Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok,
Akkus szegélynyíróval ( fűkaszával) van valakinek tapasztalata? Milyet érdemes? Nem méteres gazt kéne nyírni, csak a azokon a helyeken ahol a rendes fűnyíró nem fér el. Látom van műanyag "késes" az gondolom szegőkő, járólap és egyébb akadály mellett nem ajánlott.

(#2002) energy78 válasza csiszol (#1999) üzenetére


energy78
csendes tag

Köszönöm a részletes beszámolót, nagyon hasznos volt. :R
Úgy érzem máris egy fokkal tájékozottabb vagyok.

(#2003) Espla válasza Attic09 (#1988) üzenetére


Espla
aktív tag

Nekem jó eddig a tapasztalatom a Fieldmann FZR 2040-E-el, 1800 Watt, 42 cm, nagyon erős fűnyíró, telerakodja dugig a fűgyűjtőt, halkabb jóval egy benzinesnél, hangja mélyebb, öblös, tolni se nehéz, nem kell karbantartani, 40 ezer HUF
jó alternatíva belépőszintű benzines helyett

(#2004) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok!

De jó hogy van ilyen topic is. Lenne egy Mtd Thorx 35 Ohv fűnyíróm. Apóstól kaptam mert ő már nem bírja tologatni és vett egy kis elektromosat. Viszont van egy olyan probléma hogy beindítom, megy szépen és vág rendes erőből. Kb 5-10 perc után elkezd gyengülni és kékesen füstölni. Addig csinálja míg be nem fullad és úgy nem marad. Mi lehet a hiba oka és mi a megoldás rá?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#2005) mzso válasza Espla (#2003) üzenetére


mzso
veterán

Mulcs betét/kés jár hozzá?
Amúgy meg indukciómotoros, vagy szénkefés?

[ Szerkesztve ]

(#2006) Espla válasza mzso (#2005) üzenetére


Espla
aktív tag

nem tudom milyen a motor fajtája

MTD OPTIMA 42 E ugyanaz és ahhoz lehet venni külön mulcsbetétet.
megkockáztatom, hogy a Fieldmann-hoz is jó lehet: MTD mulcskészlet fűnyíróhoz 42 cm (196-587-678)

(#2007) mzso válasza Espla (#2006) üzenetére


mzso
veterán

Ejj, de nagyon megy a címkézés. A Hecht 1844 is ugyanez.. :DDD

(#2008) Espla


Espla
aktív tag

(#2009) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

elektromos fűnyírót szeretnék venni, de már teljesen elvesztem a rengeteg típus között.

Sokáig a Bosch Rotak 37 volt a kiszemelt, de elriasztott a rengeteg meghibásodás.

A következő egy Gardena PowerMax 37, itt egy picit az bizonytalanít el, hogy csak 6 cm a maximális magasság. Nem nagyon értek hozzá, frissen vetett füvet első alkalommal nem kellene magasabbra vágni? Vagy elég lesz a 6 cm? Az összes többi 7-7,5cm.

Max 40cm vágási szélességűt szeretnék kb 2x250nm-i füvem van. Keret olyan 50k.

MZ/X

(#2010) Vastika


Vastika
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Van egy Craftsman 37122 önjáró fűnyírónk, és az eredeti ékszíja már sok-sok éve tönkrement. Azóta egyszerű, autósboltban vásárolt ékszíjjal használjuk, de nagyon hamar elkopik szerintem :-(

Hol és milyen ékszíjat érdemes venni rá? Mert ahogy nézegetem (eBay, Amazon) , ezek valamilyen bevonatos, kopásálló szíjak eredetileg, vagy legalábbis van a "dörzsölődő" résznél valami betét, ami növeli a kopásállóságot, de ilyet nem látok hazai webáruházakban.

Ez találtam az előbb, méretben ugyanaz, megvehetem rá szerintetek?

http://www.ebay.de/itm/MTD-754-0369-Kevlar-Mower-Belt-/140980254394

Üdv: Vasti

[ Szerkesztve ]

(#2011) Ed_007 válasza Espla (#2003) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Korrekt kialakításúnak tűnik.

(#2012) ttwepinefrin


ttwepinefrin
tag

Üdv mindenkinek!
olyanban kérném a segítségeteket,hogy a briggs 12.5 motort kitudnám e váltani Tecumseh 13 a motorra?
megegyezhet a tengely átmérő ill hossz?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#2013) Attic09


Attic09
tag

Sziasztok, az új fűnyíró kését meg kell élezni vagy jó ahogy gyárilag van?

(#2014) ANDROID??? válasza Attic09 (#2013) üzenetére


ANDROID???
addikt

Hogy mi???? :U

[ Szerkesztve ]

(#2015) adoks válasza ANDROID??? (#2014) üzenetére


adoks
aktív tag

Sziasztok! Fűnyíró vásárlás előtt állok. Nézegetem a Ryobit csak kicsit húzós az ára. Amit szeretnék: 46-53cm vágószélesség, önjáró, és legfőképpen megbízható motor.
Jelenleg egy Briggs motoros Mtd van. Ez hibátlan 7-8 éve, de eleve használtan vettem, lassan kellene egy komolyabb.
Jó lenne 80-100 ezer körül megúszni, de ha valami nagyon tuti, esetleg elmegyek úgy 150-ig. Tudnátok néhány tippet adni? Köszönöm előre is.

(#2017) adoks válasza ANDROID??? (#2016) üzenetére


adoks
aktív tag

Köszi. Erről az Oleo-ról mit lehet tudni, milyen motor van benne?
A Snapper Nx90v-t én is néztem, ennél az önindító alap? Benne van a 150ezres árban? (a linken nekem nem teljesen egyértelmű)

(#2018) ANDROID??? válasza adoks (#2017) üzenetére


ANDROID???
addikt

Oleo gépek jó cuccok. ;) B&S 675 (leírásban benne)
A másik miatt meg csörögj rájuk :K

Van ott még pár típus ;)

[ Szerkesztve ]

(#2019) adoks válasza ANDROID??? (#2018) üzenetére


adoks
aktív tag

Beszéltem velük, nem önindítós :( Szóltam, hogy akkor javítani kéne a honlapon is.
Egyébként az Oleo leírásában továbbra sem látom a B&S motort :)
Megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#2020) ANDROID??? válasza adoks (#2019) üzenetére


ANDROID???
addikt

A leírásban nincs benne, hogy önindítós..

(#2021) ttwepinefrin


ttwepinefrin
tag

Valaki?(#2012)

[ Szerkesztve ]

(#2022) ANDROID??? válasza ttwepinefrin (#2021) üzenetére


ANDROID???
addikt

Kérdezz rá egy szerviznél ;)

(#2023) ttwepinefrin válasza ANDROID??? (#2022) üzenetére


ttwepinefrin
tag

Azért kösz :)

(#2024) adoks válasza ANDROID??? (#2020) üzenetére


adoks
aktív tag

Ott van hogy readystart az B&S-nél az önindítós.

Szerk. Mégsem :) én néztem el.

[ Szerkesztve ]

(#2025) Champipi


Champipi
senior tag

Szevasztok! Makita ELM3800 - 36 000 Ft
38cm 1400W elektromos fűnyíró

Meg szabad ezt venni?

Mi van még elektromosban 40 000 Ft alatt, ami jó?

Mert árgépen a Bosch-t, meg B&D-t nagyon szidják, hogy egy szezon alatt tönkremennek...

(#2026) DopeBob válasza Champipi (#2025) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia,

én ugyan itt tartok, ahol Te... annyi, hogy állítólag ezek a Makiták elég gagyik, névileg makita, valami kínai bérgyártó csinálja, hogy legyen ilyenjük is... egész ELM széria ilyen állítólag :U

Még van 1-2 hetem nézelődni, amíg nő a fű :D

MZ/X

(#2027) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok!

Egy benzines fűnyíróm van az elején a kés előtt van a terelő (nem tudom mi a hivatalos neve) lemez ami be van repedve és egy nagyobb fűcsomó is a késhez nyomja. Milyen funkciót tölt az ott be ? Levehetem onnan minden gond nélkül?

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#2028) adoks válasza Dan-szan (#2027) üzenetére


adoks
aktív tag

Nekem is be volt repedve (Mtd). Én inkább meghegesztettem. Jobb az ha ott van.

(#2029) Attic09 válasza ANDROID??? (#2014) üzenetére


Attic09
tag

Vettem egy új elektromos fűnyírót, meg kell e élezni a kést vagy elég az az élesség ahogy gyárilag van? :)

(#2030) VIPowER válasza Attic09 (#2029) üzenetére


VIPowER
senior tag

Természetesen nem kell megélezni a kést, ahogy a bolti késeknél sem azzal kezded, hanem használod.

(#2031) ANDROID??? válasza Attic09 (#2029) üzenetére


ANDROID???
addikt

Használni kell, aztán majd élezni, ha indokolt már. :K
Gondolj bele, ha veszel egy telefont először a csatlakozókat alkohollal megtisztítod utána használod? :DD

[ Szerkesztve ]

(#2032) Robertó79


Robertó79
tag

Esetleg ilyen al-ko classic 4,64 sp-s plus gépe van valakinek?

(#2033) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Fűkaszát szeretnék vásárolni egy kb. 800 nm-es telekre. A telek felén gyümölcsfák vannak, az alatt olyan masszív gaz nem nő meg, a másik felén meg kb. ősgyep jellegű főként füves, kb. 40-50 cm-re megnövő gaz (ha nem nyírjuk). Eddig egy leharcolt tologatós fűnyíróval küzdöttünk rajta, de azzal elég lassan ment a dolog. Kb. havonta, nyáron-ősszel ha nem esik az eső, kb. 2 havonta kell nyírni.

Akciósan most a Husqvarna 128r-et néztem ki, jelenleg több helyen 80 ezer Ft-ért kapható. Szerintetek a fenti célra ez a gép megfelel? Vagy ebben az árkategóriában ajánlott inkább más cég terméke?

Köszönöm a tanácsokat!

(#2034) ANDROID??? válasza Squirrel (#2033) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ez a kategória a belépőszint, odafigyelve természetesen megfelelő, de nem szabad vele nagyon vastg szárakkal erőlködni, vagyis odafigyelve kell használni. Például még az Oleo Mac Saprt 25. 65-70e körül. ;)

(#2035) pulutodurumo válasza Rivaul (#2004) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A kékes füst arra enged következtetni, hogy olaj van a benzinben. Valószínűleg ha bemelegszik a hőtágulás miatt kerül bele a plusz olaj. Ehhez már szakember kell. De javítsatok ki ha tévedek.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2036) Squirrel válasza ANDROID??? (#2034) üzenetére


Squirrel
őstag

Igen, gondoltam, hogy ez a belépőszint :-) Emiatt kérdezem, hogy jobb a belépő szint a Husqvarna-ból, vagy ebben a kategóriában jobban járok, ha veszek egy Makita-t vagy McCulloch-t vagy hasonló eggyel alacsonyabb szintre pozicionált, de mondjuk abból már alsó-középkategóriásat.

(#2037) ANDROID??? válasza Squirrel (#2036) üzenetére


ANDROID???
addikt

Makita-t nem kell erőltetni, ott még drágábbak az alkatrészek. Husi, Oleo, Mcculloch. Nekem Oleo van, jó cucc ;) Olvass utána.

[ Szerkesztve ]

(#2038) Squirrel válasza ANDROID??? (#2037) üzenetére


Squirrel
őstag

Ok, köszönöm, utána olvasok :-)

(#2039) ANDROID??? válasza Squirrel (#2038) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ne lepődj meg, ha ilyeneket találsz a Sparta 25-ről, hogy "10 éve megy", "12 szezont ment"... ;)
Annyi a Husi javára, hogy most jó árban van 80-ért, jobb mint a 106.

(#2040) Squirrel válasza ANDROID??? (#2039) üzenetére


Squirrel
őstag

Igen, olvasgattam, hogy megelégedettek vele a használók :-)

Ezekbe egyébként milyen benzint lehet tölteni? Gondolom a kézikönyv majd ajánlja a saját terméket, de nem egyszerűbb házilag kikeverni a koktélt? 95-ös ólommentes meg 2T olaj, aztán annyi? Meg gondolom pl. a husi által ajánlhatott saját keverék benzint vagy olajat nem fogom tudni a tescoban vagy obi-ban megvenni...

[ Szerkesztve ]

(#2041) Harkovz válasza Squirrel (#2040) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Persze keverék kell bele.Olajból azért ne a legolcsóbb gagyit vedd mint pl.az arol 2t mert azokkal nagyon füstölnek a gépek és lerakódásokat is okoznak.Nem olcsó a Husqvarna vagy Stihl olaj de érezhető a külömbség.Nem füstöl kéken a gép,jól keveredik a benzinben stb.Egy doboz kb.3300 ft.,de azért az jó sokáig elég.És a géped hosszú távon meghálálja.

(#2042) ANDROID??? válasza Squirrel (#2040) üzenetére


ANDROID???
addikt

Gyári Oleo Mac prosint 2 olaj 1 l, 3e Ft, 50 es keveréket.kell ebből alkalmazni az oleoba, sima 95 benzinbe bekevered és mehet bele. Ja a gyártók olajat ajánlanak a benzinbe, amit te keversz be, keverve nem veheted meg. Mivel nem minden nap kaszálni fogsz, így sokáig elég az olaj a keverésre. Más olaj nem kell bele, még időnként a szöghajtásba a Oleo zsírja kb 1500 egy nagy tubus, ami szintén nagyon sokáig elég. Veszel mellé egy 90m 2,4 husqvarna whisper (narancs) damilt és tök jó. Fülvédő jó, ha van, arcvédő rostély szintén kell.

[ Szerkesztve ]

(#2043) Squirrel


Squirrel
őstag

Köszönöm a tanácsokat. Igazából mindkét gép tetszik, szerintem feldobok egy érmét és döntök úgy :-) Gondolom mindig csak annyi keveréket csinálok, amennyit használok, mert az olaj az csak bomlik ha keverve van benzinnel. Fülvédőt, rostélyt is nézek.

(#2044) ANDROID??? válasza Squirrel (#2043) üzenetére


ANDROID???
addikt

Csak annyit amit felhasználsz 1 hónapon belül. Fülvédő, rostély: amennyiben különválaszthatót szeretnél, akkor a gumipántos (kb 1500Ft) lehet jó választás, mert azzal bármelyik fültok használható (ami nem sisakra építhető), fültokból túl szutykot nem szabad venni. Pénztárca szab határt itt is természetesen. 5 körül már elég jó a fültok választék.
Az Oleo mellett szól, hogy az alkatrészek olcsóbbak. :) Szervizek is vannak.
Sparta 25
Sparta 250 ez utóbbi az újabb kiadás, ez kicsit vissza van fogva az elődhöz képest.

(#2045) Squirrel válasza ANDROID??? (#2044) üzenetére


Squirrel
őstag

Rendben, köszönöm :-) Online vásárlásnál amit az árukereső kidob Oleo-ra vagy Husqvarna-ra az kb. mind jó? Fülvédőt néztem, kb. 990 Ft-tól a csillagos égig minden van :-) Szerintem én is kinézek egy 5 körülit, az már csak jó lesz :-)

(#2046) ANDROID??? válasza Squirrel (#2045) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az Oleo 67 de talán alatt is található, a Husi meg akciósan 79 alatt nem láttam.
3M fülvédők jók. Fülvédő nélkül igen hangos bármelyik gép is. :K

(#2047) Squirrel válasza ANDROID??? (#2046) üzenetére


Squirrel
őstag

Olvasom a netet, mindkét kaszát ajánlják. Alaptartozék hevederre melyik a kényelmesebb? Az Oleo picit nehezebb, tankja viszont picit nagyobb. Árban a 250-es 69.9, a 128r meg 79.9... Azért a plussz 10-ért mit ajánl a husqvarna?

(#2048) ANDROID??? válasza Squirrel (#2047) üzenetére


ANDROID???
addikt

A husi hevederét nem vettem fel, csak láttam, alap heveder két pántos. Az Oleo hevedere egy pántos, de mint a sulis táskák pántja szivacsozott puha pánt ;) Nem vészes a súlya. Van hozzá penge és a kis szerszámkészlet.
A gép 68000-ért beszerezhető, 3000 az olaj, a zsír 1500-1600, fülvédő mondjuk 5000 + rostély 1500, 90m husi damil 2,4-es 3000, ez kijön 80 körül ;)
2 év garral.

[ Szerkesztve ]

(#2049) adoks


adoks
aktív tag

Aki esetleg most szeretne fűnyírót venni, a megatools-nál elég jó kis akciók vannak éjfél óta. Még két napig. Én is beruháztam egy Ryobi-ra.

(#2050) Squirrel válasza ANDROID??? (#2048) üzenetére


Squirrel
őstag

És a bc 24T milyen? Elvileg kicsit erősebb a motor és könnyebb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.