Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) djadji válasza Syl (#5997) üzenetére


djadji
senior tag

Neked is 1538ad van. MIlyen a mikrofon minősége? És milyen ha külső mikrofont használsz?

http://djadji.fw.hu

(#6002) Syl válasza djadji (#6001) üzenetére


Syl
nagyúr

A beépített nem sokat ér. Pontosabban semmit. :D
Mikrofonos fejhallgatóval viszont szépen működik. Még nem panaszkodott senki a hangminőség végett (skype).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6003) Skyer válasza Syl (#6002) üzenetére


Skyer
senior tag

Mérnem probálsz USB headsetet?Tutira biztos kilövi minden bementedet ami audioval kapcsolatos és nem lesz ilyen olyan problémád!

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6004) Syl válasza Skyer (#6003) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt inkább djadjinak kell címezned, mert nekem semmi bajom a géppel :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6005) Skyer válasza Syl (#6004) üzenetére


Skyer
senior tag

Ja igen :D Elnéztem a dolgot, de sztem tudni fogja hogy neki írtam, minden esetre:

djdadji:Vegyél USB-s headsetet!

Syl:temár eltudtad adni a 2x512mb notiramodat?Én fel se merem rakni mert már az 1gb os is nevetségesen olcso.Pedig nekem is van 2x512 DDR2 533mhz samsung modulom.

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6006) cigam válasza Skyer (#6005) üzenetére


cigam
félisten

Hol? Mert ahol néztem 10e az 1G-s DDR2,667. Én ezen annyira nemtudok kacagni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6007) Osynho


Osynho
addikt

Szerintek van értelme procit cserélni egy régi amilo-ban? Most 2ghz-s 478-as, northwood magos cerka van van benne, de iszonyat gyenge (mondjuk ez sok minden miatt lehet). Sajna sis650es csipszetes, ami elvileg csak 400as fsb-t tud (vhol olvastam, h rá lehet bírni 533-ra is, bár egy laptopban nemhiszem...) Csakmert gondoltam beletenni egy P4-et, ami azért erősebb lenne (4x ennyi cache). De ha csak 400as fsb-vel tudná hajtani akkor gondolom tárgytalan a dolog. Esetleg egy erősebb cerkának lenne értelme, vagy ne is szarakodjak vele?

(#6008) cigam válasza Osynho (#6007) üzenetére


cigam
félisten

Hát első körben győződj meg arról, hogy egyáltalán foglalatban van-e, vagyis cserélhető-e külön csak a proci. Inkább memóriát tegyél bele, az dob vmit a sebességen, ill. a winyót cseréld ki ssd-re.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6009) Skyer válasza cigam (#6006) üzenetére


Skyer
senior tag

Én 2x1gb 667 es kingmaxot vettem brutto 5.500ft/db ért. De pl Aqua.hu, fer-mel.hu. Utobbinál 1 nap alatt rendelésre hoznak neked, ha épp nincs raktáron.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6010) Osynho válasza cigam (#6008) üzenetére


Osynho
addikt

Proci cserélhető, néztem. Ramot meg most bővítettem nevetséges 256-ról kevésbé nevetséges 512-re. SSD :D Hát azért nem szeretnék annyit költeni erre a kövületre. De egy most egy 20gb-os 4200es hdd van benne, ezt lehet érdemes lenne cserélni egy 40es, 5400esre, nem? Az sokat dobna rajta sebességben?

(#6011) Syl válasza Skyer (#6005) üzenetére


Syl
nagyúr

temár eltudtad adni a 2x512mb notiramodat?

Perszehogynem. A kutyának nem kell. Mondjuk ez érthető, hisz akinek 256 vagy 512 memóriája van a gépében, az tuti sima DDR, akinek meg már DDR2 a laptop memóriája, annak 99%-ban 1 gigája van. Sebaj, köszgezem a falra a bad sectoros 120 gigás 2,5" WD mellé :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6012) Syl válasza Osynho (#6010) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem programbetöltéseknél/fájlmegnyitáskor legalább 50%-ot gyorsulna a géped.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6013) Osynho válasza Syl (#6012) üzenetére


Osynho
addikt

Okés, akkor asszem ezt megjátszom :) Az alaplap tuti támogat egy 40est? Gondolom ez még nem olyan nagy méret.

(#6014) cigam válasza Skyer (#6009) üzenetére


cigam
félisten

Hm. Edigg a kiskerarak.hu oldalt nézegettem, de ezekszerint érdemes(ebb) máshol nézelődni ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6015) Osynho válasza Osynho (#6013) üzenetére


Osynho
addikt

Van vmi, amire figyelni kell noti vinyó vásárlása esetén, hogy kompatibilis legyen? Vagy elég az, hogy 2,5", pata? Azért kérdezem, mert találtam olyat, hogy ATA-7 interfész. Ez mit jelent?

(#6016) Syl válasza Osynho (#6013) üzenetére


Syl
nagyúr

130 gigánál volt kompatibilitási határ, de szerintem érdemes lenne megnézegetni a BIOS frissítéseket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6017) boxer24


boxer24
csendes tag

Tavaly juniusban vettem egy amilo pa1538 notebookot. az egér lefagy és csörög-csattog. A Corában kértem a cserét, de a szervizbe küldtek vele. Frissitettek..., de nem ért semmit, a probléma nem szünt meg. Megint visszavittem, 1,5 hónapot vártam egy új alaplapra, egy hét alatt kicserélték. Már nem zörög, de az egér vizuális megjelenitése még mindig lefagy, és a gép egyre lassabb. CORÁBA NE, FUJITSU-SIEMENS-t NE!!!!!

(#6018) Skyer válasza boxer24 (#6017) üzenetére


Skyer
senior tag

Igen ezaz hogy a nagykereskedések meg a szervizek szarnak a dologra. Mindenki a saját kezét mossa, és csak a saját zsebét tömi. A segítségnyujtás meg az ablakba marad.Undorító.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6019) furgyele


furgyele
csendes tag

Hali!

FUSI PA2548-as gépemhez vettem egy Logitech univerzális dokkolót. Gondom, hogy az audió csatik a gép elején vannak és a dokkolóval nem tudom használni. Van vmilyen megoldás USB-jack átalakítóra? Esetleg hol lehet ilyet beszerezni? Köszi a segítséget.

Pa2548

(#6020) Skyer válasza furgyele (#6019) üzenetére


Skyer
senior tag

Á szerintem ilyen nincs.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6021) cigam válasza Skyer (#6020) üzenetére


cigam
félisten

Dehogynem. Csak USB-s hangkártyának hívják. ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6022) Syl válasza boxer24 (#6017) üzenetére


Syl
nagyúr

Ismert jelenség. A WiFi a gyári driverrel leakasztja az egeret. Valami más meghajtót kell kipróbálni (például), meg persze visszaolvasni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6023) _seth_


_seth_
veterán

Fusi 1536-ba ugye ez a TV Tuner belemegy: [link] ?

Jó lenne egy ilyen mert ezt benne lehetne hagyni állandóan :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6024) nb18


nb18
tag

Sziasztok! Történt egy kis-nagy balesetem...baráátnőm amilo v3405-jére ráejtettem egy kezem ügyében lévő hősugárzót amitől a kijelző összeugrott minden, illetve a burkolat megsérült 1cm x 0,5cm-res darabon(benyomódott)! Szerintetek ezt a magyarországi szerviz orvosolni tudná (természetesen kp-ért) vagy teljesen lehetetlen a helyzet? Árban kb-re mire számítsak? Illetve ha már valakivel történt ilyesmi esetleg elmondaná mi a teendő? a dolog 10perce történt... :W :((

(#6025) fwgoze válasza nb18 (#6024) üzenetére


fwgoze
aktív tag

A teendő az, hogy kimenekülsz a lakásból, mielőtt a barátnőd észreveszi mi történt... :D

Amúgy nem hiszem, hogy ez javítható lenne...a kijelzőcsere pedig kb 50-90.000 között van!
Részvétem, és bocsi a poénkodásért...nem bírtam kihagyni :( !

(#6026) Cicvarek


Cicvarek
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám, a kezem alatt működő FUSI Amilo Pro V3525-ös notival. Már feltúrtam az egész netet, a gyártó honlapjával együtt, de sehol nem találtam olyan programot Vistára, amivel tudnám profilozni, a hálózati beállításaimat.

Több helyen is megfordulok különböző beállításokkal, ezért lenne jó egy ilyen program.

A párom Toshiba programja nem jó, az IBM-é dettó, még a Dellét próbálom ki, de van egy tippem az eredményre.

Szóval ha tudtok ilyet FUSI notikra, akkor kérlek ne tartsátok magatokba...

(#6027) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Hi all!
A hétvégén vettem egy Li 1705-ös csodát.
Szal az a problémám, hogy a RightMark CPU clock utiliti-val azistenek sem tudom levenni a cuccos órajelét. Az asztali gépemben az A64-et simán állítja.. :F
A progi a throtle (csak tudnám hogy az mi) értéket szépen tologatja, de az órajelhez istennek sem nyúl hozzá... :(
Létezik valami progi ami a terhelés függvényében rendesen tologatja a cuccos órajelét?
Mert így rendesen melegszik a kicsike....

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#6028) Skyer válasza Sándor -P20- (#6027) üzenetére


Skyer
senior tag

Hát a celeront nem is fogod tudni babrálni mert tuti az van benne. nem is tudom mért veszi meg mindenki ezt az Li1705 öt..Egy csomoan írtak már ide ezzel a notebook-kal kapcsolatban hogy ez és az a baja. Lehet olcso meg minden de olcso husnak hig a leve. És ezzel nem téged akarlak bántani. Amúgy meg celeronnál sehogy nem állítasz orajelet. Azt hiszem hogy a merom kodnevüek azok amiknél lehet babrálni.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6029) Sándor -P20- válasza Skyer (#6028) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

töröltem.... :F

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#6030) Sándor -P20- válasza Skyer (#6028) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Naszal most látom,hogy az Automatic Clock Control ugyan támogatott, de a Enhanced SpeedStep Technológia nem... (By Everest)
Szal valóban almás a dolog.... :O :O

Hogy miért ezt vettem? Mert arra a mire kell, ez is bőven sok. Szal miért adjak ki több 10E-vel többet valamiért amire nincs szükségem....
Ha komolyabb meló van, arra aott a vizes asztali, ez meg hordozható.
Szal most már csak arra leszek kíváncsi, mennyire lesz megbízható a cuccos... :F

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#6031) Sándor -P20- válasza Skyer (#6028) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Közben folyamatosan nézem az everestet, meg a RighMark infó ablakait.
Szal az a szitu, hogy ebbe a csodába a Merom kódnevű tünemény van, :F de továbbra sem tudom rávenni az órajel tologatásra.... :W

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#6032) Syl válasza Sándor -P20- (#6031) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor olvasgasd az RMClock fórumot

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6033) Bibor


Bibor
csendes tag

Sziasztok Tudja valaki hogy egy laptopon hogyan lehet visszaállitani a recovery particiót ,hogy onnan újrategye az op rendszert?

(#6034) Syl válasza Bibor (#6033) üzenetére


Syl
nagyúr

Lemezt nem adtak hozzá? A user guide nem írja?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6035) cigam válasza Cicvarek (#6026) üzenetére


cigam
félisten

http://www.snapfiles.com/get/netsetman.html

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6036) Sándor -P20- válasza Syl (#6032) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Biztosan van megoldás ott, de nekem ungárisul kódolt információforrás kellene... :U

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#6037) Skyer


Skyer
senior tag

Sajnos valamiért lecsökken a gépem teljesítménye ahogy a VGA driver felkerül. Ki hallott még ilyent? :( Holnap megprobálom a szervízt felhívni, hátha adnak valami ötletet, megkresem azt a fickot akit hunter mobil ajánlott aztán meglátom. Ha valakinek addig van valami ÉPÍTŐ jellegű ötlete az nyugodtan írjon.Az Xp rohadt gyorsan ment a gépen :)

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#6038) Syl válasza Sándor -P20- (#6036) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivel én nem kaptam oprendszert a géphez (van pár dobozos), és recovery partícióm sincs, nem tudok segíteni. :(
Viszont a user guide-t a FuSi oldaláról magyarul is le lehet szedni. Az enyémhez legalábbis van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6039) footy


footy
addikt

Sziasztok!

M1437G gépem van kb 4hónapos és nem hajlandó megírni a DVD-ket. Pontosabban megírja, de mindet hibásan. 15%ig minden rendben utánna leáll az írás majd lassan elindul és fennmaradó idő többszáz óra. Leállítás után ha kivezsem a lemezt akkor látszik is hogy a LEMEZ SÁVJAI nem egyenletesek.
Ötlet, hogy mit lehet vele kezdeni? Reinstall? Bár nem hinném hogy segít. Szervízbe hova érdemes vinni?

(#6040) spyduck válasza footy (#6039) üzenetére


spyduck
nagyúr

Milyn dvd-re próbálsz írni? Próbáltad másfajtákkal?

(#6041) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy Recovery partíciót hogyan lehet létrehozni? Nekem ugyanis volt ilyenem gyárilag, de kitöröltem, mert bár a c meghajtót akartam törölni, véletlenül ezt töröltem ki...

(#6042) runner 125


runner 125
nagyúr

Üdv mindenkit!
Tud vki okosságot arra h az A1667G notim kártyaolvasója felismerje a 4gb-s SDHC kártyát is :F Mindig összedugiszálni a fényképezőt USB-vel hosszadalmas lenne...
Köszönöm szépen!
Üdv

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6043) Syl válasza netmesterke (#6041) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha a Recovery partíció látszik Partition Magic alól, akkor szerintem csak simán át kell húzni egy másik gép vinyójáról.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6044) potyok


potyok
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Notebookot szeretnék venni, az egyik jelölt:
Fujitsu Siemens Amilo 1705, 1,7ghz intel cpu, 1gb ram, 120gb hdd: 99500Ft. (újonnan, 1év garanciával)

A véleményeteket szeretném kérni erről a típusról.
Xp-t szeretnék majd rá telepíteni, mennyire lesz könnyű és honnan szerezzek drivert hozzá? Ha jól tudom Linux lesz rajta, könnyen le lehet törölni a gépről? Az akkumulátor mennyi ideig bírja és mennyire melegszik a gép?

Bármilyen infot szívesen fogadok a gépről!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
potyok

(Esélyes még Acer 1gb ram, 80gb hdd: 109000Ft., Asus 512 ram, 80gb hdd, 2év garancia: 108000Ft.)

(#6045) netmesterke válasza Syl (#6043) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Azt nem tudom hogy látszik-e, a Windows-ban a lemezkezelő az látta. Hogy lehetne megoldani akkor? Létrehozok egy külön meghajtót és rámásolom? Amugy a recovery partíció 11,72 GB volt, amin volt még 6 GB szabad (ezt XP telepítése közben láttam, Vista lemezkezelő szerint 100%szabad). És hogyan lehetne megcsinálni hogy a Boot-menüben látszódjk csak? Nem akarom hogy a Winből látszódjon..:D

(#6046) netmesterke válasza potyok (#6044) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Hát asszem erről a típusról olvastam hogy nehézkes. De neten össze lehet szedni, nem hiszem hogy különösebb gondot okozna. Az 1,7GHz-es cpu egész jó, szintúgy mint a memória meg a vinyó, viszont a vga az nagyon gyengus. Az Xp-nek bőven jó, Vista Aero-hoz kevés a vga.

(#6047) footy válasza spyduck (#6040) üzenetére


footy
addikt

Már próbáltam 5 különböző lemezre írni, de minimális eltérések voltak. Maximum 20%ig tudta megírni.

(#6048) Syl válasza potyok (#6044) üzenetére


Syl
nagyúr

Xp-t szeretnék majd rá telepíteni, mennyire lesz könnyű és honnan szerezzek drivert hozzá?

Olvasni, olvasni. Kb 2 hónapja valaki itt belinkelt egy komplett XP drivercsomagot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6049) Syl válasza netmesterke (#6045) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint ahogy írtam, nekem nincs recovery partícióm, így a hogyanokban nem tudok segíteni :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6050) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Amilo Pro laptopnál (pontos számát nemtudom,de 1,6 os Cerka van benne 512 DDR2,és 60-as vinyó) szeretnénk memóriát bővíteni...könnyű beletenni a ramokat?!Vagy házilag inkább ne próbálkozzunk?! :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.