Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza Imkeci (#50) üzenetére


Chaser
titán

Baszki:D Nem szabad auton hagyni, ezért melegszik... Ha auton hagyod, nyomja neki a lap, amennyit gondol, ez igaz a többi beállításra is, manuálisan fixáld le, mennyit adsz a cuccoknak. Nálam pl 1.22V-on is lazán viszi az 1.6G-t a proci, lap alapból 1.325-öt adna neki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) Womb válasza Chaser (#36) üzenetére


Womb
senior tag

Tudom buta kérdés,de semmi esély nincs arra,hogy lecsekkold a lapot 400-as fsb-vel?
Nagyon furdal a kíváncsiság..... :U

(#53) Imkeci válasza Chaser (#51) üzenetére


Imkeci
csendes tag

Erre én is gondoltam, lemanuáloztam defaultra igy nyomja a 68 fokot.

(#54) Chaser válasza Womb (#52) üzenetére


Chaser
titán

De van esély, csak nem most, másik városban van a cucc:D Teszt erejéig adok feszt a procinak, szép is lenne, ha alapfeszen 400-as FSB-vel menne:)

(#53) Imkeci : most default vagy auto? írd be a procidhoz tartozó gyári feszt, sokallom én azt a 68-at, de fogalmam nincs, mennyit kéne tudnia, biztos van azoknak a prociknak is totyikja, ott kéne megnézni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) Sundesz


Sundesz
őstag

1-2 hét és csatlakozom a táborhoz. AM2-ről váltok át most Intel-re, ezzel a lappal meg egy E2160-as procival ráfizetés nélkül meglesz a csere, és esetleg 9*333-on, 3000 MHz-en futva nagyon jó kis rendszer sülne ki belőle. :)) Hajt a kiváncsiság és a kalandvágy. :DD

Hörcsög Powa'

(#56) -AD4M-


-AD4M-
tag

Hy!

Valaki berakott egy linket korábban, amiben nézték a tuningpotenciálját.
Azt írták hogy a max FSB-je a lapnak 399 Mhz, efölé nem ment. (BIOS-ban állítva)
Arra azért kíváncsi lennék hogy ezt csak a BIOS-P31chip nem engedi, vagy esetleg pl ClockGen-nel szoftveresen lehetne e tovább nyúzni. :Y

Allons-y!

(#57) Imkeci válasza Chaser (#54) üzenetére


Imkeci
csendes tag

Most manuál 1.3 volton dolgozik, Everest szerint 1.26 V, a default 1.325 V. Maradtam a 300 fsb-nél. 340 fsb-t ugy sikerült elérnem hogy felfeszeltem mindent +0.3, amit lehetett, a procit 1.5-re igy felment a maghő 80 fokra. Lehet, hogy kifogtam egy gyengébb CPU-t :(( .

(#58) Chaser válasza -AD4M- (#56) üzenetére


Chaser
titán

Ott sztem nem emeltek feszt..400 fölötti FSB hova kell?

#57 Imkeci : nem olyan rossz eredmény a 340 FSB annak a procinak, és 1.5V-on már reális a 80 fok.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#59) Womb válasza Chaser (#54) üzenetére


Womb
senior tag

Na,kíváncsiságom kielégítve,itt meghajtották 400 fsb-n a lapot.
Szép eredmények,igazán jól teljesít az árához képest.
Szerintem tökéletes alaplap annak,aki egy olcsó és gyors rendszert szeretne építeni magának.

(#60) Chaser válasza Womb (#59) üzenetére


Chaser
titán

Így van:) És ebbe minden c2d procit bele lehet tenni, a jövőre megjelenőkből is biztosan sokat. Nekem bevált az biztos.
Thx a tesztért :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) -AD4M-


-AD4M-
tag

Az hogy van hogy támogatja a DDR2-1066Mhz-es RAM-ot, de csak 800-on tud menni?
Vagy azért az FSB-t húzva el lehet érni az 1066-ot a megfelelő FSB:DRAM aránnyal?

GBhomepage:
Memory: Support for DDR2 800/667 MHz memory modules
Dual Channel DDR2 1066 for remarkable system performance

És ez egészen pontosan mit jelentene:
Because of chipset limitations, when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur.
Please refer "Memory Support List" for memory support information.
?

Köszi!

Mert egy 1066Mhz-es Kingmax-el szeretném használni, ha meglesz a lap.

[ Szerkesztve ]

Allons-y!

(#62) Chaser válasza -AD4M- (#61) üzenetére


Chaser
titán

1066-os KM-et nem ajánlom, nem egy usert láttam aki szívott vele. Ha KM, akkor 800-ast vegyél, vagy 800@cl4-es geil ultrat, vagy 800@cl5-ös Valuet, pár k-val drágábbak, de annyit sztem megér.
Ezt az 1066-os dolgot megmondom őszintén én se értem. Az ipon tesztén 800-at írnak, a GB oldalán 1066 is rajta van. és a lapra is rá van karistolva: 1066mhz DDR2/1333 mhz FSB.

"Because of chipset limitations, when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur.
Please refer "Memory Support List" for memory support information. " Ez kb olyat jelent puruttya fordításban, hogy: Amikor 1333 mhz FSB-jű cpu-t használsz és minden memória foglalat használatban van /esetünkben 4/, a memória frekvenciája lecsökken az eredetire / gondolom ha 800-ast raktál bele akkor 800-ra/, és a rendszer instabil lesz, vagy helytelenül ismeri fel a memóriákat, ami hibához vezethet.

Megnéztem a támogatott ram listát, 1066-os KM-et is írja, 800-ra csökkentve az órajelet, nálam 900-on már biztos ment ram, szóval ez valami hivatalos szöveg lehet, gondolom nem tesztelték ki normálisan, és nem akarnak miatta kellemetlenségeket, hogy valótlant állítanak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) Telefunen válasza Chaser (#62) üzenetére


Telefunen
őstag

Az 1066-os Kingmax hibátlan a Giga lapokban, ahol nem ott többnyire "user error" van..

(#64) Chaser válasza Telefunen (#63) üzenetére


Chaser
titán

Láttam ennek ellenkezőjét is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) Adix


Adix
csendes tag

Sziasztok!

Egy pár napja egy p31-DS3L alaplap BOLDOG tulajdonosa vagyok. Teljes mértékben elégedett vagyok a lappal, egyetlen problémám van, méghozzá ez a bizonyos DDR2 1066MHz. Úgy terveztem, hogy miután megvan az új alaplap a ramokat, amik jelenleg 667-es Kingmax modulok azonos márkájú 1066-osra cserélem. Most azonban nem igazán vagyok tisztában ezzel a dologgal mert ugyebár a MemorySupport alapján az 1066-ot 800-ra redukálja le. Ahogy olvastam a hozzászólásokat kezdtem ebben kételkedni, de sajnos a BIOS beállítások közt is csak 667 illetve 800-as beállítást találtam, ami igencsak nagy csalódást okozott. Ennek ellenére nagyon jó alaplap és nagyon sok tuning lehetőség van benne.

(#66) Chaser válasza Adix (#65) üzenetére


Chaser
titán

Tuninngal tudod 1066-ra húzni, húzod a procit, és megy vele a ram:) 800-as KM is lazán vitte a 900-at, tovább nem is néztem, 1066-ost lehet nyúzni, ha a lap szereti. Bár ha rám hallgatsz, veszel Geil ultrat, alapból 800@cl4, az 900-950 cl4-en megy, és az mindjárt ott van sebességben, hogy 1066@cl5, mert a KM cl5-ös. Majd ha a gépem elé jutok jól betesztelem neked :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67) Jim74 válasza szacsee (#41) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hali!

Nagyon köszönöm az infót ;). Idáig kizárólag AMD konfigjaim voltak, de ott sem használtam a QnQ-t.
Gondolom a BIOS-ban tiltsam az EIST-et és a C1E-t. Hol találom meg pontosan ezeket? Sorry, de tényleg láma vagyok még Intel téren :))
Gondolom proci feszültségre utaltál. PCI-E-t hol tudom fixálni? RAM freki visszaosztást már megtaláltam :DD
Előre is köszi a segítséget :R

Ui.: nem voltam a héten gépközelben ezért reagáltam későn, sorry :DDD

(#68) Chaser válasza Jim74 (#67) üzenetére


Chaser
titán

EIST-et és a C1E - ha jól emléxem power management, elsőre nekem is keresgélni kellett
PCI-E-t hol tudom fixálni? - ott, ahol a ram frekit is megadod, átállítod 100-ra és kész

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) Adix


Adix
csendes tag

Köszi a tippet!
Akkor valószínűleg a Geil lesz. Amúgy az alaplapot egyre jobban megszeretem ahogy tuningolom a gépet, már amennyire lehet, mert csak egy mezei DualCore 3,2Ghz van benne jelenleg 3,65-ön és igazad van tényleg szépen mászik vele a memória 667-ről 750-re. A memória csere után a Core2Duo következik. Nagyon tetszik a rengeteg lehetőség. Nem bántam meg hogy beruháztam rá.

(#70) Adix


Adix
csendes tag

Próbáltam Everestben egy memória olvasást: 7024 ami nekem nagyon tetszik. A memória fesz 2.10V ne emeljem meg? Nem tudom szükséges-e mert teljesen stabil a rendszer. Még valami: a procit szerintetek meddig nyúzhatom még? Most 3,2-ről 3,65-ön van és eddig jelentős javulást mutat a tesztek során. A hőmérséklete pedig alapon 35C, grafikus teszt alatt 43C.

[ Szerkesztve ]

(#71) Jim74 válasza Chaser (#68) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Köszi az infót. Ha lesz időm, akkor elkezdem nyúzni a C2D E6550-et :D

(#72) Chaser válasza Adix (#69) üzenetére


Chaser
titán

Azt a procit nem ismerem..intelből p3 és alatta, meg c2d ami bejött, mással nem kötöttem közelebbi ismeretséget. Ramnak nem kell +fesz, ha stabil a cucc, ha jól emléxem 667-es KM-ed van, az nálam egyik konfigban 800-on is ment alapfeszen.

szerk:#71 Jim74 Hajrá :K Kíváncsi vagyok mit lehet belőle kihozni, én is szemezgettem egy ilyen procival, nem mintha a 2140 nem lenne elég:D csak asszonyka nem díjazná :U ;)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) Adix


Adix
csendes tag

Akkor még próbálkozom :) Köszi

(#74) Jim74 válasza Chaser (#72) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én is csak azért vettem meg, mert ~5k-ból megúsztam az AM2-ről való váltást :D
Lehet, hogy m aeste tesztelgetek egy kcisit, vagy holnap délelőtt.
Tehát összefoglalva. Minden feszt manualra, PCI-E, fix 100 MHz-re és kezdeni emelni az FSB-t 333-tól felfelé (ha jól tudom, akkor az E6550-nek ez az alap FSB-je). RAM-ot visszaosztani, de elvileg 900 körül el kellene mennie a GEIL Ultráknak. Processzornak kevés feszt adni, ha szükséges.
Jól gondolom?
Ja és az automatikus QnQ szerű dolgokat kikapcsolni :D

(#75) Chaser válasza Jim74 (#74) üzenetére


Chaser
titán

Hát én is kb ilyen árkülönbözettel váltottam.
Ahogy írod úgy jah, kezdetnek tedd a Geileket cl5-re, hogy az biztos ne legyen gond, aztán ha megvan a proci vége, akkor lehet megkeresni annak is a végét cl4-en.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) Jim74 válasza Chaser (#75) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem bírtam magammal, kipróbáltam. Most 7 X 400 MHz-en megy a proci, a gyári 7 X 333 MHz helyett :D (ja és alapfeszen). RAM-okat visszaosztottam úgy, hogy most pont 800MHz-en menjenek. RAM visszaosztás nélkül (bár nem voltak CL5-re manuálisan állítva) 350 MHz-nél meghalt (asszem akkor volt a RAM órajel 840.

[ Szerkesztve ]

(#77) Jim74


Jim74
nagyúr

CL5-re tettem manuálisan, így 830-on elindultak a RAM-ok :D . CPU jelenleg 7 X 415 = 2905 MHz és még mindig alapfeszen :))

(#78) Chaser válasza Jim74 (#76) üzenetére


Chaser
titán

:R :C Megnézed tovább? Kíváncsi vagyok, mi lehet a max FSB-je.

szerk: 450-en vajon meglesz-e? :F Ha mást nem 6-os szórzóval

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Womb válasza Jim74 (#76) üzenetére


Womb
senior tag

Grat uram!
Azt hiszem érik egy ilyen lap nekem (nem is egy hanem kettő,mert a páromnak is kell egy).
Ugye nálad sem jelentkeztek a P35-ös lapokra jellemző,többszörös reboot tuning után?
Áramtalanítás után is megtartja a beállításokat?

(#80) Chaser válasza Womb (#79) üzenetére


Chaser
titán

Nincs dupla restart:) Áramtalanítás után is maradnak a beállítások :K Csak akkor van dupla restart, ha BIOS-ban mókolsz, de akkor jogos és érthető is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#81) Womb válasza Chaser (#80) üzenetére


Womb
senior tag

A dupla az érthető,csak a notorius ujraindulások tántorítottak el a P35-től.
Egyre jobban tetszik a P31....és mindezt korrekt áron:)

(#82) Jim74 válasza Chaser (#78) üzenetére


Jim74
nagyúr

430-as FSB
CPU: 3010 MHz
RAM: 860 MHz

Jó kis lap ez, nem bántam meg :D

Ma már nem kínzom tovább, majd talán holnap délelőtt még talán szórakozom vele.
Terhelés nélkül Everest adatok:
CPU: 31 fok
magok: 44 fok
gyári venti: ~950 RPM

RAM olvasás: 7168 MB/mp
RAM írás: 7618 MB/mp
RAM másolás: 5664 MB/mp
RAM késleltetés: 74,4 ns :F (ez talán kicsit alacsony, nem? :U )

[ Szerkesztve ]

(#83) -=Lord Tom=- válasza Chaser (#78) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Csatlakozni szeretnék a klubhoz olyan 1-1,5 hónap múlva, addigis olvasom a véleményeket, eredményeket, számomra hasznos a topic, sztem is egész best buy a lap 17,4k-ért (iponban annyi és én halandó vok :B )

(#84) Jim74 válasza Chaser (#78) üzenetére


Jim74
nagyúr

Csak a Ti kedvetekért kipróbáltam a 450 FSB-t (gyári: 333)

CPU: 3150 MHz (gyári: 2,33 GhZ)
RAM: 900 MHz (gyári: 800 MHz)

AM olvasás: 7491 MB/mp
RAM írás: 7979 MB/mp
RAM másolás: 6065 MB/mp
RAM késleltetés: 69,7 ns

(#85) Chaser válasza Womb (#81) üzenetére


Chaser
titán

Na látod engem is, eleinte abitot akartam, de ott is sokan írták, hogy duplázik, olyan meg nem kell :((( Ez a p31 meg teljesen véletlenül jött, árlistákat nézegetemm, hoppá mondom, olcsóbb mint a 965-os lapok?:D Aztán tesztek, megvettem, és meg vagyok vele elégedve :K

#82 Jim74 : :C :R :C :R :C :R :C :R :C :R :C
Azt tudod ugye, hogy az eddig linkelt összes teszt FSB rekordját megdöntötted? :Y

Melyik everestet használod? A legújabbak adnak korrekt eredményt, bár én azzal sose foglalkoztam.

szerk:#84 Jim74: áááááááááááááá:DDDD :R
Lassan át kéne neveztetnem a topikot GB P31- best buyra :))

#83 -=Lord Tom=- : itt a helyed :K milyen procit tervezel?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) Chaser


Chaser
titán

Jim orthost majd tolj neki, hogy stabilan megy-e a cucc.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#87) Womb válasza Jim74 (#84) üzenetére


Womb
senior tag

Király vagy!! :R

(#88) -=Lord Tom=- válasza Chaser (#85) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

pentium E21x0 széria (mostani rak mellett a 80as a legsanszosabb (alá 2 giga 800@cl5-ös ramot vagy 675 (nem elírás) @cl4-est, ami sztem szintén megy 800 cl5-öt)

(#89) Jim74 válasza Chaser (#85) üzenetére


Jim74
nagyúr

4.20.1170-es Everest-tel mértem. Nem tudom, hogy ez a legújabb-e, de minden alkatrész felismert, úgyhogy nem lehet régi.

Tényleg nagyon Best Buynak néz ki a lap :)

Erről az orthost-ról írnál valamit bővebben? Honnan lehet leszedni? Hogy kell használni? Stb... Előre is köszönöm :R

Úgy néz ki nagyon jó procit sikerült kifognom :D

(Remélem nem lesz ettől semmi baja :F )

(#90) -=Lord Tom=- válasza -=Lord Tom=- (#88) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Sőt lehet h rászánom és 3 giga ram lesz belőle (5.800Ft /GB a 800as samsung)

(#91) Chaser válasza -=Lord Tom=- (#88) üzenetére


Chaser
titán

Jó választás :K Ramból geil ultra amit én ajánlok, nem drága, pár k-val olcsóbb a 800-as cl5-ös kingmax.

#89 Jim74 : így hirtelen nem tudom hova rakni ezt az everestet, én ritkán használom, most meg p3-ról vagyok, ide nem kell:)
Orthos : teszteli a ramot és cpu-t, legalább 1 órára ereszd rá, ha gixer van jelezni fogja, közben figyeld a proci hőmérsékletét a coretemp nevű progival.
Ha feszt nem emelsz, se lapnak sse procinak nem lesz baja, feszemeléssel hosszú távon lehet, de ha nem túlzott, akkor azt is elbírja évekig. Én csak alapfeszen tuningolok, megelégszek azzal amit úgy kapok.

szerk: #90 -=Lord Tom=- : 3GB nem jó, nem lesz DC, meg asszem 3 modult bele se lehet tenni, majd megnézem ha gép előtt leszek, ha jól emléxem, 1, 2 vagy 4 modul mehet bele.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) Womb válasza Jim74 (#89) üzenetére


Womb
senior tag

Elméletileg innen letőltheted,vagy erről közvetlen jön.
Egy tesztprogram,procik megfektetésére és tesztelésére találták ki.
Ha-teszem azt-fél óra után nem jelez hibát,akkor szinte biztos lehetsz benne,hogy a rendszered stabil.

Szerk:Inkább Chaser mester istrukcióját kövesd:)

[ Szerkesztve ]

(#93) -=Lord Tom=- válasza Chaser (#91) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Alacsony költségvetésből működök egyébként a mai állás szerinti résztvevők:
[A legolcsóbb és a nagyon value Samsungok mindig jól mentek nálam] x3
[talántalán még ebből is belefér 3db...]
[ebből inkább kettő de a MHz-e elég a pentium E szériához a cl4 meg csábító]

Lehet, hogy a jobb vagy több ram esetén a processzorből lejjebb adok (2140-2160-ra) Sajnos így is gyári hűtve lesz csupán...
A mostani konfigomat cserélem (lásd adatlap...) (2 giga ram van már azóta benne) oan 15k plusz költség lesz (házat cserélek, vinyó marad, táp marad, szal a mostani gépből 2 lesz mert kiegészítem azokat is egy gépre) ebből nekem csak 15k körül lesz a plusz költség (majdnem ott vagyok mintha a mostaniba vennék X2 4200+-t, de sztem ez jobban megéri)

szerk: pont azt olvastam h 4 modulnál visszaveszi a teljesítményét, egyébként a dual channel valós közülmények között nem igazán számít, csak bencheknél...

[ Szerkesztve ]

(#94) Chaser válasza Womb (#92) üzenetére


Chaser
titán

Sztem megoldja a srác mostmár:)

#93 -=Lord Tom=- : én is csak azért vettem geilt, mert pár k-val volt drágább, és meghibásodási aránya jóval kisebb, na meg frankón néz ki a bordákkal a lapban:) 1ébként KM-et is raktam bele, 900-at az is ment, a 4 dimmes dolgot azt sztem akkor fogjuk megtudni, ha már valaki kipróbálta
DC valós alkálmazásokban? AMD-nél tényleg nem jelent sokat, intelnél már inkább, bár én az 1 modul KM-mel se tapasztaltam érezhető különbséget, igaz, csak fél órát lehetett a gépben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95) Jim74 válasza Chaser (#91) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

Orthos most fut, de a coretemp az elszáll kb. 10 mp után hibaüzenettel. Hőfok nézésre marad az everest :)
A Blend tesztet futtatom. Azt kell?

(#96) Chaser válasza Jim74 (#95) üzenetére


Chaser
titán

Most meg nem mondom :B Van olyan hogy stress cpu+ ram..azt kell. Coretempből akkor tölts le másikat, guglival rákeresel aztán dobálja őket. Kézzel sem árt ellenőrizni a bordát. Meg ugye ott van a GB programja, én azzal is néztem, korrekt értékeket adott.
Orthos helyett 1ébként megfelel ha tolsz valami gamet, közben konvertálsz, megy winamp, böngészők, esetleg másik game háttérben, valami mediaplyaer program filmnek, ha így megy 1-2 órát fagyás nélkül, akkor stabil a cucc.
Orthosból ha biztosra akarsz menni, 12 óra a javalt időtartam hogy fusson. Ezt éjszakára szokták belőni, ha már 1-2 órát ment stabilan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) -=Lord Tom=- válasza Chaser (#94) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

"Because of chipset limitations, when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur.
Please refer "Memory Support List" for memory support information."

@Gigabyte honlap (a jövőre gondoltam, arra h kerül még bele 1333MHz FSB-s proci vmikor...)

szerk: Dual Channel:

[I]"Az alkalmazások futási teljesítményében (tipikusan):

Socket A: ~0% növekedés
Netburst architektúrájú procik (P4 és a megfelelő Celeronok): 10-70%
Socket 939 és AM2: 3-5%
Core2 Duo architektúrájú procik: 2-5%

Fenti százalékok csak általános esetben érvényesek, amikor például nincs a rendszer memóriáját használó integrált VGA."[/I]

[ Szerkesztve ]

(#98) Jim74 válasza Chaser (#96) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akokr ez a Blend teszt lesz, mert ott írta a stress CPU + RAM-ot.

Orthos megy kb 15 perce és nem írt ki semmit, csak sorolja fel a teszteket.
Idáig lement 8 teszt és azt írta ki, hogy passed :C

A magok 63-65 fok körüliek, a CPU-ra 51-52 fokot jelez. Elvileg, ha nagyon melege lenne úgyis lekapcsol, nem? Ráadásul, ha jól emlékszem fesz emelés nélkül nem nagyon emelkedik a gyári (húzás nélküli) hőmérséklet a frekiemelés hatására.

(#99) Chaser válasza Jim74 (#98) üzenetére


Chaser
titán

Minden korrekt :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) Jim74


Jim74
nagyúr

Szép jó reggelt!

Egész éjjel futtattam az Orthos-t. Az alábbi eredménnyel:

Torture Test ran 8 hours, 34 minutes 38 seconds - 0 errors, 0 warnings. :Y :R :C

Remélem a gyakorlatban sem fog hibázni :))

Ezekben a processzorokban tényleg ennyi tuningpotenciál van, vagy disznó szerencsém volt? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.