Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

Tehát erről a lapról lenne szó: Gigabyte P31-DS3L . Itt van egy kis teszt róla.
Már terveztem egy ideje, hogy kipróbálok egy c2d duo rendszert, de nem találtam hozzá tuningos lapot, ami olcsó is lenne, ráadásul nem olyan chippel, ami biztosan támogatni fogja a 45 nm-es jövőre megjelenő c2d-ket is.
IP31 NB, ICH7 SB, talán az SB-ben különbözik leginkább az IP35 chippel szerelt lapoktól, ott ICH9 van.
Ára, 19-20k bruttó, ami igencsak jónak mondható egy ilyen chipes laptól, ami szilárdelektrolitos kondikkal van szerelve, a 965-ös lapok drágábbak.
Valószínűleg a héten meglesz, egy E2140. vagy egy 420-as conroe cerka társaságában. Ha esetleg van már valakinek, vagy tervez ilyet venni, vároma hozzászólásokat :)

Update 2008. 01. 16.

A topik megnyitása óta 3 hónap telt el, az azóta összegyűlt tapasztalatokat most frissíteném, a lapot vásárolni akaróknak egyszerűbb ezt átolvasni, mint mindig kérdezgetni, vagy hibákba futni.

Szóval: a lap szerencsére nemcsak a tesztekben volt tuningos, hanem a gyakorlatban is. Jómagam egy E2140, 2180, jelenleg egy celeron 420 társaságában használom. Legmagasabb FSB amit elértem feszültségek emelése nélkül, 390 FSB, ezt a 2180-as produkálta, onnantól FSB wall volt, tovább nem tudtam megnézni. Sokan használják E4xxx/E6xxx procival is a lapot, 400-430-as FSB nem ritkaság számba megy az utóbbi prociknál. Stabilitás téren nálam jelesre vizsgázott a lap az elmúlt 3 hónapban. Alulfeszezésre is ad lehetőséget a BIOS, így van lehetőség a villányszámlánk csökkentésére is.
Talán az egyetlen hibája a lapnak, pontosabban a P31-es chipnek, a memóriakezelés. Ha az összes / 4 / DIMM-et használni akarjuk, akkor csak egyoldalas ramokkal tehetjük ezt, de mivel mára ezek eltűntek, így gyakorlatilag ez kivitelezhetetlen. A megoldás egyszerű, ha valaki 4GB ramot akar a gépébe: 2x2GB.
_________________________

[ Módosította: Racecam ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) barnam_ válasza Chaser (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az nem IP35 hanem P35, jó lenne már megtanulni...
Sztem inkább P35-DS3, nem sokkal drágább, de annyit talán megér.

(#3) Chaser válasza barnam_ (#2) üzenetére


Chaser
titán

Intel® P31 - IP31, rövidebb, gyorsabb, mindenki tudja miről van szó:D De nem ez a lényeg:)
Ahol én néztem, az általad mondott lap éppen 8k-val drágább, relatív, hogy mi sok:) Mindenesetre egy 965-ös lap drágább, és nem hiszem hogy jobb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) Skynet258 válasza Chaser (#3) üzenetére


Skynet258
veterán

Sztem meg ha van a közeledbe Aqua, akkor inkább csekkold meg ott:

Ehun van a Giga P35-DS3 :D

De ha ennek az "L" verziója is jó, akkor az még egy ezressel olcsóbb. Azt mondom, tartósabb a P35-el venni lapot :)

https://geekpulse.hu

(#5) Chaser válasza Skynet258 (#4) üzenetére


Chaser
titán

Jó-jó, naccerű, nem 19k-ért kapom a P31-es lapot se:) 1ébként nincs a közelemben vizes bolt.
Engem ez a lapocska érdekelne, nem a drágább társai, nekem is van szemem/fülem, tudom hogy léteznek :R
Lehet én leszek az első, akinek ilyen lesz?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Skynet258 válasza Chaser (#5) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor ezer bocs, h segíteni akartam, én csak ebből gondoltam, hogy mennyiért akarod venni:

"Ára, 19-20k bruttó, ami igencsak jónak mondható egy ilyen chipes laptól,"

Akkor sok sikert! :R

https://geekpulse.hu

(#7) Rusher válasza Chaser (#5) üzenetére


Rusher
őstag

:DD Jó kis cucc ez sztem te leszel az első aki kipróbálja majd úgyhogy a te eredményeidet várjuk :K Jó kis lap ez nem lesz gond a stabilitással, amennyit meg majd ki tudnál facsarni a kis E-ből az tuti benne van :K

(#8) Chaser válasza Skynet258 (#6) üzenetére


Chaser
titán

No, köszönöm a segítségnyújtást, de a totyik címe sejtet valamit remélem :B Tudom vannak más lapok, talán jobbak is, én ezt szeretném kicsit górcső alá venni, mert minek vennék drágábbat, vagy bárki más, ha ez is tudja amit a nagyok.
Nettóban megkapom az adott lapot, de ez vonatkozik a P35-ösre is, vagy bármelyikre, de engem kifejezetten ez a lap érdekel:) Nem olyan régóta lehet nálunk kapni. Ár/érték arányát tekintve sztem nagyon jó lap lesz ez. A linkelt teszt mindenesetre nekem tetszett.

#7 Rusher: kis E vagy nagy E mit számít?:) Ha "csak" 400 FSB-t tud, az már jó nem? :)) Tényleg úgy néz ki, hogy nekem lesz itt elsőnek ilyen lapom.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Telefunen


Telefunen
őstag

Itt egy másik teszt ahol egy ECS P35-ös lappal hasonlítják össze

(#10) Chaser válasza Telefunen (#9) üzenetére


Chaser
titán

Köszi:) :R Ez volt a másik teszt, amit nemrég találtam róla, de most valahogy nem akaródzott :U Jó lap lesz ez úgy néz ki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) Chaser


Chaser
titán

Talán holnap már meglesz, és remélem eltávolíthatom a totyik címéből azt a kérdőjelet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Chaser válasza Chaser (#11) üzenetére


Chaser
titán

Hát nem lett meg, de holnapra meglesz:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) ::Trunks:: válasza Chaser (#12) üzenetére


::Trunks::
senior tag

nah akkor majd írhatsz h miylen és h honnan van :R :DD addig nem rendelek mást ;)

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14) Chaser válasza ::Trunks:: (#13) üzenetére


Chaser
titán

Meglesz:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Telefunen válasza Chaser (#14) üzenetére


Telefunen
őstag

Hol késik már a lapod? Szívesen olvasnék már róla némi user review-t:)

(#16) Chaser válasza Telefunen (#15) üzenetére


Chaser
titán

Már megvan:) Nemrég hoztam el, de asszem csak este valamikor dobom össze.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) stomek


stomek
csendes tag

Hi! Én is ilyen lapon "gondolkodom". Az eddigi tesztek engem meggyőztek arról, hogy érdemes a megvételre. Amivel kevesebbet tud pl. egy P35-nél az nekem nem igazán lényeges: 8GB vs. 4GB, 4 SATA vs. 6 SATA, kevesebb USB, stb. Viszont majdnem 30%-al olcsóbb egy P35-ös lapnál és kifejezetten tuningbarát. Hogy kicsit "bővüljön" az ismeret eme lapról itt egy újabb teszt:[link]

(#18) Chaser válasza stomek (#17) üzenetére


Chaser
titán

Hali!:) Nekem se hiányzik az a pár plusz, amivel több van a P35-ösön. Esetleg egy E-sata az jó lett volna, de túlélem hogy nincs. Majd este jól kiprószálom és elmondom mire jutottam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Sundesz


Sundesz
őstag

Hali!

Engem is érdekel ez a lap, szimpi, és csak 18K most. Nekem nem kell semmi extra egy lapban, csak gyors legyen, stabil és tuningolható (FW-t nem használok, eSATA még szintén nem, 1 LAN elég, RAID szintúgy nem kell). Kiváncsian várjuk tapasztalataidat, pláne tuning terén (kiváncsi vagyok, hogy át lehet-e vele lépni a 400-at). :R

Hörcsög Powa'

(#20) Chaser válasza Sundesz (#19) üzenetére


Chaser
titán

Sztem 400-at simán, bár az a procin is múlik, egy 2140-es várja az első feszültséget a lapban:) Még pár óra, most sok dolgom van :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Chaser


Chaser
titán

Tapasztalatok:)
Konfig:
GB P31DS3L
E2140 M0
'GB/800 mhz Kingmax
Inno 6600GT
40gb pata hdd+ odd

Win simán és gyorsn felment, a legnagyobb nehézséget az okozta, hogy bennefelejtettem a driver cd-t a dobozban, és ki kellett szenvedni onnan a cd-t/ persze azon raktam össze a gépet:D/

Eddig teljesen stabil, gyors alapon is a proci. Tuning: 8x300 jött össze stabilan, a furcsa hogy nemcsak efölött, hanem ezalatt sem fogadja el a tuningot, valszeg szoknom kell még. Beállítási lehetőség szinte minden van, ram időzítések a Ctrl+F1-gyel jönnek elő. Az NB és az SB is csak langyos.
Majd ha meglesznek a Geil ultrak, továbbnézem mit tud, bár akkor is max 8x300-on használom majd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Sundesz válasza Chaser (#21) üzenetére


Sundesz
őstag

Hát az a 8x300 nem túl sok... :U Lehet majd egy új BIOS-al jó lenne.

Hörcsög Powa'

(#23) Chaser válasza Sundesz (#22) üzenetére


Chaser
titán

Jaja, én is azt néztem,a linkelt teszten F1a bios-a van a lapnak, ezen F1 van. 1ébként már 340 is megvolt ma:) Lehet hogy ott a proci vége alapfeszen, mert csak alapfeszen néztem.
Summasummárum: bár 400-tól még messze van a 340, de nagyon stabil lap, cmos reset 1x se kellett, ha valami nagyon nem tetszik a lapnak, akkor "lassú" bootot csinál. Mind2 híd húzva is csak langyos, szóval nagyon keveset fogyaszthat, bármilyen 775-ös procit bele lehet tenni, ha esetleg 340 FSB a vége, én akkor sem bántam meg.
A laphoz adott progik teljesen korrektül működnek, nincs fagyogatás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Komplikato válasza Chaser (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Ára, 19-20k bruttó,

A "sima S3L csak 17K. És ugye majd' ugyan az. A teszt linkjéért meg nagy köszi, ezer éve kerestem ilyet. :R

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#25) Komplikato válasza Chaser (#18) üzenetére


Komplikato
veterán

Esetleg egy E-sata az jó lett volna,

Asrock hasonszörű lapján van. Bár a tesztek szerint eléggé visszafogott a tuningban.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) Komplikato válasza Komplikato (#24) üzenetére


Komplikato
veterán

Uhhh, most nézem a tesztoldal a drágább DS3L-re írt kemény 75 USD árat! De jóe lenne itthon ennyiért. :Y

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#27) Komplikato


Komplikato
veterán

Esetleg át lehetne nevezni a topikot és GigaByteos P31/G31 topik lehetne belőle?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#28) Chaser válasza Komplikato (#24) üzenetére


Chaser
titán

Linkért a guglit illeti köszönet, ezt a tesztet dobta ki asszem elsőnek:) Reális a 75$, csak ugye mire ideér, addigra ejuró lesz belőle...1ébként 18k-ért is láttam már a D verziót.
Inkább ne legyen E-sata, ha asrock lapban van :B
Én is gondoltam az átnevezésre, leginkább azt a kérdőjelet kellene onnan lassan likvidálni. G31-es lapoknak már totyikjuk, az is nemrég indult. Ezt inkább P31S3/DS3-nak kellene hívni nem?
Majd ha összeszedem magam lelkileg, meg lesz időm este, megpróbálom feldobni rá azt a BIOS-t, ami a tesztben is volt a lapon.
Ha nem is atomtuning lap, és ha max 300FSB-t vinne is, akkor sem rossz, az 9-es szorzónál már 2700mhz, de 340-et már bepróbáltam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) pisti válasza Chaser (#28) üzenetére


pisti
őstag

A chipsetnek is adjál egykis plusz kakót.

(#30) Sundesz válasza Komplikato (#26) üzenetére


Sundesz
őstag

Jobb helyeken itthon is 17-18K már a DS3-as verzió.

Hörcsög Powa'

(#31) Chaser válasza pisti (#29) üzenetére


Chaser
titán

Oké, thx a tippet :R Majd ha rászánom magam, először még kutakodok BIOS friss után.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Én a héten rendeltem meg egy ilyen lapot, de sajna csak ma érkezik meg. Egy E6550-es Core 2 Duo fog belekerülni. Szerintetek mi lehet tuninggal a leggyengébb esetben is a vége? Milyen beállításokre figyeljek a tuningnál? Ja 2 x 1GB Geil Ultra 800MHz-s RAM lesz benne, ami még befolyásolhatja a dolgot.
Előre is köszönöm a segítséget ;)

(#33) Chaser válasza Jim74 (#32) üzenetére


Chaser
titán

Helllyes:) 1333-as FSB-jű procinál kíváncsi lenneék, meddig lehet növelni az FSB-t. Eddig még csak 340 FSB-ig jutottam alapfeszen, azzal nem sokat rángatnál a procin. Ramunk ugyanaz, lapunk is ugyanaz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Sundesz


Sundesz
őstag

Na vannak fejlemények? Milyen a lap így pár nap után? Tuning megy?

Hörcsög Powa'

(#35) pisti válasza Chaser (#33) üzenetére


pisti
őstag

Tekintve, hogy más 965-ös lapoknak is plusz fesz kell a 400-as FSB-hez, szerintem ittis pont arra lenne szükség.
Gondolom a tesztekben nem csak véletlen ment 400-ig. Az egyébként is túl kicsi ráhagyást mutatna, ha az alapból támogatott 333Mhz-s FSB-hez képest 340 lenne a maximum stabil órajel.
Jobb chipsethűtéssel meg plusz fesszel sztem 400 fölé is el lehet kergetni ezt a kis lapot.

(#36) Chaser válasza pisti (#35) üzenetére


Chaser
titán

Sztem is kellene ott már plusz fesz, és annyit csak megy, mint egy 965-ös lap, 370-en is bootolt, csak a win kékhalállal díjazta, valszeg fesz kellett volna a procinak, de csak alapfeszen néztem, nem szoktam túlfesszel kínozni se a lapot se a procit. 340 viszont alapfeszen megvolt mind a lap, mind a proci részéről. 1ébként meg teljesen stabil, frankó progik vannak hozzá, pl ventit egy kattal ki lehet lőni.
Jah és ami külön tetszett: nem csinálja a dupla indítást bootkor, mint sok 965-ös meg P35-ös lap, csak amikor BIOS-ban állítgat az ember.

szerk: mostanában azért nem játszottam vele tovább, mert nincs időm meg most nagyon kedvem se :U

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) pisti válasza Chaser (#36) üzenetére


pisti
őstag

Na ez alapján egyre szimpibb ez a lap nekem is. Lehet ilyenre cserélek majd? :)

(#38) Chaser válasza pisti (#37) üzenetére


Chaser
titán

Hajrá:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) smk17


smk17
tag

Hello Srácok !
Úgynéz ki hogy én is megyek szerdán a lapért + c2d 2140-es prociért . Pusztán arra lennék kíváncsi hogy melyik ramot vegyem : 2 x 1 GB KINGMAX 1066 mhz
vagy 2 x 1 GB KINGMAX 800 mhz ?
Ha egy alap tuningot szeretnék , példáúl az 1.6 ot felnyomatni 2 körülire , elég a kissebb frekvencia is ?
Apropó , elég 2140hez a gyári hűtő , vagy nézzek mást .Esetleg 2160 -at próbáljam meg ?
Köszi a segítséget !

(#40) Jim74 válasza smk17 (#39) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Bár én utoljára Athlon XP-t tuningolgattam komolyabban, de szerintem, ha a fő szempont Nálad a "húzás", akkor mindenféleképpen javaslom az 1066-os RAM-ot és valami komolyabb hűtőt.

Más:
Én is megvettem a lapot, sikerült is beüzemelni, viszont azt nem értem, hogy miért ugrál a freki 2000 és 2333 MHz között? A 6-os és 7-es szorzót váltogatja... Idáig AMD-m volt és furcsa ez a működés. Viszont az EasyTune folyamatosan 2333 MHz-t mutat. Akkor most mi a valóság? (Az ugrálást a CPU-Z és az Everest muztatta.)
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#41) szacsee válasza Jim74 (#40) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezt a dolgot az Intel EIST és C1E nevü energiagazdálkodási dolgai művelik.
Olyan mint AMD-nél a QnQ.
Tiltsd le ezeket a fícsöröket, a feszt tedd manualra és mehet a tuning. ;]
PCI-E fixáld 100-ra, a memót oszd vissza, ha van ilyen opció.

(#42) Chaser válasza smk17 (#39) üzenetére


Chaser
titán

Sztem geil ultrat vegyél, 15.5-16k boltban. 1066-os KM-et ne. Vagy ha mindenképpen ragaszkodsz a KM-hez, akkor vegyél 800-ast, nekem is van egy 900@cl5-öt vitte stabilan, valszeg ment volna neki több is, de nem játszadoztam vele. Gyári hűtő helyett AC Alpine 7-est ajánlanék, én olyat vettem, alapórajelen passzívan viszi a cuccot:) Fel lehe tá úgy rakni, hogy a lamellák merőlegesen legyenek a lap tetejével, jó kis hűtő, és olcsó.

szerk: jah, sztem a 2140-es elég, ha ettől nagyobbat akarsz lehet, de minek?:) Majd jövőre egy 45 nanosat.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Chaser válasza Jim74 (#40) üzenetére


Chaser
titán

Valami tuningeredményt tudsz mondani? Pontos konfig? :R
A freki ugrálással kapcsolatban már válaszoltak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Imkeci


Imkeci
csendes tag

Ilyen lap gürcöl a kisebb gépben. Proci C2D E4400, órajal 300x10, minden más alapon. Ram DDR2 667 Kingmax. EVEREST MEM olvasás 5990. A végét nem próbáltam.

(#45) Chaser válasza Imkeci (#44) üzenetére


Chaser
titán

10-es szorzójú procival könnyű a 3G :K Alapfeszen viszi?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) Imkeci válasza Chaser (#45) üzenetére


Imkeci
csendes tag

Minden alapon, a proci höfok netezés közben 45 fok, full terhelésnél 68 fok rézmagos gyári hütövel.

(#47) Chaser válasza Imkeci (#46) üzenetére


Chaser
titán

Nem sok az 68 fok full loadon? Ennyit számítana hőmérsékletben a dupla L2? :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Imkeci válasza Chaser (#47) üzenetére


Imkeci
csendes tag

Soknak találom, talán fölé mér a lap :F

(#49) Chaser válasza Imkeci (#48) üzenetére


Chaser
titán

Kézzel nézted? Ha jól rémlik, a coretemp nevű progival szokták nézni. Én kézzel is vizsgálgattam, teljesen korrektül mér a lap, a chip terén is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Imkeci válasza Chaser (#49) üzenetére


Imkeci
csendes tag

A tapintás nem tükrözi a 68 fokot, viszont ami feltünt az EVEREST szerint föléfeszel a lap auto beállitásnál. 1.325 helyet 1.43 a fesz! :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.