Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) CHIPman válasza PortmanX (#9900) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1: Én először a monitoromat visszavittem az EW-be, ahol vettem, de ők is felküldték futárral a Fujitsu szervizébe, így érdemesebb rögtön nekik szólni. Később már én is nekik szóltam.
2: Ezt én is kérdeztem feljebb, azt írták, hogy 2 évre terjeszti ki, inkább érdemesebb a fujitsuboltban megvenni a gart, ott le is írják, hogy hogyan kell felhasználni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9902) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Üdv

Az lenne a gondom, h FSC Amilo Pro v3515-re Win Xp 32-biten akarom a hangkártya drivert telepiteni de nem működik. Telepitésnél iniciálja majd azt írja ki, h nincs ilyen eszköz.

(#9903) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom, de nem találtam más topic-ot neki....
Adott egy Fujitsu L7320GW notebook, Win XP-vel. Az a probléma, hogy minden egyes indításnál be kell kapcsolni a wifi-t az FN+F2-vel, mert automatikusan mindig ki van kapcsolva indításnál. BIOS-ban semmit nem találtam erre. Van erre valami megoldás, hogy automatán bekapcsoljon?

(#9904) Chaser válasza HZoli87 (#9893) üzenetére


Chaser
titán

Ha venni akarok előtte megnézem :R

netmesterke: Akkor passz, valami biztos nem oké, én is használtam a silentmódot és nem kapcsolt le.

CHIPman : Legtöbb oldalon nem írják, többi gépnél amiket néztem fel van tüntetve.

RBJ: Azért hogy nekem add :))

PortmanX: Valamelyik fusi szervízbe vidd, jó esetben foglalkozhat vele a kisker is, de ők is utána odaviszik, nem is nyúlhatnak hozzá ha akarnak se.
garkiterjesztést fusi-tól vegyél, bruttó 18-20k 3 évre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9905) Lajkó


Lajkó
őstag

Felteszem mégegyszer a nagy kérdést! Lehet, hogy csak elkerülte a figyelmeteket, és a választ teljesen spontán megkapom tőletek! :B

Nem tudja valaki, hogy mikorra várható a Fujitsu Pi3660 Magyarországra, vagy egyálltalán bárhova? Nem találtam egyetlen egy boltot sem itthon, sem pedig külföldön ami forgalmazná ezt a tipust! Lehet hogy nincs is??? :U
plaszy kolléga linkelt egy októberben készült Magyar site-ot, de az sem hozott áttörést a témában.
Szóval kérdeztem már máshol is, de sajna nem igazán tud senki sem orvosságot a problémámra.
Már kínomban topikot nyitottam a Magyar Fusi fórumon, és küldtem a szervízszolgálatnak is e-mailt, amire elméletileg legkésőbb holnap választ kell kapnom...
Bocsi hogy nyugtalan vagyok, csak minnél hamarabb döntenem kellene, mert elég kaki a P2 / 330MHz / 131MB SDRam páros akármit is szeretnáék megnyitni. A Notebookchack, és Ipon oldalakról nem is beszélve! :W

(#9906) Hrabci


Hrabci
csendes tag

Sziasztok,

szükségem van némi helpre: a 3560-asom nem akar a TP-link wireless routerrel vezeték nélkül összecimbizni 64 bites W7 alatt (vezetékkel megy...).
Konkrétan ott figyel a vezeték nélküli hálózatom, viszont bármiféle kapcsolódásra Korlátozott hozzáférés-űként jelzi a wifi kapcsolatom, ami olyan, mintha nem is lenne. A netem Digis PPPoE, a társasháznak külön LAN-ja van.

A hálózati diagnosztika azt írja, hogy lehet, hogy a hálózati adapter illesztője nem jó, másik oldalról persze közli, hogy a kártya tökéletesen működik...

Amit eddig csináltam:

- router firmware update,
- ralink 802.11-es illesztő frissítése,
- DHCP -t elvettem és hozzáadtam a routerhez,
- az IPv4-et átállítottam, hogy ne automatikusan kapjon IP-t és DNS-t, hanem beírtam az adatokat,
- bekapcsoltam a network discovery-t a W7-ben,
- próbáltam wep-es biztonságot a WPA-k helyett, itt olyan bivaly jelszavakkal is akár, hogy majdnem a vágólap sem bírta.

Most kezdem feladni (gondolkodom, hogy az egész hóbelevancot kidobom az ablakon...), van esetleg valakinek ilyen tapasztalata, hogy mit tehetek még?

Bármilyen tippet köszönettel veszek...

(#9907) HZoli87 válasza Hrabci (#9906) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Nekem is Pi3560 van + Digi net + TP-Link router.
- Routert állítsd vissza gyári beállításokra, és állítsd be a PPPoE kapcsolatot, egyenlőre ne babráljál semmit, ne adj semmilyen titkosítást neki. Laptopra a gyári Ralink WLAN drivert tegyed fel a Fujitsu honlapjáról. Ha így sem működik akkor, nem tudom mi lehet a baj. :N

- Megjegyzem, hogy az én gépemben Realtek WLAN van, érdekes. :F

(#9908) Hrabci válasza HZoli87 (#9907) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Köszönöm, kipróbáltam, továbbra se cimbiznek... :W

(#9909) KubanitoS válasza Hrabci (#9908) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem is tp link routerem van és nincs gond a wifivel. Próbáltad havernál másik routerrel?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9910) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Visszaírtak iponból és egy 120W-os trustot ajánlottak, aminek valóban van ehhez is támogatása. Merjem rábízni a Trustra?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9911) CHIPman válasza CHIPman (#9910) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ja, és az eSATA kérdésre pedig először rávágta, hogy van áram rajta, majd amikor részletesen leírtam, hogy mit tudok(a sima eSATA nem ad áramot stb.), akkor ismét megkérdezte a disztribútort, aki ugyanazt írta, mint én. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9912) Hrabci válasza KubanitoS (#9909) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nu, a kapcsolatban ki kellett kapcsolni az ESET firewall-t és láss csodát... Az igazán nagy dolgok mindig egyszerűek...

(#9913) Zoliric


Zoliric
csendes tag

Hát ezek a laptopok egyáltalán nem nagy durranások. Viszont a körülöttük levő marketing az már döfi. Sajnos :)

[ Módosította: dabadab ]

A kormány amit igér megtartja ! Ha pénzt igér az is megtartja !

(#9914) Lajkó válasza CHIPman (#9911) üzenetére


Lajkó
őstag

Én (is) írtam e-mailt a szervízszolgálatnak a Pi 3660 megjelenését, gariztatását, stb.-t illetőleg, de kb. lila fingjuk sincs semmiről sem!

Amúgy a sima e-sata is ad áramot, mivel az is használható usb csatinak. Anno véletlenül félhomályban beleeröltettem az egeremet, és működött prímán! Utánna meg nem voltam rest beledugni az usb-rackemet sem, és az is ment minden gond nélkül! :K

(#9915) HZoli87 válasza Lajkó (#9914) üzenetére


HZoli87
veterán

November óta elérhető itthon a Pi3560-as Amilo, azóta nem hozták be Magyarországra a "nagy tesót", ezért nem is valószínű, hogy bármikor is elérhető lesz hazánkban. Engem is érdekelt volna a 18.4-es kijelzőjével, de így maradt a kisebbik verzió ...

(#9916) Mezso válasza Zoliric (#9913) üzenetére


Mezso
tag

Miért neked is ilyen van?

[ Szerkesztve ]

Üdv. Zsolt http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mezso

(#9917) Lajkó válasza HZoli87 (#9915) üzenetére


Lajkó
őstag

A poén az, hogy egyálltalán sehol sem elérhető, mintha nem is lenne! :F
Google-ztam, ebay-eztem stb, de semmi! Szerintem várnak a megfelelő piaci helyzetre, hogy minnél többet tudjanak kihozni a kistesó hírnevéből egy über méretü kijelzővel....
plaszy linjkelt egy oldalt, ahol 120 euro-ra saccolják az árkülönbséget... Szerintem nem igazán fedi a valóságot, de úgy legyen! :K Bár az egész cikk olyan légbőlkapottnak tünt...

(#9918) HZoli87 válasza Lajkó (#9917) üzenetére


HZoli87
veterán

Németek már tesztelték:
Pi3660: 800 Euro - 82%
Pi3560: 777 Euro - 84%
(gyakorlatilag azonos felszereltség mellett)

[ Szerkesztve ]

(#9919) Lajkó válasza HZoli87 (#9918) üzenetére


Lajkó
őstag

Igen, természetesen ismerem az oldalt, és a linkek tartalmát, de az árak ott sem fedik a valóságot! Ha a 777 euro-t beszorzod 270-nel már akkor 210.000-kapsz...
Azt meg egyenesen elképzelhetetlennek tartom, hogy 23 euro legyen a kettő között a különbség! :N
Mindegy! Ejtettem a témát!
Ha kicsinek bizonyulna a kijelző, akkor max használatba veszem a HDMI portot valami 22"ossal! Még úgy is beljebb lennék mint 170! :U

szerk: -Egyébként akinek valóban tényleg Pi 3560 van, az erősítsen már meg egy hsz-el, hogy megéri megvenni! Köszi! :R
Még életemben nem volt a kezemben Fusi, és kicsit fosok tőle, mert vannak néhányan akik le akarnak beszélni róla... :F

[ Szerkesztve ]

(#9920) HZoli87 válasza Lajkó (#9919) üzenetére


HZoli87
veterán

Én Asus K50IO és Acer 5739G helyett választottam, és nem bántam meg. Minden működik flottul. És ez már nem FuSI, hanem simán Fujitsu. Garanciát azért érdemes megtoldani 1 vagy 2 évvel. ;)

(#9921) zolo77 válasza Lajkó (#9919) üzenetére


zolo77
csendes tag

Szia! Már pár hete írtam ezt,én egy Asus K50 AB-t adtam el,és vettem egy PI3560-at decemberbe 135.000ft-ért,T4300-as procival.Ezt sokkal jobban szeretem mint az Asust,többet is tud,és feltelepíteni is sokkal könnyebb,ha a deskupdate progit használod,és nem akarsz felerőltetni nem támogatott oprendszereket.Szerintem ez a gép most az egyik legjobb vétel ha nem a legmodernebb vasakat keresed.(i3,i5,i7 procik)

(#9922) RBJ válasza Lajkó (#9919) üzenetére


RBJ
addikt

én is tartottam tőle de egye fene gari hosszabítás lesz majd és akkor nincs pánik.
amugy is msi volt a szent de miután megadta magát pont két évesen + pár naposan úgy hogy véglegesen innentól kezdve nincs miről beszélni.

Milyen gyakran szoktátok a hutő bordákat tisztitani.
és ami nekem furi ,hogy nincs az alján garancia matrica , hogy ne tudjon belenyulni az ember. de ez jo mert lehet bővíteni a memoriát 3 ro 4 re majd.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9923) Lajkó válasza HZoli87 (#9920) üzenetére


Lajkó
őstag

Mire megnyitom az Ipon oldalát, az 2 perc! Szóval most nincs kedvem x.rakodni 300MHz-es procival, és ezzel az új keresőmotorral itt a ph-n(igaz nem is találom így elsőre :U ), úgyhogy inkább megkérdezem...
A garancia kibővitésére utólag is van lehetőség bármikor, vagy csak egy adott időintervallumon belül? Ha garikiterjesztéssel veszem, akkor jár mellé valami kedvezmény, vagy hasonló? Iponnál lehet garikiterjesztést kérni, vagy csak a szervízszolgálatnál? Szerintetek hol érdemes megvenni a GT 240M-el szerelt tipust?

RBJ feldobta a labdát... Milyen bővitési lehetőségek férnek bele a "nem veszítem el a garanciát" kategóriába???

Linkekk lennének a legjobbak, hátha jobban haladnék! :))
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#9924) HZoli87 válasza Lajkó (#9923) üzenetére


HZoli87
veterán

Itt mindenre választ kaphatsz:
Garancia kiterjesztés és Hogyan tudom megvásárolni?

-Iponál ugyanez: "Rendeléstől számított 3-4 napon belül."

-Maga a gép: LINK (T4300, 3 GB, GT240M)

[ Szerkesztve ]

(#9925) HZoli87 válasza Lajkó (#9923) üzenetére


HZoli87
veterán

-Memória és HDD bővítés esetén, szerintem nem veszik el a garancia. (figyeljünk a megfelelő típusra is) De a legjobb, ha Fujitsu magyarországi képviseletétől megkérdezi valaki, mielőtt bármit is bővíteni szeretne a gépben.

(#9926) Lajkó válasza HZoli87 (#9925) üzenetére


Lajkó
őstag

Köszi, mostanra sikerült is összehozni a dolgot!
Remélem péntekre megjön... :C

(#9927) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

üdv! egy pár hónappal ezelőtt írtam a problémámról az Xi2428-al kapcsolatban h tönkrement a videókártya. Fejlemények: tegnap elvittem szervízbe, ahol közölték hogy az új vga 90.000 (!!!) forint, de a a gyári sorozatszám beírása után kiderült hogy a Fujitsu visszahívta a gépemet a gyárilag hibás vga chip miatt , így ingyen cserélik, nekem csak a munkadíjat (kb 10.000) kell kifizetnem.

Üdv: Laca

(#9928) spyduck válasza skylinelaca (#9927) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez elég nagy mázli :DDD

(#9929) skylinelaca válasza spyduck (#9928) üzenetére


skylinelaca
senior tag

az hát, ha ki kellett volna fitűzetnem akkor ment volna a polcra, így is eléggé megijedtem mikor win7 akksicserére buzdított.... de hálisten vista alatt normális.

Üdv: Laca

(#9930) Mezso


Mezso
tag

Sziasztok!
A múltkori Pi3560 visszaküldése után (pixelhibás volt), ma megjött a másik és így első benyomásra nagyon szuper. Egyből beleszerettem. Aki ezen a notebookon gondolkodik az ne tegye ....meg kell venni. Síri csend terhelés alatt is. Eszméletlen jó hűtés, és gyönyörő kijelző. :R

Üdv. Zsolt http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mezso

(#9931) fireman808


fireman808
csendes tag

Nnnnnnna! Nekem ma jött meg a kicsike... Mármint a Pi3560-am(t6600-ás proci 3G RAM). Elég érdekes menet volt. Szombaton késő este megrendeltem a Fujitsu shop-tól, mert olcsóbb lett, mint a notebook.hu-n. Megrendeltem előreutalással és azon nyomban küldték is a szerződést. Elégedetten hátradőltem és szörfözgettem a neten és csak úgy kíváncsiságból megnéztem az olcsobbat.hu-t. Erre mit látok? :Y A Mysoft-nál még olcsóbb 8750 Ft-al! :Y Gyorsan írtam a Fujitsu shop-nak, hogy stornó (csak 4 órán belül lehet elállni a szerződéstől). Így megrendeltem a Mysoft-tól és ma délután meg is hozta a futár. Most itt alszik mellettem a kicsike, majd este feltelepítem. :C 150e + ingyen kiszállítással megérte, remélem a gép is megéri majd az árát! :))

UI.: Slussz poén: A Fujitsu shop visszaírt 7.én, 0 óra 2 perckor: "A rendelés visszavonását tudomásul vettük. Azonban, ha úgy gondolja az árunkon tudunk módosítani, mivel ebből a gépből most leltünk fel egy kisebb tételt (bontatlanok, teljesen újak) a raktárunkban, amelyeket szeretnénk minél előbb értékesíteni."
Ez egy üzletpolitika! "Ha úgy gondolja"! Hát persze! Én direkt drágábban akarok vásárolni... :W

[ Szerkesztve ]

AZ EMBER TUDATLANNAK SZÜLETIK, NEM BUTÁNAK. BUTA CSAK AZ OKTATÁSTÓL LESZ.

(#9932) akyyy


akyyy
senior tag

szedett már valaki szét laptopot? meg van rendelve a vidkari és kiváncsi vagoyk hogy lehet beletenni, mert lehet a srác, aki ért hozzá nem lesz itthon:S

Csak a hűtőt kell leszedni, aztán hozzáférni a vidkarihoz?

Meg rajta van az a hatalmas aranyszinű fémbigyó, azt hogy veszem le, vagy jön a hűtővel együtt? googleba csakmás tipushoz leltem ilyet nekem meg xi2428hoz kéne

(#9933) Lajkó válasza akyyy (#9932) üzenetére


Lajkó
őstag

Olvasd el ezt a hsz.-t!

Vedd fel a sráccal a kontaktot, és ha sikerül kiokosítania, akkor jössz egy itallal! ;)
Jim Beam/Bomba sok jéggel, és lime-al...

(#9934) akyyy válasza Lajkó (#9933) üzenetére


akyyy
senior tag

de már megvan rendelve a videókari ( 8600m gt, elvileg ez jobb mint ami most benne van M GS? ). Egyébként lehet erról olvansi valamit, hogy gyári hibás a laptop?

(#9935) Zoliric válasza Mezso (#9916) üzenetére


Zoliric
csendes tag

Nem igazából Én szervizes munkatárs vagyok :)

A kormány amit igér megtartja ! Ha pénzt igér az is megtartja !

(#9936) Lajkó válasza akyyy (#9934) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem vágom a paramétereit, mert még PDF-et sem tudok megnyitni ezen a "gépen". Próbálkozz a Google-el! ;)
MXM hanyas? Hány Watt-os volt az eredeti VGA? Mennyiért rendelted a 8600M-et, és hol?
Kb.40ezerért már lehet kapni Quadro FX770M-et, (ez MXM 2-es, de az MXM csatolások lefelé kompatibilisek a régebbi tipusokkal) ami minimum 10%-al többet hoz 3D alatt, mint a 9600M GT! Ha kell megadom a srác nickjét! Vele kooperálhatsz nyugodtan, megbízható, és segítőkész!

Zoliric: Ha már szervizes emberke vagy, akkor válaszolhatnál erre! Köszi! :U

[ Szerkesztve ]

(#9937) KubanitoS


KubanitoS
veterán

A Pi 3650-es vga hőmérséklete 2 óra intenzív játék után 50-53 Celsius fok. Ez jónak számít?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9938) spyduck válasza KubanitoS (#9937) üzenetére


spyduck
nagyúr

Eléggé jó egy ilyen bika VGA esetén! Nagyon jó ennek a gépnek a hűtése :K

(#9939) RBJ válasza KubanitoS (#9937) üzenetére


RBJ
addikt

és mivel mérted ? ahány szoftver annyiféle adat.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#9940) Mezso válasza Zoliric (#9935) üzenetére


Mezso
tag

Mi mint használók idáig többé-kevésbé meg vagyunk vele elégedve. Ár-érték arányban jó vételnek számít, és csak reménykedhetünk hogy nem kerül hozzátok ("szervízes munkatárs vagyok")... :K
Te is javaslod egyébként a garancia kiterjesztést?

Üdv. Zsolt http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mezso

(#9941) akyyy válasza Lajkó (#9936) üzenetére


akyyy
senior tag

ez mxm 2-es többit nemtudom 16-ért rendeltük itt 25-ért van hirdetve, ha mégse jó megpróbálom szervizt, azt meg lehet adom és keresek rajta 5k-t:D még ugyis "szarul jáárnék"

(#9942) Notidoki válasza Mezso (#9940) üzenetére


Notidoki
csendes tag

A garkit mindenféleképp ajánlott, legyen szó bármilyen laptopról, ugyanis ha garidő után kell mondjuk megvenni egy alaplapot, akkor azt 60e-70e Ft alatt nem nagyon lehet megúszni semmelyik típusnál.

(#9943) KubanitoS válasza RBJ (#9939) üzenetére


KubanitoS
veterán

GPU-Z-vel mértem, de lehet ez nem igazán mérvadó, mivel a gép bekapcsolása után is 53 fokot mutatott ez a program. Az elképzelhető, hogy komolyabb igényvétel után a VGA hőmérséklete pár perc alatt jelentősen visszaessen?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9944) HZoli87 válasza KubanitoS (#9943) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, lehetséges. 70 fok körül van a CPU és GPU hőmérsékletének maximuma (tesztek szerint, benchmarkok használatával, játékok alatt még annyira sem melegszik). 30 sec alatt akár 10-15 fokot is képes hűlni a részegység.

(#9945) KubanitoS válasza HZoli87 (#9944) üzenetére


KubanitoS
veterán

Akkor valszeg itt is ez a helyzet. Ebben az esetben a 60-70 Celsius fok mennyire számít jó eredménynek?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#9946) Lajkó válasza akyyy (#9941) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem akarok belekotyogni, de én inkább a szervizes megoldást javasolnám elsősorban. Azt meguszhatod 10ezer-ből...( és még lehet hogy garit is vállalnak rá), ez meg 16, meg nem tudom mennyi a beszerelés...
Bár ha Játszani szeretnél, akkor meg mindenképp az utóbbi verzió a jobb! :U

Más: Megjött a 3560-am!!!! :Y :C
Sajnos egyenlőre még nem tudtam benne kicserélni a meghajtót. Mert van ahol azt mondják, hogy a szervíznyílásban történt csereberék nem járnak gari vesztéssel (Fujitsu Helpdesk), de van ahol pedig azt, hogy minden megbontás garanciavesztéssel jár(AKSyS Co Kft.)! Ez utóbbi minősített szervízpartner.
Elméletben legkésőbb holnap kapok egy e-mail-t a FujitsuHelpdesk munkatársától, miszerint a lehet turkálni benne, mint állat! Már alig várom! :B

[ Szerkesztve ]

(#9947) HZoli87 válasza KubanitoS (#9945) üzenetére


HZoli87
veterán

Bőven jó eredmény, nem 1 gépet tudnék mutatni, ahol megvolt a 90 fok is. ;)

Lajkó: milyen meghajtót szeretnél cserélni benne?

[ Szerkesztve ]

(#9948) Lajkó válasza HZoli87 (#9947) üzenetére


Lajkó
őstag

A HDD-t szeretném kicserélni egy MLC SSD-re.
El kellene olvasnom a használati utasítást, mert a srác azt mondta, hogy nem minden esetben az a "szerelőnyílás, ami a hdd-t, memót, ésstb-t fedi. Bár ezen bazira nincs más nyílás, úgyhogy kizárásos alapon ez az! :)

[ Szerkesztve ]

(#9949) HZoli87 válasza Lajkó (#9948) üzenetére


HZoli87
veterán

Ja, az fain. Nekem is tervbe van véve a HDD cseréje egy 7200 rpm-es verzióra, de egyenlőre elég a gyári is. :)

(#9950) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali!
Azt szeretném kérdezni, hogy melyik procin futna a win7 alatt a virtuális Xp mód? Köszi

Meghajlás...Puszi...Taps....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.