Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Gulyopapa válasza MC Pite (#500) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A családban van D7100 ( nekem ) és Nex 7 ( vejemnek ) is ... soha nem kéne a Nex 7 ... a keresője és a fogása tragikus, az egyensúlya egy nagyobb obival pedig tragikomikus ... persze attól még lehet hogy valakinek bejön ez a kis ketyere ...

Amúgy hogy jön ide egy Fuji hirdetés ? :U

[ Szerkesztve ]

(#502) Parci válasza Gulyopapa (#501) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

- a keresőjével semmi baj sincs, az, hogy te nem vagy evf párti, egy dolog. előnyei is vannak, ízlés kérdése

- a nagy és nehéz dslr fogása valóban sokkal jobb

- de ami a képeket illeti, ott tényleg nincs különbség, hiszen azonos szenzor (a nex-7 mondjuk régebbi, de nem ez a lényeg). nehéz obival tényleg nem jó, de a lényeg pont az, hogy nem kell rá nehéz obit tenni :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#503) Gulyopapa válasza Parci (#502) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A keresőjére nem találtam szavakat, olyan *os !
Össze sem lehet hasonlítani egy normális Canon/Nikon géppel.
Hangsúlyozom : NEKEM elfogadhatatlan.
Hogyne kéne rá nagy obi. Dehogy nem kell ... nem értem
A vejemnek is van 4-5 db fél kilós obija ( a gép 10 deka :D )
Azé milc hogy lehessen obit cserélni.:)

A MILC egy réteg kategória, amire van kereslet, de egy normális fotós sosem fog méregdrága MILC-ekkel rohangálni.

[ Szerkesztve ]

(#504) MC Pite


MC Pite
veterán

Hogy pontosabbak legyünk, az új DX obik kompaktabbak mint tükrösre, például az XF18-55 2,8-4 OIS féenyrejéhez és a stabihoz képest igen korekt méretű! Ahogy az 1,4es 35is, de a leendő 56/1,2 is igen korrekt méretű (de sorolhatnánk az üsszes XF és XC lencsét szerintem).

Csodák nincsenek, egy telével orrnehéz lesz. De ez sokkal jobb ha egy nehéz vázzal van ellensúlyozva? 18-200VR-em határeset volt az 5100on, de elég nehéz kombináció, vigye aki akarja :R Igaz, 99%ban a 28-75/17-50/50 fix voltak fent, bár azok is jóval nagyobbak mint a fujinon.

Teszt mellett a lencsékről, vázakról is akadnak jó képek: [link]

Gulyopapa: Nem tudom milyen a NEX7 keresője, de nem hinném hogy annyira rossz, de tiszteletben tartom a véleményedet. Azt tudom, hogy én jobban szeretem az 5100(+DKM21M) kombónál, mert
-előre látom kb milyen lesz a kép, nem vesztek időt, nem kell fölös expó
-bármilyen fényviszonynál normálisan látom az elkészült képet és
-ehhez el sem kell vennem a szememtől a gépet
-nem utolsó sorban hatalmas a keresőben látott kép, kb FF keeső méretű (5D MKII-höz mértem)
-és kevés fénynél látok végre valamit, amíg tükrösnél nem sokat. Sőt, akár éjellátóként is működik korlátozott mértékben :). Persze, ilyenkor lagol, letojom, egyébként meg sötét lenne az OVF képe.

Közöld azokkal a fotósokkal akiknek fő/másodgépük milc hogy bénák, amatőrök, ha másutt nagyon nem találsz, ajánlom ezt az oldalt. És egyből azt is látod mit preferálnak, és azt is hogy milyen fotósnak (milyen témákat fényképező) jó a milc, mert mindenre természetesen nem jók (ahogy egy D5100 sem jó mindenre ;) ).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#505) Parci válasza Gulyopapa (#503) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az oké, hogy nem vagy képben, de ne trollkodj, mert repülni fogsz!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#506) Freddy76 válasza Gulyopapa (#503) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, ha attól leszek normális fotós, hogy nikonnal szaladgálok, akkor inkább eladom. Egészen rendkívüli szűklátókörűségről teszel tanúbizonyságot...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#507) PRO-peller válasza Freddy76 (#506) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Most akkor azért normális a fotós, mert Fujifilm X-e van?

Hát leírta a véleményét 1 módon, de a reakció has. Én is kizárnám a fórumból, meg az élők sorábol is, ha nem venném poénra.

Nekem pl. az volt a tanulság, ha evf-es gépet veszek azt alaposan ki kell próbálni.

(#508) Freddy76 válasza PRO-peller (#507) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem a géptől lesz normális/nem normális a fotós.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#509) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Láttátok beárazva a Fujifilm X-A1-et? Te jesszusatyaúristen! Ez szétbombázza a MILC piacot!

Fujifilm X-A1 + 16-50mm - 159.000 Ft !!!!

Kereken 80 ezer forinttal lett olcsóbb az X-M1-nél, ami nem rossz, az már a fele egy fasza XF 35mm f/1.4-nek. Múltkor beszélgettem a Fujifilm Magyarország egyik emberével aki azt mondta, hogy az X-A1 jobb dinamikával rendelkezik az X-M1 és X-E1 gépeknél és ő személy szerint nem látja hátrányát az X-Trans hiányának. Tesztfotókat nézegetve én sem.

Szerintem kérek tesztelésre az X-A1-ből és az X-M1-ből is, összehasonlításra. Sajnos az X-A1-ből nem lesz az a szép fekete bőr + ezüst színkombináció, de ez legyen a legnagyobb bajom. Ha tényleg olyan jó az X-A1 ahogy sok külföldi review állítja, akkor azt hiszem megvan a karácsonyi ajándékom magamnak. Sőt, talán a hónap végi szülinapomra megveszem. :D

(#510) Parci válasza Stauffenberg (#509) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sony nex-3nl és ez a kit elég best buy gyanús

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#511) Stauffenberg válasza Parci (#510) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szegény X-A1-nek csak annyi baja van, hogy a tipikus célközönség nem fog hozzá objektívet találni. Egy darabot sem. A legolcsóbb Fujinon fix üveg is drágább, mint az X-A1, ezt meg nehezen nyeli le Átlag Jóska. Én azért összeszorgoskodnék hozzá egy-két fasza darabot, aztán később már csak a vázat kéne lecserélni az aktuális X-E akárhányra.

Na meg ez sem egy videós gép... a képminőség még oké alkalmi videóhoz, de ebben sincs mikrofon bemenet. Ez egy kicsit letöri a lelkesedésem. Ahogy az is, hogy egy csomó tök jó gép ezen bukik meg nálam. A MILC piacon szinte senki sem törődik a videósokkal, kivéve a Panasonicot és a Canont, de utóbbi meg "rendszerként" nem igazán funkcionál az egy szál csigalassú vázával meg a 2-3 elérhető objektívvel (jó abból mondjuk az EF-M 22mm f/2 egy világklasszis darab, főleg annyira olcsón).

Még a szerencsétlen Sony NEX-ek is itt vérzenek el. Látszólag hatalmas hangsúly van a jó minőségű, sok profi funkcióval telepakolt videós módon, aztán eltaknyolnak azon, hogy nincs mikrofon bemenet, hogy inkább rákényszerülj a saját egyedi portra dugható gagyi mikrofonjukra. Biztos jobban megéri ez így a Sony-nak, mint meghódítani azokat a videósokat, akik a Pana GH vagy a Canon DSLR gépeket túl nagynak találják.

(#512) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Használt már valaki manuális üveget bármilyen X-vázon? Valahol olvastam még korábban, hogy lehetnek problémák az exponálással, mert ha az adapter be is tudja ugrasztani a blendét, attól még a fénymérő csak a nyitott állapotot fogja bemérni, ha pedig nem beugró blendés az üveg, akkor lerekeszeléssel besötétedik az EVF / LCD, ráadásul a hisztogram is megzavarodik tőle (azt nem tudom, hogy ilyenkor a fénymérés jól működik-e).

Van nálam itthon egy nagy halom régi manuális objektív, gondoltam rendelnék 2-3 adaptert eBay-ről (ahogy nézem 2500 - 3000 Ft a legtöbb) amíg nem lapátolom össze a pénzt egy-két jobb XF üvegre. Elvégre van nagyítás meg van focus peaking is, pont erre lenne való.

Remélem ez a korábban olvasott cikk a firmware frissítések által már elévült. Erősítse meg valaki! :D

(#513) MC Pite válasza Stauffenberg (#512) üzenetére


MC Pite
veterán

Használok.
Pontosan nem értelek. :B Mondjuk nyitva élességet állítok, és ha szeretnék még rekeszelni, akkor lerekeszelem, és exponálok. Kevés fénynél van ennek jelentősége, mert elég fényél eleve 2,8/4-ig letekerem és a fókuszt is úgy állítom. Más kérdés hogy ezt a szenzort kiszolgálni elég jó üveg kell... Manuál blendés üvegeim vannak. A topikjukba épp most csináltam egy összehasonlítást az üvegeimmel. [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#514) MC Pite


MC Pite
veterán

Hát igen, X-A1 a témát figyelőknek izgalmas, átlag user canikon/samsung/sony/pana vonalon tapogatózik a boltban...

XF 35 1,4 pár kép, a vívódóknak :) [link]

Nem túl jól sikerült AF videó(sem a 808, sem az X10 nem megy a mf/ael videózás közben), de a lényeg látszik. 35-össel és a 18-55-el.

Ami nem látszik olyan jól: Homogén felületeknél huntól egy kicsit, de szerintem nem vészes ideig. Korábban mikor fókusz sebességről volt szó, picikével a T17-50 2,8 alá lőttem be, de egy leginkább egymáshoz mérve tűnt fel, ha nem konkrétan teszteltem volna éppen őket, azt mondanám hogy olyan gyors. Tele állásban kevés fénynél nem túl acélos a 18-55, célszerű addig nyújtózkodni amíg a gyengécske af lámpa fény ér. Persze olyan kevés fénynél fixet kell használni, de ez más kérdés :). Mindenesetre a nikon af fénye agyonverte a fujiét.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#515) Stauffenberg válasza MC Pite (#513) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na megtaláltam a cikket amit még áprilisban olvastam futólag, nem voltam biztos benne, hogy jól emlékszem pontosan mi volt a fennforgás, csak arra, hogy a manuális blendét szűkítve az élőkép elsötétedik (ahogy egy SLR/DSLR is tenné, hiszen azt is arra tervezték, hogy nyitott blendével komponálsz). Most annyira fáj a fejem, hogy a betűket sem látom jól, majd később elolvasom alaposabban, addig is itt van elemzésre, hogy mi vár azokra akik manuális üveggel próbálkoznak.

(#516) MC Pite válasza Stauffenberg (#515) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy OVF elsötétülne, de az EVF felhúzza a képet arra a szintre amilyen kb expó után lesz :)

Illetve Nikon D5100 + DK-21M (1,17×) OVF vs X-E1 EVF: [link]
Azonos zársebességgel, szemléltetve mennyire 'világos' az EVF.

Illetve a múltkori EVF-es videónál is van pár AF próbálkozás, extra kevés fénynél (asztalon egy gyertya viszonyításnak). Kár hogy minden amivel videózni tudok még egy kicsit lassít azon amilyen valójában. Persze, nem gyors, csak korrektebb lenne.

Értelemszerűen a fenti példákhoz képest normális fényviszonyok között gyorsabb a gép, elég harapós, vagy inkább bőven jól használható (olyankor nincs huntolás).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#517) Mathiask válasza MC Pite (#516) üzenetére


Mathiask
senior tag

"de az EVF felhúzza a képet arra a szintre amilyen kb expó után lesz"

Nem az a baj, hogy nem arra a szintre húzza fel, hanem arra a szintre, hogy mindig világos legyen?

Tehát az LCD/EVF akkor mutatja kb. az expo utáni világosságot, ha a kis (expozíció)csuszkán a nyíl a 0-ra mutat.
Az LCD/EVF ugyanazt a világosságot mutatja akkor is ha a kis expo-t jelző csuszka -2-őn áll és a kép amit lősz teljesen sötét lesz.

http://www.youtube.com/watch?v=hBaHVbdK6SE

Itt kb a 14.-ik perctől mutatják.

Az E2-ben ezt megoldották:

http://www.youtube.com/watch?v=w1yVC7-cqOU

Bár számomra kérdés, hogy ez amit mutat az E2 mennyire ugyanaz, mint amit a képen fogunk látni.
Lehet hogy ez csak valami segítség, támpontnak jó, de nem pont ugyanazt a világosságot mutatja.

(#518) MC Pite válasza Mathiask (#517) üzenetére


MC Pite
veterán

Megközelítőleg a kész expót mutatja, ha expó korrekciót nyomsz akkor az élőkép is változik. Így 0 és -2őn nem ugyanazt látni a keresőben. Ugyanígy a fénymérés változtatásakor is változik.
Na, most konkrétan kipróbáltam, sötétben és világosban is, élőkép szépen változik, az eredmény pedig kb azonos az élőképben látottal - főleg hogy preview van szerintem azt mutatja a váz, a nyers képet.
Sajnos a változatosság kedvéert egyik mozgókép rögzítőm sem hajlandó AEL-ra... :(

szerk: Nem tudom mióta van így, én egy fél óra után fw-t frissítettem a gépen, azóta követi az expó korrekciót - pont ez a fasza az evfben!

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#519) Gondwana válasza MC Pite (#518) üzenetére


Gondwana
addikt

... és pont ez az a feature, amitől agyf@szt kapok az X100s-nél: 7D-nél szépen lehet kapcsolgatni menüben, hogy most akkor expószimuláljon, vagy láthatót mutasson, nekem M módban vakus fotózáshoz kellene, namost olyankor beletekerek ISO200 - f/5.6 - 1/1000s-ot, élességet állítok, és hopp, nem látok semmit, de még OVF-módban se tudok komponálni, mert ott meg a keretet az élességi síkra adja meg, közel sem a háttérre. Régi Fujiknál csak láthatóság-prioritás volt, újaknál csak expozíció-prioritás, nekem meg a kapcsolható változat kellene!

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#520) Stauffenberg válasza MC Pite (#518) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A cikk is azt írja, hogy csak egy pontig működik ez, próbáld meg, hogy f/8 alá lerekeszeled az objektívet akkor mennyire sötétedik el az EVF (vagy ami engem jobban érdekel az az LCD-re adott élőkép).

(#521) MC Pite válasza Stauffenberg (#520) üzenetére


MC Pite
veterán

Semennyire, ha a záridőt automatán hagyom(A mód), illetve ugyanez S módban. ISO auton van, kivéve állványos éjszakai képeknél.
Rekeszt letekerve annyi a különbség hogy feldobja a bemozdulásra figyelmeztető piktogrammot.

Manuálban -ahogy a többi rendszernél is- az expó korrekción mutatja ha már elcsúszunk az ideális expótól. Azaz pl f/8on ahogy egyre gyorsabbra veszem a zársebességet, az expó csúszkán mutatja hogy ez egyre sötétebb lesz - ilyenkor nem változtatja az élőképet. Manuálban, ahogy a többi rendszernél is, az expókorrekció tárcsának nincs hatása.
Röviden A és S és P módban korrigál, M módban kvázi OVFként működik.

szerk: Azaz ha jól értem nem úgy van nálam mint Gondwanánál, valamit régebben olvastam erről...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#522) Stauffenberg válasza MC Pite (#521) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Remélem az X-A1 / X-M1 párosnál is így működik. Tényleg kell szereznem tesztelésre mindkettőből, mert félő, hogy nem csak a mikrofon bemenet hiányán fog eltaknyolni a gép (letojom, pótolható külső audio felvevővel), hanem azon is, hogy az X-M1 videó módban olyan extrém módon hajlamos a moiré-re, hogy olyat én még soha nem láttam. Kíváncsi vagyok, hogy milyen az X-A1 hagyományos Bayer színszűrővel.

Most már lassan ott tartok, hogy a Sony NEX-5R vázat nézegetem és a kettő között döntenék. Utóbbi megeszi videóban reggelire a Fuji rendszer összes tagját egyszerre. Nem is feltétlenül lenne szükségem a legdurvább videó minőségre, ha forgatunk valami komolyabbat oda úgy is egy seregnyi EOS 5D Mark III jön, de azért amit eddig az X-M1 videó minőségéről láttam az a teljesen hasznavehetetlen gagyi kategória.

Pedig fotóban.... fotó módban röhögve veri a kategória társait.

(#523) MC Pite válasza Stauffenberg (#509) üzenetére


MC Pite
veterán

A 160 csak a váz ára, a kittnek még nincs ára.(artwork)

X-M1 váz 200, kit 240. (mif..om, 40k újonnan a stabis XC16-50 :Y ). 18-55 árkülönbsége 100k.
Ergo az X-A1 kit árát 200.000-re várhatjuk, ami még szintén korrekt.

Az az érdekes, hogy az olcsónak szánt 27mm f/2.8 XF még 135k, ami kb a duplája annak mint amennyiért kelendő/reális lenne... :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#524) Parci válasza MC Pite (#523) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fujiweb.hu

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#525) MC Pite válasza Parci (#524) üzenetére


MC Pite
veterán

Fel kéne hívni őket... ha annyi, az brutál jó; de a tervezett árkülönbség kevesebb elvileg.
27mm fixhez: Ha genyák vagyunk, akkor majdnem pariban van* a mft 20/F1.7 palacsintával (*szenzorméret miatt az eredmény), de a hozzá közelebb lévő 17/F2.8 is 'csak' 100k. Miközben 60k egy 35mm 1.8G :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#526) Stauffenberg válasza MC Pite (#523) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az Artwork nem mérvadó, szerintem kiraktak találomra egy árat és mivel még nem jött meg hozzájuk a gép, még nem frissítettek. Több más helyen is 159.000 Ft az X-A1 + XF 16-50mm kit ára. Azaz kereken 80 ropogós Mátyással olcsóbb az X-M1 kitnél. És közben szinte tökéletesen azonosak. A tesztek szerint az X-Trans hiánya nem sokat számít, így is bitang jó a gép. Én fogtam mindkettőt a kezemben egyszerre és ugyan olyan jól össze van rakva mindkettő, csak az X-M1 egy finomabb, kellemesebb bőrhatású borítást kapott, míg az X-A1 rücskös műanyagot.

Amúgy pont egy angol nyelvű fórumot olvasok ahol éppen parázs vita alakult ki arról, hogy miért nincsenek olcsóbb objektívek a rendszerhez, nem csak Fujinonból, de még third party gyártóktól sem. Tényleg furcsa ez az egész X-M1 és X-A1 jelenség, mert aki annyira spórolni akar, hogy az X-E1/X-E2 vagy az X-Pro 1 helyett ezeket az apróságokat veszi, az minden bizonnyal nem szándékozik egy 500 dolláros vázra 600-1000 dolláros üvegeket felcsavarni.

Mondjuk az egy dolog, hogy a Fuji nem ad ki olcsóbb fixeket, de valamiért a third party gyártókat sem igazán vonzza a rendszer.

(#527) MC Pite válasza Stauffenberg (#526) üzenetére


MC Pite
veterán

Az apsc milcek mostohák. Tudtommal nexhez van 1-2 sigma és kifújt. Igaz, mfthez is egy tami utazózoommal van több.
Sőt, X-re van még CZ, csak drágább a fujinonnál is.
Sztem a sigma csak meglépi a 30 2.8 és 60 2.8ast legalább...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#528) deja vu


deja vu
addikt

Nagyon jó ára van az x-a1-nek. :) Erre lehet rakni elektronikus keresőt mint az oly, pana gépekre? Az üvegek meg tényleg drágák, néztem többe kerülnek mint maga a gép. De itt a kitobjektív is elég tuti nem?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#529) Stauffenberg válasza deja vu (#528) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs opcionális EVF, de őszintén szólva értelme sem lenne, elnézve a NEX és Olympus gépekhez kapható keresők árát... hát akkor már rögtön jobban megérné az X-E1-et megvenni.

A kitobjektív nagyon jó, az egyik legjobb amit csak kapni lehet nem csak a MILC de a DSLR gépekkel összemérve is. Elég megnézni a kitobjektívvel készült tesztfotók minőségét. A Fujifilm nem szarral gurigázik, még ezt a legolcsóbb kitobjektívet is tisztességgel megcsiszolta.

(#530) Parci válasza Stauffenberg (#529) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a 16-50 nem egy 18-55...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#531) Stauffenberg válasza Parci (#530) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Persze, hogy nem. Nem is azt mondtam, hogy a legjobb. De az árban, gyutávban és fényerőben hasonló darabokkal összemérve egy igazán kellemes darab a legjobbak közül.

(#527) MC Pite: Ez a legnagyobb baj jelenleg a MILC piaccal amatőr szemmel. Egy DSLR szett sokkal gazdaságosabban összehozható, de jelenleg egyik gyártónak sem érdeke azoknak kedveskedni, akik 150-200 dollárt költenének egy fényerős fixre.

A legfontosabb presztízs piacon, az USA-ban a MILC kategória még mindig le van tojva. Előbb az elvakult DSLR mániát kell lerombolni. Ezt lehet egyrészt olyan gépekkel és objektívekkel amik méltón felveszik a versenyt, másrészt meg lehet vásárolni egy Zack Arias-t, hogy mondja bele a kamerába: "A DSLR halott!"

[ Szerkesztve ]

(#532) deja vu válasza Stauffenberg (#529) üzenetére


deja vu
addikt

Az x-e1 350 ezer forint. Az oly, pana keresők ~60 ezer forint körül mozognak, így jó üzlet lett volna x-a1+kereső 220 ezer körül.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#533) Stauffenberg válasza deja vu (#532) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De ilyen biztosan nem lesz. Valahol el kell választani a kategóriákat, hiszen az X-M1-ben is az X-E1 szenzora van (sőt az X-A1-ben is, csak hagyományos Bayer szűrővel).

(#534) MC Pite válasza deja vu (#532) üzenetére


MC Pite
veterán

Az objektívekben is van 60k különbözet... Veszel 16-50et, és amikor találtál egyet, mehetsz X-E1 vázat venni. Lesznek normálisabb kezelőszerveid is. Igaz, újonnan ez is majd 300k.

Jó kis videó a fentebbi, mentettem is :)
Ha egyszer felére esik a palacsinta 27es ára, akkor azzal én is elkolbászolok - bár kb 28mm-ig f3,2 most is rendelkezésre áll :).
(a 23 1.4 lehet az igazi, de annyiért veszek egy X100at is - mégha a dslr üvegekhez képest igen jutányos is).

Szerk: Nem hiszem hogy ua a szenzor van az A1ben, nem tudnák olcsóbban adni, vmelyik nagytételben nyomott sony szenzor lesz, a d7k-nex6 alapjául szolgálóra tippelnék.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#535) Gondwana válasza MC Pite (#534) üzenetére


Gondwana
addikt

A D7k szenzora pedig ugyanaz... a homokdarab, mert a szìnszűrőt, mikrolencsét, ilyesmiket a Fuji teszi rà.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#536) FEDman válasza MC Pite (#534) üzenetére


FEDman
addikt

A "nagytételben" nyomott 16Mp-es Sony szenzor van az X-E1-edben is, annyi csak a különbség, hogy a a Fuji X-Trans színszűrőt tett elé. ;)

(#537) MC Pite


MC Pite
veterán

Mindig tanul az ember :D
Akkor gondolom hogy egy olcsóbb megoldást használhatnak az X-A1nél, ennek leglább csak igaznak kell lennie :DDD

Más: Ki találja ki mi ez? :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#538) nord_ válasza MC Pite (#537) üzenetére


nord_
veterán

Levelet kaptam lájf. :)

(#539) jjeahh válasza MC Pite (#537) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezzel derítesz? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#540) MC Pite válasza jjeahh (#539) üzenetére


MC Pite
veterán

Van egy MQ-B10em az EF-20ra, de hiányzott valami a beépített vakura is. Tegnap gyorsan összeollóztam, kipróbáltam, ééés király :K
Nem tudom mennyire látszik, a csíkos fehér lap az fényes. A kis görbítés jobban pozícionálja a fényt, elég kis helyet foglal, musthave :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#541) jjeahh válasza MC Pite (#540) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor eltaláltam :DD
én is kisérleteztem ilyesmivel annó, de idővel rájöttem, nem nekem való a vakuval derítés, most öljetek meg, de szeretem portrékon az árnyékokat, néha plafonravillantásra használom a kis metz-et, de csak mert a kis oly nem bírja a magas iso-t...a derítőlap is ott porosodik a szekrényben, majd tavasszal, ha lesz újra gomba leporolom :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#542) deja vu válasza MC Pite (#534) üzenetére


deja vu
addikt

A pro 1 váz meg csak 350 ezer. :U

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#543) MC Pite válasza deja vu (#542) üzenetére


MC Pite
veterán

Arra bátorkodtam felhívni a figyelmed, hogy a nem vázakat, hanem kiteket hasonlítottál, így az obik nem kis árkülönbségét is belevetted :R
Ha 160ért jó lenne az X-A1 szett és áldoznál 60at a keresőre, akkor:
-még bő egy év garival az X-A1 szett áráért van használt X-E1, és amit keresőre áldoztál volna, abból egy kitből bontott 16-50et tuti tudsz venni.
Ha kell az EVF (nekem mindenképpen kellett, szóba se jött más, ezért vettem én is használt cuccot, kb 18 hónap garival még).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#544) deja vu válasza MC Pite (#543) üzenetére


deja vu
addikt

Oké köszi a választ. :R Használtan nagyon sok minden van ebben az ársávban, omd em5, talán nex 7 is. Én ráérek, az is lehet mire veszek valamit még jobbak lesznek. A nex 7-ben nem a d7100, pentax k3 szenzora van? Lényegtelen, majd megnézem. Ezekben a fuji gépekben meg az van amit 3 éve használ a nikon is a d7000-ben?
Cső!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#545) Stauffenberg válasza MC Pite (#537) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez az olcsóbb megoldás, mert az X-A1 szenzora megjön a Sony-tól és lehet rögtön beépíteni, míg a többi még a Fujifilm saját gyártósorain is végigmegy, hogy X-Trans szűrő kerüljön rájuk. Plusz spórolnak még egy kicsit a borításon is. Na meg az is benne van, hogy nem mindegyik gép megy azonos haszonkulccsal és a Fujifilm igyekszik a lelkedre is hatni, hogy inkább a drágábbat vedd (elegánsabb megjelenés, X-Trans mítosz, stb).

(#546) FEDman


FEDman
addikt

Nekem is szívem csücske a Fuji, szerintem messze a legszimpatikusabb gyártó mostanában. Ennek ellenére szomorúan tapasztalom, hogy a fórumokon kezd néhol kicsit negatív felhangot kapni a Fujis kifejezés. Annak érdekében, hogy a jövőben ez ne így legyen, szerintem érdemes lenne kicsit háttérbe szorítani a vak rajongást, a legendák gyártását és kicsit kevésbé elrugaszkodni a valóságtól.

Az X-Trans szenzor jó dolog, de semmivel se drágább, mint bármelyik mai APS-C szenzor. Mondom ezt azért, mert gyártás szempontból az égvilágon semmilyen különleges nincs. Emiatt aztán szinte biztosra veszem, hogy semmilyen érdemi különbség nincs gyártási költségben az X-A1 és az X- minden más Fuji váz között.
Csak gondoljatok bele, a kettő teljesen ugyanaz. Mind a két esetben ugyanaz a szenzor az alap, de még a "feltét" is azonos, mind a kettőn ugyanolyan színszűrő található, az egyedüli különbség, hogy az X-Trans szenzorra más sorrendben kerül fel az RGB színszűrő. Ha ez érdemi különbséget eredményez gyártási költségben akkor én megeszem a nemlétező kalapom. :)

Meg amúgy is hibás szerintem ez a gondolatmenet. Pár éve pl. egy 550D-ben és a 2x annyiba kerülő 7D-be is teljesen azonos szenzort tett a Canon. Azaz egy váz árát alapvetően eddig se a szenzor gyártási költségei határozták meg. :N

[ Szerkesztve ]

(#547) Stauffenberg válasza FEDman (#546) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A D800E darabonkénti előállítási költsége 100 dollárral magasabb, csak azért, mert OLPF nélküli a szenzor. Kisebb a gyártási volumen és +1 gyártósort leköt. Nem csoda egyébként, hogy alig pár hónappal a D5200 piacra dobása után leállították és jött a D5300, immáron azzal az OLPF nélküli 24 megapixeles szenzorral, mint ami a D7100-ban van (más lényeges különbség nem igazán van). Egyszerűen jobban megérte azonos gyártósorról levenni a szenzort.

A nyakamat tenném rá, hogy a Sony kalapálja rá az X-Trans szűrőt a szenzorokra a Fujifilm technológiája alapján. Ez megint egy újabb gyártósor és a Sony is több pénzt kér érte, mintha csak a sima Bayer színszűrős darabot adná el.

"Ennek ellenére szomorúan tapasztalom, hogy a fórumokon kezd néhol kicsit negatív felhangot kapni a Fujis kifejezés."

Én ezt annyira nem érzem. Azt már inkább (akár ezen a fórumon is), hogy a Canonosok és Nikonosok vannak sűrűn cikizésnek kitéve. A "Milyen gépet vegyek" topikban is elég sűrűn ekézik a MILC mániások a Canon és Nikon rendszereket, hát még azokat akik olyat vásárolnak. Néha a betévedőknek olyan érzése lehet, hogy a CaNikon vásárlók csak csordaszellemtől vezérelt marhák lehetnek.

"Azaz egy váz árát alapvetően eddig se a szenzor gyártási költségei határozták meg."

Magam is erre utaltam. Néha gyártási költségben sokkal kisebb az eltérés, mint amennyit a bolti ár mutat.

[ Szerkesztve ]

(#548) Parci válasza Stauffenberg (#547) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp ma néztem a imaging-resource-ot, és üssetek meg, de nekem a d5300 kifejezetten tetszik. oké, a keresője még így sem világbajnok, de elviselném, ami inkább zavar, az az, hogy nincs rá kompaktabb méretű és izgalmas obi. egy 35/1,8-cal persze odaver, de akkor meg tényleg reálisabb dolog valami kisebb m4/3 váz és egy 20/1,7.

ha viszont hozzámvágnának egy d5300-at, egyáltalán nem ugranék félre, sőt!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#549) FEDman válasza Stauffenberg (#547) üzenetére


FEDman
addikt

"Én ezt annyira nem érzem. Azt már inkább (akár ezen a fórumon is), hogy a Canonosok és Nikonosok vannak sűrűn cikizésnek kitéve. A "Milyen gépet vegyek" topikban is elég sűrűn ekézik a MILC mániások a Canon és Nikon rendszereket, hát még azokat akik olyat vásárolnak. Néha a betévedőknek olyan érzése lehet, hogy a CaNikon vásárlók csak csordaszellemtől vezérelt marhák lehetnek."

Pontosan erre gondoltam én is. Az ilyenek miatt alakul ki pl. CaNikonos körökben a kellemetlen szájíz a Fujis kifejezéssel kapcsolatban.

Kár ezért..
Nem csak sok DSLR tulaj nézi le a mirrorless gépeket, de sok mirrorless tulaj is gyakran szívesen hangoztatja, hogy a DSLR-ek kihalásra ítélt őskövületek. Hogy őszinte legyek én mind a két mentalitástól rosszul vagyok. Az én szememben két külön rendszerről van szó, mind a kettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai és csak egyéni döntés kérdése, hogy ki mire mit választ végül.

De amúgy tudom, hogy ezt te is hasonlóképpen gondolod. Nem is feltétlen neked írtam amit írtam.

És mielőtt felesleges vita alakulna ki ebből is, leszögezném megint előre, hogy a fent említettekből mindenki tényleg csak annyit vegyen magára amennyi tényleg rá is illik. :)

[ Szerkesztve ]

(#550) Stauffenberg válasza Parci (#548) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem már a D5200 is tetszett, de egyszerűen hülyét kapok ha nincs két vezérlőtárcsám vagy nincs kitalálva valami rá alternatívaként (pl: Sony Alpha A58-nál hüvelykujjnál van egy Fn gomb, mutatónál meg a tekerő, pazar).

A két nagy gyártó nem szereti középkategória alatt odaadni a dupla vezérlőtárcsát. Pentaxnál már a 130 ezres K-500 esetén megoldották.

BTW a D7000 az általam legtöbbet használt gép az utóbbi időben, szeretem a kezelhetőségét. Biztos nem vennék ennél fapadosabb DSLR-t, mert szerintem ha már ilyen batár dögök ezek, akkor használjuk is ki. Legyen feldíszítve mint a karácsonyfa.

"egy 35/1,8-cal persze odaver, de akkor meg tényleg reálisabb dolog valami kisebb m4/3 váz és egy 20/1,7."

Én is hasonlóan gondolom, nálam ez ilyen utcajáró látószög (vagy az ennél kicsit nagyobb), ahova meg nem a DSLR-t viszem szívesen. Persze azért ha én vennék most Nikon DSLR-t akkor az első beruházásom a 35mm f/1.8 és 50mm f/1.8 párosok beszerzése lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.