Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Mik_i válasza vacs (#2497) üzenetére


Mik_i
tag

köszi a választ, már úton van a csomag, úgyhogy hamarosan én is gyűjtöm vele a tapasztalatokat :)

(#2502) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én végül vettem egy kínai motoros MTD BC 43-as kaszát a Husqvarna motoros McCulloch kasza helyett (amit sokan ajánlottak) kevesebb, mint féláron. Erőben nagyjából ugyanazt tudja. Tartósságban a motor lehet, hogy rosszabb, de amilyen pocsék a műanyagok és az összeszerelés minősége a McCulloch-on, én mindenkit lebeszélnék róla. Meglátjuk meddig bírja. Eddig elégedett vagyok vele, fele/harmad annyi idő alatt lecsapom a füvet vele, mint a szegélynyíróval, és egyáltalán nem erőlködik vele.

Buliban hasznos! =]

(#2503) kezman válasza goldnarmz (#2500) üzenetére


kezman
őstag

Kösz, enyémnek is hasonló gondja van, nehezen indul, röpköd a motor mig be nem melegszik, induláskor és leálláskor dobja a kék füstöt, szerintem itt komolyabb a baj.

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#2504) csiga8


csiga8
senior tag

Üdv!

Jelenleg egy MTD 48 PB fűnyíróm van, ( kb 8-10 éves lehet) gondolkodom az utódján. (Nettó 154 nm)

Ami nekem fontos, az a fűgyűjtő, ( mulcs nem lesz), az erős, csapágyazott kerék, ( tagolt a terület, előre-hátra tologatom, az MTD-t is át kellett alakítanom csapágyas kerékre), + emiatt NE legyen önjárós, és a központi magasság állítás.

A Briggs motorral teljesen elégedett vagyok, az alá nem adnám, illetve a 46-48 cm vágási szélesség alá sem.

Sajnos nagyon sok szimpatikus gép az önjáró miatt kiesik a sorból.

Tán az Al-ko gépei között akad, illetve a Makita PLM4637N ( [link] ) [link] gépét találtam.

Van esetleg még tippetek?

[ Szerkesztve ]

(#2505) csiga8 válasza csiga8 (#2504) üzenetére


csiga8
senior tag

Ahogy elnézem a videót [link] az önjáró kiiktatása nem egy ördöngős dolog. Szíjat, kihajtást adó fogaskereket kiszedem, és máris pont úgy tologatom, mint a hagyományost.

(#2506) Sz_Imre válasza csiga8 (#2505) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Üdv.

De ha nem is huzod be a kart (önjáros részt), akkor hagyományosan fog müködik. :U

(#2507) csiga8 válasza Sz_Imre (#2506) üzenetére


csiga8
senior tag

Igen, de nehezebb tolni.

(#2508) grigo


grigo
őstag

Sziasztok. Mennyire megalapozott az az infó hogy a benzines mtd-k motorikus szuperek de az építési minőség nem jó és idővel ez ki is jön? Nem azt mondoklm, hogy szétesik, de jönnek a gondok.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#2509) inf3rno válasza grigo (#2508) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát fűkaszáknál nekem úgy tűnt, hogy pont a fordítottja igaz. Persze ettől még lehet, hogy a fűnyíró más tészta.

Buliban hasznos! =]

(#2510) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, van egy frankó benzines Makita nyíróm, első évadom ebben a műfajban. Olajat mennyire gyakran kell ellenőrizni/utántölteni, kb. mi várható ezen a térem?
Elég minden szezon előtt?
(kb. 400 nm füvet vágok vele, kb hetente)

Ugyanez a kérdésem a késélezésre is.

Nagyon köszönöm

- no es importante -

(#2511) Koma2525


Koma2525
csendes tag

Sziasztok!

Fűkasza topicot nem találtam, de remélem tud valaki segíteni nekem itt is.
Van egy Solo 111B kaszám, hidegen szépen indul, de miután bemelegedve neki akarok állni újból kaszálni, a szívató gumival nem tudom felpumpálni az üzemanyagot, csak levegő jön. Amikor leállítottam, akkor televolt a gumi benzinnel, de pár perc után eltűnik belőle.. Új gumi pumpát cseréltem benne, azzal nem lehet gond.
Ha valakinek van valami ötlete legyen szíves írja meg. Köszönöm szépen!!! :R

(#2512) Koma2525 válasza Sixkiller6 (#2510) üzenetére


Koma2525
csendes tag

Szia!

Briggs motoroknál úgy tudom, hogy az első 5 üzemóra után le kell cserélni az olajat, mert addig összekopnak az alkatrészek, utána 50 üzemóránként kell cserélni. De látod az olaj mennyire szennyezett vagy épp tiszta. Nívópálcán a min és a max között legyen az olajszint, abból nem lehet gond.
Viszont érdemes lecserélni az olajat szezon előtt, hisz az hűti a motort, így biztosan hosszabb élete lesz.
Kést azt tisztításkor látod, hogy éles vagy már kopott, ha élezni akarod akkor 45 fokos szögben kell, csak ne legyen túl éles, mert ha elkapsz egy követ vagy valami keményebb dolgot, akkor nagyobb sérülés érheti az élét és jobban kicsorbul.

[ Szerkesztve ]

(#2513) Sixkiller6 válasza Koma2525 (#2512) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nagyon köszönöm!

- no es importante -

(#2514) angollora


angollora
újonc

Sziasztok!

Kb.4000m2-es telket -amin gyümölcsfák vannak gazos ,nem egyenletes tereppel- szeretnék gondozni, nyírni.Milyen benzines fűnyírót javasoltok erre a területre?Én idáig ezeket találtam:

Al-ko Highline 51.7 SPH
Al-ko Prémium 52 BR
Castelgarden Raser 534TR
Mcculloch M56 190

Melyiket javasoljátok, esetleg más ötlet ebben a kategóriában?

(#2515) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!
Nettó 200m2-es fűterületre milyen fűnyírót ajánlanátok?

-200m2
-nem kell önjárónak lennie
-benzines
-60eft könyékén
-és a mulcsozó funkció elengedhetetlen.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#2516) Koma2525 válasza MurdR (#2515) üzenetére


Koma2525
csendes tag

Szia!

Én eddig amiket használtam, azok közül hosszútávra az AL-KO-t vagy a McCulloch ajánlanám.

Ezek igaz 60 felett vannak kicsivel, de ha körülnézel OBI vagy nagyobb kereskedésben, akkor lehet találsz olcsóbban is!

Itt a link:

[link]

[link]

(#2517) m3ss


m3ss
veterán

hello
milyen elektromos funyirot erdemes venni 25-35e kornyeken?
koszi

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#2518) m3ss válasza m3ss (#2517) üzenetére


m3ss
veterán

ez a makita?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#2519) MurdR válasza Koma2525 (#2516) üzenetére


MurdR
veterán

Köszönöm a segítséget. :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#2520) Koma2525 válasza m3ss (#2518) üzenetére


Koma2525
csendes tag

Szia!

Ebben az árkategóriában jó választás lehet. Makita megbízható márka, ezzel nem lösz félre! :)

(#2521) kalapacsolok válasza inf3rno (#2509) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Nem találtam élő robotfűnyíró topikot. Husquarna Autojmover 105 és Gardena Sileno között gondolkodom. Van valakinek tapasztalata bármelyikkel?

(#2522) Espla válasza kalapacsolok (#2521) üzenetére


Espla
aktív tag

(#2523) draco31


draco31
veterán

Sziasztok!
Fűnyíró vásár előtt állunk. Jelenleg egy MTD 51 BO van, de az a fajta, amelyiken nagy műanyag burkolat van. Az alváz már teljesen kuka, motor is darabos. Így csere lenne.
Oldalkidobósat nem akarunk, mert állandóan eldugul, ezért marad a hátra. Volt korábban melóban egy hátra dobálós, 10 évet ment, az is MTD volt, de már típust nem tudok, azzal lehetett menni térdig érő fűbe is.
Sokat viszont nem akarok költeni rá, van mellé társnak egy Stihl FS-410-es.
MTD 46
Riwall RPM 4120 P
MTD Smart 42 PRO
Hecht 540
Melyik lenne jobb?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2524) Tigris011


Tigris011
tag

Sziasztok! Érdeklődnék hogy erről a gépről mik a tapasztalatok jó, nem jó megéri? Einhell GH-PM 40 P benzines fűnyíró.

(#2526) Espla válasza draco31 (#2523) üzenetére


Espla
aktív tag

hátra? ha lábon talál kavics az nem kellemes

(#2527) kemperlama


kemperlama
csendes tag

Sziasztok,

A kovetkezo parameterekkel keresek funyirot:

- akkumulatoros (a kabel nem megoldhato, es a terep dolesszoge nehol nagyobb, mint 20 fok)
- nehany fa es bokor is van
- a terulet nagysaga korulbelul 800 negyzetmeter (ezt nem baj, ha nem tudja egy szusszra lenyirni, vegulis nekem is sorozni kell valamikor :)) )
- lehetoleg onjaro funkcio is erdekelne

Eddig ilyesmiket talaltam:

Makita

DeWalt

Van barmi eszrevetel/hozzaszolas/javaslat/tipp reszetekrol?

Koszonom elore is!

udv,

kemperlama

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum.

(#2528) draco31 válasza Espla (#2526) üzenetére


draco31
veterán

Mint írtam, 10 évig nyúztam ilyet, tudom mivel jár.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2529) draco31


draco31
veterán

Gama Garden GLM-51S lett kihagyhatatlan áron. ( 50e :) )

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2530) nitro16


nitro16
senior tag

Hello

Van egy min 5 éves alko elektromos fűnyírónk már szegény eléggé gatya, és gondoltam lecserélhetnénk.
Szülök voltak mindig oda az elektromos csodákért, de most mindenképpen benzinesbe gondolkozunk.

kéthetente lenne nyírva vele kb 1000m2 terület.

Én ezt néztem ki [link]

Erről vélemény, esetleg másik ami jó vétel lehetne max 90k-ig.

Előre is köszi

draco31 Hol sikerült rá lecsapni ha nem vagyok indiszkrét??

(#2531) Lanash válasza kemperlama (#2527) üzenetére


Lanash
aktív tag

Szia!
Mielőtt benzinest vettem volna én is akkusat néztem. Ha a két felsorolt közül kellene választani akkor én mindenképpen a Dewaltot ajánlanám úgy, hogy nekem Makita szerszámaim vannak.
Dewaltnak fém háza van ami nekem szimpibb.
Nem tudom mennyi a kereted de ezt Husqvarna LC247Li -t is érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#2532) talpas válasza Tigris011 (#2524) üzenetére


talpas
aktív tag

BG PM 40 amit én vettem kb kb.4 éve, 30ért, OBI
Motorjaikról annyit,hogy megfelelő olaj és időben csere és ez minden robbanómotorra vonatkozik akkor sokáig elketyeg ez a kategória is. Benzint leengedni télire, nekem bekristályosodott, fényes úszóház bevonatot lemarta, alapos takarítás lett a vége. Ne ázzon meg a gép, üza tartályba gyorsan víz kerülhet. Idén a vákumcső szétmállott, repedt, alig találtam meg miért ment el a fordulat szabályzás. De hát ez ez a kategória. Ha hozzájutsz egy jó használt japánhoz az lehet tovább bírja. de az meg más kategória. Ja és a légszűrő elég hézagos tömítését orvosoltam robogóstól vásárolt méretre vágott szűrő szivaccsal. A por megölné gyorsan a motort, erre figyelj.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2533) kemperlama válasza Lanash (#2531) üzenetére


kemperlama
csendes tag

Szia!

Koszonom a valaszt!

A keret annal kicsit szukebb sajnos, korulbelul a linkelt gepek johetnek szoba.

Ezeknek letezik esetleg valami ertelmes alternativaja adott feltetelek mellett?

udv,

kemperlama

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum.

(#2534) Tigris011 válasza talpas (#2532) üzenetére


Tigris011
tag

Szia! Köszi a választ igen ez is OBI-s most 40-rt van akkor beszerzem és megnézem a légszűrőt is.

(#2535) feca83


feca83
tag

Sziasztok

Van egy új (pár alkalommal használt) Mcculloch M46 125 classic+ Briggs motoros.

Röviden a történet: Nem vág szépen - meg éleztem már a gyári kést - talán javult a helyzet - de a fűszállak vége besárgúl továbbra is és van amig meg is tép.

Ez a gép elvleg nem mulcsozós de a kés rajta az pedig mulcsozó kés. (nekem az a fura vele hogy kb 5-5cm a kés két végén ami ténylegesen dolgozik a vágáskor)

Valakinek valami tippje?
esetleg érdemesebb lenne valami másik pengét kipróbálni?
vagy még fordulatszámra tudok gondolni hogy azzal lenne valami gond esetleg.

Ui: ja a MC katalógus nem ezt a kést adja hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#2536) talpas válasza feca83 (#2535) üzenetére


talpas
aktív tag

Érdekes, talán fordítva van a kés, ellentmond annak, hogy megélezted, kis javulást láttál. Ellenőrzéskor meg látni hol fényesedik a fűtől a kés, sejtem ez látszik de hátha. Nagyon kopottnak, tompának kell lennie az élnek, hogy azt lásd amiről írsz, tépett vágás. A kések éle elég az ami a hajlításig van leköszörülve gyárilag. A fordulattal ne akarj javulást, a gyári fokozat a mérvadó, élettartam, munkavégzési idő ki van számolva. Számomra mai napig rejtély egy saját Wolf gép aminek a háza lefektette a füvet és nem akarta vágni csak sok oda vissza tologatással. Elkezdtem nézni a régi gépemet és egy használatban lévő osztrákot. Kb. 1cm-re e van a ház alsó síkjától a kés, két gépen is. A Wolf vagy 4 cm-rel beljebb. Gyárilag összerakott, szerelt de mintha a ház és a tengelyhossz nem lennének testvérek. Pihen 3. éve, legyártattam hozzá egy hosszabb késtartót, nem megy rá a tengelyre. Kíváncsi vagyok az eredményre.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2537) feca83 válasza talpas (#2536) üzenetére


feca83
tag

Ha fordítva van rajta a kés akkor gyárilag is rosszul volt feltéve?! Össze szerelve a késen lévő számokat látom azaz a fű felőli oldalon vannak.

(#2538) talpas válasza feca83 (#2537) üzenetére


talpas
aktív tag

Felrakható fordítva vagy sem, forgásirány és kés éle akkor ok?. Nem tudom milyen számokról van szó, azt csak Te látod én találgatok.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2539) feca83 válasza feca83 (#2537) üzenetére


feca83
tag

A kés két végén a gyárilag hajlított részei vannak a legközelebb a fűhöz amin a gyári élezés is volt.
De mivel mindkét oldalán van élezés mert ez valami mulcsozo kés - így elbizonytalanodtam.... nem nem lehet mégsem :-) az élezés szöge is befelé van azaz a kés alja sík a fű felől még a gép ház felőli oldal van élezve.

(#2540) feca83 válasza talpas (#2538) üzenetére


feca83
tag

Fordítva ? Ha csak a felfogatás módját nézem akkor igen fel lehetne - ugyanis csak egy darab 17mm-es furaton keresztül van rögzítve.
Holnap ellenőrzöm a forgás irányt valahogy.

(#2541) feca83 válasza feca83 (#2540) üzenetére


feca83
tag

A szervizben azt mondták hogy a kés jól van felszerelve - rá való minden rendben vele - valószínű hogy a fordulatszám nem megfelelő / csak a gép nem volt nálam /

(#2542) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok!

AL-KO Classic Edition 4.66 SP-A-t vásároltam a mai napon. Érdeklődnék, hogy van e valakinek ilyen gépe és mi a véleménye róla?

Ami miatt mellette döntöttem, az az hogy 3 év garancia van rá, valamint árkategóriában ő volt a legjobbnak tűnő opció. (80k)
1100 m2-es telken vágok rajta füvet-gazt. Eddig ezt egy sima kis 1000W-os noname elektromos fűnyíróval vágtam, valamint egy damilossal. Bízom benne, hogy nem választottam rosszul. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#2543) feca83 válasza feca83 (#2541) üzenetére


feca83
tag

Voltam szervizben - Fordulatszám bemérve - gyári 2900 volt ahogy kell picit emelt 3000-re.
Mondta hogy éles a kés de próbáljam egy picit élesebbre hátha jobb lesz.
- ezek után max másik típusú késsel tudunk probalkozni.
Ha jól látom akkor ez nem az igazi....

probaltam már vízesén, nedvesen, locsolás után mikor felszárad- full szárazon .... sehogy sem az igazi...

ezek a képek a 2018 áprilisi vetésű területről vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2544) Németh91


Németh91
tag

Sziasztok egy uj elektromos fűnyírót szeretnék venni keret rá max 35ezer.[link]
Ez mennyire ajánlott?

(#2545) talpas válasza feca83 (#2543) üzenetére


talpas
aktív tag

Igen látni, esetleg lassabban tolod próba, következő nyíráskor. Ahol nem a kés éle vág szerintem az szaggatja meg. De akkor ez a gép ill. kés, nyugdíjas tempós. Írtad még a kés típusát az elején, most akkor ehhez a házhoz ez így jó?

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#2546) trutyi


trutyi
aktív tag

Sziasztok. Mtd vezermutengelyén minek van egy kis mozgó vacak rugóval rögzítve?

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#2547) feca83 válasza talpas (#2545) üzenetére


feca83
tag

Próbáltam lassan tolva is....
Amúgy ez a kés elejétől a végéig van egy kis éle mindkét oldalon.
A kést elsőre nem találták a rendszerben ami a gépen volt gyárilag - a katalógus két másik cikkszamot hoz rá- majd pár perc múlva azt mondja hogy meg találta és rávaló....
De szerzek rá másik kést mert ez így nagyon nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#2548) Espla válasza feca83 (#2543) üzenetére


Espla
aktív tag

(#2549) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok!
Kb 8 éve vettem egy fűkaszát, AL-KO 4535, még az első generáció. A mai napig elégedettséggel használom. A nyár folyamán viszont random előjött a hajtás környékéről furcsa rezgés illetve zaj. Próbáltam kideríteni, hogy milyen fordulatszámon jelentkezik, de változó. illetve ahhoz sem lehet kötni, hogy hideg/meleg a gép állapota.
Annyit megfigyeltem, hogy a jelenség a kasza szárában melegedés okoz...

Mi lehet a baj? Van típusbetegsége a gépnek?
Az én feltételezésem az, hogy a szöghajtás kuka...

Köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

n_stolz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.