Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) tomsics


tomsics
senior tag

hello
az miért van hogy most raktam újra a laptopot(win7 ultimate) és nem látja a videokártyát csak valami standard vga-t ami 8mb-os.Na ez most miért van?Elötte is win 7 volt és ott letöltötte win updateról a driverét a video kártyának.
Valaki valami ötlet

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10102) cigam válasza tomsics (#10101) üzenetére


cigam
félisten

Milyen laptop? A support oldalon nincs hozá W7 (Vista) driver?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10103) buherka válasza Lajkó (#10081) üzenetére


buherka
addikt

Na sikerül szétkapnom azt a csudálatos FuSi L7300-as jószágot.
Ilyen venti van benne...
[link]

[link]

Valamint a melegedésnek is megvolt az okozója.
[link]
Kis porocska összegyülemlett a hosszú évek alatt. :B ...sok levegő nem szellőztette a lamellákat.

Most szétszedtem a ventit és kapott egy adag szilikon-zsírt....egy ideig biztos kussban lesz, mert szépen elhalkult a gépecske.
Kérdés, hogy meddig? :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10104) Doki16 válasza buherka (#10103) üzenetére


Doki16
addikt

Neked melyik proci van a gépedbe?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10105) KubanitoS válasza buherka (#10103) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez a porréteg a harmadik képen nagyon baba. Régebben egyszer nekem kellett kitakarítanom édesapám régi acer laptopját, mert örökké maxon forgott a ventilátor és marha hangos volt és nem tudtuk miért. Na én is hasonló porréteget találtam, azzal a különbséggel, hogy annak meg tudtam fogni a végét és lejött az egész egy darabban. Komolyan olyan volt, mintha egy jobb minőségű filc anyag lenne benne a hűtőbordák lenyomatával. :) Recés filcréteg. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10106) DeFranco válasza buherka (#10103) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te vagy az én emberem :) Megtennéd, hogy megnézed az Everest-tel, és/vagy a Speedfan-nal, hogy milyen hőmérsékletekről ad visszajelzést a laptopod?

Nekem úgy néz ki, kiment a proci hőmérsékletének érzékelője (a hiba leírása itt található) nem mutatja, csak a HDD-t, meg valami ACPI-t, és a venti fordulatszámát sem.

Sokat segítene, ha meg tudnád nézni, nálad mit lát ez a két program.

(#10107) DeFranco válasza DeFranco (#10106) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Esetelg abban valaki tud segíteni, hogy hány voltot kaphat a venti? 12, vagy kevesebb? Hogyan tudom ezt megállapítani? (multiméterem nincs)

(#10108) Doki16 válasza DeFranco (#10107) üzenetére


Doki16
addikt

A képen láthatod a venti 5 voltot kap. Az everest és a speedfan is csak a HDD és a CPU hőmérsékletét mutatja, a venti fordulatszámát nem lehet sehol látni, de sztem fixen 5 volton pörög mindig.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10109) DeFranco válasza Doki16 (#10108) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem látom, tiltva van az imageshack. Megtennéd, hogy feltöltöd ide?

Akkor elbizonytalanodtam, mi lehet a gond, biztos voltam benne, hogy az érzékelő ment ki. (bővebben:link) van valami ötleted?

(#10110) Doki16 válasza DeFranco (#10109) üzenetére


Doki16
addikt

Feldobtam ide akkor, nem tudtam, hogy nem látod. Ez buherka képe azért ide írom :) Olvastam, de fogalmam sincs mi lehet a gond.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10111) DeFranco válasza Doki16 (#10110) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, ez akkor pozitív fejlemény, USB-s fix tápolás megoldható (de egyenlőre elkerülném a nagy hang és az igénybevétel miatt). Köszi! :R

Hogy mutatja a CPU hőmésékletét? Én nem látom. Arról nincs "véletlenül" egy screenshotod, hogy miket is keressek?

[ Szerkesztve ]

(#10112) Doki16 válasza DeFranco (#10111) üzenetére


Doki16
addikt

Itt van a kép. Láttam frissítettél biost, esetleg el tudnád nekem küldeni a fájlokat és, hogy hogyan csináltad az egészet?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10113) DeFranco válasza Doki16 (#10112) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Zsír. Everestben nálam hiányzik a CPU, SpFanban az ACPI 0,8 C. Érzékelő hiba.

A BIOS-t innen tudod letölteni, a típus kiválasztása után. Válaszd a Flash BIOS (ISO CD Image)-t, told ki CD-re, és bootolj arról. Bejön egy FreeDOS, parancssorral, innen flash.bat-ot indítva lefut a flashelés.

Ennyi, de nagyon régi az utolsó verzió is, és nem sok újítást hoz. Olvasd el a release notes-t, én csak utolsó esélyként frissítettem.

szerk: a kérdésedre: én 400-as RAM-ot tettem bele a másik mellé, és teljesen rendben működött.

szerkszerk: felhasználhatom a screenshotodat?

[ Szerkesztve ]

(#10114) smatte válasza DeFranco (#10113) üzenetére


smatte
tag

BIOS-t op rendszer feltétele előtt lehet frissíteni, vagy utána is?

(#10115) DeFranco válasza smatte (#10114) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én utána frissítettem. Szerintem lehet.

(#10116) Doki16 válasza DeFranco (#10113) üzenetére


Doki16
addikt

Nem tudom mire akarod, de használd :)

Nézegettem neten de mindenhol a 333-at írtál, ezért már olyat rendeltem, na mind1 gondolom nagy különbség nincs köztük. Igazándiból azért akarnék biost frissíteni, mert egy pentium m-es procit szeretnék "beleerőltetni" :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10117) DeFranco válasza Doki16 (#10116) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem semmi különbség nem lesz, a 400-as is csak 333-on menne, ha annyit tud a gép. Jól jársz vele egyébként, meghálálja a plusz RAM-ot. Én 1 GB-ig bővítettem, ebből ugye lejön a videokártyára osztott rész.

A linkelt bejegyzésbe teszem bele a képet, hogy mi hiányzik nekem.

(#10118) Zacskin


Zacskin
csendes tag

Van egy 3 éves fujitsu pi kategóriájú laptopom, az a gáz vele, hogy bekapcsolkáskor nem műkszik a képernyő, sípolás hallatszik, a kattogás hallatszik, azok a zölden világító bigyuszok a monitor alatt összevissza villognak... Ha valaki tud némi infót adni a problémáról, annak nagyon örülnék...

(#10119) Doki16 válasza DeFranco (#10117) üzenetére


Doki16
addikt

Én is most 2x512 MB-ot rakok bele. remélem gyorsulni fog, mert már iszonyatosan lassú.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10120) DeFranco válasza Doki16 (#10119) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igaz, hogy már a win is nagyon ergya volt előtte, de ram bővítés, és újratelepítés után barátnőm nem hitte el, hogy nem cseréltem ki a gépet. Rengeteget számított.

(#10121) cigam válasza Zacskin (#10118) üzenetére


cigam
félisten

Lehet az LCD hátérvilágítása megadta magát. Köss rá 1 külső monitort, és úgy kapcsold be. Elméletileg ekkor automatikusan a külső moncsi lesz az alapértelmezett kijelző. Így láthatod ,hogy a gép maga elindul-e vagy sem. Sajna egy LCD csere 30-40k is lehet (www.laptopalkatreszek.hu), ezért érdemes elgondolkodni azon, hogy megéri-e megjavítatni. Legrosszabb esetben veszel egy USB-s winyókeretet, és abba átrakva a merevlemezt használhatod külső tárként ill. a rajta levő adatok nem vesznek el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10122) tomsics válasza cigam (#10102) üzenetére


tomsics
senior tag

a gép egy amilo pa2548

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10123) cigam válasza tomsics (#10122) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg próbáld meg a Vista-s drivert, mivel a W7-et nem támogatja ezen a típuson az fs.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10124) tomsics válasza cigam (#10123) üzenetére


tomsics
senior tag

köszi a segítséget,vista driverekkel már minden oké.De nem értem most miért nem töltötte le saját maga,elötte mikor felraktam a win7-et kb fél nap alatt letöltötte magának az drivert,köztük a vga-ét is

[ Szerkesztve ]

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#10125) csigavadasz


csigavadasz
csendes tag

Sziasztok!

2009 december 04-től Pi3560 tulaja vagyunk a párommal. A kezdeti nehézségek - fuji support, kék halál - sokáig nem volt különösebb gond, de most ismét megjelent két probléma és remélem ti tudtok segíteni!
Elöljáróban annyit, hogy pc-t használunk, a noti heti 1, max 2 alkalommal megy.
Elsőként említeném, hogy a billentyűkombinációk Fn+.... nem mindig jelenik meg grafikusan, mármint lenyomáskor a grafika. Működik a háttérben, mert hangerő, kamera, fényerő is megfelelően változik, de akkor már zavaróvá kezd válni, mikor egy másik billentyűkombira Alt+F4 nem csinál semmit. Nem értem miért csinálja! Előjött ez másnál is?
Másodsorban ami ennél is zavaróbb, hogy bekapcsoláskor nem indul automatice a win7, hanem a rendszerellenőrzési ablak megjelenik, mondván a rendszeridővel baja van. Cmos nem nyugszik rendesen. Ezt mi okozhatja? Cserélnem kellene a kicsikét? Nem értem!!
:(
p.s.: kék halálos képernyő sztori egyszer volt mikor a párom szüleihez elvittük januárban vagy december végén a gépet és nem volt hajlandó bekapcsolni, majd ki sem, aztán egyszerre bekapcs és leállt. :W Re haza akkor ugyanez és kékhalál...picinyt ideges lettem, mert nem értettem mi okozhatta. Supportot felhívtam: javaslat win7 újra és okés lesz. Azóta ez nem jelentkezett, da a másik kettő igen.
Ha van ötletetek illetve tanácsotok szívesen veszem, vesszük. :R
Sokáig spóroltunk a notira és szeretnénk hosszan használni és jó tapasztalatokat szerezni vele. Ha tudjátok a megoldást a kérdéseimre kérlek osszátok meg velünk.

Üdv:
csigavadasz

(#10126) KubanitoS válasza csigavadasz (#10125) üzenetére


KubanitoS
veterán

Egy kiváló gép tulajdonosai vagytok, de sajnos úgy tűnik egy hibás példányt fogtatok ki. Az én Pi 3560-asommal a világon semmi gond sincs, igaz csak kb három hete van meg, de azóta gyakorlatilag éjjel-nappal megy Windows 7 64bites op rendszerrel. Látogassátok meg a boltot, ahol vásároltátok és éljetek a garanciával. :K

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10127) csigavadasz válasza KubanitoS (#10126) üzenetére


csigavadasz
csendes tag

Köszönöm a gyors reakciót! Sajnos szintén hasonló következtetésre jutottunk, de nagyon a szívünkhöz nőtt ez a gép. Ez az első - remélhetőleg nem az utolsó - notebookunk. Sajnálni fogom, ha csak ezt tudjuk tenni, ám egy tökéletesen működő gépet kívántunk akkor is vásárolni és azt akarjuk most használni.

(#10128) fireman808


fireman808
csendes tag

Halihó! Én is boldog tulaja vagyok egy Pi3560-nak. Nagyon meg vagyok vele elégedve, csak egy apró hiba idegesít: Ha a neten nézek egy videót és kiteszem nagyképernyőbe, egy idő után a kép lefagy , de a hang megy tovább. Viszont ha visszateszem normál ablakba, akkor a videó is megy rendesen. Flash Player telepítve, Internet Explorer, valamint Firefox alatt ugyanaz az eredmény. Eredeti Fujitsu (64 bit) drivereket használok. Mi lehet a prücök? :(((

AZ EMBER TUDATLANNAK SZÜLETIK, NEM BUTÁNAK. BUTA CSAK AZ OKTATÁSTÓL LESZ.

(#10129) RBJ


RBJ
addikt

Lassan két hónapja van nekem is meg a pi 3560.
Gondom nincs csak kicsi olyat tapasztaltam mintha tényleg zajosodna a gép.
pl bekapcsoláskor semmi zörej nem hallatszott anno most mikor bekapcsolom azon nyomban hallom kerregni a cd olvasót amit régen nem. tudom , hogy bootoláshoz végig megyen a meghajtókon de akkor se hallottam kerregni régen a gépet.
egyéni dolog ? vagy másnál is így van ? amúgy meg eddig szuper a gép. :DDD
pl az aliens vs predator max beállításon megyen és meg se nyikkan neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10130) RBJ válasza fireman808 (#10128) üzenetére


RBJ
addikt

használj média player classic home cinema t 64 bites is van.
próbáld ki kis lánglovag. :))

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10131) RBJ válasza RBJ (#10130) üzenetére


RBJ
addikt

bocsi . most nézem , hogy a böngésző alatt érted. :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#10132) ko9


ko9
addikt

Hali!

Rövid kérdés: Sikerült már valakinek egy Fujitsu Amilo Pi3560-ra valamiféle MacOSX-et rakni?

Köszi!

Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#10133) perec26


perec26
csendes tag

Az1.06-os BIOS miben különbözik az 1.05-östől?
Nem találtam leírást.

(#10134) KubanitoS válasza perec26 (#10133) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez engem is érdekelne. Elfelejtetted írni, de gondolom 3560-asról van szó. :P

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#10135) HZoli87 válasza perec26 (#10133) üzenetére


HZoli87
veterán

3 hónapja vettem a gépet és már gyárilag 1.06-os Bios volt rajta, nektem még 1.05-ös van? Néztem Fujitsu honlapját, de sehol sem írják, hogy milyen változtatásokat tartalmaz. :N

(#10136) cigam válasza HZoli87 (#10135) üzenetére


cigam
félisten

Valószínű hogy csak a 3660 megjelenése miatt lett kiadva az 1.06.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10137) HZoli87 válasza cigam (#10136) üzenetére


HZoli87
veterán

Elvileg a két modellnek egy időben kellett megjelennie, gyakorlatban lehet hogy máshogy történt ... :)

(#10138) Lajkó válasza DeFranco (#10083) üzenetére


Lajkó
őstag

Ahogy látom jártál már más topikban is...
Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor bios frissítésen, és chipset driver újrarakásán már túl vagy.. (ha nem jól értem, szólj) Ezeket javasoltam volna én is első körben.
A Ventillátor direktre kötése nem rossz ötlet, de csak ideiglenes megoldás. Hosszú távon nem javasolnám. Viszont amíg kiteszteled, és valóban meggyőződsz arról, hogy aza baja ami, addig megteszi. Ha tudsz szerválni valahonnét kölcsön alkatrészt, akkor mindenképp ess neki, hogy ki tudd szűrni pontosan a hibát.
A Procit meg mindenképp ajánlott újrapasztázni, mert tuti hogy agyon van már keményedve. Emiatt nem hiszem, hogy akár a negyedét átadná annak a hőnek amit kell.
Ez a hűtő leállás pontosan hogy, és mikor jelentkezik? Úgy értem, hogy hány másodpercel a bootképernyő után/előtt?
Ezekből az apró infókból is lehetne következtetni egy-smásra!

buherka: Pedig azt gondoltam, hogy ki van takarítva, hiszen ez az ALAP! :U

Goatman: Nekem is volt egy halk ciripelésszerű hangocska, de amiótta kicseréltem a winchit azóta megszünt ez a jelenség. Egyéb álltalad felsorolt jelenséggel nem találkoztam.

(#10139) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Igényelt már közületek valaki fusi fészek karit? Ingyenes és hasznos. Olcsóbban vehetsz vele fusi noteszt (több 10e ft-al) meg ilyenek. Csak kíváncsi vagyok mikorra jön meg:)

(#10140) Mezso válasza netmesterke (#10139) üzenetére


Mezso
tag

Szia!
Én is igényelnék de a kitöltés után hibaüzenettel kidob az oldaluk. Neked sikerült?

Üdv. Zsolt http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mezso

(#10141) smatte


smatte
tag

Vettem egy 3560-as gépet, mindent szépen feltelepítettem, deskupdate-tel sikerült minden hardvert megfelelően beállítani.
Kíváncsiságból azonban ismét be akartam lépni a deskupdate-be, de azt a hibaüzenetet írja ki, hogy "No HTTP Connection". Valaki találkozott már ezzel a problémával?

(#10142) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni: a párom barátnője elhozta a notiját, hogy nézzem meg valami baja van: Amilo M 1450G. Néhány napja váratlanul kikapcsolgat, tegnap óta annyit tud, hogy bekapcsolást követően a tft meg sem nyekken, csak 4 piktogram világít zölden, ezen kivül semmi reakció. Van valami tippetek mi lehet a baja, vagy inkább irány a szervíz?

(#10143) cigam válasza T 1000 (#10142) üzenetére


cigam
félisten

Irány a szerviz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10144) buherka


buherka
addikt

Bocsi srácok, hogy eltűntem, de dolog volt... :B

(#10104) Doki16...Nekem egy ThinkPad T500-am van, miben egy P8600-as proci honol. Ez a FuSi gépecske nem az enyém...hanem az egyik kollégámé. Csak megjavítottam neki.
Szoktam néha notit javítgatni...de amúgy nem értek hozzá, csak hobbi szintem csinálom. :B

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10145) buherka válasza KubanitoS (#10105) üzenetére


buherka
addikt

Ez is ilyen volt...le lehetett húzni egyben. :B Azért is kezdtem meg az elejét, hogy látszódjon milyen vastag.
Amúgy valami eszméletlen hangja volt a ventinek., és így használták nem kevés ideig...sajnos.
Annyira nem volt szétkopva a csúszócsapágy, de már finoman billeget a kicsike. Végül is 5 év az öt év...nincs mit tenni.

Ezért is érdemes egy kis pénzt áldozni egy sürített levegős aeroszolra, hogy legalább negyed évente, az ember kifújkálja a lerakódott port. Sok bosszúságtól megkímélve ezzel magunkat.

(#10104) Doki16....ja bocs...valami Celeron volt a gépben. Már nem emlékszem mekkora. Talán Dothan magos... :U

(#10106) DeFranco...ha jól emlékszem olyan 50-53 fok körül volt a proci, mikor bekapcsoltam a takarítás után. Ezt a hőmérsékletet tartotta is a venti alacsony fordulat mellett.
De ha jobban érdekel a dolog, akkor utána érdeklődök neked, hogy mik a pontos értékek ;)
Hátha tudok ezzel segíteni.

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#10146) f.pistee


f.pistee
csendes tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, amire már több napos googlizás után sem találtam választ. Ezért gondoltam arra, hogy megkérdezlek benneteket, hátha tudjátok a választ.
Karácsonyra vettem egy li3710-es notit. Nagyon bejött, még eddig nem sok gond volt vele. Csupán a napokban rá dugtam egy fejhallgatót, és azóta annyi a gond vele, hogy fejhalgató nélkül nagyon gerjed a gép, és ha a hangerőt 50% körülire viszem, akkor brutálisan sípol, stb... Próbáltam kideríteni, mi okozhatja, de semmi! Ha esetleg tudnátok segítení, hogy mi okozhatja, hálás lennék érte!
A másik.
A napokban kaptam kézbe a Win7 update cd-jét. hamar fel is pakoltam rá, és azóta is ismerkedem vele. (egyenlőre jobbam be jön mint a vista! :)) észre vettem viszont valami furit, amit nem tudok mire vélni. A windows regisztrálására volt még kb egy hónapom. Viszont gondoltam, had toljuk rá most, mért várni vele egy hónapot. Az első meglepi akkor jött, mikor jött az üzi, hogy a megadott regisztrációs kód, nem alkalmas.... Na sebaj, rányomtam, hogy rag. kód beszerzése onlline. És lás csodát, méni gurítás után, ki is irta, hogy pöpec, és köszi, hogy jogtiszta szoftvert használsz, stb. Na, gondoltam magamban, megy ez! :)
de másnap, mikor vissza nézek, mit látok? huszonegynéhány nap van még a regisztrálásig... :O Akkor most mi van? :O Megtörtént a regisztráció, vagy nem?
találkoztatok már ilyesmivel?

Hálás leszek minden segítségért, és észrevételért.

ha valami nemm megy.... vegyél elő egy nagyobb kalapácsott....

(#10147) cigam válasza f.pistee (#10146) üzenetére


cigam
félisten

Kapcsold ki (némítsd) a mikrofoncsatornát a keverőpulton.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10148) smatte válasza smatte (#10141) üzenetére


smatte
tag

Van még egy olyan problémám, hogy hangfalat csatlakoztatva a pi 3560-hoz jack kimeneten keresztül elég gyengus, visszahangos hangot kapok. A saját kis hangszórói jobb minőséget biztosítanak... Vélemény, valami beállítási trükk, esetleg valamit rosszul csinálok?

(#10149) cigam válasza smatte (#10148) üzenetére


cigam
félisten

Milyen hangfal? Mást (pl. mp3 lejátszót) rádugva is gyengusz a hangja? Mert lehet a hangfal rossz, vagy csak ennyit tud. A hangkártya beállításait is megnézheted, nincs-e beállítva vmi "hangkörnyezet".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10150) smatte válasza cigam (#10149) üzenetére


smatte
tag

Köszi a választ!

Nem egy nagy "vaszizdasz" a hangfal, de korábban jobban szólt, most viszont a gyengébbnél is gyengébb. Próbáltam szoftveresen állítgatni, majd végül alapra raktam, de sehogy sem jó.
Majd még megpróbálom fülessel is, csak azt hittem, valamit elrontottam.

Az s/pdif-t valaki már használta? gondolom jack--> rca átalakító kell hozzá, ha 5.1 hangfalszettel akarnám összekötni...vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.