Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) gabrielcat válasza outsiders (#10650) üzenetére


gabrielcat
csendes tag

Azért mert a vinyó a Bioshock telepítésekor 55 fokra felment, és csak akkor kapcsolt be a ventilátor amikor elkezdtem játszani. Ez sztem nem túl jó, h átlagba 45-48 fokon jár a vinyó. Vagy ez normális?

(#10652) demeterr


demeterr
csendes tag

csökkentett mód inditásához melyik gombot kell nyomni?

(#10653) HZoli87 válasza demeterr (#10652) üzenetére


HZoli87
veterán

F8

(#10654) demeterr válasza HZoli87 (#10653) üzenetére


demeterr
csendes tag

kössz, akkor tul hamar vagy későn nyomom

(#10655) sheriff80 válasza kiskakas (#7421) üzenetére


sheriff80
csendes tag

Te egy isten vagy!!!!!!!!!!!!!
Tudod mióta szívok ezzel a k**va notival??!!
És most működik automatikusan!! Ezer hála!!
Akárki vagy is, imádlak!!!
:) :DD :)) :K :C :R

"Gengszterekkel nem egyezkedem!"

(#10656) HDmaniac


HDmaniac
csendes tag

Sziasztok!

Családba került egy Amilo Pi 3525, van rajta egy Vista Ultimate is (jogtiszta). A gondom az, hogy nem jelenik meg a wlan adapter az eszközkezelőben, és ahogy utána néztem, a gyártói oldalon sincs hozzá driver, csak a sima Vista-hoz. Windows Update lefuttatva, minden frissítve, de továbbra sem látja.

Namost ezt nem értem, hogy a bánatos vérveretesbe létezik az, hogy a fapados Vistahoz van wlan driver, az Ultimate-hez meg nincs. :(
Végülis letöltve a 32 bites sima Vista drivert próbálkoztam az Intel 5100 BG verzió telepítésével, nem lett jó.
Van tippetek melyik opcóval mehet mégis, elég sok van nem szenvedném végig, ill. lehet hogy tényleg nem lehetlető életre a beépített wifi adapter Vista Ultimate alatt? Azt azért eléggé hihetetlennek tartom.

köszi előre is minden tippet!

[ Szerkesztve ]

(#10657) akaido válasza Vatinius (#10621) üzenetére


akaido
addikt

A történelmi hűség kedvéért visszatérnék a "rosszalkodó" Amilo Xi gépemhez.
Leállt a legváratlanabb időpontokban. Volt szervízben is, ahol Termál modul karbantartáson esett át, de a random kikapcs hiba maradt. :O
Ma minden mind1 alapon nekiestem- na nem csatabárddal- hanem csavarnyúzóval, és a vga visszaszerelésnél észrevettem, hogy egy hűtőbordát leszorító csavar hiányzik. :B
Pótoltam és lőn csoda, a gépre egyből felkúszott az op.rendszer, kb 6 órája hibátlanul műxik. (kopp-kopp) Konklúzió: sem én, sem a szervíz nem vette(ük) észre, hogy az ATI X1800 hűtése nem tökéletesen megfelelő, ezért valószínűleg túlmelegedés állhatott elő, így le-leállt a gép. Ez csak tipp, de eddig jobb magyarázatom nincs.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10658) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Valaki tudna nekem segíteni notebook (amilo li 1705) hibával kapcsolatban? Itt kifejtettem bővebben.

Lumia 520

(#10659) akaido válasza Brianiac (#10658) üzenetére


akaido
addikt

Üdv!
Mivel hasonló problemmal küzdök-ttem én is ezért :
1. hw MEO:Ventik portalanítása, RAM-ok kivétele RAM SLOT-ok kifújása és visszahelyezése. HDD érintkezés ellenőrzése.
2. Szoftveres MEO, első lépcső: Csökkentett módban elindul még a rendszer?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10660) Brianiac válasza akaido (#10659) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Elindul csökkentett módban, de ugyanazt produkálja mint egyébként. Az op.rendszert is megpróbáltam újrarakni, de telepítés közben mindig elszáll a gép. Valószínű h alaplaphibás.

Lumia 520

(#10661) akaido válasza Brianiac (#10660) üzenetére


akaido
addikt

Az enyém sem műxik újfent(tegnap ment vagy 6 órán át), de most már annyira nem, hogy a venti sem kapcsol be így a gép sem indul, hanem a bekap után szinte rögtön leáll. :O

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10662) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!
Notebook vásárlását tervezem és a kiszemelt egy PI 3560-as típus.
Itt az amilo-s topikban olvasgatva úgy tűnik hogy ezzel a típussal sokan meg vannak elégedve.
Nekem a fő szempont sajnos az ár, és mivel ez a noti ahogy nézegettem van oprendszer nélküli 3 GB ram-os kivitelben is, így a kérdésem az volna hogy mennyire számít az a plusz 1 GB ram (pl.játékok terén), ugyanis a két verzió között kb. 20-25eFt árkülönbözet van(igaz benne van az oprendszer de nekem arra nincs igazán szükségem).
A másik hogy inkább garancia bővítésre szánnám ezt az árkülönbözetet mint win7-re.
Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni hogy ha mondjuk +2 év FS garanciát veszek hozzá akkor az hozzáadódik az alap 1 év garanciához így 3 év lesz vagy csak simán 2 év, mert akkor talán jobban megérné az alap 1 év garancia lejárta előtt megvenni rá a kiterjesztést, már ha lehetséges?

A másik hogy olvastam hogy van aki WD és van aki Hitachi HDD-vel szerelve vásárolta a gépét és Hitachi-k kevésbé melegszenek.Hogyan tudnék kifogni olyan gépet ami az utóbbi HDD-vel van szerelve? ez függ attól hogy win7-es a konfig vagy -nélküli, vagy mindkettőből ki lehet fogni ilyet is, olyat is?
Szerintetek ha fölhívom az boltot ahonnan majd megrendelem ott megnézik nekem hogy milyen lemez van a gépben?

(#10663) Bikicsunáj91


Bikicsunáj91
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, hogy ezekre világgarancia van? Mert most vettem Amilo Pi3560-at +2év garit hozzá, de jövőre az Egyesült Államokba költözök és kérdés, ha ott romlik el akkor megcsinálják-e gariban? Előre is köszi

Nokia C7

(#10664) mickemoto válasza Bikicsunáj91 (#10663) üzenetére


mickemoto
őstag

Üdv!
Megkérdezhetem hol vetted, mivel én is szeretnék egy ilyen notit venni, valamint milyen hdd-van benne, (ha nézted )?

(#10665) smatte válasza mickemoto (#10662) üzenetére


smatte
tag

Szerintem ha azt nem tudták megmondani, hogy milyen akkumulátor tartozik hozzá, akkor nem hiszem, hogy a HDD márkáját meg fogják Neked mondani. De próba szerencse, lehet találsz olyat, aki szétszedi a csomagolás, majd a notit is és megnézi..:)

(#10666) smatte válasza Bikicsunáj91 (#10663) üzenetére


smatte
tag

Szerintem nem, de hívd fel őket!
Serco Informatikai Kft. (Fujitsu fészek) tel:1/272-2140

(#10667) mickemoto válasza smatte (#10665) üzenetére


mickemoto
őstag

Mondasz valamit :DDD

(#10668) HZoli87 válasza mickemoto (#10662) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Hozzáadódik a garancia, Link.

(#10669) mickemoto válasza HZoli87 (#10668) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor végül is mindegy hogy mikor vesz rá az ember garancia bővítést, vételkor vagy késöbb
Köszönöm :R
Még annyi hogy akinek ilyen típusú gépe van(Pi 3560) a hűtéssel hogy van megelégedve, mennyire melegszik illetve mennyire zajos a hűtése?

(#10670) HZoli87 válasza mickemoto (#10669) üzenetére


HZoli87
veterán

Halk a gép normál használat mellett, komolyabb terhelésnél azért már megjön a hangja, de akkor sem zavaró. Touchpad alatt langyosodik egy kicsit, itt található a HDD, de mivel én egeret használok, így nem zavaró számomra.

(#10671) mickemoto válasza smatte (#10665) üzenetére


mickemoto
őstag

Végül is csak azért gondoltam erre, mert van ahol a sima 3GB ram-os, op.rendszer nélüli kiszereléshez is lehet kérni memória bővítést és akkor úgyis bele kell nézniük.

Egyébként a win7-es verziónál előretelepített op.rendszert kapsz vagy külön telepítő lemezt?

(#10672) mickemoto válasza HZoli87 (#10670) üzenetére


mickemoto
őstag

Csak azért kérdeztem, mert ebben a tesztben elég magas értékeket kapott mind hangban és hőmérsékletben egyaránt, de az ilyen teszteknek nem mindig lehet hinni.

(#10673) HZoli87 válasza mickemoto (#10672) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezt írja a teszt: Temperature - 84% és Noise - 94%

- Szerintem ezek nem rossz értékek, pár éve olvasgatom a kérdéses oldalt, és nem sok gép szokta ezeket az értékeket hozni. Én abszolút elégedett vagyok a gép hőtermelésével és zajával is. De majd leírják mások is a tapasztalataikat, vagyunk egy páran a fórumban ilyen géppel. :)

(#10674) mickemoto válasza HZoli87 (#10673) üzenetére


mickemoto
őstag

Igen, én is észrevettem hogy jó eredményeket kapott %-osan, viszont 31dbA idle-t és 41dbA load-ot írtak hangra ami azért nem kevés, bár az sem mindegy hogy merrefelé szellőzik a gép.

(#10675) mickemoto válasza HZoli87 (#10673) üzenetére


mickemoto
őstag

Végül is az egyéni vélemények a döntőek :R

(#10676) gabrielcat


gabrielcat
csendes tag

Az én gépem 45°-os játék után ha csak netezek kb, játék közben visszahűl 43° alá. A szobában általában meleg van ahol használom, így gondolom az is közrejátszik. A magas hőmérsékeletét lehet javítani notebook hűtővel. (Amit már rendeltem, majd leírom milyen vele a gép ha érdekel.)
A gép kifogástalan, egyszerűen imádom! Egyedül a melegedéssel van gondja kicsit... WD meghajtó van benne és a Mysoftnál vettem, ahol 10000 olcsóbb mint máshol. :)) Én csak ajánlani tudom!

(#10677) kw3v865


kw3v865
senior tag

Amilo L-7310W típusú notebookom van, aminek ki szeretném cserélni az akksiját (BP-8050 (S4W20) 14,8V 2,0Ah). Vaterán néztem ki egy szintén BP-8050 típust, de az csak 11.1V, viszont 6 cellés 4,4Ah. Szerintetek ez az akksi jó lenne az én gépemhez?

(#10678) outsiders válasza gabrielcat (#10676) üzenetére


outsiders
aktív tag

hát igen az a fránya wd scorpio blue vinyó, az egy ritka szar széria..... Elég sokunk nyögi a te problémádat. Én megvárom amíg kipurcan, akkor kilobbizom valahogy a szervízben, hogy ne ilyet tegyenek bele... Amikor vettem náluk kint a Bécsi úton a garibővítést, szabályosan lebasztak, hogy mit képzelek én, hogy ki akarom cserélni a gyári vinyót, meg az bizonyos esetben akár garanciavesztést is eredményez..... Pedig vennék bele egy fasza kis 250-es seagate 7200rpm-es hdd-t egytányérosat, az rendesen süvít ennek ellenére halk és hűs....

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#10679) mickemoto válasza outsiders (#10678) üzenetére


mickemoto
őstag

SSD-t bele lehetne tenni? Na nem mintha szándékomban állna csak pusztán elméletileg :DDD

(#10680) Valdez válasza mickemoto (#10671) üzenetére


Valdez
őstag

Első bekapcsoláskor telepítődik fel a win7 magától.

(#10681) Valdez válasza mickemoto (#10679) üzenetére


Valdez
őstag

Bele. Alapból sata2-es interface van.

(#10682) HZoli87 válasza mickemoto (#10671) üzenetére


HZoli87
veterán

Első bekapcsoláskor feltelepül magától az OS, tele lesz minden szarral. Ekkor már drivereket sem kell telepíteni, minden működik. Vissza tudod állítani rejtett partícióról a rendszert, de a gép mellé megkapod a Windows 7 Home Premium x64 telepítő lemezt is, ez egy szűz, gyári telepítő. A gép kiírat veled Driver lemezt is, arról tudod majd telepíteni a szükséges eszközillesztőket (ha újrahúznád a lemezről a gépet), ebben segítségedre lesz a DeskUpdate program, mindent automatikusan feltelepít, végén kérni fog egy újraindítást.

[ Szerkesztve ]

(#10683) mickemoto válasza HZoli87 (#10682) üzenetére


mickemoto
őstag

Köszönöm a kimerítő választ :R

(#10684) Valdez válasza HZoli87 (#10682) üzenetére


Valdez
őstag

és ugye a driverek eléggé régiek, de szerencsére a win7 kb a gépben levő eszközök 90%-hoz talál rendszeresen friss drivert. (nekem asszem egyedül a kártyaolvasóhoz nem talál magától, azt a realtek honlapról kell letölteni)

(#10685) HZoli87 válasza Valdez (#10684) üzenetére


HZoli87
veterán

Azok a driverek vannak a lemezen, amik megtalálhatóak a Fujitsu honlapján. A Windows csak a LAN és WLAN ( mindkettő Realtek ) illesztőprogramhoz talál frissítést, a többihez nincs.

(#10686) Valdez válasza HZoli87 (#10685) üzenetére


Valdez
őstag

A vga-hoz is talál, persze az is az ami a fuji honlapján van.

(#10687) HZoli87 válasza Valdez (#10686) üzenetére


HZoli87
veterán

Neked most van Driver lemezed a gép mellé vagy nincs ? DeskUpdate 5 drivert (VGA, Audio, Bluetooth, Lan, Wlan) és 3 softwaret (Intel Matrix Storage Manager, Realtek USB, Fujitsu OSD Utility) telepít fel. Ezek után a Windows Update csak a hálózati eszközökhöz fog frissítést találni, ezt garantálom neked. 6 hónapja használom a gépet és nem egyszer telepítettem már újra. :K

(#10688) Valdez válasza HZoli87 (#10687) üzenetére


Valdez
őstag

Nem tudom, csak az van amit a gép mellé adtak, de meg se néztem, nem szokásom régi driverekkel szórakozni :)
197.55-ös forceware-t tettem fel és a winupdate megtalálja nekem a 2009.9. havi forcewaret.

(#10689) HZoli87 válasza Valdez (#10688) üzenetére


HZoli87
veterán

Csak mondom a gép mellé nem adnak Driver lemezt, még a Windows 7-el előtelepített verzióhoz sem. Az OS első indítása után kéri meg a felhasználót, hogy helyezzen be egy írható lemezt a meghajtóba, mert lementené a szükséges drivereket, itt jegyezném meg hogy nincs azóta frissebb driver a honlapon semmihez sem, mint amiket a lemezen találok. Nekem meg az új, buherált eszközillesztőkhöz nincs türelmem, nekem fontos a Windows alól állítható fényerő és a hasonló dolgok, de ez speciel az én véleményem.

(#10690) Valdez válasza HZoli87 (#10689) üzenetére


Valdez
őstag

Igen tudom, töröltem a levesbe, csak a helyet foglalta.
A fuji honlapon régi szarok vannak, tudom én is, de mivel gyakorallatilag mindenhez van frissebb driver, érdemes frissíteni. Nem tart az olyan sokáig, pláne hogy csak a hangkaridrivert, a chipsetdrivert és a kártyaolvasó drivert kell külön leszedni.
Vga-hoz a win tapasztalataim alapján úgyis talál ha fuji hajlandó lesz kiadni valamit, de azt is lehet frissíteni, a fényerő problémára is van megoldás, pár nappal ezelött volt is róla szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10691) HZoli87 válasza Valdez (#10690) üzenetére


HZoli87
veterán

Erre írtam, hogy nem szeretem a buherált drivereket. Elfogadom hogy működőképes amit linkelsz, de nálam nem játszik. Az is tény hogy csipkedhetné magát a cég, hogy frissebb eszközillesztőkhöz jussunk hozzá, de ez van. Főleg, hogy nem is olyan régen jelentették be, hogy kilépnek az olcsó gépek piacáról és ezentúl a drágább lifebook szériát fogják nyomatni. Új audio driverrel recseg még a hang? (mondjuk mintha mostanában kevesebbet csinálná, nem szoktam észrevenni)

[ Szerkesztve ]

(#10692) Valdez válasza HZoli87 (#10691) üzenetére


Valdez
őstag

Ezek közül csak a vga driver ami "buhera". A realtek 2 hetente ad ki új hd audio codec drivert, nekem asszem a 2.46-os van fenn, azzal nincs gondom (2.48 most a legújabb).

(#10693) HZoli87 válasza Valdez (#10692) üzenetére


HZoli87
veterán

Majd meglesek egy frissebb audio drivert és majd kiderül hogy van-e különbség az új és a régi között. :K

(#10694) Valdez válasza HZoli87 (#10693) üzenetére


Valdez
őstag

2.44-es nálam recsegett, azt kerüld :D

(#10695) Dufy válasza richpublic (#10050) üzenetére


Dufy
csendes tag

Gyerekek ez miért ilyen olcsó? ahhoz képest amilyen hardverek vannak benne! egy ilyen asus 170k körül van... Ennyire gáz a Fuji?

http://www.armatrix.hu/Termek/fujitsu-siemens-pi3560-nvidia-gf-gt240m-1gb-vga-3gb-320gb-pent-p43471.html

Ennyit számít hogy nincs numerikus bill? Jah meg most látom 2400mah aksi :(((

[ Szerkesztve ]

(#10696) Valdez válasza Dufy (#10695) üzenetére


Valdez
őstag

Nincs vele semmi gáz. Már több hónapja megvan és teljesen elégedett vagyok vele.
nem 2400-as az akksija hanem 4800-as.

(#10697) KubanitoS válasza Dufy (#10695) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nagyon "pozitívan" állsz hozzá a dologhoz. Nem értem, ha ennyire nem szimpatikus ez a márka, akkor minek foglalkozol vele? Inkább keress egy hasonló teljesítményű ASUS-t kétszer annyiért, ha az megnyugtat. Az tutira nem gagyi. ;]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10698) Bikicsunáj91 válasza mickemoto (#10664) üzenetére


Bikicsunáj91
csendes tag

Szia! Egy Shiva nevű üzletben, mert ott volt a legolcsóbb :)) . Nem tudom hol van, neten rendeltem, és házhozszállítással együtt volt 135e. (persze T4300-as procival) Az enyémben is WD vinyó van, nekem annyira nem melegszik, olyan 44-48 fokon szokott lenni, de néha nekem is random kattan egy rohadt nagyot, de már megszoktam :)

Nokia C7

(#10699) mickemoto válasza Bikicsunáj91 (#10698) üzenetére


mickemoto
őstag

Jó áron vetted,valószínűleg itt sajnos már nincs belőle, meg ebből a T4300-as modellből én nem is találok sehol csak T6600-os van 15e-el drágábban.

(#10700) Bikicsunáj91 válasza mickemoto (#10699) üzenetére


Bikicsunáj91
csendes tag

Itt van még T4300-as 140ért. Amúgy jó kis gép, csak a fényes fedlapot nagyon elb***ták. Vettem is rá fóliát de így nem túl szép :(

Nokia C7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.