Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) meshuggah42


meshuggah42
újonc

Sziasztok!

Valószínűleg alaplapi probléma van a gépemmel, de szeretnék véleményeket kérni, hogy tényleg így van-e. A következő a probléma:

Jó pár éves vasam van: Gigabyte GA-EP31-DS3L alaplap, Core2-es Intel proci, 2 GB RAM, ATI Radeon HD 4600 1 GB VGA.

Kb. másfél éve volt először, hogy simán kifagyott Win7 alatt, újraindításkor pedig nem volt az a jellegzetes pittyenés (Award BIOS), csak próbálkozott újra és újra, majd lekapcsolta magát, pár mp-cel később újra felkapcsolt és próbálgatta tovább. Ismerős tanácsára kivettem és visszatettem az alaplapi 2032-es elemet, ezután elindult, dátumbeállítás után működött rendesen minden. Azóta előjött még egyszer úgy egy éve, akkor is megoldotta az elemmozgatás a problémát.

Egy hete megint kifagyott, megint bekerült a loop-ba, megint megmozgattam az elemet (meg is mértem: 3.1V=, aminek még jónak kéne lennie), egyszer még felbootolt, ment minden jól, nap végén kikapcsoltam, másnap próbáltam bekapcsolni, megint beloopolt, megint elemmozgatás, és erre már nem csinált semmit, csak a loop-ot. Azóta volt egy fizikai BIOS reset, most pittyen egyet, de ezután el is akad, képernyőre nem küld semmilyen jelet, F billentyűkre sem reagál, elemmozgatás után is marad ebben az állapotban. Az alaplapon lévő sárga, piros és 2 zöld LED folyamatosan világít (normál esetben ezek kialszanak bootolás végére).

Van valakinek ötlete?

Köszi!

(#6352) lajafix válasza meshuggah42 (#6351) üzenetére


lajafix
addikt

elemet kellene cserélni...

Rock'n Roll

(#6353) meshuggah42 válasza lajafix (#6352) üzenetére


meshuggah42
újonc

Az is volt már azóta, minden teljesen változatlan, sajnos.

(#6354) lajafix válasza meshuggah42 (#6353) üzenetére


lajafix
addikt

akkor kipakolni/lehúzni mindent belőle, csak a 1 darab RAM, a processzor, a billentyűzet,a monitor maradjon

minden egyéb USBs eszközt, az összes diszket, egyebet húzzál le róla.

ugye nem maradt a BIos reset jumper zárva?

Rock'n Roll

(#6355) hegecsabi


hegecsabi
csendes tag

sziasztok!
remélem tudtok segíteni, van szóval ez az ominózus alaplapom P31 DS3L. Elvileg van benne 4x1 gb ram, de a biosban csak 2 gb-ot lát! A win4 64bit látja a 4gb-ot de csak 2 használható belőle.
Mit csináljak, hogy mind a 4 gb-ot használni tudjam!
Köszi előre is!
cs

Lenovo T14 - Ipad pro

(#6356) lajafix válasza hegecsabi (#6355) üzenetére


lajafix
addikt

'egyoldalas' szóra keress rá. röviden: nem fog menni.

Rock'n Roll

(#6357) Lolipop


Lolipop
csendes tag

Sziasztok!

valakinek van valami ötlete hogyan tudnám vissza állitani a biost mert ezt az üzenetet kapom
~ Main BIOS Checksum Error
de viszont mikor be akarok lépni a bios-ba ki irja hogy entering setup de folyamatosan csak állitaná vissza a biost , hozzá tenném így kaptam az alaplapot meg valamit el ronthattak frissités közben vagy ? remélem valaki találkozott már ilyen problémával.
Alaplap

Üdv.: Lajos

(#6358) Wendelke


Wendelke
senior tag

Halihó!

Win 8.1-et szeretnék telepíteni USB-n keresztül pendrive-ról, de nem akar összejönni. :O
Nem érzékeli a USB-be dugott pendrive-ot. Illetve dobott olyan hibát is, hogy nem olvasható az " A drive" bár ezt nem igazán értem.

Ezen az alaplapon fog ez menni? A topicban visszakerestem de nem találtam választ.

Köszi

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6359) Wendelke válasza Wendelke (#6358) üzenetére


Wendelke
senior tag

Sikerült, valószínűleg a pendrive hibája volt. Bár még szopok vele, mert kékhalált dobott, vagy a videókártya, vagy tv tuner kártya driver miatt. :O

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6360) Diego!


Diego!
senior tag

Hello!

Van egy GA-G31M-ES2L alaplap.. win7-ről 8-ra telepitésnél be tudtam lépni a Biosba, hogy lemezről boot-oljon be... visszafele miért nem??
Valamiért abszolút nem tudok belépni, Boot menut sem tudom behozni.

[ Szerkesztve ]

(#6361) dunc válasza Diego! (#6360) üzenetére


dunc
nagyúr

Bekapcsolod a gépet, én nyomkodod ezerrel az f11, vagy f10.
De ha nincs gyors boot menü, akkor belépsz a biosba, és átállítod a boot prioritást, viszont elképzelhető 775 révén, hogy dos alatt nincs usb bill. ebben az esetbe egy hagyomány ps2 csatlakozású bill lehet a megoldás.
Vagy leállítod a gépet, és lehúzod a hdd t, majd leállítod, és visszadugod, és akkor lehet a cd lesz az első, és bootol, végső esetbe áramtalanítod a gépet, és kiszeded az alaplapi elemet, majd kikapcsolt, kihúzott gépnél, rányomsz a bekapcsoló gombra, elem vissza, és ha szerencséd van alapba cd ről fog szintén bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#6362) Diego! válasza dunc (#6361) üzenetére


Diego!
senior tag

Azon már túl vagyok!

(#6363) noob01


noob01
újonc

Sziasztok segitséget szeretnék kérni mert feladta a leckét a gépem

egy hete vásároltuk P4 duo 2.66 mhz win.8.1-el volt telepítve de csak 80G hdd volt benne raktam bele ugyan ekkorát és újra indításnál összeomlott.Ekkor vissza kivettem gondolván kuka gép ujra indit semi gondoltam nem kell a 8.1 ujra huzom van benne rutinom telepités indul ahogy kell de a felénél kifagy egyszerüen semit nem lehet vele csinálni csak áramtalanitva leállitani,Már az elemet is kivettem azt is próbáltam másik hdd-vel is próbáltam ugyan ez telepités felénél lefagy.két napja probálok életet lehelni bele ha valakinek van valami ötlete kérem segitsen.
alaplap : gigabyt ga-g31m-es2l

(#6364) Espla válasza noob01 (#6363) üzenetére


Espla
aktív tag

Memória tesztet futtass szerintem. És pormentesítsd a ventilátort, hűtőbordát. Formatáláskor pedig teljes formatálást válasszad, ne a gyorst.

(#6365) noob01 válasza Espla (#6364) üzenetére


noob01
újonc

ezek elég egyértelműek ezeken túl vagyok valami ás gond lehet.ost ugy próbáltam,hogy a video kártyát kivettem hátha az zavar de semmi valaki azt tanácsolta a biosban kapcsoljam ki a virus warningot de ilyet ne találtam a biosban

(#6366) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt Uraim, lenne egy gyors kérdésem :)
egy ilyen lap tudhatja az ahci modot
ezen doksi szerint tudnia kellene a G31-es chipszettnek, már ha jól értelmezem a leírást :)
de jó lenne ha meg tudnátok erősíteni, vagy cáfolni :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#6367) Wendelke válasza Lacielvtárs (#6366) üzenetére


Wendelke
senior tag

SSD megy bele?

Korábban írtak szerint nem támogatja. :(

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#6368) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

GIGABYTE GA-G31M-ES2L alaplapom van, és kipróbálnám a 64 bites Windows 7 vagy a Windows 8.1 op.rendszert.

Támogatja a 64 bites rendszer ezt az alaplapot? Jelenleg Core2Duo E6400 CPU van benne és 4GB Ram.
Most még 32 bites Windows 7 fut rajta - hibátlanul - de kiváncsi lennék, hogy a 64 bites is jól futna-e.

[ Szerkesztve ]

(#6369) Thunderzolee válasza tpeter77 (#6368) üzenetére

Mehet rá a 64bites oprendszer.

A "Support & Downloads" fülön vannak 64bites driverek is (ha valamit nem ismerne fel a Windows).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6370) feco93


feco93
tag

Sziasztok!

Egy ilyen alaplapom van: gigabyte p31-ds3L. S az lenne a kérdés hogy teljesen kikapcsolt állapotban is működik a wake on lan funkció vagy csak alvó állapotból. Mert alvóból már fel tudom ébreszteni viszont kikapcsolt állapotból még nem sikerült. Vagy kikapcsolt állapotból nem is működik?

(#6371) tpeter77 válasza Thunderzolee (#6369) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
feltettem a 64 bites win7 home prot és hiba nélkül megy rajta minden.
üdv.

(#6372) HeadKnife


HeadKnife
csendes tag

Üdv!

Lehet én nem keresgéltem eleget, de most már leírom ide a kínomat!

Van egy Gigabyte G41M-ES2L lapom, a gondom pedig az volna hogy a proci alatti hűtőbordát ha alapjáraton megfogom forró, ha valami megterhelő progi fut akkor éget szabályosan. Sajnos évek óta ilyen. Pasztázás megoldaná a gondot? Félek hogy nem fogja már sokáig bírni a lap ilyen hőfokkal...

Előre is köszönet! :R

Üdv!

(#6373) Thunderzolee válasza HeadKnife (#6372) üzenetére

Az az északi híd bordája lenne?

Tedd fel Aidát, és írasd ki a hőfokokat vele.
Kézzel lehet, h melegnek tűnik, de amúgy nem biztos, h olyan forró ám az.

Hány venti van a gépházban?
(elöl ill. hátul)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6374) lajafix válasza HeadKnife (#6372) üzenetére


lajafix
addikt

Bírja. én a G31esemen lecseréltem valami nagyobb chiphűtőre de az is ugyanolyan forró volt. annyit tehetsz még hogy nézd meg, hogy fújdogál e arra valami venti, nekem a ház oldalsó ventije telibe kapta asszem.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#6375) HeadKnife válasza Thunderzolee (#6373) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Úgy nézem annak az érzékelőnek vagy kampeca vagy nem tudom, mert ki van akadva 256 fokon :DDD
Amúgy van 1-1 12 cm-s venti elől és hátul is, ráadásul a proci sem okádja a meleget.
Eddig nem nagyon zavart, de proci+hűtő csere volt, gém közben meg megfogtam a hőcsövet mukod e, de én marha az északi híd bordájának támasztottam a kezem. Azt hittem b@szom ki az ablakon az egész gépet úgy megégetett :D

Üdv!

(#6376) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok! Van némi gond a gépemmel Már nemis tudom pontosan mikor kezdte el ezt az egészet. Minden úgy ment mint mindig leültem gépezni, és egyszercsak azt vettem észre hogy rettenetesen kevés FPS-em van a játékok-ban. GPU/CPU Hőmérséklet nemvolt magas, és most sem az, ugyanolyan mint anno régebben volt. És most jön az amint lehet hogy nevetni fogsz/fogtok, de már vagy 5x kiirtam a fórumon, és reménykedtem abban, hogy kapok segiteséget, de nem igy történt. Nagyon szeretném viszont, hogy végre úgy mehessen a gépem, mint az régen is tette, mert már regeteg pénzt kibdobtam a szervizbe is érte [Kb. 10000ft-ot, és ez nem túlzás, nem vicc!:(]
Egyetlen egyszer sem volt ilyen baja régebben.
A Szervizben aztán szépen mindig mindent leellenőriztek alaplap, memtest, GPU, CPU, Win-t újratették, Új tápot is kapott, új ramokat is, azokat is tesztelték, szóval tényleg mindent megtettek annak érdekében, hogy jó legyen, sőt még egy tökúj kábelezésen is átesett legutóbb, napokig tesztelték aztán, és proci pasztát is kapott. De semmi :O :(
Hazahoztam, és semmi. Ugyanúgy szaggat, mint régen. Mostmár csak egy dolog maradhtatott: Ti, és ÉN.
Vagy valamit bekell állitanom a BIOS-ba a CPU-nál, na de mégis Mit? :O :F :F
Lehet hogy túlreagálom de hidd el hogy ennél rosszabb érzés nincs ennyi kidobott pénz után meg főleg, hogy még ráadásul haszna sem volt eddig. Szeretnék végre normálisan üzemelő gépet látni.
Remélem tudsz nekem segiteni hogy esetleg hátha van mit beállitani a procihoz a BIOS-ba, hogy jó lehessen.
Jelenleg annyi módositás van rajta hogy felhúztuk 2.8-ról 3.15-re de semmi változást nem hozott az egész.
Ja, és akkor a gépem:
Windows 7 Ult. 64Bit
4GB DDR2 800Mhz RAM
ATI Radeon HD 4770 512Mb gddr5
Intel Core 2 duo e6300 és ugye oc-zva 2.8-ról 3.15ghz-re.
Köszönöm előre is a segitségeket! :R :U

[ Szerkesztve ]

(#6377) zoo8800 válasza Norbi095HUN (#6376) üzenetére


zoo8800
veterán

Eddig rendesen mentek a játékok, aztán egyszercsak belassult az egész?
A VGA órajele jó?

rip and tear, until it is done

(#6378) Camembert


Camembert
tag

Sziasztok,

tudnátok abban segíteni, hogy hogyan kell bebootolni pendriveról, olyasmit ír ki, hogy érvénytelen particiós tábla.

a következő lehetőségek vannak:
USB-HDD
USB-FDD
USB-CDROM
USB-zIP

(#6379) Rico45 válasza Camembert (#6378) üzenetére


Rico45
őstag

Erre én is kiváncsi lennék !

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#6380) kriszbon válasza Rico45 (#6379) üzenetére


kriszbon
őstag

[link] [link] [link] [link] :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6381) Rico45 válasza kriszbon (#6380) üzenetére


Rico45
őstag

A Rufus okés!
Pendrive-n van a telepítendő rendszer,de semmire sem reagál :-)

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#6382) kriszbon válasza Rico45 (#6381) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha úgy csináltattad meg vele mint ahogy az első linken írva van, hogy USB-HDD vagy USB-Zip legyen, és mikor indul a gép behozod a boot menűt F12-vel, akkor elméletileg ott ki kellene tudni választani azt aminek elkészítette a Rufus. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#6383) Rico45 válasza kriszbon (#6382) üzenetére


Rico45
őstag

Végig zongorázom még holnap ! Nagyon köszi a választ!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#6384) feco93 válasza Rico45 (#6383) üzenetére


feco93
tag

Én is sokat próbálkoztam nekem még sose sikerült. Pedig a pendriver jó volt és végig játszottam az összes lehetőséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.