Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) morfondőr válasza -=Sziszi=- (#2000) üzenetére


morfondőr
őstag

Egyik kolléga már leírta ezt részletesen korábban:
[link]
[link]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2002) HIJ válasza Gus (#1999) üzenetére


HIJ
őstag

Meglátom, hogyan reagál a serco, mert viszonylag kellemes volt a kapcsolat velük.Elég segítőkészek voltak.Ha nem állnak hozzá számomra pozitívan, akkor siemenshez fordulok.Viszont nem akarom elkiabálni, de újrahúztam a rendszert és eddig még nem volt leállás.Tegnap a levél megírása alatt 2x állt le.A noti kinézete akkor is felháborító, pláne hogy az akksi 6% elhasználódást jelez.Ilyen ütemben 4 hónapot bírna :S

HIJ

(#2003) -=Sziszi=- válasza morfondőr (#2001) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Hali
THX

És honnan tudom meg hogy az én notiba milyen csatlakozójú kari van?

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#2004) Gus válasza -=Sziszi=- (#2003) üzenetére


Gus
aktív tag


Bocs nem ide akartam!



[Szerkesztve]

(#2005) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
abban kérném a segitségeteket, hogy van egy Amilo 1650G lapom, és az F1,F2.... gombokon rá van firkanva másodfunkciónak a némitás,hangerő állitás stb... Ezeket hogy lehet bekapcsolni, hogy ezeket is csinálják amikor megnyomom őket?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#2006) Shadowfax válasza sgery (#2005) üzenetére


Shadowfax
addikt

Van egy Fn billentyűd is valahol, azzal együtt kell megnyomni. ;)

(#2007) sgery válasza Shadowfax (#2006) üzenetére


sgery
őstag

nem találtam fn billentyűt:(

ja, megvan. vak vagyok:D és megy is. thx a segitségeT!!!!

abban nem tudtok esetleg segiteni, hogy x200-hoz ven-e vmi driver az ati.com-on? mertén sehol sem találtam

[Szerkesztve]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#2008) FTeR


FTeR
addikt

A) Processzor, Mhz: Core2 Duo T7200, 2000Mhz
Memória, Mb: 512 MB
HDD, Gb: 2x 120 GB
Kijelző: 17'' TFT WXGA+ Crystal View
Optikai meghajtó: DVDRW +/- DL
USB: 4 db
Firewire: van
Wireless LAN: van
Bluetooth: van
Video: 256 MB Ati X1800
Op. rendszer: WinXP Home Hun
Billentyűzet: magyar
TV tuner: van
Hang: 5.1 jack (7.1 sdif)
Jótállás: 1 év

B) Processzor, Mhz: CoreDuo T2500, 2000Mhz
Memória, Mb: 512 MB
HDD, Gb: 100GB
Kijelző: 17'' TFT WXGA+ Crystal View
Optikai meghajtó: DVDRW +/- DL
USB: 4 db
Firewire: van
Wireless LAN: van
Bluetooth: van
Video: nVIDIA GeForce Go 7600
Op. rendszer: WinXP Home Hun
Billentyűzet: magyar (ékezetesek kicsit furán vannak elhelyezve. pl az í a fölfele nyíl jobb oldalán...)
TV tuner: nincs
Hang: 2.0 jack
Jótállás: 2 év

mindekttő ára majdnem forintra egyezően ugyanaz (~500ezer)
A) FuSi Xi 1546
B) Thosiba P100-138
egyik jóval többet tud, másik megbízhatóbb márka
melyiket vegyem?

[Szerkesztve]

(#2009) sgery válasza FTeR (#2008) üzenetére


sgery
őstag

ennyiért vegyél egy kolosszális pc-t..:)
amúgy mondták hogy a jobb vieókarin tojást lehet sütni, hát nekem az x200 is olyan meleg hogy éget. az x1800 képzelem mit csinál..:)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#2010) FTeR válasza sgery (#2009) üzenetére


FTeR
addikt

a pc nem hordozható ;) pont azért kell egy ilyen. egy asztali mellé kéne még egy kisebb noti, amivel már ugyan itt lennék árban...

nem az ölemben fogom tartani, szal ha az asztal nem kap lángra tőle, akkor nem igazán hat meg a hőmérséklete. :)

nem válaszoltál a kérdésre :(

(#2011) sgery válasza FTeR (#2010) üzenetére


sgery
őstag

valóban, bocsi.

hát minőséglieg a toshiba sokkal jobb lesz a fuji-nál. Bár nekem is fujim van, és nem szeretem lehúzni, de fél millánál már nem árt a minőség is. Amennyiért én vettem ott még nincs annyira minőség.
Viszont okosságban jobb a fuji. Szóval neked kell eldönteni hogy inkább okosabb legyen, de aztán lehet hogy gyakran néz szervizt, vagy pedig a tosi, de legalább pár évig nem lesz gond.
De amúgy fujiból a lifebook széria nagyon jó, azzal semmi gond nincs

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#2012) devast válasza FTeR (#2010) üzenetére


devast
addikt

egy asztali mellé kéne még egy kisebb noti, amivel már ugyan itt lennék árban...

Jah, csak ha az egyik megmakkanik és szervízbe kell vinni, akkor még tudod használni a másikat :) Ha egy géped van, és az noti, akkor van rá esély, nem is kicsi(főleg ha játéknotit veszel), hogy akár 1 hónapot is a szervízben fog tölteni a kicsike. Én megmukkannék, ha akár 1 hétre nem lenne gépem otthon :)

(#2013) Shadowfax válasza FTeR (#2010) üzenetére


Shadowfax
addikt

nem az ölemben fogom tartani, szal ha az asztal nem kap lángra tőle, akkor nem igazán hat meg a hőmérséklete.

Nem is az öledet (és egyéb nemes szerveidet) kell félteni egy Amilo erős VGA-jától, hanem a csuklódat, kezedet. Egyrészt a billentyűzet is nagyon átmelegszik, kényelmetlen használni, másrészt a csuklótámasz is forrósodik (egyik oldalt a vinyó, másik oldalt a VGA van alatta). Persze lehet, hogy egy jó hűtőpad megoldást jelent erre is... :U

Ha mindenképpen a kettő közül akarsz választani, akkor inkább a Toshiba.

Bár ha lenne félmillám, nem ezek közül választanék.

(#2014) HIJ válasza devast (#2012) üzenetére


HIJ
őstag

Akkor én mit szóljak :F 3 hetet volt gariba és most még mindig nem jó ráadásul még jól össze is karcolták... A karcolással asszonnyák nemsokmindent tudnak kezdeni, mert nem szabadott volna átvennem akkor.Mondom én gondoltam erre, csak vettem egy notit 6 hete és érdemben még nem használtam, gondoltam a karcolás belefér az életembe, csak legyen jó.De így hogy még nem is jó, szóvá teszem azt is, sőt!Most a szervizfőnök fog rá nézni.Meglátjuk.

HIJ

(#2015) morfondőr válasza FTeR (#2008) üzenetére


morfondőr
őstag

A FuSi-kal az a baj, hogy tényleg telepakolják őket mindennel, ami igen vonzó, és még az áruk is jó. De ki kell fogni! Nekem szerencsém volt, mert azon kívül, hogy alig kaptam olyan ramot bele, amit elfogad a gép, nem volt bajom vele.
A melegedés pedig igencsak fontos dolog! 70-80 fok nem csak a kezednek, hanem minden más alkatrésznek árt. Az én gépemben nem igazán jól van megoldva a hűtés, egy kis venti és borda van csak benne.
Egyébként Thosiba-ról is lehet rosszakat hallani, de talán nem annyit mint a FuSi-ról. Mindezek ellenére én egy elégedett FuSi használó vagyok, de ha tehetném nem vennék mégegy FuSi-t. Inkább egy Asus, vagy Sony, bár azok nagyságrendekkel drágábbak! :O

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2016) morfondőr válasza sgery (#2007) üzenetére


morfondőr
őstag

x200-hoz ne az ati-nál keress drivert, hanem a FuSi lapján! Nekem csak a gyári driver ment tökéletesen, meg egy 5.11-es mobility catalyst!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2017) kekegsm válasza PLacc (#1993) üzenetére


kekegsm
őstag

Neeem???? Pl IBM... nagyon sok a ventillatorhibas. Meg a Compaq Presario sorozat is.

De abban igazad van, hogy egy uzleti notit ne hasonlitsunk az Amilo-hoz. Mivelhogy az Amilo mas celkozonsegnek, mas aron keszult.

De egy HP/IBM/FuSi/Acer/Dell uzleti notit mar nyugodtan hasonlitgathatsz egymassal.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#2018) FTeR válasza devast (#2012) üzenetére


FTeR
addikt

a mostani gépem megmaradna, szal ez nem szempont. arra még 1-2 év múlva is jó lesz, h átvészeljem a szervíz időszakot.

(#2019) FTeR válasza Shadowfax (#2013) üzenetére


FTeR
addikt

sima használat mellett nem terhelődik a GPU, szal remélem van olyan intelligens, h akkor nem melexik, játéknál meg nem a beépített billt és toucpad-et fogom használni :) csak ne olvadjon el X-D

közben van még egy dell 9400 is: [link] a inspironok közül az utcsó előtti 426ért. a procit leszámítva, minden jobb bene, csak nme teljes a bill, meg a dizájn sem a legjobb (ellentétben a tosival, ami nagyon tetszik), de jóval olcsóbb. persze nem core2

ha a 2-300eHUFos kategróiában gyengébb az amilo, még nem biztos, h a fél millás kategben ugynazat a gyenge házat kapja. persze ez találgatás részemről.

[Szerkesztve]

(#2020) FTeR válasza morfondőr (#2015) üzenetére


FTeR
addikt

hangos a gép?

(#2021) Reverting


Reverting
őstag

http://futuremark.com/products/

Akarok egy tesztet futattni, de melyiket kell letoltenem? help...

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilopi/amilo_pi1505_02

Erre a gepre kene, kis info is johetne h mit h mert meg soha nem csinaltam...

Bocs h ilyen lama vagyok... :D

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2022) HIJ válasza Reverting (#2021) üzenetére


HIJ
őstag

És mit szeretnél a tesztel elérni?

HIJ

(#2023) Reverting válasza HIJ (#2022) üzenetére


Reverting
őstag

Hat csak le akarom futtatni, megis milyen erteket ad, de nem tom melyiket kell leszedni...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2024) HIJ válasza Reverting (#2023) üzenetére


HIJ
őstag

A 3dMark05 -t szokták ajánlani [link]

HIJ

(#2025) Reverting válasza HIJ (#2024) üzenetére


Reverting
őstag

Mar jon is le.... nem kicsi, kivancsi vagyok mit produkal...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2026) HIJ válasza Reverting (#2025) üzenetére


HIJ
őstag

Megmondom én neked : látsz egy-két játékszimulációt és a végén kapsz egy számot, ami a te esetedben(Pi1505 (?)) 500 alatt lesz. Ez egy közepes karinál 2000-3000 . Pl nekem az X700 -al 2000 körül szokta hozni.

HIJ

(#2027) Reverting válasza HIJ (#2026) üzenetére


Reverting
őstag

Azt tom h mi ez a teszt, telon is megvolt es ott is ilyen modon nyomta az infot, de ha mar megvan az info errol a geprol akkor nem futtatom le... thx...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#2029) morfondőr válasza FTeR (#2020) üzenetére


morfondőr
őstag

Nem hangos egyátalán, csak akkor, amikor fullon megy a venti játék közben, de ilyenkor nem kell csodálkozni rajta! Vagy megy a venti, vagy olvad a gép! :DDD
Egyébként ritkán kapcsol be a venti, normál használatnál szinte soha!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2030) RábNorbi


RábNorbi
csendes tag

Hali!
Van nekem egy F-S A 1650G gépem. Fölraktam rá a Vistát, megy frankón minden driver, csak a wlan kártyát nem tudom bekapcsolni, mert nem megy valamiért vista alatt a gombja, se Fn+f10,az összes többi Fn-es billkomb. megy. De vista fölismeri, odyssey is. Olvastam a F-S FAQjában hogy van erre valami progi ami oprendszerbe való bejelentkezés után bekapcsolja a kártyát magától, csak az oldal ami ott be volt linkelve megszűnt. Nem tudja valai véletlenül, hogy melyik ez a program illetve hogy lehet még nem manuálisan bekapcsolni a wifijét?
Üdv!

(#2031) FTeR válasza morfondőr (#2029) üzenetére


FTeR
addikt

(#2032) HIJ


HIJ
őstag

Na tegnap voltam a Serconál és helyben kicserélték az alaplapot.Remélem ezzel vége a gari pályafutásomnak.Viszont a karcolásokkal nem csináltak semmit, mivel a srác már úgy kapta meg a munkalapot, hogy karcos.Viszont ugye én nem ígyíadtam le és nem írtam alá semmilyen eéismervényt, amiben megemlítik, hogy karcolva van.
igazából ilyenkor az a felelős, aki karcosan adta át.Mivel az nem én voltam, maguk közt kéne keresni... De mind1, ez van.Majd ha lejár a gari, akkor lefestetem egy fényezővel.

HIJ

(#2033) Mado


Mado
csendes tag

Sziasztok!

Eddig asztali gépem volt, most vettem meg első laptopomat.
Tanácsotokat szeretném kérni, hogyan használjam, hogy az aksinak ne ártsak.
Asztali gépként használom és mindig be van dugva, az akku meg rajta van a gépen.
Jó ez így???? Esetleg kiszedjem, ha 220V hálózatról megy? Ha nem használom, nem baj, hogy akkor is be van dugva a konnektorba?

Ha van valakinek FuSi amilo L7320GW, szívesen hallanék róla tapasztalatokat.

Köszi!
Mado

(#2034) HIJ válasza Mado (#2033) üzenetére


HIJ
őstag

Szerintem az akkunak nemárt, mivel ilyenkor nem megy az akksira a kraft.Külön vezérlés van erre.Legalábbis én így gondolom :B

HIJ

(#2035) mobal


mobal
MODERÁTOR

[link]

erröl valami vélemény? mennyire komoly az átmelegszik a bill és szar érzés gépelni amilonál?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2036) Alukard válasza HIJ (#2034) üzenetére


Alukard
senior tag

Az akksi az elektronikátol függően bizonyos idő elteltével elkezd kisülni, és az elektronika megint el kezd rá tölteni, ebböl az user nem vesz észre semmit, csak azt, hogy csökken az akksi élettartama. De ez egy elég hosszú folymat eredménye, sztem azért nem árt idönként picit jobban lemeríteni az akksit, vagy feltöltve fére tenni (230ról megy aksi nélkül is :DDD )

https://blackfyre.ninja

(#2037) HIJ válasza Alukard (#2036) üzenetére


HIJ
őstag

Nálam 6% az elhasználódás.Ez mit jelent? Ez egy új gépnél kicsit sok nem? Vagy ez nem is azt jelenti?

HIJ

(#2038) morfondőr válasza HIJ (#2037) üzenetére


morfondőr
őstag

Na nekem 2% az elhasználódás everest szerint! Engem is érdekel, hogy ez mennyire megbízható adat. Haver vett egy gépet, pár naposan 40-50% elhasználódást írt neki az everest. Bár talán ez azért volt, mert még nem volt rendesen megformázva az akksi. :F Mindenesetre érdekel, hogy ki mit tud erről!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#2039) Vertike


Vertike
csendes tag

Hello!

Most volt a gépem szervízben és szerintem valami nem ok! Szeretném megkérdezni az L1310 tulajokat, hogy nektek a TFT hátlap mennyire puha műanyag? Csak, mert nekem az előző kemény volt, amire kicserétlék az meg egy puha szar. Simán lehet vele hepe hupázni :F Ha megfogom a notit lehet érezni, hogy hozzáértek a TFTpanel hátuljához a hátlappal, ami ugye nem valami jó.... Sőt mi több, elkezdett nyöszörögni a kijelző lecsukásnál, felnyitásnál... Ugye, ha cserélik a hátlapot, le kell szedni a kis gumi csavartakarókat.. Direkt megkérdeztem, hogy nem fognak-e jelönni.. ÁÁ nem.. Persze, hullanak, mint az őszi legyek.. Sorra kihullik az összes.. Jövőhéten hívhatom őket.. Megkérdezem, hogy normális-e ha ennyire puha a fedlap és postázzanak nekem egy adag csavartakarót, mert nem ragasztották vissza rendesen... Ennyit a szervízrőll. Valamit, hogy a 15 perces melót 2 órán át csinálták.. Vagyis nekem annyit mondtak, mikor egy óra múlva is mehettem volna érte már...

Vertigo [ Fujitsu- Siemens Amilo L1310G -> 1,6 GHZ 512 RAM 60GB HDD <- ]

(#2040) Mado válasza Alukard (#2036) üzenetére


Mado
csendes tag

Hellotok!

Köszi, a tanácsokat, véleményeteket, akku ügyben!!

Elég sok rosszat irtok a FuSi gépekről.
Tényleg ennyire rosszak lennének????? Vajon más márkákkal is akad gond?
Nekem egy hetes a gépem, eddig tetszik, bár kicsit hangos, ha beindul a venti és jó meleget fúj ki /billentyűzet azért nem melegszik/
Munkahelyemen Acer gépek vannak, azok csendesebbek, de jóval drágábbak.
Szerintem rengeteg FuSi gépet adnak el, legalábbis a nagy áruházak tele vannak vele.
Nem hiszem, hogy minddel gond lenne. Vagy igen?

Üdv: Mado

(#2041) -=Sziszi=- válasza Mado (#2040) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Hali
Nekem egy Amilo 7620asom van.Használtam vettem és semmi bal vele még a játékok is frankó mennek rajta.Heteket szokott egy huzamba menni és semmi gond vele, még egy vindóz fagyás sem.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#2042) d900t válasza sgery (#2011) üzenetére


d900t
senior tag

Jó ez a vak vezet világtalant játék, csak időnként veszélyes.
Ebben a kategóriában se a Fusi, de a Toshiba nem gyárt.
A röhejes az, hogy a két említett modellt ugyanez a tajvani gyár készíti bérmunkában, méghozzá Kínában, így minőségi eltérésről lehet beszélni, de nem érdemes . Aki a márkalogóba van beleesve, az vegyen Toshibát, aki inkább a minőségért fizetne, vegyen LifeBookot vagy Tecrát. Ebben a játék-atomerőmű kategóriában nem kapható egyébként igazán minőségi gép, mert csak a gazdag szülők gyerekei rinyálják ki maguknk, valamint azok az elsőnoteszesek vásárolják, akik a gatyájukat is hajlandók eladni egy erős noteszért.

(#2043) ballor.hu


ballor.hu
csendes tag

Halihó

FuSi Pi1505.ös után érdeklődöm, ha van tapasztalotok a géppel kacsolatban írjátok már le. Pénteken volt nálam egy Si1520-as gép, 12''-es kijelző, kicsi méret, bika belső, csak az ára volt húzós picit: 300eFt.

The following takes place between 06:00 A.M. and 10:00 P.M.

(#2044) mobal válasza ballor.hu (#2043) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

na ez engem is érdekel. jó cucc csak az ára feltünően jó. kíváncsi vagyok télleg e egy kihagyhatatlan ajánlat vagy valami extra :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2045) ballor.hu válasza mobal (#2044) üzenetére


ballor.hu
csendes tag

ahan, most a metróban 235 és ebből a sulinetes 60 ha lejön, akkor már jó ár

The following takes place between 06:00 A.M. and 10:00 P.M.

(#2046) HIJ válasza ballor.hu (#2045) üzenetére


HIJ
őstag

Hát én nemtudom... Nekem M1437G van, de a Pi1505 a közelébe se ér.Mind kinézetre, mind tudásra (bár a proci az jobb).A videoteljesítény gyalázatos.Viszont ezzel párhuzamban kevésbé eszi az akkut és kevésbé melegszik.Személyes vélemény...

HIJ

(#2047) ballor.hu válasza HIJ (#2046) üzenetére


ballor.hu
csendes tag

miben nem ér a közelébe a 1505?
hiszen ez már Dual Core 2-es, 1 giga RAM, stb. tényleg érdekel, nem vitatkozni akarok, és a sulinetességét sem hanyagolhatjuk el a dolognak

a tiednek az ára: 269.000 Ft + áfa (Br.:336.250 Ft)
azért nem feltétlen egy kategória!

nem vagyok járatos a laptopos vidkártyákban, játékra nem kell
miért annyira rosszak ezek az intel kártyák?

[Szerkesztve]

The following takes place between 06:00 A.M. and 10:00 P.M.

(#2048) mobal válasza HIJ (#2046) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia! Neharagudj de csak azért írod ezt mert X700 -as benne a videócsipp? :D Nem szeretnélek se leoltani + semmi de nemértem ami írsz. Tudtommal a Dothan Magos Proci 2MB keses. Na a Core - Duo 2 Mag 2 Mega kessel :) egyértelműen jobb! Akkor 512 ram vagy 1024? :) A másik nekem nem játszára kell. Amugy a tied télleg gyorsabb (pl játékokban :) )

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2049) mobal válasza ballor.hu (#2045) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jah meggondolandó!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2050) Reverting válasza mobal (#2048) üzenetére


Reverting
őstag

Amilo Pi 1505 01 512M a Amilo Pi 1505 02 pedig 1G memoryval szerelt...

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilopi/amilo_pi1505_01

http://www.notebook.hu/notebook/fusi/amilopi/amilo_pi1505_02


Persze a kep nem jo.... ennel egyszerubb a konezete:) ja es vista comp. marmint a 02-es.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.