Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) #97520896 válasza ANOka (#3400) üzenetére


#97520896
törölt tag

Köszi az értékelést. Nem fog az őrületbe kergetni, hogy 2-3x le kell állnod a fűnyírással 1-1,5 órára? Még ha veszel is pótakkut, akkor sem tölt fel addig a másik. Nyilván, ha már beáll a fű mérete egy 5-6 cm-re, akkor nem kell ennyiszer töltened, de ha mondjuk kimarad egy hét vagy kettő, akkor megint szívás. Egyébként ez az 1 óra 13 percből vajon mennyi volt a tényleges munka? 45-50 perc? Mert az a nem mindegy, az lenne a hasznosabb információ. :) Amikor másodszorra nyírtad 4 töltésből volt meg a nyírás? Akkor kb 20 percet bírta az akku??
Az akku 5Ah vagy 6Ah? A makita oldalán 6Ah-t írnak, de bárhol máshol megnézem 5Ah. [link]
Most vagy a Makita oldalán írták el, vagy az összes többi oldalon. :D

[ Szerkesztve ]

(#3402) ANOka válasza #97520896 (#3401) üzenetére


ANOka
őstag

- Nem fog, mert a köv fizetésből veszek pótakkukat. A gyorstöltő - emlékeim szerint - a 6 Ah-s kb. 55 perc alatt tölti fel. (Most nem találom az erre vonatkozó táblázatot a papírok között.)
- Nem jókedvemből marad ki 3 heti fűnyírás. :U
- Majd te úgy méred stopperral, hogy azt közvetlenül rászereled a gép indító karjára! :W ;]
- A második nyírás sokkal időigényesebb volt. Szerintem az összesen inkább a 3 órához közelített. (Amíg tologattam a gépet...)
- Én 6 Ah-s akkukat vettem: külön (akciós) akkupakk és külön akku nélkül árult gép.

(#3403) stickermajom válasza ANOka (#3402) üzenetére


stickermajom
addikt

Meg is őrülnék egy 3 órás fűnyírástól. :D Ahogy nézem ráérek még az akkus technológiára áttérni.

(#3404) ANOka válasza stickermajom (#3403) üzenetére


ANOka
őstag

Úgy érzem, hogy ebben a topikban a "szelektív olvasás és értelmezés művészete" történik! :F :(
További szép napot!

(#3405) #97520896 válasza ANOka (#3402) üzenetére


#97520896
törölt tag

Bocs, nem beszólás akart lenni. Csak ez így, amiket leírtál nem érdemi információ az akksi tekintetében. Az 1 óra 13 percből nyírhattál akár 1 óra 5 percet, de akár 40 percet is. Meg az, hogy összehasonlítod egy elektromos fűnyíróval, sok értelme nincs. Esetleg annyi hátrány lehet még, hogy így nem lesz túl hosszú élettartamú az akku, ha minden fűnyírásnál 2-3x fel kell töltened. :( Igazából ezt a terület nagyságot egy sima benzines fűnyíróval max 1 óra alatt lenyírnád, az akkussal meg lesz kb 3 óra. Persze az előnyei is megvannak, ezt nem vitatom. :K Szerintem 250-300 m2 fölé még nem éri meg az akkus, az előnyei ellenére.

(#3406) stickermajom válasza ANOka (#3404) üzenetére


stickermajom
addikt

"A második nyírás sokkal időigényesebb volt. Szerintem az összesen inkább a 3 órához közelített. (Amíg tologattam a gépet...)"

Ezen nem tudom mit lehet szelektíven olvasni, te magad írtad le. Mindössze annyi történt, hogy a tapasztalataid alapján megállapítottam, hogy ez az akkus technológia 2-300nm fölött továbbra is csak bohóckodásra való. Nem kell emiatt megsértődni, nyilván egy publikus fórumon nem csak azok fognak reagálni, akik el vannak ájulva tőle.
Látszólag minimum 3 akksi kell az optimális töltéshez is, különben a használat utáni azonnali töltés hamar kinyírja. Ezek és a gép felárából egy pár évig lehet tankolni egy benzinest, és még egy jobb fültok is belefér. :D

(#3407) f4lcon válasza stickermajom (#3406) üzenetére


f4lcon
őstag

nem olvastad az én véleményemet, vagy csak előítéleteid vannak, nem tudom.
egy Al-Ko EnergyFlex 46.9 Li SP fűnyíróm van, nagyjából 400nm vadon növő mindent (random gaz és tarack keveréke) pontosan 2 teli akkuval (4Ah) vágok le.
mivel nem érdekel, hogy mi lesz vele, így mulcsozom (fűgyűjtő nélkül dolgozik a gép) szóval meg se kell állnom, csak egyszer, amikor akkut cserélek. a magasság állító pont a középsőben van az 5 lyukból ami nagyjából 52mm-nek felel meg, tekintve, hogy 30 és 75mm között állítható a vágási magasság.
sajnos ekkora méretű pázsitom még nincs, hogy összehasonlítási alapom legyen azzal is, de ami van azt hetente egyszer nyírva meg se érzi a ledes kijelző (~65-70nm) nyilván ott kisebb az ellenállás és eleve nem nő annyira magasra mint a tarack és nem is olyan erős a szára.
szóval a kertek nagy részébe egy komolyabb akkus gép szerintem simán elég.
ami a hátránya, az az, hogy 160k a fűnyíró meg még 30k az akku együtt majd 200 ezer és negyede ennyiért is komoly vezetékes villanyos gépet kapni...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3408) okezsoke válasza ANOka (#3400) üzenetére


okezsoke
tag

Köszi a tesztet!
Őszintén szólva engem is megijeszt kicsit a négyszeri töltés. Nekem olyan 350 nm kéne nyírni, nagyrészt fű, némi gazosabb a kerítésen kívül.
Viszont érdekelne, hogy szerinted akkor rendszeres nyírás mellett elég lehet-e ez vagy hasonló Makita 350-400 nm-re?

(#3409) stickermajom válasza f4lcon (#3407) üzenetére


stickermajom
addikt

Is-is leginkább. :D

Nem láttam a véleményed, de a te üzemidőd már elfogadható valóban.

(#3410) den89


den89
tag

Szintén az a véleményem, hogy ezek az akkus gépek sajnos nem ilyen 400-500 m2-es fűnyírásokra lettek kitalálva. Egy normális fűnyírásnál szerintem maximum 4-4,5 cm marad a fű, hogy ne kelljen 5-6 naponta füvet nyírni. Na most erre ANOka gépe 1+3 feltöltés alatt képes, f4lcon gépe pedig 1+1 feltöltéssel (bár nála 5 cm-re volt állítva, 4 cm-nél valószínűleg neki is kellene 1+2 feltöltés). ANOka gépe 120 eFt + vesz hozzá akksit, tehát kb 150-160 eFt-nál van, és még akkor is közben fel kell töltenie a felmelegedett akksikat 1-1x, f4lcon pedig elvileg végig ér a 2 akksival, de ő meg már 200 eFt-nál van a plusz akkuval. Ráadásul jelentősen csökken az akku élettartama ilyen használat mellett, ami náluk szükséges. Egy jó benzines fűnyíró 80-100 eFt (persze arra költeni is kell, az is tény). Sajnos ez még nem kiforrott technika közepes-nagy telekre. De mindegyik technológiának megvan az előnye-hátránya, nem vitatom.
Egyébként fentebb írtam, hogy én is most rendeltem a szüleimnek egy akkus fűnyírót (100eFt az akkuval együtt), náluk kb 260-270 m2 a füves rész, nagyon bízom benne, hogy egy akkuval végig lehet érni. Eddig elektromos fűnyíróval volt nyírva, utoljára, amikor nyírtam náluk kb 40 perc alatt végeztem mindennel együtt, tehát a gép nem ment többet 30-35 percnél. Ennél sokkal nagyobb területre nem mernék akkusat venni, mert szerintem kiidegeli az embert (jó 1 akksi csere még belefér, de akkor az már tuti elég legyen, ne kelljen izgulni :D). Majd nyilatkozom a gépről, ha már kipróbáltuk.

[ Szerkesztve ]

(#3411) den89 válasza okezsoke (#3408) üzenetére


den89
tag

Végülis akkor mekora a terület? Korábban 300 nm-et írtál. Most 350-400. :) Mert szerintem nem mindegy, abból a szempontból, hogy milyen gépet vegyél. 350-400-nál én már inkább benzinest vennék. De ha mindenképp akkusat szeretnél, akkor szerintem vedd a nagyobb vágószélességű Makitát (DLM431) vagy a Riwallt ( [link] ), amikett korábban is linkeltem neked. Árban ugyanott vagy, sőt a Riwall esetében olcsóbbra jössz ki, mint a Makita DLM382-vel, de mégis 5, illetve 8 cm-rel szélesebb vágószélességűek. De így tippre, szinte biztos, hogy nem lesz elég 1 akksi, készülj fel, hogy pihensz 1 órát, vagy beszerzel még 1 akkut.

[ Szerkesztve ]

(#3412) okezsoke válasza den89 (#3411) üzenetére


okezsoke
tag

Jogos. :) Nem emlékeztem pontosan és rá akartam hagyni. Viszont most egyeztettem megint a kert tervezővel (rokon :)), 300 négyzetméter most és ez még csökkenni fog 270 körülre ha beültetjük ősszel ami tervben van.
Szóval erre elégnek kéne lennie.
Benzines a szaga és zaja miatt nem... Kábeles meg kicsit problémás. Elöl hátul oldalt mindenhol legyen kábel...
A DLM382 és 431 között a vágás szélességén kívül van különbség?

(#3413) den89 válasza okezsoke (#3412) üzenetére


den89
tag

Na ekkora részre szerintem pont jó lehet az akkus fűnyíró. Ha vársz egy hetet, akkor megmondom, hogy a szüleimnél kibírta-e az MTD LM 40 (40V 4Ah) egy töltéssel a kb ugyanekkora területen. :) Ezeket a különbségeket találtam a két Makita között:
- Vágásszélesség: 38, illetve 43
- Súly: 14, illetve 18 kg
- Fűgyűjtő: 40, illetve 50 l
- Fordulatszám: 3700, illetve 3600 1/p
- 431 esetében van töltöttségjelző led, ez elég hasznos lehet.
- 382 esetében vásárolható hozzá mulcsbetét, 431 esetében nem találom ezt.
Még az szólhat a 382 mellett, hogy egy könnyebb, kompaktabb gép, ha esetleg neked ez is befolyásoló tényező. Másfelől meg lehet pont azon a +5 cm vágószélesség különbségen múlik majd, hogy végigérsz-e egy töltéssel. :D

[ Szerkesztve ]

(#3414) okezsoke válasza den89 (#3413) üzenetére


okezsoke
tag

Köszi, ezek elég jó meglátások, valahogy így vagyok vele. Az összeasonlítás is elég hasznos...
Egyébként még azon is gondolkoztam, hogy mégse Makita legyen. Ki tudja mikor lesz akksis Makita szerszámom, amibe jó a fűnyírós akku?
Kipróbáltam tegnap egy ilyen sogórnéméknél: AL-KO Moweo 42.5 Li .
Teljesen jó és 130 ezerért fém háza van.
Hogy bír egy akksival annyit (400nm-t ígérnek), mint a Makita 2-vel (ez meg 270-5XX)? A Makita 2x 5Ah 18V, az AL-KO pedig 4Ah 40V.

(#3415) okezsoke


okezsoke
tag

Ja igen, és hát sajátmárka, de hát 10 év garancia? 3 az akkura? És fém ház? És egyből mulcsol? 61V 4Ah, ami tényleg elég lehet akár 4-500 nm-re is, aki igényli.
[link]
Mindezt annyiért, mint a Makita 432. Amibe vagy lehet mulcsozó betétet venni vagy nem.

Más kérdés, hogy nekem valószínűleg nincs szükségem ekkorára. Nehezebb is, nagyobb helyet foglal gondolom. :F

(#3416) f4lcon válasza okezsoke (#3415) üzenetére


f4lcon
őstag

a gép olcsóbb, de ehhez bazi drága egy második akku...
én anno ez meg az AL-KO között vacilláltam, és azért vettem az utóbbit, mert olcsóbb volt az extra delej. én még tavaly ilyenkor 138-ért vettem, kuponnal, meg 27.9-ért az extra akkut az összesen 166k, de ahogy most nézem már 156 ezer a gép akciósan meg 40 az akku mellé az már majdnem 200k, de egy pót akkuval a Bauhaus-os is 189k
ha most kellene vennem valamit, akkor megnézném élőben a Riwall-t, ott a gép üresen 90 plusz 14 (töltő) + 2x29 (akku) összesen 162 ezer vagy az Einhell-t, ami két akuval 179e esetleg a Hecht ahol 108 + 12 + 2x31 = 182e a vége.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3417) den89 válasza okezsoke (#3414) üzenetére


den89
tag

Az AL-KO is jó állítólag, főleg ár-érték arányban. Arról nem tudok nyilatkozni. Azzal ne foglalkozz, hogy a leírásban hány nm-t ígérnek. Ezt úgy is te fogod tudni kitapasztalni, hogy nálad mennyit bír adott körülmények között. Egyébként meg ez géptől is függ, akár ugyanolyan akkuval is lehet, hogy egyik gép bír 45 percet, a másik meg csak 35-öt ugyanolyan körülmények között. De ez jó hír lehet, hogy a 40V 4Ah-val 400 nm-t ígérnek, én is pont ugyanolyan akkus gépet rendeltem. :)
Korrekt gépnek tűnik a Bauhaus-os, de én valahogy irtózom ezektől a saját márkás gépektől. Meg ahogy írod is, ez nem ilyen kis telekre való, főleg ha sokat kell forgolódnod, vannak szűk helyek, stb, ja és nem utolsó sorban 54 ezer Ft hozzá az akku. :U

(#3418) #97520896 válasza f4lcon (#3416) üzenetére


#97520896
törölt tag

Szerintem okezsoke esetében nem feltétlenül kell 2. akksit venni arra 270-300 m2-re. Ha gyakran nyírja a füvet és szedi a lábát fűnyírás közben, akkor elég lehet 1 akksi, maximum rátölt egy kicsit. Ezért én biztos nem vennék plusz 30-40-ért akksit. Akkor inkább várok fél órát, hogy feltöltse félig. De természetesen ő tudja. :D
Be kellene lőnöd egy maximum árat okezsoke, akkor máris leszűkíted a kört. Na meg döntsd el hogy milyen paramétereket szeretnél. Pl én ekkora telekre nem vennék 43 vágószélesség felett, önjárót sem (Riwall), mert tuti rohadtul lehúzza az akksit. A gépek súlyát is vedd figyelembe, pl a Bauhaus-os meg a Riwall 27 kg-osak, egy benzines fűnyírónak ekkora a súlya, nem ám egy akksisnak (azoknak általában 15-18 kg). Szerintem mulcsolni is felesleges, mert az is tuti húzza az akksit. Szerintem a Makitával vagy AL-KO-val nem jársz rosszul. Esetleg ez se lehet rossz vétel: [link] vagy ez [link] (azért az edigitált linkeltem be, mert ott van egy hozzászólás, hogy gond nélkül lenyír vele 300 m2-t)

(#3419) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sokan elfelejtik, hogy túlmelegedett akkut nem szabad azonnal töltőre tenni. Értelmesebb akkutöltők érzékelik / jelzik a túlmelegedést, és addig nem kezdik el a töltést, amíg az vissza nem áll normál hőmérsékletre. Töltés után szintén nem szerencsés a teletöltött akkut azonnal bedobni a fűnyíróba, és folytatni a - z akku számára igencsak megterhelő - munkát.
Én már nyírtam így ki egy Husqvarna akkut, pedig nem fűnyíróban használtam, csak szegélynyíróban és gyepszellőztetőben.
Az ügyfélszolgálat felvilágosított, hogy egy merült akku töltésével fél, de inkább egy órát várjak, illetve legalább fél óra teljen el a töltött akku ismételt használata előtt.
Ami még nagyon fontos. hogy az akkut ne érje közvetlen napfény. Az sem tesz neki jót, ha a fűnyíró - benne az akkuval - kint marad a napon, pl. egy kis pihenő alkalmával. Hiába védi sötétített műanyag fedél van akármi.
Ezekre azért figyeljen, aki akkumulátoros fűnyírót használ, vagy épp most tervezi a vásárlást / számolja a nyírási időt. Nagyon könnyű egy akkut tönkretenni.

(#3420) mrzed válasza goldnarmz (#3419) üzenetére


mrzed
senior tag

Az akku témához még hozzátenném:
Igaz a Lítiumos akkumulátoroknak már nem árt a féltöltés/rátöltés, de az ilyen akkuknak van egy töltés/kisütés ciklusban meghatározott hozzávetőleges élettartalma. Ez hozzávetőlegesen 700-1000 ciklus, ha be van tartva a kezelésére vonatkozó irányelvek. Azt tudni kell, hogy egy rátöltés, mégha csak részleges is, elvisz az életéből egy ciklust. Az akku melegszik használat és töltés közben is, ha nem várjuk meg, hogy visszahűljön használat, vagy töltés után, akkor könnyen túlmelegíthetjük, ezzel drasztikusan csökkentve az élettartalmát. Ezek az akkumulátorok nagyon haklisak a túltöltésre és a túlmerítésre is, tehát nem szabad megvárni, míg az elektronika térít jobb belátásra. Ha már érezni, hogy gyengül, érdemes kivenni a gépből. Hosszabb tárolás nem ajánlott sem lemerült, sem pedig teljesen feltöltött állapotban, ezt Célszerű 60%-os töltöttségi szinten megtenni.

Sokan a környezetszennyezésre hivatkozva használnak elektromos és/vagy akkus gépeket. Viszont azt tudni kell, hogy max helyileg kíméli a környezetét, az elektromos energiát elő kell állítani erőművekben és lényegesen többet, mint amennyit elhasználunk. Az elektromos energia szállítása nagyon veszteséges, sokkal többet kell előállítani, mint amennyit ténylegesen elhasználunk. Sajnos ma még sokkal jellemzőbbek a fosszilis energiahordozókat használó erőművek, tehát az áram használatával is szennyezzük a környezetünket. Sőt, az akkumulátorok előállításával és azok jellemzően szemétbe dobásával sokkal nagyobb terhet nyomunk a környezetünkre, mintha benzinmotoros gépekkel pöfékelnénk.

(#3421) okezsoke válasza den89 (#3417) üzenetére


okezsoke
tag

Igen, drága az akku ahogy f4lcon topik társ is írta. De a Makita is 40-52 attól függően hogy hány amperórás.
Az egyetlen nem kis előny, ha valaha egy Makita akkus bármit vennék, ott a töltő és az akksi nélküli vásárlás már megfizethető. Most néztem hogy eBayen vannak Németországból, ok gondolom kínai utángyártott Makita kompatibilis akkuk 6-10 ezerért. Úgy mondjuk már nem rossz, ha csak fele annyit elmegy már megéri.
Megnézem Al-Ko-ra is...

(#3422) okezsoke válasza #97520896 (#3418) üzenetére


okezsoke
tag

Igen, jó lennék megúszni egy akkuval. Ez a második AL-KO nagyon jónak tűnik. Szénkefe nélküli, és fém házas, de nem 27 kg... Ideális, bár már régebbi modell.

[ Szerkesztve ]

(#3423) #97520896


#97520896
törölt tag

Na amit goldnarmz és mrzed kollégák írtak, abból is látszik, hogy ezek az akksis fűnyírók nem ilyen 4-500+ nm-es telkekre lettek kitalálva. Esetleg ha vesz valaki még 1 akksit a gyári mellé, és imádkozik, hogy 1-1 akksi kibírjon 200-250 nm-t... Ha szerencséje van kibírják, de ha kicsit is jobban meghajtja őket, akkor mire a 2. számú akksi is lemerül, az után vár még fél órát, mire kihűl az 1. számú akksi, és akkor rakhatja fel tölteni, hogy töltsön 1-1,5 órát. Majd a 1,5-2 óra szünet után folytathatja a fűnyírást az 1. számú akksival. Majd ha végzett, a 2. számú akksit fél óra- 1 óra múlva felrakja tölteni, ezután ne felejtse el, hogy az 1. számú akksit is még egyszer felrakja tölteni. Jól el lehet vele bohóckodni. :D
Vagy vegyük ANOka kolléga példáját, aki 4x töltötte fel az akksit egy nyírás alatt. Ha szabályosan, akksi kímélően akarta volna ezt megcsinálni, akkor akksi lemerülésenként tartott volna kb 2 óra szünetet (1 óra a lehűlés, 1 óra a töltés), tehát nagyjából az 1 órás fűnyírásból így lenne 8-10 órás. De ha 2 akksival rendelkezne, akkor is 4-5 órán keresztül tartana a nyírás, ha nem szeretné, hogy 2 év alatt kinyírja mindegyik akksit.
Az akksi élettartama mindegyik esetben (főleg a másodikban) rohamosan csökken.
A szomszéd meg a benzines fűnyíróval 1 óra alatt lenyírta a füvet, és már a sokadik sörénél tart, vagy már lepermetezte a kertet, vagy órák óta játszik a gyerekekkel, sétált a kutyával, kitakarította az asszonnyal a házat, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3424) f4lcon válasza okezsoke (#3421) üzenetére


f4lcon
őstag

Al-Ko-ra is vannak utángyártott akkuk, de ilyen euró árfolyam mellett nem éri meg megvenni, mert amíg itthon 39.9 az eredeti gyári addig kintről a legolcsóbb (és csak 3Ah) utángyártott €77-ba kerül ami nagyjából 28 ezer forint, a nagyobb, gyárival egyező teljesítményű modell €100-ba kerül ami már 35-36 ezer forint - akkor inkább a gyári 40-ért itthonról.

szerk: van külsőre 100%-ban megegyező Ryobi 40v-os akku, ami szotyiért elérhető aliról: [link] lehet bepróbálkozom vele

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3425) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Az Riwall PRO, 27 kg. Amit neten összeolvasgattam az jött le, hogy ezek a nehezebb gépek, itt már az a kategória van ami önjárós, meg fémből van, és nagyobb a vágásszélesség is, márkafüggetlenül találni felindult bejegyzéseket arról hogy milyen kevés ideig elég egy "nagyobb" akku. (olvastam 25 percet, csak az Ah volt 4 vagy 6 arra nem emlékszem). Aztán hogy valami user error ezek a vélemények, de ebben a kategóriában gyakrabban előfordult mint általában. A Riwall hogy jobbik kínai lenne, az kérdéses, elég kevés netes támogatással, gondolok itt weboldalra, vagy valami prospektusra, mint alko, hecht stb.-nél. De árban a kedvezőbbek közé tartozik, én bepróbáltam azt a kisebb sárgát, napokban megjön.

(#3426) #97520896 válasza csucsotke (#3425) üzenetére


#97520896
törölt tag

Az a 27 kg azért elég sok. :Y A benzines fűnyíróm van 30-32 kg körül. Egy villanyos/akkus fűnyíró max 15-20 kg legyen... Ezen az oldalon korrektül leírták, hogy 25/36 percet bír a Riwall 4640 akksija: [link] Ezt még el is hiszem.
Nyilván márkától, motorfogyasztástól, kés méretétől, egyéb tényezőktől is függ, hogy mennyit bírja az akksi. Akksisban önjárót venni pedig szerintem saját magával való kiszúrás az embernek. Akkor mennyit bírja 15-20 perc? :FSemmi értelme. Önjárónak nagy telken van értelme és leginkább benzines esetében.
Kisebbik alatt, melyikre gondolsz? Melyiket vetted/rendelted meg? Egy kis beszámolót szerintem sokan szívesen fogadunk. :)

(#3427) csucsotke válasza #97520896 (#3426) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Én is erre jutottam, hogy még korai talán egy nagyobb akkus fűnyíróhoz legalábbis a kedvezőbb árfekvésben. Ezt a [Riwall RALM 3740i] -t, egy 4Ah-s akkuval meg gyorstöltővel. Mindegyik eleme az olcsók közé sorolható. Az egyik videón egy Bosch-t hasonlítottak össze Stiga-val, és az utóbbin is ugyanez a kerékállítási megoldás volt meg egyeznek a műanyagok is, más fantázianéven futó termékekkel. Ha megjön kipróbálom, aztán írok róla.

[ Szerkesztve ]

(#3428) f4lcon


f4lcon
őstag

tébláboltam a Bauhaus-ban, és észre vettem, hogy nem csak 60v hanem 48v fűnyírójuk is van [link] ami 99.990 forint egy akkuval meg töltővel
és ehhez egy extra akku 29.900 így 130-ból van 46 centi széles gép mulcsoló / oldalra kidobó funkcióval, 55L gyűjtővel és fém házzal (meg 5 év garanciával)
egyelőre best buy ennyiért

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3429) tm5 válasza f4lcon (#3428) üzenetére


tm5
tag

"Ajánlott Terület (M2) 900"
"4 Ah-s kapacitásának köszönhetően kb. 600 m2-es gyepterület nyírására alkalmas."

A lenti tapasztalatok alapján nem optimista kicsit ez a kijelentés?

(#3430) mrzed válasza f4lcon (#3428) üzenetére


mrzed
senior tag

Azt azért figyelembe vetted, hogy az extra akku csak 2Ah kapacitású a hozzáadott 4-es-el szemben?!

(#3431) #97520896 válasza f4lcon (#3428) üzenetére


#97520896
törölt tag

Nem tűnik rossz vételnek, de egy noname fűnyíróról nem jelenteném ki, hogy best buy. Itt találtam még róla leírást: [link] Ahogy írták is az extra akku 2 ah, tehát mindjárt felét tudja (300 nm). A 4 Ah elvileg 600 nm, ezt elhiszi valaki? :) Maradjunk annyiban, ha a felét bírja, az már egész jó és hihető. Ezekkel a saját márkás fűnyírókkal csak az a bajom, hogy mindenki linkelgetni, de még senki nem próbálta ki és vette meg. Majd ha valaki megvette, kipróbálta és leírja az élményeit, akkor lehet többen elgondolkodnak rajta.

(#3432) okezsoke


okezsoke
tag

Végül hosszas gondolkodás után Makita DLM431PTX1 lett a befutó. Hátha mégis lesz akkus gépem, illetve 3 év garancia van rá. Majd mesélek, ha megjött.

(#3433) tsrt


tsrt
csendes tag

Sziasztok!
Szintén a Bauhausban a GardolEdition 2 nevű benzines milyen lehet? Honda motorral írják, szintén 5 év garival.

(#3434) den89 válasza okezsoke (#3432) üzenetére


den89
tag

Jó lesz az, szerintem jó vétel. A te telked méretére ideális kell, hogy legyen. Kíváncsian várom a beszámolódat. Én már tűkön ülök, hogy a szüleim akkus fűnyíróját kipróbáljuk. :D

(#3435) Plebi válasza f4lcon (#3366) üzenetére


Plebi
senior tag

Csak én nem találom, vagy nincs leírva, hogy mennyi garancia jár hozzá?

Minden másban egyébként nagyon versenyképesnek tűnik. Jó vágószélesség, a 4ah-as aksi 10e Ft, ezek a többiekhez képest 1/3 áron vannak, kb Lidl, Aldi ár.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#3436) #97520896 válasza Plebi (#3435) üzenetére


#97520896
törölt tag

Versenyképes ár-értékben, de mégis egy saját márkás gép. Nekem ezek a saját márkás gépek kicsit gagyinak tűnnek, meg mi van, ha pár év múlva már nem gyártják az akksit? Ott maradsz akksi nélkül és kidobtad az ablakon a fűnyíró árát. Ismertebb márkájú gépeknél azért erre jóval kisebb az esély. Ennyiért, vagy kicsivel drágábbért kapsz Makitát, AL-KO-t, MTD-t. Az akksi egyébként 2x10eFt, tehát 20 eFt. Az máris nem 1/3 ár. Igaz, még így is olcsóbb a konkurenciánál. Fűgyűjtő elég kicsi, de egyébként ez legyen a legnagyobb baja. De egy próbát megér, vedd meg és várjuk a beszámolót. :)

[ Szerkesztve ]

(#3437) den89


den89
tag

Na megérkezett és ki is próbáltuk: MTD LM 40.
Ár-érték arányban teljesen korrekt. Könnyen összeraktuk, praktikus, könnyen használható gép, az akku ki-be rakása, töltőre felrakása-levétele is nagyon egyszerű (szüleim miatt örülök ez utóbbiaknak). Kicsit féltem, hogy a 48-as vágószélességű fűnyíró után, milyen lesz. De egyáltalán nem probléma, sőt sokkal könnyebb, praktikusabb vele nyírni ekkora területen (most pontosabban próbáltam megsaccolni, 230 m3 körül van a fűvel borított része a teleknek). Édesapám is szívesen nyírta vele, pedig nincs mindig oda a fűnyírásért... ezzel szinte gyerekjáték volt a kábel huzogatós, nagyobb darab elektromos fűnyíró után.
Nem vártuk meg, hogy 100%-ra töltsön az akksi, mert idő szűkében voltunk. Kb 90-95%-os lehetett, amikor elkezdtük a nyírást. 6 állítható magasság van rajta, abból alulról a 2-on nyírtuk, ami kb 3,5 cm lehet, abból kiindulva, hogy az alsó 2,5 cm, a felső pedig 7,5 cm. 1 hete volt nyírva a fű, szóval nem volt annyira nagy, de pont ráfért a nyírás. Kb fél óra volt a nyírás (durván amennyit ment a gép), gond nélkül kibírta az akksi, maradt még benne szufla. 300 m2-es területig nyugodt szívvel ajánlom. Majd ha nagyobb fűnél is kipróbáltuk, és kíváncsi még valaki, akkor írok a későbbiekben róla. Kérdés van esetleg, akkor válaszolok. Egy apróság azért, hogy ne csak dicsérjem: egy kicsit hangosabb, mint amire számítottunk. Persze egy benzines fűnyírótól így is bőven elmarad.

[ Szerkesztve ]

(#3438) den89


den89
tag

Még valami (elnézést már nem tudom szerkeszteni a hozzászólásomat). Arról most is megbizonyosodtam, hogy ezek az akkus fűnyírók nem közepes-nagy telkekre valók, és nem is nagyon gazos területre. Meg arról még nincs tapasztalatom, hogy 2-3 hetes fűvel hogyan boldogul. Egy szóval 300-350 m2-ig jó, de én ilyenbe nem mennék bele, hogy közben akkukat kelljen cserélgetni, meg esetleg fel kelljen töltögetni közben, stb. De egy menet közbeni akku cserének sem örülnék, utána meg azzal bíbelődjön az ember, hogy melyik akkut mikor rakja fel tölteni (nem árt megvárni, hogy kihűljön, majd utána ajánlatos töltőre rakni), melyiket töltötte fel, melyiket nem, stb. 6-8 év után meg 2x30-40 ezerért akkut venni, háát ennyiért már egy egész jó benzines fűnyírót kap az ember... De mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mi fér bele neki, és mi neki a praktikus. Ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#3439) okezsoke


okezsoke
tag

Sziasztok!

Ma megjött a Makita DLM431PTX1. Kb. 10 perc volt összerakni és már mehetett is. :)
Legmagasabb fokozaton nyírtam, ami 7.5 cm azt hiszem. Kb. 170 nm sosem nyírt 3 hetes fű. Jó nedves,sok akár karalábélevél méretű gyom. Eddig sima volt, öröm volt a munka.
Aztán a ház előtt is megigazítottam a régi gazt, az új fű még nem nőtt ki eléggé.
És kb ez alatt le is merült. Két teljes tartálynyi jó nedves fű. Apropó tartály, nem igazán jó a tele jelzője, érdemes hamarabb ránézni.
Ez alapján a 300 nm-re, ha kicsit rutinosabb leszek és hetente nyírva lesz, elég lehet.
Azért kicsit aggódom.
Másik érdekesség, hogy a töltöttség jelző semmit nem mutat, vagy nem láttam a tűző napon, de nem volt túl hasznos.
Ami a jó oldala, hogy az atom jó dupla töltő 45 perc alatt tölti fel a két akkut. Ugye kettőt tölteni gyorsabb, mint egyetlen akkorát ami a kettő összege.
Csináltam videókat is, össze rakom és linkelem remélhetőleg holnap.

(#3440) Morris


Morris
Topikgazda

Hali!

Az alábbi füves területeim vannak:
35m2 32m2 44m2 120m2
Ez össz kb 230m2

Ezekre a területekre keresnék normális fűnyírót.
Szép dús füvem van. Fűgyűjtő mindenképp kell.

Jelenleg egy benzines MTD 51BO van itthon, de ennek a kereke beleér a toló rúdba, a kidobó nyílás 30 másodpercenként eltömődik és még a 15cm-es fűben is lefullad.
Milyen gépet javasoltok erre a felhasználásra? Keret max 120k

(#3441) #97520896 válasza Morris (#3440) üzenetére


#97520896
törölt tag

15 cm-es vagy még nagyobb a fű? Csodálkozol, hogy nem bírja a fűnyíró? Ember, erre már inkább benzines fűkasza való. Milyen fűnyírót szeretnél, ami szerinted simán elbírja a 15-20 centis füvet? Az mindig szenvedős lesz tologatós fűnyíróval. Nyírd gyakrabban és teljesen jó lesz a mostani géped is. De ha mindig ekkorára a hagyod, akkor fűkasza.

[ Szerkesztve ]

(#3442) stickermajom válasza #97520896 (#3441) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem friss telepítés lesz az. Mintha egy másik topikban olvastam volna, hogy fűmagról érdeklődik a kolléga.

Amúgy az MTD Advance 53 SPKV HW nem fulladt be az én frissen telepített 15 centi körüli füvemen, pedig 70 négyzetméteren tele lett a 70 literes fűgyűjtő. :DDD

(#3443) Morris válasza #97520896 (#3441) üzenetére


Morris
Topikgazda

Túloztam. 10centi sincs.
Akkor is lefullad.
A többi paraméter fedi a valóságot.

Igen, frissen telepített.

[ Szerkesztve ]

(#3444) Morris válasza stickermajom (#3442) üzenetére


Morris
Topikgazda

Az egy nagyon jó gép, csak nem tudom érdemes e olyat venni nekem is erre a tagolt területre. (mármint benzinest)

(#3445) stickermajom válasza Morris (#3444) üzenetére


stickermajom
addikt

44 kiló, kínszenvedés vele a tagolt terület. Eddig csak a hátsó nagy kertben használtam, erre a kis részre valószínűleg veszek majd valami olcsó elektromosat.

(#3446) den89 válasza Morris (#3444) üzenetére


den89
tag

Akkus vagy benzines fűnyíróra gondoltál?
A terület nagysága alapján azt mondanám, hogy vegyél egy akkus fűnyírót. Viszont, ha szép sűrű a gyeped és nem nyírod 1-2 hetente, akkor nem tudom hogyan fog vele boldogulni. Szüleimnél is kb ekkora a terület, mint nálad, oda jó vétel volt az akkus fűnyíró. Nem rossz minőségű füvük van, de nem gyep minőségű, kutya is van, itt-ott gazos is kicsit, és azért max 2 hetente le lesz nyírva. Ha csak most a friss vetés miatt hagytad meg ekkorára a füvet, és később hetente-kéthetente fogod nyírni, akkor jó lehet az akkus. Ha visszább olvasol, akkor van 1-2 gép, amit kipróbáltak a kollégák (köztük én is).
Viszont ha benzinest veszel (valószínű ez a jobb vétel, ha jó minőségű füved van/lesz, mert az akkusra nem vennék mérget, hogy bírni fogja), akkor szerintem semmiképp ne vegyél ekkora "dögöt" :D , mint amit stickermajom írt. Ő is írja, hogy mekkora szenvedés vele nyírni. Ezek jóval nagyobb területre valók a tiednél. Szerintem önjárót sem biztos, hogy ki tudnád használni.
Esetleg ez? Ez pl "csak" 29 kg, és egy Husqvarnával biztos nem lősz mellé: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3447) Morris válasza den89 (#3446) üzenetére


Morris
Topikgazda

Ahogy elemzem a használati szokásokat, úgy inkább elektromosat mondanék jónak.

A benzines nehéz. Olaj, benzin, gyertya mind fogyó eszköz.
Viszont vezeték-free
A briggs motorok elég erősek

Az elektromos nem kér csak villanyt. Halkabb. De valami erős kéne ebből is.

Az akkus nagyon jó. Ötvözi a két technológia pozitív tulajdonságait.
Viszont nincs vele tapasztalatom. Így félek tőle hogy gyenge.

Gyom-mentes füvem van (eddig). Sűrű, mert friss vetés.
Szóval tanácstalan vagyok.
Egy jó erős villanyos jó lehetne. :U

Hetente vágom a füvet. Eddig csak a 32nm-es és a 35nm-es terület füves. A többi ősszel lesz bevetve.

[ Szerkesztve ]

(#3448) den89 válasza Morris (#3447) üzenetére


den89
tag

Mondjuk ha a benzines nem bírja, akkor az elektromosnak is szenvedős lesz. De ha már gyakrabban fogod nyírni és nem friss vetés lesz, akkor a mostani benzineseddel sem kéne, hogy gond legyen. Elektromosból 50-60 ezertől már teljesen jókat kapsz, arra felesleges 100-120 ezret költeni, nem lesz annyival jobb. Csak mondjuk lődd be, mekkora vágószélességűt akarsz, esetleg milyen márkákat preferálsz, és máris leszűkül a kör néhány darabra.

[ Szerkesztve ]

(#3449) Morris válasza den89 (#3448) üzenetére


Morris
Topikgazda

Az a baj a jelenlegivel, hogy a kidobó nyílása nagyon keskeny. 20 másodperc kell neki, hogy eltömődjön és már meg is fogta a motort. Aztán ha kész a terület, lehet gereblyézni.
Ezért mindenképpen fűgyűjtős utód kell.
Nekem a makita és az alko a szimpatikus elektromosból.

De most kezdtem jobban utánanézni az akkumulátorosnak és egyre inkább szimpatikus.

Eddig kitartottam a fém ház mellett. De mivel kavicsot nem fog látni, így jobb a műanyag. Olcsóbb és könnyebb.
Szóval lassan meg lesz minden kívánalom. :DDD

(#3450) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.

Benzines fűnyíró vásárlásán gondolkodom.
Mi a véleményetek a HECHT 5406-ról?
vagy MTD Briggs motors lenne a jobb (megéri azt a +30 ezret?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.