Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) Fujika válasza Fujika (#9450) üzenetére


Fujika
csendes tag

:C Sikerült az ócska Windows XP-t fölrakni a Fujitsu Amilo Li 3710-re, igaz egy este ráment, de működik. Nyugodtan vágjon bele mindenki, akinek ilyen gépe van! Igaz, már a Windows 7-et ajánlják, de a régivel is össze lehet hozni. Türelem!

Boldog Új Évet Kívánok!

(#9452) zAcsKO


zAcsKO
tag

Hello,

Van egy 3 éves amilo L7320.

Kicsit lassan de működött egészen mostanáig. Előszőr csak ki-ki akadt néha (nem csinált semmit 20-30 mp-ig), aztán néha bootolásnál lefagyott, végül megjelent a kék halál a következővel:
"the problem seems to be caused by the following: vtdisp"
Egyszer még sikerült újraindítani, de a következő alkalommal már hiába próbáltam bekapcsolni, a képernyőn semmi nem jelent meg, még a boot menü sem, és ez azóta is így van. Mire utalhat ez a probléma? Alaplap vagy videokártya? Nem szívesen cserélném több tizezerért egyiket sem :(

(#9453) cigam válasza zAcsKO (#9452) üzenetére


cigam
félisten

Ledek se villanakk fel? pl. Caps lock/NumLock működik?
Küldő monitorra dugva sincs kép?

Mivel integrált VGA-ja van, nem nagyon lehet csereberélni az alkatrészeket mint egy asztali PC-nél.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9454) Tom5


Tom5
addikt

Amilo pro v2055- ös laptophoz keresek vga drivert Win 7 alá. S3G unichrome pro vga van benne. Én sehol sem találok hozzá 32BIT-es vistás vagy Win 7es drivert. Win 7 32BIT mindent felismer csak a vga-t ismeri valami standard-nek és igy akadnak a filmek és nincsen direct3D. Felejtős a win7? Pedig nagyon szépen megy ezek ellenére...

(#9455) mahagony válasza Kovi0828 (#9419) üzenetére


mahagony
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm szépen a segítséget, hétfőn meg is vesszük a 3560-ast :K
Majd írok, hogy milyen tapasztalataim lesznek vele kapcsolatban!

Kellemes ünnepeket!

(#9456) Top cat válasza Tom5 (#9454) üzenetére


Top cat
őstag

Ez egy régi DX 7-es VGA. Szerintem ehez nemtalálsz még Vistás drivert sem.

(#9457) plaszy válasza Fujika (#9451) üzenetére


plaszy
őstag

:C :C :C

Csak sikerült!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9458) plaszy válasza mahagony (#9455) üzenetére


plaszy
őstag

WoW-os beszámolót majd írjál róla...:D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9459) Tom5 válasza Top cat (#9456) üzenetére


Tom5
addikt

Drivert nemtaláltam hozzá. Már már feladtam és gondoltam visszadobom az XP-t mikor elkezdtem kattintgatni és az eszközkezelőben kézi hozzáadással ottvolt a menüben a VGA driver!!! :Y :Y Úgy feldobta, újraindítás és azóta megy tökéletesen a kicsike.
Le a kalappal a Win7 előtt. Egy ilyen lassúcska laptopon is olyan szépen fut, hogy csak na.

(#9460) ChuckyOsb válasza Tom5 (#9459) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Hali!

Semmi tuning nincs a gépeden? Mert nekem is ilyen belülről a gépem mint a Tied. S ha valóban egyforma akkor kipróbálnám én is a Win7et.

[ Szerkesztve ]

(#9461) Pistu77


Pistu77
csendes tag

Sziasztok,

Egy Pi 2512-es notihoz keresnek klaviaturat. Sajnos nem birta a mezes palinkat a tab. Hol es mennyiert lehetne beszerezni hozza?

Koszi elore is

(#9462) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Tudom, hogy Amilo-s a topic, de felteszem itt a kérdésemet, mert nem találtam a többiben semmi használhatót.

Szóval: adott egy Esprimo V5515-ös laptop, benne egy "HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N" (ez egy LG) dvd-író. A firmware meglehetősen régi - 2006.12.11. a dátum, WP03-as verzió.
Frissíteni szeretném, és találtam is ehhez az íróhoz firmware-ket, de nem engedi lefrissíteni, konkrétan nem is látja az írót az új firmware.
Mint megtudtam, ennek az az oka, hogy más-más verziójú firmware kell a Fujitsu, DELL, HP...stb. notikban lévő "HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N" írókhoz.

Tudna valaki küldeni nekem az enyémhez való frissítést? Köszi előre is!

u.i.: Hívtam az ügyfélszolgálatot, de nem tudtak segíteni. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#9463) want2techno


want2techno
csendes tag

Sziasztok,

Reggel óta nem működik a fuji (AMILO PA3515), ahogy bekapcsolom 3-4 sípszó fogad, és a képernyő sem indul el.
Már kivettem az aksit, visszaraktam, nem segített.
Rendes körülmények között van használva, ilyen probléma nem lehet, és tegnap még minden oké volt.

Ha valakinek bármi ötlete van az pls írjon, eléggé kétségbe vagyok esve, 1 hete járt le a garancia is...

Köszöntem!

(#9464) csabyka666 válasza want2techno (#9463) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha az akksit kiveszed, azzal sokat nem csinálsz, mert attól a BIOS nem felejt. Esetleg annyit tudnék mondani, hogy a BIOS elemét vedd ki (plusz az akksit is), és várj vele egy napot, hátha akkor visszaáll az alapbeállításokra. Vagy ha találsz rajta valami BIOS-reset-lehetőséget, akkor természetesen azzal próbálkozz.

Bár a sípolás + nincs kép az engem valamiért memóriaproblémára enged következtetni. Nem lehet esetleg, hogy megmozdult(ak) a memóriamodul(ok), és emiatt nem jó? Legelőször próbáld meg talán azt, hogy kiveszed a memó(ka)t, és úgy indítod el. Ha ugyanaz a tünet, akkor valószínűen ott a hiba. Majd ezután isztítsd meg a modul(ok) csatlakozását, és tedd vissza a helyükre - figyelj, hogy párhuzamosan legyen a foglalat a modul aljával, mert attól még simán belekattanik, csak épp' nem működik.
A laptop alján van egy szervíznyílás, vagy mi a neve, azon keresztül hozzáférsz a memókhoz.

Kicsit össze-vissza írtam a mindent, talán eligazodsz rajta. Szal' először memóriavizsgálat!

Remélem segítettem...

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#9465) want2techno válasza csabyka666 (#9464) üzenetére


want2techno
csendes tag

Épp most voltam bent infó boltba egyik barátomnál, kipróbáltuk egy másik rammal, ugyan ez a hiba volt, még winchester nélkül is megpróbáltuk.
Por nem igazán volt benne, kis apróbb tisztogatást végeztünk, de jelentéktelen..

Mi VGA problémára gyanakszunk, ami elég gáz ugye, mert integrált, így nem lehet cserélgetni.

Szétszedem, még azt az elemes cuccot megpróbálom.

Ha nem lesz jó, holnap felhívok 2 fuji szervízt, tudnak e valamit csinálni..
Szívesen várok még gondolatokat, előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9466) csabyka666 válasza want2techno (#9465) üzenetére


csabyka666
addikt

Értem. Akkor nem memória, bár ki tudja. De ha kiveszed a ramokat, akkor is ugyanez a hiba? Szal' ugyanúgy viselkedik? 3-4 sípszó, nincs kép? Na, de végülis mindegy ez most.

Ha vga, akkor az szerintem alaplapcsere lesz, de gondolom ezt tudod te is. Amúgy ha egyik napról a másikra csinálta ezt, akkor valami hardverelem hibásodhatott meg, tehát ram, vga, alaplap. Túlfesz miatt, vagy tudomisén. Vinyó nem lehet, mert attól még el kellene indulnia, ha az nincs is benn...

Akkor csak próbálgassátok. De azért arra kíváncsi lennék, hogy mi a tünet, ha nincs benne ram...

MOD: Jah, szerintem esélytelen, de ötletnek nem rossz - köss rá egy monitort, akkor hátha tiltja a TFT-t...bár eléggé valószínűtlen, mert csak annyiban más, hogy a kijelzőt kikerüli, amúgy teljesen használja akkor is a videokártyát.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#9467) Lui04 válasza want2techno (#9465) üzenetére


Lui04
aktív tag

Pontosan milyen sípolást ad a gép? Rövid mennyi, hosszú mennyi, ezt kéne megfigyelned.

(#9468) Thunderzolee válasza want2techno (#9463) üzenetére

Fu-Si gépet memóriakiterjesztéssel szokás venni. Most szépen nyugodtan összecsomagolhatnád, és a legnagyobb lelki nyugalommal vihetnéd a garanciális szervizbe.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9469) Lui04 válasza Thunderzolee (#9468) üzenetére


Lui04
aktív tag

őőő nem garancia kiterjesztésre gondoltál?

(#9470) bmwgabor


bmwgabor
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, kezdő vagyok és nem értek hozzá.
Mai napon vettemm egy Fujitsu Siemens Amilo pi 3560 as laptopot.
Feltettem egy Windows 7 32bites verzót. Nekem a gép nem látja a videokártyát ( Nvidia gt240m ) az everest anyit ir h alapapi 16mb gyorsítókártya. olvasgattam a forumot és ott látam hogy menjek a fujitsu oldalára deskupdate , az nem talál semmit sem. Talán az lehet a baj ,hogy tényleg csak 64 bites rendszeren fut minden?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv

(#9471) csabyka666 válasza bmwgabor (#9470) üzenetére


csabyka666
addikt

Tettél fel videokártya-drivert is? Ha nem, akkor ott a gond. Alapból csak valami videovezérlőt lát, a tényleges kártyát nem.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#9472) HZoli87 válasza bmwgabor (#9470) üzenetére


HZoli87
veterán

Már leírtam párszor, a gép csak 64 bites OS-t támogat, DeskUpdate sem fog neked 32 bites alatt találni semmit, rakd fel a 64 biteset és minden eszköz működni fog megfelelően. ;)

DeskUpdate Compatibility List: LINK

[ Szerkesztve ]

(#9473) want2techno válasza Thunderzolee (#9468) üzenetére


want2techno
csendes tag

gondolom garanciakiterjesztésre gondoltál, nos igen, mikor vettem még nem tudtam erről, igazából még csak most tájékozódtam..

[ Szerkesztve ]

(#9474) want2techno válasza Lui04 (#9467) üzenetére


want2techno
csendes tag

1 hosszú, 2 rövid

(#9475) want2techno válasza csabyka666 (#9466) üzenetére


want2techno
csendes tag

megpróbálom a monitorost, de nem hiszem..
valszeg az integrált VGA felmondta a szolgálatot

(#9476) bmwgabor


bmwgabor
csendes tag

igen tettem fel drivert! akkor tényleg a 32 bites oprendszer lesz a baj, el is kezdtem tölteni a 64. es.
Köszönöm Szépen a Segiítséget! :):) Minden jó!

(#9477) Thunderzolee válasza want2techno (#9475) üzenetére

Jesus... memóriakiterjesztés... hol járt a fejem... ppppppppffffffff...

Itt látok hozzá alaplapot:
hardverapro.hu/apro/notebook_laptop_bontasok_fs_acer_dell_hp/friss.html
Egy próbát megérhet.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9479) memeno


memeno
csendes tag

Fujitsu Amilo L7320GW-hez tud valaki windows 7 vga drivert?

Típus:
VIA/S3G UniChrome Pro
alaplapi lapkészlet: Via P4M800 pro

forever

(#9480) want2techno válasza Thunderzolee (#9477) üzenetére


want2techno
csendes tag

a PA1538 ra gondolsz?

(#9481) want2techno válasza Lui04 (#9478) üzenetére


want2techno
csendes tag

ty

(#9482) BlueAthlon válasza HZoli87 (#9472) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Ezen noti T6600, 3GB-os , 320GB kiépítésére minden gond nélkül felmászott a W7 32bites verziója. Videókártya drivert gyanánt pedig az Nvidia honlapjáról leszedtük a mobil 195.62 WHQL-t, és minden gond nélkül telepedett rá...

Valamint XP Sp3 telepíthető rá, ICH9 driverét belerakva a telepítőbe ( Biosból galád mód kispórolták az IDE mód állítást, szoktatván az egységsugarú felhasználót az újabb oprendszerekre, kicsit hozzáértőbbek meg megoldják 5 perc alatt ). Valamint a benne lévő hardvereszközök drivereit kell csak összevadászgatni, ami megint nem nagy kunszt...

Valószínűsítem, hogy a BIOS-át szerkesztve natív IDE is meglenne záros határidőn belül.. Kódtáblájában benne van az opció. A nibitor szerkesztői frissíthetnék a cuccukat, mert a GT240 3D módját felülírnám kicsit, hogy ne kelljen OC programokkal szórakozni...

Csak X64 marketingduma : :P

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#9483) Thunderzolee válasza want2techno (#9480) üzenetére

Ohh, nem, elnéztem. :(
Erre gondoltam, de csak a számot néztem:
"Pro V3515 - V-3515 jó alaplap"

Akkor keresni kell máshol csere-alaplapot.
Mit mondtak a szervizben?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9484) HZoli87 válasza BlueAthlon (#9482) üzenetére


HZoli87
veterán

Hát te egy zseni vagy ;]

(#9485) Thunderzolee válasza memeno (#9479) üzenetére

Esetleg ez lehet, h az, de nem regisztráltam be, próbáld ki:
http://www.radarsync.com/packs/p91262-win7

Szerintem nem lesz hozzá.
Vistás driverrel nem megy? :F
Mert az köztudott, h a Vistás driverek elvileg ugyanazok mint a 7 driverei. Persze vannak kivételek, meg most már különvált, de eredetileg megegyeztek.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9486) BlueAthlon válasza HZoli87 (#9484) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

:B

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#9487) Kercso652


Kercso652
csendes tag

Senkinek nincs megoldása az Amilo 3560 recsegős hang problémájára? Amit más gép tök szépen játszik le azt ez néha össze-vissza recsegi.

Ma vettem amúgy, nagyon össze van rakva, ennyiért csak ajánlani tudom :)
Talán ami hiányzik az a scrollbar. Nem lehet vhogy előcsalogatni egyet belőle?

(#9488) want2techno válasza Thunderzolee (#9483) üzenetére


want2techno
csendes tag

Most indulok a real Fuji szervízbe, csávó telefonon egyből VGA hibára gyanakodott, aztmondta csinál egy bios resetet (amihez faq-ot sehol sem találtam), meg megpróbál 1-2 dolgot, de valószínűbbnek tartja hogy kampec.

(#9489) memeno válasza Thunderzolee (#9485) üzenetére


memeno
csendes tag

Sajnos vistásat sem találtam hozzá..
Nem igazán tudom ezt a drivert letölteni amit belinkeltél :)
pedig végigregiztem stb.. de csak radarsync progit tölti..
közvetlen linked nincs? :):)

forever

(#9490) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok!

Egyik jó barátom FuSi notija a következő hibajelenséget produkálja:
- nem tölt ill. mivel az aksi lemerült már be sem lehet kapcsolni
a tápkábel jó, kipróbáltuk másik gépen.
Esetleg van valaki akinek hasonló gondja volt? Valami ötlet a javításra? Sajna már nem garanciális és nagyon fontos adatok vannak rajta.

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#9491) csabyka666 válasza RedWing (#9490) üzenetére


csabyka666
addikt

Úgy érted, hogy ha az akksit kiveszed, akkor adapterről sem megy? És közben ezzel az adapterrel másik noti ment?

Hát...ezesetben azt tudom elképzelni, hogy a csatlakozás környékén valami nem ok. Gondolom ezzel sokat segítettem... :F

Noti szétszed, csatlakozó megnéz, ha semmi fizikai hiba (törés...stb) nem látható rajta, akkor szervíz, vagy olyan hely, ahol foglalkoznak ilyennel.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#9492) Lui04 válasza Kercso652 (#9487) üzenetére


Lui04
aktív tag

Recsegésre megoldást nem tudok, eseteleg próbáld frissíteni a hangkártya driverét, a scrollozás viszont megoldható. Ha felraktad a Synaptics driverét, akkor ott be lehet kapcsolni a függőlegeset meg a vízszinteset is.

(#9493) ko9


ko9
addikt

Hali!
Pi3560ban
ad1.: 2 vagy 4 memóriaslot van? Mert a CPU-Z és a Everest is 4et ír, viszont képeken csak 2-t látok, és nem akarom szétszedni megnézni...

ad2.: Ha bennehagyok egy 2gigás DDR2-800as memóriamodult, és mellérakok egy 2gigás DDR3-1066os, akkor fel fogja ismerni?

Köszi: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#9494) HZoli87 válasza ko9 (#9493) üzenetére


HZoli87
veterán

Csak két memória slot van a gépben. A DDR2-es memóriát vegyíteni a DDR3-as társával szerintem meg hülyeség. Vagy vegyél 2 db DDR3-as memóriát, vagy egy 2 GB-os DDR2-t a meglévő mellé. Valószínű vegyes felállásban is menne a gép, de max. 800 MHz-en járnának a memóriák.

CPU-Z szerint is 2 memória slot van.

[ Szerkesztve ]

(#9495) memeno


memeno
csendes tag

Egy Amilo L7320-asba lehet tenni T5500-as s479-es core2duo-t?
Illetve bele lehet tenni, csak működik-e vajon, mert ez 667-es a benne lévő proci meg csak 400-as
??

forever

(#9496) HZoli87 válasza memeno (#9495) üzenetére


HZoli87
veterán

Everest segítségével megtudhatod a választ, a kép segít, hogy hol keresd.

(#9497) memeno válasza HZoli87 (#9496) üzenetére


memeno
csendes tag

FSB400, FSB533, FSB800..

Most akkor a 667 hol marad? :I
Vagy elméletileg belefér?

forever

(#9498) HZoli87 válasza memeno (#9497) üzenetére


HZoli87
veterán

Hát ha már a 800-as FSB is támogatott, akkor elvileg a 667-es is, de hogy mért nem listázta ki azt nem tudom. :F

(#9499) memeno válasza HZoli87 (#9498) üzenetére


memeno
csendes tag

Na ez a bajom nekem is elég érdekes, nem marad más mint a pici próba....

forever

(#9500) HZoli87


HZoli87
veterán

Nézzétek mér meg GPU-Z segítségével, hogy nálatok hogyan alakul a VGA órajelei, természetesen Pi3560-as modell esetében. (Nvidia GT 240M) Nálam mintha nem venné vissza mostanában az órajeleket, és mintha többet menne a venti emiatt, de lehet hogy csak beképzelem. :DDD

Driver: 186.91-es és még feltelepítettem a nVidia PhyxS 9.09.0428-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.