Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Gyuri27 válasza Slepnir (#1700) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én nem szeretem megmondom a tutit :DDD
Ugyanis a beta átmenet. De ha csak ez támogatja a procid akkor q-flash és hajrá. Ha nem csak ez várd meg a véglegeset szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1702) danee91 válasza Slepnir (#1700) üzenetére


danee91
senior tag

Ha E8200 lesz benne, akkor minél újabb BIOS legyen rajta, F9e simán felnyomható, én is, és még páran is ezt használjuk, tökéletes.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#1703) Chaser válasza #19617792 (#1693) üzenetére


Chaser
titán

cbolt.hu ha ez boldoggá tesz:)

#1694 Gyuri27: Nem finomkodunk, kenjed meg neki a pofáját vagy én teszem meg:D

#1698 Slepnir: Cpu-z-t letöltöd, kiírja, meglátod. A wolfokat ha jól emléxem dec31-ei BIOS-szal már eszi, ahogy megjelentek egyből meg is kapták a supporto:) A GB honlapján meg tudod nézni a BIOS verziókat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1704) Slepnir válasza Chaser (#1703) üzenetére


Slepnir
csendes tag

Tehát van remény hogy gyári biossal elindul?
Nem tudom honnan fogok egy régebbi procit felhajtani biosfrissítés erejéig.

(#1705) Chaser válasza Slepnir (#1704) üzenetére


Chaser
titán

Remény az van:) Nem tudom mostanában melyik BIOS-szal vannak a boltokban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1706) danee91 válasza Chaser (#1705) üzenetére


danee91
senior tag

Mint említettétek, beta BIOS-t nem fognak rátenni, amúgy én a lapomat 1,5-2 hónapja vehettem, és F7-el adták.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#1707) Gyuri27 válasza Chaser (#1703) üzenetére


Gyuri27
félisten

1: nincs leki erőm, ürülök hogy élek.
2: a vga-hoz és a játékokhoz pont elég.
3: gyere vazz ne csak szájkaratézz :K :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#1708) jenei92 válasza danee91 (#1706) üzenetére


jenei92
senior tag

Nekem decemberbe F5-ös biosszal adták :U

(#1709) smirdex


smirdex
tag

Sziasztok!
Gyuri27 irányított ide a Exxxx proci topikból, mert Gigabyte GA-P31-DS3L lapon vásárlásán töröm a fejem, E2180 procival. Nem játszom, vélhetően tunningra sincs szükségem, szeretnék egy tartós,megbízható lapot(abit st-6 szolgál már vagy 6 éve),inkább irodai, photoshop, film buhera, stb célokra. Megakadt a szemem a Gigabyte GA-P31-S3G lapon is, alig több mint 10K, esetleg vennék egy jobb procit (E4500)a különbség megtoldásával, Bár nem tudom, hogy azokra a bizonyos kondik esetleg jelentenek e számomra is valamit....
Vga-t is kell vennem, azonos típust néztem ki, használható ez? [link]
Javaslatok? köszi...

(#1710) smirdex


smirdex
tag

Ja még egy..ramom már van...kingston 2x1gb ddr2/800mhz....bioztos számít ez is...

(#1711) jenei92 válasza smirdex (#1709) üzenetére


jenei92
senior tag

Amit leírtál az alapján ez neked pont megfelelő lap! :)
Még egy kis tuning is belefér ha megjőn a kedved!
A VGA se oylan rossz,bár...azt tudnék jobbat..

(#1712) danee91 válasza jenei92 (#1711) üzenetére


danee91
senior tag

Hát jah azzal a VGA-val szinte tilos játszani komoly játékokkal...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#1713) smirdex


smirdex
tag

Én nem játszom, elvileg a képi megjelenítésre szolgál...mi az ellen javallat vga kártya ügyben? vga<10k
A lap megteszi az esetleg az S3G is vagy mégis DS3L? Pl egy e2180 és egy e4xxx L2-je közötti különbséget miben lehet észlelni?
Thx

(#1714) Chaser válasza smirdex (#1709) üzenetére


Chaser
titán

Itt olvashatsz róla, ősszel valszeg én is ilyet veszek, DS3L már volt:) Lehúzást csak párat kapott, gyári döglött meg usererror miatt. A durable kondi az leginkább csak dísz, a feszszabályzó részeknél nem árt ha van, 1ébként nem sokat oszt/szoroz, az említett részen meg ennél a lapnál is van.
Procit újan 4500-öst ne vegyél, nem éri meg. Akkor E7200, 3k-vval drágább, előnyét leírtam az E2xxx topikba. Az L2 mérete főleg kódolásnál/konvertálásnál jön ki, a kérdés az, húzod-e a procit, vagy alapon használod? Ahogy az órajel növekszik, az L2 mérete egyre kevésbé lesz mérvadó. Ha húzod akkor egy 2180/2200 jó neked. Érdemes phn vadászni procit, épp ma néztem őket, nagyon jó árak vannak. A régi 6xxx széria ára is mélyrepülésbe kezdett.
2 DIMM vagy 4 DIMM ne zavarjon meg, mind2 lapban csak 2x1, vagy 2x2GB ramot tudsz használni maximálisan.
Vga-ból ha nem játszol is, talán előnyösebb egy HD3450-es, kevesebbet fogyaszt, HW-s mpeg és HD dekóder van benne, pár k-val több mint amit linkeltél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1715) smirdex válasza Chaser (#1714) üzenetére


smirdex
tag

Köszi,kezd már alakulni...ezek közül melyiket javallott:[link]

szétnézek az apróban is...

(#1716) Chaser válasza smirdex (#1715) üzenetére


Chaser
titán

Én a Sapphiret venném, iponban nem tudom GB-től mért nincs 3450-es vga.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1717) smirdex válasza Chaser (#1716) üzenetére


smirdex
tag

Mintha lenne, vagy a megnevezés vagy a kép nem valós...[L:http:/http://www.ipon.hu/webshop/product/msi_gv_rx345256h_hd3450_256mb_pcie/25363][link][/L]

(#1718) Chaser válasza smirdex (#1717) üzenetére


Chaser
titán

Sztem hívd fel őket, el szoktak írni 1-2 dolgot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1719) Slepnir


Slepnir
csendes tag

Tudja valaki mire jó a robust graphics booster?
Ahogy látom semmire.

(#1720) jenei92


jenei92
senior tag

:O Gyári Cooler,alapfesz,MX2-es paszta,nyítot oldallap,és semmi terhelés:
[link].
ja és ha ennél feljebb teszem az órajelet újra indul a gép,majd lekapcsol és megint újra indul !!
terhelve Ortossal 60fok 4perc után! :O

[ Szerkesztve ]

(#1721) Chaser válasza Slepnir (#1719) üzenetére


Chaser
titán

Növeli a vga teljesítményét, g31-es lapoknál igazad van, semmit nem ér.

#1720 jenei92: Ramok mennyin/milyen feszen mennek?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1722) jenei92 válasza Chaser (#1721) üzenetére


jenei92
senior tag

A biosba minden automatikura van állítva,most vissza vettem 2ghz-re a procit,este megírom a ramfeszt!

(#1723) Chaser válasza jenei92 (#1722) üzenetére


Chaser
titán

Semmi ne legyen auton.Próbálj ki egy olyat, hogy 9x250, fesz 1.3V legyen, ram szorzó 3-as, akkor 750-en fog menni a ram, a fesze legyen alap, tehát 1.8V. A többi feszt is manuálisan állítsd az alapra.

szerk: és a pcie legyen 100-ra fixálva

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1724) jenei92 válasza Chaser (#1723) üzenetére


jenei92
senior tag

A pc-e 100on nem rossz a vga-nak? :U
De amugy köszönöm,most igy megy a gép,
sajnos a hőfokok nem javulnak :( :R

(#1725) Chaser válasza jenei92 (#1724) üzenetére


Chaser
titán

A pci-e 100-on pont jó a vga-nak meg mindennek:) Az nem jó, ha nem 100-on van. Normálisan van felrakva az a hűtő? Egy 9x300-at is megnézhetnél az előbbi beállításokkal, csak a ram szorzót emeld, asszem van 2.66-os, az pont 800-ra hozza ki a ramot, ha nincs, akkor 2-esen hagyd megint.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1726) jenei92 válasza Chaser (#1725) üzenetére


jenei92
senior tag

:R

(#1727) jenei92 válasza Chaser (#1725) üzenetére


jenei92
senior tag

9x300-on mennyit adjak neki? :R

(#1728) Chaser válasza jenei92 (#1727) üzenetére


Chaser
titán

Ugyanannyit, 1.3V-ot.

szerk: Ha restartol vagy kékhalál akkor emeld 1.35-re, ha nem bootolna be, mert kevés neki a fesz, akkor cmosclear, és újra be kell állítani mindent, ez utóbbira nem sok esély van.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1729) jenei92 válasza Chaser (#1728) üzenetére


jenei92
senior tag

1.3 V-on 9x300on újra indul állandóan,ezért adtam neki kicst többet,de még így is.
majd probálgatom,összefog jőnni! :R

(#1730) Chaser válasza jenei92 (#1729) üzenetére


Chaser
titán

Csak akkor még gondolom nem volt fixálva a pcie, és nem volt visszaosztva a ram, legalábbis nem közöltél róla infot, ezért indultunk el szépen lentről, hogy a ramot biztos kizárjuk a sorból.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1731) tomassino


tomassino
csendes tag

Nos, úgy tűnik én igencsak megjártam ezzel a lappal : az első p31 ds3l fél év után (korábban már írtam itt az esetről), majd a kövtekező garanciálisan cserélt darab mindössze 3 óra használat után adta be a kulcsot, gyakorlatilag ugyanazt a hibajelenséget produkálva: kikapcs után többet nem indul. :W
Persze a két hasonló eset már gyanússá teszi, hogy esetleg valamelyik egyéb komponens (leginkább a táp) lehet a hunyó, és vágja haza a lapot, de ennek ellentmond, hogy más konfigban tesztelve mindezek rendben működnek.

Volt-e már valakinek hasonló tapasztalata ezzel a lappal vagy csak én fogtam ki egymás után két gyárilag hibás példányt?

A konfigom:
GA P31 DS3L
E2160
asus eax 1300
kingston hyperx 800 cl4 2x1Gb
FSP 350PNF

Lehet nincs összefüggés, de közvetlenül az első lap meghibásodása előtt újjítottam a Kingston memóriákra, okozhat -e ilyen mérvű meghibásodást egy esetlegesen rossz memória modul?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1732) Chaser válasza tomassino (#1731) üzenetére


Chaser
titán

FSP táp nem szokott öldökölni, max valami extrém fesz az MCH-nak megfelelő hűtés nélkül, vagy túl nagy FSB. Ha ezek nem állnak fenn, akkor belenyúltál :U Sajnos bármelyik gyártót mondhatom, akár 50k-s lappal is, hogy gyári döglött, vagy rövid időn belül elvérzik, erre van a gari. Ha nem bízol már a lapban, cseréltesd másmilyenre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1733) tomej


tomej
aktív tag

Sziasztok!
Össze raktam a gépet:
GA-P31
E2180
CoolerMasterHYperTX2

Olyan problémám akadt, hogy a cpu hűtő kb. 30 mp-enként felpörög úgy 10 mp-re max. fordulatra és ettől olyan hangja van az egésznek, mint annó a skoda kompresszornak, amivel az útkaparók dolgoztak. Elég idegesítő.
Tapasztalt vki hasonló jelenséget?

(#1734) Kaproska


Kaproska
csendes tag

Sziasztok!

P31 DS-3L alaplapom van és már régóta küzdök azzal a problémával, hogy nem tudom az FSB-t 333-ra húzni. Előszőr is a feszültségek szerintem nincsenek a helyükön, mert mást mérek BIOS-ban és mást CPU-Z-vel. Ez kifejezetten zavaró, nem tudom, hogy valakinek akadt-e már hasonló problémája és sikerült-e megoldani.

Spec.: E2160 L2 stepping
Corsair 2*512 XMS2 667MHz
GALAXY 8600GT OC
FSP-350PNF.

Ja és az alaplap rev. 2-es ez jelent valamit? Ha mindent alapra állítok, az alaplap akkor se hajlandó elindulni 1,35V alatt. Gari még van rá, év elején vettem a lapot.

Please give me your aid.

[ Szerkesztve ]

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1735) Chaser válasza tomej (#1733) üzenetére


Chaser
titán

BIOS-ban be van állítva a pwm-es ventiszabályzás?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1736) Chaser válasza Kaproska (#1734) üzenetére


Chaser
titán

L2-es procid van, nem kifejezetten a tuningjáról híres, bár vannak kivételek. 333-as FSB-t 9-es szorzóval lőtted? Ha igen, lehet ott a gond, a proci nem biztos hogy tudja ezt, még 1.4, 1.45V-on se, először 8x333-mal kellne próbálkozni. Utána ramok..667-es corsaierek megyegetnek 800-on meg fölötte is, de azért nem árt először őket békén hagyni, első nekifutásra menjenek 2-es szorzóval. PCIe frekit állítsd 100-ra, procinak adj 1.35V-ot, minden mást manuálisan alapra állíts.
BIOS-ban azért látsz mást mint win alatt, mert droppol a lap, terhelés alatt kevesebbet tud neki adni, ez 2x ennyibe kerülő lapoknál is megesik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1737) danee91 válasza jenei92 (#1729) üzenetére


danee91
senior tag

Gyári hűtővel próbáld meg ezt: CPU fesz 1,4V
Ramnak +0,2V - ezt mindegyik bírja, többi fesz normal, meg GTLREF 0,636 legyen. ramszorzó legyen 2, és ekkor nem lesz a ram a tuninghátráltató. Ezután emeld az FSB-t. Megtudod mennyi a vége kb. Tesztelni Prime95-öt ajánlom, max terhelés teszttel. Gyári hűtővel 1,4V fölé tartós használatra ne menj. Majd ha megvan amin akarod használni, elkezdheted csökkenteni a feszt, hátha bírja alacsonyabban is, mint 1,4V. Ramot ezután beállíthatod, időzítéseket is, nagyobb ram szorzó is mehet, ha bírja a ram. Turbo mode legyen benn ezután, ez ad sebességet a memonak(ez a default amúgy is). Auto PCI-E frekk akadályozhat amúgy FSB emelésben, nekem 100-as PCI-E frekkel sehogyse megy 8*340 fölé, Auto PCI-E frekkel 8*395 a vég, de ekkor 118MHz a frekk. Hosszabb távon nem szerencsés, bár nem hiszem, h tönkrevágna vmit.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#1738) jenei92 válasza danee91 (#1737) üzenetére


jenei92
senior tag

danee91 és Chaser :R
kösz a jótanácsokat!
most 9x300on megy 1.35V-on!
40fok terhelés nélkül és oylan 56körül van terhelve

(#1739) Chaser válasza jenei92 (#1738) üzenetére


Chaser
titán

Megy ez :K Mik lettek a beállítások végül?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1740) moongoose válasza tomej (#1733) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

ha f6,f7-es biosod van akkor nem b@ssza fel a fordulatot a lap.
Többi biossal nálam egyből 1600-on forgatta a ventit.
Visszaraktam inkább az f6-ot.
Azzal szépen halkan dolgozik.
A pwm nem segített semmit ha az említett újabb verziószámú bioszok voltak fent.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1741) tomej válasza Chaser (#1735) üzenetére


tomej
aktív tag

á köszi, megvan. Nem a cpu venti, hanem a gpu, csak nem gondoltam, hogy ilyen kúv@ hangos tud lenni, mint egy hajszárító...
Ellenben nem tudom 3g-ről feljebb vinni az órajelet, valszeg a kingmax 1G/800-ak összeszarják magukat vmi beállítási probléma miatt...
E2180 M0-nak egyébként el kell mennie elviekben 3,2G-n alapfesszel nem?

(#1742) Chaser válasza tomej (#1741) üzenetére


Chaser
titán

Lehet ott a vége a procinak, ha ki akarod zárni a ramot, akkor próbálkozz be 10x320-szal, ram szorzót meg tedd 2-re. Procinak adj 1.35-öt, ha úgy nem megy 1.4-et, bár így már nem ajánlanám használni. Nem szentírás, hogy mennek 2.8G-n, van olyan is, amelyik "csak" 2.8G-t tud. 1ébként minden E2180/2200/2220 M0-s.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1743) Kaproska válasza Chaser (#1736) üzenetére


Kaproska
csendes tag

Hello!

Kipróbáltam már mindent de 6-os szorzón se akarja a 333-as FSB-t. Az FSB-re adtam plusz feszt. Úgy se. Ez akkor most az alaplap, vagy a procinak a gyengéje?

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1744) Kaproska


Kaproska
csendes tag

A procit elírtam, M0 steppinges. De a kérdésem még áll. Mi a fene akadályoz?

"Ismétlem, csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?"

(#1745) tomej válasza Chaser (#1742) üzenetére


tomej
aktív tag

Kipróbálom. Egyébként abból tippeltem a mem-re, hogy a cpu 3G-n atomstabilan megy. El kezdtem nyomni egy játékot, ami egy kicsit akadozott, akkor jöttem rá, hogy a háttérben fut az orthos...

(#1746) sosperecek18 válasza Kaproska (#1744) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Ha p35-ös lapod lenne azt mondanám hogy a cpu vallos ilyen hamar, de így lehet a lap lesz a gondos, de lehet hogy csak ezt a szorzót nem szereti a procid...

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#1747) tomej válasza Chaser (#1742) üzenetére


tomej
aktív tag

M.I.T. ->
szorzó: 10×
FSB:320MHz
PCI-E:100MHz
SPD:2,50× =>800MHz
Standard Timing Control: 5-5-5-15
Advenced Timing Control: 11-11-11-42-5-5-5
Jó beállítás?

(#1748) Chaser válasza Kaproska (#1743) üzenetére


Chaser
titán

Próbáld ki 6x340-en, 2-es ram szórzóval, MCH-nak adj +0.1V-ot, procinak 1.3-at, pcie 100-on, ha így se megy a procid nem tud ekkora FSB-t.

#1747 tomej : Perfect :R Ki is próbáltad már?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1749) tomej válasza Chaser (#1748) üzenetére


tomej
aktív tag

ki, csak nem működik... :DD
Tegnap csak kb.1 órám volt tesztelésre, de 3G-n is csak úgy indult el, hogy a mem beállításokat auto-n hagytam... Ezért gondolom, hogy a kingmaxokkal kell vmit variálni.

[ Szerkesztve ]

(#1750) Chaser válasza tomej (#1749) üzenetére


Chaser
titán

Ha a ramot auton hagyod, időzítést akkor se fogja bántani. Ram nem lehet itt szűkös tényező, adj neki 1.9V-ot, ha az nem elég neki 800-hoz, akkor semmi.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.