acdc szerű klasszikus rockra kellene, meg néha metallica szintű tekerésre

[Szerkesztve]

(#1757) Kobe válasza Panzermeyer (#1756) üzenetére


Kobe
veterán

nem tom van e ott vox de én csak azt mondtam hogy a marshallt fix hogy megkapod olcsóbban....hátessék :D

(#1873) Fátum Doki


Fátum Doki
csendes tag

Eladó egy 300 W-os döntött Marshall láda G1275T hangszórókkal. 90 ropi.
Ja, a cucc Sopronban van. További részletek telefonon: 30/912-1367, vagy mailben: szedleczky (kukac) freestart.hu

(#1892) Face82 válasza ReJim (#1891) üzenetére


Face82
csendes tag

Üdv!

Köszi szépen a tippeket!
Ez egy Marshall erősítőből kiemelt hangszóró mert a Celestion ilyenre címkézi amit azokba szállít...amúgy ugyanazok a hangszórók csak a matrica más.

Az enyém 1 db Vintage 30 hasonló nem biztos hogy ugyanez de totál így néz ki.
Egyhangszóróslesz az erősítőm...akkor is kell a 20-25ös rétegelt lemez? mert a gyáriakat elnézve 10-15 re tippelem a falvastagságot. :U

A képen a hangszóró nem épp új állapotú de semmi baja mert csak a közepe van benyomódva aminek semmi különös szerepe nincsen csak védi a portól akónuszt meg talán nagyon ppicit hangzásban...ott jönnek át a magas frekik de ezt egy közönséges tűvel 2mp alatt ki lehet pattintani :)

Face

(#1894) Face82 válasza ReJim (#1893) üzenetére


Face82
csendes tag

Ja félreértetük akkor egymást :)

Amit a vaterán vagy nemtom hol linkeltél az bontott darab mert azon Marshallos a címke..csak ezt firtattam ;)

Az enyém újonnan vett hangszóró-szerencsére...

Face

(#1929) HavocS


HavocS
senior tag

Squiert hagyd a picsába, ezért most le leszek ugatva valószínűleg, de szerintem azt is csak a hype miatt veszik. Pláne az a harley benton komó, eh... a másik behringer sokkal jobban odab.sz. Mondjuk a behringer gitárt sem feltétlenül ajánlanám, de alsókategóriában nem igazán van ezek között különbség. Mondjuk 30-ért én inkább vennék egy epiphone les paul juniort [link], erősítőnek meg jó az a behringer, vagy valami hasonló 20 ezer körül (24-ért van a 10W-os marshall kombó, az legalább szól is valahogy. Volt ''szerencsém'' egy 30-as johnson kombóhoz, hát olyan ritka fos konzervhangzást még nem hallottam). Az az igazság, hogy ilyen olcsón igazán jó hangzást úgysem érsz el (tisztán valamennyire jó lesz, torzítva, hát...), ráadásul ezek olyan cuccok, amiket, ha megtanulsz gitározni, úgyis lecserélsz. Viszont ha igazán jól akarsz járni, veszel 50 körül használtan egy jobb gitárt (vagy újonnan egy Cort-ot, baromi jók), és ha úgyis egész nap a gép előtt ülsz, meg ráadásul erős is az a gép, akkor van pár torzítóprogi, amik elég jól tudnak szólni, és megspórolod a szar kombó árát, amit úgyis veszteséggel adnál el később. A kották meg ne zavarjanak, gitározni tabból szokás, ahhoz meg csak a számokat kell ismerni :)

De mégegyszer: szerintem gyakorolni nyugodtan megveheted a behringer szettet is. Alsó kategóriába szerintem korrekt, és legalább nem a nevét fizeted...

(#1944) HavocS


HavocS
senior tag

Crate broáf. Egy haverom vett egy 2x12-es Crate szólógitár kombót, olyan ritka fos hangja van, hogy a 15W-os kis szar Marshallomból szebbet ki lehet csalni. Nem hangosabbat - szebbet.
Persze a basszus más kérdés, de szólógitárra nem javaslom. Legalábbis nem metalra.

Közben gondolkoztam, megnéztem alaposabban, ilyen árban valószínűleg tényleg ez lesz a nyerő, a 7 sávos EQ elég durva. Mindenesetre próbáld ki előtte alaposan!

A Mega kombók amúgy tényleg jók... persze nem Marshall az sem, de ezt az árán is látni :)

[Szerkesztve]

(#1955) Niquis válasza Kobe (#1954) üzenetére


Niquis
aktív tag

Voltál Hollywood Rose-on?:) Biztos örült volna neki kanyesz, ha neked adhatta volna azt az Epi-t.:) Különben csak a másik, a goldtop gitár igazi Gibson, meg van a szólós srácnak kétnyakúja is, gondolom láttad;) Van egy másik GNR tribute bandánk is, őnekik még a szólógitár sem Gibson, ám amint Marshall stacket raknak mögéje, azonnal mindegy lesz.:) Szerintem elsőre-másodikra-meg még párszor tök jó, de sokadjára unalmas elmenni ezekre a tribute-okra, kivéve ha az a célod, hogy ezredjére is meghallgasd ugyanazt a 0 újdonságot felvonultató műsort, nem az eredeti zenészektől.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2021) Panzermeyer válasza Shape (#2020) üzenetére


Panzermeyer
tag

kell hozzá egy jó vox valvetronix ;)PP és akkor nem kell ilyen fosokkal foglalkozni, van 1-2 program ami audigy 2-vel és hasonlókkal megszólaltat egy igazi klasszik soundot, de ritka

voxon rárakom a kompresszort meg adok egy kis gaint valamelyik marshall jcm modellnek és fél órát cseng nekem ha közel ülök a gitárral...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2137) delta9


delta9
senior tag

sziasztok. marshall jcm800 50w (2205) fej eladó (karcmentes állapot, hátsó takaró lemez nincs meg.).
[link]

irányár: 190.000 huf

(#2545) ReJim válasza AND1 (#2531) üzenetére


ReJim
őstag

nem kifejezetten egy line6re gondoltam. nem fogok kombót venni, mert mindegyi gyártó a profitra van kiélezve, és egyre nagyobb hülyeségeket csinálnak (marshall 400W-os IC-s végfok, a sok hangszerboltos által emlegetett "cső szimulátor", meg acsöves előfokos kombók fejek, vicc...)

szóval engem inkább egy SansAmp vagy hasonló pedál-efekt erősítő modellezés ami érdekelne. de sztem ki fogok pár dolgot próbálni...

(Guitar Rig-et nem ajánlom... olyan mint a winamp: külső megjelenésre van fejlesztve a kernel része, a lényeg kissé elmaradott.)

</end.?>

(#2560) nesa válasza máyköl (#2558) üzenetére


nesa
veterán

En azert inkabb valami izmosabat vennek.
Nekem PL ilyen van de hangszoro nelkul home made atalikitas utan csak 1 fej lett belole :) igy barmilyen lada rakotheto, 1 idobe volt 160w os marshall ladam azt is vitte:) de 1 hangszoro fekszik neki frankon.

A lenyeg hasznaltan szerintem 15k korul mar van ilyen combo.

[ Szerkesztve ]

(#3001) cucka válasza alien_ (#3000) üzenetére


cucka
addikt

Köszi a választ.
Gitárválasztásnál nem tudom, mennyire tudom egyáltalán eldönteni, hogy kényelmes-e az adott gitár, mivel ugye nem tudok egyáltalán gitározni. Mire kell odafigyelni?
Lehet, hogy most hülyeséget mondok, de metálhoz nem jobb a dupla hangszedő? Stratocaster-en ha jól láttam 3 sima hangszedő van, az mennyire tud metálul megszólalni? :)
Erősítőben megint tanácstalan vagyok. A probléma, hogy nálaunk elég vékonyak a falak, és a szomszéd szobában nem feltétlenül tartanák jó ötletnek, hogy gitározok :) . Láttam, vannak ilyen zsebpiszok méretű, cserébe igen márkás 1-2W-os kombók (pl. marshall és fender gyártanak ilyeneket), érdemes ilyesmiben gondolkozni? Természetesen később vennék majd valami combosabbat, de az első lépésekhez hangerőben nekem bőven elég, ha én hallom, mit játszok. (Főleg, hogy nagyon sokszor fejhallgatóval nyomnám amúgy is). Aggodalmam oka, hogy hallottam már 15W-os kombót panelszobában és annak a hangerőnek a negyede is túl sok lenne a szomszédoknak/lakótársaknak. Ráadásul ezeket a zebkombókat 10 ezer körül árulják, tehát az elején több pénz jutna gitárra.

Az árkategóriát egyébként teljesen jól lőtted be. Eddig a Squier mellett a Cort gitárokról olvastam jókat ebben az árkategóriában, ezekről esetleg valami tapasztalat/vélemény? Pl. ez itt leírás alapján tetszetős, mert mégiscsak mahagóniból van, 2 dupla pickup-al amelyek tudnak simaként is működni, ráadásul kinézetre is tetszetős. Persze ettől még lehet, hogy egy nagy szar, de hátha tud valaki valami kézzelfoghatóbbat erről a hangszerről.

Tudom, a legjobb lenne kipróbálni/meghallgatni, de mivel semmilyen tapasztalatom nincs ezen a téren, szeretném kiokosítani kicsit magam vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#3002) alien_ válasza cucka (#3001) üzenetére


alien_
őstag

Legjobb lenne egy tapasztaltabb emberrel nyakadba venni a várost gitárvadászni. Sry, elsiklottam az felett, hogy metal-t akarsz nyomni, a kettő dupla zajszűrős pickup tényleg jobb a súlyos riffekhez. A linkelt gitár teljesen jónak tűnik, máshol is szépeket írnak róla, de ha lehet, próbáld ki élőben, bár 3 napon belül vissza is küldheted, ha valamiért mégsem jönne be. Kényelem szempontjából sok múlik a hídon, és a jobb kezed alatti bevágáson, a nyakvastagságon, de erre nincs recept, csak a próba =) Viszont azt tartsd szem előtt, hogy a mahagóni gitár sokkal nehezebb, mint például egy Strat. Az összes Les Paul is dög nehéz (mahagóni mind), bár abban némileg több az anyag.

Erősítő: Szerintem a 15watt-os kategória simán jó otthoni gyakorlásra, ennél kissebb (még normális) erősítők 10watt körül vannak még. Ezek biztos jók, de nem próbáltam őket, utána kéne járni.. Ezekkel a zseberősítőkkel kapcs eléggé szkeptikus vagyok, már csak a beépített effekt miatt is akkor már inkább +10-15k-ért egy normálisat, azokat sem kötelező maxon üvöltetni :) Egy Cube 15 -öt próbáltam múlt héten, az nagyon rendben van, viszonylag normális belső torzítással, de előbb utóbb úgyis kell pedál/multieffekt, de nagyon az elején szvsz még felesleges erre költeni, ez olyan, hogy majd kialakul.. Esetleg hosszab távra egy ilyenre érdemes beinvesztálni, ha már jobban megy a dolog.

Elég szimpi.

Becsületesen bevallom, én perpill sajnáltam a pénzt erősítőre, effektre.. Fogtam a gitárt, és rádugtam a PC-mre.. Hangkártyámban van ASIO 2 támogatás, szóval nem késik, pl. Amplitube2-vel elég jó effekteket össze lehet hozni, bár néha kell vele szöszmötölni, de én teljesen elégedett vagyok vele. Szomszédok egyébként sem értékelnének egy csöves Marshall-t :D

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3003) cucka válasza alien_ (#3002) üzenetére


cucka
addikt

Természetesen tapasztaltabb emberrel fogok vásárolni, rendes gitárboltban, miután egyáltalán összegyűlt a pénzem a motyóra.
A gitár súlya az miért komoly tényező? Azt értem, hogy színpadon nem mindegy, hány kiló lóg a nyakadban, de ez gyakorlásnál is kényelmetlenséget jelent?

Nekem sajnos nincs a hangkártyámban ASIO támogatás, egy normális kártyát meg nem kapok 30 ezer alatt, tehát ezzel sem tudok az elején túl sokat spórolni.
A zseberősítőkbe beépített effekt az mit jelent? Én úgy láttam, simán csak tud tiszta hangot és túlvezéreltet, semmi bónusz effektet nem írtak. Azért szimpatikusak egyébként, mert kezdésnek ez a legolcsóbb megoldás, aztán 2-3 hónapnyi pötyögés után sikerül majd összegyűjteni annyi pénzt, hogy jó minőségű motyót vegyek. Plusz ott lesz a tapasztalat, mert így látatlanban még azt is nehéz eldönteni, hogy egyáltalán milyen eszközökre van szükségem. Ja, és ami tetszik még ebben a zsebkombóban, hogy mégiscsak azt írja rajta, hogy Marshall :)

[ Szerkesztve ]

(#3004) alien_ válasza cucka (#3003) üzenetére


alien_
őstag

Egy Epiphone Les Paul-om van, engem abszolút nem zavar a súlya, csak azért írtam, hogy majd ne lepődj meg, mert a mahagóni testű gitárok nehezebbek, mint a nagy átlag.
Egy 10eFt-os minierősítőből nem valószínű, hogy normális effektet ki tudsz csikarni* (már ha van benne, nem tudom, konkrétan mit néztél ki), hiába van ráírva hogy Marshall, egy tök alap BOSS pedál is dupla ennyibe kerül, ez nem véletlen.. Szerintem a legolcsóbbat, legkisebb kategóriát semmiből sem érdemes megvenni, mert hamar megtalálod a cucc korlátait. Én egy Roland Cube 15X-et vennék (25 000 Ft), ha pici erősítő kéne olcsón, mert hosszabb távon ki fog szolgálni.

Swarm is coming.

(#3081) Ragnar_ válasza M@trixfan (#3079) üzenetére


Ragnar_
addikt

Eddig csak MT2/ZoomG2+Marshall AVT20 kombót az emulált stúdiókimenet mint vonalbemeneti jelforrást használtam Audigy2-vel felvételhez.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3099) M@trixfan válasza Ragnar_ (#3097) üzenetére


M@trixfan
addikt

Érezhető a különbség, jobban szólnak a modellezők is. Ezeket próbáltam: Guitar Rig 3, Amplitube 2, Waves GTR Solo, Revalver III. Főleg a felhasználói patch-eknél lehet nagyon érezni, hogy ha gyengébb pick up akkor az effektekkel próbálják megadni a hangkaraktert és a hangkitartást. Előző gitáromat leváltva Ibanez INF1-esről váltottam Dimarzio Fred és Joe párosításra. Lehet felezni őket és olyan Stratocaster hang jön belőlük mintha két gitárom lenne.

Apropó most 1 évre ingyenens a Waves GTR solo plugin! Nekem a Revalver mellett ez tűnik a legérzékenyebbnek a dinamikára. Érdemes megnézni. Amúgy a GR3-nak m eg negyon tetszik a Marshall modellje.

Modellezőkhöz erősen ajánlott regisztrálni a guitarampmodeling oldalra is. Többek közt baromi jó AC/DC patch-et találtam.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3216) cucka


cucka
addikt

Van egy Park G10-es gyakorló kombóm eladósorban, ha érdekel valakit. [link]

Kezdőknek költséghatékony erősítőnek tökéletes, gyakorlatilag megfelel a mostani Marshall MG10-es kombónak, csak kevesebb, mint feleannyiért adom.

[ Szerkesztve ]

(#3218) cucka válasza lakisoft (#3217) üzenetére


cucka
addikt

Válasz is ment, még mindig eladó.

Amúgy érdekes, mindig feltűnik 1-2 arc az apróban, akik kevés pénzből szeretnének villangygitárt venni. Most itt lenne az alkalom, hogy az erősítő vásárlását minimál pénzből megoldják, ehhez képest nem nagyon tolonganak a vevők :) .
Meg aztán ez mégiscsak Marshall gyártmány, nem pedig ilyen noname vacak. Amikor ez a kombó készült, a kis tranyós gyakorló cuccokra nem volt pofájuk ráírni a Marshall nevet, azóta meg van pofájuk :D . Most komolyan, milyen már, hogy az olcsó 10W-os MG10-es kombót ugyanazzal a névvel próbálják eladni, mint a félmilliós csöves cuccaikat?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.