Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Tanker21 válasza R.P. (#3000) üzenetére


Tanker21
tag

Minden marad. Csak az alaplapot és a procit cserélem ki meg talán kibővítem 3 giga ramra a 2,5-t, de az már sztem nem lényeg. :)

(#3002) danee91 válasza Tanker21 (#3001) üzenetére


danee91
senior tag

FSP 350W-os tápot Codegen 400W-ra? Lehet túlságosan megterhelted az egyik 12V-os ágát, a másik 12V-os ágát meg nem :D Amúgy a Codegen 400W-os táp az kevesebbet ad le, mint az FSP 350W, és még szarabb is, de jóval :D

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#3003) Chaser válasza Logic5 (#2956) üzenetére


Chaser
titán

Hi, ezt nem is láttam..nem tudok róla, hogy én lennék az:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3004) Wendelke


Wendelke
senior tag

Halihó.

Lassan 1 éve vettem a P31-s lapomat ennek a topicnak köszönhetően, nem is bántam meg.

Jó időn keresztül az E2160-as procimat ( ez van bent most is) 278-s FSB-vel használtam gond nélkül, tehát 2500 MHz-en mendegélt a CPU.

Na mondom, kicsit húzunk rajta, így felraktam 320 FSB-re, így jelenleg 2880MHz-en ketyeg a drága.

Nem volt semmi gondom vele, nem fagyott, nem problémázott 1 óra Orthost is nyomtam.

Gyakorlatilag csak annyi problémám jelentkezett, hogy indításkor a gép, miután elindítja az Easy Tune5 progit, kiírja, hogy nem jó a CPU beállítás, és hogy vissza akarom-e állítani alapállapotra. (Természetesen nem)

Ez jelenthet valami problémát szerintetek?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#3005) Hunter2 válasza Wendelke (#3004) üzenetére


Hunter2
addikt

ezzel nincs semmi probléma, csak figyelmeztet hogy nem megy alapon.
Nálam csak annyit ír ki hogy: "Megváltoztak a proci beállításai legyenek ezek az alapértelmezettek" Rányomok hogy OK és annyi.

Az én lapom meg egyszercsak elkezdett fagyogatni meg újraindulni, visszaállította a gépet 8x200-ra de mikor bementem a BIOSba ott meg 8x333 volt, próbáltam viszaállítani lapra de a mentés után nem indult újra és nem is jegyezte meg a beálíításait.
Úgytűnik hogy BIOS reset segített rajta de azért az nem normális.
Látott már valaki ilyet?

(#3006) Wendelke válasza Hunter2 (#3005) üzenetére


Wendelke
senior tag

Akkor jó, szerintem nekem is ezt írja ki, csak anglius nyelven, amiből csak a lényeget vettem le. :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#3007) Hunter2


Hunter2
addikt

Itt van nálam egy E6550 és nem lehet húzni egyáltalán ha kicsit is emelem az FSB-t akkor már nem indul el a beállításokkal.Ha szoftverből akarom húzni akkor meg rögtön kifagy.Állíottam biosban mindent de nem hajlandó menni.valami 5let?

(#3008) eziskamu válasza Hunter2 (#3007) üzenetére


eziskamu
addikt

Inkább alaplap probléma lehet, olyan procit még nem nagyon láttam, amit semennyire nem lehetett húzni. Hacsak nem már előtted valaki majdnem szénné húzta. Pci-expressz órajel fixálva van, nem használod az integrált vga-t?

(#3009) Hunter2 válasza eziskamu (#3008) üzenetére


Hunter2
addikt

P31-ben nincsen integrált vga.PCIe fixálva van.Zsír új a proci.

(#3010) eziskamu válasza Hunter2 (#3009) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor próbáld meg az órajel fixálást megszüntetni (ennek ugye 333-as az fsb-je, mert 340 felett már pont a fix pci-express órajel szokott gond lenni P/G31-nél). Mennyi neked az a kis húzás?
Azt meg nem is néztem, hogy P31-es lapod van.

[ Szerkesztve ]

(#3011) Hunter2 válasza eziskamu (#3010) üzenetére


Hunter2
addikt

Próbáltam, először próbáltam 400-as FSB-vel utánna 350-essel utánna meg 340-essel és egyszer sem indult el.
Az E2140-em ment benne 100% tunningot úgy hogy auton volt a PCIe. Itt meg auto-n se mentem semmire.

[ Szerkesztve ]

(#3012) eziskamu válasza Hunter2 (#3011) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem az e2160-asomnak feszemelés nélkül, még minimumra vett szorzóval sem stabil 333-on :(

(#3013) vbbb


vbbb
őstag

Na nekem is elkezdte az antituningolhatóságot Gigabyte EP31-DSL3.
Eddig ment szépen minden, most meg bőven alá kellett adnom...jöhetne már a normál bios! :((

(#3014) jenei92 válasza vbbb (#3013) üzenetére


jenei92
senior tag

várható volt... :DDD

(#3015) vbbb válasza jenei92 (#3014) üzenetére


vbbb
őstag

Vávávávááááá, és váááá!

:D

(#3016) Chaser válasza R.P. (#2960) üzenetére


Chaser
titán

Én minden cuccot megnézek mielőtt megveszem, nem szóltak még érte:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3017) R.P.


R.P.
aktív tag

Na, válaszolt a Support BIOS ügyben.
Nagy vonalakban azt javasolták hogy ne CPU-Z-vel hanem a gyári progival nézzem a feszültséget, és az alapján, azzal tuningoljak, de küldtek egy F5F elnevezésű beta BIOS-t, amivel ahogy eddig látom nem droppol olyan nagyot a lap. Az oldalon valamiért még nincsen fent, úgyhogy gondoltam feltöltöm nektek: link

Az új BIOS mérete megegyezik a régi F5A-val, de valami csak átírtak, mert nekem most határozottan jobb, mivel azzal 1.350V-tal sem ment 3Ghzen, most pedig 1.270-en van, és zsír. Szóval a CPU feszt belőttem 1.2750-re, és most megkapja az alapfeszt ;] vagyis egy kicsit kevesebbet a CPU-Z szerint (makacs vagyok, az úgyis jót mutat), 1.480V-ot.

Ja, és írták hogy lesz rendes BIOS nemsokára.

[ Szerkesztve ]

(#3018) R.P.


R.P.
aktív tag

Ja, igen és valamit elfelejtettem: visszaraktam múltkor az F3 és F4 BIOS-t is, ugyan tökéletesen támogatta a procimat, semmivel nem lett jobb, sőt, egy csomó funkció is eltűnt. Mellesleg ebben az F5F BIOS-ban is eltűntek dolgok, pl. a CPU feszt nem lehet az égig emelni, mint az F5A-ban. De szerintem határozottan jobb lett.

Üdv.: R.P.

(#3019) vbbb válasza R.P. (#3017) üzenetére


vbbb
őstag

Fanya, akkor még várunk a végleges változatra! :)

(#3020) vbbb


vbbb
őstag

Én is tesztelem az F5F BIOS-t. Az már hatalmas pozitívum, hogy megjegyzi a beállításokat az alaplap bekapcsolás után és tényleg nem droop-ol olyan nagyot. Meghagytam a régi beállításokat (337x9,5=3200) 1,293V-ről haladok visszafele...1,28V-n is csudásan megy. :)

(#3021) R.P. válasza vbbb (#3020) üzenetére


R.P.
aktív tag

Már csak az marad rejtély, hogy miért nincsen fenn még mindig az alaplap oldalán.

(#3022) vbbb válasza R.P. (#3021) üzenetére


vbbb
őstag

Valószínűleg ez is csak egy teszt verzió. Gondolom, ha lezajlik a szükséges procedúra akkor felrakják véglegesként.

(#3023) vbbb


vbbb
őstag

Visszakapcsoltam az energiatakarékossági funkciókat is, úgy néz ki ezt is bírja egyenlőre...nem lenne baj, ha nem zabálna amikor nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#3024) adorjant


adorjant
senior tag

na engem is utolért a baj :)

a proci csak a szorzót vette vissza,pedig a fesz autón volt újkora óta...no problem,bios default,próba.semmi.bios default-majd tuning belőve,próba,semmi.
mély levegő,bios default,tuning be,próba,megy... :Y :DDD :U

(#3025) vbbb


vbbb
őstag

Eddig jól muzsikál a kicsike, valós idejű videókódolással izzasztom és játékokkal...már csak 1,275V-on járatom energia takarékos funksön még mindig él. :)
Dolgoznak a Gigabyte-os fiúk úgy látom! :D

(#3026) L OuiSe


L OuiSe
csendes tag

Sziasztok
Nekem p31 ds3l (rev 1) kb fél éve az f8-f9-f10 bios muzsikál.
e2180 3000-ren alapfesszel (stabil).
3200 hoz 1.4 kell neki (stabil)
3600 on pedig 1.8 at adtam neki.(itt már nem volt stabil olyan 20 perc után hibázott az orthos)
A biosban beállított 1.8.ból 1.6 ot kapott a mag.
Zalman 7700 cu-val hűtöm egy rebel 9 value házban az elején +3db 12cm venti tolja még befele a levegőt 5v on hátul meg 2 8cm es szívja szintén fél kakaóval.

[ Szerkesztve ]

Mond amit gondolsz ,tedd amit mondasz ,vállald a következményeit.

(#3027) L OuiSe


L OuiSe
csendes tag

És a zalman is csak fél kakaóra van kötve.
3000 olyan 23-28c terheletlenül(eist stb on)
Terhelés alatt olyan 54 fokig megy max.

Mond amit gondolsz ,tedd amit mondasz ,vállald a következményeit.

(#3028) eziskamu válasza L OuiSe (#3027) üzenetére


eziskamu
addikt

1,5 v-nél nehogy többet adj neki tartósan, mert megpunnyad a procid, és mindegy neki milyen hőfokra hűtöd.
Olyan magas feszültségnél már nem a hő öli meg.
Annó a northwoodokkal volt ilyen 0.13-as technikánál.
Tartósan adtak neki 1,85-1,9 voltot bika hűtés mellett, mégis elhaláloztak pár hónap alatt, mert átütötte a "nagy feszültség" a szigetelést a procin belül, ha jól emléxem.

[ Szerkesztve ]

(#3029) L OuiSe


L OuiSe
csendes tag

Alapfeszen megy,csak egy próba erejéi néztem meg mit tud maximálissan a technológia léggel.

[ Szerkesztve ]

Mond amit gondolsz ,tedd amit mondasz ,vállald a következményeit.

(#3030) Lacpac válasza vbbb (#3023) üzenetére


Lacpac
őstag

Mikor még P31-em volt, akkor hiába állítottam az energiatakarékossági funkciókat vissza.
Ha hozzányúltam a feszültséghez, nem csak manuálison volt, akkor csak a szorzót vette vissza, a feszt nem. Nézd meg CPU-Z vel is.
Mondjuk ezzel most is így vagyok. :) Most is csak a szorzót piszkálja a 965P.

(#3031) Chaser válasza Lacpac (#3030) üzenetére


Chaser
titán

Nyilván ha nem autora teszed a feszt, nem tudja állítgatni, igaz ez a szorzóra is. A manual azért manual, mert te adod meg mennyi legyen...sztem minden lapnál így van ez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3032) Lacpac válasza Chaser (#3031) üzenetére


Lacpac
őstag

Ha manualra tettem, akkor a feszt is visszavette, ha egy fix vcore-t állítottam be neki, akkor már csak a szorzót, ha auto-ra állítottam (itt minden aminek lehet feszt adni, az a lap kényének-kedvének van kitéve), akkor is csak a szorzót.
Most 1.3V-ot kap BIOS-ban, az terhelés alatt így fest. A feszt nem veszi vissza ha nincs terhelve, csak a szorzót.

[ Szerkesztve ]

(#3033) jenei92


jenei92
senior tag

Cseréltem a kis E2160at egy E8400ra így alapórajelen használom az új prockót.
(nem kell legalább a tuninggal vacakolni ezzel a lappal..) :C

(#3034) vbbb válasza Lacpac (#3030) üzenetére


vbbb
őstag

Most éppen 1,232-1,248V között állítódik a feszültség, a Core speed is 2000-3200 közt mozog, az FSB fix. :)

(#3035) Lacpac válasza vbbb (#3034) üzenetére


Lacpac
őstag

Most éppen 1,232-1,248V között állítódik a feszültség

Ez azért kicsi feszültségválozás ahhoz, hogy az energiagazdálkodásra lehessen fogni.
nekem is ingadozik, terhelve 1,264V terhelés nélkül meg 1,298V :)
Az alacsonyabb feszültség nem terhelt állapotban van? Ha igen akkor az csak a droop.

[ Szerkesztve ]

(#3036) vbbb válasza Lacpac (#3035) üzenetére


vbbb
őstag

Terhelten jelen pillanatban 1,232V (Én 1,283V-t állítottam be BIOS-ba, tehát valószínűleg droop.)
Ha a szorzót állítgatja, csak jelent valamit az is...legalábbis remélem. :)
A szorzó terheletlenül 6x terhelten a maximum 9,5x.

(#3037) siofok


siofok
őstag

sziasztok.
azt szeretném kérdezni hogy van-e vmi egyszeű módja,hogy a procimon kicsit huzhassak?mert a gta4-el sztnék játszani,és állítólag az procifaló.arra lennék kiváncsi ha huznák a procin,akkor nyernék-e vele érezhetően több fps-t.

sose csináltam ilyet még,ezért vmi egyszerűbb modra gondoltam.gyári a procihűtőm,a config az adataimnál.
segítséget előre is köszönöm!

OnePlus nord 2t

(#3038) vbbb válasza siofok (#3037) üzenetére


vbbb
őstag

Pár FPS-t lehet nyernél vele, de szerintem a videókártyádat alapon is kihajtja a jelenlegi processzorod...

(#3039) siofok válasza vbbb (#3038) üzenetére


siofok
őstag

csak inkább prociigényesebb ez a játék állítólag. :F

OnePlus nord 2t

(#3040) vbbb válasza siofok (#3039) üzenetére


vbbb
őstag

Elvileg a gépedhez igazítja a beállításokat, vagyis a VGA-d memóriájához. Ha nem "hekkeled" meg hiába húzod meg a CPU-t, az úgyis csak a típusához illő minőségen fog futni...

(#3041) siofok válasza vbbb (#3040) üzenetére


siofok
őstag

aztmár megcsináltam.tudom állítani a grafot benn.

OnePlus nord 2t

(#3042) zoo8800


zoo8800
veterán

Sziasztok

Az első komolyabb konfig frissítés előtt állok, és nem szeretnék csalódni. Kinéztem a Giga G31M-S2L lapot, 5200-as proccal, és 1x2 GB Kingmax 1066-os RAM-mal.Ez így ki is jönne úgy 40-ből, szinte ajándék. mATX házikóba lesz.

Két kérdésem van igazából.
1, R.P-nek az volt a baja, ha jól értettem, hogy öreg a lap (rev 1.0), és még nem ismeri a procit (5200-t).Ezért kellett a beta BIOS, ami nem az igazi. Mit is nézzek a lapon, hogy ne járjak így?

2, a RAM. 1x2 gigásat szeretnék, hátha még raknék bele. Mennyire szereti a lap az ilyen RAM-ot? Legyen inkább 2x1 giga?

Köszi

rip and tear, until it is done

(#3043) lajafix válasza zoo8800 (#3042) üzenetére


lajafix
addikt

R.P. nek P31, nem G31es lapja van. Az F8as G31es BIOS ismeri az 5200at.

RAM: passz. nekem elég a 2x1 Giga.

Rock'n Roll

(#3044) zoo8800 válasza lajafix (#3043) üzenetére


zoo8800
veterán

És hol látom, milyen BIOS van rajta?

rip and tear, until it is done

(#3045) lajafix válasza zoo8800 (#3044) üzenetére


lajafix
addikt

bootkor látod. De egyszerűbb usbről felfrissíteni és nem elfelejteni load default-ot nyomni. (vagy load optimizied settings? )

Rock'n Roll

(#3046) zoo8800 válasza lajafix (#3045) üzenetére


zoo8800
veterán

tehát a boltban nem derül ez ki?
Mi az a rev 1.0?

Memória-kérdés valaki? Most elég a 2 giga, de ki tudja...

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#3047) lajafix válasza zoo8800 (#3046) üzenetére


lajafix
addikt

én még olyan alaplapot nem láttam, amire a BIOS verziója rá lenne írva. A REV szám általában rá van nyomtatva az alaplapra.

Mire kell otthon 4 GB?

Rock'n Roll

(#3048) vbbb válasza lajafix (#3047) üzenetére


vbbb
őstag

Szerintem semmire, hacsak nem futtat pár virtuális gépet meg gigás adatbázisokkal nem dolgozik...ja és 64bit-es rendszeren. :)
De végül is ucsú...

(#3049) zoo8800 válasza vbbb (#3048) üzenetére


zoo8800
veterán

még nem kell több RAM, de gondoltam a későbbi bővíthetőségre. Mert ha jól tudom, ennek csak 2 memória slotja van.

rip and tear, until it is done

(#3050) lajafix válasza zoo8800 (#3049) üzenetére


lajafix
addikt

szerintem a későbbi bővíthetőség nem sokat jelent, 3 év múlva érdemesebb újat venni, mint belefeccölni. mennyi az különbség 2x2 giga és 2x1 giga RAM ára között? 1 modullal nem lesz lassú a memóriakezelés?

Rock'n Roll

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.