Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) imi68


imi68
tag

Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy van egy Fujitsu L1310G laptop, aminek a hangja megadta magát. Vagyis fülhallgató kimeneten minimálisan van hang, de saját hangszórón nem lehet hallani semmit. Ez hangkártya probléma lenne???? Alaplap csere?? :(
Elöre is köszi a válaszokat.

Huawei P10 lite

(#10052) Lajkó válasza imi68 (#10051) üzenetére


Lajkó
őstag

Ha nem romlik tovább a helyzet, akkor fölösleges emiatt egy új alaplapot venned.
Inkább külső hanngkari vásárlását javasolnám. Pl. Audigy 2 ZS, vagy egy usb-s Xonar U1-et. Bár ehhez szükséged lesz még valami külső hangcuccra is...

(#10053) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Kommentelés után jöttem rá, hogy van FuSi topic. Ránézne pár szakavatott szem erre a problémára? Fogalmam sincs, mi lehet a gond. :F

(#10054) cigam válasza DeFranco (#10053) üzenetére


cigam
félisten

Gyári (legális) windows?
Nem használtál vmi túl/alulhajtó okosságot?

Tölts le egy linux live-cd-t, és indítsd arról a gépet. Használd azt egy 15-30 percig pl. böngészés, videónézés stb... Ott se indul be a venti? A hőmérsékletet rendben méri? Lehet a hőmérője romlott el, és ezért nem kapcsol be a venti. Merthogy a venti maga az jó, mivel bekapcsoláskor automatice felpörgeti.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10055) DeFranco válasza cigam (#10054) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gyári, és nem használok rajta semmilyen extra programot. Teljesen alap netező gép, everest és speedfan is csak a hiba után került fel, tesztelés miatt.

Az everest stress test alatt 49-ről indult, 52-nél fagyott le. Lefutott kb egy óra memtest, az alatt rendesen pörgött a venti, és nem is fagyott. Ezért gyanakodok, hogy a windows, vagy valami windowssal kapcsolatos gond lehet.

(#10056) cigam válasza DeFranco (#10055) üzenetére


cigam
félisten

És azok mit mutatnak? Pörög a ventillátor? Vagyis a gép úgy hiszi forog?
A memtest jó ötlet volt, de sajna nem terheli nagyon a gépet, viszont az is érdekes hogy más oprendszer alatt tekerte a ventillátort.

Esetleg próbáld meg a windowst csökkentet módban indítani, és úgy leterhelni (böngészni, videózni). Csökkentett módban semmi sallang nem töltődik be csak a minimal rendszer. Így talán kiszürhető, hogy a hiba a rendszerben van, vagy vmi automatikusan betöltődő okosság a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10057) DeFranco válasza cigam (#10056) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Everest a leírt 49-52 fokot mutatta, a speedfan is. Bár a speedfan nem CPU néven azonosítja, de mást nem jelez, tehát az lesz az.

A memtestet azért írtam, mert az "nem windows" és sokat futott, fagyás és melegedés nélkül, ellentétben a windowssal. Innen következtettem, hogy valamilyen szabályozási gond lehet, esetleg az, hogy helytelenül érzékeli a hőfokot.

A csökkentett mód jó ötlet, köszi. Nekifutok délután. :)

(#10058) akyyy


akyyy
senior tag

na ledtam a gépet egy miskolci FS szervizbe, azt mondták határesetnek tünik amiért lejárt a garancia.
De sztem nem fogják tudni megcsinálni max 70ért, akkor meg már eladom annyiért a gépet, és veszek egy izmosabb PC-t. még igy is marad egy FS gépem itthon amiről most írok, igaz ez nem tud semmit:D

(#10059) cigam válasza DeFranco (#10057) üzenetére


cigam
félisten

Ertem, de en a ventillator fordulatszamara gondoltam, nem a cpu homersekletere.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10060) DeFranco válasza cigam (#10059) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Speedfan nem érzékeli. Amúgy két eres a vezeték, nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán szabályozható, azon kívül, hogy ON/OFF. De nem értek a lovakhoz.

(#10061) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv!
Nem rég irtam egy érdekes hibajelenségről:
(A gép egy FSC Pa 3553) változó időközönként a billentyűzet java része és a touchpad egyszerűen kikapcsol, tehát hiába nyomkodom semmi....nem mozog a kurzor meg nem ir a bill....néhány bill működik csupán (fn+f6 meg még egy két f-es bill fenn)....ha dugtam hozzá régcsálót az működött....ha letettem készenlétibe meg felébresztettem, akkor megjavult...
no comment mondom.
De! Rájöttem mi okozhatta a bajt. Mégpedig a coolpad! Nincs hozzá dugva és semmi baja....
Eddigi pár hónap alatt nem volt pedig baja. És nem egy gagyi darab (Cooler Master-Notepal).
Érti ezt valaki?

(#10062) imi68 válasza Lajkó (#10052) üzenetére


imi68
tag

Köszi a tanácsot. :)

Huawei P10 lite

(#10063) buherka


buherka
addikt

Szasztok...
Nagy kérdés:

Adott egy FuSi Amilo L7300-as noti. A veni totál csapágyas benne, mint egy mákdaráló kb olyan a hangja.

Tehát venti csere kell...
Néztem ebay-en ezt a jóságot: [link]. 4K körül lenne, cakk-pakk.
Most a kínai azt írja, hogy Fujitsu L7300-as gépbe jó....remélem egy és ugyanaz, mint az Amilo L7300-as. :U

Itthon csak 12K-t mondanak a ventire + munkadíj...betegek ezek. :o

Mint gondoltok vegyem, ne vegyem.? :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10064) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

3560-asnál találkozott valaki olyan..hát mondjuk problémával, hogy a hűtést magasabb fordulaton egy furcsa, halk, sípolásszerű mellékzaj kíséri?

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#10065) Lajkó válasza DeFranco (#10060) üzenetére


Lajkó
őstag

Szvsz ha két vezetékes, akkor nem tuti nem lehet szoftveresen (speedfan) szabályozni. :N Max ellenállásérték (feszültség) szabályzásával, ami félig meddig, vagy inkább teljesen hardveres.

buherka: Nincsenek esetleg ennek a coolernek paraméterei? (Volt, RPM, dBA, X x Y x Z mm) Vagy esetleg egy pontos tipus is megtenné egyenlőre. Ha lenne, akkor vannak ehhez hasonló kialakítású ventik, amiknek minden bizonnyal jobbak a paraméterei, és olcsóbbak is! ;)

Goatman: Mivel játszol te Furmark-al? :)) Nekem kb. egyszer sem ment maxon a ventri, pedig MW2-zök alkalmanként vagy 4-5 órát...

(#10066) akyyy


akyyy
senior tag

Másik notimban a vinyó haldoklik.
ilyen van benne:WDC_WD1200BEVS-07LAT0
Ebből hogy tudom meg, hogy hány colos, és hogy milyen fajta? IDe, Sata1 vagy tán sata2?

(#10067) HZoli87 válasza akyyy (#10066) üzenetére


HZoli87
veterán

Innen mindent megtudhatsz, csak keresni kellett volna: LINK
(160 GB-os verziót linkeltem, mert a 120-as már nem kapható, Pa1510-es notimban pont ilyen vinyóm volt)

[ Szerkesztve ]

(#10068) smatte


smatte
tag

A napokban veszek egy pi 3560-as masinát oprendszer nélkül.
Kérdés: op rendszer felrakása után tudok majd megfelelő drivereket a gépre rakni. Csak mert valaki úgy tudta megoldani, hogy egy másik notival szedte le a fusi support oldalról...

(#10069) cigam válasza Lajkó (#10065) üzenetére


cigam
félisten

Már miért ne lehetne szoftveresen? Ahogy nő a cpu hőmérséklete, úgy növelem a ventillátorra jutó feszültséget.Ez megolható hwesen, és szoftosan is. Az, hogy nincs visszajelzés a fordulatszámról a működés szempontjából mellékes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10070) cigam válasza smatte (#10068) üzenetére


cigam
félisten

Elég hihetetlenül hangzik, bár ha éppen a net/wifi chip-et nem ismerte fel, akkor érthető.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10071) epinephrin válasza smatte (#10068) üzenetére


epinephrin
csendes tag

http://ts.fujitsu.com/support/downloads.html
ezen a címen találsz drivereket, de ha letöltöd a DeskUpdate nevű programot, akkor mindent magától felrak!

[ Szerkesztve ]

(#10072) DeFranco válasza cigam (#10069) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megnéztem tegnap a szerkezet alaposabban. Mindenképpen kikapcsol a venti, ha windows logo-t lát.

Kikapcsol akkor is, ha sima XP-t indítok. Kikapcsol, ha csökkentett módban indítom (csökkentett mód hálózattal, de szerintem ennek nincs jelentősége), és kikapcsol akkor is, ha live CD-ről bootolok (Windows Preinstalled Enviroment, gondolom az megfelelő).

A BIOS-ban semmi erre utaló beállítást nem találtam, a ventit nem vezérli onnan semmi. Újratelepítettem az alaplapi drivert, szintén nincs eredmény.

Az Everest és a Speedfan pedig nem érzékeli a hőmérsékletet, amit érzékel, az a winchester volt, ezt elnéztem. Fordulatszámot sem jelez vissza.

Amíg a win nem indul el, addig megy a venti rendületlenül, a load screen eltűnése után áll meg minden esetben.

Mit lehet tenni még?

(#10073) akyyy válasza HZoli87 (#10067) üzenetére


akyyy
senior tag

[link]
innen melyik jó?

(#10074) HZoli87 válasza akyyy (#10073) üzenetére


HZoli87
veterán

Seagate gyártja most a leggyorsabb mobil (2,5") HDD-ket, WD talán a legmegbízhatóbb termékeket (kicsit forrófejűek a mostani szériák), 5400 rpm-es Samsugok sem rosszak, halk és nem melegednek általában. Mostani gépemben Hitachi van, normál sebesség, elfogadható hőmérséklet (~40 fok), de nagyon hangos.

Azt nem tudom hogy milyet szeretnél venni, hogy a nagy kapacitás vagy a sebesség lenne fontos számodra, ezt neked kell eldöntened. ;)

(#10075) buherka válasza Lajkó (#10065) üzenetére


buherka
addikt

Sajnos nem az enyém a gép :B
De szerdán ismét találkozok az illetővel és akkor talán többet tudok mondani. :U
Kösz a segítséget :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10076) Luissimo válasza HZoli87 (#10074) üzenetére


Luissimo
veterán

bocs hogy belevau, nekem két SAMSUNG2,5"-os vincsim van, 500 Gigásak ( HM 500 L 5400 rpm, SATA ) Innen, ilyet, ennyiért , vettem hozzájuk egy-egy külső házat ,Ilyet és azt használom tárolásra, de csak megerősítenitudom, kicsi, halk, nem melegszik és gyors .
Tök jó !! :C :DD :K

[ Szerkesztve ]

(#10077) akyyy


akyyy
senior tag

A csatoló felület milyen legyen? Nem a márka a fontos nekem, meg sebesség, ezeket én is eltudom dönteni, hanem hogy milynejó bele a laptopba, melyik fér bele, mert ezt nem tudom. Ide, Sata, Sata 2, SCSI?

500 gigás külső, usb-s most is van, de sokra megyek majd vele, ha maga a gépbe a vinyó tönkre megy

(#10078) Notidoki válasza buherka (#10063) üzenetére


Notidoki
csendes tag

Szia

Az általad belinkelt képen látható fan külsőleg köszönőviszonyban sincs az erdeti L7300 ventijével. Szerintem elírás történhetett, mert a leírás szerint az L1300-as géphez is ajánlják, ez korrekt, ahhoz jó. Illetve létezett még az FSC L7310, mely külsőleg megegyyezett az L1300-al, ahhoz is jó ez a fan. Tehát szerintem nem L7300-hoz való, hanem L7310-hez.....

(#10079) buherka válasza Notidoki (#10078) üzenetére


buherka
addikt

Igen...ezt már én is néztem :B

Köszi az észrevételt :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10080) DeFranco válasza DeFranco (#10072) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerény kicsi UP a nagy problémának...

(#10081) Lajkó válasza smatte (#10068) üzenetére


Lajkó
őstag

Ha Win7 32, vagy 64bitet szeretnél rárakni, akkor mindenféle külső segédlet nélkül tudsz csatlakozni a netre a hálókártyán keresztül. Mivel az összes 3560-at "csak" egyfajta realtek hálókarival szerelik, és ennek az (alter)natív illesztőjét tartalmazza a Seven! A Wifivel kapcsolatban passzolok, mert azt nem volt még eddig lehetőségem kipróbálni.

cigam: Szvsz azért nem, mert egy ilyen 2pin-es ventit kb. nem lát semmi sem. Nameg ugye ezek nem PWM-esek! Hiába dugod akár az alaplapra, nem jelzi ki semmi Everest, Speedfan, stb.) Akkor hogyan is szabályozod a feszültséget? :U Hogy maga az alaplap hogyan szabályozza azt nem tudom, de szvsz az valamiféle hibrid megoldás lehet(hőérzékelők, ellenállások, ésstb. bevonásával.
Bár nem mondok teljesen igazat, mert anno egy Abit NF7-SL lapnál kijelezte az RPM-et amikor a cpu hűtő helyére erőszakoltam a csatit (ez, az adott venti maximuma volt, ami meg is volt rendesen), de nem lehetett szabályozni sehova, pedig a proci egye/kettes mag vagy 18-22 fokos volt...

DeFranco: Kicsit kusza a történet. Most akkor 15-30 perc terhelés után fagy ki a gép, és utánna minden ujraindításnál, vagy minden bekapcsnál beleértve az elsőt is (amikor még nem meleg a gép)?

buherka: Sokat lendítene a dolgon, ha szét lehetne kapni, és a pontos tipust ki tudnád deríteni! ;)

(#10082) HZoli87 válasza akyyy (#10077) üzenetére


HZoli87
veterán

Milyen géped van egyáltalán?

smatte: nálam nem ismeri fel alapból a WIN 7 a Realtek WLAN-t.

[ Szerkesztve ]

(#10083) DeFranco válasza Lajkó (#10081) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor fagy ki, ha túlmelegszik a proci.

Összefoglalom:
1: A probléma az, hogy a venti nem indul be Op. rendszer (XP) alatt.
2: Fizikailag jó, mert pl. memtest alatt pörög rendesen, csak akkor kapcsol ki, ha betölt az XP
3: Tesztelve Everest stress test-tel lett, de csak annyit értem el, hogy lefagyott, a venti nem indul be.
4: Sem csökkentett módban, sem live CD-ről bootolva nem indul a venti (pontosabban leáll, amint megjelenik az asztal)
5: BIOS-ban nem lehet állítani semmit, nincs rá opció
6: Proci hőmérsékletet és venti fordulatszámot nem ad visza sem az everest, sem a speedfan. Régebben nem tudom adott-e, mert eddig nem méztem. Gyanús hogy nem, mert a BIOS-ban sincs ilyen health status infó lap mint szokott lenni más gépeknél.
7: újraindításnál nem fagy, mert a post és az op. rendszer betöltődése alatt a még működő venti hűt annyit a procin, hogy menjen egy ideig. Utána persze leáll, és ezért fagy megint.

Nem tudom, hogy mi lehet a baja, de mivel egyébként megy a venti, gondolom nem hardveres. Ebben kérnék segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#10084) smatte válasza HZoli87 (#10082) üzenetére


smatte
tag

Gondolom akkor deskupdate-en kábeles kapcsolattal leszedted, onnan meg már működött a wifi, nem?

Lajkó :R

[ Szerkesztve ]

(#10085) HZoli87 válasza smatte (#10084) üzenetére


HZoli87
veterán

Van Driver CD a gépemhez. Arról telepít mindent fel, ha jól emlékszem 5 drivert (VGA,LAN,WLAN,Bluetooth,Audio) és 3 szoftvert (Fujitsu OSD Utility,Realtek USB,Intel Matrix Storage). -> Amúgy vezeték nélküli netet használok.

[ Szerkesztve ]

(#10086) smatte válasza HZoli87 (#10085) üzenetére


smatte
tag

Akkor ezek szerint van cd a géphez? Nem árt! Egyik tesztben olvastam, hogy "Hajrá, vadásszunk drivereket!"
meg
"A videokártyán (és a WiFi adapteren) kívül a Windows minden eszközt tudott kezelni alapból is, de érdemes leszedni a saját különbejáratú drivereket a Fujitsu oldaláról a többihez is, mert mindegyik ad egy kis pluszt."

Ezért gondoltam, hogy mindent netről kell lehúzni...

[ Szerkesztve ]

(#10087) HZoli87 válasza smatte (#10086) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs CD a géphez, csak én a WIN7-es (oprendszer az DVD van+ a rejtett partíció) verziót vettem, és kiíratott az elején 4 GB drivert és egyéb szoftvert, így van driver lemezem is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10088) akyyy válasza HZoli87 (#10082) üzenetére


akyyy
senior tag

ez li1718 asszem. vagy 1818. valamelyik a kettő közül:D

(#10089) HZoli87 válasza akyyy (#10088) üzenetére


HZoli87
veterán

Régi gépemben (PA1510 <- nem mai darab) 120-as WD volt, amit előbb említettél, később cseréltem 7200 rpm-es, SATA II-es Samsungra és tökéletesen működött vele. Szerintem simán megeszi a géped az új HDD-ket. (SATA II)

(#10090) Goatman válasza Lajkó (#10065) üzenetére


Goatman
aktív tag

Hello!

Nem volt még komoly terhelés alatt a 3560-om, mert friss vétel. 10 percenként kicsit "feljebbvált" a venti pár mp-re (T4300 verzióm van), és furcsa, hogy a szinte alig hallható suhogással érkezik egy vékony, de idegesítő fütyülő/sípoló hang, ami ráadásul pulzál is, míg újra vissza nem veszi magát a hűtés.

Más: összesen 5-6 óra használat után a vinyó (WD) elkezdett rezonálni. Lemez beolvasása közben pedig az optikai meghajtó is eléggé tudja zúgatni és rázni a gépházat (TSST). Kb. addig volt okés, míg ma befejeztem a Win7 és a progik felpakolását.

Egyébiránt nagyon meg vagyok elégedve a géppel, szép, masszív, megbízható konstrukciónak tűnik. A fenti problémáim ismeretében kérdezem: ennél a gépnél ezek a jelenségek normálisak, vagy ki lehet fogni olyat is, amik ezeket a hibákat mellőzik?

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#10091) HZoli87 válasza Goatman (#10090) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem találkoztam egyik hibával sem. (Hitachi HDD és HL-DT meghajtó)

-Kipróbáltam a cseppálló billentyűzetet hétvégén, kicsit megdőlt a tea a gép mellett, de gyorsan reagáltam így csak keveset kapott, azóta is tökéletesen végzi a feladatát.

[ Szerkesztve ]

(#10092) outsiders válasza Goatman (#10090) üzenetére


outsiders
aktív tag

nekem is a wd vinyó van benne, tegnapelőtt elértem az eddigi csúcshőmérsékletet vele töredezettségmentesítés és torrent kombinációjával.... Kapaszkodjatok: 59fokot mért maxban..... Ez már sztem több mint egészségtelen, vmit qrvára elb@sztak evvel a vinyóval WD-ék......

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#10093) HZoli87 válasza outsiders (#10092) üzenetére


HZoli87
veterán

59 fok. :Y - Hú bazz, az nem semmi. Még a régi 7200-es Samsung is megállt 50 körül (terhelés után), és a gép se volt semmi (Pa1510), nem kellett télen fűteni, annyira melegedett az AMD. :DDD

(#10094) joe69


joe69
senior tag

úgy néz ki veszek egy pi3560ast. nem tudja valaki hogy iponnál, átvételkor meg lehet győződni a pixelhibamentességről? ha jól gondolom ilyen indokkal (pl 1 hibás pixel) 3napon belül sem lehet visszavinni, nem igazán szeretném megjárni.

[ Szerkesztve ]

(#10095) KubanitoS válasza Goatman (#10090) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam semmi ilyemi nem fodult még elő, igaz T6600-as procival van a gép szerelve, ha ez jelent valamit.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10096) KubanitoS válasza joe69 (#10094) üzenetére


KubanitoS
veterán

Egy telefon és kiderül. :K

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10097) Doki16


Doki16
addikt

Egy Amilo L7300-ba bele mennek a 400 Mhz-es memóriák és jól is működik velük?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10098) outsiders válasza HZoli87 (#10093) üzenetére


outsiders
aktív tag

Hát ha végre rászánom magam h átvonszoljam magamat Budára garanciakiterjesztést venni, akkor mondom nekik, mennyire melegszik a vinyó, hátha beledobnak egy másik típust helyette, ami nem ilyen sz@r :(( Az 59 fok csak meghatja őket, bár ez csak akkor az egykor volt, amúgy elvan 50 alatt, olyan 42-48 mozog mezei használat mellett. A WD vmit eszméletlenül elbénázott evvel a szériával......

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#10099) akyyy


akyyy
senior tag

Amilo li 1818-ban néha a következőt produkálja:
Nagyobb fájlmásolásnál, vagy fájlfogadásnál, torrent futtatásakor ha wifiről megy a net, lefagy bluescreen és valami sys163 fájlra hivatkozik ha jól emlékszem. Meg lehet ezt valahogy oldani, hogy ne fagyjon le és induljon újra a gép?

oprendszer win7.

[ Szerkesztve ]

(#10100) epinephrin válasza outsiders (#10098) üzenetére


epinephrin
csendes tag

Gari kiterjesztést lehet személyesen is intézni? Szóval viszem a számlát, meg a garancialevelet és kész? Gép gondolom nemkell...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.