Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Chaser válasza Gyuri27 (#1400) üzenetére


Chaser
titán

Ha jól tudom van egy trükk-je, hogy lehet több ramosztót előcsalni a lapodnál, de most hirtelen meg nem mondom hogy :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1402) Gyuri27 válasza Chaser (#1401) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na gondolkozzon kend, de gyorsan! Mert 340 nem elég :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#1403) petyo71


petyo71
csendes tag

Üdv. Lenne valakinek ötlete arra hogy miért nem lehet állítani a a Biosban a Cpu fsb-t?
Clock control-t enabled-re állítottam és ezek után bármilyen fsb állítás után reboot és minden marad a régiben. még ha alap 200Mhz-re állítom vissza akkor is kikapcsol és pár másodperc múlva újraindul az alap 200X15-ös beállítással.
Proci : Pentium D925 3Ghz

Ugyanez a proci egy asus p5p800se alapon 3.6Ghz-en simán ment.
Nincs ötletem, mindent kipróbáltam F8-as biost is felraktam és semmi...

(#1404) Chaser válasza Gyuri27 (#1402) üzenetére


Chaser
titán

Priviben érdeklődött nálam 1x valaki, aztán mire válaszoltam hogy passz, írta hogy megoldódott tök 1xűen, az a gond több száz userrel van privim, gőzöm nincs ki lehetett az :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1405) Gyuri27 válasza Chaser (#1404) üzenetére


Gyuri27
félisten

gondolkozz, gondolkozz, gondooooooooooooolkozzá :O

Amd - Radeon - Ryzen

(#1406) Chaser válasza Gyuri27 (#1405) üzenetére


Chaser
titán

Cirka 2-3 hónapja lehetett, vagy még régebben :U Nekiállok majd átnyálazni a priviket, de nem ígérek semmit. De jó hogy az én lapomnál az FSB-t függetlenül lehet állítani a ramtól, tud az nv is ha akar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1407) bazsa0007


bazsa0007
tag

és hogy lehet bios-t frissíteni?

mert a @BIOS nevű progi az sajna a bétát találja meg...a gigabyte honlapjáról letöltött meg exe-s és nincs kislemez meghajtóm F6-ot cserélném le F8-ra

(#1408) Chaser válasza bazsa0007 (#1407) üzenetére


Chaser
titán

Pendrive:) Le is van írva a topik eleje táján pontosan hogy kell.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1409) bazsa0007 válasza Chaser (#1408) üzenetére


bazsa0007
tag

145. HSZ-be még mindíg nincs :S

simán toljam fel pendrive-ra és boot-oljak róla?

(#1410) Chaser válasza bazsa0007 (#1409) üzenetére


Chaser
titán

"145. HSZ-be még mindíg nincs :S" ezt nem egészen értem..rég csináltam, hülyeséget nem akarok mondani. Asszem én ott lámáztam, hogy nem találtam a pdrivot, volt olyan hogy flopp A és B, a B volt a pdrive.

szerk: előtte persze tedd defaultra a BIOS-t és restart, utána új BIOS fel és restart

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1411) bazsa0007 válasza Chaser (#1410) üzenetére


bazsa0007
tag

ennyit tudok kihozni belőle stabilan.

ezek újabb kingmaxok de ratyik nagyon a régebbi sokkal jobb tuningpotenciákkal rendelkezett.

Everest + CPUz

(#1412) Chaser válasza bazsa0007 (#1411) üzenetére


Chaser
titán

Jó ez:) A ramokat cseréld le Geil-re, aztán adhatsz az érzésnek...76GT-nek meg sztem 2G környéke is elég, ez a 2.8G így már ha szűkösen is de egy 96GT-t is megtöm elég infoval.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1413) (Bundás) válasza Gyuri27 (#1400) üzenetére


(Bundás)
addikt

FSB: 333, RAM multi 2 -> be se bootol... :( Ha adok chipsetnek, memóriának +0.1 Voltot, proci 1.4 Volton, akkor se. Gyári BIOS, ami 11/22/07-es F7.

Most nyúzom 320-as FSB-n, memória 800 MHz-en, alapfeszen minden, 10 perce megy az Orthos... :)) Hajaj bár 60 °C...

Valami disznóság lehet, hogy azt a "13" FSB-t nem tudom rápakolni. :F

1. Chipset hőmérséklet, kb. mennyi megengedett? Nálam épp 56 °C nyúzva.

2. C.I.A.C 2, Robust gapics booster, ezek micsodák?

(#1414) hadtest válasza (Bundás) (#1413) üzenetére


hadtest
tag

Sziasztok!

A g31 chipsettel szerelt lapba se lehet 4 db 2oldalas ramot dualba üzemelni?
Vagy ez csak a p31-es betegsége?

Köszi

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#1415) bazsa0007 válasza (Bundás) (#1413) üzenetére


bazsa0007
tag

cia2 az egy tuningopció

a grafix búszter az meg a lap által optimális tuningkiszámító...de kizárt hogy pontosan működjön

(#1416) (Bundás) válasza hadtest (#1414) üzenetére


(Bundás)
addikt

"Talán az egyetlen hibája a lapnak, pontosabban a P31-es chipnek, a memóriakezelés. Ha az összes / 4 / DIMM-et használni akarjuk, akkor csak egyoldalas ramokkal tehetjük ezt, de mivel mára ezek eltűntek, így gyakorlatilag ez kivitelezhetetlen. A megoldás egyszerű, ha valaki 4GB ramot akar a gépébe: 2x2GB."

bazsa0007: CIA2-t akkor molesztáljam vagy ne? :)

(#1417) eziskamu válasza hadtest (#1414) üzenetére


eziskamu
addikt

g31 = p31 (minden nyűgével) + integrált vga + 3d lassító :) , NFSU2 erős procival még éppen játszható.

[ Szerkesztve ]

(#1418) eziskamu válasza (Bundás) (#1416) üzenetére


eziskamu
addikt

Inkább ne, mert az is az fsb-t buzerálja, ha jól értelmeztem a leírást, de csak kocatuningosoknak, ha a többi opció kínai nekik.

(#1419) hadtest válasza eziskamu (#1417) üzenetére


hadtest
tag

Szóval u.a. a kettő,nem használható 4 ram.Ok
...ha belerakok egy vga kártyát ,akkor is?(értsem ezalatt,hogy g31-ben egy 2600xt lassabban muzsikál mint,ha p31-be lenne)
ill. mi a helyzet g33-mal,ott is van ez a lassítós valami?

Köszi

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#1420) (Bundás) válasza (Bundás) (#1413) üzenetére


(Bundás)
addikt

Most nyúzom 320-as FSB-n, memória 800 MHz-en, alapfeszen minden, 10 perce megy az Orthos... :)) Hajaj bár 60 °C..

BIOS-ban a feszültség vezérlést auto-n hagytam és látom CPU-Z-be, hogy a feszültség már 1.45 Volt. :Y BIOS-ba vissza, írja a toni, hogy bezony ő állítsa a feszültséget ahogy igényli a proci és neki annyi kellett beza. Be is állt 320 alatt 1.4-re a gyári feszültség BIOS-ban. 1.325-re rakva természetesen beállítások mentése után leáll a gép... :(
Ha rögzítem a feszültséget 1.325-re, akkor 278-as FSB-ig jutok. Ehhez növelnek KELL a RAM, chipset, MCOH (vagy mit) értékeket 0.1 Volttal. Most, hogy fix a CPU feszültség a hőmérséklet is barátságosabb 2500 MHz-en, 42 °C lassan két órás Orthos alatt.

Memóriát hiába osztom vissza 2-re; CPU alapfesz és 0.1-el növelt feljebb említett feszültségeket mellett 290-es FSB-n BIOS mentés után nyekk. :F

Chipset, MCOH mennyi pluszt visel el?

(#1421) Chaser válasza hadtest (#1419) üzenetére


Chaser
titán

Nem árt utánanézni, hogy hányszorosan kezelik a lapok a pciex16-ot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1422) danee91


danee91
senior tag

Hi!
A mostani ramomat eladom, és akarok 2GB-ot ebbe a lapba(2x1).
Milyeneket ajánlotok? Melyek mennek jól a lapban? A plafon 12k.
Supertalentet akartam, de a CL4-es T800 drága, CL5-ös T800 olcsón lenne rendelésre, de lehet meg se jön, meg sok a várakozási idő. Desktop CL5-ös T8-as 8,9k-ért van, de Value...Külföldön ment vkinél 1080-at, csak félek, nincs benne vmi sok(időzítés terén). Nekem inkább a 800-on alacsony időzítés lenne fontos.
Kingmax 1066 nagyon olcsó, jó, de no hűtőborda, meg csomó helyen 1 év gari van rá...
Meg hát vonz, h végre vmi márkás ramom legyen már. De lehet mégis ilyen Kingmax lesz.
Geil Value nem hiszem, h jó, többség Elpida csipes, ami gondolom nem sokat ér, Ultra jó lenne alacsony időzítésre. Corsair...sokan mondják, h rossz, sokan csak azt ajánlanak...
Tanácstalan vagyok. PLS segítsen vmi P31 tulaj. És még1x, olyan kell, ami ebben a lapban megy jól.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#1423) eziskamu válasza hadtest (#1419) üzenetére


eziskamu
addikt

Jaja, vannak lapok ahol csak 4x-es sebességű a 16x-es csatlakozó, de amúgy legtöbb esetben a g-s változatok nem lasabbak (sokkal) külső videókártyával.
Most lehet hogy oltári hülyeséget mondok, de szerintem ez a bearlake család (p/g31, g33,p35) valójában a gyártósoron alig egy két változat, amit később tesztelnek és osztályoznak (így volt ez a 865/875 idejében is) .
A g33 meg ha jól tudom 1 az 1-ben a p35 (igaz van g35-ös is, de ritka, g33-astól eltérő az integrált grafikája és hiába tudná a dx10-et hardveresen, de driver még nem támogatja, na meg amúgy is lassú).
Eddig úgy vettem észre (hozzászólások, leírások, 945-össel tapasztalat) hogy maga az integrált vga akkor okoz csak gondot, ha bekapcsoljuk/használjuk :) , mert a rendszermemót terheli, lassú a játékokhoz, és a tuningot se nagyon bírja. Valamint az integrált vga-s lapok biosa kevés beállítást tartalmaz tuninghoz, feltehetőleg üzleti politika és a termék feltételezett célközönsége végett.

[ Szerkesztve ]

(#1424) bazsa0007 válasza danee91 (#1422) üzenetére


bazsa0007
tag

ramokból szerintem úgy válogass ahogy pénzed van :)

kingmaxból is van kétféle. az egyik az A8 ami jobb tuningos mint a B8-as társa.
a chipek gyáriszámát kell megnézni mert a régebbi a8 nálam 800-on még 4-4-4-12es időzítésekkel simán ment és 900-on is muzsikáltak.

ellentétbe a B8-as tesókkal ami 830-nál nem megy főjjeb és az időzítést állítani se tudom mert nem indúl vagy fagy...

(#1425) Chaser válasza danee91 (#1422) üzenetére


Chaser
titán

Nekem Geil ultra volt, 900@cl4-en repültek 2V-tal, bruttó 12-13k most kiskerben 5év, vagy élettartam garival. De ha gondolsz a későbbiekre is, akkor 2x2GB-os kitet veszel, vagy szólóban valami 2 gigásat. 2x2GB Geil value-t most láttam ismerős kiserben 17 v 18k-ért. Időzítés nem sokat oszt/szoroz 1ébként, én úgy tapasztaltam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1426) moongoose válasza (Bundás) (#1420) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Nem lehet,hogy a proc nem bírja tovább?
Mikor én nekiálltam tuningolni a 420-ast,akkor olyan 15 mhz-enként mentem fel.
Az első lépcső 300 mhz volt..onnan 15 lépésenként.
A bios beállítás fesze auto-ra állítva, és 375-ig meg álltam az overclock-kal...
Itt lassítottam kicsit.. :)
392-395 kb a vége.
Lövésem sincs,hogy mennyi feszt adagolhatott a lap a procinak, mch-nak stb-stb, de nem melegedett tapintásra semmivel sem jobban, semmi.
Jelenleg egy problémával küzdök megint.
Időnként elfelejti a lap az overclock beállításokat és alapórajelen köszön be.
Hát tököm tele van.
a lap rev 1.1-es..
Gondoltam frissítem a bios-át,hátha van újabb,amivel ezen probléma kiküszöbölhető.
Win alól melyik prog az amivel lehet?

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1427) (Bundás) válasza moongoose (#1426) üzenetére


(Bundás)
addikt

M0-ás pedig, vagy ez már semmit nem jelent. :(

(#1428) bazsa0007 válasza moongoose (#1426) üzenetére


bazsa0007
tag

bios-t frissíteni nem olyan nehéz jóformán nem kell semmi.

töltsd le a gigabyte honlapjáról melyik szimpi bios-t

nekem az F8 volt a mostani döntés

aztán amit letöltöttél csomizd ki pl az asztalra...

majd menny a biosba és lépj be a Q-flash-be
ott ki lehet választani hogy load from HDD asszem és meg fogja találni a kicsomagolt cuccot
nekem legalábbis így tett :)

aztán simán meg kell csinálni

(#1429) hadtest válasza eziskamu (#1423) üzenetére


hadtest
tag

Köszönöm a kielégítő választ. :C :R

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#1430) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Sziasztok.

Ilyen alaplapot készülök venni, és azt szeretném tudni hogy tudja-e a 350-es FSB-t.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1431) Chaser válasza Turbolada II (#1430) üzenetére


Chaser
titán

:K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1432) bazsa0007 válasza Turbolada II (#1430) üzenetére


bazsa0007
tag

350-et játszva...ha minden alkatrész is bírja...nekem 373 a vége a 2140-esnek de ratyik a ramjaim

(#1433) danee91 válasza Turbolada II (#1430) üzenetére


danee91
senior tag

Nálam 350-en nem indult, pedig visszavettem az időzítésekből, lehet kellett volna +fesz vmi alkatrésznek. Majd az új ramokkal próbálom tovább húzni.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#1434) moongoose válasza Turbolada II (#1430) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

392 :)

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1435) Gyuri27 válasza bazsa0007 (#1432) üzenetére


Gyuri27
félisten

2-s osztóval is? Mert az jelen esetben 746 lenne.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1436) bazsa0007 válasza Gyuri27 (#1435) üzenetére


bazsa0007
tag

nálam a 800 alatti értékek nem mentek a ramoknál...felette viszont ment bőven. kingmax-ok még 900-on is bár én nem erőltettem tovább így is már bajos a gépem...vmi baja van a tápomnak

(#1437) pk2


pk2
tag

Kingmax 800-as ramokkal egy E4400-at meddig lehet stabilan húzni gyári hűtővel ebben a lapban, terhelve milyen hőfok várható egy jól szellőző házban?

(#1438) CyberDave


CyberDave
tag

Hi! Végre sikerült megvennem a vadi új gépemet a következő configgal:
Gigabyte P31-DS3L+E2160+Kingmax 1GB DDR800+Inno3D 7600GS

Lefuttattam egy tesztet a PassMark CPU Benchmark-kal, de jóval az elvárt teljesítményen alul szerepelt a cucc. 986 pontot kellett volna kapnom (részletek ITT), de ehelyett csak 650-et írt végeredménynek. Ezt elég kevésnek találom!

Windows insallálásnál az alaplaphoz tartozó drivereket installáltam fel, továbbá egy nvidias vga drivert (9x.xx)
Valahol olvastam, hogy ennél az alaplapnál létezik valami rejtett BIOS beállítás. Nem lehet hogy ezt aktíválni kell?

Tegyek fel esetleg valami chipset drivert is?

Mi lehet a probléma?

(#1439) CyberDave válasza CyberDave (#1438) üzenetére


CyberDave
tag

OOOPS! Rossz eredményt néztem, akkor nincs probléma. De ettől függetlenül jöhetnek a vélemények ezzel kapcsolatban. :)

(#1440) eziskamu válasza CyberDave (#1439) üzenetére


eziskamu
addikt

Szemüveg? ;]

(#1441) Turbolada II


Turbolada II
őstag

A Geil memóriákkal kapcsoltban van valakinek tapasztalata? (800 Mhz-es lesz) Csütörtökön érkezik meg a lap, proci, memóra, videókártya.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1442) Chaser válasza Turbolada II (#1441) üzenetére


Chaser
titán

Van. Fasza.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1443) Turbolada II válasza Chaser (#1442) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mennyi lehet a végsebességük nagy késleltetéssel? Az 1000 Mhz-et kibírja, vagy az túlzás? Egy E2160-assal reális cél a 3200 Mhz?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#1444) Chaser válasza Turbolada II (#1443) üzenetére


Chaser
titán

Egy srác nemrég írta az E2xxx topicban, hogy 1100mhz megy neki cl5-ön 2.2V-on, én 900@cl4-ig néztem 2V-on. Ha a ram mégse bírná, max visszaosztos, esélyesebb hogy a proci nem fog tudni 3.2G-t emberi fesszel, M0 stepeset vegyél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1445) eziskamu válasza Chaser (#1444) üzenetére


eziskamu
addikt

Ti amúgy mivel tesztelitek a memót, és meddig? Memtest86, memtest86+, goldmemory, microsoftos/vistás memtest?

(#1446) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Nos molesztáltam megint a gépet. Megnéztem van-e FSB korlát, 6x366-on is Orthos stabil volt a gép, ergó a lap bírná.

Próbáltam ismét a 9x333-at, BIOS-ban utoljára 1.45 Voltot adtam neki, alaplapnak 0.2-őt rövid ideig, de fel se állt a Windows, elegem lett. :) Auto-n CPU-Z szerint 1.45 Volt kellett a processzornak ekkora órajelen, de akkor még nem tudtam a dropping létezéséről, ergó nem ugyanaz a két feszültség...

Most kaptam egy ugyanilyen processzort, még steppingre is azonos. Kicsit jobb a helyzet, most BIOS szerinti 1.4 Volt mellett 9x333 Orthos stabilnak bizonyul épp, ez CPU-Z-ben 1.36 Volt.

Most 53 °C terhelve, előző 60°C volt, igaz több fesz is kellett neki... Az új M0-ások tán ennyire visszafogottak lennének ez elődjeihez képest? :F

(#1447) Chaser válasza eziskamu (#1445) üzenetére


Chaser
titán

Én általában memtest-tel meg orthos-sal, de pl a geileket nem is nagyon teszteltem progival, beállítottam, alkalmazások gamek hibátlanul mentek és ennyi:)
Meddig? Addig szoktam amíg kedvem van, néha negyed óra, de olyan is volt hogy 4 óra...nálam eddig 5 perc alatt 100%-ban kijött akármilyen gamenél, ha cpu vagy ram tuning nem sikerült jól.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1448) Gyuri27 válasza Chaser (#1447) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bizony mikor cod4-ben belenézel a bazooka irányzékába és egy kockát látsz csak :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#1449) Chaser válasza Gyuri27 (#1448) üzenetére


Chaser
titán

:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1450) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Amióta eredeti BIOS beállításaim vannak és F8-as BIOS-om a Hyper TX ventilátora 100%-on pörög. Azelőtt hozzá se nyúltam és maga szabályozta a fordulatszámot... BIOS-ban be van kapcsolva az önszabályozás vagy mifene, hogy Volt vagy PWM szerint szabályozza az pedig AUTO-n. A hűtőventilátor nem PWM-es. Mi lehet a baj?

Északi híd hűtését valaki barkácsolta? 333-as FSB mellett eléggé forró, kezemnek bőre ott marad, ehh. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.