Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) robiking


robiking
csendes tag

Sziasztok!

LI 1705 gépem van, tegnap vettem. Feltettem az XP-t, minden rendben vele, de nincs hang. Nincs audioeszköz, nem ismerte fel. Olyan mintha nem lenne benne hangkártya. Pedig van.
Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm!!!

(#5002) Csepy válasza demars (#4997) üzenetére


Csepy
senior tag

Jesszusom, mennyire el vagytok tévedve...

X200: INTEGRÁLT megoldás, 2 futószalag, systemtől lopja a RAM-ot ( a 128MB, az annyit tesz, hogy annyit lop = HyperMemory), mivel integrált, csak gyengébb játákra van kitalálva.

GeForce Go7600 Felső-középkategóriás DEDIKÁLT noti VGA, 4 futószalag, GDDR3 RAM és DDR-2t is képes használni TurboCache-el, fejlettebb videogyorsítás, játékra van kitalálva.

A Go7600 SOKKAL többet tud, mint az X200 (nekem anno Go6200-am volt a notimban, az is agyonkalapálta az X200-at). Az, hogy DDR2-je (is) van a Go7600-nak külön előny, nemhogy hátrány.

Az X200-at átnevezték az X1xxx szária kijövetelável X1100-nak, igen. A két cucc ugyanaz. (mint ahogy az asztali gépeknél pl. a GeForce 7100 valójában egy GeForce 6200TC)

Remélem segítettem oszlatni a ködöt egy kicsit.

Regards: Csepy

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#5003) djadji válasza Csepy (#5002) üzenetére


djadji
senior tag

Nekem mindenképp. ÉS hoyg illik a képbe a 7400Go? Azt tudom hoyg gyengébb mint a 7600 nem is kevéssel.. De mennyire?

Ja.. még annyi hogy havernak állítólag az X200 kártyája nem integrált.. egy Dell (?) gépbe.. lehet? Vagy hazudtak ?

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#5004) HUNTER-mobil válasza djadji (#4989) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Nagyjából egyetértek, viszont ha valaki tuningolja, számolnia kell vele, hogy hamarabb lesz levélnehezék belőle, és akkor lehet venni az újat, amihez pénz kell, ha pedig van pénz, akkor nincs értelme tuningolni, megveszi az egyik legjobbat.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy játszani marhaság notebook-on, k..va jó dolog az ha mindig magaddal viheted a kicsikét!

xi1546

(#5005) HUNTER-mobil válasza djadji (#5003) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Az x200 az mindenképp csipszet-be integrált.
Összehasonlításhoz nézd meg ezt:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

[ Szerkesztve ]

xi1546

(#5006) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Üdv mindeninek!
Kérdésem a következő lenne; a következő konfig manapság mire elég? Mit tudhat a proci, elég-e ez a VGA kisebb felbontásban a játékokhoz?
Konfig a következő:
Core Duo T2450 2,0 Ghz (2MB L2)
2x1024 MB DDR II
160 GB SATA
ATI X200 (up to 256 MB)
A kijelző 15,4-es. Vista Home Basic van rajta.
A proci FSB-je 533 ha minden igaz. Sokkal gyorsabbak az 533-as FSB-s procik?

(#5007) robiking


robiking
csendes tag

Sziasztok!

LI 1705 gépem van, tegnap vettem. Feltettem az XP-t, minden rendben vele, de nincs hang. Nincs audioeszköz, nem ismerte fel. Olyan mintha nem lenne benne hangkártya. Pedig van.
Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm!!!

Légyszi aki tud valamit erről, írjon....
Lécci-lécci.....

(#5008) Francesco65 válasza skeggy (#4995) üzenetére


Francesco65
csendes tag

Hello! Mire vagy kiváncsi? Én 1 éve nyúzok ilyet T7200 proci 2x512 ram 120-as vinyó, Go 7600 256 rammal. Szinte megállás nélkül megy torrentezek, dvd nézés, navigáció, videó tömörítés, szerkesztés, némi játék stalker is megy rajt. Akkuidő kb. 110 perc, everest szerint 12 % az elhasználódás ennyi idő után, akksi áll. a helyén van,hetente 1-szer lemerítem.
Szerintem megérte az árát br. 360 volt tavaly ilyenkor. + 2 év gari hozzá 22 körül,+ APC táska
9500. Asus,Dell kb 500 körül volt akkor hasonló konfigban. :C

(#5009) Jafar válasza HUNTER-mobil (#5004) üzenetére


Jafar
csendes tag

Szevasztok !
Én egy Xi1546-ost hajtok több mint egy éve,és bár nagyon sokat játszom de nem piszkáltam meg . Viszont több helyen is olvastam hogy ez a gép kitűnően bírja
a tuningot . Alapból is erős vga van benne és 30 -35 százalék pluszt stabilan elvisel.
Mondjuk nekem tuning nélkül is vígan futott eddig minden . És nem alap beállításokon :)

(#5010) HUNTER-mobil válasza Jafar (#5009) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Atitool-al tudod a vga-t húzni, simán megy gpu/mem - 500/510-en, a memória lehet feljebb is, tovább nem néztem.

xi1546

(#5011) djadji


djadji
senior tag

Gyors help kéne...
Valaki adjon nekem tanácsot... Most telepítem ujra a 1538-at (VGA 7400GO) és nem tudom milyen VGA drivert tegyek föl.. Melyik a legjobb? Vki azt mondta hogy 162.50-es.. de az azt mondja hogy nincs harver.. és klép a telepítésből...

http://djadji.fw.hu

(#5012) Csepy válasza djadji (#5011) üzenetére


Csepy
senior tag

A Te barátod a laptopvideo2go.com.

A Go-s karikhoz a drivert ki kell csomagolni és a módosított inf-et be kell másolni a kicsomagolási könyvtárba, majd installálni a drivert. Ekkor minden rendben fog menni.

Regards: Csepy

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#5013) demars válasza Csepy (#5002) üzenetére


demars
addikt

Jesszusom, mennyire el vagytok tévedve...
Hello!
Affelől nem volt kétségem, h a Go7600 odaver az én X200 asomnak... :Y
Csak azt akartam kihozni, h apró változtatásokkal kicsit jobb karit kidobott az ATI átnevezve... ami nem tud sokkal többet, mint az én X200 asom..! s én az X1100 asra gondoltam!
a köd egyébként kezd eloszlani... :DDD
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5014) JimKirk


JimKirk
tag

Azt tudja valaki, hogy hogyan lehet letiltani azt, hogy a vga ne foglaljon le maganak 372 mb-t a rendszer memoriabol? Gazdalkodjon csak a sajat 128 megabajtjabol, jatszani ugysem szoktunk rajta!

Amugy mar 2 hete szervizben van a masina, kivancsi vagyok mikor kapjuk vissza... :U

(#5015) JimKirk válasza demars (#5013) üzenetére


JimKirk
tag

Nekunk x1400 van benne, es peldaul a GTA San Andreast egesz szepen viszi! Kivancsisagbol felraktam ra a TDU-t, nah az mar sok volt neki, viszont az ikermagos procinak es a boseges memorianak koszonhetoen nem swappolt egyaltalan mint az asztalin: A64 3200+ 1 giga ram-mal!:D Tegnap ota mar azon is jol megy mert vettem uj lapot procit ramot meg vga-t! :R

(#5016) djadji válasza JimKirk (#5015) üzenetére


djadji
senior tag

MI az a TDU?

http://djadji.fw.hu

(#5017) djadji válasza Csepy (#5012) üzenetére


djadji
senior tag

:R Danke... :R
És a módosított inf? azt hol találom?

Mellesleg tudja valaki mi a jóég az a WHQL? nekem nem sikerült kiderítenem....

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#5018) demars válasza djadji (#5017) üzenetére


demars
addikt

Google a barátod... mint oly sokszor írták ezen a fórumon már nekem is! :DD
Google 2. találata, tessék!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5019) demars válasza JimKirk (#5015) üzenetére


demars
addikt

jaja irigylem is tőletek... :O De mivel nem játékra vettem a notit, hanem a diploma munka íráshoz... , s mert koleszos vagyok s ingázok 7végente! lemondtam a jó kis játékokról... :O egy darabig... :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5020) djadji válasza demars (#5018) üzenetére


djadji
senior tag

jaaa.. ezt tudtam... azt hittem valami mást is tud..

http://djadji.fw.hu

(#5021) JimKirk válasza djadji (#5020) üzenetére


JimKirk
tag

Wazz, ez az avatar nagyon illik hozzad!;) ;] :DD

(#5022) Szilvi1980


Szilvi1980
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni...
Van egy Amilo Li 1705 -öm. Nem tudunk vele dvd-t írni. Lehetséges, hogy a mínuszos dvd-t nem írja meg?
A másik meg, hogy hogyan lehet ezt a notebookot összekötni a rendes géppel? USB-n kívül kell még hozzá valami? :U
Előre is köszi, ha valaki válaszol!!!!

(#5023) JimKirk válasza demars (#5019) üzenetére


JimKirk
tag

Aaahh... Nekem muszaj munka utan egy kicsit kockulnom kulonben megorulnek, ha nem menekulhetnek el egy kicsit a cyberterbe a sok visszamaradott balga-belga flamand elol!:D Rettenetes nep...
Igy is mar fel eve alig tudtam jatszani a regi konfigommal!:D

Az #5014-re majd ha ha valaki tudja a megoldast ossza meg velem!;)

(#5016) djadji: Test Drive Unlimited!

[ Szerkesztve ]

(#5024) demars válasza JimKirk (#5023) üzenetére


demars
addikt

Az #5014-re majd ha ha valaki tudja a megoldast ossza meg velem!

ATI drivers ben lehet beállítani!! pontosan hol azt nem tudom, mert mióta vista van fennt nincs fenn driverem, de le lehetett nyitni egy fület, s ki lehetett választani, h 32 64 128 Mb legyen...
valahol az utolja beállításoknál volt, ha jól emlékszem!
Másik lehetőség is van, olvastam, h BIOS ban is lehet ha támogatja, de azt végképp nem tudom, h hol!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5025) djadji válasza JimKirk (#5023) üzenetére


djadji
senior tag

Heheh.. kösz.. Nem sírni akartam mindenért.. csak azt hittem ez a whql valami isteni csoda.. amiről én nem tudok..

egyébként n ugy tudom hoyg ezek a VGA-RAm foglalások automatikusan történnek (én legalábbis ezt tudtam meg mindenhol róla) Tehát ha kell neki foglal (akár menet közben is) ha meg nem kell neki akkor meg nem... A te notid nagyképú lehet.. és ugy érzzi kell neki egy +VRAM.. :))

egyébként a laptopvideo2go.com.ról leszedett driver ini átírás nélkül is simán fölment...
Kösz!

Kiegészítés ez előzőhöz: Én Nvidia karit használok.. erről beszéltem. A BIOSban nincs semmi az én notiban.. gyakorlatilag a jelszó és a boot sorrend és kész.. ugyhogy sztem ott nemigen (nálam legalábbis..) DRiverbeállításokban sem találtam ilyesmit...

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#5026) demars válasza djadji (#5025) üzenetére


demars
addikt

A notimban mint írtam ATI X200 van, ahhoz ttem fel egy ati drivert, amiben volt ez a beállítási lehetőség! Később, tettem fel másikat is /omega, ati tools.../, azokban nem volt ilyen beállítási lehetőség, azóta sem tudom, h melyik driver volt az... De nem is számít, mert ami alapban be van állítva, az tökéletes, mert IGEN annyit lop amennyi neki kell! :C
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5027) djadji


djadji
senior tag

Na ezt magyarázzátok meg...
Most telepítettem ujra a laptopot és a Ntune monitora ezt mutatja... Mikor föltettem jó volt.. aztán elbaszódott (meg néha kék halál, stb..) most reinstall WIN.. és megint ezt mutatja...
MI leheta baj?

PLs..

http://djadji.fw.hu

(#5028) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Van egy Amilo 1450G-m és amikor hálózatról el akarom érni jelszót kér tőlem amit semelyik gyári papíron nem találtam. Rendszergazda hozzáférésem van és nem állítottam be semmi levédést. Nem tudja valaki mi lehet ezeknél a gyári password?

Xbox GT: nozsolt

(#5029) spyduck válasza nofi (#5028) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hú ezt már nagyon sok fórumban olvastam és soha nem láttam rá választ engem is nagyon érdekel!
Én amúgy xp reinstalal oldottam meg!

(#5030) nofi válasza spyduck (#5029) üzenetére


nofi
őstag

na akkor lehet, hogy írok a FS-nek egy emailt... :Y

Xbox GT: nozsolt

(#5031) Syl válasza nofi (#5028) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem lehet, hogy csak egy szimpla mappamegosztás hiányzik?
Láttam már több előretelepített XP-vel működő FuSi gépet és sehol nem volt gond a hálózati eléréssel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5032) nofi válasza Syl (#5031) üzenetére


nofi
őstag

látom a hálózaton és róla el tudom érni a többi gépet csak amikor az Amilo-ba turkálnék máshonnan kér pasot :F

Xbox GT: nozsolt

(#5033) spyduck válasza nofi (#5032) üzenetére


spyduck
nagyúr

ez amúgy nem csak a FUSIkkal van így nekem még az asztali gépemen is volt ilyen!
Szerintem ha felrakod valamelyik win frissítést akkor ezt csinálja és va neki egy alap feloldó kódja! szerintem!

(#5034) divot


divot
veterán

Kérnék egy kis segítséget.

Került a rokonságba egy PA 2510-es, amin a mobi net miatt lecserélődött a Vista XP-re. Na most kéne nekem egy olyan driver, amivel műkszik XP alatt a hangkártya.

És egy kérdés: ez jó-e az x1200-hoz?

ATI Catalyst™ 7.10 Display Driver for Windows XP Professional/Home Edition - Motherboard/IGP Drivers

(#5035) djadji válasza nofi (#5028) üzenetére


djadji
senior tag

Sztem ott a hálózat van elállítva.. Nem? Én is láttam ilyesmit.. nem kellett reinstall.. csak normális be kellett állítania hálózatot...

http://djadji.fw.hu

(#5036) skeggy válasza Francesco65 (#5008) üzenetére


skeggy
csendes tag

Szia! Nekem is ilyen gépem van. Igazából arra lennék kiváncsi mennyire melegszik a gép azon belül is a videokártya. Nálam bekapcsolás után 20 perc elteltével 80 fokra megy fel, szinte szétég a gép. Utána a venti folyamatosan megy. Pedig semmit nem csinálok rajta. A külünbözö proci és vga állító programok nem segítettek. Válaszod előre is köszi!

(#5037) tudoska válasza robiking (#5007) üzenetére


tudoska
csendes tag

Az audio drivert is fel kell tenni, hang lesz de a gép még nem lesz tökéletes, ugyanis Vistához készült a Li 1705 és még nem találtam meg egy alaplapi chipszet drivert XP-re.

(#5038) JimKirk válasza tudoska (#5037) üzenetére


JimKirk
tag

Driver ugyben tudok segiteni:
[link]
Itt mindent megtalalsz! ;)

(#5039) nofi válasza Syl (#5031) üzenetére


nofi
őstag

Végül igazad lett! Nem volt teljesen megosztva az Amilo :W
Képzelem most hogy röhögnek a FuSi-nál az emailemen :))

Xbox GT: nozsolt

(#5040) LALA_kiraly válasza divot (#5034) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Megy hát, x200hoz én is mindig alaplapi igp-s drivert szedtem le, az mindig frisebb.

Más: 1536.om van, és állítólag ebbe mxm/aixem vga van, azaz cserélhető. Tapasztalat, esetleg igaz ez?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5041) marvin_BP válasza LALA_kiraly (#5040) üzenetére


marvin_BP
tag

Azt nem tudom,h cserélhető-e, de 2 dolog, ami mindenképpen ellene szól:

1, olyan rohadt drágák ez a karik, hogy inkább egész notit érdemes venni
2, ez a P széria már így is alapvetően túlmelegedésre hajlamos, legalábbis a usert zavaró mértékben. Ha beleteszel 1 erősebb karit, az lehet, h megfő a saját levébe, de az is lehet, h csak a billentyűzetet olvasztja magára.

Szal sztem nem érdemes...

http://www.chucknorrisfacts.com/

(#5042) Syl válasza marvin_BP (#5041) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem értem, miért nem tudják egyesek elfogadni: játszani asztali gépen vagy konzolon kell...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5043) JimKirk válasza Syl (#5042) üzenetére


JimKirk
tag

Nem kell, csak olcsobb...

#5041) marvin_BP: Ebben van valami, nekunk 2 honap utan felpuposodott bal oldalt felul a billentyuzet... Ket hete bevittuk szerzvizbe, eddig meg nem hallottunk rola semmit. A laptop alja is nagyon meleg, de gondolom ez mas masinaknal is igy van.

(#5044) djadji válasza JimKirk (#5043) üzenetére


djadji
senior tag

Melegedésre:
Laptop cooler egészen jól használható (főleg ha nagyon melexik..) de sajnos sokba kerülnek és amit itthon lehet kapni az sztem 90%ban bóvli...
Én csináltam 1et.. Gányul néz ki, de otthon letöltésekhez kiváló.. és ha nagyon meleg van akkor azon is játszom..
(röviden egy VGA doboz kivágva, beleaplikálva egy 12 CM-es venti és az megy 7 V-ról..)

http://djadji.fw.hu

(#5045) Syl válasza djadji (#5044) üzenetére


Syl
nagyúr

Én egy kicsit egyszerűbb megoldást választottam: a gép valagát két pici dobozzal kb 15 mm magasra emeltem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5046) JimKirk válasza Syl (#5045) üzenetére


JimKirk
tag

En meg 2 radirt raktam a hatso sarkai ala!:D

Viszont en kineztem magamnak egy ilyen huto padot! Majd jovo tavasszal megveszem..

(#5047) Syl válasza JimKirk (#5046) üzenetére


Syl
nagyúr

Hehe, ez se rossz! Nekem nem volt kéznél két egyforma radír. :DDD
Viszont ez az 1-1.5 cm emelés bőven elég a masinának, nem kell ide pénzes alátét. Szerintem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5048) LALA_kiraly válasza marvin_BP (#5041) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Találtam egy jó kis linket, ez szerint lehet: link
Köszönöm neked és a kedves SYL kolegának a válaszokat.
Mondjuk mi lenne ha nem cserélni szeretném, hanem ezzel az infóval többért eladni? :))
No meg hűtőpadok is vannak, de én is inkább másik notit vennék.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5049) demars válasza LALA_kiraly (#5048) üzenetére


demars
addikt

Te neki mernél állni belegányolni a notidba egy másik karit, csak azért, h jobb legyen?!?!?! :( :W :W :W

Szólj mikor kezded, megyek aszisztálni... :DD :DD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5050) JimKirk válasza LALA_kiraly (#5048) üzenetére


JimKirk
tag

LOL! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.