Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) #97520896 válasza HagaNRG (#3500) üzenetére


#97520896
törölt tag

Kicsit már túlmisztifikálod a dolgot. Te írtad, hogy valószínűleg mindegy végül melyiket fogod választani, úgy is megszokod és megszereted. Egyébként ebben az árkategóriában szerintem az MTD is megfontolandó (46 SPBS, 53 SPBS, 46SPB). Valami alapján le kell szűkítened a kört. Lődd be magadnak a max árat, a motort, az elvárt vágószélességet, önjáró legyen-e. Így nincs értelme, hogy 80-90 ezres és 170 ezres gép közül is gondolkozol, persze hogy jobb a 2x drágább (bár annyival nem). Van-e értelme a drágábbnak? Kihasználnád-e, amivel jobb? Ha a hátsókertben térdig érő fű van, akkor majdnem mindegy, hogy milyen motor van a tologatós fűnyíródban, fűkasza fog kelleni.
Nekem pl. kb 900-1000 m2-nyi a fű, [link] ilyen gépet vettem tavaly (akkor 130 ezer Ft volt). Szuper gép, viszont 150-160 ezret már sokallanám érte. Egyébként Husqvarna gyártja, szinte tök ugyanazok az alkatrészek vannak benne. Ekkora területre kellett ilyen gép. Fele ekkorára felesleges lenne. Mellette egyébként van egy akksis szegélynyíróm (játékszer egy benzines fűkaszához képest, de amire nekem kell pont jó). Ha akkoriban ennyibe került volna az LC153S, mint most, akkor valószínű azt választom helyette (akkor 145-150 eFt körül volt).
Mindegyiknél tudsz jobbat találni, ha nagyon akarsz. Lehet jobban jársz, ha bemész egy szaküzletbe (nem Obi és társai), és tanácsot kérsz. Attól még nem muszáj ott megvenni, de talán leszűkíted a kört.

[ Szerkesztve ]

(#3502) #97520896 válasza #97520896 (#3501) üzenetére


#97520896
törölt tag

Nem jó a link. Szóval ez a fűnyíróm: [link]

(#3503) HagaNRG válasza #97520896 (#3501) üzenetére


HagaNRG
őstag

Nagyon igaz, amit mondasz, köszönöm.
Elvégre mire valóak a fórumok, ha nem arra, hogy az ember fejében lévő káoszból még nagyobb káoszt csináljon a sok szakember kommentelő? :)
De mégis itt vagyok, ahelyett, hogy a boltokat járnám... Mert szeretek adni mások véleményére is. (közben meg általában úgyis az van, hogy az emberek többségének is az van, ami épp az X boltban volt és annyiba került, amennyit rászántak)

(#3504) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Még esetleg azt nem tudja valaki, hogy a PLM Makitáknak mekkorák a kerekei?
Képeken nekem eléggé nagynak tűnnek... Hátha előremozdít valamitez a döntésemben.

(#3505) mrzed válasza HagaNRG (#3504) üzenetére


mrzed
senior tag

Ha hazaérek megmérem.

(#3506) #97520896 válasza HagaNRG (#3503) üzenetére


#97520896
törölt tag

Persze, jogos, nem vagyunk szakértők. :) Legalábbis többségünk biztos nem. De azért így nehéz ajánlani neked egy konkrét fűnyírót, hogy nem adsz meg paramétereket. Végső soron meg úgy is te döntesz. Te tudod konkrétan a te telkedre milyen fűnyíró lehet ideális. Segítségként küldök egy összehasonlítást ezekről: Makita PLM4630N2, Makita PLM4628N, Makita PLM4621N2. Hátha segít a döntésben. Az áraikat te is meg tudod nézni. :) Arra figyelj, hogy a 4630N2 nem önjáró. Ha önjárót szeretnél, akkor Makitából konkrétan ez a kettő marad választásként: PLM4628N, PLM4621N2.

[ Szerkesztve ]

(#3507) bozont válasza HagaNRG (#3504) üzenetére


bozont
veterán

A gyári oldalon, vagy a Gépdeponál nézz rá. Az 5113-nak és 5600-nak 200/280 mm.
A Husqvarnak elől, hátul 203mm.

(#3508) tsrt válasza #97520896 (#3501) üzenetére


tsrt
csendes tag

Sziasztok!
Hasonló szituációba kevertem magamat is... :) Szükségem van egy benzines, önjáró, 50cm+-os fűnyíróra kb. 1000nm egyenletes területhez. Nekiinduláskor úgy gondoltam 80-100 eFt. Fórumokat, véleményeket olvasgatva eljutottam már 150eFt-os gépek környékére. https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/husqvarna/lc-153s-967988601-p223395514/Ez a mulcsozó szettel (nekem kellene) 148eFt. Aztán átgondoltam, hogy inokolt-e számomra a 1,5-szeres árú gép az alkalomszerű (nem napi) felhasználáshoz. Most visszaugrottam a 100eFt-os kategóriához, nyilván a minőség gyengébb, de talán használható cuccok már.
https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/riwall/rpm-5140v-pm12b1901013b-p232779583/
https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/riwall/rpm-5135-pm12b1901009b-p335255842/#velemenyek
https://www.obi.hu/benzines-funyirok/gama-garden-benzinmotoros-funyiro-glm-51s-premium/p/1399658
https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/hecht/551-sx-p333378297/
Ebből nekem a két Riwall a legszimpatikusabb, de kevés infot találok róluk.

(#3509) HagaNRG válasza mrzed (#3505) üzenetére


HagaNRG
őstag

köszi!

(#3510) HagaNRG válasza bozont (#3507) üzenetére


HagaNRG
őstag

Világos, köszönöm!

(#3511) mrzed válasza HagaNRG (#3504) üzenetére


mrzed
senior tag

A PLM4620N2-nek elől 175, hátul 200 mm.

(#3512) HagaNRG válasza mrzed (#3511) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi!

Akkor még kisebbek is, mint a Huski kerekei!

(#3513) IMGM6 válasza tsrt (#3508) üzenetére


IMGM6
tag

A Riwall egy "új kínai" márka. Hosszabb távú megbízhatóságáról szerviz/alkatrész ellátásáról gyakorlatilag semmit nem lehet tudni.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3514) #97520896 válasza tsrt (#3508) üzenetére


#97520896
törölt tag

Na ekkora területnél már indokolt 130-140 eFt-ig elmenni. Magaddal teszel jót, ha kicsit feljebb mész az árkategóriával. Próbáltam neked árukeresőn a megadott feltételek alapján leszűrni max 130 ezerig: [link]
Riwallt szerintem se erőltesd. Hecht esetében nehéz nyilatkozni, fűkaszájukkal találkoztam már, hát nem túl masszív szerkezet. A Gama Garden nem tűnik rossznak, ha mersz venni ilyen saját márkás gépet. Egyébként árukeresőn van róla egy elég hosszú vélemény, amire felkaptam a fejem, hogy 40 kg. :U Nem mintha a többi gép annyira könnyű lenne (31-38 kg között vannak, amiket linkeltem). Itt a Gama Garden: [link]
Én a te esetedben is a Husqvarnát venném... lassan már azt fogjátok hinni, hogy a Husqvarna küldött engem, hogy rábeszéljek mindenkit a gépeikre. :D

[ Szerkesztve ]

(#3515) tsrt válasza #97520896 (#3514) üzenetére


tsrt
csendes tag

:)

(#3516) HagaNRG válasza #97520896 (#3514) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Én a te esetedben is a Husqvarnát venném... lassan már azt fogjátok hinni, hogy a Husqvarna küldött engem, hogy rábeszéljek mindenkit a gépeikre."

Én ma hajszál híján megvettem.
Kiderült, hogy az egyik régóta nézegetett webshop pont a közelben van. Fel is hívtam őket, hogy akkor mennék érte, de mondták, hogy sajnos nincs készleten. Marad ezek szerint a webshop.
Akárhogy próbálom csűrni-csavarni, bármit vennék, mikor itthon lenne, másnap már azon gondolkodnék, hogy miért nem a még nagyobbat, még erősebbet vettem, mert az a 10k felár pont annyi, hogy másnapra az ember megbánja a spórolást. Nem azért, mert nem lenne pont annyira tökéletes a Makita is, csak hát, nem akkora és nem olyan erős, mint a Husky.

(#3517) Morris válasza HagaNRG (#3516) üzenetére


Morris
Topikgazda

Én meg a makitát venném :)
Vedd azt amelyiknél érzed, hogy jó döntés lesz.
Ne a pénz számítson.

[ Szerkesztve ]

(#3518) HagaNRG válasza Morris (#3517) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Én meg a makitát venném :)
Vedd azt amelyiknél érzed, hogy jó döntés lesz."

Várom az érvelésed a Makita mellett.
Szerintem holnap csütörtök, most már bármit is rendelek, hétvégére úgysem lesz meg, így úgy döntöttem, hogy ezt a hetet még olvasgatással töltöm, nem sietem el most már. (úgyis szinte minden nap bejön egy új alternatíva)

(#3519) bako01


bako01
csendes tag

Valaki tudna segíteni, esetleg képpel illusztrálni, hogy hogy hol találom az MTD 53 spkv hw (Kawasaki 180 motor) olajreesztő csavarját?! Köszönöm

(#3520) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
38-42 cm körüli munkaszélességű eletromos minőségi fűnyírót szeretnék vásárolni, mert a jelenlegi műanyag házas Black and Decker szíjhajtású imax megkotlott. Hajlok a fémházas irányába. Fűnyírás és gyűjtés a feladat sík terepen.
Makita ELM4121 lett kinézve.
Tudja valaki ajánlani, van tapasztalat vele?
Mint mindenki az ár/érték arányban szetetnék jót választani.

(#3521) stickermajom válasza bako01 (#3519) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem nincs neki. Borogatós, vagy leszívós módszert kell használnod olajcserére.

(#3522) Morris válasza HagaNRG (#3518) üzenetére


Morris
Topikgazda

Egyszerűen jobban tetszik.

14k-val több a Makita. Igazi kisebb vágásszél, de erősebb motor, és könnyebb gép
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3523) #97520896 válasza bako01 (#3519) üzenetére


#97520896
törölt tag

Több mint valószínű, hogy nincs neki. Ez egy "új divat" a mostani benzines fűnyíróknál. Az én fűnyírómon sincs. Ha kicsit gusztusosabb megoldást szeretnél, mint hogy kiborítod belőle, akkor ilyesmit vegyél hozzá [link]
Zoli2: az egy korrekt gép, nem jársz vele rosszul. Árukeresőn tudsz róla véleményeket olvasni. Többen írják, hogy kicsit hangos meg eléggé felveri a port. [link]
Morris: erre én is kiváncsi lennék, hogy miért jobb szerinted egy drágább makita, mint egy Husqvarna. Azért nem mindegy az a +7 cm vágószél. Ennyi az indok, hogy neked jobban tetszik? Örülök, hogy neked bejönnek a Makita termékek, de azért észérvekkel próbáljunk segíteni másoknak. :) Meg ez, hogy ne a pénz számítson. :D Belelátsz mások pénztárcájába? Lehet neki számít az a 20 ezer Ft. Egyébként ugyanolyan motor van bennük: B&S 675EXI, 163 cm3. Hogy most 3,2 LE-nek, vagy 3,4 LE-nek írják, valószínűleg ugyanaz, csak árukeresőn valamit elrontottak.

[ Szerkesztve ]

(#3524) #97520896 válasza Morris (#3522) üzenetére


#97520896
törölt tag

Annyi azért jogos, hogy könnyebb gép... de azért mert kisebb a vágószél és egy kicsit kisebb a fűgyűjtő is. Annyi egyébként, hogy a Husihoz nem jár alapból mulcsozókészlet, a Makitához jár. De ez utóbbival kb ki is merült, hogy miért jobb.

(#3525) Morris válasza #97520896 (#3524) üzenetére


Morris
Topikgazda

Plusz a hátsó kereke is nagyobb. Nem tudom jelent e valamit.
Amúgy igazából mindkét gép jó. Szóval a mindegy melyiket választja.
Ha ezek és az esztétika ér neki plusz 14k-t akkor jó.
Nem tudom ebben az árszegmensben milyen lehet az AL-KO. De szerintem azt is érdemes megnézni.
Nekem kb ez a 3 márka lenne az amiből választanék.

Én az MTD-ben csalódtam kicsit.
50k-s gép (smart 51-bo) és kicsit sem érzem azt, hogy megérte az árát. Talán az, hogy mindig indul azonnal. Ezen kívül semmi nincs. Komfortoliag egy nagy nulla. Dolgozni vele nagyon szar. A kerék csapágy már 2x kitört. A kés felfogatása is eltört már egyszer.

Ezzel szemben a 10k-val olcsóbb makita villanyos (4620) ergonómiai csúcs. Nagyon kellemes vele dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#3526) #97520896 válasza Morris (#3525) üzenetére


#97520896
törölt tag

Mondjuk most nézem, hogy Makita PLM4628N-t nézte ki HagaNRG, az egy helyen 109 ezer Ft, annyiért elég jó vétel lehet. Igazából csak a motor gyengébb eggyel, mint a Husié, meg ugye a vágószélesség kisebb. De 20 ezerrel olcsóbb. Meg akkor ugye van a Makita PLM4621N2, én ehhez hasonlítottam a Husit. Ezzel van egy árban. Igazából itt a márka dönthet az egyik felé, vagy a vágószélesség, vagy a mulcsozókészlet vagy a súly. Meg akkor van, amit te linkeltél, az már egy drágább kategória, Makita PLM4631N2, az az érdekes, hogy ugyanaz a motor, de a Makita oldalán 190 cm3-nek írják.

[ Szerkesztve ]

(#3527) HagaNRG válasza bako01 (#3519) üzenetére


HagaNRG
őstag

https://youtu.be/H-jD-2sg5Hc

Nem biztos, mert nem ismerem a géped formáját, de ha a youtube videókat átnézed, talán találsz ilyet. Lényegében magát a Kawasaki motort kell megtalálnod a YT_n, tuti szerelték a világon ezt is több fűnyíró típusba, valahol csak lesz egy olajcsere videó róla...

(#3528) HagaNRG válasza Morris (#3522) üzenetére


HagaNRG
őstag

Látod, ahány weboldal, annyi info.
Össze-vissza írnák már mindenhol, mindent.
Esküdni mernék, hogy a 129 ezres önjáró Husqvarna súlya eddig csomó helyen 29kg-nek volt megjeleölve. (mondjuk a kerekeket is össze-vissza írják és méretezik mindenhol)

(#3529) den89 válasza HagaNRG (#3528) üzenetére


den89
tag

Vigyázz! Husqvarna LC153 és LC153S nem ugyanaz. A sima LC153 29 kg, az S pedig 37 kg. A könnyebbik a sima tologatós, a nehezebb pedig az önjáró. Több oldalon keverik egyébként a kettőnek a specifikációit. Ilyenkor (is) érdemes megnézni a hivatalos oldalt. Viszont ott azt írják, hogy 31 kg az LC153S. Érdekes. :F [link]
Kerékméretek (ez viszont tuti):
- LC153: 305 mm a hátsó, illetve 203 mm az első.
- LC153S: 203 mm a hátsó és az első is.

[ Szerkesztve ]

(#3530) HagaNRG válasza den89 (#3529) üzenetére


HagaNRG
őstag

Na, micsoda meglepetések.

pedig már itt szemezek az Agroker weblappal, most akartam hívni őket, hogy akkor küldjenek egyet. Mondjuk csodák úgysincsenek, elsőre rosszul esik, hogy tényleg ilyen kicsi a Husqvarna hátsó kereke, meg, hogy ennyire nehéz, de végülis akkor ennyi.
Az a plusz tíz kg nem semmi, cserébe persze nagyobb területet fog át és erősebb a motorja.

A motorbeli eltérések a Husqvarna és a Makita között már inkább mérvadóak, mert 500e a Makita és 650e a Husqvarna motorja. Ez azért nem kis differencia lehet. Másrészt meg végülis ha könnyebb a Makita és nagyobbak is a kerekei, ki tudja, még előnyös is lehet a végén. Mondjuk én simán levágtam a területem a 46-os Briggs 450e motoros Alko-val is múlt héten. És már az is egy jó nagy batár gép volt. (de azon legalább van elöl fogantyú, ha emelni kell). A Husqvarnán semmi fogó felület nincs, úgy látom. Tudom, tudom, ne emelgessük, de elég az, ha akár csak egy árkon kell átrakni a gépet.

Na, megint ott vagyunk, hogy el lehet ezen variálni a végtelenségig. (mekkora a Makita PLM4628N kereke végülis, tudja valaki biztosra?)
116 ezer az Axiálban a Makita, félre is van nekem téve egy, ha minden kötél szakad, fogom a francba és beülök a kocsiba, elmegyek, elhozom, le lesz zárva a dolog. (annyi, hogy megörgzött motor rajongóként az életben nem fogok tudni megbocsájtani magamnak, amiért elpártoltam az utolsó pillanatban a Husqvarnától)

(#3531) #97520896 válasza HagaNRG (#3528) üzenetére


#97520896
törölt tag

Szerintem 31 kg az az LC153S, és az árukeresőn van elcseszve! A hivatalos oldalon is annyit írnak, meg kb az összes oldalon. Pl: [link] [link] [link]
Benzines fűnyírót szerintem annyira nem szokás csak úgy emelgetni. Ritka, hogy van rajtuk fogantyú. 30-35 kilókat nem nagyon szokott egy kézzel emelgetni az ember. Arra ott a 6-8 kilós fűkasza meg a 15 kilós villanyos gép. :) Makita esetében is a hivatalos oldalt nézd meg, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#3532) #97520896 válasza HagaNRG (#3530) üzenetére


#97520896
törölt tag

Szerintem hajlasz a Husqvarna felé. Makitának egy oldalon találtam meg, ott azt írják, hogy 280 mm a hátsó kerék, gondolom akkor az első az 200 mm körül. Egyébként nekem a McCulloch M53-150WRP gépemen 280 mm/190 mm a kerekek mérete, de néha így is kipörög a hátsókerék. Szóval ez sem életbiztosítás... ne ez döntsön, én azt mondom. Ha hajlandó vagy 129 ezret kiadni, akkor legyen a Husi, Ha megúsznád 110-115-tel, akkor legyen a Makita. Mindegyik jó kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#3533) HagaNRG válasza #97520896 (#3532) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi szépen, ez az, hogy ilyenkor az ember a gép előtt elagonizál napokig. Jellemzően én így elvagyok mobiltól kezdve bármilyen kütyü vételével. Sokkal jobb annak tehát, akinek a közelében van valami bolt, bemegy, megnézi élőben őket, aztán dönt. Így meg marad a youtube és a fotók nézegetése.

(#3534) Morris válasza HagaNRG (#3533) üzenetére


Morris
Topikgazda

Csak hogy könnyű legyen a döntés :DDD
(talán ez tetszik nekem külsőre a legjobban)

[link]

AL-KO 51.6 SP-B PLUS HIGHLINE

[ Szerkesztve ]

(#3535) okezsoke válasza den89 (#3475) üzenetére


okezsoke
tag

Nem mondanám, hogy elégedetlen vagyok, csak óvatos. :)
Összességében szerintem egy szuper cucc. Jelentősen könnyebbnek érzem, mint az AL-KO fémházas amit próbáltam.
Igazából móka az egész fűnyírás. :D

Tegnap lenyírtam másodszor. Mostanában eső is volt, így 5 nap után a hátsó kert megint kitett 2 egész tartálynyi lenyírt füvet.
A többi részt még hagytam hadd nőjön. Így nem is merült le az akku, persze most nem tudom mennyi van benne, így feltöltöm, hogy jövő hétre is maxon legyen.

Az akku kijelzőt továbbra sem láttam működni, de egyelőre nem is érzem, hogy szükség lenne rá. Vagy elég lesz az akku vagy nem. :)

Az összeszerelés minősége szuper, minden szép és kerek, nem sorjás, nem béna.

Egy fejlesztési ötletem lenne a gyártónak: jó lenne egy gyorsabb módszer a fogantyú csukásához, ehhez most négy nagy műanyag fejű csavart kell kitekerni. Sőt, itt javasolt vigyázni is: a fogantyú tövénél lévő csavarkitekerése után, amikor a fix pozícióból rángatja ki forduló állapotba a vasat az ember, meglepetésként érhet a nagy erőkarral meginduló fogantyú!
De már így is csodás, hogy összecsukás után felállítva a fel mellett elfér nagyon kis helyen.

Tehát a verdikt az, hogy ajánlott. :C

(#3536) okezsoke válasza okezsoke (#3535) üzenetére


okezsoke
tag

Update: 15 perc alatt töltődtek fel az akkuk. Az eredeti töltési idő 45 perc.
Ebből arra következtetek, hogy simán ki fogja bírni a 300 nm-t. :)

(#3537) Morris válasza okezsoke (#3536) üzenetére


Morris
Topikgazda

Ez pontosan melyik gép?

(#3538) okezsoke válasza Morris (#3537) üzenetére


okezsoke
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3539) HagaNRG válasza Morris (#3534) üzenetére


HagaNRG
őstag

Ez se kutya. 130k pont hatareset. És ez is 51cm és 650es motor.

(#3540) den89 válasza okezsoke (#3535) üzenetére


den89
tag

Akkor jó, ha elégedett vagy vele. Mi is ezt tapasztaltuk az akkus fűnyíróval (MTD LM 40), hogy gyerekjáték és élvezet vele a fűnyírás. Ár-érték arányban szuper (97eFt). Elhamarkodottan azért nem vágom rá, hogy bárkinek ajánlom. Első körben azt tudom mondani, hogy ha hetente van nyírva a fű (közepes minőségű=nem pázsit, de nem is túl gazos), akkor 250 m2-re könnyedén elég második fűnyírási magasságon (35 mm). 300 m2-re necces, de sietősen szerintem arra is elég lehet. Majd írok arról is, hogy mit bír 2-3 hetes fűnél, de faternak annyira megtetszett, hogy szerintem nem mostanában hagyja meg 2 hetesre a füvet. :D Egyébként méltánytalanul kevés infót és tapasztalatot olvasok erről a fűnyíróról neten (szinte semmit nem találtam). Míg mondjuk a Makitáról, AL-KO-ról, de akár Einhell-ről, Riwall-ról és Hecht-ről is bőven találni, és nem hiszem, hogy azért, mert rosszabb vagy kevésbé ismertebb márka, de még csak nem is drágább ezeknél.

Ez így oké, hogy 5 nap után összeszedtél 2 tartálynyi füvet, és ez alapján tippre könnyedén kibírja a 300 m2-t. Csak ez így annyira nem mérvadó. Várom majd a tapasztalataidat, ha egyben lenyírod a 250-300 m2-t (és azért minimum 7-8 napos a fű). :) Nyilván az egészben az sem mindegy, hogy mekkora, milyen minőségű a fű, mekkora magasságra van állítva a gép, milyen tempóban nyírod, stb… de hát ezt te is tudod.

De lényeg, hogy mindketten elégedettek vagyunk, azzal amit vettünk. Azért talán egyetértesz, hogy 300 m2 fölé nem nagyon ajánlott ez az akkus megoldás. Kivéve, ha valaki belemegy abba, hogy vesz még 1 akkut, és felváltva töltögeti őket. De nekem ez kicsit bohóckodás és idővesztegetés kategória. :N

[ Szerkesztve ]

(#3541) #97520896 válasza Morris (#3534) üzenetére


#97520896
törölt tag

Ne zavard már össze azt a jóembert. Már kezdte leszűkíteni a kört 2-3 fűnyíróra. :)

[ Szerkesztve ]

(#3542) okezsoke válasza den89 (#3540) üzenetére


okezsoke
tag

Igen, jól mondod. :)
Most pl. már kicsit szemfülesebben vágtam a füvet. Fix sebességgel, határozottan haladva, tervezve. Illetve kipróbáltam mi van, ha minden fordulónál lekapcsolom. Nekem a szélén ahol gyenge fű van még óvatosan kell forgolódni, ezért úgy számolom, hogy akár 15%-a is lehet az időnek amíg fordulok. Tehát extra skót módon csak az egyenesekben ment a fűnyíró. Illetve korán megnéztem a gyűjtőt, hogy ne fojtsa le a motort, a múltkor szerintem sokat ment nehezített módban. Illetve most is legmagasabb állásban nyírtam, mert még új a fű.
Szerintem ha kisebb lesz már és teljesen kipusztulnak a friss gyomok a nyírástól, elmehet 300nm-t egy akksival. Erre majd visszatérek még.

Egyébként nem gondolom, hogy nagyobb területen bohóckodás az akksi.
Szerintem sokan kiegyeznek azzal, hogy akksit kell cserélni a nyírás során 1x, ahelyett, hogy húzzák a kábelt maguk után.

De alapvetés, hogy akksival nyírni a füvet drágább. 2 szett akksival pedig még inkább.

(#3543) den89 válasza okezsoke (#3542) üzenetére


den89
tag

Értem. Aztán ki tudja ám, hogy azzal spórolsz-e többet, hogy leállítod és újraindítod, vagy megy feleslegesen mondjuk 15-20 mp-t. :) Oké, az erős szó, hogy bohóckodás, de legalábbis idő-és pénz pazarlás. Csak gondolj bele. Lemerül az 1. akksi, feltöltve kell lennie a másiknak, amit jó esetben nem felejtettél el feltölteni. Oké. Na a lemerült 1. akksit hagyd kihűlni, majd csak ezután rakd fel tölteni. Majd ha végeztél a nyírással, a 2. akksit is hagyd kihűlni, és azt is rakd fel tölteni. Aztán ha kipurcan kb egyszerre a két akksi, akkor darabja 30-40 ezer Ft. Tehát 60-80 ezerért vegyél akkukat. Ennyiből már veszel két elektromos, vagy egy benzines fűnyírót. De kinek mi. :) Nekem nagyobb telken nem jutott volna eszembe az akkus fűnyíró, csak hát fater is öregszik már, meg erre a telek méretre optimális választásnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#3544) den89 válasza den89 (#3543) üzenetére


den89
tag

Egyébként még annyi, hogy egy kicsit félek azért, hogy ha majd aktuális lesz az új akku vásárlás, addigra fogják-e még gyártani. Ez sajnos márkától függetlenül benne van a pakliban, hogy esetleg 6-8 év múlva már nem gyártják az akkut... de ne így legyen. :)

(#3545) okezsoke válasza den89 (#3544) üzenetére


okezsoke
tag

Ez benne van. Viszont ehhez szerintem konkrétan az adott márkának kell formátumot váltani. A Makita akksi most jó kétszáz valahány szerszámhoz. Ha változik, akkor mindnek változik, ez azért nem fordul elő túl gyakran...

(#3546) den89 válasza okezsoke (#3545) üzenetére


den89
tag

Jogos. Szerencsére MTD esetében is ugyanazt az akksit használják az összes gép esetében. Csak nem várható a közeljövőben generációváltás.

[ Szerkesztve ]

(#3547) csucsotke válasza den89 (#3543) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nagyon függ az akksi időtartalma, a vágott fű mennyiségétől. Nekem a Riwall nem hogy 300-at, de bírt olyan 80 m2-t, viszont összeszedett 6-8 gyűjtővel, közben gyakran fékezte a motrot mert tele volt. Meg a 2ah feletti ah-k értékesebbek, mert a vége fele már nehezebben viseli a terhelést, tehát az 5ah kicsivel nagyobb százalékkal ér többet a 4-nél mint ahogy a 4 aránylik az 5höz. Árban viszont az 5-6 ah-s akkuk, jellemzően aránytalanul drágábbak a 4-nél, úgyhogy ha nem adják hozzá akkor nem éri meg.
Egyébként ha elromlik az akku, úgy képzelem, hogy szétcsavarozom, megkeresem a hibás cellát, aztán ebay-ről kicserélem egy ugyanolyan ipari forrfüles samsung cellára.
Más téma, feljebb szóba került az Al-ko mint fűnyírógyár, így többedik blikkre is úgy tűnik mintha valaha gyártottak volna úgy 1937-ben, de ma már ők is a kínai munkaerő, kínban tartását részesítik előnyben, illetve van egy gyáruk osztrákban ahol utánfutót gyártanak, ott lehet hogy találni régi képeket a fűnyírógyárról.

(#3548) szilu7 válasza csucsotke (#3547) üzenetére


szilu7
senior tag

80m2-en 6-8 gyűjtő? :Y Az komoly. Mekkora volt a fű? Vagy ilyen kicsi a gyűjtő?

(#3549) #97520896 válasza szilu7 (#3548) üzenetére


#97520896
törölt tag

Én nem tudom, hogy ezen a fórumon mindenkinek vagy új ültetésű füve van, amit még 1x se nyírt le, vagy térdig érő gaz van az udvarában. :D Én az 1000 m2-en szedek össze kb 10-12 fűgyűjtőnyi füvet (60 literes a fűgyűjtő), kb. 1,5 hetente nyírom. Tavasszal hetente nyírtam, de akkor is max 14-15 fűgyűjtőnyit szedtem össze. Tavalyi ültetésű az egész (nem pázsit minőség, de egész jó). Itt meg a 100-200 m2-en szednek össze egyesek 6-8 fűgyűjtővel. :D

[ Szerkesztve ]

(#3550) csucsotke válasza szilu7 (#3548) üzenetére


csucsotke
aktív tag

40l nem nagy, és két talicskányi, azért nem tudom 1 be 3 vagy 4 gyűjővel öntöttem. De a fűkaszálás után is maradt valamennyi maradék fű, azt is felszedte, összevágta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.