Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34454) Tommyka21 válasza Goose-T (#34450) üzenetére


Tommyka21
tag

Ez a gityó melyik standnál volt:D?

Én Kempert és Marshall Origint teszteltem és jó kis Sigma elektro akusztikust.

(#34625) bigrob válasza Goose-T (#34624) üzenetére


bigrob
őstag

Volt nekem is Marshall 412-m, Peavey ValveKing 100 fejjel.. :DDD
Nincs hely a szobámban, nem tudtam kihajtani, hogy élvezhető legyen, a kicsi Genius meg elég gyengusz volt és fülhallgatóval meg nem lehet gitározni!!! ;] ;] ;] :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34627) Kobe válasza Goose-T (#34624) üzenetére


Kobe
veterán

Egyszer voltam egy fazonnal gitart probalni csere vegett. Ugy kezdodott, hogy mielott a marshall fejet es a 4*12t vekapcsolta volna, felzavarta a csalsdot az emeletre.... Es nem, nem csaladi haz volt hanem tarsashaz, szomszedokkal, szoba ablaka a kozos udvarra nezett, of course
Biztos szerettek :D

[ Szerkesztve ]

(#35401) Alexios válasza Kobe (#35398) üzenetére


Alexios
veterán

THR10 80 körül is beszerethető (Andertons), és a THR5 még olcsóbb :P

Amúgy szerintem erősen egyéni preferencia kérdése. Én kipróbáltam mindent az elmúlt ~2 évben, kezdve az olcsó marshall mg15 kiskombótól, a sokszázezres multieffektig(Helix), miközben volt itt Vox Adio, Katana 50, EVH 5150 LBX, megvettem a Bias FX-et, volt több különböző multi fx, most van egy Blacktar HT-5210 meg pár effekt pedál.

Saját vélemény: az EVH az amire a mai napig porcosodik, de a legminimálabb hangerő volt a talán elviselhető lakásban(mindezt 4W-ra leszabályozva), nagyjából ez volt az egyik ok, hogy elköltöztem a panelból, hogy újra lehessen :D (Aztán egyelőre nem lett, de az más kérdés).
A másik legjobb hang a Helixből jött, aktív hangfallal(vagy fejhallgató) - igazából bele se tudok kötni, ha teljesebb gitáros lennék, el se adtam volna, de kicsit túl sok volt a lehetőség, és most 2 pedállal és egy erősítővel egyelőre jobban ki tudom élni magam,de később akár vissza térnék erre a vonalra.

Egy időben próbálkoztam vst-vel, aktív hangfallal, de ha nem is éltem meg tudatosan akkora macerának mint itt sokszor be van állítva, az a helyzet, hogy sokszor nem gyakoroltam, mert igenis macerásabb mint lehuppanni az erősítő mellé és már nyomni is. De amúgy egy jó út annak akit ez tényleg nem zavar, vagy amúgy is csak fejhallgatón át tudna zenélni(mert akkor minek bármi más), esetleg budget gondok vannak, mert ennél olcsóbb és jobb nem lesz.

A Katana, én fenntartom, hogy lakásban, panelban is abszolút vállalható, beépített effektek, egyáltalán nem rossz az, de ha nem viszem sehova egyszerűen különösebb értelmét se látnám, mert overkill. Ha haverokkal együtt akarsz zenélni, arra baromi jó tud lenni, mert otthon tudsz halkan gyakorolni, majd őszintén szólva szerintem még az 50W is elég lehet próbára dobos mellé, és árához képest teljesen korrektül szól, főleg ha ilyen all in one megoldás kell.

Aztán ott volt a Vox Adio, ami amúgy nem szép, de legalább jó ronda, de annyira nem gáz élőben, azért elviselhető. A mobil appja szerintem sokkal gázabb, pixeles darabos szar, bár a célra megfelel. Azért adtam el, mert utána kellett az EVH :DDD De amúgy nem gond volt vele, bár fenntartom, hogy a Yamaha THR jobban szól - a Vox mondjuk hangosabb tud lenni, de túl sok értelmét nem látom ennek(max ha esetleg mint hordozható bluetooth hangfalnak akarod használni, arra is simán jó)

(#35402) nap válasza Alexios (#35401) üzenetére


nap
addikt

Nekem most ott figyel a kis modellezős Marshall, csak bekapcsolom és föltekerem 1-ig. :D
Mondjuk a pedál, meg a looper hiányzik, ezért gondolkodom, hogy visszatérek a multihoz.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35408) consono válasza Kobe (#35407) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, 40 pénz környékén van Fender, Marshall, Roland, BlackStar, Vox, Line6, stb. szóval van miből választani. Nem beszélve arról, hogy emellé nem lopja az ember a szoftvert...

"In God we trust. All others must bring data"

(#35409) Moleman válasza freelanced (#35397) üzenetére


Moleman
addikt

Csak a saját ízlésem vonalán tudok nyilatkozni, nekem nagyon bevált tisztán és torzítva is, a pedáljaimmal is jól szól együtt (BB preamp kópia, Joyo US Dream, Digitech Screamin' Blues, Joyo American Sound most éppen).

Nagyon szeretem a fulltranyós Trace Elliotot is, koncerten nagyon nagyot tudott szólni a 2 db V30, de meglepő módon éjszakai hangerőn is élvezhető, 2 féle overdrive-ot tud, mindkettő nagyon finom (egyik marshallos, másik boogie-s). Mostanában egyáltalán nem használom szegényt, le van takarva egy pléddel a nappali sarkában, de szerintem sosem válok meg tőle.

VST-kben az Orange cuccokat használom sokat, így egy Tiny Terror is lehet tetszene, bár sose próbáltam élőben.

Hangszerboltban próbáltam régebben Blackstarokat többször is, nem rosszak, de a Laney sokkal közelebb áll a szívemhez, nem véletlen, hogy kipróbálás után nem sokkal muszáj volt vennem egyet. :DDD

Amúgy korábban nagyon sokáig Fender Hot Rod Deluxe-ot, aztán Marshall DSL40-et akartam, vagy hasonló vonalon egy Egnater Tweaker-40-et, imádtam a Marshall 6100-at, de miután volt 50 wattos fullcsöves kombóm, már nem vágyom ekkora állatokra, műterhelés nélkül ezek kihasználhatatlanok otthon, arra meg nem szeretnék már költeni, így is sokba van ez a hobbi.

Egy időben sokat jártam különböző próbatermekbe, ezért úgy alakítottam a cuccom, hogy a pedálboardban legyenek inkább a hangok, így elég lett egyetlen tiszta vagy crunch csatorna, így jöhetett szóba az egycsatornás Laney a sokcsatornás vágyódások után. :)

(#35405) consono
Ha tudatosan ülsz le a gép elé gyakorolni, akkor azt sem muszáj sokat nyomkodni, nekem el van mentve alapértelmezettnek egy Orange preset, előtte wah, tubescreamer, chorus, delay (ha bedugnám a midiboardot), csak bekapcsolom és játszom. Persze korábban nyomkodtam én is eleget, közel 15 éve VST-zek, már rég nem sújt az újdonság varázsa. :))

[ Szerkesztve ]

(#35632) Kobe válasza freelanced (#35616) üzenetére


Kobe
veterán

A cleant nezd ossze a marshall code-al pl
Sajna ebben az arkategoriaban nem igazan van jobb.... A clean pl kifejezetten jonak szamit benne
Thr meg 6 eve nem kapott verfrissitest sajna, nem tudom a yamaha miert nem lepi meg

(#35650) llax válasza Jazz (#35637) üzenetére


llax
senior tag

Nem feltétlenül kell elfelejteni a szettet. Ha jók Neked azok a kis ridikül mérető kombók, akkor számolni kell, hogyan olcsóbb. Azok használtan 7-10e között mozognak, újként 15-20 körül. Ha a szett árra legalább egy ötezressel olcsóbb, mint ha külön vennéd a cuccokat, akkor nagyjából visszajött az, amennyivel kevesebbet érne az a kombó 1 naposan :)

A HB szett kombója talán a vállalhatóbb "kicsik" közé tartozik. Nem hallottam még olyat szólni, de paraméterei alapján sokkal jobbnak tűnik, mint az SX szetté (utóbbi kb. "mindennek az alja", használtan 6-7e-nél többet nem ér - valójában annyit sem).

Minden probléma ott kezdődik, hogy az eddigi hozzászólásaid alapján "hangzást" akarsz venni. Az nem fog menni a rászánt keretből. Itt mindenképp kompromisszumot kell kötnöd.

Ma szereztem egy Crate GX 65 kombót. Kicsit ki kell pofozni, a hangszóróját talán kicserélem Celestion-ra (van kéznél), de így is egész vállalható hangja van.

Nem egy csöves Marshall, de azért jól szól, kb. ez az a kategória, ahol már lehet "hangzásról" beszélni. Mondjuk egy ilyen társasházba már nagyon nem való :)

(#35782) Kobe


Kobe
veterán

Nezegettem kicsit a motyokat mostanaban, foleg abbol a felindulasbol hogy a marshall code szerianak elegge megtetszett a kezelesmodja

Viszont akarhol neztem, elegge savazzak a teljes code szeriat (SMG youtube csatornan pl kalapaccsal vertek szet a review vegen, allitolag annyira szar).
Ok, hangzas eleg erdekes, mondjuk egy katana melle allitva hallhato a kulonbseg, de mig az 50-100w is kombo kivitel kb egy szinten mozog a boss-al, addig a 100w head mar joval olcsobb (es meg ettol is lejjebb aruljak hasznaltba vsgy bontatlan tok ujba)

Szoval tebyleg ennyire veszett szarra sikeredett? Vagy csak a marketing gep nem kapta fel?

(#35820) Kobe


Kobe
veterán

Nagyon kreten kerdes.....illetve jon tobb is :D

gitar fejnel a fejhallgato kimenetnek van barmilyen technikai limitje, nyugje? Mint mondjuk a kisebb komboknal szokott.... Pl egy tranyos fejnel, nem csovesnel. Tudom, hogy csovesnel eleg gyer a lada nelkul, de ha pl tranyos a fej es van benne lada szim, akkor hasznalhato lenne?

Igazabol abbol az apropobol kerdezem, hogy eleg jo aron latok gazdat cserelni marshall code 100 fejeket, gyari labkapcsoloval (ujonnan 130 a szett, 80ert van pl zdir uj bontatlan darab hirdetve)
Egyreszt fukkin overkill otthonra, de valamiert tetszik a tudasa (elore valaszthato beallitasok, eloadok szerint, BT a backing trackhez) es nem utolso sorban Marshall fej eeeerted :D a hangja viszont kerdeses....
Harmadreszt meg nem tudom mekkora kretenseg (bar biztos nem kicsi) fulessel hajtani egy ilyet

Mondjuk egy interface + lepou pluginnel versenyezne

[ Szerkesztve ]

(#35821) Tommyka21 válasza Kobe (#35820) üzenetére


Tommyka21
tag

Hát az 50-es katanádon is volt fejhallgató kimenet :D...
Sztem ettől ne a "Marshall fej" életérzést várd de jó lehet a presetek miatt.

(#35826) consono válasza Kobe (#35824) üzenetére


consono
nagyúr

Mintha Humbucker-nek Marshall code erősítője lenne, nem? Vagy azt visszaküldte? Hátha benéz és megosztja a véleményét!

"In God we trust. All others must bring data"

(#35834) freelanced


freelanced
addikt

Valakinek tapasztalat a Marshall JTM1C-vel esetleg innen?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35875) arnyekxxx válasza brickm (#35874) üzenetére


arnyekxxx
veterán

1, izzadós a kezem amit eddig még semmi nem tolerált hosszú távon
2, bármikor korábban kísértettem a sorsot ritkább cserével, mindig koncerten szakad el a márkás húr. Mióta whothefuck-ot használok és 2havonta cserélem nem volt húrszakadásom. Nyilván a 2havonta cserél elixir se szakadna el soha csak hát...

Zenekarmentes években elvolt az elisz alkalmi szintentartó használattal egy évet is, szórakozásból nem cserélgettem.

más
tegnapi bulin volt utánunk egy olasz csapat, arany leszpólstandard, narancs fej, 4x10es marshalláda, az ember ettől azt várná, hogy maga alá csinál a gyönyörtől ha megszólal.

Aztán nem.

(#35866) Goose-T

az az

(#35871) fattyu

:R

[ Szerkesztve ]

(#36237) cucka válasza Kobe (#36235) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem kicsit tévúton jársz. Nincs szükség effektekre ahhoz, hogy jól szólj. Szerintem amit a kezdőknek mindenki elfelejt elmondani - jó hangzás 90%-ban azon múlik, hogy te mennyire jól játszol a gitáron.
Ha hangzásokkal akarsz kísérletezni, akkor kezdd a játéktechnikával, a pickup választóval, a tone potméterrel és az erősítőn a gain és eq potméterekkel.
Másik tanács - ne abból indulj ki, amit a youtube-on látsz, ott többnyire gitárbuzi hangszergyűjtők mutatják be a szponzor termékeket.
Nézd meg Phil X-et, hogy mit tud kihozni egy egy hangszedős gitárból és egy sima 1 csatornás erősítőből.

Erősítőből a yamaha mellett akár egy roland micro cube is jó lehet - normálisan szóló erősítő modellek, fapad egyszerűségű kezelőfelület.

Az ilyen Boos meg Vox multieffektekkel az én tapasztalatom, hogy kezdőként nagyon sok időt fogsz azzal tölteni, hogy szarabbnál szarabb hangzásokat keverj ki magadnak. Amikor a próbateremben megkértem a két multieffekt-gitárosunkat, hogy kapcsolják ki a kütyüket és simán dugják be a gitárt az erősítőbe, na akkor hirtelen tízszer jobban szóltunk :)
(Az egyik asszem egy itt ajánlott Boss ME-80 volt, abból jó hangot nem hallottam kijönni. Egy sima olcsó tranzisztoros Marshall fél-stack az egy hipertérugrás volt ahhoz képest.)

[ Szerkesztve ]

(#36245) arnyekxxx válasza cucka (#36241) üzenetére


arnyekxxx
veterán

metálica lemezeken van bészgitár ? :))))

(#36244) consono

nekem a lassan 30éves kis rugós Regent ma is ott van a próbateremben tartaléknak, amikor szerelőnél volt az erősítőm azzal hajtottam a 4x12 marshallt és szinte elég volt a hangereje :)

[ Szerkesztve ]

(#36563) Eastman


Eastman
őstag

„2019. január 18.

FENDER? GIBSON? MUSIC MAN? CORT? TE MIT HASZNÁLSZ?

Minden gitáros a saját gitárjára/erősítőjére/pedáljaira esküszik. Addig legalábbis biztosan, amíg nem vesz egy másikat...

Készítsünk közösen statisztikát gitáros munkaeszközeinkről! Küldd el nekünk a hangmester@hangmester.hu címre, hogy a Te hangszerparkod miből áll, s mi hamarosan közzétesszük az összesített eredményt a HANGMESTER.HU oldalon.

16 éve, amikor az első HANGMESTER.HU Hangszerboltot megnyitottuk, hamar kiderült, hogy nem feltétlenül azokat a hangszereket és gitáros eszközöket érdemes a kirakatba pakolni, amiket gyakran vásárolnak a zenészek, ugyanis minden harmadik érdeklődő a "Fender gitárotok van?", "Marshall full csöves erősítőtök van?" kérdéssel indít, ám az ilyen drága termékek mennyiségi statisztikái messze elmaradnak azon termékek eladási eredményeitől, melyeket az említett kérdéseket feltevő zenészek valóban megvásárolnak.

Arra gondoltunk tehát, hogy állítsunk fel közösen egy statisztikát.
Kérjük, ha gitáros vagy, válaszolj az alábbi kérdésekre, hogy a lehető leghitelesebb lehessen az összesített eredmény:
1, TE MILYEN GITÁRT HASZNÁLSZ (márka, típus)?
2, TE MILYEN GITÁRHÚRT HASZNÁLSZ (méret, márka, típus)?
3, TE MILYEN ERŐSÍTŐT HASZNÁLSZ (márka, típus)?
4, TE MILYEN EFFEKTEKET HASZNÁLSZ (márka, típus)?

Nagyon köszönjük válaszodat, az eredmény hamarosan a HANGMESTER.HU oldalon olvasható megújuló Magazinunkban.”

OFFenzív hírlevél menjen ezért itt is OFF-ba. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36840) Tommyka21 válasza freelanced (#36839) üzenetére


Tommyka21
tag

Értelek.
Alakul ez akkor :D.
Jó hír, hogy egyre több gyártó jön rá arra, hogy leszabályzót rak a csöves erősítőibe (attenuator) az otthoni használat miatt, lásd az új Marshallokba, Peavey kisebb fejei, stb.

(#36949) consono válasza fattyu (#36948) üzenetére


consono
nagyúr

Ez a Marshall Vintage Modern?

"In God we trust. All others must bring data"

(#36985) fattyu válasza brickm (#36964) üzenetére


fattyu
veterán

az slx más mint a sima jcm900ak. nem az a hideg fémes torza van. állítólag jcm 800 áramkör plusz egy előfokcsővel ezért magasabb gain.

és alapvetően elhiszem mert oltárira kijön belőle a jcm800 hangja csak megy tovább is. továbbra is a vintage distortion hang csak több gain. engem pl egy dual rectifier hanggal vallatni lehetne. nem nekem való.
maidenen nőttem föl na :D az meg vintage marshall hang.

és imádom az slxet amugy azért is mert lehet belőle cleant csinálni de olyan clean hogy olyan fülledt mocskos clean. nem törik de érzed hogy ott szunnyad benne az aljas...

én költözésre készülök. kertesbe. onnantól nem lesz visszafogva halkan semmise :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37106) nap válasza brickm (#37095) üzenetére


nap
addikt

Én most vettem Digitechet, előtte Zoom volt. Mármint multi.
Még nem sikerült belőle kitekerni azt a hangzást, amit a Zoom-ból igen (sőt, még a Marshallból se), de ez inkább annak szól, hogy egyrészt most ismerkedek a cuccal, másrészt rögtön olyan presetek voltak benne, amik megszólaltak, és inkább élvezkedtem a gitározással, mint a presetek buzizásával.
Picit élőbbnek, magasabbnak, és zajosabbnak tűnik a Digitech hangja.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#37110) brickm válasza nap (#37106) üzenetére


brickm
őstag

Milyet vettél?

Nálam most annyi a gond, hogy ugye a 4x12-est bemikrofonozom, 2mikrofonnal, próbáltam olyan hangot beállítani rajta, mint amit az ad, ha a sima D osztályút kötöm rá és effekt meg minden néálkül megy ki a gitár.

Miután ez megvolt ráküldtem a virtual ampot, felvettem, majd rákötöttem a marshallt, azt is felvettem és hasonlítgattam, addig csavargattam a digit míg hasonlót nem adott, mint a fej. Annyi a problematika, hogy a digiben nicns presence.Ami elég sokat számít, és közel sem hozza ezt a paramétert ha feltekered a high potmétert :D... leginkább egy konkrét beállítás van lemodellezve és azt tudod még finomítani. Nincs annyira széles skálája benne az erősítőnek.

Az eredeti fejben máshogy jelennek meg a mélyek egyébként. Más érzés miközben játszol rajta.Talán picit dinamikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#37118) nap válasza brickm (#37110) üzenetére


nap
addikt

Digitech RP360XP-t vettem. Eredetileg Zoom G3X-et akartam, de kíváncsi lettem, mert jókat olvatam róla, és youtube is azt mondta, hogy egy próbát megér. A G3Xn nem tudott usb-n keresztül felvenni, és kihagyták belőle a JCM2000-et.
Szóval Digitech. Sokkal több és jobb erősítőmodell van benne, mint a Zoomban, és a saját modelljei is használhatók, nem csak a klónok. Élőben lehet, megmondanám melyik az eredeti csöves, és melyik a modellezett hang. De otthon mindez nem számít. A kis marshallt is csak hajszálnyival tekerem egyes fölé, egy csöves ott nem rúghat labdába. Jelenleg az egyéb effektekkel ismerkedek, olyanok is vannak benne, amikről eddig még nem is hallottam.
Kb ezt a gitárhangzást keresem.

@Rejtj: Én megnézném az Epiphone Les Paul juniort is, ha már punk.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#37291) Eastman


Eastman
őstag

"Szerdán GARÁZSVÁSÁR a HANGMESTER.HU Hangszerboltban!

Kedves Zenész Barátunk!
Sokan kértétek, így 2 év kihagyás után ismét hangszeres GARÁZSVÁSÁRT
rendezünk hangszerboltunk "lezárt emeleti" részén.

Időpont: 2019.03.20. 12:00-18:00
Helyszín: 1088 Bp., BAROSS u. 77. HANGMESTER.HU

Minden törzsvásárlónkat és fórumozónkat üdítővel és ropogtatnivalóval
várjuk. Az akcióban többek között raktárunkban "felejtett" ROLAND,
MARSHALL, RODE, BOSS, NORD, CASIO termékek vesznek részt, valamint
általános akciót hirdetünk ERNIE BALL, ELIXIR és GHS húrokra, kábelekre,
pengetőkre.

Ha eladó használt hangszered van, hirdest meg ingyenesen
www.hasznalthangszer.hu oldalunkon (99
999 hangszert hirdethetsz egy időben!), vagy ha behoznád bizományos
értékestésre, akkor válaszolj erre a levélre!

Képeket fórumunkon osztunk majd meg: 
www.hangszerforum.hu
Várom szeretettel:

Kiss Barna és a HANGMESTER.HU Csapat"

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37311) consono válasza zsolt1129 (#37310) üzenetére


consono
nagyúr

A gitár kombóba gitárt lehet dugni :) Illetve fizikailag bele megy a mikrofon is, ha jack dugója van, de nem lesz "szép" a hang, ami kijön. Nem énekre találták ki, hanem gitárra, ahhoz van tervezve a frekvencia átvitetele.
A Marshall amit linkeltél jó kezdő erősítő, de újonnan drága, ahhoz képest, amit tud.

"In God we trust. All others must bring data"

(#37424) fattyu válasza Moleman (#37423) üzenetére


fattyu
veterán

lite ash strat jó :D

én már befejeztem. tényleg. 2hónapja vettem meg az utolsót. racionalizáltam is. maradt 10 és boldogság. itt már minden olyan hogy nem az van hogy á ehhez ma nincs kedvem hanem léyzusom ma melyiket vigyem táncba :D
amugy én is költözés előtt és nagyon várom.... kertes ház és hadd szóljon a marshall ott ahol jól érzi magát... :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37477) Goose-T válasza fattyu (#37466) üzenetére


Goose-T
veterán

A hangszórók jók is lehetnek, de a láda kinézete nem hasonlít a gyári Marshallokra. Főleg az ad gyanúra okot, hogy a tetőlemez eleje le van szögben csapva, ilyen Marshall nincs, legalábbis én nem találtam a Google képkeresőjében ilyet többféle keresőszóra sem. Ettől függetlenül lehet jó, mert ránézésre benne van az anyag. Az is lehet, hogy valaha tényleg eredeti volt, de akkor eléggé tákolt.

Szerk.: még az is lehet, hogy Radics Béla tekert rajta annak idején. :D

Szerk. 2: az egyenes 4x12-es Marshall ládáknál középen van a felirat, és a hátlap is teljes magasságú.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37490) fattyu válasza Moleman (#37485) üzenetére


fattyu
veterán

én elhiszem mivel ez tök szubjektív. kinek mi tetszik ugye.

nekem a v30 karcos rideg nem finom. a V60 sokkal jobb de még mindig nem első választás lenne.

Mai kutakodásom eredménye hogy seventy 80at ingyen se cserélném modern greenbackre :D

alapvetően ugyanabban a rendszerben a g12-65 a g12m-70 és g12t-75 hangja tetszik. főleg ezekből is a régebbieké, bár ezeknek a hangjában évjárat függvényében sem bírtam olyan számottevő difit felfedezni. Szemben pl a greenbackekkel. Aminek a 70es eleji pulsonic verzióktól libabőr, az ujaktól meg kiráz a hideg... :D gyakorlatilag star wars vs űrgammák érzésem van.

Igen tudom yt alapon nehéz megváltani a világot, de maradjunk annyiban hogy sageborn bácsi elég konzisztensen nyomja és amit ismerek is személyesen saját fülre azt pl már remekül lehet hasonlítani yt alapon is.

alapvetően egy 20-30 éves turkálatlan marshall ládával amelyikben ezekből van valamelyik asszem igen happy tudnék lenni.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37546) fattyu


fattyu
veterán

Na en most boldog vagyok. Es nem hallok. Eloszor tudtam kiporobalni normalis hangeron valamit vásárlás előtt. Jelentem igaz a legenda. A marshall boldog ha minden hetesen van. :) Ennisnaz vagyok. Miota tolom akartam egyet. Mert ikon. Mert ilyeneken tolták amin felnottem. Es egy kinai t75 el is orgazmus volt. Kapott egy 89 es g12-80at... Naggyon horzsol.

és már nagyon várom a költözést... :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37565) Tommyka21 válasza fattyu (#37546) üzenetére


Tommyka21
tag

Grat hozzá :D! Szép gyűjtemény a Marshallokból.
Már csak 1 Silver Jubilee hiányzik :D:D:D... (nekem nagy kedvencem)
A szomszédok beérezték, hogy dübörög a Marshall fal :DD :DD ?
A JCM 800 kombó is 50 wattos ugye? Mikori kiadásúak ezek?

(#37573) Tommyka21 válasza fattyu (#37567) üzenetére


Tommyka21
tag

Szép cucc tényleg.
A Marshall új 20/5 wattos JCM 800-as kombóját nem nézted (nemrég jöttek ki)?
Talán még itthon nem kapható de biztatónak tűnik.
Bár árban talán a a mini Jublilee-nél is drágább lehet...

(#37581) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Érdekelne a véleményetek:
Próbateremben játszok a milliós Marshall erősítőn, és van egy olcsó Zoom G1on multieffektem.
Érdemes azt használnom effektezőnek, vagy sokkal gagyibb minőséget kapok, és inkább hagyjam a Marshallt, hagy tegye a dolgát? Ugye ott is bőven van effekt amit akarok.
Ha csak simán berakom az effekt loopba mint bypass, szóval csak keresztülmegy rajta a hang, akkor van minőségromlás?
Tudom, ezeket mind ki lehet próbálni, csak nem vagyok most ott, és nem akarok erre időt szánni kikor játszunk.

(#37691) bigrob válasza MATEO6600 (#37687) üzenetére


bigrob
őstag

Hali!

Én nem akarlak rábeszélni semmire, de van nálam 2 Deco Harley Benton amit megcsináltam és kicsit gitártúltengésben szenvedek.. :D (nem férek el a gitáros szekrényemben és ma is becsúszott egy új gitár.. :DDD )
Nem akarok keresni rajta, beszerzési áron megválnék tőle... Gyertek próbáljátok ki, az egyik egy SC-550 a másik pedig egy CST-24 HB. (A nyakpálcát takaró kis műanyag is már visszakerült csak a kép készítése után)
Bundokat síkoltam rajtuk, és a CST kapott egy madaras matricaszettet a pozíció jelölőkre.
Kb a kiszemelt gitárok árának feléért oda is adnám és most már minőségben ugyanazon a szinten lehetnek..

Ugyanitt van egy elfekvő még garis Marshall MG15CF-em is.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37738) consono válasza Rejtj (#37736) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem Blackstar ID Core 10 V2-m van, én szeretem. Előtte Roland Microcube volt, azt is szerettem. A kettő közül a Blackstar sokkal szélesebb spektrumban állítható, nagyon sokféle hangzást ki lehet tekerni belőle a teljesen tisztától a blues-oson át a hi-gain-ig mindent és a beépítet effektek is rendesen állíthatók. Cserébe van hátránya is: van egy jellegzetes alapzaja, ami vagy zavar, vagy nem (engem nem), illetve nem úgy modellezős erősítő, mint a legtöbb, nem fogsz kapni Fender, VOX, Marshall stb. erősítő modelleket. Van egy ISF gomb, azt tekergetve tudsz inkább "amerikai" vagy inkább "angol" karaktert kapni, ez meglepően jól működik. Ja, még valami: az ID Core 10 szobai erősítő, arra elég a hangereje, másra nem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#37932) fattyu válasza Goose-T (#37931) üzenetére


fattyu
veterán

aszondta közbe hogy max egy drive volt rajta. többnyire meg csak úgy a marshallba

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38085) benedekco válasza fattyu (#38082) üzenetére


benedekco
addikt

Majd ha leveri a cserepeket az a Marshall :D

re: (#38072) Goose-T
Szerintem jól döntöttél, nekem a 2. 3. opció jött be. A 3. mert hagyományos (ronda) a 2. mert szép. Az uccsók nekem túl modernek lennének rajta. Játékgitár hangulatot kölcsönöznek.
Lehet a műanyag kávát is leszedném a pickup kapcsoló alól. Feltéve ha az kivitelezhető.
Meg dobj rá egy FLOJDRÓZT!!! ;]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38108) bigrob válasza Tommyka21 (#38107) üzenetére


bigrob
őstag

Kinek a pap..
Nem kell már végigrakni a színpadot fullstack marshallokkal hogy hátul is hallják. Akinél így van az csak dísz, több nagyobb zenekar is bemikrofonoz egy 112-t zárt ládában és azt küldik ki a hely aktív rendszerére.

Na most kérdem én, akkor minek otthonra?

Mielőtt jönnek a hüJJe vagy kommentek, volt a szobámban 100w fej 412 ládával IS, de otthon nem tudod úgy meghajtani hogy jól szóljon és ne süketülj meg mellé.

Mindenki azt vesz amit akar és ez így jó :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#38177) arnyekxxx válasza consono (#38176) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én is ilyennel idegeltem ki a környék lakóit a 4. emeletről igazi antiszociális tiniként és az első koncerteken is ezen döbörgött a sexpistols. Pontosabban R221-el amiben van rugós zengető és ha az 1-es csatiba dugott gitár jelét a rev.stop kimeneten visszaküldtem a 2es csatornába akkor sokkal jobb torzított hangot kaptam mint amit előtte a túlvezrelt tesla szalagosmagnó csinált :) a torzítópedál az valami scifi volt még akkoriban felénk, az állami zenebolt nem árult olyat, más meg nem volt :)

Ja és ma is megvan, amikor szerelőnél volt a fejem ezzel hajtottam meg a 4x12 marshallt próbán és egész korrektül szólt nyilván multival, nem a saját torzításával :)

(#38323) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

Milyen Marshall gitárkombót ajánlotok otthonra, szobába?
Fontos a márka, mert fanatikus vagyok :D
Multieffekt pedállal lenne meghajtva, szóval valszeg csak a clean csatornáját használnám.
Van egy MG15CF-em, de otthon max kb csak 1-es hangerőn tudom használni, az meg nem elég hozzá hogy kihajtsam.
Én egy Marshall Code 25C 25W-re gondoltam, de érdekelne a ti véleményetek is! :D

(#38324) kemotox válasza MATEO6600 (#38323) üzenetére


kemotox
addikt

Marshall fejhallgató a multihoz. Ha nem tudod kihajtani, akkor mindegy milyen erősítőt veszel. Egyik kutya másik eb.

[ Szerkesztve ]

(#38327) kemotox válasza MATEO6600 (#38326) üzenetére


kemotox
addikt

Teljesítmény leosztásra gondolsz. Akkor aszongyad. Nem tom, hogy marsalba van-é olyan. Tényleg olyan fontos ez a márka buzulás? Marshall nemcsövesek pont olyan szarok mint a nemmarsal nemcsövesek.

(#38563) Eastman válasza nap (#38561) üzenetére


Eastman
őstag

Fullcső BS40 nálam is pont így „beköszönt” 0 hangerőn, gitárt kihúzva is. (Karácsony Jánoshoz került, eddig még nem hívott, hogy gagyi. :) )

Máté, tranyós vagy csöves a cucc?

Más:


+

#38558 arnyekxxx OK, látom. Lehet, hogy Marshallék ráfejlesztettek a digitális bepukkanásra... ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38606) Goose-T


Goose-T
veterán

Így szól a deko RB-600CS, tettem rá egy kis Marshall Silver Jubilee szimulációt, leheletnyi drive van rajta.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38830) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Most, hogy a gityó megvan én is elkezdtem erőlködőket nézegetni...
Jelenleg egy tranyós Laney World Series 100 R - t használok, de már néha érzem, hogy kéne valami csöves kombó... :W
Amiket néztem eddig 150K - ig keresek, használtan bár még szűkíteni kellene a listát. 50w vagy 60w azért kellene szerintem

ENGL Thunder vagy Screamer mi lehet a különbség?
(EVH 5150 - est nem látok most használtan de gondolom ez baromi drága)
Laney - nek van csöves 50w körüli cucca?
Marshall - nak van 3 amit néztem itt igazából az lenne a kérdés melyik a "metálosabb" DSL 401 vs DSL 40C vs JCM 2000 TSL 601 -602?
Orange eddig amit próbáltam nem jött be, vagy nem tudtam jól kitekerni.
esetleg a Peavey 6505+ 112?

(#38856) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Nahát akkor Laney Irt Stúdió, vagy 6505MH. Lezáratlan egyelőre. Bár valójában akár a Marshall 1w-os Dslje is játszhat.
Beszeljunk a ladakrol. Továbbra is halk csöves vaddisznóval próbálkozunk. Ami tudom hogy kellene az egy olyan 212 amiben Celestion G12 K100 lakik. Namost tartok tőle, hogy ez nem lenne túl halk... Ötlet, alternatíva?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#39152) Berreh válasza Idiofil (#39150) üzenetére


Berreh
tag

Ebben nem tudok tanácsot adni, egy Cort kombót akartam venni, egy Marshall lett belőle, de a legegyszerűbb. Aztán a hiányzó hanghoz egy multit vettem majd' évvel később, az nagyott dobott az élvezeten :) Azt szokták javasolni, hogy az általad szeretett, szívesen hallgatott zenekar/stílushoz megfelelő gitárt, eszközt érdemes venni, mégiscsak az inspirál egy ilyen ósdi hobbira, hogy milyen jó lenne hasonló hangokat, futamokat kicsalni a húrokból :)

(#39362) Tommyka21


Tommyka21
tag

Zoom multikat valaki használ? (G5N és kisebb társai)
Mi a vélemény róla (Marshall és high gain amp szimulációk elég jól szólnak videók alapján).
Van 1 brazil gitáros akinek több bemutatója van róluk (Ozielzinho asszem).
Jónak tűnnek.
A kisebbek is jók lehetnek (G1 Four /vagy G3)?
Persze nem Helix, Axe FX, Kemper szint... De nem is kell eladni sem a lakást sem a vesédet hozzá :D.

(#39455) cucka válasza MATEO6600 (#39453) üzenetére


cucka
addikt

Az a kép a zászló alatt gyönyörű. Lecseréled a kis Marshallt egy rendes half stack-re és lényegében kész a szentély :)

Matt felületű gitárok egyik velejárója, hogy kifényesednek ott, ahol hozzáér a kezed játék közben. A kezedről odatapadt zsírt bármilyen enyhe zsíroldóval le tudod szedni, de szélmalomharc az egész, amikor tisztítod a ronggyal, egyben tovább polírozod a felületet.

[ Szerkesztve ]

(#39467) MATEO6600 válasza cucka (#39455) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm :R
Viszont ez a kis lószar se mehet 1-es hangerő fölé, mert a szomszéd már panaszkodna.
Legjobb lenne egy hangszigetelt szobát kialakítani, ahol lehetne küldeni a dolgot :))és akkor oda mehetne a Marshall full-stack :DD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.