Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) stickermajom


stickermajom
addikt

Landscraper Pro Weed Control műtrágyát próbáltátok már? A hátsó kertben elég jelentős mennyiségben megjelent a gyermekláncfű, kéne kezdenem vele valamit.

(#3152) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Sziasztok!

1000-1500 m^2-es területre milyen benzines fűnyírót érdemes venni?
Hamarosan itt a szezonja a fűnyírásnak.. kb hetente lenne vágva az adott terület.
Gyűjtőkosár nem lényeg, jelenleg sem használom.

Keret: 100-150k ft és csak újat szeretnék.

:R

Xr

(#3153) IMGM6 válasza stickermajom (#3151) üzenetére


IMGM6
tag

A gyom-stop gyomirtó szer sokkal olcsóbb.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3154) ANDROID??? válasza Archer (#3150) üzenetére


ANDROID???
addikt

Felönteni nem akarom mással véletlenül sem.

Most csak a szokásos évenkénti olajcsere esedékes, mindig szezon előtt lecserélem aztán az elvan a nyáron.
Akkor lehet megveszem azt a stihl olajat, mondjuk 1600-at mondtak árban, gondolom a 6 decis kerül annyiba..
A gép egy mcculloch Briggs e450-el szerelve, eddig csak Husqvarna SAE30 (577 41 92-01) és BRIGGS & STRATTON SAE30 (100006E) olajat kapott.

Biztos jobb a Stihl SAE30 mint egy Re-Cord Garden SAE30 600ml. :U

A leírás még a SAE30 mellett a 10W30-at említi..

Esetleg jobb volna egy MOL fűnyíróolaj?

[ Szerkesztve ]

(#3155) cotag


cotag
senior tag

Sziasztok.
Ryobi rlm53190sv fűnyíróm van, ês amihez a kés van rögzítve eltört. 1/4 része kitört belőle...
Hol tudok alkatrészt venni hozzá?
Köszönöm a segítséget :R

(#3156) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#3154) üzenetére


ANDROID???
addikt

Újra elolvasva a hsz-t, az "amúgy meg teljesen mindegy" első olvasatra nem ragadta meg ennyire a figyelmemet, mint most másodikra. :B :B
Köszi :K
Még az is lehet mol-t veszek bele, amelyiket épp el fogom érni. Elrontani egyik sem fogja. :B

[ Szerkesztve ]

(#3157) Archer válasza ANDROID??? (#3154) üzenetére


Archer
őstag

A Re-Cord-os olajat azért én sem önteném bele (bár gyanítom semmi baja nem lenne tőle) de bármelyik nevesebb mehet, mondom, a MOL-os is teljesen jó (egyébként nincsenek ilyen téren rossz termékeik -a benzinjüket most hagyjuk- csak a kutakon "kutas" áron árulják sajna). 10W-30 ugyanaz nyáron mint a SAE30, csak előbbivel télen is lehet használni a gépet.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#3158) ANDROID??? válasza Archer (#3157) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ok, értem.
Túlzottan olcsó nevenincs kimarad, azt egyébként is kerülöm. :K
Köszönöm. :R

Más: a fűnyírókést mivel érdemes élvezni, akár reszelő el is, vagy sima motoros köszörű, akár "flex"?

[ Szerkesztve ]

(#3159) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok!

Vettem egy AL-KO Easy 4.2 P-S -t.
A használatiban semmi érdemlegeset nem találtam olaj téren. lásd a motor gyártójának
ajánlásait :U

Viszont van itthon LiquiMolly 10w40-es olajam. Ezt beletölthetem? Télen nem használnám a szerkezetet.
Elvileg AL-KO Tech 120-as motor van benne, na erről sem találok semmi értelmeset. Kb mekkora feltöltési mennyiséggel számoljak?

Köszi előre is! :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#3160) darkling


darkling
tag

Üdv!

Épp 1 éves Gardenline fűnyíróm megadta magát. Valószínűleg már az előző szezon vége felé kezdődött a nyíródás, de nem tudom mi okozhatta.

Mindegy is, holnap viszem vissza az Aldiba.

Viszont vennem kell egy újat, kb. 350-400nm, tagolt területre. Elektromos kábeles teljesen jó, eddig is megoldottam, nem okoz gondot a szlalomozás.

Tudtok-e javasolni megbízható típust vagy majdnem mindegy milyet veszek ekkora területre.

Köszönöm szépen!

Why is a soap bubble round?

(#3161) gg72


gg72
veterán

Egy 18 éves AL-KO elektromos fűnyíró helyett keresünk kb. 500m2 (hepehupás, nem pázsit) területre fűnyírót. Elektromosban a Makita ELM4121 lenne szimpatikus (strapabírónak tűnő fém ház, mulcsozó funkció), ill. találtam az OBI-ban jó áron ezt a benzines Einhell GC-PM 40 típust: [link] .
Mit tanácsolnátok?

(#3162) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

MTD 51 BO, indítás után max fordulatszám. A gázkar, ami össze van kötve a karburárorral - egy fémpálca és egy rugó segítségével - nem is megy vissza alapjáratra... Karburátor szétszedve, kifújva.
Lehet a rugó nyúlt ki?

(#3163) Archer válasza bulek (#3162) üzenetére


Archer
őstag

Az nem a gázkar lesz -ezeken nem is szabályozható a fordulatszám- hanem a regulátor szabályzókarja aminek a feladata, hogy terhelés ellenében fenntartsa a beállított fordulatszámot. Ha belerohadt a benzin a karburátorba, a kompresszorral kifújkálás kevés lesz, karburátortisztító/ultrahangos tisztítóra vagy némi kemikáliában való áztatásra (ésszel) lesz szükség. Ha ez ok, nézd végig a szabályzó mechanizmusát, jól raktad-e össze, nem-e hiányzik valami, a rugót jól raktad-e vissza.

MurdR: éppen beleöntheted, besülni sem fog tőle a motor de jobb lenne valami kertigép olaj bele, visszább már leírtam, hogy miért nem annyira jó az autóolaj ezekhez (folyadékhűtés v. léghűtés). 5-6 deci körül szokott belemenni, gondolom ez az Alko technika sem különbözik.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#3164) jozsi252


jozsi252
veterán

Lassan 1 hete meg van az AL-KO BC 500 B fűkasza így tudok róla nyilatkozni, hátha esetleg valakinek segít ez a pár tanács amit ez idő alatt gyűjtöttem.
Először is sokat gondolkoztam rajta hogy megéri-e venni egy Husqvarna 525RX fűkaszát ami a teljesítményt leszámítva mindenben jobb az AL-KO-nál. De még így 1 hét után is azt mondom hogy jobb vétel volt (nekem) az AL-KO fele annyiért.
Akkor néhány dolog a gépről
- rezgéscsillapítása nem az igazi, és akkor finoman fogalmaztam. Bár mivel kis területről van szó így annyira nem izgat a dolog, illetve az előző 4125-ös gépnek se volt valami nagy csillapítása!
- 1.9kW-os a gép és ezt a teljesítményt szépen hozza is. Van olyan rész ahol nagyon sűrű a fű, és megfogta az előző gépet, ennek viszont meg se kottyan, és max gáztól még messze is voltam. Szóval észrevehetően sokkal erősebb gép mint az előző, nem csak a számokon látszik.
- 7.7kg ami átlagosnak számít más hasonló teljesítményű márkás géphez viszonyítva.
- dupla vállas heveder van hozzá amit elég nehéz volt beállítani, de sokat ne várjatok tőle, jobb mint az 1 vállas, de a kényelmestől messze van.
- 1:50-es keverék kell bele amit az 50cm3-es motor szívesen is fogyaszt. :D Szóval ha nagy területre vennétek akkor legyen nálatok benzin. Tudom hogy kell jó pár tank amíg bejáratódik, illetve a való teljesítményt csak olyan 5-10 tank után adja le, de nekem így bőven elegendő amit tud.
- Bauhaus-ba vettem a gépet ahol 5 év gari van rá, illetve ha az AL-KO honlapján beregisztrálom a gépet akkor 1+2 év van gyárilag. Ezt viszont a márkás gyártók nem adják meg, mármint a sok garit.

Összefoglalva: Aki nem több ezer nm-t szeretne vele vágni, és tud élni a fenti pár negatív tulajdonsággal, annak 60 000ft-ért egy olyan kaszája lesz ami alkalmas nagyobb fűre/gazra is, sok garival.
Az előzőt 10 évig használtam és pár gyertyát fogyasztott csak el, illetve egy damilfejet. És akkoriban jóval nagyobb területet vágtam vele, volt sokszor hogy másnál is vágtam, szóval jobban igénybe volt véve. Én nem csalódtam abba se, remélem ebbe se fogok.
Akinek fontos a kényelem az valamilyen 5-ös szériás RX Husqvarna modellt vegyen, viszont ott hogy ezt a teljesítményt megkapjad, 3-4x szorzó van ár terén.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#3165) Nkboy


Nkboy
senior tag

Rezgéscsillapítás házilag. :DDD

[kép]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3166) emre


emre
veterán

Üdv!

Be tudná valaki azonosítani hogy ez milyen szerkezet?
Félig szétbontottam, kicsit letakarítottam, de semmiféle azonosítót nem találtam rajta.

Még két kép: másik oldalról , szemből

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3167) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Önjárós fűnyírót lehet hátrafelé húzni vagy az tilos?

(#3168) stickermajom


stickermajom
addikt

Ennek a mosócsatlakozónak csak én nem látom túl sok értelmét? Vagy rosszul használom és előbb kell kaparni, aztán mosni? Mert fordítva csak magamat szivattam meg.

(#3169) myke10


myke10
újonc

Sziasztok!
Benzines MTD (Thorx) fűnyító leáll..... Légtelenítő gombot kb. 10-12 alkalommal benyomom akkor beindul (első rántásra), de 2-3 mp és leáll. Ugyan ezt megcsinálom, csak miután beindul kb 1 mp-enként nyomkodom a légtelenítőt akkor megy, abbahagyom szinte azonnal leáll. Mi lehet a probléma? A karburátort, levegőszűrőt, tankot kitisztítottam. Esetleg légtelenítőt vegyek rá újat, mert lehet az van megrepedve?
Előre köszönöm ha valaki tud segíteni!

(#3170) bulek válasza Archer (#3163) üzenetére


bulek
tag

Laikusként írtam, mert az a kar szabályozza a fordulatot.
Sajnos szerelő se biztatott sok jóval. A regulátornak van baja, belül. Azt mondta jobban járok egy újjal.
Csak az is 100e körül van.

(#3171) Archer válasza Móncsa (#3167) üzenetére


Archer
őstag

Lehet, csak nyilván olyankor nem húzod az önjáró karját mert azzal viszont megölöd.

stickermajom: nem nagyon van, max ha végig vizes füvet vágtál és nem tudott rászáradni, amúgy inkább csak marketing fogás.

myke10: ezeknek membrános a karbija? Ha igen, az megérne egy cserét.

bulek: nem biztos, hogy nagy baja van csak ezekkel a Thorx motorokkal senki sem szeret nagyon bíbelődni mert gazdaságtalan a javításuk, olyan olcsók.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#3172) Cheesy


Cheesy
őstag

Tudom, hogy nem egy brutál erős fajta, de bent ragadt készleten vagy 10 db ebből: HiKOKI (Hitachi) CG23ECP-B
olyan br. 26k/db áron el tudnám hozni, akár névre szóló számlával. Csak gondoltam beszúrom ide, nem tudom HA!-n mennyi értelme lenne egy ilyen hirdetésnek...

www.vakbelmutet.hu

(#3173) Móncsa válasza Archer (#3171) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Ennek akkor se forog a hátsó kereke hátra fele ha nem húzom az önjáró kart.Ezt csak úgy lehet hátrafelé húzni ha a hátsó kerék nem éri a talajt .

(#3174) tm5


tm5
tag

Hi,
Nem vagyok benne biztos, hogy ez a legjobb topic a kérdésemhez, de mivel a fűnyíró miatt van problémám ház itt teszem fel :)
Van kimaradva vagy 3 liter tavalyi benzinem, valszeg E5-ös, nem merem beletenni a fűnyíróba. A kérdés az lenne, hogy mit lehet kezdeni vele? Hulladékudvar (Debrecen) zárva, bár kétlem, hogy átvennék, nem fáradtolaj az. Más ötletem meg nincs.
Mondjuk tavaly ilyenkor a tavalyelőtti benzint még beleraktam és nem volt gond. Mióta van E5 amúgy a kutakon? Egy öreg Briggs motoros Al-ko fűnyíróról van szó.

(#3175) stickermajom válasza tm5 (#3174) üzenetére


stickermajom
addikt

Én a MOL-nál adtam már le benzint aminél elszámoltam a 2T keveréket, simán átvették.

(#3176) Nkboy válasza tm5 (#3174) üzenetére


Nkboy
senior tag

Én simán elhasználtam a tavalyi benzint,ugyan mi baj lehet alapon. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#3177) 8th válasza tm5 (#3174) üzenetére


8th
addikt

Használd el nyugodtan semmi baja nem lesz. Jóformán csak az számít, hogy milyen olajjal kevered be. Tavaly előtt nyáron vásárolt maradék benzinnel csaptam le a füvet húsvét előtt. Simán megette a fűkasza. :)

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#3178) 22balu


22balu
aktív tag

Sziasztok,

Benzines fűkaszát szeretnék venni 30 ezer forintig. (esetleg picit több)Tudom hogy ez nem a stihl kategória de ennél több pénzt nem szeretnék rá áldozni kb 500m2 telket vágnék vele . Van amikor majdnem derékig ér a gaz . Tudtok valamit ajánlani? azt már kiderítettem hogy a noname/kinai márkák hazudnak a lóerővel. pl Flinke fukasza 5.5 lóerő 65cc 20 ezerért gyanúsan olcsó.

köszi :))

(#3179) 8th válasza 22balu (#3178) üzenetére


8th
addikt

Aldiban szokott lenni olcsó Einhell (Gardenline) kasza (24990 vagy 29990-ért) három év garival. [link] Ennél jobb vétel 30k alatt nem nagyon van szerintem. Unokaöcsém négy éve vett egyet nyúzza egész nyáron, járkál vele bérbe vágni de még bírja a strapát. A kötelező karbantartásokon kívül eddig egy benzincsövet kellett cserélni mert a gyári elrepedt semmi más baja nem volt a négy év alatt.

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#3180) david335


david335
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani jó elektromos fűnyírót 500-as kerthez? parkside paramétereiben jól nézz ki, de fűnyíróban nem ismerem.

(#3181) Móncsa válasza tm5 (#3174) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Nézd meg a kannában hogy van-e benne kicsapódás , 99,9% hogy nincs , jól rázd fel és használd el. Nekem a motorban októberben tankolt benzin van és semmi baja nincs. E5 kb 2010 óta van a benzinben E10 december közepétől van a benzinben.

(#3182) myke10 válasza Archer (#3171) üzenetére


myke10
újonc

Helo!
Nem membrános, azért próbálkoztam tisztítással hátha az segít.

[ Szerkesztve ]

(#3183) nagy.adam89


nagy.adam89
friss újonc

Sziasztok!
Adott egy Kawasaki fj180v-am61 motoros ipari John Deere c52ks (Sabo) alu házas önjáró fűnyíró.
Hajtás hibával szenvedek, ugyanis a jobb oldali fogaskerékre a tengelyről nem érkezik hajtás...
Se bordázott se ékes a tengely vége, hanem csak a fogaskerék belseje tűgörgős... Tengely vég zégerrel biztosítva...

(#3184) Top cat válasza emre (#3166) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem ez Tecumseh. BV 153 vagy BV 173.

(#3185) Top cat válasza myke10 (#3169) üzenetére


Top cat
őstag

Az nem légtelenítő hanem szivatógomb. Valószínűleg nincs rendesen kitakarítva a karburátor.
Nézd meg ezt.

(#3170) bulek
Lehet, hogy a belső regulátorral van baj. De az is lehet, hogy csak a szabályázó rugó nyúlt meg. Durva lenne ha egy ilyen alapgép 100 000Ft lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#3186) tm5 válasza Móncsa (#3181) üzenetére


tm5
tag

Köszi mindenkinek is a benzines tippet. Akkor rápróbálok. Ha tényleg ilyen régóta van E5-ös akkor nem lehet gond, mert tényleg minden évben az első pár vágás az előző évi benzinnel ment.

(#3187) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy ilyen fűnyírót, remélhetőleg holnap meghozzák. https://www.emag.hu/al-ko-classic-plus-5-18-sp-a-4in1-onjaro-benzines-funyiro-51cm-65l-119837/pd/DKYCJ9BBM/
Nem volt még benzines fűnyíróm, így kíváncsian várom.
Van itthon elfekvőben Motul 5100-as 10w40-es motorolajom, ez jó lehet bele? Nem találtam konkrét infot, csak hogy SAE minősítésű 5w30 vagy 10w40 jó bele. Ez pedig JASO minősítésű.

(#3188) 8th válasza Something_ (#3187) üzenetére


8th
addikt

Passz. A használati útmutatóban benne lesz milyen minősítésekkel rendelkező olajjal lehet üzemeltetni.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#3189) nagy.adam89 válasza nagy.adam89 (#3183) üzenetére


nagy.adam89
friss újonc

Valaki tudja esetleg, hogy mi lehet a gond? Előre is nagyon köszönöm! :F

(#3190) Móncsa válasza Something_ (#3187) üzenetére


Móncsa
aktív tag

https://www.szerszamkell.hu/alco_sae_30_negyutemu_motorolaj_06l_12090
Ez kimondottam a 4 ütemű léghűtéséses kerti gépekhez való olaj én csak ilyent használok , igaz én csak Briggs &Stratton motoros kerti gépet vettem és veszek ezután is .
Motul 5100-as 10w40-es qrva jó olaj robogóba motorba autóba de nem egy új fűnyíró motorba , ha már kifizettél 90 000ft-ot fűnyíróra akkor tegyél bele rendes olajat!!! SZERINTEM!!!

(#3191) IMGM6 válasza Móncsa (#3190) üzenetére


IMGM6
tag

Ez egy 20 évvel ezelőtti követelményeknek megfelelő ásványolaj, ettől még azén Briggs motoros fűnyíróm is ( a kézikönyv alapján) egy kicsit komolyabb olajat kér. Nem csoda, hogy ilyen löttyöket elvileg 6-8 üzemóra után cserélni kell.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3192) hape60


hape60
aktív tag

Szevasztok, 20 éves szegélynyíróm megadta magát; milyen szegélynyírót javasoltok? Tényleg csak szegélynyírásra kell, kb 80m2 kert, fák, meg bokrok között, ahol a fűnyíró nem megy el. Sima kábeles (220V) lehet, eddig is az volt, ha lehet, 2 damilos vágófejjel.Árban 10-15e körül gondoltam. A lényeg, hogy dob, alkatrész legyen hozzá pár év múlva is. Nem baj, ha garancia több éves.

(#3193) IMGM6 válasza IMGM6 (#3191) üzenetére


IMGM6
tag

Tévedtem, nem 6-8, hanem csak 2-5, nem véletlenül.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3194) Archer válasza IMGM6 (#3191) üzenetére


Archer
őstag

Erről már én is írtam, szerintem is a legócskább olajakat adják el kertigép olaj címszóval mert ezeknek az egyszerű motoroknak az is elég. Nincs ezzel gond csak akkor ne kérnének 2-3e Ft-ot literjéért mert annyiért már tényleg nagyon jó olajakat kapni. Viszont "elvileg" ezek léghűtéses motorhoz vannak adalékolva vagy a fene tudja mit kotyvasztanak rajta, emiatt én is inkább ezeket javasolnám. Azért 2-5 óránként nem kell cserélni, az tényleg pazarlás.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#3195) acc200


acc200
tag

Sziasztok,

[McCulloch M51-150R Classic] gépet használ valaki?
Ha jól látom ezen nem B&S motor van, hanem saját márkás.. Ez mennyire lehet gond szerintetek?
~1200 m^2 terület "ápolására" ~100.000 magyar valutáig esetleg más alternatívát tudnátok ajánlani?

Köszi szépen előre is! :R :R

Üdv!

(#3196) Something_ válasza Móncsa (#3190) üzenetére


Something_
őstag

Koszi, vettem bele omv kuton sae30as olajat, illetve mol kuton tankoltam 100as benzint kannaba, nehogy a motultol haljon be :-))

Mar csak a funyironak kell megerkeznie.

(#3197) Tothgera30 válasza Móncsa (#3190) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igazából ettől a SAE30-as egyfokozatú (szintetikus) olajtól szinte bármi jobb, pusztán a API SL/CF követelményeket teljesíti.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3198) Móncsa válasza IMGM6 (#3193) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Mutassad már meg ,hogy hol írnak olyant hogy ezt az olajat 2 óránként cserélni kell.

(#3199) Móncsa válasza Tothgera30 (#3197) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Mennyi hülye gyárt SAE 30-as olajat fűnyírókhoz , még jó ,hogyTe jobban értesz hozzá mint ezek !

https://www.liqui-moly.hu/termekek/83/ken%C5%91anyagok/lm1264-detail

https://www.mltautosbolt.hu/MOTOROLAJ-1L-MANNOL-4T-AGRO-SAE30-d3761.htm?tab=description

https://www.google.com/search?q=SAE30&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk01jIC8d01Be2QpMpNX0ocqopDtOBw:1587281605520&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=C46ZiVsFLjXmNM%253A%252CHBO1CpII9D_OLM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kTn-cHGmeAh8VCNoMeADkCOhMQLqg&sa=X&ved=2ahUKEwj1m4Xi_PPoAhXvpIsKHZ3WCLAQ9QEwBHoECAoQHQ#imgrc=BjBWskpWBIofXM

https://motoralkatresz.eu/termekek/Motul/Garden_kisgep_motorolaj_SAE30_4T_600ml/

https://www.maxxshop.hu/webshop/details/94/118249/husqvarna/tartozekok-es-kiegeszitok/kenoanyagok/husqvarna-4t-motorolaj-06l-sae30

https://www.macfarlanegenerators.com.au/products/1323/5l-premium-oil-mono-sae30-valvoline

[ Szerkesztve ]

(#3200) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok!

Briggs & Stratton Quantum XTE 50-es motorról tudtok bármilyen infót adni?

Most keresek anyámnak fűnyírót, sík terep, kb 700nm. Fontos lenne, hogy önjárós, fűgyűjtős, lehetőleg minél szélesebb, és jó lenne, ha nem kellene órákig rángatnia, hogy beinduljon, esetleg önindítós lenne számára a legkényelmesebb. Eddig újakat keresgéltem, de egyáltalán sem vagyok képben, hogy milyen márkát/modellt nézzek, de motorból Briggs vagy Honda, a saját márkás, átmatricázott motorokat kerülném.

A fenti XTE motort csak azért kérdeztem, mert egy ismerősömnek van egy eladó Variolux B&S Quantum XTE 50-es motorral, a terepviszonyai miatt nem tudja kihasználni, elvileg kulcsos/önindítós is, de innen Angliából nem tudtam személyesen megnézni, ha esetleg van valakinek tapasztalata vele, legyen szíves ossza meg velem.

Előre is köszönöm

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.