Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) feratti


feratti
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki hogy a csapszeget ott lent a damilnál milyen idközönként kell zsirozni?Beruháztam tavasszal egy Hikoki fűkaszára nem akarnám hogy tönkremenjen mert nagyon meg vagyok elégedve vele főleg Alko meg egyéb kinai után.(Bár ez profi gép azok meg inkább hobbik voltak)

(#3952) Attix70 válasza #10726912 (#3947) üzenetére


Attix70
aktív tag

Ezt a 80-ért vettem sztorit hányszor kell még olvasnunk??
Örülj neki és használd, de már minden részletet olvashattunk.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#3953) Popes válasza feratti (#3951) üzenetére


Popes
őstag

Csapszeg alatt a szöghajtásra gondolsz?
Én 3-4 használat után nyomtam bele amennyi fért.(Eddig bevált)
De talán a használati útmutatóban benne kellene lennie hogy milyen időközönként kell zsírozni.

Deus ex machina

(#3954) feratti válasza Popes (#3953) üzenetére


feratti
csendes tag

Igen köszönöm a választ.Lehet hogy le van irva de a papirok vidéken vannak(a késsel együtt basszus) a gép meg itt BP-n elvállaltam egy munkát ad hoc jelleggel,később jöttem rá nem volt okos dolog a telken hagyni.

(#3955) Daert


Daert
őstag

Üdv urak!
A telekre szeretnék egy benzinmotoros fűnyírót venni. Kb. 1000-1200m2 terület lenne nyírva.eddig az alábbi modelleket néztem ki:

- Makita
- Husqvarna
Ezek közül melyiket érdemes megvenni,vagy ha esetleg van még más alternatíva,szívesen veszem!

(#3956) mrzed válasza Daert (#3955) üzenetére


mrzed
senior tag

Nekem a linkelt makita van, szezon elején vettem, maximálisan elégedett vagyok vele.

(#3957) Daert válasza mrzed (#3956) üzenetére


Daert
őstag

Mekkora területen használod?A mulcsozó használata hogy működik,kell a pengét cserélni hozzá vagy all in one?

(#3958) mrzed válasza Daert (#3957) üzenetére


mrzed
senior tag

Úgy 5-600 m2 amit nyírni kell, ha nem sietek max egy óra. Soha nem használtam még a mulcsozó funkcióját, amikor megvettem, nézegettem az alkarészeket, szerintem univerzális késsel szállítják. Természetesen a mulcsdugó a csomag része volt.

(#3959) #10726912 válasza Attix70 (#3952) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nagyszerű dolog, hogy Te és sokan Veled együtt olvashattátok, aki újként jün, annak te leirod sokadszor ugyanazt az újjakról, én meg leirom a használtan 80-ért ellenpéldát. Vagy itt csak az új fűnyirókat lehet ajánlgatni, ez van benne a szabályzatban? ??Esetleg ha megint le merészelem irni egy kérdezőnek, mint az új, kétes minőségű fűnyirók közötti bolyongást 100 ezer alatti ellenpéldát, akkor majd megint kérdezd már meg megint, hogy hányszor kell ezt még végigolvasnod...kb annyiszor, ahányszor nekem az olcsó új fűnyiró ajánlásokat. De ha ajánlasz majd új fűnyirót, akkor majd én is kérdőre vonlak, hogy mit ajángatod itt az új belépő, sokszor kinai fűnyirókat. :U

(#3960) #10726912 válasza Segesdy (#3949) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem volt különösebb megfontolás, erős, állitható fordulatú önjáró fűgyüjtőst kerestem, ennek utána olvastam, mikor megtaláltam, nem irtak különösebb dolgot vele (pl kontsrukciós hibákat). Ez újkorában 300 feletti áron volt, annyit javasoltak, hogy a Honda motoros Hondát kell keresni.

(#3961) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Van egy Mcculloch B43BT fűkaszám amit már 3 éve megelégedéssel használok. A minap észrevettem, hogy csöpög a benzintank, kilukadt egy helyen. Próbáltam jobb híján beszilózni, de hamar feloldotta a benzin. Írtam a mcculloch.com-on a kapcsolat menüpontban, de napok után sincs válasz, és írtam egy kerti gépes szaküzletnek is, ők sem tudtak adni új benzintankot hozzá. Van esetleg ötletetek hogy honnan tudnék új tankot rendelni? Nem örülnék ha emiatt kéne lecserélnem az amúgy teljesen jó fűkaszát... :(
Köszi!

:-)

(#3962) IMGM6 válasza marcusa (#3961) üzenetére


IMGM6
tag

A Husqvarna szervizek elvileg tudnak hozzá rendelni. Nézesd meg egy műanyagossal, hátha tudja hegeszteni.
Mostanában már elég jó műanyag ragasztókat is lehet kapni, de a tartós ragasztás gondos előkészítést igényel.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3963) Fabolous4


Fabolous4
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Toro GTS TX-159 önjárós fűnyíróm az utóbbi időben azt veszem észre, hogy nagyon kevés füvet dob a fűgyűjtőbe és a többi pedig feltorlódik a késháznál végig a falához tapad mint valami pép és mindig le kell állnom és kipucolni,mi lehet a gond, hogy teljesen nem száraz a fű vagy mi az oka?tavaly amikor nyírtam mindig tele fűgyűjtőt ürítettem most pedig ezt csinálja..Válaszotokat előre is köszönöm,szép napot mindenkinek! :)

(#3964) IMGM6 válasza Fabolous4 (#3963) üzenetére


IMGM6
tag

Nyilván, a vizes fű, több okból is jóval nehezebben kerűl a gyűjtőbe.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3965) Segesdy válasza #10726912 (#3960) üzenetére


Segesdy
tag

Köszönöm a választ! Sokat segítettél!
Esetleg tudsz ajánlani hasonló megbizható gépet, vagy ezzel járnék a legjobban?
Igazából egyenlőre csak a honda meg talán Kawasaki motorrol hallottam hogy azok jók, sőt egyik legjobb a honda, utána néztem 70 ért van ami tetszik is és nincs leélve képek alapján. HRB575 a típusa.

Köszönöm még egyszera választ!

(#3966) #10726912 válasza Segesdy (#3965) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem tudok ajánlani, általánosságban mondtam amit, fórumon olvasva, teszteket, stb...ha rendben lévőnek találod és nem találsz vele kapcsolatban negativ kritikákat, akkor vedd meg. Valószinűleg 300 ezer feletti áron tudnál hasonló tudású Hondát venni újként.
Én azt döntöttem el, hogy ha valami megibásodik rajta, akkor megcsináltatom, de akkor is egy olyan gépem lesz, aminek minden darabja minőség.

(#3967) Attix70 válasza #10726912 (#3959) üzenetére


Attix70
aktív tag

Nekem Yamaha a fő gép, amit már használtan sem lehet szerezni 50+ Kg, alu váz, 2 sebesség, kardán hajtás, fém fogaskerekek a kerékben és még se ajánlgatom a beszerzését. Nincs már hozzá alkatrész pl. Amúgy Van Gardena akkus gépem (1KW) , van akkus kínai ami önjárós (800W), van Solo ami Briggs motoros 42cm-es ami kicsit módosítva még a kutyakakát is felszedi a fűgyűjtőbe és van még Kinai önjárós is. Ha karban van tartva akkor a Kinai is sokáig jó. Ohc motor ami keveset fogyaszt és mechanikus a szabályzása. Van még ezen kívül még pár gépem. 2db Kawasaki motor, stb. Majd ha elmegy a hajtása a gépednek (nem kívánom), akkor lehet más lesz a véleményed. És van ilyenem is : [link]
Bocs a kommentárért, a gép benzinnel ment én meg sörrel .. :D

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#3968) #10726912 válasza Attix70 (#3967) üzenetére


#10726912
törölt tag

:R Rmélem sokáig működik majd, ha nem, akkor ráköltöm, amit kell és megy tovább :) Egészségedre :) :R

(#3969) VIPowER


VIPowER
senior tag

marcusa

Valami hasonlóval próbálkozz, vagy épp ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#3970) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

350 m2 területre szeretnék vásárolni fűnyírót. Az ismerősöktől már megkaptam minden hasznos haszontalan infót de nem igazán van meg az irány. :)
Benzines erre a területre sok? Eddig elektromosat használtam, annyira nem is zavar a kábel el lehet terelgetni. Benzinessel annyi plusz van amit hallottam, hogy erős, nem kínlódás vele a fűnyírás. Keretem 80-90e Ft, ahogy nézegettem elektromos kijön belőle de nincs infóm melyik ajánlott. Benzinesnél ha egyáltalán számításba jöhet ott se tiszta melyik ár értékben ami jó. Köszönöm!

(#3971) #97520896 válasza GoZoL (#3970) üzenetére


#97520896
törölt tag

Én a szüleimnél kb 15 évig elektromossal nyírtam, saját házamnál benzinessel nyírom (1000 m2).

Elektromossal nem volt gond sosem. Néha kicsit idegesítő volt a kábellel bajlódás, de ennyi. Karbantartás nagyjából egyenlő a nullával, fűnyírás után kicsit letakarítod, ha 3-4 hónapig hozzá sem nyúlsz, akkor is pöccre indulni fog. Esetleg 1 évben 1x megélezed a kést. Elektromosból ennyiért nagyon jót tudsz venni, szerintem nem is feltétlen muszáj elmenni 80-90 ezerig.

Benzinesnél folyamatosan gondoskodni kell róla, hogy legyen otthon benzin, minden évben olajcsere, néhány évente nem árt olajszűrő-légszűrő, gyertya csere sem. Takarítás is macerásabb, mivel nem ajánlatos annyira forgatni a gépet. Szerintem 350 m2-ig nem feltétlenül szükséges a benzines.

Idén vettünk szüleimnek akkus fűnyírót (kb 250 m2 a fű), így már a kábellel bajlódás sincs, gyerekjáték a fűnyírás (főleg benzineshez képest). Persze, nem árt, ha 1-1,5 hetente nyírod a füvet. Szerintem, rakj még hozzá egy keveset, és vegyél akkus fűnyírót. Annyi, hogy általában olyan 300 m2 körüli területet bír ki az akku. Szóval nálad pont necces, hogy menne-e egy akkuval. Ezek jó kis gépek szerintem: [link] Csak ugye 20-30 eFt-tal a meghatározott kereten felül vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3972) marcusa válasza VIPowER (#3969) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi, ezt megpróbálom. :R

:-)

(#3973) Morris


Morris
Topikgazda

Parkside talajlazító/gyepszellôztetővel van valakinek tapasztalata?
Lenne egy új 20k-ért.

PLV 1500 B1

[ Szerkesztve ]

(#3974) GoZoL válasza #97520896 (#3971) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szia!

Még annyi plusz elvárásom a fűnyíróval, hogy 5 hetente mulcsozni is szeretnék, 70 körül indulnak ami már tud is. Akkumulátorosokat én is néztem, az akksik töltögetése és a gyenge teljesítmény szerintem nem ér annyit, akkor inkább a kábelt kerülgetem, rendezgetem.
Igazad van a benzinessel, plusz karbantartás van és költség szempontból se a legolcsóbb.
Köszönöm az infókat!

(#3975) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

1000 m2-es telekre szeretnék venni fűnyírót, a vágandó füves terület kb. 650-700 m2 ennek kb. ötöde árok vagy domboldal.

Vezetékes gép kilőve, hosszúkás a telek... meg amúgy is :)

Benzin vs. akkus a dilemma, de 75k-nál többet nem szeretnék rá költeni, így kiesik az akkus.

én ezt néztem ki: AL-KO Classic 4.66 P-A

ennél tudtok jobb választást ilyen pénzből?

illetve kommentben valaki írja hogy önjáró, gondolom ez nem fedi a valóságot

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3976) Top cat válasza Motion_Blur (#3975) üzenetére


Top cat
őstag

Tolós, az SP-A típus önjáró.
Látszik a képen is. Nincs karja a kereten csak a motorféknek.

(#3977) Motion_Blur válasza Top cat (#3976) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Értem, köszi!

84k az önjáró, deal?

vagy akkor már ez?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3978) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!

Kb. 400 nm felületre mi az ajánlott alap vezetékes elektromos gép?

Köszi!

(#3979) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#3977) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nah, végül önjáró + Briggs & Stratton 450E-ben ez adja ki: [link]

vagy 500e-vel a Makita, de nem önjárós: [link]

de ott az OHV felirat rajta :F

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3980) szilu7 válasza Motion_Blur (#3979) üzenetére


szilu7
senior tag

Az OHV azt jelenti, hogy Overhead Valve. Ez a szelepvezérlés fajtáját jelenti.

(#3981) #97520896 válasza Motion_Blur (#3979) üzenetére


#97520896
törölt tag

Az OHV nem azt jelenti, hogy gagyi vagy kínai motoros vagy ilyesmi. :D De látom közben már írták, mit jelent. Nekem is rá van írva a Briggs motoros McCulloch gépemre, meg fater kapálógépére is, ami szintén Briggs motorral szerelt.

balagedebr: 40-50 ezerig Makita ELM4120, ELM4121, Hecht 1844, Hecht 1641, esetleg még AL-KO-ból ha találsz ajánlott típust. Arra figyelj, hogy ekkora területre azért minimum 41-es vágószélességű gépet vegyél, ne bohockódj 33-37 cm-esekkel.

[ Szerkesztve ]

(#3982) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Munkatársam szeretne venni egy 46cm vágószélességgel rendelkező, önjáró, benzinmotoros fűnyírót. Ragaszkodik az új példányhoz. Mi most a best/buy?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3983) #97520896 válasza Tothgera30 (#3982) üzenetére


#97520896
törölt tag

Keret?

(#3984) Tothgera30 válasza #97520896 (#3983) üzenetére


Tothgera30
Ármester

120k, nagyon max 150k. Egy ősrégi MTD-t cserélne le.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3985) #97520896 válasza Tothgera30 (#3984) üzenetére


#97520896
törölt tag

Pár hete le volt árazva a Husqvarna LC153S, az lett volna a bestbuy 130 eFt-ért. De szerintem most mindenhol vagy készlethiány van, vagy felemelték az árát az eredetire (145eFt). Meg ugye ez nem is 46 cm vágószél.
Ezeknek nagyon hasonlóak a paramétereik (Briggs motor, önjáró, 46 cm vágószél, stb):
Makita PLM4621N2
MTD OPTIMA 46 SPB HW
MTD SMART 46 SPOE
MTD SMART 46 SPBS
STIGA Combi 48 Q B
STIGA Collector 48 SB
AL-KO Comfort 46.0 SP-B Plus
AL-KO Premium 470 SP

[ Szerkesztve ]

(#3986) Motion_Blur válasza Tothgera30 (#3984) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Most már én is azokat nézegetem:

MTD:

[link]
[link]

Briggs 625, 675 motorral.

Al-ko: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3987) #97520896 válasza #97520896 (#3985) üzenetére


#97520896
törölt tag

(#3988) Top cat válasza Motion_Blur (#3986) üzenetére


Top cat
őstag

75k-ról indultál, a második MTD már ennek a duplája. :D

Nem tudom mekkorák azok a dombok árkok. Lehet, hogy nem lesz oda jó a benzines fűnyíró.

(#3989) Motion_Blur válasza Top cat (#3988) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Nem tudom mekkorák azok a dombok árkok. Lehet, hogy nem lesz oda jó a benzines fűnyíró."

Miért? Nyilván van az utcafronton van árok, illetve a telek egyik oldala lejt egy 5 méteren kb. 80-90 cm-t.

Az előző tulaj is benzinessel vágta.

Az ár meg... hát jah... ahogy nézem úgy szállok el árban :D önjáró Briggs motors kell :)

mondjátok rá az áment és megrendelem: [link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3990) #97520896 válasza Motion_Blur (#3989) üzenetére


#97520896
törölt tag

Dimbes-dombos részre és mivel nagy a terület mindenképp a benzines önjáró a jó választás. Eddig rendben is van. Jó is az AL-KO, amit kinéztél.

De az árkot elég cumi lesz a 32-35 kg-os benzinessel nyírni, arra vennék valami olcsó elektromos fűnyírót vagy fűkaszát vagy szegélynyírót (akár akkusat). 20-30 ezerért már van mindegyik. nyilván nem a legjobbak ennyiért. De arra, hogy a ház előtt meg az árkot lenyírd bőven jók.

[ Szerkesztve ]

(#3991) Segesdy


Segesdy
tag

Hali!

Cub cader LM2 DR53 tolos onjaros fűnyírórol velemeny?

70-80 korul nem nagyon talalok ertrlmes gepet, ami 50cm vagy felettit vág, max 46ig lemegyek ha lenne olyan... önjáró, ertelmes erős motor van benne.
:/ lehet ujonnan kene gondolkoznom Husquarna lc153s vagy valami stiga, honda feleben minimum dupla áron?

(#3992) Motion_Blur válasza #97520896 (#3990) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Értem. És egyébként a benzinmotor működését befolyásolja hogy mondjuk egy hosszabb részt kissé döntve vágok? Úgymond oldalvást.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3993) Top cat válasza Motion_Blur (#3992) üzenetére


Top cat
őstag

Az árokhoz én is fűkaszát vagy szegélynyírót javasolnék.

Ha döntve van a fűnyíró az olajozás nem lesz megfelelő. Pláne ha előre döntöd. :D

Gyanús hogy annak az AL-KO-nak nincs olajleeresztő csavarja.

(#3994) Motion_Blur válasza Top cat (#3993) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Gyanús hogy annak az AL-KO-nak nincs olajleeresztő csavarja."

Igen, ezért van hozzá a leszívó szett.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3995) #97520896 válasza Motion_Blur (#3992) üzenetére


#97520896
törölt tag

Nem tesz túl jót neki, az biztos. Főleg előre döntve, ahogy írták is. Takarításnál sem ajánlatos teljesen oldalra dönteni, hanem épp annyira, hogy hozzáférjen az ember. Meg gondolj bele a 35 kg-t (ráadásul ha fűgyűjtő is van fűvel megpakolva) megtartani az árokban féloldalasan vagy húzni-tolni előredöntve. Nem egyszerű mutatvány. :D

Top cat: én úgy tudom, hogy manapság a legtöbb benzines fűnyírónál úgy kell kiönteni vagy kiszívni az olajat.

[ Szerkesztve ]

(#3996) Top cat válasza #97520896 (#3995) üzenetére


Top cat
őstag

Az elég baj ha nincs olajleeresztő csavar.

Bár egyes Makitáknál azt írják, hogy nem is kell cserélni, csak után tölteni.

(#3997) szilu7 válasza #97520896 (#3995) üzenetére


szilu7
senior tag

Nem tesz neki jót. Már kisebb döntésnél is a kartergáz visszavezetésnél jöhet egy kis olaj, ami szennyezi a légszűrőt. Kis rézsűt még lehet nyírni vele. Takarításnál is figyelni kell, nagyobb döntésnél befolyhat a hengerbe. Vagy az eleje, vagy a légszűrő nézzen mindig felfelé.
"én úgy tudom, hogy manapság a legtöbb benzines fűnyírónál úgy kell kiönteni vagy kiszívni az olajat."
Pontosan. Házilag még egyszerűbb is. Kicsit érdemes járatni előtte, ha hideg volt, aztán várni kb. 10 percet, hogy lecsorogjon és után kiönteni.
Top cat: Miért baj?

[ Szerkesztve ]

(#3998) Motion_Blur válasza #97520896 (#3995) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A két kérdéses terület:

[link] bal oldalt lejt kifele, de lehet csak túlaggódom

Ez pedig az árok: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3999) Tothgera30 válasza #97520896 (#3985) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A McCulloch-ot nézegettük (nem csak azért mert nekem is az van :P ), de mintha a beszerezhetősége nehézkes lenne. Illetve elfelejtettem írni hogy hátul nagy kerék, Briggs 6xx motor előny, fűgyűjtő, fém bódé viszont szükséges.

Talán az AL-KO Premium 470 SP-B a legszimpatikusabb számára.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#4000) Top cat válasza szilu7 (#3997) üzenetére


Top cat
őstag

Sokkal könnyebb ha van csavar. Anélkül kell hozzá külön szerszám. Macerásabb is.

(#3998) Motion_Blur
Ahhoz az árokhoz inkább vegyél valami egyszerű fűkaszát vagy szegélynyírót. Fűnyíróval az alját úgysem lehetne lenyírni szépen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.